Skocz do zawartości

Praca z podświadomością


Swiadomy

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w hunie praca z podświadomością to podstawa. Bez jej współpracy przecież nie nawiążesz łączności z Wyższym Ja - Nadświadomością.

Bardzo fajnie opisał to Henry Krotoschin a "Huna Praktyczny podręcznik" i Glover (nie pamiętam tytułu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwie odpowiedzi na pytania mam :).Jedna osoba mi mówiła żeby też uważac na sugestie jakie dajemy swej podświadomosci bo różnie może ona zareagowac i wprowadzic w życie.Sam taki miałem przykład jak mówiłem sobie że jestem odwazny a potem ta odwaga się ukazała jako nierozsądny brak strachu przy przechodzeniu po śliskiej drewnianej kładce.

 

Napiszcie co sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by tylko zapytać, czy starożytni Kahuni znali coś takiego jak jakieś Wyższe Ja;)

 

Dziś pozostaje tylko rekonstrukcja.... wszyscy badacze zakładają, że tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwie odpowiedzi na pytania mam :).Jedna osoba mi mówiła żeby też uważac na sugestie jakie dajemy swej podświadomosci bo różnie może ona zareagowac i wprowadzic w życie.Sam taki miałem przykład jak mówiłem sobie że jestem odwazny a potem ta odwaga się ukazała jako nierozsądny brak strachu przy przechodzeniu po śliskiej drewnianej kładce.

 

Napiszcie co sądzicie.

 

Twoja podświadomość może uważać inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się umówic z nią na randkę żeby ją poznac bo tak to randki w ciemno mnie nie bawią.

 

Niezgłębione się w niej kryje... Huna jest jedną z dróg jej poznania/wykorzystania. Dawniej korzystałam z techniki przemiennego pisma... świadome pytanie - prawa ręka, odpowiedź podświadomości - lewa. Trochę to zabawne, lecz do ciekawych wyników prowadziło.... podświadomość lubi zabawy... testy skojarzeń... wahadło.

Do tego medytacja. I mnóstwo samoobserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahuni wierzyli w istnienie trzeciej i najwyższej formy świadomości człowieka i kontaktując się z nią, dokonywali cudów. Dla prostoty mazwał je Wyższym Ja. W swoim ciele z substancji widmowej żyje ono poza ciałem fizycznym. Łączy je z ciałem fizycznym sznur aka.

Kahuni nazywali Wyższe Ja Aumakua, co oznacza "Nadzwyczaj Godny Zaufania Duch Rodzicielski".

Rdzeń Au... "starszy", wskazuje, ze nie mieli oni na myśli zwykłego ojca. Au oznacza też sznur... w tym wypadku sznur widmowy, który łączy Wyższe ja z parą niższych. Dalej oznacza "akt umysłu" i "rzekę" lub "prąd", co symbolizuje czynność zmysłową Wyższego ja, które odpowiada na nasze modlitwy i spełnia prośby, ale potrzebuje do tego many.

Long chyba jako pierwszy używał określenia Wyższe Ja... a ja się tego trzymam ;) Zamiennie używam Duch Opiekuńczy i Nadświadomość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgłębione się w niej kryje... Huna jest jedną z dróg jej poznania/wykorzystania. Dawniej korzystałam z techniki przemiennego pisma... świadome pytanie - prawa ręka, odpowiedź podświadomości - lewa. Trochę to zabawne, lecz do ciekawych wyników prowadziło.... podświadomość lubi zabawy... testy skojarzeń... wahadło.

Do tego medytacja. I mnóstwo samoobserwacji

 

Jestem leworęczny (tylko pisanie) wiec będę musiał odwrócic kolejnośc?

 

Medytuję i powiem że sosna z tego forum mówił mi że jak zadam pytanie to otrzymam odpowiedź ale jakoś nie mogę zaufac od tak że w myślach zadaję i w myślach otrzymuję.

 

Wahadło trzeba najpierw zaprogramowac z tego co pamiętam?na odpowiedzi tak , nie , nie chce odpowiedziec , nie wiem. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... to mi teraz zabiłeś klina :) Lewa ręka jest kontrolowana przez prawą półkulę... stąd zmiana ręki przy pracy z podświadomością. Możesz spróbować prawą, jednak nie mam pewności, jaki to skutek przyniesie. Ale chyba powinno być ok...

Z wahadłem na początku sesji się umawiasz co do ruchu "tak", "nie", "nie wiem" a później już leci.

Tak naprawdę każda odpowiedź jest w Tobie... także ta otrzymana w myślach. Zwykle ta pierwsza jest najwłaściwsza.... bez zastanawiania się nad jej poprawnością lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jest za lekkie... pierścionek na nitce, obrączka, obwiązany nitką kamyk, wisiorek na łańcuszku. Generalnie... wahadło można zrobić z przeróżnych rzeczy... ważne , by Tobie się z nim dobrze pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...