Jump to content

14 - Umiarkowanie


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

hsrxas.jpg

 

 

Znaczenie karty Umiarkowanie:

 

Karta i jej znaczenie:

 

Okres spokoju, stabilizacji, harmonii. Cierpliwość, równowaga, ochrona, poczucie bezpieczeństwa. Okres wolny od napięć, niepokojów, czas pojednania, przebaczenie, zaufanie. W miłości oznacza porozumienie w związku, zgodę, harmonię, powolnie rozwijające się uczucie. Może oznaczać także zarówno wstrzemięźliwość seksualną, jak i akt seksualny, w zależności od otaczających kart. W sferze finansowej oznacza względną stabilizację, okres spokoju, bez większych zysków, ale wolny od strat. Jeśli chodzi o zdrowie, to jest to pozytywna prognoza, może oznaczać powrót do sił, wyleczenie, zachowanie równowagi, zdrowy organizm.

 

Negatywne strony, karta w pozycji odwróconej:

 

Brak równowagi wewnętrznej, brak cierpliwości, huśtawka nastrojów, chaos w życiu, coś zakłóca spokój i stabilizację. Ponadto karta wskazuje na zniechęcenie, dezorganizację, niechęć do działania, lenistwo, uczucie osamotnienia, nieumiejętność łączenie przeciwieństw charakteru w partnerstwie, blokada seksualna, lęk przed okazywaniem uczuć, chłód emocjonalny. W finansach oznacza rozrzutność, natychmiastowe wydawanie zarobionych pieniędzy, brak sukcesów w sferze zawodowej i w nauce. Bierność, spoczywanie na laurach, brak motywacji.

 

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

 

Archetyp - harmonia

Znaczenie ogólne - spokój, opanowanie, harmonia, spójność, powieszenie się prowadzeniu Siły Wyższej, także w trudnych okresach życia, zdrowie

Praca - opanowanie i radość, właściwy podział czasu na pracę i relaks, znalezienie spójnych rozwiązań, dobra atmosfera

Relacje - harmonia i zgodność, zdrowy związek, harmonia dusz, związek, który rozwija się i wspaniale dojrzewa

Świadomość - myślenie holistyczne (całościowe)

Sfera ducha - odkrycie początkowej harmonii

Cel - pokój, uzdrowienie

Cień - drobiazgowość, przystosowawczość, ucieczka przed problemami

Odwrócona - brak równowagi, lenistwo

 

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 

XIV Równowaga (w pozycji odwróconej!)

 

Problemy z kończynami dolnymi wszelkiego typu poczynając od haluksów, nagniotków, złamań, zwichnięć, kontuzji łękotki poprzez płaskostopie, grzybicę stóp, dysplazję stawu biodrowego, szpotawość stopy, żylaki, choroby zakrzepowe do choroby Buergera i choroby Reynauda oraz różnorakie pourazowe uszkodzenia kończyn dolnych prowadzące do trwałego inwalidztwa.

Zaburzenia równowagi wynikające z dysfunkcji błędnika na podłożu upośledzenia czucia głębokiego – choroba Meniera.

 

Znaczenie karty w naturoterapii:

• lek homeopatyczny – Ignatia,

• zioło – jeżówka,

• kamień – różowy kwarc.

 

Źródło: "Tarot a zdrowie" - Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

 

Wstrzemięźliwość. Opanowanie zmysłów. Pojednanie i pogodzenie. Dom, rodzina. Dobre wpływy życzliwych osób. Przystosowanie. Szczęśliwy znak. Sukces w rodzinie, w pracy, w przyjaźni lub w miłości. Obecność kogoś życzliwego, kto nie chce się narzucać. Skromność. Powolny rozwój uczuć. Perfekcja i mistrzostwo. Ciepło, przyjaźń, bezpieczeństwo. Powrót do domu, do rodziny. Odnowienie starych przyjaźni. Domatorstwo. Przywiązanie. Intuicyjność. Romantyzm.

 

Odwrócona: Rozrzutność, marnotrawstwo sił i środków. Nadmierna hojność. Zaniechanie wysiłku. Konflikt interesów. Wrogość. Wrogie nastawienie kogoś, kto znajduje się blisko. Współpraca z ludźmi nie dająca żadnych rezultatów i nie przynosząca nikomu satysfakcji. Trudności w zrozumieniu innych. Konflikty z otoczeniem. Nieporozumienia w domu. Wewnętrzna dysharmonia. Złość. Napięcie. Przesądność. Nieśmiałość. Sentymentalizm. Przewrażliwienie. Nadwrażliwość.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 

Ożywcze energie w środku ciebie stabilizują się, otwierają drzwi leczenia ciała i odnowy ducha. Głęboka przyjaźń może się również narodzić lub umocnić.

 

Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Mimo,ze karta oznacza umysł skłonny do pojednania, nadający głębokie znaczenie rzeczom, niestety prezentuje raczej słabe zdrowie. U mnie w uczuciach raczej wskazuje na obojetnosc.. - niestety :(

 

modify_inline.gif

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest winteer

OPIS – Słońce i księżyc – miara czasu. Puchary – równowaga energii męskiej i żeńskiej, zrównoważona osobowość.

 

ZNACZENIE – Umiar, równowaga, nowe szanse, nowe perpektywy, wstrzemięźliwość seksualna.

 

KARTA ODWRÓCONA – Trudności, zahamowania, brak harmoni, kłopoty, spory, bieda, pijaństwo.

 

UMIARKOWANIE. Karta sugeruje zatrzymanie lub zwolnienie biegu spraw, w celu zastanowienia się jak dalej postąpić w konkretnej sprawie. Jej położenie w rozkładzie może o tym mówić. W innym znaczeniu może oznaczać dla Ciebie pewien stan idealnej równowagi fizycznej i duchowej, co może być dla Ciebie satysfakcjonujące. Jeżeli jest to dobre dzisiaj, jutro może okazać się niepraktyczne wobec wyzwań, które życie samo Ci narzuci. Człowiek musi się rozwijać. Świat nie stoi w miejscu a wszystko podlega przemianom, którym przewodzi idea wzrostu ewolucyjnego. Doskonale panujesz nad swoimi pragnieniami, wiesz co Ci wolno zrobić a czego lepiej nie doświadczać, lecz często jest to oparte o przeszłe doświadczenia, których wynik mógł być dla Ciebie niekorzystny. Karta Umiarkowanie pojawia się również wtedy, gdy realizacja określonych planów dawno wyszła już poza nie, a rozwój wydarzeń może wskazywać na bliżej nieokreślone straty, także materialne. Zalecane jest wówczas ograniczenie ekspansji i doprowadzenie do uporządkowania sytuacji, oraz powrót na właściwe tory. Karta raczej niekorzystna dla zdrowia.

 

UMIARKOWANIE - karta odwrócona. Zazwyczaj odnosi się do tego, kto aktualnie ma problemy z samym sobą, trudno jest mu znaleźć swoje miejsce w życiu, nic mu nie wychodzi, znajomi i przyjaciele go nie rozumieją. W jego domu często dochodzi do nieporozumień. Podejmujesz działania, które nie spełniają Twoich oczekiwań lub możesz przeciągać je w nieskończoność. W rezultacie możesz nigdy ich nie ukończyć. Przeszkody, pomyśl więc co możesz zrobić, aby się od tego uwolnić. Ważne są stosunki z otoczeniem.

 

Źródło - strona internetowa: Tarot

 

XIV. UMIARKOWANIE CIERPLIWOŚĆ. ZATRZYMANIE SIĘ

 

Jest czternastą kartą Wielkich Arkanów i wraz z nią ulega zmianie kolejny etap naszej drogi.

 

Anielska postać ze skrzydłami jak można zauważyć przelewa wodę, z górnej urny do dolnej. Nie jest to zwykła woda, lecz nektar, którym obdarowują nas bogowie za pośrednictwem anielskiej istoty. Można w postaci dostrzec również anioła stróża, który towarzyszy nam, gdy utrzymujemy wewnętrzną równowagę i przestrzegamy we wszystkim umiaru. Ta karta symbolizuje również podstawową zasadę alchemiczną, tj. przemianę. Woda z górnego naczynia staje się po jej przelaniu wodą z dolnego naczynia, po czym proces zmienia kierunek.

 

 

ZNACZENIE KARTY: Treścią tej karty jest zaufanie, którym powinniśmy darzyć każdą przemianę, a także przekonanie, że to co na górze staje się tym, co na dole i na odwrót. Musimy tylko zachować umiar, by nie utracić żadnej kropli z owego daru. Poza tym karta przekazuje jeszcze jedną prawdę - lewa ręka musi współpracować z prawą, strona prawa musi uzupełniać lewą, ponieważ dopiero taka sytuacja gwarantuje pełne zrozumienie. Ponieważ to kobiety potrafią bardziej przestrzegać umiaru niż mężczyźni, one też są prawie zawsze głównymi postaciami na tej karcie. W Tarocie egipskim jej znaczenie podkreślano jeszcze mocniej. "Szary" człowiek oddaje się w pełni pod opiekę sił boskich i odbiera spływające nań błogosławieństwo. Dzięki tej karcie powinniśmy znaleźć w sobie umiar, który umożliwi nam odnalezienie swego miejsca w świecie, bowiem każdy ma w nim swoje miejsce. I może je zająć, jeśli przestrzega we wszystkim umiaru. W alchemii zawsze obowiązywała zasada, że przeciwieństwa należy ze sobą łączyć, a przykładem tego jest Hermafrodyta, dwupłciowe dziecko Hermesa i Afrodyty. W każdym z nas znajduje się zarówno pierwiastek żeński, jak i męski, które musimy w sobie łączyć.

 

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: wytrwałość pokonuje wszelkie przeszkody. Wielka siła zawarta jest w kropli wody, która potrafi zniszczyć najtwardszy marmur. Aby być wybranym, człowiek musi chcieć to wybrać. Karta ta symbolizuje konieczność zrównoważenia energii duchowej i materialnej przed podjęciem działania. Przedstawia ona nieustanne rozpoczynanie od nowa. W swym znaczeniu elementarnym Umiarkowanie oznacza przełożenie energii materialnych na energie duchowe. Karta ta wyraża spełnioną nadzieję i przemianę, która przyniesie pokój. Otacza duchową protekcją. Zapowiada też wielką podróż.

 

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: umysł skłonny do pojednania, nadający głębokie znaczenie rzeczom. Osobowość uduchowiona. Słabe zdrowie.

 

ZNACZENIE UŻYTKOWE: opóźnienia w realizacji pragnień, często korzystne dla interesów pytającego. Należy wykazać cierpliwość Rozum, a często, przebiegłość, muszą zająć miejsce porywów namiętności albo serca. Karta ta w rozkładzie oznacza zawsze, że pytający jest na niebezpiecznej drodze w sferze fizycznej, finansowej albo uczuciowej. Musi zahamować swe działanie, iść powoli i rozważnie, w przeciwnym razie czeka go katastrofa. Pomimo niebezpieczeństw i trudności, jakie zapowiada ta karta, ostatecznie mówi ona o szczęśliwej zmianie, która w końcu nadejdzie.

 

Źródło: Tarot (VIII - XIV) : Satanorium.pl

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

XIV Karta przedstawia postać kobiety (czasem - anioła), trzymającą w dłoniach dwa naczynia tak, że ciecz przelewa się z jednego do drugiego. Czasem dodatkowo postać stoi nad wodą, trzymając jedną stopę zanurzoną, drugą zaś – suchą.

 

Umiarkowanie, kontrola osobista, cierpliwość, umiarkowanie, uspokojenie, połączenie, powiązanie, talent. Możliwości dostosowanie się do sytuacji, szczęście, przychylne nastawienie otoczenia, właściwy moment, pozytywne zakończenie lub rozwiązanie sytuacji, zmiana myślenia lub spojrzenia na sytuację, rozwój osobisty, pokonanie strachu, wiara w swoje możliwości, czas decyzji, uczciwa i obiektywna ocena własnych możliwości.

 

Znaczenie karty Powsciągliwość związane jest z jej nazwą - dotyczy przywiązania, domatorstwa, rozważności i skromności. Sugeruje zatrzymanie lub zwolnienie biegu spraw, w celu zastanowienia się jak dalej postąpić w konkretnej sprawie. Karta zawsze informuje o nadchodzącym czasie zmian. W większości wypadków oznacza pokonanie okresu złego i nadejście dobrego.

 

Jeżeli ukaże się na początku układu, będzie informowała wróżącego o sprawach zdrowia. Wróżący podjął albo będzie podejmował decyzję dotyczącą zdrowia -jego siła charakteru i dokładna orientacja w sprawie, pomogą mu podjąć pozytywną decyzję. Oprócz potwierdzenia właściwości decyzji, będzie ona informowała o pozytywnym i szczęśliwym zakończeniu.

Jeżeli ukaże się pośrodku układu, będzie informowała o sprawach osobistych i uczuciowych. Zrób dokładną analizę swoich związków; znajdują się koło ciebie osoby, które są ci bardzo oddane, a ty ich nie widzisz. Nadszedł czas analiz i zmian. Szczęście, miłość i zadowolenie przyjdą szybciej jeżeli pomożesz im w tym. Przykładem takiej sytuacji w układzie może być, gdy wróżący ma problemy małżeńskie i nie wie co zrobić - kontynuować związek czy go rozwiązać. Doradza, dokładną analizę negatywnych i pozytywnych stron jego związku, znalezienie problemu i pracę nad nim, dlatego, że związek ten może mieć dużą szansę poprawy.

 

Jeżeli ukaże się na końcu układu, informuje o sprawach urzędowych, finansowych lub zawodowych wróżącego. Gdy jedna z kart otaczających jest kartą reprezentującą finanse, jej interpretacją będzie, poprawa finansowa dzięki właściwej inwestycji lub dzięki dokładnej i właściwie wykonanej pracy. Jeżeli nie będzie to karta reprezentująca finanse, ale sprawy urzędowe, będzie sugerować dokładne sprawdzenie dokumentów lub przyspieszenie działania w planowanych sprawach urzędowych. Wróżący ma dużą szansę załatwienia pozytywnie swoich spraw, jeżeli będzie dokładny i stanowczy. Strach szkodzi a nie pomaga; wiara robi cuda.

 

W pozycji odwróconej - zdenerwowanie, pochopna decyzja, niecierpliwość, kłamstwo, upór, niewłaściwa ocena sytuacji lub osoby, brak samokrytyki, brak wiary w siebie, nadmierna zachłanność, brak odpowiedzialności, niedokładność, lenistwo, lekceważenie swojego stanu zdrowotnego, niepotrzebne poświęcenie, problemy z otoczeniem. Generalnie oznacza szczęście, połączone z koniecznością cierpliwego zastanowienia się nad życiem. Przeciwnym symbolem jest karta w położeniu odwrotnym - wewnętrzne konflikty, przewrażliwienie i ogólnie - niemożność dojścia do porozumienia.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Równowaga - spokój, pogoda ducha, pozytywna, zrównoważona sytuacja, której nie należy zmieniać, umiar, rozsądek, równowaga wewnętrzna, rozwaga, zrównoważony temperament, dążenie do celu.

 

Równowaga (odwrócony) - niepokój wewnętrzny, zachłanność, stawianie przed sobą lub bliskimi nierealnych żądań, brak równowagi w życiu, cel osiągany bardzo powoli, nieporozumienia z sąsiadami.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Przyjazna atmosfera wokół Ciebie zarówno w życiu osobistym, jak i w pracy. Jeśli masz podjąć decyzję, nie poddawaj się emocjom. Zrobisz dobre wrażenie. Jeśli masz trudności, poradzisz sobie z nimi. Bądź tylko wytrwały i nie poddawaj się.

Odpocznij, zadbaj o siebie, o wewnętrzną harmonię. Tylko tego potrzebujesz, by czuć się przy podejmowaniu decyzji pewnym siebie. Masz wokół siebie życzliwych ludzi. Zauważ ich i skorzystaj z ich wsparcia. Ćwicz cierpliwość.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Blaski: równowaga, cierpliwość, zaufanie, spokój wewnętrzny, harmonia, opanowanie, umiejętność połączenia przeciwieństw, uznanie praw Boskich.

 

Cienie: brak równowagi, harmonii, spokoju, powierzchowność, wrażenie stania jedną nogą w jednej sprawie a drugą w drugiej, niemożność podjęcia decyzji, brak cierpliwości, tolerancji, konflikt wewnętrzny.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

XIV. Umiarkowanie

czyli za wszelka cenę utrzymać równowagę

Głęboka mądrość taroka przejawia się również w tym, że pomiędzy dwie karty, od których włos na głowie się jeży - Śmierć i Diabeł - wkracza karta biegunowo tamtym przeciwna, co widać już w samym rysunku. Bo jaką otuchą tchnie obraz jasnego Anioła, przelewającego wodę z jednego naczynia do drugiego - gdy stoi pomiędzy Kostuchą i demonicznym Capem-Diabłem!

 

W karcie Umiarkowanie zawiera się nauka, że w najtrudniejszych, skrajnych sytuacjach - życia, ale i tego, co spotka nas po śmierci - sprawą kluczową i tym, co pozwala podnieść się z najgorszego upadku, jest zachowanie równowagi. Jest bardzo prawdopodobne, że adepci owej mistycznej sekty, która stworzyła pierwsze karty taroka, wizualizowali sobie Umiarkowanie czyli postać Anioła Lejącego Wodę - podczas umierania, aby śmiało przejść na drugą stronę, tak jak dziś w tym samym celu buddyści rytu tybetańskiego wizualizują obraz Buddy Amitabhy.

 

Wiele wiadomości o tym, na czym polega wspomniana równowaga, wyczytać możemy z samego rysunku karty. Tytułowa postać ma skrzydła, symbol żywiołu powietrza - a więc ważne jest skupienie uwagi na oddechu. Jedną stopą anioł ów stoi na lądzie, drugą w wodzie - co oznacza jednoczesny spokój umysłu, wynikający ze stałego oparcia (ląd), wraz z zachowaniem uczuciowej łączności (woda) z tym, co się dzieje. Przelewanie płynu pomiędzy dwoma pucharami, złotym i srebrnym, oznacza równowagę pomiędzy czynnikiem słonecznym, a więc męskim, aktywnym i świadomym - oraz żeńskim, księżycowym, podświadomym, i biologicznym.

 

Dodajmy w tym miejscu, żo owo przelewanie ze złotego do srebrnego naczynia nieodparcie kojarzy się z mistycznie pojmowanym seksem, co jest pomostem pomiędzy tarokiem a indyjską tantrą. Indyjskie i tybetańskie bóstwa splecione w miłosnym uścisku wyrażają ów proces zupełnie dosłownie.

 

A przy odpowiedziach na pytania zupełnie codzienne i materialnej natury, karta Umiarkowanie apeluje o umiar, o właściwe dobranie proporcji i składników, o stosowanie się do przepisów i receptur.

 

Obraz Przelewającego Wodę Anioła jest też, jak się powiedziało, potężnym źródłem psychicznej siły, tak potrzebnej w trudnych sytuacjach.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Umiarkowanie czyli jak zachować wewnętrzną równowagę

Karta Umiarkowanie przedstawia anioła, który przelewa płyn z jednego naczynia do drugiego. Po co to robi, jaki jest tego cel? To wyjaśnia tytuł karty: "umiarkowanie" znaczy tyle co "właściwa miara". Anioł Umiaru zmierza do uzyskania właściwej proporcji równych składników. Podobnie w życiu, a zwłaszcza w jego skrajnych sytuacjach, konieczna jest instynktowna wiedza o tym, jaka proporcje zastosować: ile gniewu, a ile pokory. Ile miłości, ile agresji. Ile ruchu, ile spoczynku. W ciągu kart Umiarkowanie stoi pomiędzy Śmiercią a Diabłem. Stad wniosek, że cnota Umiaru szczególnie przydaje się podczas ekstremalnych doświadczeń.

 

Umiarkowanie jako karta numer jeden czyli główna w rozkładzie:

 

Nie jest łatwo, ale masz wielkie szanse na powodzenie; a pomocna ci będzie umiejętność zachowania równowagi, wyważenia proporcji, nie ulegania naciskom z zewnątrz. Szczególnie ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy tym co męskie, a tym co żeńskie.

 

Jako karta druga - ostrzegająca:

 

Brakuje ci właśnie równowagi i wyważenia proporcji. Podejmujesz skrajne decyzje; obstawiasz warianty na zasadzie: "albo jedno, albo drugie". Ryzykujesz i niepotrzebnie wystawiasz się na niebezpieczeństwa. W twoich związkach jedna pleć i jej sposób postępowania wyraźnie przeważa, dlatego jesteś zdominowany prze partnera. Musisz nauczyć się umiaru i chodzenia środkową drogą, inaczej ściągniesz na siebie energie zapisane w kartach "Śmierć" i "Diabeł".

 

Jako karta trzecia - co robić?

 

Odrzuć skrajne rozwiązania. W razie sporów wybierz kompromis, czyli wariant uwzględniający interesy obu stron. W razie niezgody osób różnej płci pamiętaj, że naturalną koleją rzeczy jest połączenie płci. Twoja droga jest synteza, łączenie, budowanie całości.

 

Karta czwarta - bagaż pamięci i przeszłości:

 

Twoje doświadczenia i przeszłość skłaniają cię do rozwiązań kompromisowych, odrzucania skrajności, łączenia "in" i "jang", czyli pierwiastka żeńskiego-biernego i aktywnego-męskiego. Od pozostałych kart w rozkładzie zależy, czy ta właściwość jest korzystana - czy też w obecnej sytuacji jest obciążeniem.

 

Karta piąta - partner (partnerzy):

 

Mocna stroną twojego partnera (osobę lub osoby współdziałające) jest umiejętność zachowywania równowagi i wyboru środkowej drogi. Uwaga: karta ta może oznaczać, że druga osoba jest gotowa połączyć się w związku płci.

 

Karta szósta - nadciągająca przyszłość:

 

Zbliża się rozwiązanie, które będzie pomyślne i polegać będzie na pogodzeniu skrajnych stanowisk i poglądów oraz rozbieżnych interesów.

 

Karta siódma - niespodzianki w przyszłości:

 

W sposób nieoczekiwany (który teraz wydaje ci się niemożliwy...) nastąpi pogodzenie stanowisk i wybrana zostanie środkowa droga (a idące dotąd osobno osoby płci odmiennej połączą się...)

 

Ósma - to co się na pewno nie zmieni:

 

Nie zmieni się stan kompromisu i wyboru drogi pozbawionej skrajności.

 

Dziewiąta - mistrzostwo:

 

Osiągniesz mistrzostwo w sztuce rozważnego kompromisu i łączenia przeciwieństw. (Również pomyślna karta we wszelkich wróżbach miłosnych!)

 

Dziesiąta - pożytek dla innych:

 

Osiągnięta równowaga, umiar, wyważenie przyda się innym ludziom.

 

Jedenasta - sprawy nie doprowadzone do końca:

 

Wysiłki na rzecz uzyskania kompromisu, zgody i pogodzenia przeciwieństw skończą się na zapowiedziach...

 

Dwunasta - dodatkowe dane do rozkładu kart:

 

Przyjrzyj się kartom pod kątem, czy nie zawierają wołania o umiar, kompromis i równowagę - szczególnie gdy pytanie dotyczyło konfliktu.

 

Trzynasta - następny obrót Koła Losu:

 

Kiedyś, kiedy obecne problemy przejdą do historii, osiągniesz stan równowagi i pogodzenia obecnych sprzeczności, Ale to nie nastąpi prędko...

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

o zdrowiu

 

Umiarkowanie

Zadbaj teraz o siebie. Korzystny wpływ będzie miał teraz kontakt z przyrodą. Chodz wiec na

spacery, oddychaj głęboko. Uspokoj rozlatane mysli. Jeśli do tej pory niewiele Ci pomagały

tabletki chemiczne, zwróc się do medycyny niekonwencjonalnej. Medytuj, słuchaj muzyki,

szumu drzew, ptaków. Wyjedz nad morze i pozwol sobie na uwaŜnosc na siebie i swoje

mysli. Samokontrola trybu zycia przyniesie spore efekty.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

W pozycji prostej: ostrożność, spokój wewnętrzny, rozwaga, umiar, dobre wpływy życzliwych osób, cierpliwość, opanowanie, zdroworozsądkowe podejście do spraw.

Odwrócone: brak spokoju, brak tolerancji, rozdarcie, niecierpliwość, powierzchowność, konflikt wewnętrzny, sprawy muszą dojrzeć same do załatwienia.

 

Źródło: Kizińczuk Sergiusz-,,Tarot twój klucz do przyszłości''

 

 

Umiarkowanie – to odzyskiwanie energii, równowaga w organizmie, witalność, to odrodzenie.

Astrologia – uda, mięśnie oraz żyły

Osoba pokazana ta kartą wznosi się ponad wyżyny obecnego stanu zdrowia. Obecny stan chorobowy powoli ale regularnie zanika. Ciało fizyczne i energetyczne odzyskuje pierwotną równowagę. Jest to okres który możemy wykorzystać na dodatkową terapię ziołami, energetyzację technikami oddechowymi oraz bioenergoterapię.

 

Piotr Górski ,,Tarot z zdrowie''

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Powściągliwość- Widzisz związek w jasnym świetle;

Musisz ostygnąć i uspokoić się, aby otrzymać prawdziwy widok tego, co się między wami dzieje;

Tkwisz przy mężczyźnie żeby rozwiązać własne problemy;

Musi upłynąć nieco czasu zanim znikną wasze rany;

Musicie Jeszcze poczekać, nie jesteście gotowi do budowy waszego związku;

Jego kontakt z tobą zmusi go do uporządkowania chaosu i szaleństwa w jego życiu;

Mężczyzna gotowy czekać na bratnią duszę tak długo jak to będzie potrzebne, ty w końcu zakochasz się w nim;

Wiesz, że musisz być cierpliwa i zachowywać się z godnością dopóki on nie przyjedzie;

On waha się w swoich uczuciach do ciebie, a jego zmienny nastrój podkopuje twoje zaufanie do niego;

Stajesz się pełniejszym człowiekiem dzięki swojemu zaangażowaniu w niego;

Musisz zrównoważyć własne zachowanie zanim będziesz gotowa głęboko kogoś pokochać; bolesne wspomnienia o złych związkach w przeszłości wypełzły z twojej świadomości;

Zwłoka zanim znów będziesz mogła go zobaczyć.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 

Umiarkowanie (Równowaga)

 

Jako dobra rada:

Działaj zrelaksowany i opanowany. Uważaj na to, żeby zachować zdrowy umiar. Zaprowadź harmonię i zgodę.

 

Jako ostrzeżenie:

Nie rób chałtury i nie ulegaj chwilowym zachciankom.

 

Jako karta dnia:

Dziś masz szczęśliwą rękę, dzięki której może Ci się udać stworzyć nietypową miesznkę lub znaczącą kreację, dokonać znaczących odkryć bądź wejść na szczyty kreatywności. Chodzi tu też o to, że kiedy ludzie żyją w zgodzie razem najlepsze rozwiązania problemu lub kreują wyrafinowaną recepturę. Ale jeśli planowałeś dziś wejść w głęboki związek, zlikwidować barykady lub usunąć napięcia, dzisiejszy dzień jest do tego także bardzo odpowiedni.

 

Jako karta na rok:

W tym roku powinieneś całkowicie zaufać swemu aniołowi ochronnemu. On wskaże Ci wybór właściwej drogi. Jeśli dręczą Cię sprzeczności, gdy dwie dusze rozdzierają Twoją pierś lub utknąłeś w martwym punkcie, możesz teraz znaleźć odpowiednią miarę i doświadczyć tego, jak otwierają się nieoczekiwane wyjścia z dylematów. Uwolnienie się od nieznośnych napięć należy do nietylko najbardziej szczęśliwych momentów w życiu, lecz jest poza tym często decydującym krokiem ku wyleczeniu. Postaraj się wykazać w tym roku opanowaniem i zachowaj spokój.

 

H. Banzhaf - Klucze do tarota

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Ochroniarz

 

XIV – ty przystanek w Arkanach.

Tam czujesz swojego Anioła.

On Cię opieką otoczy,

Zdmuchnie smutek z czoła.

Bo jest posłańcem Boga.

Spójrz na jego ubranie

Nieskazitelnej czystości,

Pod skrzydłami znajdziesz mieszkanie.

Spójrz jak przelewa wodę,

Złote kielichy są pełne.

Dla niego co niemożliwe,

Możliwe jest zupełnie....

Z nim równowagi doświadczysz,

Czystości i zaufania,

Opowie Ci o przyjaźni,

Tolerancji, celu wybaczania.

Uzbroi Cię w cierpliwość,

Harmonia zagra w Tobie.

Bo Anioł Stróż pomaga

Chcącej pomocy osobie.

Aż sam zrozumiesz swą przeszłość

Że – nie bez celu była

Że – drogę do przyszłości

Bólem, cierpieniem, znaczyła.

Że teraz z większą rozwagą

Decyzję podjąć należy

Brać wszystko z życia z umiarem

I w swego Anioła trzeba wierzyć.

 

Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

Link to comment
Share on other sites

XIV UMIARKOWANIE

Na pierwszym planie widzimy Anioła, który przelewa z dwóch dzbanów wodę.

 

 

 

 

Karta zazwyczaj utrzymana w jasnoniebieskiej tonacji budzi spokój. Często ów dzbany są pokazane jeden w kolorze srebrnym a drugi w kolorze złotym. W ten sposób twórcy chcieli zwrócić naszą uwagę na równowagę pomiędzy czynnikiem męskim czyli tym aktywnym i świadomym oraż żeńskim tym intuicyjnym, podświadomym. Karta ta najogólniej mówiąc zwraca uwagę na to aby we wszystkim co robimy w życiu zachować umiar, aby zrobić rachunek i sporządzić bilans zysków i strat, na podstawie którego wybierzemy działanie dla nas najbardziej odpowiednie. Uczy także cierpliwości, tolerancji oraz wyciszenia

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 2 months later...

Umiarkowanie a..

Miłość: potrzeba znalezienia złotego środka w potrzebach obu stron, konieczność wysłuchania drugiej strony i zrozumienia jej racji bez jakichkolwiek zarzutów czy krytyki; każdy powinien realizować w związku siebie jako człowieka; partner powinien wspierać ten rozwój, a nie go ograniczać.

Przyjaźń: na znaczeniu nabiera przyjaźń z tą samą płcią; jeśli kobieta nie ma przyjaciółki, a mężczyzna przyjaciela, odczuje teraz ogromny brak i znaczenie takiej przyjaźni. Przyjaźń taka ma wpływ na potwierdzenie nas jako kobiety lub mężczyzny i zdobywaną akceptację od tej samej płci, kierowanie się mądrością, utożsamianie się ze swoją płcią, czerpanie z niej siły wewnętrznej.

Zawód: możliwość wprowadzenia jakiś zmian polepszających warunki pracy. Zastanów się, co Ci przeszkadza w pracy, co można w niej poprawić. Może opracujesz dzięki temu jakiś wniosek racjonalizatorski?

Pieniądze: warto, byś wspomógł kogoś jakimś datkiem finansowym, daniem mu jakiś rzeczy używanych, stanowiących jakąś wartość dla niego.

Zdrowie: zadbaj teraz o siebie. Korzystny wpływ będzie miał teraz dla Ciebie kontakt z przyrodą. Chodź więc na spacery, oddychaj głęboko. Uspokój rozlatane myśli. Jeśli do tej pory niewiele pomagały Ci tabletki medyczne, zwróć się do medycyny niekonwencjonalnej. Medytuj, słuchaj muzyki, szumu drzew, ptaków. Wyjedź nad morze i pozwól sobie na uważność na siebie i swoje myśli. Samokontrola trybu życia przyniesie spore efekty.

 

Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska

Link to comment
Share on other sites

Dla biznesmenów odwrócona Równowaga to rada, aby czasowo ukroić swoje apetyty, wyciszyć się, ''zamrozić" firmę i przeczekać około trzech miesięcy, jeśli nie więcej.

 

Źródło: " Podstawy Tarota '' Jewgienij Kolesow

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

UMIARKOWANIE

 

Rozsadek,dystans,filozoficzna zaduma,panowanie nad emocjami,sila umyslu,wiedza,madrosc,dom,rodzina,spokoj

Odwrocona: utrata rownowagi i harmonii,problemy rodzinne,partnerskie i psychiczne

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest agnieszka007

RADA Z JEDNEJ KARTY;

Szukaj tylko równowagi w tym,w czym jesteś.Jeśli walczysz z przeszłością,zrównoważ ją teraźniejszością.Jeśli martwisz się teraźniejszością,rób plany na przyszłość,odkurz stare marzenia.W nich znajdziesz siłę.Jeśli przeżywasz trudności w związkach,ucz się aktywnego słuchania i prawdziwej komunikacji,tj.budowania zdrowych relacji.Da Ci to dużo radości i spełnienia,gdy Twoje związki rozkwitną.

 

Karta uosabia wybór złotego środka,ostrożne i wyważone postępowanie oraz cierpliwość.Symbolizuje wstrzemięźliwość i umiar,opanowanie zmysłów,pojednanie się,powrót do domu i rodziny.

Słowa klucze to również:perfekcjonizm i mistrzostwo,intuicyjność,osoba uduchowiona,rodzina,dom,osoba potrafiąca się przystosować do każdej sytuacji,osoba rzetelna,podróż.

Negatywnie to zwłoka,osiąganie celu z opóźnieniem,stagnacja,przelewanie z pustego w próżne,rozdarcie wewnętrzne,niepewność.

 

Źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Jak wygląda interpretacja odworconej karty umiarkowanie odnośnie pytania "jak wg tej osoby ja ją widzę"??

 

Umiarkowanie odwrócone:

Człowiek ten szybko okradnie Cię ze złudzeń na swój temat. Popełnia ciągle te same grzechy, a każde zamierzenie wydaje mu się zbyt trudne. Brak mu wewnętrznej stabilizacji oraz poczucia bezpieczeństwa. W jego mniemaniu nie zapewnisz mu ich, choćbyś nie wiem jak się starała.

 

Oznacza osobę konfliktową, niecierpliwą, rozrzutną bądź ślamazarną.

cechy charakteru:

-wewnętrzne dysonanse,

-napięcia,

- niechęć do pracy nad duchowym rozwojem

-frustracja

- przewrażliwienie.

 

Wg tej osoby tak właśnie możesz ją widzieć:)!!

Edited by antea
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

XIV Umiarkowanie Temperance

Czyli za wszelką cenę utrzymać równowagę.

 

Anioł w długiej sukni, stojący na ziemi, przelewa wodę z naczynia do naczynia. Odwrócony jest w stronę przeszłości. Dzbanki symbolizują ciało ludzkie, święte naczynie, które ulepił Bóg na wzór swój i podobieństwo, aby zawrzeć w nim swego ducha. Obrazem tego duchowego tchnienia jest woda, lejąca się z dzbanka do dzbanka, podobnie jak dusza przechodząca z ciała do ciała dotąd, aż ukształtuje doskonałe i siebie i ciało.

Karta ta wkracza pomiędzy dwie karty, od których włos się na głowie jeży- Śmierć i Diabeł- i jest od nich biegunowo różna, co widać już po samym rysunku. Bo jakąż otuchą tchnie obraz tego jasnego Anioła!

W karcie tej zawiera się nauka, że w najtrudniejszych skrajnych sytuacjach życia, najważniejsze jest zachowanie równowagi.

Tytułowa postać ma skrzydła- symbol żywiołu powietrza. Często jest rysowana, jako postać jedną noga stojąca na lądzie- symbolu oparcia. Przelewanie wody z jednego naczynia do drugiego może być odczytane jako symbol seksu. Anioł umiaru zmierza do uzyskania właściwych proporcji równych składników. Podobnie w życiu, zwłaszcza w jego skrajnych sytuacjach, potrzebna jest wiedza o tym, jaką proporcje zastosować, ile gniewu, ile pokory, ile miłości, ile agresji, ile ruchu, ile spoczynku.

Znaczenie ogólne

Zapowiada jakąś zwłokę w drodze do celu, kiedy to zyskany czas trzeba poświęcić na dopracowanie, doskonalenie swojej pracy.

Ogólne znaczenie karty w pozycji negatywnej:

Karta w tej pozycji pokazuje osobę niedbałą, niedokładną, leniwą, niecierpliwą. Może pokazywać też, że w życiu osoby wróżącej brak jest szczerych przyjaciół.

Ustawienie postaci

Kobieta ustawiona przodem, z głową zwróconą w lewo wskazuje, że niezbędny jest czas do zastanowienia się. Umiarkowanie wymaga czasu, by skutecznie dokonało się pogodzenie skrajności.

 

źródło: mój komputer

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Guest Vampirella

Sztuka

 

Zjednoczenie sił, urzeczywistnienie, działanie w oparciu o dokładną kalkulację; droga ucieczki, sukces osiągnięty po skomplikowanych manewrach.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

XIV. Umiarkowanie

Karta pojednania - symbolizuje konieczność zjednoczenia energii duchowej i materialnej, powiązanie sił biernych i czynnych, pozytywnego z negatywnym, męskiego z żeńskim - pogodzenie skrajności. Oznacza spełnienie nadziei, spokój. Atrybuty tej karty to wytrwałość i cierpliwość.

 

Źródło: Życie Świata, numer 92, artykuł "Tarot".

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
Guest gość5

W pytaniu o przebieg podróży- spokonie, bez wiekszych wstrzasów- jechałam samochodem- ale pokazuje tez pogodę :) chmury zawiesiste i co jakis czas jak z dzbana- deszcz lał strugami, tak, że wycieraczki na najszybszym biegu nie bardzo dawały sobie radę, po chwili jakby nigdy nic- wychodziło słonko............ jednym słowem nagłe wejscie w sciane deszczu i tak samo jak sie zaczęło tak się konczyło......

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

" Znaczenie tej karty Umiarkowanie będzie bardziej zrozumiałe, jeżeli nazwiemy ją <<zrównoważenie, słuszna miara>>. Jest ona zdrowym przeciwieństwem następującej po niej w tarocie karty Diabła(...). Harmonia, opanowanie i spokój duszy są cechami, które charakteryzują Umiarkowanie. Dlatego też karta ta wskazuje na radosne doznania spowodowane stanem zdrowia i wewnętrznej równowagi, dobrego traktowania i pełnej akceptacji siebie oraz wynikający z tej postawy stan bycia w harmonii z naszym otoczeniem. Zależnie od tematyki postawionego pytania karta ta może również być znakiem zapowiadającym odzyskania zdrowia.

 

W życiu zawodowym Umiarkowanie oznacza, że wypełniamy postanowione przed nami obowiązki metodycznie i spokojnie. Wskazuje zarówno na przyjazną i harmonijną atmosferę pracy, jak również na optymalny rytm pracy, bez zbyt wygórowanych lub zbyt zaniżonych wymagań. W oby wypadkach jesteśmy spokojni i rozluźnieni. Zadania, które w innym czasie niosłyby za sobą stres i pośpiech, mogą być teraz rozwiązane ze spokojem i bez obciążeń, Stan ten nie ma nic wspólnego z lenistwem, brakiem zainteresowania czy niedbalstwem. Przeciwnie, jest on dającym siłę spokojem, dzięki któremu można postępować celowo, pewnie i skutecznie. (...)

 

Na poziomie świadomości Umiarkowanie wskazuje na harmonijną jedność ciała, umysłu i duszy. Oznacza, ze jesteśmy w zgodzie z samym sobą i Wszechświatem, jesteśmy spokojni wewnętrznie, akceptujemy siebie, a karierowiczowską nadgorliwość, dręczącą niewiarę w siebie i przepełnione winą oskarżenie siebie- zostawiliśmy w przeszłości. To głębokie doświadczenie pozwala nam zupełnie naturalnie, bez ambicji i zarozumiałości, osiągnąć stan spokoju. Teraz możemy pomóc innym znaleźć drogę do szczęścia, samemu będąc bardzo dobrym przykładem na tom że jest ono osiągalne.

 

W związkach osobistych karta ta wyraża spokojną fazę szczęśliwej jedności, przyjacielskie nastawienie, otwarte spotkania oraz pełne miłości i sympatii wzajemne traktowanie. BY doświadczyć tych uczuć, niezbędny jest spokój. Cechą tych przeżyć nie jest wysuwająca się na pierwszy plan aktywność, lecz wewnętrzne przeżywana intymność; nie zewnętrzny blichtr, lecz prostolinijna skromność. Karta ta może zapowiadać także nowe, pomyślne związki.

 

Źródło: Hajo Banzhaf,Tarot dla każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
 • Maestro

W relacjach pokazuje mi wyciszenie, pogodzenie się po jakimś spięciu, miłe spędzenie czasu, takie sielankowe.

 

Problemy z ciśnieniem, z płynami, z jakością krwi, ale też znalezienie pozytywnego rozwiązania.

Źródło : Blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Euterpe

jako karta dnia:

- z reguły dzień spokojny, a czasami wręcz nudnawy

- mimo złych wieści, człowiek szybko się uspokaja i widzi jasno swoją przyszłość, nie przejmuje się tak bardzo

 

jako karta opisująca człowieka:

- wzrost: wysoki

- włosy: blond

- charakter:

*łagodny,

*ciężko wytrącić takiego z równowagi,

*nawet jak się zdenerwuje, nie okaże tak tego

*lubi medytować

*bardziej odludek, ale w towarzystwie też się odnajdzie pod warunkiem, że są to osoby, którym ufa, czuje się przy nich swobodnie

*prędzej ty zaprosisz gdzieś jego niż on ciebie

*kocha naturę

*spodziewaj się randki na łonie natury niż na dyskotece

*nie otwiera się przed każdym

*potrafi otoczyć opieką i wsparciem

*dobry materiał na przyjaciela

*nie zawsze pociąga nas fizycznie

*lubi luźne ubrania

 

talia RW

 

pogoda: idealna, cieplutko z chłodnym wietrzykiem.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

W pytaniach o relację damsko-męską Umiarkowanie pokazało mi balansowanie pana między dwiema kobietami z tym, że relacja z jedną panią była utrzymywana w tajemnicy.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

UMIARKOWANIE

 

BLASKI: równowaga, cierpliwość, zaufanie, spokój wewnętrzny, harmonia, opanowanie, umiejętność połączenia przeciwieństw, uznanie praw boskich.

 

CIENIE: brak równowagi, harmonii, spokoju, powierzchowność, wrażenie stania jedną nogą w jednej sprawie, a drugą w drugiej, niemożność podjęcia decyzji, brak cierpliwości, tolerancji, konflikt wewnętrzny.

 

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Umiarkowanie: "Opieka". Odnowienie sił,umiejętność czekania,robić mało ale powoli,wrażliwość,żywienie,tonowanie namiętności,brak przesady,wiedzieć kiedy przestać.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Umiarkowanie:

Tan karta posiada kilka znaczeń.Musisz odnaleźć równowagę,kiedy rozwiązujesz problemy.

Jeśli jesteś w stanie pogodzić się z przeszłością,przyszłość będzie bardziej szczęśliwsza lub bardziej satysfakcjonująca.

Wykorzystaj własne talenty do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Zachowaj rozwagę w kwestiach finansowych.,zwłaszcza jeśli ostatnio byłeś rozrzutny lub niebawem zamierzasz rozrzutny być.

Powinieneś wdrożyć zdrowszy tryb życia.

Dobiega końca faza,kiedy ciężko harowałeś,a życie było nieustannym zmaganiem się.

 

Położenie odwrócone:

Pomyśl dwa razy,zanim teraz podejmiesz decyzję.

To,co w danej chwili wydaje się dobrym pomysłem,może okazać się błędem,zatem upewnij się,że postępujesz słusznie,zanim przystąpisz do działania.

Jeśli zamierzasz stosować racjonalny jadłospis albo program ćwiczeń fizycznych,w krytycznym momencie może zabraknąć Ci siły woli.

 

Z talii "The Destiny Tarot"

 

Jak kocha Umiarkowanie:

Ta karta symbolizuje osobę na pierwszy rzut oka mało efektowną, ale uczciwą. Umiarkowanie nie musi błyszczeć w towarzystwie.

 

Nie bywa specjalnie elokwentne, lecz jest szczere w przyjaźni, solidne i spokojne. Potrzeba duchowego doskonalenia łączy się w nim z umiejętnością praktycznego podejścia do życia. Ponadto akceptuje swój los i raczej nie użala się na przeciwności. Robi to, co uważa za stosowne i konieczne w danej sytuacji.

Jeśli trzeba, zawsze przyjmie dodatkową pracę, a po powrocie naprawi zepsutą pralkę i wysłucha, jak wyglądał Twój dzień. Czasem jednak ktoś, do kogo ma zaufanie, powinien uzmysłowić mu prostą prawdę: owszem, koncentruj się na celu, lecz zacznij od współpracy z własną Podświadomością. Medytuj. Wizualizuj to, co pragniesz osiągnąć. A przede wszystkim istniej w zgodzie z samym sobą.

 

Wybór Umiarkowania dobrze rokuje dla stabilności związku. Z nim/nią na pewno zestarzejesz się bezkonfliktowo, w duchowej harmonii. Marzenia o domku z ogródkiem, rodzinnej firmie (bardzo wskazane!) i sympatycznych dzieciakach mają ogromne szanse na realizację.

 

Jednak nie spodziewaj się uczuciowych wzlotów miłosnych czy wysublimowanych erotycznych szaleństw. W zamian otrzymasz ciepło, serdeczność, a także czułość i wsparcie. Naturalnie partner ma prawo liczyć na podobne względy.

 

Karta odwrócona:

Człowiek ten szybko okradnie Cię ze złudzeń na swój temat. Popełnia ciągle te same grzechy, a każde zamierzenie wydaje mu się zbyt trudne. Brak mu wewnętrznej stabilizacji oraz poczucia bezpieczeństwa. W jego mniemaniu nie zapewnisz mu ich, choćbyś nie wiem jak się starała.

 

(Tarot Miłości,M.Bigoszewska)

 

Umiarkowanie - Słowa Klucze:

PROSTA: umiar,łagodność,cierpliwość,zrównoważenie,spokój,tolerancja,

 

ODWROTNA: rozchwianie,skrajności,brak długoterminowych wizji

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Umiarkowanie

Astrologiczne odpowiedniki:

- STRZELEC

- Księżyc,Rak,Jowisz,Wenus

 

"Astrologia i Tarot",Dariusz Cecuda

 

Umiarkowanie:

W relacji:

- Ktoś,kto daje z siebie wszystko,by w związku zapanowała prawdziwa harmonia

 

Umiarkowanie:

Miłość: domatorstwo. Bliskość psychiczna. Zaufanie.

Karta odwrócona: problemy, kłamstwa, kłótnie. Separacja.

 

(Maria Bigoszewska)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 months later...

Umiarkowanie jako karta dnia:

Udało mi się pomyślnie załatwić pewna sprawe , zywilam duze nadzieje na pozytywne zakonczenie, choc nie bylo ku temu przeslanek, raczej odwrotnie...

dlatego moja radosc jest wieksza.. jednak co sie odwlecze ,to nie uciecze i bede musiala poniesc konsekwencje, ale mysle,ze nie odczuje tego az tak .

Poza tym byl straszny upał,lało sie ze mnie, wzielam dlugi,zimny prysznic i przespalam caly dzien;)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Bethany

W pytaniu o czas pokazuje mi tak czas od roku- do półtora roku nawet. Ogólnie mi przeważnie pokazuje taki spokojny raczej czas, nic specjalnego się nie dzieje, ale w takim pozytywnym sensie. Czekanie na coś z takim stoickim spokojem.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest ezopola

Z własnego, skromnego jeszcze doświadczenia, to:

 

- zachowanie stoickiego spokoju w niełatwej sytuacji, a nawet w totalnym chaosie

- robienie kilku rzeczy na raz i to w miarę sprawnie

- dobre intencje

- opieka Anielska :)

- skromne wymagania, asceza

- otrzymanie wiele przy małych wymaganiach własnych

- opanowanie, tzw. anielska cierpliwość

- alchemia

- łączenie przeciwieństw

- tantra

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
Guest User_

Umiarkowanie do tej pory pokazało mi platoniczne bez możliwości zrealizowania. Gdzieś przeczytałam, że to nie tylko karta spokojnie, ale nudno, lecz także niewinnego zakochania, gdy wiemy, że to się nie wydarzy. Trochę jak gwiazda.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Jako karta dnia

Po tygodniu goszczenia rodziny, co stawało się juz męczące, dzisiaj wyjechali. Rytm dnia wrócił do normy, a ja zrelaksowałam się i uspokoiłam.

Dodatkowo reszta dnia poświęcona na pielęgnację i odpoczynek. 

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Lianna

Symbolizuje osobę zrównoważoną.

W położeniu prostym oznacza cierpliwość, umiar, zdolność, do adaptacji, powrót do domu, dobre wpływy życzliwych osób, skromność, przywiązanie, poczucie bezpieczeństwa, obiektywizm, udany związek partnerski, dobre zarządzenie majątkiem.

W położeniu odwróconym oznacza osobę niezrównoważoną, rozrzutność, niecierpliwość, sprawę nie rokującą nadziei na pomyślne rozwiązanie, wrogie nastawienie do kogoś, współpracę bez rezultatów, konflikty, problemy zdrowotne z wątrobą lub nerkami.

 

"Wróżka" 5/2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...