Jump to content

10 - Koło Fortuny


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Koło Fortuny:

 

Znaczenie ogólne:

 

Zapowiedź zmian, początek nowego etapu, nagłe, niespodziewane wydarzenia, przeznaczenie, nowy cykl, może również oznaczać nowe możliwości, szanse do wykorzystania, okazje życiowe, które trzeba wykorzystać. Ponadto nieoczekiwany obrót spraw, nowe doświadczenia, wydarzenia, które zmienią bieg sprawy. Coś zostało wprawione w ruch, niedługo okaże się jakie będą efekty.

 

Karta w pozycji odwróconej:

 

Trudności, przeszkody w realizacji celów, nagłe, niespodziewane wydarzenia, które pokrzyżują plany, coś nad czym nie będzie można zapanować, strata, niewykorzystana szansa, niestałość, niestabilność, utrata kontroli nad pewną sytuacją. Może również symbolizować chaos w życiu, bezmyślność w postępowaniu, niepowodzenia w finansach, lub wzloty i upadki, zyski i straty.

 

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

 

Archetyp - los

Znaczenie ogólne - czas dojrzał, zadanie życia, droga losu, początek nowego cyklu, nieoczekiwane zmiany i wydarzenia

Praca - Droga samorealizacji (zamiast zaplanowanej kariery), czas na ważny krok, wielkie zadanie, z którym teraz należy się uporać

Relacje/uczucia - rozpoznanie zadania, jakie należy wykonać w związku, odpowiedni czas na uporanie się z do tej pory nierozwiązanymi problemami, związek karmiczny

Świadomość - Świadomość Wyższego Prawa

Sfera ducha - odkrycie w sobie nieuporządkowanych elementów

Cel - transformacja niższego w Wyższe

Cień - fatalizm, utrata zdrowia, strach przed przyszłością

Odwrócona - zejście, upadek, koniec cyklu

 

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 

X Koło Fortuny (w pozycji odwróconej!)

 

Wątroba – marskość wątroby, żółtaczka, wirusowe zapalenie, ostre poalkoholowe zapalenie wątroby, upośledzenie funkcji wątroby, niewydolność wątroby, uszkodzenie polekowe, zaburzenia metabolizmu, porfirie.

Trzustka – ostre i przewlekłe zapalenie, cukrzyca, kamica trzustki.

Śledziona – pęknięcie śledziony.

Drogi żółciowe – żółtaczka zaporowa, kolka wątrobowa, kamica żółciowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamica przewodu żółciowego, zapalenie dróg żółciowych, zaburzenia czynności ruchowych dróg żółciowych.

 

Karta ta w połączeniu z odwróconym rycerzem kielichów może również wskazywać na nowotwory tych narządów.

 

Znaczenie karty w naturoterapii:

• lek homeopatyczny – Sepia,

• zioło – wiąz,

• kamień – aleksandryt.

 

Źródło: "Tarot a zdrowie" - Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

 

Zmiana, przeobrażenie. Szczęśliwe rozwiązanie. Nieuniknione uwikłanie się w zdarzenia, które dobrze się skończą. Aktywność. Nagła zmiana losu. Szczęście. Wygrana, powodzenie. Dobry obrót losu. Wykorzystanie nadchodzącej szansy. Powodzenie w interesach, w małżeństwie, w pracy. Przypływ pieniędzy. Szczęśliwy traf. Wybuch uczuć, aktywność seksualna. Wytrwałość i koncentracja.

 

Odwrócone: Niekorzystna zmiana losu. Pech. Osłabienie woli. Trudności. Konflikty. Szereg nieszczęśliwych wypadków. Przegrana. Niepowodzenie. Niemożność uniknięcia kłopotów. Stagnacja. Marazm. Problemy w kontaktach seksualnych. Okrucieństwo, bezwzględność, mściwość. Podejrzliwość. Zazdrość.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 

Drzwi nowego cyklu zostały otwarte, przejście w kierunku transformacji, możliwa zmiana, możliwość nie do przeoczenia. Płyń dalej spokojnie na falach zmieniającego się przeznaczenia.

 

Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Koło fortuny sygnaluzuje, ze jesli w danej chwili jestesmy w zlej sytuacji i pojawia sie nam w rozkladzie kolo znaczy to,ze to ulegnie zmianie na lepsze [ i odwrotnie]. Informuje tez o zwiazkach z tzw. przeznaczenia.

 

Moze wskazywac na telefon kołowy.

Kiedy ukazuje atrybuty osobowosci to - zdrowy i zrównoważony sąd. Umysł aktywny. Inicjatywa. Obok karty Głupiec oznacza rychłą podróż.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Właśnie wróżka mi powiedziała, że wychodzi mi ta karta, czyli że zdarzy się w tym roku coś na co nie będę miała wpływu..mam nadzieje że pozytywnego :)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest winteer

OPIS – Koło – cyklicze zmiany, nowy etap, kręcenie się w kółko.

 

ZNACZENIE – Karta szczęścia, powodzenia, bogactwa, przeznaczenia i fortuny,w miłości wzloty i upadki, w pracy - zaangażowanie.

 

KARTA ODWRÓCONA – zmiana na gorsze, niestałość, pech.

 

KOŁO FORTUNY. Koło fortuny to karta losu. Wyciągnąłeś(aś) kartę po to byś wiedział(a), że nastąpi zmiana, która odmieni któryś z aspektów Twego życia. Jeżeli jakaś sprawa idzie źle, należy spodziewać się zmiany, jako nagrody za dotychczasowy pozytywny stosunek do życia. Masz pozytywny stosunek do wielu spraw, korzystnie wpływający na Twój osobisty rozwój. Prawdopodobnie dobrze czujesz Kosmiczny system premiowania uczynków więc wychodzisz zwycięsko z zadań, które zostały Ci postawione. W zależności od położenia karty, oraz czego dotyczy pytanie, zmiana może przyjść także w Tobie samym, możesz doznać olśnienia, zrozumieć na czym ma polegać istota tego czy innego zagadnienia. Tak czy inaczej ciężko na to pracujesz, choć sam(a) nie zawsze wiesz po co to robisz i czasami nawet wątpisz w zasadność takiego wkładu pracy. Symbolika tej karty mówi o powtarzalności, cykliczności procesów zachodzących w świecie.

 

KOŁO FORTUNY - karta odwrócona. Tak jak wyżej, zapowiada zmianę jednak o zdecydowanie odmiennym wyniku. Możesz odnieść finansową stratę, która może dotyczyć pracy, lub udaremnione będą Twoje wysiłki jeżeli liczyłeś(aś) na zyski materialne. Możliwa przegrana w Lotto, na giełdzie, możliwe zmagania z Urzędem Skarbowym. Możesz być obiektem niewytłumaczalnej przemocy. Twoje życie prywatne może lec w gruzach. Utraciłeś(aś) szansę przez popełnianie trudnych do naprawienia błędów.

 

Źródło - strona internetowa: Tarot

 

X. KOŁO FORTUNY ZMIANA

 

 

Koło Fortuny jest dziesiątą kartą Wielkich Arkanów. Nazywana ona bywa również Sfinksem. Często używana jest też nazwa Koło Szczęścia, co nie jest szczególnie trafne.

 

Centralne miejsce na karcie zajmuje koło symbolizujące, iż wszystko zarówno na ziemi, jak i w niebie podlega zmianom, że po jasnych chwilach życia nadciągają ciemne i na odwrót. To, co zwierzęce opada, to, co ludzkie unosi się. Nad kołem poczesne miejsce zajmuje często sfinks będący alegorią wiecznej zagadki stawania się i przemijania. To koło wszechświata domaga się od nas dotarcia do własnej fortuny, której nie należy jednak rozumieć w dosłownym tego słowa znaczeniu. Fortuna to wewnętrzne szczęście, które niewiele ma wspólnego z dobrami materialnymi.

 

ZNACZENIE KARTY: karta mówi, iż wszystko ma swoją cenę, ale i wszystko może ulec zmianie, jeśli tylko tego pragniemy. Symbolizuje również bezsilność wynikającą z nadmiaru obowiązków i trosk, co z kolei prowadzi do zwątpienia, a czego można jednak uniknąć. Jest symbolem ciągłych przemian, przed którymi nikt nie może uciec. Kto dociera na szczyt, spogląda stamtąd na jeszcze wyższe szczyty. Aby jednak je zdobyć, musi zejść ze swojego wierzchołka, by rozpocząć kolejną wspinaczkę. To właśnie to wieczne, koło, które unosi nas, a następnie każe opaść. To koło symbolizuje również wschody i zachody słońca, wędrówkę Księżyca i obrót Ziemi wokół własnej osi. Również i my podlegamy temu procesowi nie zauważając tego. Me rytm kosmosu żyje w nas. Tak na górze, jak i na dole. To jest właśnie tajemnica tkwiąca w astrologii czy w Tarocie, którego karty są tasowane wciąż na nowo. Kto tego nie rozumie jest Głupcem. Goethe pisał w Fauście: ,,Jeślibym chwili rzekł: Jak pięknaś! O, nadal trwaj! Nie uchodź mi!" Jednak nic nie trwa wiecznie. Trwanie jest kresem, jest śmiercią. Dlatego tak trudno zinterpretować tę kartę, ale jest ona szczególnie odpowiednia do medytacji czy kontemplacji.

 

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: aby móc, trzeba chcieć. Aby chcieć działać aktywnie, trzeba się odważyć. Aby odważyć się i osiągnąć powodzenie, trzeba zachować milczenie. Aby zdobyć przywilej mocy i wiedzy, trzeba umieć chcieć cierpliwie i z wytrwałością. Człowiek, który osiągnął punkt kulminacyjny życia, aby się w nim utrzymać, musi nauczyć się patrzeć spokojnym okiem w głębię przepaści. Karta ta przedstawia symbolicznie wzniesienie człowieka ku nowemu cyklowi życia jako skutek cyklu poprzedniego. W swym znaczeniu elementarnym Koło Fortuny przedstawia działania człowieka, których źródłem są czyny dokonane w przeszłości, zaś ich skutki budują przyszłość. Karta ta zapowiada bliską zmianę. Wskazuje na przełomowe wydarzenie, które będzie sprecyzowane przez karty sąsiednie.

 

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: zdrowy i zrównoważony sąd. Umysł aktywny. Inicjatywa.

 

ZNACZENIE UŻYTKOWE: ożywienie i wzmocnienie uczuć. Nowy cykl do przebycia. Zmiana, modyfikacja obecnej sytuacji, która dokona się poza wolą pytającego. Motorem zmian są poprzednie działania pytającego, zgodne z jego losem, niemożliwe do zmodyfikowania. Karta bardzo niejednoznaczna, jej działanie często nie ma zdecydowanego znaczenia pozytywnego albo negatywnego, podobnie jak seria Mieczy, którą rządzi. Może ochraniać albo szkodzić. Całość rozkładu pozwalają nam osądzić znaczenie zmian, jakie wywołuje. Ruch, działanie, chwilowa zmiana miejsca, podróż. Możliwe rozwiązanie problemu przez korzystną zmianę okoliczności. Koło Fortuny reprezentuje, podobnie jak Sąd, element powietrzny. Obok karty Głupiec oznacza rychłą podróż.

 

Źródło: Tarot (VIII - XIV) : Satanorium.pl

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Karta przedstawia duże koło, czasem na podstawie z korbą. Zazwyczaj na obwodzie koła przedstawione są wizerunki kilku zwierząt, zdarza się też, że w czterech punktach koła umieszczone są litery TARO.

Przeznaczenie, bogactwo, wiara, rezultat, wyjątkowy zysk lub wyjątkowa strata, końcówka problemu, niespodzianka, poprawa, szczęście lub nieszczęście, zmiana, nowy etap w życiu.

Koło fortuny to karta losu, symbolizuje zmienność losu i dalszy przebieg wypadków. Zawirowanie w naszym życiu. Początek nowego cyklu, zmiana, na którą człowiek nie ma wpływu. Reprezentuje wiarę, sukces, rozwiązanie w związku z jakimś problemem.

Informuje, że zbliża się okres dużych zmian i że zmiany te będą na lepsze. Informuje o niespodziance; wielka szansa na wygraną, spadek, wyjątkowo duży i niespodziewany krok do przodu. To przede wszystkim możliwość takiego rozwiązania sytuacji, które diametralnie zmieni nasze życie. Jeżeli jakaś sprawa idzie źle, należy spodziewać się zmiany, jako nagrody za dotychczasowy pozytywny stosunek do życia.

W kwestiach zdrowotnych karta wskazuje na złe funkcjonowanie wątroby.

Ma magiczną siłę i dobrze jak się pojawia we wróżbie.

Na początku układu, będzie przedstawiała wyjątkowe zmiany w sprawach urzędowych lub finansowych. Zmiany te mogą być pozytywne lub negatywne, w zależności od pozycji karty. Jeżeli karta będzie w pozycji pozytywnej - koniec problemów, pozytywne zakończenie spraw urzędowych, spodziewane lub niespodziewane zyski finansowe, spadek lub wygrana, np.: karta Koło Fortuny pokaże się na początku układu blisko karty urzędowej - będzie ona oznaczała szybkie i pozytywne załatwienie problemów z dokumentami lub sprawami urzędowymi. Jeżeli będzie miała w otoczeniu Króla, Królową lub Waleta, to będzie oznaczało, że ktoś z tych osób przedstawionych przez te karty będzie pomocny przy osiągnięciu tego celu.

Pośrodku układu, będzie mówiła o stanie fizycznym i psychicznym wróżącego lub kogoś z jego bliskich np.: karta ta ukaże się w układzie dla kogoś, kto ma problemy ze zdrowiem i przygotowuje się do operacji lub pobytu w szpitalu. Będzie ona oznaczała pozytywny lub negatywny (w zależności od pozycji) rezultat.

Na końcu układu, będzie oznaczała dużą niespodziankę w sprawach uczuciowych (pozytywną lub negatywną w zależności od pozycji karty), na przykład: karta ta ukaże się we wróżbie dla osoby, która ma kłopoty w małżeństwie lub z kimś bliskim, będzie oznaczała pojawienie się nowych elementów, które przyczynią się do zakończenia tych problemów.

Generalnie w zależności od położenia karty, oraz czego dotyczy pytanie, zmiana może przyjść także w Tobie samym, możesz doznać olśnienia, zrozumieć na czym ma polegać istota tego czy innego zagadnienia. Tak czy inaczej ciężko na to pracujesz, choć sam nie zawsze wiesz po co to robisz i czasami nawet wątpisz w zasadność takiego wkładu pracy. Symbolika tej karty mówi o powtarzalności, cykliczności procesów zachodzących w świecie.

 

 

 

W pozycji odwrotnej, nie ma bardzo silnego negatywnego znaczenia, mimo to jednak zamiast poprawy zmiany czy zysków, może oznaczać zakończenie spokojnego okresu i początek niepokoju, komplikacje, opóźnienia, niezadowolenie w sprawach uczuciowych, załamanie wiary, przeszkody, niepewność, szczęście opuści wróżącego na pewien okres. Wymagana będzie odwaga i siła, jeżeli wróżący będzie chciał pokonać swoje problemy.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Koło Fortuny- doskonała sytuacja finansowa, realizacja planów, powodzenie, obfitość, wzrost dochodów, dobra passa, możliwość wygranej, dobra pora na inwestycje, pozytywne zmiany w każdej sferze.

 

Koło Fortuny (odwrócone) - duże straty finansowe, zła passa, kradzież, brak pieniędzy, zły czas na dokonywanie inwestycji, nieumiejętność wykorzystania życiowej szansy, negatywne zmiany w każdej sferze.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

W życiu każdego człowieka dzieją się rzeczy, na które nie ma żadnego wpływu. Jakieś nagłe zmiany krążą wokół Ciebie. Musisz się im poddać, bez względu na to, czy Ci się to podoba, czy nie. Jeśli będziesz się opierał, walczył, szamotał, stracisz tylko mnóstwo energii i tak to nic nie da. Jeśli szukasz pracy, możliwa jest jakaś nieoczekiwana propozycja. Dobra gwiazda sprzyja wygranym w grach losowych.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Blaski: początek nowego etapu w życiu, przeznaczenie, na które nie masz wpływu, zmiany, którym należy się poddać, to ten okres "na wozie", nie zaprzepaść szans i możliwości, wygrana.

 

Cienie: strata, fatalizm, rezygnacja, zwątpienie, opieranie się zmianom, pech, ten okres "pod wozem", niebezpieczeństwo.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Jako odpowiedź na pytanie:

1. Czy on/ona mnie kocha?

Na pewno nie jest to miłość, raczej walka.

2. Czy on/ona jest mi wierna?

Nie, choć i tu zdrada nie musi przyjmować charakteru seksualnego, może to być nielojalność lub obdarzanie większym zainteresowaniem np. pieniędzy niż ciebie.

3. Czy spotkam w ciągu roku nową „miłość”?

Owszem, jest to prawdopodobne, ale związek ten nie będzie udany. Lepiej go uniknąć.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

X. Koło Fortuny

Czyli przyjmij to, co los przynosi

Na karcie numer 10 w Taroku Marsylskim jest narysowane koło - trochę podobne do kołowrotu u studni, na którym kręcą się dwie małpy ubrane w sukienki. Na szczycie koła siedzi (lub unosi się nad nim) trzecie zwierzę, w koronie i z mieczem w łapie, niby jakiś małpi król lub sędzia.

 

Na ten obraz Koła Fortuny nałożyły się w istocie trzy obrazy. Po pierwsze, Koło Fortuny kojarzy się z grą - loterią. Koło wprawione w ruch wskazywało szczęśliwe liczby. Do dziś istnieje jako ruletka; także jako machina losująca numery w totolotku, oraz jako telewizyjne Koło Fortuny. Wszystkie te mechanizmy służyły i służą do tego, aby obdzielać ludzi pieniędzmi, na które nie zapracowali.

 

Po drugie, kręcące się po kole zwierzątka wskazują, że autorzy rysunku mieli też na myśli takie koła-bębny, po których biegają - stojąc w miejscu - wiewiórki, myszki, czy małpki.

 

Po trzecie, istnieje średniowieczny obrazek, przedstawiający podobne koło, na którym jedzie, jak na karuzeli, siedem postaci symbolizujących siedem znanych wówczas planet. Rysunek ten przedstawia astrologię: siedem planet, obracających się cyklicznie, jest dawcami ludzkiego losu - niby koło wielkiej kosmicznej ruletki.

 

I to jest sens karty Koło Fortuny. Przedstawia ona Los, który przejawia się w naszym życiu z jednej strony jako wpływ wielkich kosmicznych cykli planetarnych - z drugiej jako kaprys nieobliczalnego przypadku. A my, ludzie, chociaż jesteśmy przekonani o swojej wolnej woli, naprawdę krążymy uwiązani do cykli nieba, niby wiewiórki, które w nieskończoność drepcą we wnętrzu swojego bębna.

 

Jeżeli wyciągamy z talii kartę Koło Fortuny, oznacza ona, że nasza kariera, nasze życie, wydane jest na pastwę przypadku, a raczej sił przeznaczenia, nad którymi nie panujemy. Oznacza, że możesz za chwilę otrzymać wiadomość - radosną lub druzgocącą - która zupełnie odmieni twoje życie. Często oznacza także, że szczęśliwa (lub nieszczęśliwa) sytuacja, w której się znalazłeś, choć wydaje się trwała, to naprawdę jest tylko szczególnym zbiegiem cyklicznych przemian, i za chwilę się skończy - i nie będzie w tym ani twojej winy, ani zasługi.

 

Koło Fortuny niesie naukę, która brzmi: przyjmij to, co ci los przynosi. Powinieneś teraz brać to, co przyszło - nie zaś zmuszać świat, by poruszał się według twojej woli.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

o zdrowiu

 

Koło Fortuny

Jeśli jesteś chory, nie denerwuj się w momencie pogorszenia się stanu. To kryzys, kotry

musisz przejść. Wspieraj się więc teraz jak moŜesz najlepiej. Myśl pozytywnie i nie załamuj

się reŜyserowaniem horrorów, horrorów, których sobie wyznaczyłeś rolę pierwszoplanową,.

To Ty jesteś reŜyserem, wiec zatroszcz się o siebie! I tak juŜ jesteś wyczerpany, wiec nie

dobijaj się.

Jeśli jesteś zdrowy, to nie szafuj swoim zdrowiem, jakbyś był z samoodnawialnego się

materiału. Taj jest tylko na filmie…a Ty grasz swoją rolę w prawdziwym Ŝyciu.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Koło fortuny

 

Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan X: to człowiek aktywny, podróżnik, odważny, pełen inicjatywy. Szczęściarz. Podróżnik.

Karta odwrócona: osobnik, który nie umie korzystać z wcześniejszych doświadczeń. Ktoś o słabym charakterze. Narzucający swoją wole. Pechowiec. Utracjusz. Uparciuch. Wróg.

Cech charakteru: siła, moralność, odwaga. Zadowolenie z życia. Przyjacielskość. Fatalizm.

Karta odwrócona: brak wewnętrznej organizacji. Lęk przed odpowiedzialnością. Podejrzliwość. Niepokój. Okrucieństwo. Wściekłość.

Sytuacja albo sprawa: losowa, korzystna zmiana. Nowy cykl. Nagroda za wcześniejsze wysiłki. Szansa. Wygrana. Nagła pomoc.

Karta odwrócona: nieoczekiwana zmiana na gorsze. Przeciwności niezależne od człowieka. Niepowodzenia. Straty. Konflikt. Przegrana. Pech. Katastrofa na którą nie ma się wpływu.

Zdrowie: dobre. Przesilenie choroby. Koniec depresji.

Karta odwrócona: nawracające problemy zdrowotne.

Miłość: pomyślne zmiany w związku. Namiętność. Satysfakcjonujący seks. Kryzys, który obróci się na dobre.

Karta odwrócona: walka o uczucie. Gwałtowne zerwanie. Kłopoty seksualne. Perwersja. Niszcząca zazdrość.

Praca: zmiana lub otrzymanie zajęcia. Nowe możliwości.

Karta odwrócona: zmiana na gorsze. Utrata pracy. Stagnacja.

Karma: "dobra karma". Silne związki karmiczne z partnerem.

Karta odwrócona: materialista, lichwiarz, nędzarz. Dużo problemów do przepracowania.

Rada: koło losu wykonało pełen obrót. Cos się skończyło po to, aby mogło się zacząć sos innego. Żyj aktywnie, ale uważnie, świadomie. Nie spiesz się. Nadmierna aktywność nie jest konieczna.

Gdy karta Cię przyciąga: akceptujesz przemiany, jakie dokonują się w Twoim życiu. Istniejesz w harmonii ze światem.

Gdy karta Cię odpycha: jesteś ofiara okoliczności, ale też namiętności, złości, uporu. Nie pracujesz nad własnymi ograniczeniami. Zły okres trzeba przeczekać. Będzie lepiej.

 

Człowiek, którego symbolizuje Koło Fortuny, to szczęściarz. Bywał na wozie i pod wozem, ale za każdym razem potrafił wydobyć się z tarapatów i z nową energią ruszyć do przodu. Umie dostrzegać pozytywne strony rzeczywistości, co oznacza, że jego szklanka jest zawsze do połowy pełna. Ma żywe usposobienie. Z takim partnerem (partnerką) nie sposób się nudzić: nagle pojawia się z biletami lotniczymi na Hawaje lub szast-prast, zapisuje Cię na kurs skoków spadochronowych. Niespodzianki w rodzaju „porwania” na kolację, zwieńczoną szaloną nocą w hotelu, zdarzają się częściej, niż mogłabyś (mógłbyś) to początkowo zakładać. Koło Fortuny zazwyczaj ma gest oraz środki na realizację swoich pomysłów i celów. Z oszczędzaniem nie przesadza. Żyje intensywnie. Potrafi zarobić. Los go/ją faworyzuje, tym niemniej on/ona umie temu losowi pomóc. Potrafi także zaakceptować przemijanie i nieuchronne zmiany, jakie niosą za sobą wiek średni czy starość. Generalnie osoba, którą przedstawia ta karta, jest otwarta i przyjaźnie nastawiona do ludzi. W miłości raczej stała. W seksie entuzjastyczna. Z ochotą daje się ponieść namiętności. W razie kryzysu – walczy. Stara się wyciągać właściwe wnioski z porażek, zaś niesprzyjające okoliczności przezwyciężać, słusznie licząc na szczęście, zatem nawet solidny niefart w amorach zwykle wychodzi mu na dobre.

 

Karta odwrócona

Przed Tobą zerwanie lub, w najlepszym przypadku, gwałtowna bitwa o uczucie. Ponadto w relacji z tym mężczyzną (kobietą) czekają Cię duże problemy emocjonalne. Czasem też karta ostrzega, że on/ona ma ochotę na seksualne perwersje, nie do przyjęcia na tym etapie Twojego życia.

Drugie znaczenie: trudny związek z pechowcem, utracjuszem bądź osobą ogromnie konfliktową. Poszukaj w sobie siły i zakończ go.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

W pozycji prostej: zmiany, na które człowiek nie ma wpływu, szczęśliwy los, wygrana, szansa, koniec trudności, odmiana losu na lepsze.

Odwrócona: Ruch w złym kierunku, konflikty, pogorszenie losu, przegrana, strata, zazdrość.

 

Źródło: Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''

 

 

Koło Fortuny – przynosi przełom w chorobie. Często wskazuje na pogorszenie stanu zdrowia niż na jego polepszenie. Wskazuje na choroby wątroby, nawiązuje również do krwi oraz płuc.

Osoba pokazana tą kartą może mieć bardzo poważne problemy ze swoją wątrobą a przy tym i trzustką. Jeżeli osoba której stawiamy Tarota jest w trakcie leczenia Koło Fortuny może wskazywać na zwrot akcji w leczeniu dlatego też osoba ta powinna pozostawać pod ścisłą kontrolą lekarzy. Gdy pojawia się Koło Fortuny należy zachęcić osobę do dokonania dodatkowych badań między innymi na wirusowe zapalenie wątroby, HIV, oraz inne nietypowe a roznoszone poprzez krew choroby w tym weneryczne. Okres leczenia pokazany tą kartą jest zawsze długotrwały i niesie za sobą częściową rezygnacje z życia towarzyskiego i/lub zawodowego.

 

Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Kolo Fortuny - Ten szczególny mężczyzna lub związek jest dla ciebie szczęśliwy;

Osoba, która przynosi ze sobą, bogactwo lub możliwości;

Przyjaźń z tym mężczyzną umożliwia ci zrobienie wielu nowych ekscytujących rzeczy i wprowadza cię w cudowną fazę życia;

Oboje będziecie mieli mnóstwo szczęścia, którego się zupełnie nie spodziewacie;

Musisz się rozerwać i bardziej cieszyć z bycia razem zamiast ginąć pod ciężarem własnych problemów;

Przed wami dobre czasy i wiele szczęścia;

Wygrana na loterii, którą wybierzecie razem; czujecie się szczęśliwi a to, dlatego, że macie siebie;

Widzisz złe i dobre strony twoich związków oraz obserwujesz ich wzloty i upadki;

Sprawy finansowe układają się pomyślnie, co powoduje wasze pozytywne nastawienie do siebie; bądź blisko niego, gdy będzie cierpiał z powodu złej passy; w miłości wszystko układa się po twojej myśli; łatwy związek z mężczyzną, który nie wymaga wiele wysiłku z twojej strony.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 

 

Jako dobra rada

Zrozum, że naszą drogę przeznaczenia rozpoznajemy od „wewnątrz” i nie musi się to wcale pokrywać z „obmyślonymi” celami. Poznaj swój los i naucz się nim kierować.

 

Jako ostrzeżenie

Nie bądź fatalistą.

 

Jako kwintesencja

X/I jako suma wszystkich kart radzi Ci: uświadom sobie, że to jest właściwy czas na poświęcenie się problemowi, o który zapytałeś (X) i że masz siłę i talent, potrzebny do poradzenia sobie z tym (I).

 

Jako karta dnia

Bywają dni, w których musimy stanąć wobec nieuchronnych sytuacji i doświadczeń. Jeśli dziś masz wrażenie, że pewne rzeczy po prostu przybrały swój bieg, nie powinieneś się przeciw temu wzbraniać. Wyjdź z założenia, że wszystko ma swoją prawidłowość, także kiedy sens tego w tym momencie pozostaje dla Ciebie jeszcze niejasny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystko to w później okaże się szczęśliwym przypadkiem.

 

Jako karta na rok

Ten rok przyniesie Ci szczęście. Jednak jest tu jedno ale, ponieważ nie zawsze rozumiemy, co jest dla nas dobre i dlatego los musi czasami nas najpierw do szczęścia zmusić. Jak przeżyjesz nadchodzący czas, zależy więc od Twojej gotowości na otworzenie się na jego wskazówki. Chodzi tu o kierunek, który jest zgodny z głębią Twej istoty, ale niekoniecznie z tym, co sobie wymyśliłeś lub obmyśliłeś. To może prowadzić do dylematu. Być może cierpisz, ponieważ stało się inaczej niż to sobie wyobrażałeś, a jednocześnie nie rozpoznałeś, że właśnie takiego rozwoju wydarzeń brakowało Ci do szczęścia, gdyż najgłębiej wyraża to Twoją istotę. Najlepiej będzie, gdy z pomocą astrologii, Tarota lub I Cing spróbujesz poznać jakość nadchodzących miesięcy, żeby dowiedzieć się, w jakich obszarach życia powinieneś otworzyć się na zmiany.

 

Klucze do Tarota, Hajo Banzhaf

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Na osi Koła... Losu

 

Co jest Twoim przeznaczeniem?

Kiedyś doświadczyć musisz.

X – tą stację Tarota,

Stałością ruchu wymusisz.

Chciałbyś być pępkiem świata.

Ruch KOŁA to docenia.

Dając Ci wzloty – upadki,

Dostajesz doświadczenia.

Raz Ci fortuna sprzyja.

Grasz w życiu bohatera,

Lecz szczęścia chwila krótka

– Tyfon złowieszczo spoziera.

I stajesz się niewolnikiem,

Szukając odpowiedzi,

Wyjadasz pokarm losu

Co w Twoim „garnku” siedzi.

A kiedy dno zobaczysz,

Zaczynasz szukać od nowa,

Lecz Ty już jesteś inny!

Ty – to inna osoba!

– Anubis wspierać Cię będzie,

Byś przysiadł na koła osi,

Byś znalazł, to co chcesz – blisko.

Byś Maga siłę nosił.

Tak pogodzony ze światem

Znajdziesz złoty środek.

Zrozumiesz że.......

Trzymając się bliżej osi

Masz mniej bolesny upadek....

 

Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Koło Fortuny a...

Miłość: walka w związku, zmiany, możliwe zdrady, rozwód, powrót, rozstanie

Przyjaźń: zmiana kręgu przyjaciół, poczucie obciążenia nimi

Zawód: jak na huśtawce: bądź uważny, by nie popełnić teraz błędów, gdyż mogą Cię dużo kosztować

Pieniądze: zysk i straty, oszczędzanie i wydawanie. Jeśli chcesz zaoszczędzić, sprawdź swoje wydatki. Może tylko Ci się wydaje, że jesteś oszczędny. Jest to prawdopodobne, gdy płacisz np. kartą. Nie kupuj nic na konto przyszłych zarobków.

Zdrowie: jeśli jesteś chory, nie denerwuj się w momencie pogorszenia się stanu. To kryzys, który musisz przejść. Wspieraj się więc teraz tak jak możesz najlepiej. Myśl pozytywnie i nie zajmuj się reżyserowaniem horrorów, w których sobie wyznaczyłeś rolę pierwszoplanową. To Ty jesteś reżyserem, więc zatroszcz się o siebie! I tak jesteś już wyczerpany, więc nie dobijaj się. Jeśli jesteś zdrowy, to nie szafuj swoim zdrowiem, jakbyś był z samoodnawialnego materiału! Taj jest tylko na filmie... a Ty grasz swoją rolę w prawdziwym życiu!

 

Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Koło Fortuny w biznesie to tylko oznaka przejścia od sukcesów do niepowodzeń lub odwrotnie.

 

Źródło: " Podstawy Tarota '' Jewgienij Kolesow

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Bankowiec, ekonomista, osoba, która zajmowała się finansami, skarbnik, strażnik skarbca, praqcownik mennicy, ktoś , kto prowadził interesy z handlem na szeroką skalę, który wykazywał sie konpetencją w tej dziedzinie. W połaczeniu z: CESARZEM - władca, który dbał o rozwój ekonomiczny swego kraju.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Osoba, która egzystowała jedynie na poziomie materialnym, kierowała się w życiu jedynie prymitywnymi impulsami i zaspokajaniem własnych zachcianek, bieda, skrajne ubogie warunki życia, nędza, życie na poziomie zaspokajania podstawowych potrzeb, żebranie, chodzenie po prośbie. W połaczeniu z: WIEŻĄ - brak domu, skrajna nędza

 

http://www.tarologia.pl/kolo.html

Link to comment
Share on other sites

KOLO FORTUNY

 

Sukces,szczescie,wygrana,powodzenie,pomyslnosc,dobrobyt,bogactwo,prosperowanie,rozwoj,inwestycje,wzrost obrotow,awans,nagroda,uznanie,popularnosc.

Odwrocona: porazka,niepowodzenie,zla passa,negatywny obrot spraw,problemy finansowe.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest agnieszka007

RADA Z JEDNEJ KARTY;

Przyjrzyj się swojemu życiu i zastanów się,co pragnąłbyś zmienić.Daj sobie czas i możliwość popatrzenia na siebie i swoje życie z dystansu.Wyjedź na dzień,dwa lub jeśli możesz na dłużej.Odpocznij.Zbierz siły i podejmij najważniejsze decyzje.

 

źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

 

Koło fortuny-karta symbolizuje zakończenie jednego etapu życia i nieuniknione rozpoczęcie kolejnego;pokazuje początek nowego cyklu.To też zmiana losu,biegu wydarzeń,aktywność,ruch,podróż,akt seksualny.Oznacza zmianę,przeobrażenie,nieuniknione zdarzenie,które znajdzie szczęśliwe rozwiązanie,jeśli w otoczeniu leżą pozytywne karty.Karta niestabilności,niepewności,zmienności,przeznaczenia naszego przypadkowego udziału w zdarzeniu.Przy złych kartach to ostrzeżenie przed wypadkami albo trudny,zmienny,niestabilny okres,wydarzenie czy miejsce.Może oznaczać pechowy okres[np.spadek dochodów],który minie.Oznacza osobę zmienną.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

X Koło Fortuny La Roue de Fortune

Czyli przyjmij to, co przyniesie los

 

Jest to dziesiąta karta Wielkich Arkan. W Tarocie marsylskim widnieje na niej narysowane koło- trochę podobne do kołowrotu studni- na kwadratowej podstawie, które kręci się samo dzięki dwóm zwierzopodobnym istotom, schodzącym i wdrapującym się po kole. Na szczycie siedzi, lub unosi się trzecie zwierze podobne nieco do sfinksa, w koronie i z buławą, lub mieczem w łapie. Wokół jest droga i otwarta przestrzeń.

Istnieje średniowieczny obrazek przedstawiający podobne koło, na którym jedzie, jak na karuzeli siedem postaci symbolizujących siedem wówczas znanych planet. Obracając się cyklicznie, są dawcami ludzkiego losu- niby koło wielkiej, kosmicznej ruletki.

I to jest właśnie sens karty Koło Fortuny. Przedstawia ona los, który przejawia się w naszym życiu jako kaprys nieobliczalnego przypadku, a my, ludzie, chociaż jesteśmy przekonani o swojej własnej woli, naprawdę krążymy uwiązani do cykli nieba.

Znaczenie ogólne

Koło Fortuny zapowiada wielką i podniecającą zmianę w życiu, z którą wiąże się ruch, nowe okoliczności, przyniesione przez nowych znajomych, wielość szans i możliwości na życiowy awans. Znalezienie się w odpowiedniej chwili w odpowiednim miejscu. Wprawiający w podniecenie, długo oczekiwany telefon i wiadomość, po której następuje bogactwo zdarzeń.

Uśmiech Fortuny. Karta mówi o tym, że to, co nas spotyka, będzie miało mały związek z naszymi czynami.

Ogólne znaczenie karty w pozycji negatywnej:

Hamuje rozwój sytuacji, sprowadza nudę i stagnację życiową, swoiste kręcenie się w kółko, brak interesujących znajomych i szans na wyjście z dołka. Czasem zapowiada niepomyślne zdarzenie losowe, z którym trzeba się zmierzyć. Także brak pożądanych wieści, marazm, przegraną w grze hazardowej.

Ustawienie postaci

Karta jest szczególnie skomplikowana z powodu różnych pozycji trzech występujących na niej postaci. Sfinks ustawiony jest przodem i trwa nieruchomo. Jego postać dominuje, zmusza nas do działania. Jedno ze zwierząt wchodzi, jest aktywne we wznoszeniu, drugie schodzi i jest pasywne. Ale koło obraca się w taki sposób, że aktywne i pasywne, następują po sobie kolejno i wymieniają się miejscami w ewolucji.

 

źródło: mój komputer

 

 

dla związku rozstania i powroty; karma też, albo dosłowne kręcenie się w kółko, że sytuacja się nie rozwija, związek stoi w miejscu

ogólnie jako karta dnia pokazuje mi coś co powraca - jakiś motyw sprzed paru dniu, albo załatwianie czegoś na nowo

w zdrowiu podobnie: wracają zaleczone dolegliwości, np. katar, bóle głowy

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Guest Vampirella

Koło Fortuny

 

Zmiana losu. (Zazwyczaj dotyczy czegoś dobrego, ponieważ zwykle po tarot sięgają ludzie czujący jakieś niezadowolenie lub niepokój.)

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

X. Koło fortuny

Jest kartą zmian, ciągłego dziania się. Mówi, że jedno działanie powoduje kolejne, wszystko ma swoje następstwa: jest życie i śmierć, siew i zbiór, przypływ i odpływ.

 

Źródło: Życie Świata, numer 92, artykuł "Tarot".

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Koło Fortuny

 

Koło Fortuny, karta nr Dziesięć w Wielkich Arkanach, przedstawia doniosłą ideę Losu. Koło to loteria-ruletka, narzędzie dające nagrody tym, którzy na nie nie zapracowali. Zwierzęta rysowane na Kole przypominają o tym, że od darów losu można się bezmyślnie uzależnić. Rysunek karty przypomina także średniowieczne ryciny przedstawiające siedem planet, obracających się na wielkim kole - czyli obraz astrologii i wpływu planet na los człowieka. Karta Koło Fortuny mówi o tym, że to, co nas spotka, będzie miało mały związek z naszymi czynami. Mówi, że nadchodzą wydarzenia, na które nie zasłużyliśmy - ani w dobrym, ani w złym sensie tego słowa.

 

Koło Fortuny jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

 

Twoja obecna sytuacja jest mało przewidywalna. Jesteś jak kula umieszczona na szczycie góry: od niezauważalnych "popchnięć" zależy to, w którą stronę się potoczy. Twój los pozostaje w rękach kapryśnych sił, na które nie masz wpływu, jak przy grze w ruletkę. Równie dobrze możesz wygrać jak i ponieść dotkliwe straty. Ta karta w tej pozycji często może dosłownie oznaczać grę hazardową.

 

Jako karta druga, wskazująca na błędy i niedostatki:

 

Masz teraz skłonność (przed czym ta karta cię ostrzega) "grać w ciemno", podejmować decyzje bez rozeznania, ryzykować i zdawać swój los na grę przypadku. Uważaj, co robisz!

 

Jako karta trzecia, mówiąca co robić:

 

Najlepszym wyjściem jest postępować jak gracz, który wprawdzie ryzykuje, ale ma nadzieje na wygraną. Koło fortuny w tej pozycji może też oznaczać, ze właściwe jest podejmowanie decyzji na zasadzie rzutu monetą albo losowania heksagramu I-Cing. Lepiej nie rozumować, lecz zdać się na wyższa mądrość przejawiająca się w przypadkach i wyroczniach.

 

Jako karta czwarta, mówiąca o złych wpływach z przeszłości:

 

Przeszłe wydarzenia nie dały ci poczucia oparcia ani stabilizacji; być może "nie wiesz, kim jesteś".

 

Karta piąta; partnerzy:

 

Ludzie, z którymi jesteś zwiazany/a, są źródłem kapryśnych wpływów i nieobliczalnych zmian w twoim życiu.

 

Karta szósta; zbliżająca się przyszłość...

 

...jest równie mało obliczalna, jak wygrana lub przegrana w grze hazardowej. Koło Fortuny w tej pozycji oznacza, ze nadchodzi czas losowych zmian, czas, kiedy nic nie będzie pewne.

 

Karta siódma; niespodzianki od losu:

 

Nieoczekiwanie dla Ciebie, zostaniesz wciągnięty/a w jakiś "wir", w przedsięwzięcia, którymi rządzą przemożne siły, których nie rozumiesz i nie ogarniasz.

 

Karta ósma; to, co niezmienne:

 

Do tej pory twoja droga była "podróżą z nieoczekiwanymi przygodami", i to się nadal nie zmieni.

 

Karta dziewiąta; mistrzostwo:

 

Masz szanse osiągnąć biegłość w grach hazardowych lub podobnych ryzykownych życiowych zagrywkach.

 

Karta dziesiąta; pożytki dla innych:

 

Chociaż dla ciebie to, co robisz, jest ryzykowna grą, inni na tym skorzystają. (I zyskasz uznanie w ich oczach, itd.)

 

Karta jedenasta; to co się nie uda:

 

Ostrzeżenie przed wikłaniem się w hazardowe gry i nieobliczalne posunięcia, które w danej sytuacji nieuchronnie przyniosą porażkę. Nie wygrasz!

 

Karta dwunasta; instrukcja, co jest ważne w dotychczas rozłożonych kartach:

 

Starannie weź pod uwagę wszystko, co kojarzy się z ryzykiem, hazardem i zdawaniem się na los.

 

Karta trzynasta; perspektywy na odleglejszą przyszłość:

 

Nadchodzi okres zamętu, zmian i przewartościowań. Koło losu obróci się w sposób dla ciebie nieoczekiwany. Ale na razie jeszcze nie musisz się o to martwić.

Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...
 • Maestro

X(10) - Koło Fortuny -Koło to loteria-ruletka, narzędzie dające nagrody tym, którzy na nie nie zapracowali. Koło Fortuny niesie naukę, która brzmi: przyjmij to, co ci los przynosi. Powinieneś teraz brać to, co przyszło - nie zaś zmuszać świat, by poruszał się według twojej woli.

 

Jeśli Koło Fortuny pojawi się w położeniu "przeszkody", możemy mieć poczucie, że nasz los jest przesądzony i nie mamy kontroli nad naszymi uczuciami, doświadczeniami, życiem miłosnym pracą zawodową. Ale tak naprawdę to odmowa wzięcia odpowiedzialności za to kim jesteśmy, powoduje te problemy

 

W teraźniejszości oznacza to ze jesteśmy gotowi, zacząć od nowa zrobić krok do przodu, rozpocząć nowy rozdział. Cokolwiek czy czegoś chcemy czy nie to zaczyna się faza nowego życia zwrot

 

Dziesiąty arkan tarota; można spotkać się z nazwą Sphinx. Nikt przed tym nie ucieknie; czujemy się wspaniale podczas wznoszenia, podle w trakcie opadania. Jedyną nieruchomą częścią Koła jest jego piasta, obracająca się na poprzeczce. Nie ma żadnego znaczenia czy Koło Fortuny porusza się za sprawą Anioła Czasu, bezcielesnej Ręki Losu, obracającej korbą, czy też za sprawą naturalnego prawa wiecznego powrotu.

 

Każdy z nas musi – czy tego chce czy nie – przyjąć wszystkie role, jakie mu przypadają zgodnie z aktualnym etapem podróży przez życie. Lekcją Koła jest jego przewidywalność. To jest w jakimś sensie pociechą. Kiedy jest źle, nie podoba nam się obecna sytuacja – wystarczy trochę poczekać a z pewnością ulegnie zmianie.

 

W znaczeniu użytkowym wskazuje na wzmocnienie oraz ożywienie uczuć, także na nowy cykl w materialnej, zdrowotnej bądź uczuciowej sferze. Możemy poczuć sens przeznaczenia, wykorzystywać szanse, otworzyć się na szczęśliwy los. Znajdujemy się w punkcie zwrotnym, odwracamy, odmieniamy bieg rzeczy. Ruch, mamy wizję czegoś, stajemy się bardziej świadomymi. Odkrywamy wzorce i cykle. Symbol nieustannie powracających zmian, na lepsze lub gorsze, w kosmosie. Symbol szczęścia, choć w swej wymowie nie jest jednoznaczna – może pomóc albo zaszkodzić, tak jak Miecze, którym patronuje.

 

Szczególna forma symbolu koła, podkreślająca zwłaszcza aspekt przemijalności i permanentnej zmiany. W starożytności było przedstawiane w postaci nagiego młodzieńca na dwóch uskrzydlonych kołach, symbolizując nie tylko przelotne szczęście, ale też korzystną chwilę, jak i zmienność szczęścia, ciągłą przemianę wszystkiego, co istnieje, początek nowego etapu w życiu, przeznaczenie, na które nie masz wpływu, zmiany, którym należy się poddać, to ten okres "na wozie", nie zaprzepaść szans i możliwości, wygrana.

 

Karta Koło Fortuny mówi o tym, że to, co nas spotka, będzie miało mały związek z naszymi czynami. Mówi, że nadchodzą wydarzenia, na które nie zasłużyliśmy - ani w dobrym, ani w złym sensie tego słowa.

 

A więc kiedy wypadnie nam ta karta w odpowiedzi na jakieś pytanie musimy przyjąć do wiadomości, że nic nie jest przesądzone a wydarzenia, które będą miały miejsce mogą nas zaskoczyć. Tak więc nie starajmy się zrozumieć rzeczy, które będą następowały niebawem po sobie bo równie dobrze możemy wygrać w toto – lotka lub dziwnym trafem i zbiegiem okoliczności stracić duże pieniądze. Nic tu nie będzie zależało od naszej woli. Czy Koło fortuny zaskoczy nas pozytywnie czy negatywnie tego dowiadujemy się zazwyczaj od kart stojących obok.

 

Jeśli karta ta natomiast wypadnie na ostatnim miejscu raczej jest znakiem aby dalej nie pytać bo tak naprawdę nie wiadomo co się wydarzy a sprawa, o którą pytamy nie jest ostatecznie przesądzona.

 

Przede wszystkim to symboliczne zawirowanie w naszym życiu. Oznacza początek nowego cyklu, zmianę, na którą człowiek nie ma wpływu oraz możliwość takiego rozwiązania sytuacji, które diametralnie zmieni nasze życie. Karta prognozuje nieuchronność poniesienia strat, fatalizm, rezygnację, zwątpienie, przegraną, ogromne problemy seksualne.

 

CZAS - październik

 

ZDROWIE: wątroba, żółtaczka, trzustka, śledziona, cukrzyca, drogi żółciowe,

 

Zdrowie: jeśli jesteś chory, nie denerwuj się w momencie pogorszenia się stanu. To kryzys, który musisz przejść. Wspieraj się więc teraz tak jak możesz najlepiej. Myśl pozytywnie i nie zajmuj się reżyserowaniem horrorów, w których sobie wyznaczyłeś rolę pierwszoplanową. To Ty jesteś reżyserem, więc zatroszcz się o siebie! I tak jesteś już wyczerpany, więc nie dobijaj się. Jeśli jesteś zdrowy, to nie szafuj swoim zdrowiem, jakbyś był z samoodnawialnego materiału! Taj jest tylko na filmie... a Ty grasz swoją rolę w prawdziwym życiu!

 

X Koło Fortuny - Ważne jest gdzie się ta karta usytuuje, wtedy może oznaczać albo rozpoczęcie albo zakończenie. Rzeczywistość jest w nieustannym ruchu, nic nie jest stałe. Ona sprawia wrażenie bezwładu, rzeczywistość która pod postacią stałości jest poddawana nieustannym zmianom. Wszystko jest skazane na zniknięcie, realia są marzeniami eterycznymi a ziemia iluzją w oceanie kosmosu.

 

Symbolizuje + kontrolowanie swojego przeznaczenia, słuchanie swojego wnętrza, zmiany pozytywne lub negatywne, wszystko jest możliwe, koło karmiczne, koło astrologiczne jak również koło loterii, dobra passa, fart, uśmiech losu, doskonały obrót spraw, okazja, możliwość odmiany, nieoczekiwana pomoc,

 

Pozycja odwrócona - blokada, przeznaczenie jest przeciwne temu…, zmiana możliwa ale bardzo trudna, nie słuchamy siebie, pech, zły obrót spraw, straty, brak stabilizacji, zguba, niefart

 

NIEKTÓRE POWIĄZANIA:

 

Koło Fortuny + Gwiazda - szczęście w każdej dziedzinie, warto zagrać na loterii, pomyślność

Koło Fortuny + Wisielec - nagłe zatrzymanie rozwoju, konieczność przeczekania i przemyślenia, pogodzenie się z losem

Koło Fortuny + Cesarzowa - długotrwałe wzbogacanie się, doskonałe interesy

Koło Fortuny + Umiarkowanie -powolny rozwój sytuacji, odzyskanie równowagi, dobre przystosowywanie się do zmian

 

Rada z jednej karty:

 

W życiu każdego człowieka dzieją się rzeczy, na które nie ma żadnego wpływu. Jakieś nagłe zmiany krążą wokół Ciebie. Musisz się im poddać, bez względu na to, czy Ci się to podoba, czy nie. Jeśli będziesz się opierał, walczył, szamotał, stracisz tylko mnóstwo energii i tak to nic nie da. Jeśli szukasz pracy, możliwa jest jakaś nieoczekiwana propozycja. Dobra gwiazda sprzyja wygranym w grach losowych.

 

Jako dobra rada

Zrozum, że naszą drogę przeznaczenia rozpoznajemy od „wewnątrz” i nie musi się to wcale pokrywać z „obmyślonymi” celami. Poznaj swój los i naucz się nim kierować.

 

Jako ostrzeżenie

Nie bądź fatalistą.

 

Jako kwintesencja

X/I jako suma wszystkich kart radzi Ci: uświadom sobie, że to jest właściwy czas na poświęcenie się problemowi, o który zapytałeś (X) i że masz siłę i talent, potrzebny do poradzenia sobie z tym (I).

 

Jako karta dnia

Bywają dni, w których musimy stanąć wobec nieuchronnych sytuacji i doświadczeń. Jeśli dziś masz wrażenie, że pewne rzeczy po prostu przybrały swój bieg, nie powinieneś się przeciw temu wzbraniać. Wyjdź z założenia, że wszystko ma swoją prawidłowość, także kiedy sens tego w tym momencie pozostaje dla Ciebie jeszcze niejasny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystko to w później okaże się szczęśliwym przypadkiem.

 

Jako karta na rok

Ten rok przyniesie Ci szczęście. Jednak jest tu jedno ale, ponieważ nie zawsze rozumiemy, co jest dla nas dobre i dlatego los musi czasami nas najpierw do szczęścia zmusić. Jak przeżyjesz nadchodzący czas, zależy więc od Twojej gotowości na otworzenie się na jego wskazówki. Chodzi tu o kierunek, który jest zgodny z głębią Twej istoty, ale niekoniecznie z tym, co sobie wymyśliłeś lub obmyśliłeś. To może prowadzić do dylematu. Być może cierpisz, ponieważ stało się inaczej niż to sobie wyobrażałeś, a jednocześnie nie rozpoznałeś, że właśnie takiego rozwoju wydarzeń brakowało Ci do szczęścia, gdyż najgłębiej wyraża to Twoją istotę. Najlepiej będzie, gdy z pomocą astrologii, Tarota lub I Cing spróbujesz poznać jakość nadchodzących miesięcy, żeby dowiedzieć się, w jakich obszarach życia powinieneś otworzyć się na zmiany.

 

Miłość: walka w związku, zmiany, możliwe zdrady, rozwód, powrót, rozstanie

 

Przyjaźń: zmiana kręgu przyjaciół, poczucie obciążenia nimi

Zawód: jak na huśtawce: bądź uważny, by nie popełnić teraz błędów, gdyż mogą Cię dużo kosztować

 

Pieniądze: zysk i straty, oszczędzanie i wydawanie. Jeśli chcesz zaoszczędzić, sprawdź swoje wydatki. Może tylko Ci się wydaje, że jesteś oszczędny. Jest to prawdopodobne, gdy płacisz np. kartą. Nie kupuj nic na konto przyszłych zarobków.

________________________________________________________

Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan X: to człowiek aktywny, podróżnik, odważny, pełen inicjatywy. Szczęściarz. Podróżnik.

Karta odwrócona: osobnik, który nie umie korzystać z wcześniejszych doświadczeń. Ktoś o słabym charakterze. Narzucający swoją wole. Pechowiec. Utracjusz. Uparciuch. Wróg.

Cech charakteru: siła, moralność, odwaga. Zadowolenie z życia. Przyjacielskość. Fatalizm.

Karta odwrócona: brak wewnętrznej organizacji. Lęk przed odpowiedzialnością. Podejrzliwość. Niepokój. Okrucieństwo. Wściekłość.

Sytuacja albo sprawa: losowa, korzystna zmiana. Nowy cykl. Nagroda za wcześniejsze wysiłki. Szansa. Wygrana. Nagła pomoc.

Karta odwrócona: nieoczekiwana zmiana na gorsze. Przeciwności niezależne od człowieka. Niepowodzenia. Straty. Konflikt. Przegrana. Pech. Katastrofa na którą nie ma się wpływu.

Zdrowie: dobre. Przesilenie choroby. Koniec depresji.

Karta odwrócona: nawracające problemy zdrowotne.

Miłość: pomyślne zmiany w związku. Namiętność. Satysfakcjonujący seks. Kryzys, który obróci się na dobre.

Karta odwrócona: walka o uczucie. Gwałtowne zerwanie. Kłopoty seksualne. Perwersja. Niszcząca zazdrość.

Praca: zmiana lub otrzymanie zajęcia. Nowe możliwości.

Karta odwrócona: zmiana na gorsze. Utrata pracy. Stagnacja.

Karma: "dobra karma". Silne związki karmiczne z partnerem.

Karta odwrócona: materialista, lichwiarz, nędzarz. Dużo problemów do przepracowania.

Rada: koło losu wykonało pełen obrót. Coś się skończyło po to, aby mogło się zacząć sos innego. Żyj aktywnie, ale uważnie, świadomie. Nie spiesz się. Nadmierna aktywność nie jest konieczna.

Gdy karta Cię przyciąga: akceptujesz przemiany, jakie dokonują się w Twoim życiu. Istniejesz w harmonii ze światem.

Gdy karta Cię odpycha: jesteś ofiara okoliczności, ale też namiętności, złości, uporu. Nie pracujesz nad własnymi ograniczeniami. Zły okres trzeba przeczekać. Będzie lepiej.

 

 

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

kurs Tarota- ESKK

Alla Alicja Chrzanowska& Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

KOLO FORTUNY

nowy cykl,punkt zwrotny,przelom

 

ISTOTA ZAGADNIENIA

 

Szczesliwe powiekszanie,poszerzanie.Wszystko co zaweza,zaciesnia porzucic.Otwarcie

na ogromne szczesci.Wizje i zyczenia serca moga stac sie rzeczywistoscia.Sile do wszelkich

przemian nosimy w nas samych.Teraz jest wlasnie ten moment oby zdobyc sie na ten skok,

o ktorym juz dawno myslimy.Moze zmienic prace,ktora juz energetycznie do nas nie pasuje.

Moze zmiana miejsca zamieszkania,ta jest tez niewykluczona.Gotowosc do rozpoczecia

innego,nowego odcinka zycia,w ktorym nasz lezacy odlogiem potencjal moze sie rozwinac.

 

INSPIRACJA

 

Zyc w zgodzie z naszymi najwiekszymi wartosciam jest prawdziwym szczesciem.Jesli uswiadomimy

sobie,ze jestesmy przez zycie niesieni i kochani,ze w zyciu zawsze jakos idzie dalej - to prawdo-

-podobnie latwiej bedzie nam ,nasze przezycia przyjac jako DAR LOSU i nauczyc sie go szanowac

i doceniac.

Jestem otwarty na przeplyw zycia i plyne woly wzaz z nim.

 

STACJA PODRUZY DUCHOWEJ

 

Tak dlugo jak zyjemy w czasie i przestrzeni,zycie pozornie idzie do przodu nigdy do tylu.

Obraca sie nasze zycie tylko w kole,obawiamy sie ,ze przezyjemy jego zatrzymanie.

A moze to kolo jest spirala,ktora otwiera nas na zawsze wyzszy poziom rozwoju?

W tej fazie zycia znajdziesz wiecej wyjasnien,zrozumienia oraz samookreslenia i samo-

-stanowienia.

 

CEL ROZWOJU

 

Najwyzszym celem rozwoju sa tu sytuacje,przezycia,doswiadczenia wlasnego zycia,ktore

nalezy przyjac jak cos co nalezy do nas samych.

To nie znaczy jednak pasywnosci,fatalizmu czy tez postawy ofiary.Jest to razej zaproszenie

do "krecenia kolem" wlasnymi silami i do tego tak aby poruszalo sie do gory.

 

KARTA ROKU

 

Jest to bardzo intensywny rok dla ludzi,ktorych dotyczy.Twoja wewnetrzna sila Jupitera bezwiednie

dazy do expansji.Dlatego tez nie trzeba niczego zatrzymywac,ale ozwarcie i radosnie przygotowac

sie na odbior NOWEGO.

 

KARTA PARTNERSTWA

 

Prosze sobie uswiadomic to szczescie,ktore poprzez partnera/ke wkroczylo do twego zycia.

On lub ona sa najlepszym zwierciadlem ciebie samego/ej.Wdziecznosc i wspolna wielkodusznosc

pomoga to szczescie przezywac.

 

ASTROLOGIA A KARTA KOLA FORTUNY

 

W astrologii klasycznej Jupiter(Jowisz)zawsze uwazano za planete wielkiego szczescia,bogactwa,

pieniedzy,kariery,slawy,uznania ,tytulow,nagrod,popularnosci i honorow.

Jupiter: zycie nie stoi w miejscu lecz plynie ciagle dalej,rozszeza sie,nie uznaje zadnych granic.

Nowe idee,nowe fazy zycia,szczescia i to wszystko raz z gorki a raz pod gorke.Do przodu i zatrzymanie

(zamyslenie).W gruncie rzeczy chodzi o expansje,poszukiwanie prawdy,radosci zycia,jak rowniez

o podejscie do Boga.Plany robione sa zawsze na daleka przyszlosc.

 

NUMEROLOGIA A KARTA KOLA FORTUNY

 

10-tka jest swieta liczba pelni i zamknietego w sobie kregu jest symbolem nieskonczonosci,

calkowitosci,doskonalosci,poczatku,boskosci,proroctwa,przyszlosci,fortuny,energii,sily,woli,

panowania,bogactwa,przywodctwa,oryginalnosci,pewnosci siebie,wzniesienia i upadku,

polaczania obu plci.W ciele ludzkim jest emblematem duszy,mozgu,serca,nerek,woreczka

zolciowego,sledziony,watroby,fallusa i macicy.Liczba ta zwana jest tez reka Boga.

 

KOLORY - wszystkie kolory teczy

KAMIENIE - opal,zolty turmalin

 

PYTANIA DO NASTEPNEGO KROKU

1.Jakie znaczenia ma szczescie dla ciebie, i w zyciu?

2.Co sprawia ,ze jestes naprawde szczesliwy/a?

3.Gdzie szukasz swojego szczescia?

 

Zrodlo:Gerd B. Ziegler - Tarot für alle tlumaczenie wlasne

Edited by slawa
zrodlo
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

"Zależnie od sposobu, w jaki podchodzimy do naszego losu, karta Koła Fortuny jest albo wyrazem naszej niemocy i bezbronności, albo stanowi wskazówkę, że spotka nas doświadczenie życiowe, dzięki któremu rozwiniemy się i będziemy bardziej dojrzali. Na poziomie wydarzeń Koło fortuny faktycznie pokazuje sytuacje, na które początkowo nie mamy żadnego wpływu. Brak rozmachu koła oznacza, więc, ze nasze zamierzenia mogą spalić na panewce. Pogoda, ruch uliczny, strajk personelu lotniczego, złośliwość przedmiotów martwych lub jakaś inna<<siła wyższa<<-niweczą nasze plany. Koło Fortuny pokazuje, że nie nadszedł (jeszcze) czas na urzeczywistnienie naszych zamiarów. Karty znajdujące się na pozostałych miejscach mogą w tym przypadku udzielić cennych wskazówek na temat możliwości dostania się na drugą, wznoszącą sie stronę Koła. Oznacza ona szczęśliwe, przyjemne i niespodziewane zmiany.

 

W życiu zawodowym karta ta oznacza z reguły bezsilność i nierzadko monotonię rutyny. Ale zwłaszcza tutaj głębsze zrozumienie karty wymaga wglądu w znaczenie leżące u jej postaw. Jarzmo, które odczuwamy, powoduje, że jesteśmy gotowi wziąć los we własne ręce, nawet wbrew własnej uporczywej bezradności. Tak oto Koło wskazuje na oczekujące nas duże zmiany, do których urzeczywistnienia zmusza nas los. Im szybciej pogodzimy się z losem, z koniecznością zmian, tym lepiej możemy kształtować przyszłość, traktując przeznaczenie jako rzeczywiste powołanie. Będziemy przy tym odczuwać moc tej strony Koła, która sprzyja rozwojowi. Jeśli pozostałe karty pokazują, że znajdujemy się się na wznoszącej się stronie Koła, możemy wykorzystać życzliwość chwili i osiągnąć sukces, awans lub inne korzyści. Jeśli jednak kary pokazują, drugą toczącą się w dół stronę, musimy otworzyć się na dokładne zrozumienie naszej sytuacji. Za pozornym niepowodzeniem, stratą, wypowiedzeniem z pracy może kryć się wskazówka, za pomocą której dowiemy się, jaką drogą chce poprowadzić nas los.

 

Na poziomie świadomości Koło Fortuny wzywa do zrozumienia konieczności nieustannej konfrontacji z faktem, że Koło Czasu ciągle na nowo zmusza nas do doskonalenia i rozwoju. Gdyby nie ta prawidłowość, która tylko pozornie nie zależy od nas, łatwo popadlibyśmy w wygodnictwo. Tylko pozornie nie mamy wpływu na los.Koło Fortuny ciągle konfrontuje nas z doświadczeniami, których przezwyciężenie prowadzi do dojrzałości.

 

W związkach osobistych widzimy się w tej karcie skazanymi na <<status quo>>: albo nie mamy życiowego partnera, albo żyjemy w problematycznym, niezadowalającym związku. Także tutaj najpierw należy rozpoznać, czego możemy się nauczyć przez zaistniałą sytuację. Dopiero wtedy można liczyć na szczęśliwą odmianę losu.

 

Źródło: Hajo Banzhaf,Tarot dla każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

koło fortuny z 8 monet - musiałem kupić jedną rzecz z trzech i kalkulowałem co mi się będzie najbardziej opłacało

 

Układ moczowo-płciowy.

koło+8 buław=częste oddawanie moczu

 

Dzień pełny różnych zajęć, napięty grafik, ruch.

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

KOŁO FORTUNY

 

BLASKI: początek nowego etapu w życiu, przeznaczenie, na które nie masz wpływu, zmiany, którym należy się poddać, to ten okres "na wozie", nie zaprzepaść szans i możliwości, wygrana.

 

CIENIE: strata, fatalizm, rezygnacja, zwątpienie, opieranie się zmianom, pech, to ten okres "pod wozem", niebezpieczeństwo.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Koło Fortuny: "Czas". Połączenia między rzeczami,powiązania,powracające sprawy,przynależność do wszystkich,momenty przemijające,zbieranie rzeczy w jedno.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Koło Fortuny:

Zachodzą ważne zmiany.Rozpoczynasz nowy cykl albo nowy rozdział.

Jeśli więc ostatnio nie wiodło Ci się w życiu lub brakowało szczęścia,stan ten wkrótce ulegnie zmianie.

Nie stanie się to z dnia na dzień,jak za dotknięciem różdżki jednak powoli fortuna znowu zacznie Ci sprzyjać.

Niewykluczone,że odmiana zostaje zainicjowana w twoim wnętrzu i nie przyniesie jej inna osoba,czy jakieś zdarzenie.

Być może zmianie ulegnie twoje nastawienie,nie zaś okoliczności; zyskasz np.więcej optymizmu lub spojrzysz na własne życie jako na maleńki trybik w wielkim mechanizmie.

 

Położenie odwrócone:

Dotarłeś do końca łatwej fazy w twoim życiu i stanąłeś i progu trudniejszego okresu.

W ten sposób zyskasz siłę charakteru.

Odczujesz także satysfakcję płynącą z tego,jak poradzisz sobie z wyzwaniami,które są tuż za progiem.

 

Z talii "The Destiny Tarot"

 

Jak kocha Koło Fortuny:

Człowiek, którego symbolizuje Koło Fortuny, to szczęściarz. Bywał na wozie i pod wozem, ale za każdym razem potrafił wydobyć się z tarapatów i z nową energią ruszyć do przodu. Umie dostrzegać pozytywne strony rzeczywistości, co oznacza, że jego szklanka jest zawsze do połowy pełna. Ma żywe usposobienie.

 

Z takim partnerem (partnerką) nie sposób się nudzić: nagle pojawia się z biletami lotniczymi na Hawaje lub szast-prast, zapisuje Cię na kurs skoków spadochronowych. Niespodzianki w rodzaju „porwania” na kolację, zwieńczoną szaloną nocą w hotelu, zdarzają się częściej, niż mogłabyś (mógłbyś) to początkowo zakładać.

Koło Fortuny zazwyczaj ma gest oraz środki na realizację swoich pomysłów i celów. Z oszczędzaniem nie przesadza. Żyje intensywnie. Potrafi zarobić. Los go/ją faworyzuje, tym niemniej on/ona umie temu losowi pomóc. Potrafi także zaakceptować przemijanie i nieuchronne zmiany, jakie niosą za sobą wiek średni czy starość.

 

Generalnie osoba, którą przedstawia ta karta, jest otwarta i przyjaźnie nastawiona do ludzi. W miłości raczej stała. W seksie entuzjastyczna. Z ochotą daje się ponieść namiętności. W razie kryzysu – walczy. Stara się wyciągać właściwe wnioski z porażek, zaś niesprzyjające okoliczności przezwyciężać, słusznie licząc na szczęście, zatem nawet solidny niefart w amorach zwykle wychodzi mu na dobre.

 

Karta odwrócona:

Przed Tobą zerwanie lub, w najlepszym przypadku, gwałtowna bitwa o uczucie. Ponadto w relacji z tym mężczyzną (kobietą) czekają Cię duże problemy emocjonalne. Czasem też karta ostrzega, że on/ona ma ochotę na seksualne perwersje, nie do przyjęcia na tym etapie Twojego życia. Drugie znaczenie: trudny związek z pechowcem, utracjuszem bądź osobą ogromnie konfliktową. Poszukaj w sobie siły i zakończ go.

 

(Tarot Miłości,M.Bigoszewska)

 

Koło Fortuny - Słowa Klucze:

PROSTA: powodzenie,karma,zrządzenie losu,nowy cykl,zmiana

 

ODWROTNA: powtarzanie błędów,pech,poza kontrolą,zmiana na gorsze

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Koło Fortuny

Astrologiczne odpowiedniki:

- JOWISZ

- Pluton,Strzelec,Skorpion

 

"Astrologia i Tarot",Dariusz Cecuda

 

Koło Fortuny

- Fortuna kołem się toczy...z myślą o Tobie i dla Ciebie

 

Koło Fortuny:

Miłość: pomyślne zmiany w związku. Namiętność. Satysfakcjonujący seks. Kryzys, który obróci się na dobre.

Karta odwrócona: walka o uczucie. Gwałtowne zerwanie. Kłopoty seksualne. Perwersja. Niszcząca zazdrość.

 

(Maria Bigoszewska)

 

Koło Fortuny = mówi o ochronie losu

 

(Według Macieja)

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 3 weeks later...
 • Maestro

Zmienność w zdrowiu. Dwa kroki do przodu, jeden do tyłu.

Rada : nie przejmować się. Pomoże nam ruch.

 

 

Źródło : Blog Wróżki Joanny

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest Linkinia

Jako odpowiedź na pytanie: jak mi miną praktyki? Pokazała informację (klepsydrę na drzwiach) o śmierci jednej z pracujących tam pań (nie poznałam jej). Wpłynęło to na spędzone tam godziny, atmosfera była trochę nerwowa.

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Jako karta na miesiąc ukazała czas gdy ciężko było cokolwiek zaplanować. Co miało być nie było. Czego się nie spodziewałam to się działo.

Też takie kręcenie się przez to wszystko w kółko.

 

Również jako karta na tydzień ukazała zwariowany czas.

 

Okres na jaki wypadała ta karta po prostu był nieprzewidywalny. Tu trzeba być elastycznym i mieć zaplanowany czas na nieprzewidywane rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest Lianna

W położeniu prostym zwiastuje szczęśliwy obrót spraw, niepowtarzalną szansę, której wykorzystanie przyniesie ogromne profity, postęp, koniec obecnych trudności, koniec jednego cyklu i początek następnego. Zadowolenie i powodzenie, obfitość, przypływ znacznej gotówki, nieoczekiwaną pomoc ze strony ludzi, powodzenie w interesach i małżeństwie, życiową okazję.

W położeniu odwróconym zapowiada pecha, brak równowagi emocjonalnej, fizycznej, duchowej, materialnej, niekorzystną zmianę losu, zazdrość, mściwość, straty finansowe, stagnację.

 

"Wróżka" 4/2003

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Ekspert

Jako karta dnia pokazała nieudany wypad. To znaczy nie doszedł do skutku.
Mam wrażenie, że karta pokazuje niezależne od nas wydarzenia - jeśli do tej pory coś szło okay to gdzieś coś nie wyjdzie. I na odwrót. 
 

 • Like 2
 • W punkt 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Karta Koło Fortuny w pozycji odwróconej informuje, że człowiek zadający pytanie wróżbicie z czasem zmieni swoje zdanie o sprawie, której dotyczy wróżba, z pozytywnej na mocno negatywną.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...