Jump to content

6 - Kochankowie


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Kochankowie:

 

Kogo może przedstawiać karta:

 

Zakochana para, osoba, która stoi przed pewnym dylematem, człowiek na rozdrożu, osoba, która musi wybrać między wzięciem odpowiedzialności za swoje życie, usamodzielnieniem się, a pozostaniem w domu rodzinnym.

 

Jakie sytuacje i wydarzenia może symbolizować:

 

Dokonywanie wyboru, bycie w związku opartym na partnerstwie, seks, pożądanie, przygotowywanie się do zawarcia związku małżeńskiego, bycie na rozdrożu, przełom w życiu, konieczność wyboru pomiędzy dwoma partnerami, również wybór między dwiema opcjami w sferze finansowej, zawodowej jeśli o to pytamy.

 

Karta w pozycji odwróconej:

 

Dokonanie złego wyboru, niezdolność do podjęcia decyzji, niezdecydowanie, niekonsekwencja, strach przed zaangażowaniem się w relację, niedojrzałość w miłości, problemy z usamodzielnieniem się, zależność od rodziców, niedopasowanie seksualne w związku, pochopna decyzja, zazdrość, separacja, rozstanie, niewierność, do związku wmieszał się ktoś trzeci, walka między rozsądkiem a namiętnościami, które mogą okazać się zgubne, silne pokusy i uleganie im.

 

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

 

Archetyp - wybór

Znaczenie ogólne - decyzja podjęta z własnej woli, wola serca, połączenie, przezwyciężenie przeciwieństw, miłość i wierność

Praca - człowiek całym sercem oddany swojej pracy

Relacje/uczucia - bycie razem, wzajemne przyciąganie, poświęcenie

Świadomość - świadomość swojej indywidualności

Sfera ducha - świadomość przenikającej wszystko władzy samoograniczeń

Cel - połączenie przeciwieństw

Cień - rozdwojenie, niezdecydowanie

Odwrócona - zły wybór, wahanie się, niewierność

 

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 

Miłość. Poświęcenie. Pragnienie, pożądanie. Małżeństwo, ślub. Konieczność dokonania wyboru. Dążenie do złączenia z kimś, kogo się kocha. Wyzwolenie emocji, uczuć. Wybór między dwiema kobietami — dwoma mężczyznami. Młodość. Umiłowanie piękna. Zdolności artystyczne. Niefrasobliwy stosunek do miłości lub przyjaźni. Partnerstwo.

 

Odwróceni: Zły wybór. Separacja. Zawód miłosny. Rozwód. Podjęcie zbyt szybkiej decyzji o fatalnych skutkach. Wyjazd kochanej osoby. Koniec miłości. Brak pożądania. Niedowierzanie. Zdrada. Niestałość uczuć. Niedojrzałość. Plotkarstwo, mieszanie się w sprawy innych. Frustracja. Wygodnictwo, lenistwo. Narcyzm.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 

Wybranie właściwych drzwi w dziedzinie miłości może okazać się trudniejsze niż oczekujesz. Możliwe małe przeszkody lub trójkąt miłosny.

 

Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Miłosc, partnerstwo i wybór. wiaze sie z seksem i moze oznaczac pociag fizyczny, przypominajac nam, jak silny potrafi byc zwiazek miedzy pragnieniem, namietnoscia i miloscia. Karta ta niekiedy sugeruje wybór miedzy miłoscia platoniczna a stosunkiem seksualnym. Znaczenie to pojawia sie najczesciej, wowczas kiedy dana osoba zaczyna zakochiwac sie w kims, z kim była już zaprzyajzniona. w gre wchodzi pragnienie "aby nie zepsuc tego, co juz mamy" - w takich przypadkach trzeba uwaznie przeanalizowac wszystkie za i przeciw. Jednym z problemów, jaki wskazuje ta karta, moze byc romans - kiedy ktos zwraca swoje uczucia ku osobie juz zajetej, kiedy bedac w bliskim zwiazku, zaczynamy sklaniac sie ku komus innemu. Czynnik wyboru jest bardzo silny - czy sie powstrzymamy czy tez zosatniemy kochankami? Stłumimy pozadanie czy mu sie poddamy, borykac sie potem z flustracja i poczuciem winy. Kochankowie zwykle wskazuje, ze podjeto prawidłowa decyzje i ze ridzi sie wspaniały nowy zwiazek, czesto z osoba duchowo nam przeznaczona. Jesli w rozkladzie nie ma jakis szczegolnie trudnych kart, negujacych kochankow, to karta ta stanowi zwykle wspanialy znak dla zwiazku, zwlaszcza takiego, ktory ma sie w fazie miesiaca miodowego, kiedy to ukochana osoba jest najcudowniejsza i wszystko uklada sie doskonale.

 

Kazdy czlowiek realizuje sie przez zwiazek z kobieta. Wspolczesna kobieta tak bardzo pragnie byc kochana przez mezczyzna jak mezczyzna przez nia. Czasami musza jednak bardzo dlugo sie szukac. Nie warto nigdy rezygnowac, bo milosc nie jest przypisana do wieku 20-30 lat Kochac mozna w kazdym wieku i byc kochanym.

 

Blaski:

Miłosc, zakochanie, podjecie decyzji, karta malzenstwa lub stalego zwiazku, dokonywanie wyboru, dazenie do poznawania wszystkiego co nowe, usamodzielnienie sie, wziecie odpowiedzialnosci za swoje zycie, poczatek romansu, odejscie w dorosle zycie.

 

Cienie

Strach przed dojrzala miłoscia, zwiazkiem, samodzielnym zyciemm, rozstaniem z matka, trudnosci w p[odejmowaniu decyzji i wziecie odpowiedzialnosci za nie, problemy seksualne w zwiazku, zazdrosc, strach przed utratya partnera.

 

Miłosc

Amor trafił w 10 tarczy Twojego serca. konieczny wybór mierdzy rozumem a pozadaniem, miedzy matka a kobieta zycia. Okres zdobywania miłosnych doswiadczen.

 

Przyjazn

Bilans za i przeciw. warto dobrze sie zastanowic. jesli jest to przyjazn od piaskownicy i dostales wlasnie znienacka lopatka.... warto dac moze szanse przyjacielowi? Takich przyjazni jak w piaskownicy nie nawiazuje sie juz w dorosłym zyciu. One sa juz inne...

 

Zdrowie

Prawdopodobienstwo koniecznosci podjecia decyzji o wyborze lekarza, sposobie leczenia i lekarstw. przejscie kryzysu w chorobie i nadzieja na wyzdrowienie dzieki zmianie leczenia, nastawienia, wiary.

 

Zawod

Prawdopodobna koniecznosc podjecia decyzji o zawodzie, miejscu pracy, stanowisku. Umiejetnosc w negocjacjach laczenia przeciwnuych stanowisk.

 

Pieniadze

Przed podjeciem decyzji dotyczacej inwestycji dobrze rozwazyc za i przeciw.

 

Rada

Wez kartke i bez wzgledu, na to jakie decyzje sa przed Toba, wypisz sobie za i przeciw. Zastanow sie, co przyniesie Ci korzysc, co straty? Czego tak naprawde oczekujesz od tej decyzji? gdybys dzisiaj wiedział, ze Ci sie uda, czy mimo wszystko wszedłbys w to? Czego taka decyzja moze Cię nauczyc?

 

Rowzój Duchowy

To okres podejmowania decyzji zazwyczaj bez zastanowienia, nie rob tego tym razem. Usiadz, pomysl, daj sobie czas. Decyzja ta dotyczy Twojego zycia, jest wazna, a wiec nie szafuj nim tak lekkomyslnie. Jesli Twój zwiazek przechodzi kryzys nie lekcewaz tego, bo sprawy same nie rozwiaza sie. Jesli wszedłes w nowy zwiazek i cos nie uklada sie, byc moze Twój parner/ka boi sie tak naparwde miłosci po jakis bolesnych doswiadczeniach, o czym nie miał jeszcze odwagi z toba porozmawiac. wykarz sie wyrozumieniem.

 

Czego nie robic?

Nie lekcewazyc przede wszystkim niczego, co do ciebie dociera na temat waznych soosb i spraw twojego zycia. Jesli kiedys były to sparwy błahe, teraz takie nie sa. Jesli je zignorujesz, kiedys moze byc za pozno i bedziesz zalowal, ze mowiono ci wiele razy a ty udawales, ze to mało wazne, zartowales i ujmowales znaczenia.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest winteer

OPIS – Mężczyzna stojący między matką a żoną – decyzja o byciu niezależnym. Wąż oplatający drzewo – tu chodzi raczej o uczucia niż o decyzję na resztę życia.

 

ZNACZENIE – Udany związek, konieczność podjęcia decyzji między rozsądkiem a namiętnością.

 

KARTA ODWRÓCONA – Kłótnie, rozwód, oszustwo, wahanie, ostrzega przed niewiernością.

 

KOCHANKOWIE. Symbolika tej karty wskazuje na niepewność sytuacji, w której się aktualnie znajdujesz, mówi też o potrzebie zdecydowanego działania i dokonania wyboru. Sprawa może dotyczyć partnera życiowego, wspólnika w interesach, może też wskazywać na konieczność zrewidowania swoich uczuć do konkretnej osoby lub sprawy. Często jest to karta wskazująca na problemy zawodowe lub emocjonalne, z którymi należy się uporać niezwłocznie, w przeciwnym bowiem razie sprawy przybiorą niekorzystny obrót i mogą mieć wpływ na stan twojego zdrowia. Na karcie umieszczono kobietę i mężczyznę, którzy w dojrzałym życiu stoją przed problemem dokonania wyboru. To daje im nadzieję na pomyślne ułożenie sobie przyszłości wobec nadchodzącego przełomu w życiu. Tylko człowiek dojrzały ma odwagę kształtować samodzielnie swoją przyszłość.

 

KOCHANKOWIE - karta odwrócona. Związałeś(aś) się z kimś lub czymś kto/co nie szanuje cię, lekceważy cię lub sprawia ci sporo kłopotów. Może to dotyczyć partnera życiowego, organizacji lub wspólnego interesu. Kontynuowanie tego związku przynosi ci złą reputację. Karta, może wskazywać na bliskie rozstanie lub zerwanie przyjaźni, miłości lub związku.

 

Źródło - strona internetowa: Tarot

 

VI. KOCHANKOWIE DECYZJA

 

W Tarocie egipskim pojawia się nazwa The Two Ways (Dwie drogi), co znacznie lepiej oddaje jej sens. Pomiędzy dwiema kobietami znajduje się mężczyzna (wyjątkiem są talie Tarota Swiss i Rider'a); nie chodzi tu jednak ani o walkę płci, ani o wybór pomiędzy dwiema kobietami. Ta pierwsza karta o "ludzkiej twarzy" symbolizuje umiejętność posługiwania się rozumem. Obie kobiety uosabiają dwie strony - jasną (blondynka) i ciemną. Podejmując decyzje należy zawsze uwzględnić obie strony. O tej dwubiegunowości mówi właśnie ta karta.

 

ZNACZENIE KARTY: karta wskazuje na konieczność podjęcia decyzji na dalszą drogę, którą chcemy lub musimy podążać. Warto zdawać sobie sprawę, że każda droga ma swój cień, który możemy nazwać drugą drogą. Z jednej strony chodzi o realną drogę życiową określaną przez nasz rozum, z drugiej zaś o drogę duchową, która uwzględnia naszą duszę. Żadna droga sama w sobie nie prowadzi do celu - wyraźnie pokazują to karty wielkich postaci. Po spotkaniu z autorytetami, wyrażonymi przez te postacie, nie możemy już wycofać się na pozycję Głupca. Proces uczenia zakończył się. Często na tej karcie znajdziemy postać Kupidyna, wypuszczającego strzałę z łuku. Ale jest ona skierowana w kierunku głowy, a nie serca. Tu pojawia się dylemat: czy podejmując decyzję uwzględniamy jedynie rozum, czy też spróbujemy o zdanie zapytać również podświadomość. Intelekt nie jest wszystkim. Zamieszkują w nas siły, których nie znamy lub prawie nie znamy. Decyzja musi zostać podjęta zarówno przez stronę świadomą, jak i nieświadomą. Stając przed tą kartą stajemy się dorośli: teraz każdy z nas ponosi odpowiedzialność sam za siebie.

 

 

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: złe przyzwyczajenia, słabości, nałogi mają większy urok niż cnoty. Na drodze człowieka powstają liczne przeszkody, pojawiają się różne wątpliwości i powodują trudności w podjęciu decyzji. Brak decyzji jest gorszy niż zły wybór. Trzeba umieć podjąć decyzję mówiąc sobie, że często łatwiej jest rozerwać łańcuch niż wieniec kwiatów.

 

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: charakter chwiejny, niezdecydowany. Niepokój, który czasem może stać się płodny (aby znaleźć, trzeba najpierw szukać). Przywiązanie i poświęcenie. Może też oznaczać zaburzenia osobowości, przejściowe albo głębokie.

 

ZNACZENIE UŻYTKOWE: często wróży miłość platoniczną, niezaspokojoną, albo miłość skrytą. Karta przeciwna dzieciom, skłania do celibatu, wróży bezpłodność, usunięcie ciąży lub poronienie. Jesteś na skrzyżowaniu dróg. Przed tobą trudny wybór dotyczący pracy, miłości itd. Decyzja wydaje się trudna do podjęcia. Karta niepewności i wahania, przynosi zwątpienie w siebie, niedocenianie swoich możliwości. Podatność na wpływy zewnętrzne. Pytający swoje kłopoty traktuje jako przeszkody, a najmniejsze niepowodzenie jako katastrofę. Takie usposobienie i złe myśli powodują bezsilność na którymś z planów i nie są korzystne dla rozpoczętych przedsięwzięć. Karta ta może też oznaczać zerwanie, rozwód.

 

Źródło: Tarot (I - VII) : Satanorium.pl

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Karta przedstawia trzy osoby. Wśród nich znajduje się jeden mężczyzna, a także dwie kobiety: ciemno- i jasnowłosa, czasem jedna zdecydowanie mniej urodziwa od drugiej. W różnych taliach nad mężczyzną unosi się anioł, albo Kupido.

Zdarza się także, że we współczesnych taliach jest przedstawiana w uproszczonej wersji - z rysunkiem dwojga nagich ludzi - kobieta i mężczyzna, Adam i Ewa w rajskim ogrodzie. Z tyłu, za Ewą rośnie Drzewo Poznania, a za Adamem - Drzewo Życia. Zakochani, to pierwsza karta, na której został pokonany dualizm poprzednich. Postacie nie są niczym rozdzielone, a więc przeciwieństwa zostały pokonane, ale spojrzenie Ewy skierowane jest na anioła, który symbolizuje jedność, a wzrok Adama spoczywa na Ewie - on tą jedność jest w stanie uświadomić sobie tylko poprzez nią.

Miłość, pożądanie, pragnienie, małżeństwo, ślub, poświęcenie, konieczność dokonania wyboru, dążenie do połączenia się z kimś, kogo się kocha, wybór pomiędzy dwoma mężczyznami lub dwiema kobietami, młodość, piękno, artyzm, partnerstwo, niefrasobliwość.

 

 

Karta ta oznacza "przyjaźń i miłość", początek nowego, silnego uczucia lub umocnienie i zachowanie starego. W ogóle sygnalizuje ona stabilność uczuć i dobre relacje międzyludzkie.

Nie bój się pokus, bo i tak ich nie unikniesz. Przyjmij jabłko, które daje ci Ewa, albowiem miłość to jedyna siła, która zdolna zbawić od cierpienia. Pokochaj, a zobaczysz jak wszystko wokół się zmieni: kolory staną się jaśniejsze, powietrze czystsze, a ludzie lepsi. Pozwól odpocząć rozsądkowi i poddaj się władzy uczuć. Jest także kojarzona z instytucją małżeństwa, sprawami seksualnymi i miłością w ogóle.

 

 

Znaczenie karty Kochankowie jest związane z dylematem dotyczącym uczuć, najczęściej spowodowanym koniecznością wyboru jednej miłości, a odrzuceniem innej. Symbolika tej karty wskazuje na niepewność sytuacji, w której się aktualnie znajdujesz, mówi też o potrzebie zdecydowanego działania i dokonania wyboru. Sprawa może dotyczyć partnera życiowego, wspólnika w interesach, może też wskazywać na konieczność zrewidowania swoich uczuć do konkretnej osoby lub sprawy.

 

 

 

Wskazuje na problemy zawodowe lub emocjonalne, z którymi należy się uporać niezwłocznie, w przeciwnym bowiem razie sprawy przybiorą niekorzystny obrót i mogą mieć wpływ na stan twojego zdrowia. W pozycji prostej karta oznacza uczucie samo w sobie, często niespodziewane.

 

 

 

W pozycji odwróconej karta bywa kojarzona z rozpadem związku, separacją czy rozwodem, albo niewłaściwym wyborem obiektu uczuć. Oznacza przede wszystkim nieprawidłowe relacje w związkach partnerskich, trwanie w obsesyjnych namiętnościach oraz problemy z podejmowaniem decyzji. Może ona także dotyczyć jakiejś organizacji lub wspólnego interesu. Karta, może wskazywać na bliskie rozstanie lub zerwanie przyjaźni, miłości lub związku.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Kochankowie - trwała miłość, partnerstwo, ślub, udany związek, pierwsze mieszkanie, dobry wybór, mądra decyzja, przedmioty wartościowe, jedność i harmonia w uczuciach, wybuch uczuć.

 

Kochankowie (odwrócony) - problemy w związku, zerwanie, koniec miłości lub jej brak, walka pomiędzy namiętnością a sumieniem, nieszczęśliwy w skutkach romans, trudności mieszkaniowe, niedojrzałe decyzje i wybory.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Karta miłości i przyjaźni oraz radości z otworzenia serca. Zapowiada dobre relacje z ludźmi, umacnianie starych związków, a także pojawienie się nowych, które mogą stać się pokusą, jeśli jesteś w stałym związku. Gdzieś wokół Ciebie może zacząć krążyć posmak zdrady. Zaplanowane sprawy ułożą się pomyślnie.

Romans w pracy i plotki z tym związane. Uważaj, bo może Ci zaszkodzić. W trudnych sprawach zawodowych nie podejmuj pochopnych decyzji. Jeśli chciałeś coś ukryć, zataić, sfałszować, nie rób tego.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Blaski: miłość, zakochanie, podjęcie decyzji, karta małżeństwa lub stałego związku, dokonywanie wyboru, dążenie do poznawania wszystkiego co nowe, usamodzielnienie się, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, początek romansu, odejście w dorosłe życie.

 

Cienie: strach przed dojrzałą miłością, związkiem, samodzielnym życiem, rozstaniem z matką, trudności w podejmowaniu decyzji, i wzięciu odpowiedzialności za nie, problemy seksualne w związku, zazdrość, strach przed utratą partnera.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

progress.gif

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

VI. KOCHANKOWIE

Do połowy naszego stulecia różni autorzy rysowali karty taroka dość podobnie. Później to się zmieniło, i pod hasłem "tarok" rozlała się istna powódź pomysłów i udziwnień, a także zwykłego chaosu. Dziś każdy grafik maluje te kart wedle swego widzimisię, dbając głównie o to, aby wymyślić jakieś nowe dziwactwa. Dlatego należy cenić sobie tradycyjne karty, wzorujące się na taroku marsylskim lub innych dostojnych, dawnych taliach.

 

Piszę o tym, gdyż Kochankowie (karta nr 6) jak mało która była rysowana na mnóstwo sposobów, i trzeba się domyślać, co naprawdę pierwotnie przedstawiała.

 

Najczęściej widzimy tu scenę, gdzie u góry polatuje świetlisty Amor, gotów wypuścić z łuku strzałę. Na dole stoi troje ludzi: mężczyzna w środku, dwie niewiasty po bokach. Scena ta jest rozumiana tak, że oto młodzian przechodzi "spod skrzydeł" matki pod opiekę swej ukochanej, narzeczonej. Douglas pisze, że zakodowano tu sytuację wyboru: albo pozostać związanym z matką, albo "zerwać pępowinę" i odejść do kochanki. Scena ta jest jednak absurdalna (nigdzie aż taki matriarchat nie panował) - i dlatego już w talii Rider-Waite zastąpiono tę scenę bardziej zrozumiałym obrazem anioła, Adama, Ewy i węża w raju. Wielokrotnie rysowano też po prostu dwoje kochanków w objęciach, często bardzo dosłownych.

 

Tymczasem karta ta pierwotnie przedstawiała scenę normalnego ślubu, tyle, że z Amorem nad głowami. W środku stał kapłan, który wiązał węzłem małżeńskim mężczyznę i kobietę.

 

I to wszystko! Karta Kochankowie mówi o małżeństwie, o związku dwojga osób, a w szerszym sensie: o pogodzeniu się dwóch zwaśnionych stron, o zawarciu rozejmu, również o założeniu spółki w majestacie prawa. Symboliczny sens tej karty, to związek dwóch stron, który utwierdza błogosławieństwo "ziemskie" (kapłan) i niebiańskie (Amor). "Tajemnym przesłaniem" tej karty jest nauka, że wszystkie takie związki, aby były trwałe i prawdziwe, muszą brać początek z "iskry bożej", która jak ów Amor z karty, przychodzi spoza ludzkiego świata.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Kochankowie czyli twórcze połączenie przeciwieństw

Pierwotnie na karcie "Kochankowie" (karta nr VI z Wielkich Arkanów) wyobrażony był kapłan udzielający ślubu młodej parze, a nad nimi świetlisty amorek ze strzałą. W wielu taliach z tego kapłana zrobiła się jakaś dostojnie wyglądająca niewiasta - co zresztą na sens karty nie wpływa. Karta mówi o twórczym połączeniu się dwóch stron - jak mężczyzna i kobieta - które od tej pory będą tworzyć nową całość. Amorek jest dla zaznaczenia, że aby taki związek zaistniał, konieczny jest "znak z nieba" i błogosławieństwo od wyższych mocy.

 

Kochankowie jako karta pierwsza i główna w wyroczni:

 

Sądzonym jest ci znaleźć swoją drugą, brakującą połowę, i zjednoczyć się z nią. Oczywiście może chodzić o związek erotyczny lub małżeński, ale także pod opieką karty Kochankowie pozostają wszelkie spółki, wspólne przedsięwzięcia gospodarcze, współpraca z kimś na polu twórczości lub przy spędzaniu wolnego czasu. Chodzi o bardzo ważny związek - bo ten amorek, znak z nieba, nie jawi się nadaremno.

 

Jako karta nr dwa, ostrzegająca:

 

Związek z kimś zaczyna ci ciążyć, staje się przeszkodą.

 

Jako karta nr trzy, wskazówka jak postąpić:

 

Jeżeli nie możesz się zdecydować czy z pewna osoba połączyć swoje siły (myśli... ciała...), to ta karta każe ci to zrobić. Razem z kimś dany ci będzie sukces - z osobna raczej nie.

 

Jako karta nr cztery, ostrzeżenie przed wpływami z przeszłości:

 

Masz nawyk postępowania nie samodzielnie, zależności, oglądania się na innych. Także sygnał, że przyczyna obecnych kłopotów jest związek z kimś w przeszłości.

 

Jako karta nr pięć, mówiąca o partnerze (partnerach):

 

Bardzo pomyślna wróżba w sprawach miłości: oznacza, że ktoś, o kim myślisz, jest tym wybranym. Również gdy chodzi o wspólników, wskazuje, że możemy na nich polegać.

 

Karta nr sześć, nadchodząca przyszłość:

 

Zacieśnienie związków. Rozkwit miłości. Małżeństwo. Owocna współpraca. Szczęśliwa spółka.

 

Karta nr siedem, niespodzianki:

 

Nieoczekiwanie zakochanie. Spotkanie z kimś, kto ci jest przeznaczony. Ale jak zawsze na siódmej pozycji, wiadomość taka brzmi nieprawdopodobnie i zapowiada zamieszanie w twoich planach.

 

Karta nr osiem; to, z czym w konieczny sposób trzeba się liczyć:

 

Z faktu bycia z kimś w związku (z faktu małżeństwa, narzeczeństwa, podpisania umów) wynikają szczególne ograniczenia. (Nie wolno ci o nich zapominać.)

 

Karta nr dziewięć; pod jakim względem można osiągnąć doskonałość:

 

Osiągniesz doskonałość w twórczej współpracy z kimś. (Również satysfakcja erotyczna nie wykluczona.)

 

Karta nr dziesięć; pożytki dla innych:

 

Twój związek (lub to co robisz we współpracy z kimś) będzie wzorem i źródłem korzyści dla innych.

 

Krata nr jedenaście; to, co się nie może udać:

 

Trudno jest ci osiągnąć szczęście z tą druga osobą. Nieudane zaloty, obiecanki cacanki.

 

Karta nr dwanaście, ogólna rozkładu kart sytuacji oraz ocena życiowej sytuacji:

 

Zastanów się, jak wielkie znaczenie we wszelkich okolicznościach ma fakt, że jesteś z razem z kimś.

 

Karta nr trzynaście, dalsza perspektywa:

 

W dalszej perspektywie widać małżeństwo, czy podobny związek, co oznacza także, że teraz nie jest ci to pisane.

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

o zdrowiu

Kochankowie

Konieczność podjęcia decyzji o wyborze lekarza, sposobie leczenia i lekarstw. Przejscie

kryzysu w chorobie nadzieja na wyleczenie Dzięki za wszystko i zamianie lekarza, leczenia,

nastawienia, wiary.

 

KOCHANKOWIE

Szósta karta Tarota w Wielkich Arkanach. Najstarsze talie z XV w. przedstawiają zaślubiny młodej pary nad

którą unosi się Amor, moŜe to być przedstawieniem mistycznego połączenia przeciwieństw - znanego w

alchemii coniunctio oppositum. Później pojawia się motyw trzech osób. Zwykle męŜczyzna stojący między

dwoma kobietami, co moŜe symbolizować konieczność dokonania wyboru między Ŝyciem światowym (Cesarz)

a rozwojem duchowym (Papierz). Nie jest teŜ wykluczone, Ŝe jedna z kobiet przedstawiała pierwotnie

męŜczyznę, a nieudolne wyobraŜenia drzeworytnicze, bądź cenzura obyczajowa, doprowadziły do błędnego

odczytania przez kolejnych naśladowców. Postać stojąca w środku byłaby wówczas kapłanem udzielającym

ślubu (scena znana z ilustracji alchemicznych) lub władcą dokonującym pojednania zwaśnionych stron

(przejrzysta aluzja do konfliktu między Cesarstwem a Papiestwem). W okresie renesansu popularne były

portrety zaręczynowe przedstawiające parę narzeczonych, nad którymi unosił się Amor. Zasada czynna i bierna,

słońce i księŜyc, dualizm boga i szatana, zasady dobra i zła. Emblemat ujawniającego się antagonizmu,

wzmocnienie wymowy symbolicznej ujawniające podziały wewnętrzne. W sztuce alegorycznej częsty był

motyw wyboru między Cnotą a Szczęściem wywodzący się z antycznej opowieści Ksenofona o Herkulesie.

Złoty Brzask przetworzył kartę Kochanków, umieszczając na niej Perseusza i Andromedę. Ona w micie greckim

przykuta nago do skały na morzu, miała być poŜarta przez morską potworzycę, a on przelatując zobaczył ją,

zakochał się i uwolnił, tamtej ścinając łeb. Kto wie, czy nie nałoŜył się na to obraz Meduzy, jednej z trzech

Gorgon, której Perseusz ściął głowę przy innej okazji; ta miała złote skrzydła i spiŜowe dłonie, kły dzika, a jako

przepaskę i na głowie zamiast włosów kłąb węŜów. Gdy ją zabił, w bluźnięciu krwi z przeciętej szyi wyskoczył

uskrzydlony koń pegaz, do dziś będący symbolem inspiracji twórczej. W karcie Złotego Brzasku wody oznaczać

mają bezwład i stagnację, a smok trwogę. Artur Edward White ukazał Kochanków jako Adama i Ewę, nagich w

Raju. Za nimi widnieje Drzewo śycia i na gałęziach jego 12 owoców, czyli 12 znaków zodiaku i tyleŜ

odpowiadających im charakterów ludzkich, a za nią Drzewo Wiadomości Złego i Dobrego z 5 owocami

oznaczającymi 5 zmysłów. Symbol symetrii, harmonii, u greków hermafrodyty. Święta liczba zwana światem,

poświęcona Afrodycie, sześć znaków zodiaku odpowiada Ŝyciu ziemskiemu, sześć niebiańskiemu. U

pitagorejczyków: jedność strukturalna kosmosu i mikrokosmosu. Równowaga i dwuznaczność jako związek

ognia i wody (w postaci dwu złączonych trójkątów) czyli duszy ludzkiej. Symbol przeznaczeń mistycznych,

zrównowaŜonej opozycji twórcy i tworzenia, z którego moŜe wypłynąć zarówno dąŜenie do złączenia się z

bóstwem jak i bunt przeciw niemu. Gwiazda oznacza Boga, świat, człowieka oraz stworzenie, objawienie i

odkupienie, zwycięstwo ducha nad materią.

ZNACZENIE WRÓśEBNE KARTY

Wybór między dwoma kobietami lub męŜczyznami. Optymizm oparty na wierze, pragnienie, poŜądanie,

partnerstwo, konieczność dokonania wyboru, waŜny moment w Ŝyciu osobistym, w którym nastąpi przełom,

jedność i harmonia, rozwijanie i umacnianie przyjaźni. Zły wybór w uczuciach m niestałość partnera,

wygodnictwo, lenistwo, antagonizmy, rywalizacja, walka między namiętnościami a sumieniem, nieliczenie się z

potrzebami partnera, problemy zdrowotne z płucami, nerkami, narządami płciowymi. Dlaczego obawiasz się

zaangaŜowania? Pozwól odpocząć swemu rozsądkowi i daj się ponieść własnym uczuciom.. Nigdy nie drwij z

własnych uczuć i uczuć innych osób.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

w pierwotnej wersji na karcie tej malowana była para zakochanych ludzi i czasem też kapłan udzielający im ślubu. Na niektórych kartach wokół zakochanych fruwają amorki. I w zasadzie inne symbole są zbędne gdyż w praktyce karta ta symbolizuje małżeństwo, parę ludzi, którzy są w sobie zakochani, chcą być razem i mają wspólne plany na przyszłość, a w szerszym znaczeniu związek formalny dwóch stron np. Spółkę.

 

 

Źródło: Arkana Wielkie VI Kochankowie - MagiaTarota.info - Tarot Numerologia Horoskop Astrologia

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

W pozycji prostej: konieczność dokonania ważnego wyboru życiowego, nie tylko w sprawach uczuciowych, ważny moment w życiu. Miłość, zakochanie, dokonywanie wyboru, stały związek, małżeństwo, ważne decyzje.

Odwrócona: rozpad związku, rozwód, złe decyzje, zazdrość, niestałość uczuć, strach przed miłością, nieumiejętność podejmowania decyzji.

 

Źródło: Kizińczuk Sergiusz-,,Tarot twój klucz do przyszłości''

 

 

Kochankowie – karta ta pokazuje problemy związane z nerkami, płucami, układem oddechowym oraz gruczołami i jelitami.

Astrologia – płuca, ramiona oraz ręce

Osoba pokazana tą kartą zazwyczaj jest już pod kontrolą lekarską i przechodzi jakiś okres rekonwalescencji. Jeżeli jednak osoba która jest przedstawiona Kochankami zaprzecza jakimkolwiek dolegliwościom o których ta karta mówi jest możliwe, że dopiero następuje ich rozwój. W takim przypadku powinna zwrócić szczególną uwagę na swój tryb życia. Pierwszą wskazówka jaka jest zauważalna przy Kochankach to brak chęci do odbywania stosunków seksualnych. Jeżeli ta sytuacja ma miejsce to należy udać się do lekarza ogólnego kontaktu w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

 

Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Kochankowie

Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan VI: jest czuła, choć niezbyt stała w przyjaźni. Kocha piękno.

Karta odwrócona: oznacza neurotyka, bezsilnego wobec niepowodzeń. Informuje o nałogowym uwodzicielstwie.

Cech charakteru: skłonność do poświęceń. Podatność na sugestię. Wyolbrzymianie przeszkód. Lekkomyślność

Karta odwrócona: chwiejność emocjonalna. Egoizm. Niemoc duchowa. Kłótliwość. Interesowność. Brak realizmu.

Sytuacja albo sprawa: karta symbolizuje romans lub nową miłość (małżeństwo). Także wybór między dwoma osobami, możliwościami. Ważną decyzje.

Karta odwrócona: brak zdecydowania. Pokusa. Nieład moralny. Afery z nieodpowiednimi partnerami. Separacja. Rozwód.

Zdrowie: dolegliwości o podłożu psychosomatycznym. Często w obrębie żołądka i jelit (zespół drażliwego jelita).

Karta odwrócona: nawrót starych niedomagań. Nerwica. Bezpłodność. Poronienie. Usunięcie ciąży.

Miłość: harmonijne uczucie. Namiętne pożądanie. Przywiązanie i poświęcenie.

Karta odwrócona: problemy seksualne. Liczne romanse, gdzie ilość nie idzie w parze z jakością. Totalna porażka uczuciowa. Miłość niezaspokojona. Zazdrość.

Praca: szukaj pracy, w której liczą się uczucia, empatia, życzliwość dla innych.

Karta odwrócona: problemy zawodowe. Biurowy romans.

Karma: uczciwy, łagodny człowiek, który stworzył ciepły, bezpieczny dom.

Karta odwrócona: utracjusz, wyzyskiwacz. Długi karmiczne w stosunku do obecnego partnera.

Rada: Nie obawiaj się podjąć ryzyka, bo nawet niekorzystna decyzja bywa lepsza niż żadna. Kieruj się rozumem i intuicją.

 

Gdy karta Cię przyciąga: dokonasz właściwego wyboru.

Gdy karta Cię odpycha: bez lęku pozwól odejść temu co chce (musi) usunąć się z Twojego życia.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Zakochani lub Miłość - Wybór pomiędzy dwoma potencjalnym partnerami;

Przedkładasz miłość nad pieniądze lub kierujesz się sercem nie rozumem;

Czeka clę małżeństwo;

Natychmiastowe obopólne zauroczenie;

Spotkanie z kimś, kto swoimi romantycznymi pomysłami dorównuje tobie;

Zorganizuj wasze wspólne życie;

Od pierwszej chwili spotkania z tym mężczyzną wiesz, że wyjdziesz za niego lub urodzisz mu dzieci;

Czujesz się jakbyś już była mężatką, więc nie potrzebujesz legalizować waszego związku, wasza więź jest stalą;

Mężczyzna widzi kobietę po raz pierwszy mówi „Ona jest moja";

Im dłużej trwa wasz związek tym lepiej się rozwija;

Za bardzo się wstydzisz i jesteś przewrażliwiona, kiedy znajdujesz się blisko tego, którego kochasz;

Zbuduj partnerski związek z kimś, kogo uwielbiasz;

Zbuduj związek z kimś o całkowicie odmiennej osobowości;

Szczęśliwe życie uczuciowe czyni cię milszą osobą;

Twoje największe pragnienie to znaleźć kogoś, kogo mogłabyś pokochać;

Ciesz się z tradycyjnych umizgów, którymi obdarza cię mężczyzna.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 

 

Kochankowie

 

 

Jako dobra rada:

Pokonaj napięcia i sprzeczności; znajdź wspólny język z innymi ludźmi; podążaj za głosem serca i rób coś z kimś razem.

 

Jako ostrzeżenie:

Nie traktuj dobrego początku jak gwarancji pomyslnego końca.

 

Jako karta dnia:

Podejmij dziś odważne decyzje, które mogą dotyczyć ludzi, rzeczy lub zamiarów. W przypadku, jesli się dotąd wahałeś lub byłeś przepełniony wątpliwościami, powinienes swój rozsądek wysłać na weekend i słuchać swego wewnętrznego głosu oraz kierować się sercem. Sprawdź, gdzie powinieneś przezwyciężyć przeciwieństwa lub wewnętrzne sprzeczności i połączyć to, co jest skłócone lub rozsypane. Nie zawsze, gdy losuje się tę kartę, zapowiada ona wielką miłość oczekującą na następnym przystanku autobusowym, choć rzeczywiście może tak być.

 

Jako karta na rok:

Ten rok przyspieszy bicie Twego serca. Powodem tego może być człowiek, którego już znasz lub teraz spotkasz albo satysfakcjonujące zajęcie lub cenne doświadczenie, które napełni Twe serce radością. Zatem nie podchodź do spraw połowicznie, lecz z głębi duszy powiedz: "tak!". Jeśli do tej pory uzależniałeś swe szczęście od zewnętrznych okoliczności lub innych ludzi, możesz przekonać się teraz, iż droga do głębokiego spełnienia zaczyna się od przezwyciężenia wewnętrznych sprzeczności i przeciwstawieństw. Postaraj się o jednoznaczność. To da Ci siłę pokonać bez trudu początkowe przeszkody, wyjasnić ewntualne nieporozumienia, pośredniczyć w konfliktach i pod koniec roku do woli cieszyć się rezultatami.

 

H.B. - Klucze do tarota

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

U Rider Waite"a i w wielu nowych taliach karta ta przedstawia temat czystej milosci.Pokazuje Adama i Ewe w raju przed popelnieniem grzechu pierworodnego,nagich i niewinnych,nad ktorymi unosi sie blogoslawiacy Rafael,archaniol kochankow.Z tylu za nimi rosnie Drzewo Zycia i obsypane jablkami Drzewo Poznania,po ktorym wije sie waz.Gora w tle symbolizuje tutaj,jak rowniez na innych kartach Tarota,szczyt przezyc,apogeum,najwyzsze doswiadczenie szczescia.Rozwazajac droge bohatera jako analogie do dziennej podrozy Slonca,karta ta utozsamia punkt kulminacyjny jego ruchu(gorowanie w poludnie) i jednoczesnie wyraza szczesliwe przezycie,jakie odczuwa sie podczas swiadomego istnienia.

Jesli karte Diabla wezmiemy za biegun przeciwny,otrzymamy dobra podstawe do nowej interpretacji tej karty.Jednakze zeby zrozumiec,co ta stacja znaczy w podrozy bohatera,nalezy uswiadomic sobie motyw ze starych talii Tarota: one pokazuja mlodzienca stojacego pomiedzy swoja matka i ukochana.Nad nim unosi sie Kupidyn,ktorego strzala za moment go trafi.Mlodzieniec do tego stopnia sie rozkocha,ze zdecyduje sie opuscic dom rodzinny,swoja matke,zeby odtad podazac wlasna droga (obraz ukochanej,ktorego jednakze nie nalezy brac "doslownie",gdyz on nie zdobyl jeszcze jej serca na tej stacji).Byc moze on ja widzial zaledwie raz lub o niej tylko slyszal,a teraz musi ja znalezc,podbic,uwolnic lub dokonac czegos w tym rodzaju.

 

Odwaga i zdecydowanie jest nie tylko tematem tej karty,lecz takze warunkiem kazdej drogi bohatera,ktora bez podjecia decyzji o opuszczeniu rodzinnego domu,nie odbylaby sie wcale.Motyw ze starych talii Tarota byl bardzo popularny w malarstwie,gdzie okreslano go madrze "decyzja" lub "rozdrozem".U chrzescijan byl sprowadzany do symbolu decyzji pomiedzy cnota a nalogiem.

 

Slowa-klucze:

Archetyp: decyzja,wybor

Zadanie: podejmowanie decyzji zgodnie z wola serca

Cel: odpowiedzialnosc za wlasna droge zycia,ludzi,zadania

Ryzyko: brak serdecznosci,zaslepienie

Odczucia: moment,gdy serce bije najmocniej,podejmowanie odwaznych decyzji.

 

Zrodlo:

H.Banzhaf "Droga Tarota"

 

KOCHANKOWIE:

 

Milosc,seks,bliskosc,intymnosc,zwiazek,malzenstwo,przyjazn,braterstwo,unia,jednosc,porozumienie,wybor,nowa droga

Odwrocona: rozwod,rozstanie,rozpad zwiazku,zdrada,rozczarowanie uczuciowe i milosne,nieporozumienia,spory,konflikty i rozstajne drogi.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...
 • Maestro

VI(6) Kochankowie - Najczęściej pojawia się wtedy, kiedy musimy dokonać wyboru między dwiema osobami lub dwoma rozwiązaniami jakiejś sytuacji.

 

Kogo może przedstawiać karta:

 

Zakochana para, osoba, która stoi przed pewnym dylematem, człowiek na rozdrożu, osoba, która musi wybrać między wzięciem odpowiedzialności za swoje życie, usamodzielnieniem się, a pozostaniem w domu rodzinnym.

 

Jakie sytuacje i wydarzenia może symbolizować:

 

Dokonywanie wyboru, bycie w związku opartym na partnerstwie, seks, pożądanie, przygotowywanie się do zawarcia związku małżeńskiego, bycie na rozdrożu, przełom w życiu, konieczność wyboru pomiędzy dwoma partnerami, również wybór między dwiema opcjami w sferze finansowej, zawodowej jeśli o to pytamy.

 

Dla ludzi kroczących ścieżką ezoteryczną, Kochankowie symbolizują inicjacje i przejście na nowy etap rozwoju duchowego.

 

W biznesie oznaczają korzystny czas na wspołpracę, założenie spółek, utrzymywanie przyjaznych kontaktów handlowych.

 

To może być miłość, tajemny związek, pożądanie, seks lub ślub, jeśli karta pojawia się w otoczeniu dobrych kart. Miłość. Choć twój wybranek(a) rzuci na ciebie miłosny urok, nie stawiaj go od razu na piedestale. Najpierw przekonaj się, czy możesz na nim polegać. Być może złowiłaś(eś), który zaraz odfrunie.

 

Praca i pieniądze. Przyda ci się czujność i odwaga. Okazja do zarobienia pieniędzy może przyjść nagle i niespodziewanie. Będziesz musiał(a) błyskawicznie podjąć decyzję. Nie trzymaj się kurczowo schematów i wybieraj nietuzinkowe rozwiązania.

 

Symbolizuje + związek, życie uczuciowe, moment kiedy przestajemy sobie wyobrażać co nam się podoba i zaczynamy to robić,związek, miłość, rodzina, wspólnota, wspólne działania, życie osobiste, dokonanie dobrego wyboru, spotkanie z kimś, wzajemne zakochanie, romans, przyciąganie, usamodzielnienie się, odejscie w dorosłe zycie, rozterka, wątpliwości, zakazana miłość, początek romansu, wybór pomiedzy dwiema kobietami, podjęcie decyzji, poznwanie tego co nowe,

 

Przesłanie. Zakończ znajomości, które ciążą, pozbądź się złych wspomniej i ureguluj długi. Dzięki temu staniesz się nowym człowiekiem, patrzącym z nadzieją w przyszłość i nie bojącym się potyczek z losem.

 

CZAS-czerwiec

 

ręce, ramiona,

 

ZDROWIE: układ chormonalny, tarczyca, nadnercza, menopauza, zespoł napięcia przedmiesiaczkowego, niedorozwoj gruczołow płciowych,

 

Zdrowie. Jeśli coś ci dolega, to idealny moment na kuracje ziołowe. Pamiętaj też, że nic tak dobrze nie wpływa na samopoczucie jak myślenie pozytywne.

____________________________________________________________________________________________

NEGATYWNE ZNACZENIE

 

Pozycja odwrócona - trójkąt uczuciowy, kłótnia, separacja, niewierność, zły wybór, brak miłości, kiepski związek, niemożność nawiązania porozumienia, dysharmonia, odpychanie, zaślepienie, brak odpowiedzialności za związek, zerwanie, stanie na rozdrożu, niedobry wybór,toksyczny zwiazek, strach przed miłością, strach przed samodzielnym zyciem, strach przed utratą partnera, problemy seksualne w zwiazku,

 

W odwróconej pozycji karta Kochanków może oznaczać pogorszenie się relacji w związku, rozstanie, czy przekształcenie relacji w układ czysto służbowy. Oznacza zdradę, plotki, rozwód, odejście partnera, wygodnictwo, niechęć do podejmowania decyzji, nieszczęśliwy w skutkach romans, narcyzm, fałsz towarzyski, oszustwo matrymonialne.

 

Dokonanie złego wyboru, niezdolność do podjęcia decyzji, niezdecydowanie, niekonsekwencja, strach przed zaangażowaniem się w relację, niedojrzałość w miłości, problemy z usamodzielnieniem się, zależność od rodziców, niedopasowanie seksualne w związku, pochopna decyzja, zazdrość, separacja, rozstanie, niewierność, do związku wmieszał się ktoś trzeci, walka między rozsądkiem a namiętnościami, które mogą okazać się zgubne, silne pokusy i uleganie im.

 

Symbolizować może także zły wybór, dotyczy to wszelkich dziedzin naszego życia.

 

NIEKTORE POWIAZANIA:

 

Kochankowie + Koło Fortuny - związek przeznaczeniowy, niespodziewane spotkanie miłości, jeśli z Księżycem: zamieszanie w związku, niemożność ustalenia co nas łączy, zaślepienie

Kochankowie + Kapłan - ślub kościelny, terapia małżeńska

Kochankowie + Słońce - powiększenie rodziny, szczęśliwy i oficjalny związek, zaręczyny

Kochankowie + Zmartwychwstanie - odnowienie starego związku lub kontaktów z kimś, zgoda w rodzinie, wybaczenie, poprawa sytuacji

Kochankowie + Moc - seks, związek który daje siłę, jedna strona może dominować

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

W drogę

 

Szukając jedności z Bogiem

Utraconego Raju.

Tam gdzie miłość przychodzi

Ślepa w swoim zwyczaju

Na VI – ej stacji Tarota

Zobaczysz miłość Kochanków

Nadzy, gotowi dać miłość

Wiele wieczorów i ranków

Anioł ich błogosławi

Słońce promieniem ogrzewa

Budząc nadzieje na jedność

To oni – ADAM i EWA.

Razem pójdą pod górę

Dźwigając swoje przeżycia

Miłość jest ich strażnikiem

Nie mają nic do ukrycia.

Wybraną drogą zmierzają

Tworząc własne korzenie

Ewa da ciepło rodzinie

Adam da jej schronienie.

Zdobędą wiele doświadczeń

– Zerwą je z drzewa „Poznania”

Zaś z drzewa „Życia” dostaną

Śmierć w ciężkiej chwili rozstania.

Przez moment zobaczycie

Że kochać jest zawsze warto

Że często miłość w życiu

Jest przetargową kartą

Szukajmy swojej drogi

Decyzji nie odkładając

Tarota VI – tą stację

Za wzór kochanków mając.

 

Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

Link to comment
Share on other sites

VI KOCHANKOWIE

 

choć przez minione stulecia przypisywano jej różne znaczenia to jednak znawcy Tarota zalecają aby trzymać się kanonów i pierwowzoru.

 

Mianowicie w pierwotnej wersji na karcie tej malowana była para zakochanych ludzi i czasem też kapłan udzielający im ślubu. Na niektórych kartach wokół zakochanych fruwają amorki. I w zasadzie inne symbole są zbędne gdyż w praktyce karta ta symbolizuje małżeństwo, parę ludzi, którzy są w sobie zakochani, chcą być razem i mają wspólne plany na przyszłość, a w szerszym znaczeniu związek formalny dwóch stron np. Spółkę.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Kochankowie a...:

Miłość: Amor trafił w 10 Tarczy Twojego Serca. Konieczny wybór między rozumem a pożądaniem; między matką a kobietą życia. Okres zdobywania miłosnych doświadczeń.

Przyjaźń: bilans za i przeciw. Warto dobrze się zastanowić. Jeśli jest to przyjaźń od piaskownicy i dostałeś znienacka łopatką... warto dać może szansę przyjacielowi? Takich przyjaźni, jak w piaskownicy, nie nawiązuje się już w życiu dorosłym. One są już trochę inne.

Zawód: prawdopodobna konieczność podjęcia decyzji o zawodzie, miejscu pracy, stanowisku. Umiejętność w negocjacji łączenia przeciwnych stanowisk.

Pieniądze: przed podjęciem decyzji dotyczącej inwestycji dobrze rozważyć za i przeciw.

Zdrowie: konieczność podjęcia decyzji o wyborze lekarza, sposobie leczenia, lekarstw. Przejście kryzysu w chorobie i nadzieja na wyleczenie dzięki zmianie lekarza, leczenia, nastawienia, wiary.

 

Źródło: B. Antonowicz - Wlazińska "Vademecum Tarota"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

W biznesie karta ta przynosi radę: w dowolny sposób znaleźć dojścia do kontrolnego organu w sferze swojej działalności, inaczej nic nie zostanie osiągnięte, a nawet w ciągu dwóch, trzech lat trzeba będzie ogłosić upadłość.

 

Źródło: " Podstawy Tarota '' Jewgienij Kolesow

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest agnieszka007

RADA Z JEDNEJ KARTY;

Weź kartę i bez względu na to,jakie decyzje są przed Tobą,wypisz sobie,za i przeciw.Zastanów się,co przyniesie Ci korzyści,co straty.Czego tak naprawdę potrzebujesz dla siebie,czego oczekujesz od tej decyzji?Gdybyś dzisiaj wiedział,że Ci się nie uda,czy pomimo wszystkiego wszedłbyś w to?Czego taka decyzja może Cię nauczyć?

 

 

KOCHANKOWIE

 

Karta przedstawia parę młodych ludzi,co symbolizuje świadomy wybór miłości,przejścia do dorosłego życia.Dlatego oznacza wybór i decyzję.Ta karta to znalezienie się na etapie,w którym za następstwa własnych czynów odpowiada się samemu.Karta Kochankowie ogólnie pokazuje związek 2 ludzi,ale oznacza też miłość,pożądanie,seks,pragnienie,małżeństwo,ślub,jeśli karta pojawia się w otoczeniu dobrych kart,albo przyjaźń.Może mówić o zakazanej,ukrywanej miłości.Oznacza harmonijne rozwijanie i umacnianie przyjaźni lub miłości,zdolności artystyczne,umiłowanie piękna,propozycję.W otoczeniu negatywnych kart,w zależności od pytania,oznacza niewierność,flirty,niestałość partnera lub partnerki,zdradę,plotki,walkę z pożądaniem i moralnością.To też lenistwo,upór,plotkarstwo,samouwielbienie i narcyzm.

 

źródło''Jasnowidzenie w interpretacji kart tarota'' Piotr Gońciarz

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Kochankowie

 

Karta Kochanków nie dotyczy tylko miłości i seksualności; ma różne znaczenia, a wszystkie one związane są z dualizmem wyrażonym poprzez obrazek na karcie. Obraz dwóch kochanków trzymających się za ręce lub splecionych ze sobą jest potężnym symbolem dla harmonicznego związku dwóch istot, ale oznacza także potrzebę dokonania właściwego wyboru i kilka interesujących aspektów dotyczących związku pomiędzy naszym świadomym umysłem i jakąkolwiek mocą, która trzyma kochanków razem. Oczywistym się wydaje, że w naszej kulturze, która ma tak wiele słów i definicji dla pojedynczego uczucia jakim jest miłość, obraz miłości wyrażony w Tarocie może mieć bardzo wiele znaczeń.

 

Kochankowie są w głównej mierze kartą tyczącą się emocji i często obrazuje miłość, która jest pobłogosławiona boską mocą przez Kupidyna, anioła, czy też Boga we własnej osobie. Wydaje się to sugerować, że nic poza dobrem nie może wyjść z tego związku, jednakże w przypadku tak dualistycznej karty zawsze jest możliwość wystąpienia smutnych zakończeń, pomimo jak najlepszych początków. Jakby nie było miłość jest jak płomień, ponieważ może rozpalić blask pożądania, ale może także konsumować i niszczyć kiedy używana jest nieostrożnie. Miłość jest czymś wspaniałym, ale bluźniercza lub niepotrzebna miłość posiada moc zdolną rozedrzeć rodziny i życia. Kochankowie mają w sobie potencjał do takiej miłości i zawsze musimy zdawać sobie z tego sprawę.

 

Powietrze jest żywiołem, który rządzi Kochankami i w związku z tym powinniśmy się spodziewać, że większość ich znaczeń będzie związana z duchem i umysłem. Pojęcie wyboru pomiędzy pozytywnością i negatywnością jest przedstawiona na karcie poprzez starą symbolikę decydującego mężczyzny pomiędzy dwoma kochankami. Takie moralne skrzyżowanie często pokazywane jest poprzez kartę Kochanków, co mówi nam by zastanowić się nad wszelkimi konsekwencjami przez podjęciem działania. Sytuacja może być prosta jak zwykłe rozwidlenie, gdzie są tylko dwie drogi do wyboru albo bardziej skomplikowana, gdzie podjęcie decyzji będzie oznaczało przetestowanie wszystkich naszych najsilniejszych wierzeń i przekonań. W czasach takich trudnych wyborów na pewno będziemy potrzebowali jakiejś pomocy z góry.

 

Ostatnie znaczenie Kochanków jest prawdopodobnie najlepiej zilustrowane przez obraz na karcie z talii Rider-Waita, i takich, które są na jej bazie robione. Obraz ten przedstawia mężczyznę spoglądającego na kobietę, która zwrócona jest w kierunku boskiej istoty ponad nimi. Mężczyzna nie może zobaczyć anioła i musi zaufać kobiecie, która widzi go, anioła, za niego. To tak jak świadomość (mężczyzna) nie ma bezpośrednio dostępu do Wyższych Mocy (anioła), jakiekolwiek wg. ciebie one są. Podświadomość (kobieta) musi być mostem pomiędzy duchowym i fizycznym światem. Ta symbolika pokazuje także prawdziwą moc miłości; tak jak w 10 Kielichach, poprzez miłość możemy dostrzec kawałek Nieba.

 

Kochankowie kiedy pokażą się w czasie odczytywania często odnosić się będą do związku, a gdy tak będzie, związek ten będzie idealnym przykładem miłości pomiędzy dwójką ludzi. To prawie zawsze będzie seksualny związek, ale nie koniecznie. Musisz jednak zawsze pamiętać o możliwości wystąpienia konfliktu pomimo pięknego początku. Miłość jest płomieniem, który nie może nigdy być pozostawiony bez opieki; musi być podsycany i mieć możliwość płonięcia tak długo i tak jasno jak to tylko możliwe. Jeżeli nie na fizyczne połączenie mężczyzny i kobiety, to Kochankowie mogą wskazywać także na integrację pomiędzy dwoma częściami ciebie, które są w konflikcie, męskości i kobiecości. Poprzez połączenie odkryta być może większa mądrość.

 

Ostatecznie karta ta niesie znaczenie wyboru, zazwyczaj na tle moralnym lub etycznym. Najczęstszym przykładem takiego wyboru niestety jest wybór pomiędzy małżonkiem (-ką) a kimś w kim się zakochałeś. Ewentualnie może być to wybór pomiędzy dwoma potencjalnymi partnerami, których obu kochasz, ale z których tylko jeden będzie dla ciebie najlepszym. Spójrz wewnątrz siebie i zwróć się do swojej podświadomości po inspirację. Poprzez to możesz zyskać dostęp do wiedzy potrzebnej do dokonania dobrego wyboru i całego dobra z nim związanego. Ufaj radom twojego Wewnętrznego Głosu i kiedy podejmiesz decyzję, nie rezygnuj z niej pomimo wszelkich przeciwności jakie spotkasz na swojej drodze.

 

 

Źródło: Tarot Card Meanings

Tłumaczenie własne :)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

VI Kochankowie L’Amoureux

Czyli twórcze połączenie przeciwieństw.

Szósta karta Tarota w Wielkich Arkanach. Najstarsze talie z XV wieku, przedstawiają zaślubiny młodej pary, nad którą unosi się Amor. Karta ta, jak mało która, rysowana była na setki sposobów. Najczęściej widzimy tu scenę, gdzie na dole stoi dwoje ludzi, mężczyzna w środku a dwie niewiasty po bokach. Jedna jest dostojna, napominająca, druga młoda, najwyraźniej w nim zakochana. Nad nimi, na tle okrągłego oka, unosi się nagi amorek z łukiem gotowym do strzału.

Karta ta przedstawia sytuację zatrzymania pomiędzy dwoma wariantami drogi, starą i nową, pomiędzy dwiema osobami, dwoma rozwiązaniami w przyszłości. Jest tu ukazana chwila namysłu, podczas której patrzy się w głąb siebie, aby usłyszeć głos wewnętrzny, podpowiadający, co wybrać. Postać z lewej strony uosabia przeszłość, tradycję, roztropność rodzica i nauczyciela, pouczającego o wartościach. Postać z prawej uosabia przyszłość, wszystko, co nowe, nieznane i wabiące, natchnienie, nastrój, wyobraźnię. Młodzieniec jest w rozterce, jednak amorek kieruje strzałę ku młodej kobiecie, dokonując odgórnego wyboru.

Znaczenie ogólne

A tymczasem karta ta przedstawiała kiedyś nie scenę wyboru, ale normalnego ślubu. Mówi ona o małżeństwie, o związku dwojga osób, o pogodzeniu się dwóch zwaśnionych stron, o zawarciu rozejmu, również o założeniu spółki w majestacie prawa. Mówi także o tym, że by związki były trwałe i prawdziwe, muszą brać początek z iskry bożej, jak ów Amor, który pochodzi nie z tego świata.

Ogólne znaczenie karty w pozycji negatywnej:

Karta w tej pozycji oznacza zły wybór partnera, upieranie się przy tym wyborze, złe znajomości.

Ustawienie postaci

Łucznik odwrócony lekko ku prawej stronie wskazuje na czynnik ewolucyjny prowadzący człowieka, cokolwiek by czynił ku niewątpliwej przemianie, ku jego bezustannej ewolucji. Kobieta z wieńcem, której profil również zwrócony jest na prawo, inspiruje do nieustannego działania.

Kobieta z głową zwróconą w lewo, namawia do życia wewnętrznego, poprzedzającego działanie na planie materialnym. Mężczyzna ustawiony przodem, z głową lekko skierowaną w lewo, decyduje się po namyśle na wybór.

 

źródło: mój komputer

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Guest Vampirella

Kochankowie

 

Otwartość na inspirację, intuicja, inteligencja, jasnowidzenie, infantylizm, frywolność, zamyślenie nie mające związku ze sprawami natury praktycznej, niezdecydowanie, popadanie w sprzeczności, trywialność, „wymądrzanie”.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

VI. Kochankowie (Małżeństwo)

Jak Adam i Ewa wyobrażają niepewność, wahanie, przepaść między Bogiem a człowiekiem, oznaczają wolną wolę, pokusę, konieczność wyboru między dobrem a złem, ciągłego podejmowania decyzji, ciągły niepokój, także miłość, przywiązanie.

 

Źródło: Życie Świata, numer 92, artykuł "Tarot".

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

KOCHANKOWIE-podobienstwo do karty XV

 

Karty Kochankowie VI i Diabel XV sa polaczone suma poszczegolnych

cyfr.W Tarocie Waite`a ten zwiazek zostal podkreslony jeszcze przez

podobna kompozycje rysunku.Na kartach tych widzimy Adana i Ewe

przed i po grzechu pierworodnym.Na karcie Kochankowie stoja oni pod

ochrona Rafaela,straznika Drzewa Zycia,uzdrowiciela ziemi i ludzi.Ow

archaniol to takze przewodnik przez swiat Podziemnego Krolestwa

i poskromiciel czarnego aniola Asaela,starotestamentowego odpowiednika

diabla,pod ktorego wladza znajduja sie ludzie na XV arkanie.Polaczenie

obu tych kart zacheca nas do tego,aby uwolnic sie z matni uzaleznienia

i niewoli (Diabel),zeby podazac droga wolnego wyboru serca (Kochankowie).

Obie karty okazuja sie biegunami takiego samego przezycia;choc sama mysl

o tym rzeczywiscie kryje w sobie cos potwornego.Nigdzie indziej czlowiek

nie czuje sie tak szlachetny,dobry,czysty i wolny od wszelkiego zla,jak wtedy,

kiedy kocha z glebi swego serca.Poznanie obu tych kart pokazuje,ze gdy

jestesmy przekonani o naszych czystych intencjach i pelni milosci,jazn tworzy

ciemny,przeciwny biegun w formie chciwosci,pazernosci,glodu wladzy,uzurpo-

-wania praw i innychnikczemnych aspektow.Ale takze odwrotnie:gdzie dostrze-

-gamy zlo tylko u innych,kiedy poprzysiegamy zemste,mimo wszystko istnieje

pewien jasny biegun,nawet jesli nie dostrzegamy go w tym momencie,albowiem

pod calym naszym gniewem,nienawiscia iuprzedzeniem ukrywa sie wlasnie

owa milosc,ktora coprawda jest nieco "przestarzala" i pokryla sie warstwa

nienawisci.Wiedza,ze oba bieguny faktycznie stanowia jednosc,ze razem i swiatlo,

i ciemnosc jak dzien i noc tworza calosc jest dla przekonania o naszym szlachetnym

i najswietszym uczuciu bardzo nieznosna.Kochajac,wolimy zatrzymac przy nas tylko

te jasne strony,a ciemne zostawic pieklu.Rozdarte serce takiej sytuacji wyraza sie

w slynnych slowach Fausta,skierowanych do Wagnera:

 

"Jeden wiec tylko poped znasz,moj panie

Obys nie musial innym sprostac.

We mnie dwie dusze maja zas mieszkanie,

A jedna z druga chcialyby sie rozstac;"

 

PS-Daffne jezeli nie w tym temacie to prosze przesun!:serduszka:

 

Zrodlo: H.Banzhaf:wstydnis:

 

KOCHANKOWIE - jako karta roku.

 

Prosze spozytkowac te karte tak,aby nouczyc sie na nowo wszystkich

aspektow milosci,aby moc dalej ogladac swe odbicie ,w lustrach innych,

spotkanych ludzi.

 

KOCHANKOWIE-jako karta partnerstwa

 

Kochajmy sie z naszym partnerem/ka gleboko-zostajac jednoczesnie

wolnym,wolna.Odnajdzmy sie znowu w naszym partnerze/ce jednak

bez zagubienia siebie.Dazenie do zjednoczenia powinno odbywac sie

w calosci,pelnosci,a nie w uzaleznieniu.Potraktujmy partnerstwo jako

pole do nauki.

 

KOCHANKOWIE w astrologi

 

Tylko ten znak jako jedyny w Zodiaku posiada jako symbol

dwuch ludzi.Tak to bliznieta.

Bliznieta sa zywe,ruchliwe,szybkie i zreczne.Umysl maja

subtelny,gietki,roznostronny,ale roztrzepany.Z jednej strony

maja sklonnosci do wszystkiego co realne,praktyczne,konkretne,

az drugiej do tego,coidealne,wyniosle,a nawet duchowe.

Potrzebuja ciagle nowych wrazen,monotonia ich zabija.

Nie jest tak tez czesto w milosci?

 

KOCHANKOWIE- w numerologii

 

Liczba 6 to symbol symetrii,rownowagi,stalosci,pokoju,

niezawodnosci,harmonii,wspolodzialywania,wzajemnosci,

polaryzacji,piekna,rozwagi,duchowosci,malzenstwa,plodnosci,

stworzenia,rozwoju,obfitosci,przyjemnosci i wolnosci.

Czyz to nie kochankowie?(zrodlo-H.Rekus Numerologia)

 

KOCHANKOWIE-jako stacja podrozy duchowej

 

To spotkanie w tu i teraz jest wazne.To odkrycie,ze ten inny

jest moim lustrem a ja jego.Cos takiego istnieje nie tylko w zwiazkach

partnerskich - milosnych, rowniez w innych zwiazkach.

Decydujace jest to,ze pomagamy sobie wzajemnie kroczyc na naszej

indywidualnej,osobistej drodze gdzie naszym glownym celem jest rozwuj duchowy.

 

KOCHANKOWIE-jako inspiracja

 

Polaczenie i pelnia oddania z obdarzonym/na miloscia osoba,moze byc

przedsmakiem najwyzszego zjednoczenia.W milosci chec zycia,zadowolenie,

wyciska szczegolnie mocne pietno na nas samych.Zycie jest jeszcze bardziej

wypelnione (spelnione ) im glebiej pozwolimy milosci sie w nas zadomowic,

obojetnie jaka forme przyjmnie ta milosc.

 

Ja decyduje sie na milosc do mnie samego/ej,poto aby innych kochac jeszcze

bardziej.

 

Kolory: czerwony ,rozowy

 

Kamienie(mineraly): perly,rodochryzolit

 

 

Zrodlo:G.Zigler-"Tarot für alle"-tlumaczenie wlasne

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 1 month later...

"Karta ta łączy dwa tematy. Wskazuje na duże doświadczenie miłosne, uświadamiając nam równocześnie, że z miłością łączy się konieczność podejmowania ważnych decyzji(często jest to rezygnacja z dotychczasowego życia-domu rodzinnego, kawalerskiego życia, różnych miłostek) i jasne opowiedzenie się za tą jedyną miłością. Tylko tak postępując, zdobędziemy wspaniałe doświadczenia, które pokazują Kochankowie. W przeszłości kartę nazywano <<decyzja>>. Kochankowie bowiem, mogą też wskazywać na konieczność podjęcia działań, które z miłością nie mają nic lub niewiele wspólnego. W takich przypadkach karta ta mówi, że powinniśmy podejmować decyzje z głębi serca, bez gniewu, pamiętając, ze są one nieodwołalne. Karta, może stwierdzić tylko rozpatrując tło zadanego pytania. W każdym przypadku oznacza wielkie <<tak>>- bez żadnych zastrzeżeń.

 

W życiu zawodowym- punkt ciężkości leży w obszarze podejmowania decyzji. Pokazuje, że jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie znane nam fakty, powinniśmy dojść do klarownego rozwiązania które nada kierunek naszemu dalszemu postępowaniu. Mogą to być decyzje, które zmienią nasz cel zawodowy, skłonią do objęcia nowej posady,podjęcia nowych zadań lub realizacji konkretnego projektu. Karta ta nie oznacza koniecznie innowacji- może też wskazywać, że pozbędziemy się naszych wewnętrznych obaw i bez zastrzeżeń zaaprobujemy zawód, który wykonujemy.

 

Na poziomie świadomości Kochankowie pokazują, że uświadomimy sobie nasze możliwości i przekonamy się, że do głębokich, przejmujących doświadczeń dojdziemy tylko wówczas, kiedy świadomie i bez zastrzeżeń ograniczymy się do raz dokonanego wyboru. Przy tym stanie się dla nas zrozumiałe, jak bardzo można oszukać samego siebie, przybierając postawę <<mulitple-choice-society>>, kiedy uważa się, ze można zaspokoić potrzebę szczęścia poprzez zapewnienie możliwie wielu alternatyw, mając równocześnie nadzieję, że najlepsze dopiero nadjedzie. Rozczarowanie wielu osób nie jest dowodem na brak odpowiednich możliwości, jest tylko wyrazem niezadowalającego ponieważ powierzchownego życia, w którym brakuje odwagi i woli do przyjęcia jasnej, jednoznacznej postawy. Tylko jeśli zdobędziemy się na bezkompromisowy wybór i będziemy zgodnie z nim postępować, znajdziemy drogę do głębokich i uszczęśliwiających przeżyć.

 

W związkach osobistych karta ta oznacza wielką miłość, która głęboka nas porusza i przenika.(...)Karta ta może wskazywać na nowy związek lub oznaczać, że prawdziwe szczęście w istniejącym związku jest do odnalezienia tu i teraz. Karta Kochankowie ma charakter <<rozstrzygający>> i mówi jasno, że źródła uszczęśliwiającego poznania otworzą się przed nami tylko wówczas, jeśli się dobrowolnie <<ograniczymy>>i w głębi serca zdecydujemy iść drogą życia z jednym konkretnym człowiekiem. (...)Karta ta każe nam skończyć z oszukiwaniem się. Trzeba dojrzeć i zrozumieć, że wyśniona osoba nie stoi przed nami gotowa i skończenie doskonała, lecz że może ukrywa się w naszym partnerze,mając nadzieje że wreszcie zostanie odkryta. Droga prowadząca do innego człowieka nazywa się - wybór."

 

Hajo BanzhafTarot dla każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

dla mnie ta karta, owszem, pokazuje wahania, ale te bardziej na plus przeważają :) tak ją odczuwam za każdym razem i nic na to nie poradzę, próbowałam pozostać tylko przy samym wahaniu, ale się nie dało tego przeskoczyć intuicyjnie ;)

 

np. w pytaniu o uczucia kogoś do nas - waha się, nie do końca się zdecydował, co czuje (to takie wewnętrzne wahania, lęki, z kosmosu wzięte, niepotrzebne, bo on dobrze wie, co czuje w głębi serca, wie, czego chce, blokować go mogą jakieś ograniczenia zewnętrzne, problemy, niezależne od niego), ale zdecydowanie poważne uczucia biorą górę :) jest bardziej na plus i ten ktoś będzie zmierzał w tym kierunku. tutaj też jest podjęcie decyzji - jak nie przez daną osobę, to przez los (amorek, kapłan).

Edited by enke89
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Kochankowie:

-wstrzymanie działania i czekanie na ruch drugiej osoby

- w pytaniu o czas, kiedy coś się wydarzy - czerwiec (mi dokładnie wypadła data 06.06)

- może to być również wątpliwość co do własnych uczuć- "nie wiem, czy ją/jego kocham"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

jako karta dnia:

Dzień spędzony w pracy, spokojny, miły, odwiedziła mnie koleżanka, a mąż przywiózł mi do pracy obiad. Dzień trochę mi sie ciągnął, po przyjściu do domu miałam gościa :)

Link to comment
Share on other sites

Mi też Kochankowie pokazali jakiś czas temu takie siedzenie sobie ze znajomą osobą i rozmawianie o wszystkim i o niczym ;) akurat to ja byłem u tej osoby i dodatkowo nerwowo patrzyłem na zegarek i w okno, bo nie chciałem się z kimś zobaczyć, nie wiedziałem też jak zostanie przyjęte przez nią to że ja tam jestem.

Edited by adivino
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

KOCHANKOWIE

 

BLASKI: miłość, zakochanie, podjęcie decyzji, karta małżeństwa lub stałego związku, dokonywanie wyboru, dążenie do poznawania wszystkiego, co nowe, usamodzielnienie się, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, początek romansu, odejście w dorosłe życie.

 

CIENIE: strach przed dojrzałą miłością, związkiem, samodzielnym życiem, rozstaniem z matką, trudności w podejmowaniu decyzji i wzięciu odpowiedzialności za nie, problemy seksualne w związku, zazdrość, strach przed utratą partnera.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Kochankowie: "Miłość". Uczucia,delikatność,umiejętność zrozumienia,otwarcie na innych,takt,wrażliwość,słuchanie,zaufać komuś.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Kochankowie:

Mogą wskazywać na nadzwyczaj silną wież emocjonalną,jak przyjaźń,partnerstwo w pracy,romans lub małżeństwo.

Jeśli ostatnio z kimś się pokłóciłeś,karta ta znamionuje pogodzenie.

Kochankowie mogą też oznaczać wybór - stajesz przed trudnym wyborem,z którym zwykle związane są pewne wyrzeczenia.

Być może znalazłeś się w rozterce,między tym,co - twoim zdaniem - powinieneś uczynić oraz tym,co chciałbyś zrobić.

Być może musisz znaleźć równowagę między potrzebami duchowymi,a pragnieniami natury materialnej.

 

Położenie odwrócone:

Związek uczuciowy przechodzi przez trudny okres.Doszliście don punktu,z którego nie ma odwrotu albo wciąż jeszcze jesteś w stanie ocalić wieź,jeśli oboje okażecie szczerość w uczuciach.

Staraj się nie trwać na siłę w jakimś związku,jeśli wiesz,że jest to ze szkodą dla Ciebie albo Ty jesteś jedyną stroną,która daje.

 

Z talii "The Destiny Tarot"

 

Jak kochają Kochankowie:

Osobę, która reprezentuje Kochanków, ce****e ogromne pragnienie miłości. Poza tym jest łagodna, kochliwa, wrażliwa. Czasem optymistycznie patrzy na świat. Niekiedy liczą się dla niego/niej tylko uczucia.

 

Jest wielkim romantykiem, choć czasem nie widzi rzeczy takimi, jakimi są. Wierzy, że życiowe problemy w jakiś sposób same się rozwiążą, najlepiej bez jej udziału. Co nie znaczy, że nie dręczą jej wątpliwości! Chwiejna, pogrążona w rozterkach nie umie podjąć stanowczej decyzji o rozstaniu z kłopotliwym przyjacielem/przyjaciółką, wyprowadzce z domu rodzinnego lub...zlikwidowaniu miłosnego trójkąta.

 

Na szczęście z partnerem – Kochankami można dyskutować i zwykle dochodzi się do porozumienia. Taka osoba będzie szanować Twoje potrzeby. Na człowieka symbolizowanego przez Wielki Arkan VI dosyć łatwo wpłynąć.

Mimo to Kochankowie często stają się powodem psychicznego dyskomfortu. Nieraz symbolizowana przez nich osoba niepotrzebnie się frustruje, wyolbrzymia przeszkody lub nadmiernie liczy się z cudzym zdaniem. Musisz z nim/nią postępować konsekwentnie.

 

Jeżeli całkowicie podporządkujesz się Kochankom, możesz być pewna, że czeka Cię jedynie piękny romans. Natomiast we wspólnym życiu, niestety, nie będzie tak różowo. Kochankowie szybko orientują się, że wolno im więcej, niż chciałabyś pozwolić. Nie zawsze bywają wierne, ale za to troszczą się o rodzinę, są też sympatyczne i czułe.

 

Karta odwrócona:

Niewierność, nielojalność, niestabilność emocjonalna – oto czego możesz się spodziewać. To osoba na zmianę histerycznie płaczliwa i agresywna. Trudno się od niej uwolnić. W miłości czuje się wykorzystywana albo niezrozumiana i pokrzywdzona, a w dodatku stale się obraża. Lubi wpędzać w poczucie winy. Czy Wasz układ ma sens?

 

(Tarot Miłości,M.Bigoszewska)

 

Kochankowie - Słowa Klucze:

PROSTA: partnerstwo,związek, zakochanie,wspólnota, wybór, decyzja,

 

ODWROTNA: dysharmonia,rozstanie,zły wybór,niezgoda

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Kochankowie

Astrologiczne odniesienia:

- BLIŹNIĘTA

- Wenus,Waga

 

"Astrologia i Tarot",Dariusz Cecuda

 

Kochankowie

Czy On o Tobie myśli?

- Oczywiście.Nieustannie.

 

 

Kochankowie:

Miłość: harmonijne uczucie. Namiętne pożądanie. Przywiązanie i poświęcenie.

Karta odwrócona: problemy seksualne. Liczne romanse, gdzie ilość nie idzie w parze z jakością. Totalna porażka uczuciowa. Miłość niezaspokojona. Zazdrość.

(Maria Bigoszewska)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Mi ta karta mówi bądź szczera w podejmowaniu decyzji. Rozważ wszystkie za i przeciw. Czasem też dokonasz właściwego wyboru.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Bethany

Karta kilka razy pokazała mi problemy z układem hormonalnym.

 

Wybór mi pokazuje, czasem osobę trzecią w związku.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...
Guest Euterpe

VI Kochankowie na pracę:

- brak pracy

- nie dostanie się na dane stanowisko

- niepewna sytuacja w obecnej i poszukiwania innej

- 1/2 etat

 

VI Kochankowie na zdrowie:

- problemy z narządem parzystym

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • Maestro

Choroby przenoszone drogą płciową; szukajmy nowych metod leczenia. Postrzały - cos nas strzyknie, łupnie, ale nic złego.

 

 

 

Źródło : Blog Wróżki Joanny

Link to comment
Share on other sites

Atmosfera na spotkaniu służbowym :

Sam na sam, miła atmosfera w połączeniu z Cesarzem miło,ale postawienie na swoim, przedstawienie swoich warunków, nieugiecie się w jakiejś sprawie

 

W pytaniu o wygląd fizyczny :

Niewinny, młody, dziewczecy u kobiety typ Seleny Gomez

 

Krolowa bulaw odwrócona , kochankowie odwróceni i 9 mieczy (nie pamiętam, czy w tej kolejności )

 

Taki uklad pokazał zdradę fizyczną.

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 7 months later...

Karta Kochankowie potrafi być przewrotna. Kiedyś pytałam o nową znajomość z mężczyzną, który bardzo mnie zakręcił i wszystko wydawało się nad wyraz obiecujące, wyciągnęłam jedną kartę i to byli Kochankowie. Po tych Kochankach pamiętam, że byłam w wiankach i skowronkach, oczami wyobraźni już widziałam nas razem na ślubnym kobiercu, po czym dosyć szybko okazało się, że facet jest w stałym związku, mieszka z inną kobietą. Rozczarowanie było przeogromne. Tak więc w pytaniu o związki Kochankowie mogą wskazywać na związek danej osoby, ale nie z nami, tylko z kimś innym. Warto to wziąć pod uwagę.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
Guest User_

Podobniez silniejsza więź niż w 2 pucharów. W 2 kielichow dwie osoby dopiero się poznają, uczucie jest jeszcze niepewne. W kochankach uczucia nie są jeszcze do grobowej deski, ale już wiemy, że ta osoba pociąga nas fizycznie i psychicznie. Mamy już trochę większa pewność, że się lubimy. 

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

wahania

zakochanie

szczerość

przemyślenia

kawa na ławę / gra w otwarte karty

podjęcie decyzji

coś niepewnego / ktoś niepewny

otwartość

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Guest Dopisanie

Dodatkowym znaczeniem karty Kochankowie jest pojawienie się czegoś, czego już od dawna nie było. Czasami karta Kochanków może oznaczać starą, zjełczała, pojawiającą się na nowo sprawę, do której nie warto już wracać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...