Jump to content

sen 3 letniej dziewczynki


ewelina115

Recommended Posts

Mam 3 letnią siostrę. Ostatnio obudzila sie przed 3 w nocy z płaczem,bo coś jej się śniło..rano nie mogła patrzec na powieszony na przedpokoju obraz z wielbłądami(chociaż wisi juz on tam bardzo dlugo) i chciała,aby go zdjąć i tak też zrobiliśmy..Po późniejszym podpytaniu sie małej powiedziała,że śniło jej sie duzo koni,które tanczyly..co to moze oznaczac dla 3 letniej Amelki?Dodam tez,ze po tym incydencie boi sie zostac sama w pokoju,boi sie ciemności,chociaz nigdy to sie jej nie zdarzalo..

Link to comment
Share on other sites

Guest winteer

Widocznie dziewczynka przeżyła jakies traumatyczne zdarzenie zwiazane zwielbłądami, skoro kazała zdjąć obrazek, żeby próbować zapomniec o tym co widziała albo usłyszała.

 

Co do koni - nie wiem co to oznacza, bo z kontekstu snu kompletnie nic nie mozna wywnioskować oprócz tego, że znów chodzi o zwierzeta.

 

Zamiast interpretować sen - porozmawiałabym z siostrą w jakimś przytulnym i bezpiecznym miejscu (dla tak małego dziecka to jest bardzo istotne) i delikatnie podpytała czego sie boi (być moze chodzi o cos związanego ze zwierzętami - wielbłądy, konie).

 

Może to pomoże w tym, by dziecko nie miało koszmarów w nocy.

 

Pozdrawiam Cie gorąco, a dla siostry bukiecik :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

Dla małej dziewczynki wielbłady mogą kojarzyć się z koniami. Dobrze bybyła łagodnie delikatnie zapytać się co te zwierzeta robiły? Słyszałam/czytałam na jakieś stronie ze zwierzeta to nasi opiekunowie ( to jak aniołki ) pod postacią zwierząt, kóre czasem przychodzą do nas we śnie. Wiec mozna jej wytłumaczyć ..... ale decyzja nalezy do ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...