Jump to content

przesądy noworoczne ;)

Guest Erza

Recommended Posts

podobnie jak z Wigilią, także z Nowym Rokiem/Sylwestrem związane są pewne przesądy ;)

ja znam takie:

- w Nowy Rok należy wcześnie wstać, żeby zapewnić sobie pracowity i dochodowy rok

- nie wolno robić prania a to dlatego, ze ktos w rodzinie "zostanie zmyty"

- wszystkie dlugi powinny być spłacone przed końcem roku; nie wolno też pożyczać niczego tego dnia bo inaczej będziemy pożyczać cały rok

- cały dom powinnien być wysprzątany, odkurzony i wszystkie śmieci wyniesione tylnymi drzwiami (jesli takie mamy) przed Nowym Rokiem. Nie powinno się odkurzać w Nowy Rok, bo można szczęście wymieść z domu

- o północy wszystkie drzwi i okna powinny być otwarte, zeby Stary Rok wyszedł z domu, a weszło nowe

- aby zapewnić sobie bogactwo i miłość zakładamy nowe majtki i coś złotego

a ja Erzo sie dowiedzialam ze w Sylwestra trzeba załozyc czerwone majtki bo to przynosi szczescie...... prawodopodobnie jest to zwyczaj przywieziony z Wloch.... opowiadala mi starsza Pani ze byla kilka lat juz wdową i gdy zalozyla czerwone majtki a smiala sie z tego to na nastepny dzien poznala fajnego Pana z ktorym jest do dzis ..... wiec moze cos w tym jest.... pozdrawiam

Kurcze...a ja czerwone gatki noszę cały rok :) . Ja słyszałam jeszcze, że pranie nie powinno wisieć w nocy z 31.12 na 01.01 bo z kapiąca wodą z prania uciekają pieniadze. tylko, że to jest chyba już nieaktualne bo w naszych czasach sa wirówki i żadne pranie nie kapie ;) .

Kurcze...a ja czerwone gatki noszę cały rok :).

Jedne i te same? :lol_na: :lol_na:

Co bym nie robiła tego dnia, to już od dawna czuję, że rok '11 będzie dobry :D bardzo dobry :D

Proponuje nowy złoty ząb - dwa w jednym, a jaki powalający uśmiech, milość jubilera gwrantowna (na dentystę bym nie stawiał)!

Co do majtek to oby nie po wojskowemu: czyli żółtym do przodu, brązowym do tyłu.

A propos kasy to słyszałam żeby mieć przy sobie gdzieś blisko ciała schowane pieniądze, w naszym przypadku może być stanik :) żeby wejść w Nowy Rok z pieniędzmi. Osobiście powiem że może kokosów nie ma ale jak to się mówi na chleb nie zabrakło :)

W czerwonych majtkach, z kasa w staniku przy otwartych drzwiach i oknach... :)

Czy cos jeszcze?

mam nadzieje ze tyle bo i tak juz to dziwnie bedzie sie wygladalo...:haha::haha::haha: dobrze ze chociaz mozna byc w ubraniach....:_oczko:

Jedne i te same? :lol_na: :lol_na:

Co bym nie robiła tego dnia, to już od dawna czuję, że rok '11 będzie dobry :D bardzo dobry :D

ja tez tak czuje i mam nadzieje ze sie sprawdzi:okok:

Proponuje nowy złoty ząb - dwa w jednym, a jaki powalający uśmiech, milość jubilera gwrantowna (na dentystę bym nie stawiał)!

Co do majtek to oby nie po wojskowemu: czyli żółtym do przodu, brązowym do tyłu.

haha :D złoty ząb to sukces codzienny :D kiedyś modne były srebrne koronki za zębach, pamiętam, bo moja ciocia takie miała ;)

• 8 months later...
podobnie jak z Wigilią, także z Nowym Rokiem/Sylwestrem związane są pewne przesądy ;)

ja znam takie:

- w Nowy Rok należy wcześnie wstać, żeby zapewnić sobie pracowity i dochodowy rok

- nie wolno robić prania a to dlatego, ze ktos w rodzinie "zostanie zmyty"

- wszystkie dlugi powinny być spłacone przed końcem roku; nie wolno też pożyczać niczego tego dnia bo inaczej będziemy pożyczać cały rok

- cały dom powinnien być wysprzątany, odkurzony i wszystkie śmieci wyniesione tylnymi drzwiami (jesli takie mamy) przed Nowym Rokiem. Nie powinno się odkurzać w Nowy Rok, bo można szczęście wymieść z domu

- o północy wszystkie drzwi i okna powinny być otwarte, zeby Stary Rok wyszedł z domu, a weszło nowe

heheeh rozbawilo mnie z tymi majtkami :D maja byc nowe w sensie swiezy czy nowe, nowe? :D