Skocz do zawartości

Jak odczytać talenty z kosmogramu


sovilo

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo chciałabym wiedzieć gdzie w kosmogramie zaznaczone są talenty lub po porostu predyspozycje do danych zajęć.

Jak rozpoznać czy człowiek świetnie maluje,śpiewa,pisze.Bardzo proszę o wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu obserwujac go :> A tak bardziej powaznie - kosmogram powinien zdradzac pewne predyspozycje, nie kazdy talent musi byc odkryty. M. in. po to robi sie horoskop urodzeniowy zeby okreslic jakie potencjalnie talenty dana osoba posiada. A jak to sprawdzic? Glownie poprzez badanie pozycji planet jak ich energie wspolgraja, czy sa silne czy slabe itd. Np talenty artystyczne powinna pokazywac Wenus, troche do spolki z Neptunem, natomiast jesli chodzi o talent pisarski to tu glownie Merkury tez do spolki z ronymi planetami (zalezy o jakim typie pisarstwa myslimy)

 

To tyle w najwiekszym skrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie w jakim znaku, dom i jakie odbiera aspektu.

Jeśli chodzi o Wenus to też dobrze przyjrzeć się Wadze oraz Bykowi, jeśli chodzi o Merkurego to Panna i Bliźnięta a Neptun - Ryby (zobaczyć czy są planety w tych znakach, szczyty domów itd)

 

Za predyspozycje zawodowe ważny dom II (zarabianie) VI (praca) oraz X (ambicje, kariera) - planety, które tam są, szczyty tych domów, jakie aspekty odbierają, w jakich znakach, gdzie władcy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Generalnie-duza ilosc planet/punktow (Asc/Mc itp) wskazuje na duze ukierunkowanie w danej dziedzinie-np;Slonce ,Merkury,Ksiezyc ,Wenus w Pannie w 10 Domu wskaza talenty we wszelkich dziedzinach wymagajacych skrupulatnosci,dokladnosci,pedantyzmu ,uporzadkowania itd czyli swietna; pielegniaqrka/higienistka ,asystentka ,itd

Dajmy na to Bliznieta w 10 domu -dziennikarstwo,pisarstwo,albo ktos kto zna 10 jezykow i dzieki temu robi kariere,(rzecz jasna tylko gdy sa dobrze polozone w horoskopie)

To jest bardzo duze uproszczenie rzecz jasna ,ale ciezko opisac w jednym poscie taki temat

Oprocz tego sprawdzamy Asc-jakie planety na nim -to sa cechy lub talenty z ktorymi sie czlowiek urodzil ,ma je "we krwi"

Muzyczny talent to mi sie kojarzy z bykiem ,ale w takim tradycyjnym sensie ,(opera itp)

pOza tym ,chyba Ryby?

 

Ogolnie polecam poczytac Zawadzkiego Leona ,bardzo dobrze pisze(m in) o tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Ma znaczenie w jakim znaku, dom i jakie odbiera aspektu.

Jeśli chodzi o Wenus to też dobrze przyjrzeć się Wadze oraz Bykowi, jeśli chodzi o Merkurego to Panna i Bliźnięta a Neptun - Ryby (zobaczyć czy są planety w tych znakach, szczyty domów itd)

 

Za predyspozycje zawodowe ważny dom II (zarabianie) VI (praca) oraz X (ambicje, kariera) - planety, które tam są, szczyty tych domów, jakie aspekty odbierają, w jakich znakach, gdzie władcy....

 

 

ciekawe co piszesz, bo ja mam ogniste znaki w tych domach (w drugim skorpion i zahacza o strzelca, 6 dom baran, X lew), ogólnie jestem koziorożec, asc waga, ksieżyc panna - i dociekliwie poszukuję dla siebie zawodu, ciągle też zmieniam i robię dużo rzeczy naraz, ciągle poszerzam wykształcenie, próbuję nowego, może powinnam o czymś wiedzieć? w poszukiwaniu mojej "drogi", czuję ciągły niedosyt, i marnotrastwo talentów danych mi z góry

apropos ja czytałam drugi dom jako wartości i posiadanie - czyli system wartości bardziej z tego wynika wydawanie, na zarabianiu się nie koncentrowałam tylko ogólnie jak subiektywny odczuwalny stan osoby, mam saturna w II domu i urana (reszta pdomów pusta),

6 dom traktowałam jak tryb pracy, nie jako zawód, czyli ułatwienia w pracy, czy cie lubią, taka rutyna, czynność w pracy, energia na nią przeznaczana, dopiero właściwie o ścieżce zawodowej i jej kondycji, odnajdywaniu się w pracy to dom X

 

- do jak mają się ww. rzeczy do talentów danej osoby i ich realizacji np. poprzez realizację zawodową skoro determinacja tych 3 domów odbijać się może na niemożność realizacji talentów w życiu zawodwym bo np. tryb pracy artystycznej jest niezgodny z wybujałym życiem niespokojnego , wścibskiego bliźniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dom ma szerokie znaczenie...

i np. II dom to posiadanie, dokładnie tak jak napisałaś. Posiadanie, sposób w jaki gromadzimy, wydajemy pieniądze, inwestycje. Dom ten pokazuje "uzdolnienia" do pozyskiwania pieniędzy, pokazywać może źródła z jakich one pochodzą. Jest to też dom długów ;)

...np. Saturn w tym domu może świadczyć o dosyć poważnym podejściu do swoich dóbr materialnych, zaś Uran może wskazywać, że źródłem zarobków może być coś oryginalnego, nowoczesnego i nieszablonowego, bądź... uranicznego ;)

 

Wiesz co, ruchliwy bliźniak może się świetnie realizować w zawodach powiązanych z artyzmem np. jako menażer sztuki, teraz chyba już istnieje taki zawód? (to taki luźny przykład)

Dobrze wiemy, że źle dobrana praca, praca, której się nie lubi powodować może frustracje. Pewne rzeczy życie nam narzuca, pewne sami wybieramy. Najfajniej żeby jedno z drugim w fajny sposób harmonizowało. Niestety rynek pracy, życie jest takie a nie inne, nie zawsze możemy pogodzić nasze ambicje, wiedzę, wykształcenie, ale dobrze by było samemu takie warunki sobie stworzyć (hobby, zainteresowania, sposób odreagowywania itd), żeby w sposób pozytywny spalać swoją energię....

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to zobaczyć ?

 

Poszukać dominanty. Czyli najsilniejszej planety na osi. Dobrze by była w egzaltacji (np Wenus w Rybach, albo Mars w Koziorożcu), w swoim żywiole, albo przynajmniej w dobrym aspekcie ze światłami lub benefikami (Wenus, Jowisz).

Druga sprawa - sprawdzić stellum w znaku (tylko do Jowisza włącznie - trzy planety, nawet niekoniecznie połączone koniunkcją). To już coś znaczy. Ważne, żeby przynajmniej jedna planeta w tej stelli była w egzaltacji, albo przynajmniej władała znakiem. Mówi to np Andrzej Wesołowski w swoim wykładach (można znaleźć spokojnie w internecie, trzeba tylko dobrej woli)

Trzecia sprawa - dom trzeci, oraz ustawienia Merkurego.

 

Przeważnie ten motyw działa. Bo "sam talent" trzeciodomowy może się nie ujawnić, jeśli np dominanta inna. Załóżmy, że ktoś ma koniunkcję Saturna z Merkurym w Pannie i byłby świetnym księgowym, lub naukowcem. Ale Neptun w koniunkcji z Wenus na Medium Coeli może spowodować, że "talent" analityczny rozpuści się z powodu "podtopionej tożsamości i korzeni", a delikwent będzie jakimś grajkiem, aktorem, muzykiem, albo wodzirejem - artystą...

 

Pozdrawiam

 

-----------

 

Gwiazdologia - GWIAZDOLOGIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Macie absolutną rację ! W naszym społeczeństwie mamy mnóstwo Antków Muzykantów. Myślę jednak, że realizacja talentu może zostać nadrobiona: pokorą i siłą ducha (kompletnie niedoceniana wartość), miłością (!), rodziną i wspólnotami, pieniędzmi, wycieczkami. W wieku 20 - 30 lat dostajemy mocno po dxxie od losu i widzimy, że nasze marzenia bycia tym, tym, albo tamtym nie zostanie zrealizowane.

 

Najlepiej jak ktoś ma dominantę na MC, to zwyczajnie w świecie idzie po najkrótszej linii oporu. Bo mocno obsadzone osie to też pewnego rodzaju talent.

 

Pozdrawiam !

----------

Gwiazdologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Vianne 22

Ja mam w VI domu trzy planety w Strzelcu : Jowisza, Urana i Neptuna. Natomiast najbliżej osi jest właśnie Neptun, czyli jak mniemam będzie najważniejszy. Ja tak to kombinuje, że skoro Neptun jest w domu VI, to może dać zawody związane z opieką, co by się u mnie potwierdzało. Mam trygon Wenus do Neptuna, co daje raczej dobry gust, zamiłowanie do muzyki.

MC mam w Wodniku, czyli rządzi Uran, a ten jak wspominałam jest w VI domu. Reszta X domu jest w Rybach, czyli znowu wracamy do Neptuna. W X domu mam Ceres , która się wiążę z domem VI, czyli opieką.

II dom- tu mam Merkurego i Słońce. Merkury jest w koniunkcji ze Słońcem, trygonem z Jowiszem.

Rzuca się w oczy też duża ilość planet w znakach wodnych.

Edytowane przez Vianne 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...