Jump to content

Koziorożec a inne znaki zodiaku


werona

Recommended Posts

Koziorożec – Baran

Spotkanie tych dwóch znaków głównych nie wróży niczego sprzyjającego: Baran jest porywczy, zapalczywy i nierozważny a Koziorożec to osoba zimna, analityczna i zrównoważony. Jednak zdarza się [nawet dość często], że to właśnie on skrycie podziwia ludzi ekstrawertycznych i optymistycznych, dlatego łatwiej ulega zalotom Barana. Ale nie powinien liczyć na trwały związek, lepiej będzie dla niego jeśli będzie to po porostu przygoda. Koziorożec ma starannie wytyczoną skalę wartości, co pozwala mu dość trafnie wybrać potencjalnych partnerów, a Baran raczej nie mieści się w tych kategoriach, jest za porywczy, działa zbyt pochopnie i bez zastanowienia, jest przy tym dość małostkowy. Dlatego naprawdę rzadko się zdarza, że powstanie z tej relacji coś stałego. Ale wszystko może się zdarzyć, jednak będzie to wymagało od obydwojga ogromnego wysiłku, zwłaszcza od Barana. Koziorożec lubi bardziej obowiązki niż przyjemności, łatwo poświęca się czemuś ważnemu [przede wszystkim studiom i karierze] i nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Baran widzi ten związek jak pole walki i szybko dąży do celu, nie lubi zbyt długo czekać, jest niecierpliwy, a kiedy sprawy się przeciągają, zaczyna się irytować. A tego właśnie oczekuje od niego Koziorożec, którego decyzje dojrzewają powoli i nie toleruje partnera przeskakującego lub omijającego kolejne etapy. Nawet sobie nie wyobraża pochopnego działania bo musi sobie [powoli] zapewnić pozycję dominującą. A jeśli nawet mocno zakochany Baran jest gotów trochę się zmienić i utrzymać na wodzy swe emocje, to z pewnością nie zgodzi się na oddanie pierwszego miejsca. Dochodzi więc do pojedynku dwóch osobowości o silnym, zdecydowanym charakterze. Dlatego najczęściej taki związek nie ma szans i to Baran najprawdopodobniej odejdzie pierwszy bo jego entuzjazm i zapał łatwo się zapalą, ale równie szybko zgasną.

 

 

Koziorożec – Byk

To bardzo interesujące spotkanie dwóch „ziemskich” znaków, które mają ze sobą wiele wspólnego. Byk, rządzony przez Wenus, jest obdarzony ogromnym urokiem, co zimny i pełen rezerwy Koziorożec od razu zauważy, bo wcale nie jest pozbawiony chęci do uciech cielesnych, a poza tym Baran natychmiast wzbudza w nim pełne zaufanie, co jest jednym z najważniejszych warunków przyszłego związku. Pani Koziorożec bardzo sobie ceni dyskretne, choć uparte zaloty Pana Byka, który od samego początku potrafi pokazać jej swoją zadziorność, realizm i doskonałe maniery, co dla niej jest niezwykle pociągające, bo czuje, że może mu całkowicie zaufać, niemal z zamkniętymi oczami. Z kolei Pani Byk, spontaniczna, czuła, macierzyńska, jest stworzona do tego by skruszyć twardą skorupę Pana Koziorożca, który nie tylko daje się uwieść jej wdziękami ale znajduje w niej proste, bezwarunkowe uczucie, które pozwala mu poczuć się mniej skrępowanym, a przede wszystkim sprawia, że nie będzie się spodziewał żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Będzie więc mógł stworzyć piękną historię miłosną, szczerą i głęboką, zbudowaną na bardzo mocnych podstawach, gwarantujących trwałość. Byk wniesie do tego związku radość życia, umili i ułatwi codzienną egzystencję, nada mu nieco rozmachu i fantazji. A Koziorożec będzie strażnikiem racjonalnego, trzeźwego myślenia, a poza tym potrafi spojrzeć w daleką przyszłość. Obydwoje będą zgodni, że należy pozbyć się wszelkiej improwizacji, nie będą postępować szybko i bez zastanowienia; obydwoje mają dużo zdrowego rozsądku i nie liczą na szczęśliwy traf. Poszukują istoty rzeczy, nie wierzą, że miłość może się rozwijać bez solidnych fundamentów i wspólnych celów. Bardzo się starają by stworzyć wspólną przyszłość, by zapewnić jej dobra materialne, które są dla nich równie ważne jak wspólnota charakterów. Dogadają się dosyć szybko, Koziorożec stanie się mistrzem planowania przyszłości. Wadą tego związku może być zbyt silne przywiązanie wagi do luksusu materialnego i zaniedbanie koniecznej sfery duchowej, nie mówiąc już o uczuciach. Aby relacja była szczęśliwa muszą obydwoje starać się nie zamknąć egoistycznie w swoim hermetycznym świecie.

 

 

Koziorożec – Bliźnięta

Nie istnieje praktycznie żadna przyczyna dla której surowy Koziorożec mógłby zainteresować się roztrzepanym Bliźniakiem. Ich pojmowanie życia diametralnie się różni, mają zupełnie inne temperamenty: pierwszy z nich jest pełnym rezerwy introwertykiem, w drugim wszystko się gotuje i jest bardzo towarzyski. Rzadko się więc zdarza by się nawzajem docenili, bo Bliźniak, kobieta lub mężczyzna, jest inkarnacją zabawy i ludowości, nieodpowiedzialności i gadatliwości , a więc tego wszystkiego czego Koziorożec naprawdę nie jest w stanie znieść. A Bliźniak zaś widzi w Koziorożcu zbyt poważnego nudziarza, niezdolnego do żadnej zabawy i żartu. Czasem pojawia się coś w rodzaju „zapalnika” na niwie intelektualnej, kiedy obu znakom uda się przejść do porządku nad pozostałymi różnicami i dostrzec wzajemne zalety. Koziorożec doceni błyskotliwy, zdolny do improwizacji umysł partnera, a Bliźniakowi zaimponuje jasność sądu i logika myśli. W taki przypadku może narodzić się intelektualna przyjaźń, a miarę upływu czasu obydwoje będą czuli potrzebę do coraz częstszych spotkań i w końcu dojdą do wniosku, że oto są w sobie zakochani. Na początku górę wezmą różnice, dostrzegą jak inne mają spojrzenie na życie, jaki inaczej myślą i czują. Fantazja i wesołość Bliźniaka rozbawią Koziorożca, który na jakiś czas zapomni o swych poważnych obowiązkach, a Bliźniak będzie mógł skorzystać z „saturnowej” mądrości partnera i stanie się bardziej intuicyjny. Jednak nawet wtedy związkowi grozi brak stabilizacji [chyba że nastąpi interwencja innych czynników astralnych], Bliźniak nigdy nie będzie w stanie dać Koziorożcowi uczucia absolutnej pewności, która jest dla nie go najważniejsza. Bo nawet jeśli Bliźniak będzie bardzo się o to starał, wkrótce poczuje się osaczony, zamknięty w nieprzyjaznym dla niego świecie obowiązków i niewzruszonych zasad, gdzie wszystko jest z góry zaplanowane i gdzie naruszenie lub ominięcie tych reguł staje się śmiertelnym grzechem. Koziorożec też nie będzie w stanie wytrzymać dość długo: nienawidzi tracić czas i kiedy zobaczy, że Bliźniak się waha, zmienia zdanie, unika odpowiedzialności, postanowi zerwać tę relację, o ile jego partner nie zrobi tego wcześniej.

 

 

Koziorożec – Rak

W tym spotkaniu nie ma letnich uczuć: albo pałają do siebie gorącym uczuciem, albo serdecznie się nienawidzą. Tak często bywa z przedstawicielami dwóch opozycyjnych znaków, wyposażonych w przeciwstawne zalety i wady, które jednak mogą się uzupełniać. Koziorożec jest zdeklarowanym realistą, który starannie kontroluje swoje emocje i uczucia, natomiast Rak [znak Wody] jest głęboko emocjonalny i fantazyjny. Koziorożec to zaciekły materialista, który ufa tylko samemu sobie i samotnie pokonuje wszystkie przeszkody, a na antypodach jest Rak, księżycowy marzyciel, niezwykle [czasem nadmiernie] wrażliwy i czuły. A jednak można znaleźć coś wspólnego między grubym, obronnym murem Koziorożca a ochronnym kokonem, w którym chroni się Rak, bo obydwa znaki boją się, że ktoś może zranić ich uczucia lub chce ich wykorzystać, choć wydaje się, że ich charaktery i zachowanie diametralnie się od siebie różnią. Dla Raka uczucia są życiodajnym sokiem, magicznym filtrem potrafiącym rozwiać wszelkie lęki i doprowadzić nawet do ekstazy. Dla Koziorożca uczucia są czymś bardzo poważnym, podchodzą do nich bardzo serio i ostrożnie, z dużym poczuciem odpowiedzialności. Jednak Ziemia Koziorożca i Woda Raka łatwo się wzajemnie przenikają, nie należy się więc dziwić, że Rak dosyć łatwo ulega nieco sztywnemu urokowi Koziorożca, który poza tym budzi poczucie bezpieczeństwa i zaufanie. A Koziorożec też nie pozostaje obojętny na ciepło i czułość Raka. Spotkanie zapowiada się obiecująco zwłaszcza między Panem Koziorożcem a Panią Rak. On będzie ambitny i szanowany „na zewnątrz” rodziny, w domu zaś autorytarny i opiekuńczy; ona będzie oddaną żoną i kochającą matką. Czasem będzie cierpieć z powodu jego oschłości i nieumiejętności okazywania uczuć, ale zawsze może liczyć na jego wierność i starania o zapewnienie rodzinie odpowiedniego poziomu życia. Jeśli Rakiem jest mężczyzna, Pani Koziorożec będzie musiała być dla niego żoną i matką, a ta podwójna rola wcale nie musi jej przypaść do gustu.

 

 

Koziorożec – Lew

Ziemia Koziorożca nie stanowi harmonii z Ogniem Lwa, trzeba więc bardzo wiele wzajemnego wysiłku i dobrej woli by zbliżyć się do siebie i zrozumieć motywację tego drugiego. Ich kompletnie różne temperamenty także nie ułatwiają „sympatii od pierwszego wejrzenia” bo Lew objawia się niczym bóg, a Koziorożec jako pełen rezerwy ponurak. A jednak magia między nimi nie jest czymś niemożliwym. Obydwoje mają silną osobowość, szukają partnera, który jak oni sami, wyróżniają się z tłumu i natychmiast zwracają na siebie uwagę poprzez autorytet, dlatego nie można się dziwić, że szybko się nawzajem zauważą. Kiedy Koziorożec jest mężczyzną, to zafascynuje go majestat i pełna ciepła witalność Lwicy, której dość szybko uda się skruszyć jego twardą skorupę i obudzić sferę uczuć, które tak skrzętnie ukrywa. Ona jawi się mu jako ideał kobiety, zwłaszcza dla tak ambitnego mężczyzny, potrzebującego kobiety z klasą i zasługującej na szacunek, która poza tym doskonale zająć się ich wspólnym [oczywiście wspaniałym] wizerunkiem, bo po prostu jest do tego stworzona. Jeśli Koziorożec jest kobietą, Pan Lew odkryje w niej wstrzemięźliwy urok, głęboką osobowość, zdecydowaną, zdeterminowaną, niezależną, zdolną do poświęceń by dojść do wyznaczonych celów i z pewnością nie zrezygnuje ze swoich pryncypiów. Taka osobowość wzbudza w Lwie prawdziwą, szczerą admirację, bo chociaż się do tego nie przyznaje, czuje głęboki respekt dla kobiet aktywnych, zaangażowanych i szlachetnych. Przy drobnej pomocy układów astralnych taki związek może zupełnie nieźle funkcjonować pomimo znacznych różnic charakterologicznych: Koziorożec ma skłonności do skąpstwa, Lew bardzo często bywa rozrzutny, Lew uwielbia bywać, pokazywać się publicznie, Koziorożec woli zaszyć się sam w zaciszu domowym. Jeśli jednak obydwoje połączą siły i będą się naprawdę starać, mogą razem dojść bardzo daleko. Należy także mieć nadzieję, że nie będą stanowić pary, której głównym celem stanie się gromadzenie pieniędzy i pogoń za sukcesem [a to ich dwie wielkie pasje], ale będą potrafili nawzajem się wzbogacać wewnętrznie.

 

 

Koziorożec – Panna

Oto związek zrównoważony i rozważny, który ma ogromną szansę na długie przetrwanie i wzajemną satysfakcję. Panna, faworytka Merkurego, jest osobą skuteczną, obdarzoną zdrowym rozsądkiem i wydaje się, że istnieje tylko po to by na swej drodze spotkać właśnie Koziorożca. Ma wiele sensu krytycznego i realizmu, nigdy nie działa pochopnie czy pod wpływem impulsu, dokładnie bada teren zanim postawi na nim pierwszy krok i choć nie jest do końca zadowolona ze swej [często przesadnej] ostrożności to jednak rozważa wszystko z aptekarską dokładnością. Prawie zawsze brakuje jej poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, dlatego poszukuje partnera autorytarnego i zdecydowanego, który weźmie sprawy w swoje pewne, silne ręce. Tak więc cechy charakteru Panny wskazują, że nigdy nie będzie próbowała dominować nad Koziorożcem, a on będzie mógł spokojnie korzystać z jej lojalności, zaradności i wierności. Panna, bardzo często obdarzona żywą, subtelną inteligencją jest jednocześnie osobą niezwykle zakompleksioną, a to oznacza, że jest nieśmiała, dlatego przy boku Koziorożca może się wydarzyć cud, jest on bowiem konkretnym przykładem jak można się wspiąć na wyżyny własnych ambicji. Tak więc bardzo szybko znajdą wspólny język, cele i wartości. Ich związek będzie się toczył po prostych, dokładnie wytyczonych torach [bo żadne z nich nie lubi improwizacji], raczej nie grozi im wypadnięcie z szyn czy zboczenie z wytyczonej trasy. Pan Koziorożec poczuje prawdziwy zawrót głowy, zrozumie że skuteczność Panny, jej sposób bycia kryje w sobie żywą inteligencję i surowe zasady moralne. Pani Koziorożec zakocha się w Panu Pannie, odkryje w nim analityczny umysł, pracowitość, dbałość o materialny dobrobyt rodziny. Wiadomo, że ten związek nie będzie buchał idealizmem , nie będzie tu żadnych niespodzianek, ale właśnie to oboje lubią najbardziej.

 

 

Koziorożec – Waga

Porozumienie nie jest tu łatwe, skoro ma się do czynienia ze znakami głównymi, których styl i temperament tak bardzo się różnią. Jest jednak możliwe, że się polubią a wzajemne różnice będą je pociągać: Pan Koziorożec, ponury i zamknięty w sobie jest zachwycony wdziękiem Wagi, akceptowanej i lubianej wszędzie gdzie się pojawi. Pani Koziorożec widzi w Panu Wadze osobę dyskretną, miłą, nie lubiącą ekscesów i dążeń do grania głównej roli. A Waga obu płci będzie podziwiać zmysł praktyczny i prostolinijność Koziorożca, jego dążenie do wysokiej jakości życia zarówno w sferze materialnej jak i duchowej. Jednak poważny związek stworzy wiele problemów i różnic zdań. Waga może wydać się nieco sztuczna w swoim dążeniu do powszechnej aprobaty, konieczności dążenia do swoistej perfekcji wobec innych, wszechobecnej potrzeby doskonałej harmonii. A Koziorożec jest chronicznym pesymistą, nie liczy się dla niego opinia innych osób, nie życzy sobie by interesowano się jego osobą, a kiedy ktoś staje mu na drodze, pozbywa się natychmiast takiej przeszkody, bo nie znosi żadnej ingerencji w jego prywatne sprawy. Byłoby najlepiej gdyby miłość między Wagą a Koziorożcem mogła ułatwić wzajemne porozumienie i naukę kompromisu; Koziorożcowi pomóc uwolnić nieco emocji i empatii wobec innych, a także pozostawienie Wadze dużo wolności, autonomii i możliwości rozwoju. Jeśli jednak tego nie zrozumie [a uczucia nie są jego mocną stroną], będzie starał się narzucić Wadze swój sposób na życie, co prawi, że Waga będzie czuć się w tym związku coraz gorzej. Co dziwne, rzadko kiedy obydwoje zdadzą sobie sprawę z zaistniałej sytuacji bo są przekonani, że stanowią związek prawie idealny, nawet jeśli prawie wszystko już w nich umarło. Tkwią nadal przy sobie bo są nadmiernie ambitni, przekonani o swej doskonałości i nie widzą, że dawne uczucie gdzieś znikło, a zastąpiła je pełna wymownej ciszy smutna, ale wyniosła obojętność.

 

 

Koziorożec – Skorpion

Kiedy surowy i zimny Koziorożec spotka na swej drodze jedną z najbardziej intrygujących postaci zodiaku czyli Skorpiona, z pewnością wywrze to na nim ogromne wrażenie, bo to rzadki przypadek by ktoś stawił mu opór i nie chciał mu się poddać. Skorpion też nie jest gadatliwy, a jego introwertyzm pozwala domyślać się jakichś głębokich sekretów i przeżyć, a Koziorożec kultywuje w sobie pozbawioną złudzeń melancholię. Jeśli Koziorożec jest mężczyzną, zabójczy, czarodziejski urok Pani Skorpion przewraca jego życie do góry nogami, pierwszy rusza na podbój. A ona doskonale zna sztukę uwodzenia, wie co robić żeby być pożądaną, przyciąga o do siebie powoli a skutecznie aż w końcu wpadną sobie w ramiona. Z kolei Pani Koziorożec czuje się szczęśliwa, widząc uwodzicielskie spojrzenie Skorpiona, pełne wymownych niedomówień, mówiących o wiele więcej niż słowa. Czuje, że nie będzie w stanie się im oprzeć i rzeczywiście, jej pełna rezerwy, twarda skorupa szybko pęka niczym delikatna skorupka jajka. Tak tworzy się związek o mocnych, zdecydowanych barwach, który często zmienia się w milczącą walkę dwóch silnych osobowości, solidnych i dominujących. Kochają się bardzo mocno, ale za żadną ceną nie chcą oddać ani milimetra własnego terytorium. Obydwoje mają zupełnie różne temperamenty, ale jeśli uda się je jakoś dopasować, mogą stworzyć całkiem pozytywną symbiozę. Koziorożec może odkryć siłę swoich, zwykle głęboko skrywanych instynktów i nauczyć się hamować ekstremistyczne zapędy partnera. Z kolei Skorpion ma szansę docenić walory samodyscypliny, a przede wszystkim nauczyć się cierpliwego budowania w miejsce wściekłego burzenia. Obydwoje mają jednakową tendencję do izolowania się we własnym świecie i stamtąd sceptycznym okiem obserwują innych – Koziorożec dlatego, że jest nieufny z natury, a Skorpion jest pogardliwy i ma naturę polemiczną. Dlatego pragną stworzyć związek zamknięty, nastawiony na wyłączność; będą stopniowo wykluczać z niego innych bo sami sobie wystarczają, będą dbać wyłącznie o swoje interesy, wspólne i indywidualne. Tak więc będą dobrze się czuć we własnym towarzystwie, należy tylko mieć nadzieję, że pozbędą się nadmiernej dumy i staną się nieco bardziej życzliwi.

 

 

Koziorożec – Strzelec

Związek tych dwóch znaków może budzić wiele wątpliwości: lodowatego Koziorożca i pełnego ciepła Strzelca. Znaki znajdują się w bezpośredni sąsiedztwie, jest więc bardzo prawdopodobne, że każdy z nich posiada jakąś planetę w zodiaku partnera, co może pomóc w ewentualnym spotkaniu. Jeśli jednak odniesiemy się do samych „czystych” znaków, dojdziemy do wniosku, że niewiele mają ze sobą wspólnego. Strzelec bardzo lubi życie, widzi je jako nieustanną przygodę, pełną niespodzianek, które wystarczy po prostu odkryć by zapewnić sobie odpowiednią dawkę emocji. Koziorożec widzi życie zupełnie inaczej, dla niego to wyboista droga, usiana zasadzkami; trzeba ją pokonać jak najskuteczniej licząc tylko na własne siły. Młody Strzelec, zarówno kobieta jak mężczyzna, jest zbyt zajęty radosnymi „harcami” na prawo i lewo by zwrócić uwagę na [również młodego] Koziorożca, bardzo poważnie podchodzącego do życia i pracującego wytrwale na przyszłe sukcesy. Nawet kiedy oboje są już dorośli, Pani Koziorożec będzie traktowała Pana Strzelca jak hałaśliwego skandalistę i niewiernego zarozumialca. Pan Koziorożec dojdzie do wniosku, że Pani Strzelec jest zaborcza, zbyt wyzwolona i wymyka się wszelkiej kontroli. A Strzelce obojga płci zobaczy w Koziorożcu nieznośnego, ponurego nudziarza, w dodatku wyniosłego i autorytarnego. A jednak pomimo tych różnic zdarza się, że coś między nimi zaiskrzy. Koziorożec będzie mógł się ogrzać przy miłym cieple płynącym w żyłach partnera, a Strzelec odkryje, że za kamienną fasadą Koziorożca kryje się solidne, mocne serce. Ale wspólne życie nie będzie sielanką, różnice charakterów są zbyt duże i wyraziste. Strzelec uwielbia towarzystwo kiedy jest w dobrym humorze, a kiedy ma „muchy w nosie” woli przebywać z tylko jednym, wybranym przyjacielem. Koziorożec jest bardzo mało towarzyski, czuje się szczęśliwy gdy może być sam, nie znosi przyjacielskich „spędów”, zwłaszcza gdy jest zdenerwowany czy zmęczony. Można więc sobie wyobrazić co się dzieje gdy takie dwa charaktery zamieszkają pod jednym dachem...

 

 

Koziorożec – Koziorożec

To dwie osobowości z tego samego ziarna, które rozumieją się bez zbędnej gadaniny i wolą działanie od słów. Związek między nimi jest bardzo prawdopodobny chociaż, jak się często zdarza z przedstawicielami tego samego znaku, może tu nastąpić kumulacja jednakowych, dodatnich cech a zabraknie stymulujących różnic. Pani Koziorożec dojrzewa zbyt wcześnie, szybko staje się kobietą dojrzałą, twardo stąpającą po ziemi i z głową solidnie osadzoną na ramionach. Sumiennie i poważnie wypełnia swe obowiązki, jest przy tym niezwykle ambitna i zawsze stara się robić więcej niż się od niej oczekuje. Młody Pan Koziorożec jest prawy i rozsądny, bardzo szybko zajmuje pozycję, która [według niego] słusznie mu się należy. O miłości myślą w dogodnym dla siebie momencie, czyli wtedy gdy nie koliduje to z ich planami. Nie ma mowy o żadnych nieprzewidzianych flirtach, a jeśli nawet takowy im się przytrafi, będzie to działanie dokładnie przemyślane. Dlatego zazwyczaj unikają problemów jakie czasem niesie ze sobą poważne zaangażowanie, jedyny kłopot jaki może się pojawić, to „zgranie” własnych planów i ambicji, bo są one dla nich najważniejsze. Jeśli to nastąpi, ich związek będzie poważny i solidny, bez wstrząsów i dokładnie wyważony : uczucia i pasje mają miejsce jedynie w zaciszu domowym. Obserwator z zewnątrz nie zauważy najmniejszych perturbacji czy wstrząsów, jedynie dyskretną wspólnotę w dążeniu do celu. Jeżeli nie pojawią się inne, bardzo silne fluidy innych znaków astralnych, ta relacja nie będzie ani dość czuła, ani sentymentalna: kiedy już raz zdecydują, że chcą razem spędzić życie, uczucia schodzą na dalszy plan, jakby w tej sytuacji nie były potrzebne. Przecież są niezniszczalne, więc po co je okazywać? Aby związek był długi i szczęśliwy, obydwoje powinni trochę spasować z wykonywaniem wszystkich obowiązków i nie odkładać przyjemności „na później”. Inaczej istnieje duże ryzyko, że wszelkie uczucia kompletnie wyschną, a oni, zajęci poważnymi sprawami nawet tego nie zauważą, a jeśli w końcu zdadzą sobie z tego sprawę, będzie już za późno.

 

 

Koziorożec – Wodnik

Na pierwszy rzut oka związek między niekonformistycznym, wolnomyślicielskim Wodnikiem a odpowiedzialnym, rygorystycznym Koziorożcem wydaje się nie do pomyślenia. A jednak iskrzy między nimi częściej niżby mogło się przypuszczać; nie chodzi tu o jakąś szaloną miłość lecz o uczucie, które ma ogromną szansę na przetrwanie. Otwartość i brak zahamowań Wodnika bardzo pociągają Koziorożca, który bardzo często chciałby zrzucić swoją sztywną skorupę, ale nie ma wystarczającej odwagi by to uczynić, ze strachu przed utratą odpowiedniego dystansu do własnych uczuć. Mimo iż Wodnik jest utopistą, to jego pragmatyzm i realizm sprawiają na Koziorożcu duże wrażenie i eliminują wszelkie podejrzenia o sztuczność. Natomiast poważny, wstrzemięźliwy Koziorożec budzi sympatię Wodnika, który też nie cierpi zbędnych umizgów i straty czasu, a bardzo sobie ceni osobowości głębokie, zdecydowane, niezbyt gadatliwe, mogące zapewnić mu odpowiednie wsparcie w realizacji planów. Wodnik zawsze jest gotów rzucić się w przedsięwzięcie „cudowne i niemożliwe”, toteż perspektywa uwiedzenia Koziorożca, wyzwolenie go ze szpon obowiązków i przekonanie do korzystania z wolności, jest dla niego wspaniałym i radosnym wyzwaniem. Jeśli nie dojdzie tu do silnej ingerencji innych znaków astralnych, nie będzie chodziło o jakąś szaloną, ślepą miłość, lecz raczej o przyjaźń polegającą na wzajemnym szacunku, która z upływem czasu ma duże szanse przekształcić się w głębokie uczucie, mające dobre perspektywy na przyszłość. Muszą tylko obydwoje pokonać początkowe trudności, wynikające z różnic osobowości. Będzie to od nich wymagało sporo wysiłku i dobrej woli. Jeśli Koziorożec nie będzie chciał zrazić do siebie partnera, nie powinien pokazywać swego autorytaryzmu, ani zmuszać go do starannego planowania przyszłości. Z kolei Wodnik musi zrezygnować ze swej niefrasobliwości; będzie oczywiście mógł [mogła] korzystać z ukochanej wolności, lecz nie może zaniedbać przestrzegania pewnych stałych, ściśle określonych reguł gry.

 

 

Koziorożec – Ryby

To dwa bardzo podobne do siebie temperamenty, mogące się wzajemnie uzupełniać. Woda – element Ryb, tak infiltruje twardą, skalistą Ziemię Koziorożca, że ta staje się żyzna, zakwita i rodzi owoce. Ta metafora wyjaśnia co się dzieje w takim związku: łagodne, marzycielskie Ryby [mężczyzna czy kobieta] szybko rozpuszczają obronną skorupę Koziorożca i napełniają go otuchą wobec przeciwności życia. A przy tym nie ponaglają go do zrzucenia z siebie tego pancerza, ale delikatnie nakłania do uczestnictwa w swoich emocjach i sekretach. W końcu Koziorożec, kompletnie „rozbrojony” nie będzie już mógł się obejść bez towarzystwa Ryby. Sam też ma dużo do zaoferowania: wojowniczość jego silnego temperamentu jest mocnym punktem oparcia dla niestabilnych Ryb, dla których jest to prawdziwym błogosławieństwem. Realizm [zupełnie obcy Rybie] jest także ogromną, niezbędną wartością tego związku, bo kiedy partner się gubi i zaczyna dryfować na pełne morze, Koziorożec będzie potrafił przyprowadzić go do portu pewną, żelazną ręką. W relacjach erotycznych oba znaki rozumieją się całkiem dobrze, Ryba jest mistrzem w budowaniu sugestywnej, nieco mistycznej atmosfery, a jednocześnie nie wpada w ekstazę czy „miłosne omdlenie”, co bardzo odpowiada nieco ekspansywnemu Koziorożcowi, zwłaszcza że partner[ka] wnosi w tę relację nieco fantazji. Tak więc trzeba tu sporo pobłażliwości, wyrozumiałości i przystosowania się obojga partnerów, zwłaszcza że dla Koziorożca nic nie może być dziełem przypadku: trudno mu zaakceptować „kreatywny nieład” Ryb, irytuje nieracjonalne działanie, złoszczą kaprysy. Natomiast Ryba może się buntować przeciwko zbytniemu racjonalizmowi partnera, nie znosi zbyt sztywnych, precyzyjnie określonych reguł postępowania, popada w melancholię, czuje się nie rozumiana, ignorowana przez chłodnego, zdystansowanego Koziorożca. W najlepszym przypadku Ziemia i Woda, materia i duch, jakoś dojdą ze sobą do porozumienia, znajdą wspólny język i stworzą długotrwały związek pomimo wszystkich przeciwności.

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie , na jednej ze ston zajmujaca sie astrologia , po wpisaniu godz moich urodzin, wyszlo , ze jestem bardziej lwem niz koziorozcem, mimo ze urodzilam sie 07.01.

Czy to chodzi o cechy charakteru?A czytajac horoskop mam patrzec na swoj znak ? Moze głupie pytanie, ale chcialabym wiedziec jak to jest

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie , na jednej ze ston zajmujaca sie astrologia , po wpisaniu godz moich urodzin, wyszlo , ze jestem bardziej lwem niz koziorozcem, mimo ze urodzilam sie 07.01.

Czy to chodzi o cechy charakteru?A czytajac horoskop mam patrzec na swoj znak ? Moze głupie pytanie, ale chcialabym wiedziec jak to jest

 

Ponieważ z tego co słyszałam ostatnio okazało się, że naprawdę planety były jakoś inaczej ułożone niż sądzono czy jakoś tak.

I to spowodowało jakoby przesunięcie dat w znakach zodiaku.

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie , na jednej ze ston zajmujaca sie astrologia , po wpisaniu godz moich urodzin, wyszlo , ze jestem bardziej lwem niz koziorozcem, mimo ze urodzilam sie 07.01.

Czy to chodzi o cechy charakteru?A czytajac horoskop mam patrzec na swoj znak ? Moze głupie pytanie, ale chcialabym wiedziec jak to jest

 

ponieważ to pospolicie nazywanie "jestem koziorożcem", to określanie pozycji Słońca w horoskopie.

A oprócz Słońca w astrologii rozpatruje się jeszcze Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton... różne planetoidy, Ascendent oraz inne takie ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Koziorożec i Strzelec w tym ja Koziorożec. Opis kompletnie niezgodny z prawdą... Ale cóż na pewno nie tylko ja i mój partner w tej kwestii jesteśmy wyjątkami ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ja jestem koziorozec moj maz blizniak i swietnie sie razem dogadujemy i mamy podobne zainteresowania ogolnie jest super ten horoskop do nas nie pasuje

Link to comment
Share on other sites

Koziorożec i Ryba ;-) Fajnie było to przeczytać .Sami się z siebie śmiejemy że mamy dwa zupełnie inne podejście do życia a jednak potrafimy wspólnie tworzyć własne ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Koziorożec i Ryba ;-) Fajnie było to przeczytać .Sami się z siebie śmiejemy że mamy dwa zupełnie inne podejście do życia a jednak potrafimy wspólnie tworzyć własne ;-)

Ja jestem koziorozec a moj byly maz ryba jednak my nie pasowalismy do siebie zupelni :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...