Jump to content
Mr.Magick

Rytual Srodkowego Filara

Recommended Posts

Mr.Magick

Czytajac niektore watki czesto spotykam sie z prosbami zarowno na PW jak i na forum zeby sprawdzic komus aure bo zle sie czuje,zeby sprawdzic czy nie jest pod wplywem jakiegos bytu etc.

Postanowilem zamiescic tutaj Rytual Srodkowego Filara" ktore dedykowane jest przedewszystkim wzmocnieniu naszej wlasnej sily magicznej i pomocne jest ono rowniez w nazwiazaniu kontaktu ze swoja Wyzsza Jaznia,lub jak co niektorzy powiadaja Aniolem Strozem.

,,Niektore autorytety powiadaja,ze wyzsze duchowe Ja nie inkarnuje sie w pelni w przecietnej ludzkiej istocie,lecz tylko ja przeslania.Jednym z podstawowych celow tego cwiczenia jest uswiadomienie sobie tego boskiego cienia i sprawienie,by nasze cialo i umysl przeniknela wyzsza jazn,czy tez Swiety Aniol Stroz,jak to mowiono w dawnych czasach"'(cyt.Israel Regardie-,,Dwanascie stopni do oswiecenia")

 

Przede wszystkim zaczynajac rytual powinnismy sie wprowadzic w stan wyciszenia,glebszego relaksu,rytual przeprowadzany jest na osobnosci.

Mozemy podczas niego stac lub siedziec na krzesle,nie zalecane sa pozycje podczas ktorych moga byc skrzyzowane rece lub nogi.

Gdy wejdziemy w stan glebokiego relaksu mozemy pomodlic sie lub zwrocic do naszych przewodnikow duchowych lub aniola stroza o pomoc podczas rytualu celem glebszego odczuwania energii ktora bedzie przez nas przeplywac.Nastepnie,wizualizujemy nad glowa jaskrawe swiatlo ktore przybiera postac kuli srednicy naszej glowy.Gdy poczujemy ja prawie ze namacalnie zaczynamy intonowac Eheyeh(wym.E-HE-JE).Nie ma znaczenia ile razy bedziecie intonowac to imie,w kazdym razie od 5 minut w gore.

Nastepnie musicie zwizualizowac snop swiatla wychodzacy z kuli przechodzacy przez glowe i szyje,tworzac na szyji kolejna swietlista kule-wyobrazazajac ja sobie intonujcie boskie imie YHVH ELOHIM(wym. Je-Ho-Wa E-Lo-Him)rownomiernie akcentujac wszystkie gloski.Po ok 5 minutach zwizualizujcie snop swiatla zstepujacy z szyji w dol klatki piersiowej zatrzymujacy sie w okolicach splotu slonecznego i serca.Wizualizujac powstajaca kule powtarzajcie Jehowa aloah va daath.(Je-Ho-Wa A-Lo-Ah va Daa-Th)Israel Regardie sugeruje ze mozna rowniez uzyc przy intonacji slowa IAO,I-A-O,ktore jest o wiele latwiejsze w wymowie.Po kolejnych 5 minutach snop zstepuje w okolice naszej miednicy gdzie tworzycie kule intonujac SHADDAL EL HAI(Szad-Daj-El-Cheje).Na koncu snop swiatla zstepuje do stop i tam tworzy ostatnia piata kule,ktora intonujemy ADONAI ha-ARETZ(A-Do-Naj-je-A-Rec).

Po wykonaniu powinnych czynnosci i aktywowaniu naszych centrow energetycznych dochodzi do uwolnienia poteznej dawki energii,naszym zadaniem jest teraz ukierunkowanie i przepuszczenie przez caly organizm.

Piec kul energii utworzylo filar,ktorego osia obrotu jest Wasz kregoslup.Powstaly filar mozna traktowac jak kanal energetyczny,trzeba go tylko pobudzic ;)

Pierwsza cyrkulacja energii.

Wykonujac wdech,niech energia plynie od czubka glowy,do stop,przechodzac przez wszystkie kule,a podczas wydechu niech energia wraca od stop do czubka glowy.Oddychajac nalezy wizualizowac opadajaca i wznoszaca sie energie w nas samych i poza nami,na odleglosc jak rozciaga sie aura.

Druga cyrkulacja energii.

Nastepnie wyobrazcie sobie jak podczas wdechow swiatlo splywa na dol przez lewe ramie,natomiast podczas wydechow podnosi sie wdluz ciala ku gorze prawa strona ciala.

Trzecia cyrkulacja energii.Fontanna.

Ostatnia cyrkulacja jest najbardziej odczuwalna dla organizmu,energia ziemi i energia kosmosu lacza sie w nas.

Wyobrazmy sobie powstaly filar jak pusta w srodku rure,podczas wdechu energia jest wysysana za stop,a podczas wydechu,wylewa sie,tryska jak fontanna na nas oblewajac nas i nasza aure blyszczacym swiatlem ktore zaczyna nas przenikac.Tryskajaca energia opadajac skupia sie w okolicach stop i jest podczas wdechu znowu wchlaniana.Powtorzcie te czynnosc minimum 10 razy.

 

Podczas stanu wytworzonego w Waszym organizmie,i wszytkich cialach subtelnych najlepiej jest zaglebic sie w stan blogiej medytacji,podczas ktorej jest sie otoczonym swiatlem ducha,a wiec zjednoczonym z calosia zycia we wszechwiecie.W tym stanie rownowagi sami tworzymy sobie ochrone energetyczna i zadne byty nie sa w stanie sie do nas ,,przykleic".

Na zakonczenie dziekujemy za przezyte doswiadczanie i wchlaniamy w siebie kule tak aby zrownaly sie z naszym cialem,bierzemy kilka glebokich oddechow,teraz mozemy wrocic do codziennych spraw.

 

Rytual ten polecam wszystkim,poczatkujacym i zaawansowanym ezoterykom,reguluje energetycznie i dodaje duzo energii zyciowej rownowazy ja i wznacnia w organizmie.

Powstal on na bazie Kabalistycznego Drzewa Zycia,jednak nie jest wymagana gleboka znajomosc kabalistyki aby moc sie nim poslugiwac,i byl stosowany przez rozne zakony magiczne ktore kontynuowaly i kontynuuja tradycje Zakonu Zlotego Switu OTO.

 

Istnieje wiele urozmaicen,wiec zeby uniknac wypaczen skorzystalem z kilku niezaleznych zrodel aby znalezc podstawowy rdzen rytualu.Oto one:

-Israel Regardie-,,Dwanascie stopni do oswiecenia''

-Ansha-,,Rytualy magiczne''

-Ina Custers van Bergen-,,The Temple of High Magick''

 

Pozdrawiam i zycze owocnych treningow ;):ok:

Uff...myslalem ze bedzie krotszy ten post...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rasphul

Preferuję jednak wersję przedstawioną u Kraiga

 

Krok Pierwszy

Przeprowadź rytuał relaksacyjny.

 

Krok Drugi

Przeprowadź Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu. Po jego zakończeniu stań za ołtarzem (jeśli go masz) z opuszczonymi rękoma i zamkniętymi oczyma. Oddychaj miarowo i spokojnie. Wejdź w spokojny stan umysłu.

 

Krok Trzeci

Skieruj swoją uwagę tuż nad czubek swojej głowy. Jako następstwo przeprowadzenia MROP powinna się tam znajdować kula jaśniejąca bielą (jeśli jej nie ma – wyobraź ją sobie). Nie spiesz się. Wzbudź w sobie ogromny i szczery szacunek, jest to bowiem przestrzenny odpowiednik witalnego rdzenia twojego istnienia, twojej Wyższej Jaźni, twojego połączenia z Boskością. Skutkiem tej kontemplacji powinno być rozjaśnienie kuli. Wibruj teraz Boskie imię: E – He – Jeh trzy lub cztery razy. Przestrzeń powinna wciąż ulegać rozjaśnieniu.

 

Krok Czwarty

Zwizualizuj sobie teraz cienki strumień energii zstępujący z jaśniejącej kuli w dół przez środek głowy, szyję i zatrzymujący się w dolnej części gardła. W tym miejscu promień rozszerza się tworząc kulę nieco mniejszą niż ta nad twoją głową. Powinieneś teraz wizualizować sobie jednocześnie jaśniejącą przestrzeń ponad głową, niedużą kulę światła na wysokości szyi oraz linie łączącą te dwa punkty. Wraz ze zrozumieniem, że jest to połączenie twojej świadomości z Wyższą Jaźnią kula na wysokości szyi powinna się rozjaśnić i rozszerzyć.

 

Wibruj imię Boga: Jod – He – Waw – He E – lo – him kilka razy.

 

Krok Piąty

Utrzymuj ten stan w umyśle, spraw aby promień światła znów zstąpił w dół z kuli znajdującej się w gardle, przez tors do splotu słonecznego, aby także tam uformował kulę. Zrozum, że jest to symbol Twojej świadomości. Wraz z tym kula powinna się poszerzyć i rozjaśnić.

 

Wibruj Boskie imię: Jod – He – Waw – He A – lo – ah Va – da – at kilka razy.

 

Krok Szósty

Na tej samej zasadzie pozwól by światło powędrowało w dół i utworzyło kulę na wysokości Twoich genitaliów. Uznaj tym samym siebie za pana swojej „Niższej Jaźni”.

 

Kilkukrotnie wibruj Boskie imię: Sha – ddai El- Chaie.

 

Krok Siódmy

Na tej samej zasadzie utwórz kulę światła przy swoich stopach, tak aby jej część otaczała fragment powierzchni, na której stoisz. Jej górna połówka ma obejmować stopy, zaś dolna przenikać podłożę.

 

Wibruj kilka razy: A – do – nai ha A – retz.

 

Krok Ósmy

W tym momencie powinieneś mieć dużą kulę światła nad czubkiem głowy, na wysokości gardła, splotu słonecznego, genitaliów oraz przy stopach. Wszystkie połączone są świetlistą nicią.

 

Krok Dziewiąty

Pozostań w tym stanie jak długo chcesz. Weź głęboki wdech i wypuszczaj powietrze z płuc, patrz tym samym jak obraz blaknie. Kule połączone promieniem nadal są w tobie, ale pozostają niewidzialne. Rytuał Środkowego Filaru tym samym dobiega końca.

 

Rytuał pochodzi z Magiji współczesnej D.M. Kraig.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
madrath

Witam,

 

Uważam, że LBRP przed MP jest co najmniej wskazany. Z mojego doświadczenia wynika, że do MP / i cyrkulacji na 100 proc potrzeba jakiegoś rytuału centrującego np. Qabalistic Cross, albo Sphere of Hekas (z J.Miller 'protection and reversal magic'), w przeciwnym razie, wzbudzenie Kether i pozostałych może być trudne, szczególnie dla osób, które nie praktykują rytuału regularnie.Dlatego sugerował bym zacząć od prostszego QC.

 

Ciekawa jest też wersja gnostyczna rytuału z permutacjami IAO. Wspomniany Jason Miller (którego jestem ostatnio fanem :) ), twierdzi, że tak naprawdę wykonując MP z wykorzystaniem ciągle tych samych Imion, doprowadzamy do skostnienia struktury co jest niekorzystne jeżeli potem na potrzeby jakiejś pracy musimy zmienić proporcje mocy w różnych sefirach. Nie miałem jak dotąd z tym problemu, ale ciekawy pogląd.

 

I jeszcze jedna porada, sam długo do tego dochodziłem więc może komuś się przyda:

 

Przy wibracji Imion należy używać tzw. vibratory formula. Wymawiając imię, wizualizujemy jak całe otoczenie rezonuje zgodnie z jego dźwiękiem. Głos powinien być nieco podniesiony - wyraźnie czuć wtedy wibrację niemal całego ciała (porównać można to do stania przy dużej kolumnie nagłośnieniowej). W ten sposób nie tylko regulujemy oddech (powinien być to oddech transowy czyli wdychamy przez 1,2,3,4- wstrzymujemy przez 1,2,3,4 - wydychamy przez 1,2,3,4 - wstrzymujemy przez 1,2,3,4) ale również dodajemy fizycznych doznań, które dają dodatkowego 'kopa'.

 

1. Przy wydechu 'wibrujemy' imię jednocześnie wizualizując je zapisane w odpowiednim kolorze dla danej sefiry (Kether-EHEYEH - biało-niebieski - jak flash od aparatu, Daath - jasno niebieski, Tiphereth - żółty, Yesod - lawendowy, Malkuth - żółto-brązowo-zielono, czarny). Na początek mogą być wszystkie białe.

2. Przy wdechu wyobrażamy sobie jak dźwięk imienia wraca do nas echem odbity od wszechświata i jeszcze bardziej 'rozjarza' w odpowiednim kolorze Imiona, które wizualizujemy).

 

To pozwala dodatkowo podnieść skuteczność MP.

 

M.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...