Jump to content

As Buław


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

2ut48aq.jpg

 

 

Znaczenie karty As Buław:

 

Dobry początek, pojawiła się szansa, którą należy wykorzystać, potencjał, siła, motywacja do działania, impuls, zdolności, pociąg seksualny, płodność, zapłodnienie, pozytywne nastawienie, silna wola, energia, punkt zwrotny, rozpoczęcie działań.

 

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Znaczenie ogólne – okazje do zbierania interesujących i wartościowych doświadczeń, szanse na rozwój samego siebie, przedsiębiorczość, podjęcie ryzyka

Praca – szansa na znalezienie nowego, korzystnego zajęcia, ambicja, zainteresowanie, przedsiębiorczość

Relacje/ uczucia – szanse na ożywienie związku lub możliwość nowego, interesującego spotkania

Świadomość – dar przekonywania, autorytet

Cel – wzrost i rozwój zdolności

Cień – nadgorliwość, pośpiech, zbędna krzątanina

Odwrócona – duchowa pustka, stagnacja, zuchwałość

 

Źródło: H. Banzhaf „Klucze do Tarota”

 

AS BUŁAW – OGIEŃ

Działania: inicjowanie; zaczynanie; początek; wprowadzenie zmian; dobry początek; duża aktywność; zapał i przezwyciężenie trudności; nowe pomysły i realizacje powziętych zamierzeń; aktywność; zmusza do działania;(przymus działania); stanowczość; zapalczywość; witalność; moc; odwaga; zapał; przypływ energii i chęć do działania.

 

Praca: początek nowego przedsięwzięcia; rozpoczęcie nowej działalności zawodowej; sukces osiągnięty dzięki pracy i wysiłkowi; pełnia sił twórczych; przezwyciężenie trudności; znalezienie rozwiązania problemów w pracy i nauce; pokonanie nieśmiałości; duża aktywność; zapał.

 

Uczucia: nowe kontakty towarzyskie; inicjacja seksualna; spłodzenie dziecka lub narodziny; duża potencja i wysoka aktywność; uczucia nadające sens życiu; duży temperament; miłość cielesna, przygoda miłosna.

 

Różne: dobre zdrowie; nie zdawanie się na los a podejmowanie wyzwania; możliwość przezwyciężenie trudnej sytuacji; dar losu.

 

AS BUŁAW ODWRÓCONY

Działanie: zły początek ;błąd, omyłka; mrzonki; cel nie do osiągnięcia; niepotrzebne ryzyko; ryzykanctwo; gwałtowność; impulsywność; porywczość; kłótnie niechęć do zmian; marazm; podłość; utrata energii ;aktywność przynosząca złe skutki.

 

Praca: brak wiary w sukces; imponowanie i narzucanie własnych poglądów; cel nie do osiągnięcia; zmęczenie lub przeciążenie pracą; problemy zawodowe na skutek złych posunięć.

 

Uczucia: kłótnie; kontakty z płcią przeciwną szkodzące reputacji; impotencja; poronienia.

 

Różne: brak energii by coś zmienić; tyrania intelektualna; problemy zdrowotne; wypadki.

 

Źródło - książka: Dorota Maria Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

 

As Pałek - moc ciała fizycznego, promieniująca z czakry Podstawy. Mięśnie, krew, męski narząd płciowy. Zdrowie, młodość, bioenergia. Początek dnia, roku, świt, wiosna. Ożywienie, naenergetyzowanie. Seks, spełnione pożądanie, płodność. Podniecająca i ważna decyzja, inicjatywa, wzięcie spraw w swoje ręce, rozpoczęcie czegoś ważnego. Radość, zdobywczość, zapał do pracy. Szczerość, otwartość, prostolinijność. Wiara w siebie, przewodzenie innym. Inicjacja reiki.

 

Odwrócona: nieudany, pechowy początek. Falstart, niewypał. Impotencja. Poronienie, bezpłodność. Poddanie się, osłabienie, niepewność siebie, nieszczerość, uniki, zaniepokojenie o swoje zdrowie. Zdenerwowanie, strach. Gniew, kłótnia.

 

Inspiracja, w wyniku której znajdujemy sposób rozwiązania problemów w pracy, w nauce. Nowe pomysły umożliwiające realizację powziętych zamierzeń. Przezwyciężenie trudności. Sukces osiągnięty dzięki pracy i włożonemu w nią wysiłkowi. Stała aktywność. Pełnia sił twórczych. Dobre zdrowie. Uczucie, które nadaje sens życiu. Kreacja. Narodziny. Spłodzenie dziecka. Przygoda miłosna. Dar losu. Witalność. Zapalczy-wość. Dobry początek.

 

Odwrócony: Utrata wewnętrznej energii. Nagła choroba. Zniecierpliwienie, irytacja, zdenerwowanie. Zły początek. Błąd, omyłka. Niemożność spłacenia starych długów. Cel nie do osiągnięcia, rzecz nie do zrealizowania. Podłość. Kłótnia. Poronienie.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

As Buław- inicjacja, pierwszy impuls, siła twórcza, dobry początek, przyplyw energii, działanie, zapał, przezwyciężenie trudności, rozpoczęcie dzialalności.

 

As Buław (odwrócona) - ryzyko, zły początek, cel nie do osiągnięcia, skłonność do wybryków, kłótnie, niechęć do zmian, apatia.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Dostajesz prezent od losu. Początek nowej aktywności w życiu. Bierz się za pracę! Sprawy załatwione pomyślnie dla Ciebie. Zapłodnienie, ciąża. Jeśli nie masz w planach potomstwa, uważaj więc. Niezrealizowane potrzeby seksualne mogą dać o sobie znak. Warto znaleźć stałego partnera lub partnerkę. Jeśli go masz, zatroszczy się o odświeżenie związku.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

As Kijów

Wola czyli pierwotna moc żywiołu Ognia

Cztery Asy - w kolorach Kijów, Pucharów, Mieczy i Monet - to oddzielna kraina tarota, osobny gatunek tarotowych bytów. Asy bowiem przedstawiają po prostu swój kolor jako taki, czyli energię tego koloru nie zróżnicowaną jeszcze na zgodę Dwójek, dzielność Trójek, stałość Czwórek, ryzykanctwo Piątek i tak dalej. Dlatego najprostszym znaczeniem asa w rozkładzie kart jest znaczenie jego koloru. Możemy więc powiedzieć, że As Kijów reprezentuje moc wszystkich Kijów, czyli zarazem moc żywiołu Ognia. Tarotowy Ogień to inaczej Wola, ta dziwna iskra, która przejawia się w tworzeniu, w wyrażaniu czegoś na zewnątrz, w ruchu. Jest to Wola Życia, ten pierwotny entuzjazm, który każe żywym istotom wciąż tańczyć swój taniec.

 

Na Asy możemy też patrzeć jako na te karty, które w całym systemie tarota leżą najbliżej Dziesiątek. Dziesiątka to koniec drogi w pewnym kolorze (żywiole) - natomiast As to początek tej drogi. Asy nie symbolizują osiągnięć, ale zasoby, czyli to, co mamy, zanim z tym zaczęliśmy cokolwiek robić. Asy to nasze zdolności, umiejętności, talenty i możliwości zawarte wprost w naszym charakterze.

 

Jeszcze jedna zasada ważna jest dla zrozumienia roli Asa w rozkładzie: As jest kartą, która może zastępować i wzmacniać każdą inną kartę ze swojego koloru. Jeżeli na przykład pierwsza wyciągniętą kartą była Dwójka Kijów (entuzjastyczne zauroczenie), a jako piąta karta (ta która mówi o partnerach) wyszedł właśnie As Kijów, to jest to wyraźne wskazanie, że pierwszy impuls do tego zakochania wyjdzie nie od Pytającego, ale od kogoś, kogo spotka on na swej drodze.

 

As Kijów oznacza więc naszą energię życia, nasze wrodzone zapasy sił do ruchu, walki, poruszania się po świecie, do wypróbowywania wciąż nowych doświadczeń. Karta As Kijów zawiera tę energię, która żywe istoty pcha wciąż naprzód, jest ich życiowym pędem.

 

Na karcie As Kijów rysuje się buławę sporządzoną z żywej gałęzi. Gdybym projektował własne karty, zadbałbym, aby była to gałąź drzewa szczególnie poświęconemu bóstwo Ognia - czyli dębu. Rysuje się też na tej karcie ramię trzymające tę buławę; jak również bywa, że ta gałąź płonie, stając się pochodnią. To jest pełny wyraz sił zawartych w tej karcie.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

As Kijów czyli wola życia

Na karcie As Kijów zwykle rysuje się rękę trzymająca maczugę z żywej ulistnionej gałęzi. Niekiedy ta żywa gałąź płonie. Jest to symbol pierwotnej woli życia, pierwotnego entuzjazmu - gdyż tak właśnie w żywych istotach przejawia się Żywioł Ognia, któremu poświęcone są karty z serii Kijów. Jak wszystkie Asy, As Kijów nie mówi o naszych dokonaniach: mówi za to o czymś, co musimy mieć zanim czegokolwiek dokonamy: a tym jest entuzjazm i wola tworzenia.

 

Uwaga: As Kijów może zastępować inne Kije, a także karty atutowe naładowane żywiołem ognia, jak 1.Mag, 7.Rydwan, 19.Słońce.

 

As Kijów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie:

 

Do sprawy, o która pytasz, podchodzisz z entuzjazmem; możliwe też, że sama ta sprawa ruszy jak burza, gdyż naładowana jest energią Ognia. Następne karty w rozkładzie wyjaśnia, czy jest to tylko goły entuzjazm, czy też zadbano o inne przygotowania.

 

As Kijów jako karta druga, ostrzegająca:

 

Ze sprawą, o którą pytasz, związany jest widoczny entuzjazm i chęć pójścia do przodu - ale to wszystko... Nie zdziw się, jeśli to się okaże słomianym ogniem, na pięć minut.

 

Jako karta trzecia - wskazówka do działania:

 

Odrzuć wszelkie opory i zahamowania. Idź śmiało naprzód. Rób to na co masz ochotę i co ci serce dyktuje. Jak mawiał Aleister Crowley: Czyn swoją wolę, niech będzie całym twoim prawem.

 

Jako karta czwarta - bagaż pamięci, historii, nawyków (czyli KARMA):

 

Jest w tobie mnóstwo nie wykorzystanej energii; entuzjazmu, który aż się buzuje. W starym piecu diabeł pali.

 

Karta piąta - partnerzy:

 

Towarzysza ci ludzie, którzy są pełni entuzjazmu i tylko czekają na twój znak.

 

Karta szósta - zbliżająca się przyszłość (ta przyszłość, która już jest przygotowana):

 

W entuzjastyczny sposób doprowadzisz swoje dzieło do końca i w ten sposób dasz wyraz swojej woli. (Jednocześnie miej przed oczami pożar jako model tego, co się wydarzy: gdy coś się pali, jako uboczny skutek pozostają węgle, sadza i straszny bałagan...)

 

Karta siódma - niespodzianki:

 

Masz w sobie zbyt wiele energii a sprawy o które pytasz są naładowane zbyt wieloma oczekiwaniami, aby wszystko szło gładko i mieściło się w ramach. Twoja kapryśna wola wybuchnie w sposób, który będzie dla ciebie zaskoczeniem!

 

Karta ósma - co się nie zmieni:

 

Nic i nikt nie zdoła pozbawić cię twojego ognistego entuzjazmu...

 

Karta dziewiąta - mistrzostwo i doskonałość:

 

Pomyślna karta przy wszelkich działaniach, gdzie potrzebna jest energia i entuzjazm.

 

Karta dziesiąta - pożytek dla innych

 

Masz zdolność udzielania innym własnego zapału i inspirowania ich swoja wolą.

 

Karta jedenasta - to, co się rozmyje, rozproszy i nie uda:

 

Masz nawyk rozpraszania swojej energii i kierowania woli ku niespełnialnym celom.

 

Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki:

 

Przyjrzyj się kartom pod kątem tego, czy wskazują wystarczający entuzjazm, energie i wole sukcesu. Jest tak, jeśli cały rozkład zawiera wiele Kijów oraz karty takie jak Mag, Rydwan, Wieża, Słonce.

 

Karta trzynasta - co dalej, w dalszej przyszłości?

 

Przyjdą czasy entuzjazmu, kiedy będziesz w pełni czynić zadość swojej woli. Ale to nie teraz i nie szybko...

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

 

 

Inspiracja, w wyniku której znajdujemy sposób rozwiązania problemów w pracy, w nauce. Nowe pomysły umożliwiające realizację powziętych zamierzeń. Przezwyciężenie trudności. Sukces osiągnięty dzięki pracy i włożonemu w nią wysiłkowi. Stała aktywność. Pełnia sił twórczych. Dobre zdrowie. Uczucie, które nadaje sens życiu. Kreacja. Narodziny. Spłodzenie dziecka. Przygoda miłosna.

 

Wspaniały początek, który w perspektywie daje działanie. Jest to moment spłodzenia, zainicjowanie działania, narodziny idei. Jest to także inspiracja, nowe pomysły na podbicie świata, przeciwstawianie się przeciwnością w sposób stanowczy ale czasem trochę naiwny. Daje możliwości dominacji, przywództwa, inicjacji seksualnej, dobre zdrowie, witalność ale też czasem nadmierne dbanie o samego siebie co może prowadzić do samotności.

 

WRÓŻBY - TAROT

 

Moment poczęcia człowieka. Chwila, gdy uświadamiamy sobie, czym chcemy być. Przebłysk inspiracji w pracy twórczej. Chwila odkrycia czegoś ważnego w sobie samym. Przełomowy czyn; krok, który zadecyduje o naszej przyszłości, rozpoczynając łańcuch zdarzeń, prowadzących do celu, który sobie obraliśmy. Wola pobudzona do działania celuje prosto w środek tarczy. W blaskach przynosi zdolności twórcze, płodność, oryginalność, poczęcie, męskość; ce****e go męska, pozytywna siła sprawcza. To pierwotna energia i wigor żywiołu ognia. Intuicja. Naturalna płodność przyrody. Arkan mówi o początku czegoś nowego, rozpoczęciu nowych przedsięwzięć, podstawie przyszłego sukcesu i obfitości. Także: inspiracja artystyczna, pomysłowość, innowacje. W cieniach wskazuje na impotencję, jałowość, bezpłodność; również dumę, zachłanność, skąpstwo; nadmierną pewność siebie, która kończy się katastrofą.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

As Pałek - Spróbuj dać mu do zrozumienia, że on clę obchodzi; przeszłość pozostaw za sobą a w wasz związek wnieś coś nowego;

Znów zaczynacie się sobą interesować;

Pragniecie zupełnie różnych rzeczy;

On dąży do fizycznego związku z tobą, choć dopiero się poznaliście;

Próbuj stworzyć wasze wspólne życie tak,

Aby było ono pozytywne dla was obojga oraz żeby żyło wam się w nim zdrowo;

Mężczyzna oferujący ci nowe podniecające doświadczenia, których panicznie się boisz;

On stara ci się pomóc abyś przełamała własne obawy;

On szalenie cię pożąda;

Obydwoje potrzebujecie zdrowego spojrzenia na wasze kariery powinniście podjąć wspólne ryzyko bycia razem;

Związek stawiający przed tobą ciągle nowe wezwania i pochłaniający całą twoją energie,; w miłości czujesz się całkowicie pewna;

Przygotowania do wspólnej przyszłości; twoją duszę osłabia uczucie miłości

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

As Buław

 

Jako karta dnia:

Dziś masz potrzebną energię, żeby zacząć coś nowego lub nadać bieg jakiejś "zastygłej" sprawie. Przywitaj wymagania tego dnia z entuzjazmem. Twoja pełna temperamentu charyzma nie pozostanie bez wpływu na otoczenie i może przynieść w relacjach międzyludzkich radosne momenty. Nastaw się na niespodzianki, impulsy, które do Ciebie przyjdą i wykorzystaj szanse, które niesie Ci los.

 

Jako dobra rada: Miej oczy otwarte, by odważnie skorzystać z nowych szans, jakie niesie los. Dzięki temu wewnętrznie dojrzejesz i wzbogacisz się.

 

Jako ostrzeżenie: Nie bądź przesadnie skłonny do uniesień, niecierpliwy i pewny siebie.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Maestro

As Kijów reprezentuje moc żywiołu Ognia. Tarotowy Ogień to inaczej Wola, ta dziwna iskra, która przejawia się w tworzeniu, w wyrażaniu czegoś na zewnątrz, w ruchu. Jest to Wola Życia, ten pierwotny entuzjazm, który każe żywym istotom wciąż tańczyć swój taniec As jest kartą, która może zastępować i wzmacniać każdą inną kartę ze swojego koloru.

 

Wspaniały początek, który w perspektywie daje działanie. Jest to moment spłodzenia, zainicjowanie działania, narodziny idei. Jest to także inspiracja, nowe pomysły na podbicie świata, przeciwstawianie się przeciwnością w sposób stanowczy ale czasem trochę naiwny. Daje możliwości dominacji, przywództwa, inicjacji seksualnej, dobre zdrowie, witalność ale też czasem nadmierne dbanie o samego siebie co może prowadzić do samotności.

 

As Kijów oznacza więc naszą energię życia, nasze wrodzone zapasy sił do ruchu, walki, poruszania się po świecie, do wypróbowywania wciąż nowych doświadczeń. As Kijów zawiera tę energię, która żywe istoty pcha wciąż naprzód, jest ich życiowym pędem, mówi za to o czymś, co musimy mieć zanim czegokolwiek dokonamy: a tym jest entuzjazm i wola tworzenia.

 

Karta oznacza inicjatywę, energię, nowe przedsięwzięcia realizowane z dużym rozmachem, pomysły umożliwiające realizację wcześniej powziętych zamierzeń. Może też symbolizować po prostu przygodę miłosną, serdeczny kontakt. Znak ze w zyciu kobiety brakuje mężczyzny

 

Uczucia + przygoda miłosna, randka, potencja, duzy temperament,

- kłotnie, zła reputacja, poronienia, impotencja,

 

Moment zapłodnienia (u mężczyzn); moment w którym zdajesz sobie sprawę w którą stronę chcesz iść i jakie podjąć działanie; przebłysk inspiracji który daje początek kreatywnej pracy; taki moment osobistego odkrycia czegoś o Twoim świecie i życiu, w którym zdajesz sobie sprawę że musisz coś zrobić by dokonać zmian,

 

As Kijów + mamy wszystkie możliwości aby tworzyć i przezwyciężać trudności, siła, witalność, dynamika, płodność, męskość, potencja, ambicja, radość z życia, zdolności, umiejętności, silna wola, dobre zdrowie, energia seksualna, akt seksualny, mężczyzna, pociąg seksualny, inicjowanie, zaczynanie, nowe kontakty towarzyskie, spłodzenie dziecka lub urodzenie, podejmowanie wyzwania, dar losu, pobudzenie, aktywność ,impuls życia, energia, moc, potencja, witalność, seksualność, energia seksualna, namiętny romans,

__________________________________________________________________________________________

CZAS: (wrzesień, październik, listopad)

As Kijow - wiosna (marzec, kwiecien, maj)

 

ZDROWIE: choroby zw.z silnym bolem, które występuja nagle, urazy, wypadki

 

KLUCZE-odpowiada za poczatek, inicjacje , zaczynanie, początek nowych działan, inicjatyw, energii do działania,

__________________________________________________________________________________________

NEGATYWNE ZNACZENIE

 

Pozycja odwrócona - blokada, brak energii, ociężałość przemoc, zły początek, błąd, niepotrzebne ryzyko, utrata energii, pesymizm, pracoholizm, problemy seksualne, oziębłość seksualna, brutalność, oziębłość, tyrania intelektualna, poronienia,

 

W negacji wskazuje na niezrealizowane projekty, bezsilność, fałszywe nadzieje, chuligańskie wybryki (np. przy Rycerzu Mieczy), problemy zawodowe, rozproszenie energii (11poz.)

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Szansa, na nowe działania. MoŜliwość rozwiązania problemów. Iskra boŜa, która oświeca

ciało, dusze i umysł. Dobre zdrowie. Karta brama, dająca nam okazję do stworzenia czegoś

nowego, atrakcyjnego na duŜą skalę. Powodzenie, płodność, atrakcyjność. Wielki potencjał.

Dar, który otrzymujemy z góry.

 

::

 

Dobry początek, pojawiła się szansa, którą należy wykorzystać, potencjał, siła, motywacja do działania, impuls, zdolności, pociąg seksualny, płodność, zapłodnienie, pozytywne nastawienie, silna wola, energia, punkt zwrotny, rozpoczęcie działań.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest agnieszka007

BŁYSKAWICZNA RADA Z JEDNEJ KARY;

Dostaniesz prezent od losu.Początek nowej aktywności w życiu.Bierz się za pracę!Sprawy załatwione pomyślnie dla Ciebie.Zapłodnienie,ciąża.Jeśli nie masz w planach potomstwa,uważaj więc.Niezrealizowane potrzeby seksualne mogą dać o sobie znak.Warto znaleźć stałego partnera lub partnerkę.Jeśli go nie masz,zatroszcz się o odświeżenie związku.

 

źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

AS BUŁAW

Przesłaniem tej karty początek spraw.To też inicjatywa,energia do działania,nowe przedsięwzięcia,pobudzenie,aktywność,impuls życia,energia,moc,potencja,witalność,energia seksualna,namiętny romans.

W negacji przy karcie Cesarz oznacza impulsywność,nadużywanie władzy lub chuligańskie wybryki,np.przy Rycerzu Mieczy.

 

źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

As buław

pobudzenie, aktywność ,impuls życia, energia, moc potencja, witalność, seksualność, energia seksualna, namiętny romans,

 

źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

 

As pałek

+ początek, witalność, początek przedsięwzięcia, pomysłowość, przedsiębiorczość, zdolności twórcze, dobre zdrowe.

- choroba w działaniu, przeszkody trudności, utarta energii, załamanie, zły początek, lenistwo. Dla kobiet jest to znak ze brakuje w ich życiu mężczyzny.

 

źródło:Strona Domowa

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Vampirella

As Różdżek

 

Symbolizuje Moc – siłę, pęd, wigor, energię i włada, w zależności od swej natury, różnymi polami działania. Oznacza moc naturalną, w odróżnieniu od mocy przywoływanej.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
Guest gość5

As buław, 7 buław- obrona własnych pomysłów, zdania, może tez oznaczać powracające kłótnie/ostre sprzeczki- kiedy jest się przez kogoś 'atakowanym" słownie, może oznaczać również rękoczyny.... popychanie, "przestawianie"

Link to comment
Share on other sites

"Tak jak i inne karty przedstawiające asy, as buław oznacza uśpioną szansę. Powinniśmy ją odnaleźć i skorzystać z niej. Szansa ta dotyczy działań wymagających przedsiębiorczości, odwagi i podjęcia ryzyka. Nierzadko as buław wskazuje na entuzjazm i zapał do samodzielnego rozwoju. Ponieważ buławy reprezentują element ognia, może to oznaczać wzmocnienie naszej woli, ugruntowanie przekonań i siły moralnej lub inne procesy wewnętrznego dojrzewania i rozwoju. Poza tym as buław jest kartą afirmacji życia, optymizmu, choć niekiedy wskazuje na porywczość i brak cierpliwości.

 

W życiu zawodowym karta ta objawia, że właśnie mamy sposobność znalezienia celu, rozwinięcia zainteresowań, odkrycia umiejętności i talentów. Spektrum tej karty sięga od odwagi, umiłowania ryzyka i pełnego zaangażowania w konkretne zadanie po wielką szansę osiągnięcia zawodowego spełnienia. Poza tym as bułąw, oznacza, ze poczujemy mocną motywację - z zapałem i nowymi ambicjami poświęcimy się postawionym przed nami zadaniom.

 

Na poziomie świadomości karta ta wskazuje na fazę, w której rozbudujemy i wzmocnimy swoją siłę moralną, wolę i przekonania. Jest to czas, w którym możemy wewnętrznie dorosnąć, osiągnąć wyższy poziom samopoznania oraz pewność siebie.

 

W związkach osobistych as buław wskazuje na wysoką temperaturę ścierania się poglądów w pełnym energii, intensywnym partnerstwie. Jest to szansa na stworzenie szczerego, pełnego wyrozumiałości związku lub możliwość wniesienia światła i ciepła do związku już istniejącego. W każdym wypadku jest zapowiedzią ożywienia i wzajemnego zachwytu. Często taki stan osiąga się poprzez podejmowanie konkretnych działań. Ponieważ as buław reprezentuje element ognia, może on mówić o porywczości, nagłym wzroście <<temperatury>> w związku i dramatycznych porywach namiętności. Z reguły te gwałtowne reakcje nie będą miały destrukcyjnych następstw. "

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Euterpe

As buław + 2 puchary - nowy układ między dwiema osobami

 

Uczucia:

- wahania nastrojów

- dołki

- czasami nawet stan depresyjny

- szalona, a nawet diabelska namiętność

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 10 months later...

AS BUŁAW

 

BLASKI: siła, witalność, dynamika, płodność, zapłodnienie, męskość, potencja, podjęcie ryzyka, motywacja do działania, ambicja, radość z życia, optymizm, pozytywne nastawienie do siebie i świata, wykorzystanie okazji, dobry początek, inspiracja, impuls, szansa wykorzystania swoich talentów, zdolności, umiejętności, czas na ich rozwinięcie, silna wola, dodanie wiary i siły, dobre zdrowie, wyzdrowienie, poczucie władzy, zdecydowanie, szczęście, potencjał, energia seksualna, pociąg seksualny, akt seksualny.

 

CIENIE: zablokowana energia, impotencja, poronienie, utrata pociągu seksualnego, zaburzenia seksualne, egocentryzm, żądza władzy, nadużycie siły, brutalność, pesymizm, negatywne nastawienie do siebie i ludzi, brak zaufania w siły natury, zły początek, niepłodność, sterylizacja, dla kobiet problemy z mężczyznami, eksploatacja poprzez nadaktywność, niedbanie o siebie, pracoholizm, utrata sił witalnych, choroba, zmęczenie, pech, utrata dotychczasowego szczęścia, upadek, pustka wewnętrzna, zastój, nieopanowany popęd, wrogość, odczuwanie ciągłego zagrożenia.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

As Buław: "Kreatywność". Idea,chęć zaangażowania się w sprawę,osobista siła i zasoby.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

As Buław:

To potencjał od którego może zacząć się coś na szeroką skalę, gdzie można dużo osiągnąć.

To płonący znicz, wielka idea, zapłodnienie. Dobre zdrowie, wzrost, wigor, energia, podróż zagraniczna, przygoda, kariera, przyjaźń, życie publiczne, potencja, temperament, zapał.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

As Buław:

Początek nowego przedsięwzięcia,projektu lub etapu duchowego rozwoju.

Dobra pora na podążanie w kierunku wytyczonego celu lub wykorzystanie nowych możliwości.

Być może nawiążesz ważny kontakt,przeżyjesz przygodę albo narodzi się wspaniała idea.

 

Położenie odwrócone:

Nowe przedsięwzięcie przesunie się w czasie labo z trudem będziesz wywiązywać się z obowiązków w terminie.

Może warto się zastanowić nad odłożeniem na jakiś czas realizacji podjętych wcześniej zamiarów.

 

"The Destiny Tarot"

 

As Buław - Słowa Klucze:

 

Prosta: siła twórcza,entuzjazm,zaufanie,odwaga

 

Odwrotna: apatia, brak radości,brak efektów

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Karta pokazuje mi zapłodnienie, czyli początek nowego życia, np. przy As Buław Cesarzowa, to zapłodnienie i Cesarzowa jako przyszła mamusia.

 

Zgadza się :).

Mnie ostatnio Tarot pokazał to samo + jeszcze 6 Kielichów ( w pytaniu,jakimi uczuciami Pan darzy Panią i czego pragnie w związku z nią):

Cesarzowa + As Buław + 6 Kielichów = Kobieta idealna + Zapłodnienie + Dzieci

(Założenie rodziny,pragnienie posiadania dzieci z kobietą,która jest dla Pana ideałem piękna i kobiecości, tak po krotce)

 

As Buław

W mojej medytacji z kartą oraz w śnie:

- Ogień.Wszędzie ogień.Wielki.

- Wszystkie osoby bezpieczne

 

As Buław

- Komuś się "pali"

- Na szybko,na teraz

- Stan gotowości

- Podtekst seksualny

 

As Buław

W relacjach / seks:

Jak reaguje na Ciebie mężczyzna?

- Pan jest w owej "gotowości"

- "Staje na baczność" na myśl o Tobie,na twój widok

- Nieustannie podniecony

 

As Buław

- Moment zapłodnienia u mężczyzn

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Bethany

Karta pokazuje mi zapłodnienie, czyli początek nowego życia, np. przy As Buław Cesarzowa, to zapłodnienie i Cesarzowa jako przyszła mamusia.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Maestro

Odpowiadają za wszystko co zwiazane z zagrożeniem ,stanami zapalnymi, energia, potencja.

 

 

As buław - symbol falliczny, płodność, zapłodnienie, energia do pokonywania problemów zdrowotnych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...