Jump to content

Wspólne Medytacje Pokoju dla Korei


free

Recommended Posts

Żadnej odpowiedzi ... szkoda , jesteś z dr.com?

 

Jestem tam od jakieś czasu , niestety mój umysł racionalizuje i mówi że nie warto że to nie działa , choc w filmie z Gregiem Bradem The Science of Miracles , pozkazują że nie wielkie grupy medytujących są w stanie zmienic świat.Siądę , tylko jak by ktoś poradził co mam myślec bo bo energi to im nie wyśle , nie umiem.

Postaram się odczuwac pokój , jak w filmie.

 

Powiem o jednym odczuciu w czasie sesji z DR.COM dla wody i istot w zatoce meksykańskiej , że tak jakbym wpadł w przepływ bo odczuwałem troche ludzi ?!?!(dziwne to było)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak:)

 

Co do umysłu, przełomem będzie chwila, w której poczujesz, że umysł to umysł, a Ty to Ty:) Jest takie ćwiczenie z tekstu "Umysł Krytyczny i Rozsądek":

 

"Pomiędzy tymi dwoma postawami umysłu istnieje bardzo cieńka granica. W pośpiechu życia znika rozróżnienie pomiędzy nimi, a umysł krytyczny, tłumaczony postawą "zdrowego rozsądku", oddziela ludzi od zobaczenia czegoś więcej, niż pozawalają na to filtry światopoglądu. W ten sposób żyją miliony ludzi - cynicznych i zamkniętych w swoich dogmatycznych przekonaniach. Bojkotują każdą informację, która pokazuje inny świat, pełen nowych możliwości i baśniowych przygód.

 

cage.jpg

 

 

Umysł krytyczny jest nadzorcą światopoglądu, broni go i robi wszystko, by zachować swoje status quo. Umysł krytyczny tłumi potrzeby duszy, a życie w jego objęciach prowadzi w monotonię, despotyzm i iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa w przestrzeni małego świata uwarunkowanych nawyków.

8 śniadanie, 14 obiad, 20 kolacja, SEN, 8 śniadanie, 14 obiad, 20 kolacja, SEN, 8 śniadanie, 14 obiad, 20 kolacja, SEN, 8 śniadanie, 14 obiad, 20 kolacja, SEN, 8 śniadanie, 14 obiad, 20 kolacja, SEN, SEN, SEN.

 

Umysł krytyczny wolnością nazywa przestrzeń światopoglądowego więzienia swoich przekonań. Tworzy normalność praw, obowiązków, skutków i przyczyn każdego działania, a świat jednostki zaczyna kręcić się wg tych programów. Umysł krytyczny jest główną przeszkodą na drodze do zmiany, wyrwania się z murów przekonań, otwarcia się na uniwersalną przestrzeń możliwości, nieskończonych potencjałów i radości przygody, którą jest życie.

 

Większość osób, które słyszy takie słowa, zaczyna bronić swoich przekonań, powołując się na zdrowy rozsądek. Tworzą się społeczności krytyczne w stosunku do odmiennych poglądów. Ludzie powołują w swoich gronach autorytety, którymi zasłaniają się przed światem i współistnieniem. W ten sam sposób powstają wspólnoty religijne, duchowe, partyjne i biznesowe. Ich władcą jest Umysł Krytyczny, król oszustów, bóg iluzji, naczelnik więzienia z klatek przekonań.

 

Umysł krytyczny podszywa się pod naturalny Rozsądek, który jest funkcją intuicyjną, talentem duszy do pozalogicznego wyboru najkorzystniejszych dróg doświadczania. Oczywiście rozsądkowe wybory mają swoje potwierdzenia w logicznych interpretacjach działania, ale ich źródłem nie są skostniałe uwarunkowania umysłu krytycznego, lecz inteligencja duchowa, którą jest każdy z nas. W poszerzonym stanie umysłu można zobaczyć różnicę pomiędzy dogmatem wewnętrznego krytyka, a intuicyjną informacją, której wartość jest bezcenna. Rozsądek umożliwia dostosowanie naszych życiowych planów do aktualnych tendencji czasu w zakresie wzrostu i opadania osobistych potencjałów. Rozsądek chroni nas przed decyzjami, które wynikają z niecierpliwości lub rad ludzi, których umysł krytyczny zatrzymuje w rozwoju. Umysł krytyczny nie pozwala wyjść poza przeciętność, ogólnie przyjęte ramy i dogmaty postępowania. Umacnia w nas powierzchowne obrazy szczęścia, ustala iluzoryczne wartości, odcina od duchowych przeżyć i międzyludzkiej empatii oraz wrażliwości.

 

Rozsądek powinien być pielęgnowany i wzrastać, a wewnętrzny krytyk ma maleć. Jak to osiągnąć, skoro zobaczenie w sobie funkcji umysłu krytycznego jest trudne, bo umysł ten opanowuje cały horyzont zdarzeń i trudno w takim stanie odnaleźć inne możliwości percepcji?

 

Blessing

Jedną z metod umniejszenia mocy umysłu krytycznego jest doświadczenie zmiany percepcji w formie blessu, błogosławienia, wysyłania światła serca i dobrych życzeń wszystkiemu co nas otacza, przychodzi. Taka postawa obejmuje ludzi, myśli, sprawy z przeszłości i przyszłości.

 

Propozycją doświadczenia zmiany percepcji jest Blessing/Błogosławienie.

W ciągu najbliższej Medytacji Zenith przesyłaj błogostan - dobre życzenia wszystkim i wszystkiemu, co spotkasz na swojej drodze, każdą myśl i zdarzenie, problem i radość. Pozostań w takim odruchu, wysyłaj dobre myśli do wieczora. Wysyłaj je nawet sobie, kiedy zapomnisz to robić. Dziękuj za przyjaciół, rodzinę, radości i smutki. Obserwuj swoje samopoczucie i umysł krytyczny, który może różnie reagować na taką nowa sytuację, może się buntować, cynicznie podśmiewać, itd.

 

Nie poddawaj się, bo już po jednym takim dniu zmienia się samopoczucie, poszerza przestrzeń istnienia. Świat staje się bardziej przyjazny, a konsekwencja w zmianie krytycznego osądu rzeczywistości na ciepłą bliskość współistnienia - prowadzi w życie, w którym pojawia się wiele pozytywnych splotów przypadków i okoliczności. Umysł krytyczny staje się echem dawnych wpływów.

 

Błogosław każdą sekundę życia

Za każdą trudną sprawą lub problemem zawsze stoją rozwiązania - chwile jeszcze piękniejsze od tych, których pamięć nosimy w sobie.

 

 

Merhlin"

 

źródło: ZENITH: Umysł Krytyczny i Rozsądek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...