Jump to content

Całowanie z dziewczyną


azgel

Recommended Posts

Wczoraj śniło mi się że przyszła pewna dziewczyna ( która istnieje i nie chciała ze mną być, to kiedyś było twarz była wyraźna) która zaczęła się zemną całować namiętnie inna dziewczyna patrzyła z zazdrością (jej twarzy nie pamiętam) działo się to obok trzepaka na którym się popisywałem potem przed nią a z tą co się całowałem patrzyła na mnie jakby była zakochana.

Link to comment
Share on other sites

Dojrzewanie chłopców

Pierwszy, widoczny objaw dojrzewania - gwałtowny skok wzrostu - pojawia się u chłopców nieco później niż u dziewcząt, około 12.-14. roku życia. Wyraźnie zaczynają się zmieniać też proporcje ciała: rozrastają się barki, następuje przyrost masy mięśni, skutkiem czego następuje utrata dziecięcej sylwetki. Podobnie, twarz traci dziecięcy wygląd, wyraźniej niż u dziewcząt rozrastają się kości policzkowe, łuki brwiowe oraz nos. Bardzo widocznym objawem dojrzewania chłopców jest mutacja, czyli wyraźne obniżenie barwy głosu. Zachodzi ona pod wpływem hormonów męskich. Zmiany hormonalne wywołują m.in. nadmierną aktywność gruczołów łojowych, co może niekorzystnie odbić się na wyglądzie skóry i włosów. Powodują one również zwiększenie zewnętrznych narządów płciowych, a zwłaszcza pobudzają jądra do produkcji komórek rozrodczych. Ponieważ komórki produkowane są w sposób ciągły, a nie zostało podjęte współżycie płciowe, dojrzałe plemniki usuwane są w czasie snu chłopca - w wyniku tzw. polucji, czyli zmaz nocnych. Podobnie jak u dziewcząt, zdolność produkowania komórek rozrodczych nie oznacza zakończenia dojrzewania. Mimo że chłopiec teoretycznie może zostać ojcem, nie jest jeszcze gotowy, aby sprostać tak odpowiedzialnej roli.

Trudne pytania - dojrzewanie, seks, AIDS

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem

mam 24 lata jakby co

miałem 4 partnerki z ostatnią spędziłem 2 lata i 6 miesięcy i 22 dni niedawno mnie zostawiła , przeżywam to trochę a wczoraj mi się to śniło

Link to comment
Share on other sites

Opóźnione dojrzewanie płciowe u chłopca

U chłopca opóźnione dojrzewanie płciowe podejrzewamy, gdy pierwsze kliniczne objawy dojrzewania nie wystąpią do ukończenia 14 roku życia. U chłopców pierwszym objawem dojrzewania płciowego jest najczęściej powiększenie objętości jąder do 4 ml i powyżej (mierzone orchidometrem Pradera).

Opóźnione dojrzewanie płciowe u chłopca - Specjalista radzi - Poradnik - ForumPediatryczne.pl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...