Jump to content

LD czy sen o LD?


Jamnik

Recommended Posts

Wczoraj od 1.20 do 15.5 miałam 5 snów(potrafię się obudzić po pół godziny). I w ostatnim co najważniejsze miałam zapalić światło na korytarzu bo było ciemno. Nagle mówię do siebie w tym śnie "przecież to sen, czytałam gdzieś, że trudno zapalić światło, sprawdzimy". Wcześniej jeszcze pamiętałam co nieco z poprzedniego snu, mianowicie to, że szafki w szkole w szatni były pozamieniane. A w tym ostatnim śnie pomyślałam, że przecież były tu szafki, nawet pamiętałam w jakich miejscach one były, bo w tym ostatnim śnie zamiast szafek były pokoje. Nawet miejsce szafki nr 4 skojarzyłam, że jest takie same. Czy ten ostatni sen mógł być LD? Ta pamięć o szafkach z poprzedniego snu plus te słowa "przecież to sen"...

 

BTW. Czytałam w wielu źródłach, że podczas snu nie da się zapalić światła... w takim razie czemu mi w tym śnie udało się je zapalić? Widziałam jak żarówka się zapaliła, to nie było światło dziennie. Widziałam wyraźnie żarówkę, jak najpierw na taki blady pomarańczowy kolor zaczęła świecić, a potem normalnie.

Link to comment
Share on other sites

Nagle mówię do siebie w tym śnie "przecież to sen, czytałam gdzieś, że trudno zapalić światło, sprawdzimy

Wiedziałaś, że to sen a więc faktycznie według definicji to jest coś, co nazywamy właśnie świadomym snem (albo po angielsku Lucid Dream, czyli w skrócie LD).

 

LD czy sen o LD?
Wiesz, jak się naczytałaś artykułów o LD to naturalnym jest, że treści artykułów o LD mogą przenikać do twojego snu, więc w rezultacie twój LD będzie równocześnie też snem o LD. Aczkolwiek świat snów to w sumie bardzo indywidualna i prywatna sprawa, więc będziesz musiała na podstawie własnego rozeznania stwierdzić czy to takie LD jakie byś chciała, czy nie ;) Tym niemniej ważne chyba, że odkrywasz swój świat snów i że daje Ci on przyjemność :)

 

BTW. Czytałam w wielu źródłach, że podczas snu nie da się zapalić światła... w takim razie czemu mi w tym śnie udało się je zapalić?

Bo artykuły na temat LD piszą zwykli ludzie :) I to jest tak: Józek praktykuje od dwóch lat Świadome Sny i postanawia się w końcu podzielić z innymi swoją wiedzą. A więc pisze o tym artykuł. A ponieważ wspomniany Józek sam w swoich świadomych snach nie potrafił nigdy zapalić światła, to pisze że się nie da. Potem z kolei mamy innego człowieka, nazwijmy go Marian. A więc Marian przeczyta artykuł Józka, i myśli "o, nie da się zapalić światła w LD, bo Józek nie mógł" i zaczyna traktować jak jakiś dogmat. A ponieważ to, w co wierzymy wpływa na nasze doświadczenia, to i Marianowi potem nie udaje się zapalic światła w LD. Wobec czego również Marian zaczyna też rozpowiadać wszem i wobec i pisać artykuły, że w świadomym śnie się nie da zapalać światła ;)

 

Przypuszczam, że tak to właśnie wygląda :) Chociaż być może faktycznie z jakichś powodów ludzie nie mogą zapalić światła, kto wie? W moich świadomych snach raczej nie przyszedł mi do głowy w ogóle taki pomysł, żeby bawić się w zapalanie światła, więc nie wiem :)

Edited by LoonyMystic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...