Jump to content

Sigil - fakty


furis

Recommended Posts

W niniejszym poście nie mam zamiaru poruszać tematu tworzenia sigili chodzi mi raczej o zweryfikowanie pewnych faktów które zebrałem w czasie pracy nad tą techniką. Prosiłbym o komentarz osoby które mają na tym polu jakieś doświadczenie. Zaznaczam że z sigilami nie pracuję jakoś specjalnie długo (kilka miesięcy). Nie zajmowałem się również specjalnie odmianą samego słowa więc wybaczcie jeżeli moja odmiana przez przypadki jest błędna :)

 

1. Rodzaj sigila

W internecie można znaleźć kilka rodzajów sigili, z moich obserwacji wynikło że rodzaj ma tutaj marginalne znaczenie a podział ten jest całkowicie sztuczny i zależny tylko i wyłącznie od wiedzy "twórcy" sigil obrazkowy jest tak samo skuteczny jak runiczny.

 

2. Symbol

Jeżeli zdecydujemy się na moim zdaniem najłatwiejszą metodę tworzenia polegająca na tworzeniu symbolu z liter intencji możemy liczyć że otrzymamy dość interesujące rezultaty po pierwsze wydaje mi się (a może tylko ja tak mam) że tworząc symbol z liter czerpiemy ze znanych nam symboli dlatego często wychodzą nam popularne znaki, przykładem może być sigil który wygląda jak znaczek forda. Zaobserwowałem że takie sigile są mniej skuteczne, wydaje mi się że podstawą do tego jest fakt że sigil ma tkwić w podświadomości, jak najrzadziej wypływając na zewnątrz o co trudno jeżeli przed blokiem jest 5 zaparkowanych fordów.

 

3. Skuteczność

Zauważyłem ogromną skuteczność tej metody, małe i realne intencje prawie zawsze się spełniają a co ważne na efekt nie trzeba czekać zbyt długo.

 

4. Wchłonięcie

Co prawda nie próbowałem wszystkich metod opisanych w sieci, ale z pośród kilku najpopularniejszych w moim przypadku najskuteczniejsze okazało się wpatrywanie bez mrugnięcia przez około 100 - 140 sekund.

 

5. Przygotowanie

Podczas całego okresu pracy nad sigilami próbowałem je tworzyć w różnych warunkach i wydaje mi się że najlepsze efekty uzyskuje się tworząc sigil spontanicznie bez żadnych konkretnych przygotowań (prócz logicznej intencji).

 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych obserwacji, zaznaczam że są to jedynie wyniki moich eksperymentów a nie stanowisko eksperta, dopuszczam myśl że część obserwacji jest błędna lub nie do końca prawdziwa dlatego też, chciałbym poznać Wasze zdanie.

 

Na koniec pytanie które mnie nurtuje a z braku umiejętności nie mogę tego sprawdzić.

Czy ktoś z Was próbował techniki sigili podczas świadomego snu ? jak myślicie czy może to wpłynąć na skuteczność sigila ? Wydaje mi się że takie zwiększenie "mocy" jest możliwe szczególnie gdy postaramy się by zapomnieć sen.

 

Z góry dziękuję za wszystkie opinie i własne doświadczenia.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...