Skocz do zawartości

Całowanie z dziewczyną


azgel

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj śniło mi się że przyszła pewna dziewczyna ( która istnieje i nie chciała ze mną być, to kiedyś było twarz była wyraźna) która zaczęła się zemną całować namiętnie inna dziewczyna patrzyła z zazdrością (jej twarzy nie pamiętam) działo się to obok trzepaka na którym się popisywałem potem przed nią a z tą co się całowałem patrzyła na mnie jakby była zakochana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie chłopców

Pierwszy, widoczny objaw dojrzewania - gwałtowny skok wzrostu - pojawia się u chłopców nieco później niż u dziewcząt, około 12.-14. roku życia. Wyraźnie zaczynają się zmieniać też proporcje ciała: rozrastają się barki, następuje przyrost masy mięśni, skutkiem czego następuje utrata dziecięcej sylwetki. Podobnie, twarz traci dziecięcy wygląd, wyraźniej niż u dziewcząt rozrastają się kości policzkowe, łuki brwiowe oraz nos. Bardzo widocznym objawem dojrzewania chłopców jest mutacja, czyli wyraźne obniżenie barwy głosu. Zachodzi ona pod wpływem hormonów męskich. Zmiany hormonalne wywołują m.in. nadmierną aktywność gruczołów łojowych, co może niekorzystnie odbić się na wyglądzie skóry i włosów. Powodują one również zwiększenie zewnętrznych narządów płciowych, a zwłaszcza pobudzają jądra do produkcji komórek rozrodczych. Ponieważ komórki produkowane są w sposób ciągły, a nie zostało podjęte współżycie płciowe, dojrzałe plemniki usuwane są w czasie snu chłopca - w wyniku tzw. polucji, czyli zmaz nocnych. Podobnie jak u dziewcząt, zdolność produkowania komórek rozrodczych nie oznacza zakończenia dojrzewania. Mimo że chłopiec teoretycznie może zostać ojcem, nie jest jeszcze gotowy, aby sprostać tak odpowiedzialnej roli.

Trudne pytania - dojrzewanie, seks, AIDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem

mam 24 lata jakby co

miałem 4 partnerki z ostatnią spędziłem 2 lata i 6 miesięcy i 22 dni niedawno mnie zostawiła , przeżywam to trochę a wczoraj mi się to śniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnione dojrzewanie płciowe u chłopca

U chłopca opóźnione dojrzewanie płciowe podejrzewamy, gdy pierwsze kliniczne objawy dojrzewania nie wystąpią do ukończenia 14 roku życia. U chłopców pierwszym objawem dojrzewania płciowego jest najczęściej powiększenie objętości jąder do 4 ml i powyżej (mierzone orchidometrem Pradera).

Opóźnione dojrzewanie płciowe u chłopca - Specjalista radzi - Poradnik - ForumPediatryczne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...