Jump to content

Wahadełko -zjawisko


Nowy zawodnik
 Share

Recommended Posts

Witam, zarejstrowałem się na tym forum głównie z powodu chęci otrzymania odpowiedzi na na konkretne zjawisko związane z wahadełkiem a wydaje mi się że są tutaj osoby, które mają spore doświadczenie w posługiwaniu się tymi rzeczami, liczę na logiczne, wyczerpujące odpowiedzi. Otóż parę lat temu, kiedy nie było mnie akurat w domu, moja mama chcąc zabawić siostrę w łóżeczku wzieła metalową kulkę na łańcuszku, pustą w środku z małymi otworami (do zaparzania herbaty) i zaczęła przed nią poruszać tak że ruchem wahadłowym na boki. Po jakimś czasie nagle w środku metalowej kuli pojawił się kolorowy blask (różne kolory), ponąć po kilku sekundach spektaklu mocno błysnęło i sykło. Matka przestraszona odrzuciła to szybko gdzieś w kąt. Po paru dniach ojciec chciał to powtórzyć w tym samym miejscu ale żadnej reakcji. Ja tego nie próbowałem a teraz już dawno tam nie mieszkam. Co ciekawe budynek jest bardzo stary rok budowy 1914 a obok sucha studnia... Więc co to mogło być, jak i dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

Otóż parę lat temu, kiedy nie było mnie akurat w domu, moja mama chcąc zabawić siostrę w łóżeczku wzieła metalową kulkę na łańcuszku, pustą w środku z małymi otworami (do zaparzania herbaty) i zaczęła przed nią poruszać tak że ruchem wahadłowym na boki. Po jakimś czasie nagle w środku metalowej kuli pojawił się kolorowy blask (różne kolory), ponąć po kilku sekundach spektaklu mocno błysnęło i sykło

Polecam kupić popularnonaukową książkę o Fizyce, Piorunach, Magnetyzmie, Elektrostatyczności. Są takie w księgarniach w grubej okładce, z rysunkami wszystko jest ładnie narysowane :) Są różne eksperymenty jak samemu wywołać takie wyładowania. Na poważnie mówię, bo to co piszesz JEST ciekawe, ale raczej nie jest to nic "paranormalnego", po prostu zadziwiający świat fizyki :) Ja za młodu się tym interesowałem i do dzisiaj uważam tego typu rzeczy za ciekawsze od zjawisk paranormalnych :) (Aha, no i w podręcznikach szkolnych od fizyki też można szukać odpowiedzi oczywiście).

Edited by LoonyMystic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...