Jump to content

2 Buław


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

x2pfyp.jpg

 

 

Znaczenie karty 2 Buław:

 

Współpraca, partnerstwo, także konieczność wyboru, wewnętrzne wahania, podzielona energia, np. dwie prace, dwa kierunki studiów. Karta symbolizuje również nowe widoki, perspektywy, jednak nacechowane pewnym lękiem, przed tym, co nieznane. To także konieczność lub/i umiejętność łączenia przeciwności. Oczekiwanie na awans, myślenie o wyjeździe.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

DWÓJKA BUŁAW – PANOWANIE

Działanie: odwaga i inicjatywa; umacnianie; silne poczucie własnej wartości; odpowiedzialność; umiejętność dokonania wyboru (konieczność dokonania wyboru).

 

Praca: zasłużony sukces; awans!: zawieranie umów lub transakcji i korzyści z wcześniej podjętych działań; nieoczekiwany przebieg wydarzeń przynoszący korzyści; upór może być źródłem sukcesu; wiele energii i wytrwała praca.

 

Uczucia: randka; stosunek seksualny; rodzaj izolacji i niechęć wobec partnera; powierzchowne i mało znaczące związki; związek bez zobowiązań; uczucia osamotnienia; przygnębienie.

 

Różne: osoby płci męskiej w życiu pytającego; ludzie nieszczęśliwi choć mogą uchodzić za szczęśliwych.

 

DWÓJKA BUŁAW ODWRÓCONA

Działanie: brak samodzielności; pozerstwo; pospieszne, nieprzemyślane działanie; ryzykanctwo; zobowiązanie bez pokrycia; niepewność;

 

Praca: problemy ze sprzedażą lub kupnem; problemy finansowe w interesie; mylne decyzje; żądza władzy; ostrzeżenie przed zawieraniem spółek!; przerost ambicji; zła ocena sytuacji.

 

Uczucia: samotność; melancholia; problemy z potencją seksualną; uczucie niepewności; nieporozumienia z partnerem;

 

Różne: lęk przed kompromitacją; cel bez wartości; negatywny wpływ okoliczności zewnętrznych; zapowiedź wyzwolenia się z niewygodnej i kłopotliwej sytuacji;

 

Źródło - książka: Dorota Maria Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

 

2 Pałki - "Jestem jaki jestem". Poczucie własnej niepowtarzalności. Indywidualizm, niezwykłość, talent, wiara w siebie. Duma, własne imię, szczycenie się sobą. Specyfika, wyróżnianie się z tłumu, nieprzeciętność cech i wyrazu. Świadomość swojej niepowtarzalności, asertywność, niezależność od wpływów i opinii, samodzielność.

 

Odwrócona: uległość wobec opinii innych, nieśmiałość, niesamodzielność, brak własnego zdania prowokują zarozumiałe, egocentryczne zachowania otoczenia, traktującego nas z góry. Zlekceważenie. Zerwanie kontaktów, bolesne przykrości ze strony ludzi, wśród których chciałoby się zaistnieć. Wyniosłość, puszenie się, prowokujące niechęć innych.

 

Zaufanie. Pewność siebie, ufność we własne siły. Zadufanie w sobie. Samodzielność. Samotność człowieka, który osiągnął sukces. Poczucie własnej doskonałości. Zasługa. Indywidualizm. Wiedza, nauka. Wyższe formy wiedzy i poznania świata. Mistrzostwo.

 

Odwrócona: Zmartwienie, utrata szczęścia. Niemiła niespodzianka. Smutek. Niedoskonałość. Brak samodzielności. Pycha. Pozerstwo.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

2 Buław- umacnianie, szanse na awans, zawieranie transakcji, plan działania, randka, zdobywanie doświadczeń, dokonywanie wyborów.

 

2 Buław (odwrócona) - niemiła niespodzianka, mylne decyzje, samotność, uczucie niepewności, ostrzeżenie przed zawieraniem kontraktów, niepokój.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

progress.gif

 

Rada z jednej karty:

 

Osiągnąłeś sukces, ale nie dał Ci on takiego spełnienia, jakiego oczekiwałeś. Pieniądze i sława nie dają szczęścia. Ono mieszka w ludzkich sercach. Przyjrzyj się swojemu życiu. Nie zamykaj się w swoim świecie poglądów i przekonań. Otwórz się na wszystko, co nowe.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

2 BUŁAW-

poczucie wlasnej niepowtarzalnosci

indywidualizm,talent,wiara w siebie,wyroznianie sie,

niezaleznosc od wplywow innych

 

2 BUŁAW -ODWROCONA-

klopoty w kontaktach zawodowych

i prywatnych,brak samodzielnosci,

mylne decyzje ,utrata checi do zycia,

klopoty z potencja,

niedobre wyniki badan lekarskich

 

Dwójka Kijów

Małe arkana tarota dzielą się na Kije, Puchary, Miecze i Monety. Karty z "koloru" Kijów wiążą się z żywiołem Ognia (jak Baran, Lew i Strzelec w zodiaku). Mówią zatem o woli życia, woli działania, o entuzjazmie i nadmiarze energii. Tarotowe dwójki opowiadają z kolei o współdziałaniu, o stosunkach partnerskich. Stąd wynika przepis, jak rozumieć Dwójkę Kijów: oznacza ona stan, kiedy bardzo chcę coś zrobić, ale sam nie potrafię tego osiągnąć. Potrzebuję więc kogoś drugiego - tak, by nasz zapał, nasza wola działania uległa wzmocnieniu. W talii Sheridana-Douglasa na tej karcie wyobrażony jest człowiek pierwotny, który krzesze ogień przy pomocy dwóch drewienek. Ten rysunek dobrze wprowadza w sens tej karty: mówi ona o takim "ogniu", który powstaje przy współdziałaniu dwóch stron, dwóch osób.

 

Dwójka kijów oznacza zwykle, że potrzebujemy kogoś, kto będzie nas energetycznie wzmacniał. Są przecież ludzie, przy których "chce się żyć", przy których myśli żywiej płyną, a przyszłość wydaje się stać otworem. Często kimś takim jest nasz ukochany, ale może też nim być przyjaciel, dobrany wspólnik, nauczyciel, duchowy mistrz. Niekoniecznie musi zjawić się przy nas osobiście, czasami wystarczy, gdy przemawia poprzez książkę. Gdy czujemy "rozgrzewający" i energetyzujący wpływ czyjejś osobowości, obecna jest wtedy energia Dwójki Kijów.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dwójka Kijów czyli Szukasz Swego Dopełnienia

Zbadamy, co znaczy karta Dwójka Kijów w kolejnych pozycjach rozkładu. Jakie są szczególne właściwości tego rozkładu, którym się posługujemy? --- Wykładamy karty z potasowanej talii; --- karty nie są odwracane do góry nogami; --- po wyłożeniu karty nr 1, 2, 3, 4, 6, 9, 10, 12 lub 13 możesz przerwać wykładanie, jeżeli uznasz, że akurat tyle kart ci wystarczy do odpowiedzi na pytanie. Każda kolejna karta ma swoje specjalne znaczenie.

 

Pierwsza karta mówi o całokształcie sytuacji. W tej karcie zapisana jest najbardziej ogólna odpowiedź na pytanie klienta. Czasami zobaczenie tej karty wystarcza do tego, aby wiedzieć już wszystko - i wtedy następnych kart nie odkrywamy. Oto, co znaczy...

 

...Dwójka Kijów jako pierwsza karta rozkładu

 

Potrzebujesz swojego dopełnienia! Dalej nie pójdziesz sam. Wewnętrznie dojrzałeś do tego, aby znaleźć kogoś, kto będzie dla ciebie partnerem, wspólnikiem, towarzyszem (a może mistrzem); albo też okoliczności, w których się znalazłeś, są takie, ze przed samotnymi indywidualistami dalsza droga jest zamknięta. Potrzebny jest ci ktoś, kto będzie dla ciebie inspiracją i wzmocnieniem twoich sił.

 

Druga karta ostrzega: zapisane są w niej negatywne strony sytuacji.

 

Dwójka Kijów jako druga

 

Twoich słabym punktem są stosunki z kimś bliskim. Z pewną osobą wiążesz zbyt wielkie nadzieje; sądzisz, że ktoś załatwi ci sprawy, które są twoim zadaniem. Jesteś zbyt mało samodzielny, liczysz na czyjąś pomoc, wsparcie; na cudze pieniądze. Dwójka Kijów jako druga może też oznaczać nieszczęśliwe zakochanie, albo bycie pod przemożnym wpływem pewnego złego towarzystwa.

 

Trzecia karta wzywa do działania - odpowiada na pytanie: co robić?.

 

Dwójka Kijów jako trzecia karta

 

Zdobądź względy, zaufanie, miłość - pozyskaj sobie współprace - osoby, którą zapewne znasz, albo o istnieniu której wiesz już dostatecznie wiele. Dalsza twoja droga prowadzi już razem z Tym Kimś.

 

Czwarta karta ostrzega, co może się stać, jeżeli nic nie zrobisz, lub jeżeli zlekceważysz ostrzeżenia kart. Mówi też o złych wpływach z przeszłości.

 

Dwójka Kijów jako czwarta

 

W przeszłości nauczyłeś się korzystać z pomocy pewnej osoby, jechać na fali czyjegoś entuzjazmu, być prowadzonym przez kogoś. Czyżbyś chciał pozostać wiecznym nieodpowiedzialnym dzieckiem?

 

Piąta karta mówi o partnerze (partnerach).

 

Dwójka Kijów jako piąta

 

Masz u swego boku kogoś o wielkiej energii, czyj entuzjazm jest dla ciebie zaraźliwy; kogoś, kto dodaje ci sił. Ta osoba jest teraz twoim naturalnym przewodnikiem i pomocnikiem.

 

Szósta karta wskazuje bliską przyszłość.

 

Dwójka Kijów jako szósta

 

Obecna sytuacja rozwija się w kierunku zacieśnienia więzów z bliską ci osobą, która wpływa na ciebie energetyzująco i pozwala lepiej wykorzystać właściwe tobie zdolności.

 

Siódma karta mówi o wydarzeniach, które przyjdą z zewnątrz i których się teraz nie spodziewasz.

 

Dwójka Kijów jako siódma...

 

...oznacza spotkanie osoby, która wywrze na ciebie wielki wpływ, zmieni twoje obecne plany, twoje nastawienia do świata i do własnych zadań. (Dwójka Kijów w tej pozycji może oznaczać nagłe jak grom zakochanie.)

 

Ósma karta mówi o rzeczach tak oczywistych, że nie bierzemy ich pod uwagę.

 

Dwójka Kijów jako ósma

 

W swoich planach nie bierzesz po uwagę, że twoja pomyślność i duchowa równowaga zależy od pewnej bliskiej ci osoby. Ona jest twoim źródłem psychicznego pokarmu.

 

Dziewiąta karta mówi o tym, co mógłbyś lub chciałbyś osiągnąć, gdyby warunki były bardziej sprzyjające

 

Dwójka Kijów dziewiąta

 

Szansą dla ciebie jest stworzenie wraz z pewną osoba zgranego duetu, czy też twórczego zespołu.

 

Dziesiąta karta mówi o tym, jaki jest ogólny, obiektywny, czy też: społeczny sens tego, o co pytam.

 

Dwójka Kijów dziesiąta

 

To, o co pytasz, dzieje się po to, aby twój związek z pewną osoba ujawnił wasze ukrytych możliwości, wasze twórcze talenty.

 

Jedenasta karta mówi o straconych szansach.

 

Dwójka Kijów jedenasta

 

Mijasz się z kimś, kto mógłby być na twojej drodze twórczy i użyteczny.

 

Dwunasta karta podaje dodatkowe informacje o przyszłości.

 

Dwójka Kijów dwunasta

 

Patrząc na cały rozkład kart jeszcze raz oceń związki z bliska osobą. Zapewne są one ważniejsze, więcej od nich zależy, niż to zostało powiedziane.

 

Trzynasta karta (rzadko odkrywana!) mówi o następnym cyklu w życiu.

 

Dwójka Kijów trzynasta

 

A kiedy to minie... czeka cię związek z kimś kto poruszy wszystkie struny twojej duszy...

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Czasami jest kartą wahań, rozterek. Jest koniecznością nauczenia się życia w zgodzie ze swoją drugą naturą. W rozkładach może oznaczać przymus moralny albo przymus fizyczny. Symbolizuje umacnianie, budowanie, zdobywanie, konieczność przemyślanego działania, przymus rozumienia własnych emocji oraz nauczenia się kierowania nimi, potrzebę odpoczynku, rozdarcie wewnętrzne, internowanie,, konieczność nauczenia się współpracy i życia w społeczeństwie. Czasem też daje nam informację, że wszystko co mogliśmy sami zrobić w danej sprawie to już zrobiliśmy i z uwagi na to, że "dwójki" są zazwyczaj towarzyskie to do dalszego działania potrzebujemy drugiej osoby inaczej nie ruszymy z miejsca

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

2 Pałeczek - Przejęcie inicjatywy w miłości i poszukiwanie mężczyzny bez obaw o odrzucenie;

Ty musisz przejąć męską rolę w waszym związku;

Czujesz się beznadziejnie gdyż potrzebujesz mężczyzny;

Jesteś wytrwała, nie poddawaj się i nie wyskakuj z jego życia z powodu jego problemów;

Jeśli widzisz w kimś potencjalnego kandydata na romantyczną przygodę jesteś skłonna skon-taktować się z nim telefonicznie lub pisząc list;

Musisz znów pokazać się między ludźmi, aby go znaleźć lub z powrotem wprowadzić w swoje życie;

Nakłaniaj go do podjęciu decyzji;

Wzmocnij swój związek z nim;

Z premedytacją zastawiasz sidła na mężczyznę;

Tych dwoje musi przez chwilę podryfować osobno;

Partnerzy muszą zwracać uwagę na swoje indywidualne pragnienia oraz muszą wybrać drogę dla ich przyjaźni;

Zaczynasz energicznie interesować się jego pracą;

Nikt nie będzie zainteresowany w utrzymaniu waszego związku.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

2 buław

 

Jako karta dnia:

Dziś możesz być naprawdę niezdecydowany. Po prostu nie chce Ci się niczego ustalać, decydować o czymś lub nawet zaangażować się w pracy. Przyjmij to z opanowaniem. W dni takie jak dziś najlepiej przyjąć neutralny punkt widzenia. A jeśli wymaga się od Ciebie więcej inicjatywy, wyobraź sobie swój pogląd lub zamiar, ale nie podejmuj żadnych zobowiązań. Jutro też jest dzień.

 

Jako dobra rada: Obserwuj i pozostań bezstronny. Nie wychodź na razie ponad niezobowiązujące wyjaśnienia zamiarów.

 

Jako ostrzeżenie: Bądź gotów nie tylko w słowach, ale i w działaniu.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Maestro

II(2) kijów oznacza zwykle, że potrzebujemy kogoś, kto będzie nas energetycznie wzmacniał. Są przecież ludzie, przy których "chce się żyć", przy których myśli żywiej płyną, a przyszłość wydaje się stać otworem.

 

Karta to symbol współpracy, układów zawodowych, pracy naukowej, odkrywania nowych prawd, zawierania ważnych umów, transakcji, zakładania spółek.

 

Współpraca, partnerstwo, także konieczność wyboru, wewnętrzne wahania, podzielona energia, np. dwie prace, dwa kierunki studiów. Karta symbolizuje również nowe widoki, perspektywy, jednak nacechowane pewnym lękiem, przed tym, co nieznane. To także konieczność lub/i umiejętność łączenia przeciwności. Oczekiwanie na awans, myślenie o wyjeździe.

 

Czasami jest kartą wahań, rozterek. Jest koniecznością nauczenia się życia w zgodzie ze swoją drugą naturą. W rozkładach może oznaczać przymus moralny albo przymus fizyczny. Symbolizuje umacnianie, budowanie, zdobywanie, konieczność przemyślanego działania, przymus rozumienia własnych emocji oraz nauczenia się kierowania nimi, potrzebę odpoczynku, rozdarcie wewnętrzne, internowanie,konieczność nauczenia się współpracy i życia w społeczeństwie.

 

Uczucia + randka, stosunek seksualny, rozpoczęcie związku, przygoda, nagłe zakochanie (7poz.)

- samotność, melancholia, nieporozumienie z partnerem, potencja seksualna, niechęć, uczucie niepewności, nieszczęśliwe zakochanie (2poz.)

 

Rozważamy rozpoczęcie nowego życia. Na ten moment mamy już coś stabilnego i bezpiecznego, ale rozważamy pozostawienie tego i obranie nowego kierunku, stanie się nową osobą; rozważamy ryzyko i potencjalne możliwości rozwoju naszych horyzontów, ale teraz jeszcze nie opuszczamy naszego bezpiecznego miejsca; może to być młody człowiek który myśli o wyprowadzeniu się od rodziców, osoba która rozważa odejście od małżonka, człowiek rozważający wyjazd za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy.

 

II Kijów + okres dojrzałości, niewinność, skumulowana energii, nauka, pragnienia które nie są wyrażone, zasłuzony sukces, autorytet, bogactwo, samodzielność, niezależność, realizacja zamierzen, nowe widoki, siła wewnętrzna, tolerancja, randka, stosunek seksualny, zwiazek ale oparty na powierzchowności, ogien, konieczność dokonania wyboru, praca w parze, wspołpraca, wspołdzialenie, wszystko co mozna robic z druga osobą, rozterka, łączy lub rozdziela, zastanawiać się, zatrzymać się na rozdrożu,

____________________________________________________________________________________________

CZAS: 2 dni

 

ZDROWIE: skaleczenia, rany cięte, kłute, szarpane, mięśnie,

 

KLUCZE- dwie strony medalu, dwoistosć natury ludzkiej

____________________________________________________________________________________________

NEGATYWNE ZNACZENIE

 

Pozycja odwrócona - blokada, izolacja, brak odpoczynku, zmęczenie fizyczne, frustracja lub poświecenie, niedowartościowanie, zablokowana energia, impotencja, zaburzenia seksualne, niepewność, arogancja, problemy ze sprzedaza i kupnem, zła ocena sytuacji, nieporozumienie z partnerem, cel bez wartości, samotność, melancholia, uczucie osamotnienia,

 

W negacji oznacza kłopoty w kontaktach, tak zawodowych, jak i prywatnych, brak samodzielności, mylne decyzje, utratę sił i chęci do życia, kłopoty z potencją, stracone szanse (11poz.)

 

To także karta zakulisowych rozmów, działań poza nami, dokonywania wyborów zawodowych, poczucia pewnego niedosytu.

_________________________________________________________________________

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

kurs Tarota- ESKK

Alla Alicja Chrzanowska & Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

2 buław to wahanie, stanie na rozdrożu, chcemy gdzieś iść ale jednocześnie zostać. Sami niewiemy właściwie o co nam chodzi, nie potrafimy podjąć decyzji, podać konkretnej odpowiedzi, i tak zle i tak niedobrze.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

LETARG

Patrzenie w przeszłość. Zaglądanie w swój świat wewnętrzny, w swoje uczucia.

Podejmowanie decyzji, planowanie także podróży. Dwójka buław mówi o zastanawianiu się

zanim podejmie się ostateczne działania. Duża doza niezdecydowania, przed zrobieniem kroku

w przyszłość. Postawa bierna. Bez jasnych powodów powstaje niezadowolenie i

przygnębienie. Mur widoczny na karcie – symbolizuje ze od czegoś się odgrodziliśmy – od

świata zewnętrznego, a skupiliśmy się na swoich wewnętrznych przeżyciach i

przemyśleniach. życie przepływa obok nas. Ta karta często symbolizuje kontakt przez

Internet, – co nawiązuje także do izolacji od rzeczywistego świata.

Karta letargu. Jak z niego się wyrwać? Realizując swoje plany i zamierzenia, nie

pozostawiając ich jedynie jako „mam zamiar”.. Rozważanie propozycji.

W życiu zawodowym karta oznacza, Ŝe to, co robimy nie sprawia nam zadowolenia. Nie ma

zainteresowania tym, co robimy. Jeśli są jakieś decyzje do podjęcia, karta, mowi, ze podejście

jest obojętne i właściwie nic nas nie obchodzi, jakie decyzje zapadną. Szukanie nowych

motywacji w sobie.

W związkach pojawia się obojętność, chłód uczuciowy. Odbierana jest jako słabnące uczucie.

2 Buław- zachęca do zrewidowania swojego stanowiska w związku. Uczucia mogą być

płytkie i powierzchowne. Same deklaracje bez pokrycia.

 

::

 

Współpraca, partnerstwo, także konieczność wyboru, wewnętrzne wahania, podzielona energia, np. dwie prace, dwa kierunki studiów. Karta symbolizuje również nowe widoki, perspektywy, jednak nacechowane pewnym lękiem, przed tym, co nieznane. To także konieczność lub/i umiejętność łączenia przeciwności. Oczekiwanie na awans, myślenie o wyjeździe.

 

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest agnieszka007

BŁYSKAWICZNA RADA Z JEDNEJ KARTY;

Osiągnąłeś sukces,ale nie dał on Ci takiego spełnienia,jakiego oczekiwałeś.Pieniądze i sława nie dają szczęścia.Ono mieszka w ludzkich sercach.Przyjrzyj się swojemu życiu.Nie zamykaj się w swoim świecie poglądów i przekonań.Otwórz się na wszystko,co nowe.

 

źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

 

DWÓJKA BUŁAW

To odkrywanie nowych prawd,rozterka;albo łączy,albo rozdziela.Pokazuje zastanawianie się np.nad planami lub wyborem życiowym,moment zatrzymania się na rozdrożu,poczucie pewnego niedosytu.

Potencja,w negatywnym położeniu oznacza samotność,zarozumiałość,poczucie wyższości,nadmierną ambicję,brak komunikacji,a przez to kłopoty w kontaktach z innymi.

 

źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

DWÓJKA BUŁAW

Impas, bowiem energie kierują się ku przeciwstawnym celom, kiedy

optymizm jest równy pesymizmowi bądź kiedy czujemy, iż zrobienie czegoś jest złe, jak niezrobienie tego. Wstrzymaj się przez chwilę, ogarnij całą sytuację zanim ponownie przystąpisz do działania. W blaskach siła woli pozwalająca wcielać pomysły wżycie. Silne rządy dające pokój i sprawiedliwość. Bogactwo i władza zdobyte uczciwymi środkami. Odpowiedzialne sprawowanie władzy wykonawczej. Odwaga i inicjatywa wynikająca z

wysokiej motywacji. Zasłużony sukces. Mądrość zdobyta doświadczeniem. W cieniach ostrzega przed ambicja, która nie zniesie przeszkód, żądzą władzy. Majątek zdobyty nieuczciwymi Środkami. Duma bez pokory. Wielki sukces, który kończy się poczuciem daremności i pustki. Osiągnięcie celu, który okazuje

wartości. Utrata wiary w siebie i własne cele.

 

źródło: Cecuda. D. "Karty Tarota"

 

2 buław

rozterka, łączy lub rozdziela, zastanawiać się, zatrzymać się na rozdrożu

 

źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

 

Dwójka pałek

+ brak drugiej osoby, inspiracja, równowaga, szczęście, pewność siebie, zaspokojenie,

- wewnętrzna pustka, puste gesty, brak równowagi wewnętrznej, puste gesty, osoba egocentryczna.

 

źródło:Strona Domowa

 

Dwójka buław to karta, która także odnosi się do działań i aktywności, ale tej rozpoczynanej w parze. Zaznaczam, że nie grupowej, kolektywnej, ale tej wykonywanej we dwójkę. Dwójka buław wskazuje na konieczność załatwiania spraw związanych z mieszkaniem (ale już nie domem wolno stojącym, za niego odpowiadają denary), upiększania go, ozdabiania, przemeblowania. Krótko mówiąc na "wicie sobie gniazdka", w którym zamieszkamy z ukochaną osobą.

W przypadku kobiet w stanie błogosławionym wskazuje na prawidłowy przebieg ciąży, dla pozostały oznacza dobry moment na poczęcie dziecka. Jest to też karta, która zachęca do współautorstwa jakiegoś projektu i jeśli obok niej leży Mag, będzie się to odnosić do twórczości literackiej, Kapłan - praca naukowa, Rydwan - działalność wynalazcza, Gwiazda - dowolna dziedzina sztuki itp.Warto polubić dwójkę buław, ponieważ jeśli jest prosta niesie w sobie wiele ciepła, życzliwości i pozytywnej energii:

 

źródło:Ezoteryka i ja: grudzień 2010

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Vampirella

Dwójka Różdżek - DOMINIUM

 

Oddziaływanie na innych, władza siła, dominium.

Siła, dominacja, równowaga rządów i sprawiedliwości. Zuchwałość, odwaga, gwałtowność, bezwstydność, zemsta, rezolutność, hojność, duma, wrażliwość, ambicja, wyrafinowanie, niepokój, niesforność, do tego roztropność, ale i upór oraz nieumiejętność przebaczania.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Czeto spotykam się z opisem II buław: "wymiana energii, co ja tobie, to ty mnie". Zapytałam o to, czy facet odpisze mi na wiadomość, którą do niego wysłałam (ja jestem pewna, że mi nie odpisze, będzie milczał. Nie po raz pierwszy zresztą). Wylosowałam właśnie II buław, a spodziewałam się jakiejś "mroczniejszej" karty.

II buław, to również karta "wahań, stania na rozdrożu", ale nad czym tu się zastanawiać? Naprawdę ciężko mi zinterpretować tą kartę.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hajja Sam "suchy" opis karty jest tylko formą podpowiedzi...

A od tego co dana karta chce nam przekazać na dany problem zależy pytanie, zależą karty które leżą obok i nasza intuicja

Wiele czynników od tego zależy.

2 buław bardzo często pokazuje kontakt, ruch, działanie, również zastanawianie się nad pewną sytuacją.

Czasem także oznaczać może działanie pt " dwa kroki w przód, trzy kroki w tył"

Rozdracie się pomiędzy dwiema sprawami

Ale także jak napisałam wcześniej oznacza również kontakt- kontakt luźny, na zasadzie znajomości nic głębszego ale jednak.

Możesz więc spodziewać się odpowiedzi od tego mężczyzny jednak musisz też mieć świadomość,że odpowiedź ta może być nie zobowiązująca, która nic szczególnego do relacji może nie wnieść.

Ot tak.. zwykła wymiana myśli

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest gość5

2 buław, 2 mieczy- nieskuteczne działania- nieumiejętność dostrzeżenia tego co asie posiada i co można z tym zrobić, blokada, strach przed zmianami- niemożność/nieumiejętność podjęcia sensownych decyzji - tyle jeśli chodzi o cień tego "zestawu"

Link to comment
Share on other sites

"karta pokazuje, że jesteśmy neutralni i bierni. wzywa do ujawnienia naszej prawdziwej- jasnej i zdecydowanej- postawy. Sytuacje oznaczone 2 buław mają w sobie często coś paraliżującego. Nie ma niczego, co moglibyśmy zdefiniować jako rzeczywistą, namacalną przyczynę przygnębienia i niezadowolenia(złego humoru), a mimo to odczuwamy całkiem wyraźnie, że <<coś ważnego nie gra>>. Karta ta zapowiada okres, w którym <<jest nam wszystko jedno>>. Przyczyną tego stanu jest fakt, że wycofaliśmy się na indyferentną pozycję i dystansujemy się od wszystkiego. Osłoniliśmy się tak mocno, że już nic nie dociera do naszego wnętrza i niemal obojętnie przeglądamy się jak życie przepływa obok nas. Z tego stanu możemy się wyrwać tylko wówczas, gdy idee, przekonania i zamiary z pełnym zaangażowaniem zmienimy w czyny.

 

W życiu zawodowym karta ta oznacza, że jesteśmy obojętni wewnętrznie, a zadania wykonujemy bez zainteresowania. Może też pokazywać, że w ważnych dyskusjach i przy podejmowaniu ważnych decyzji wycofaliśmy się na neutralną pozycję lub biernie przejmujemy poglądy innych. ceną takiej relacji jest wewnętrzna pustka pustka, mogąca doprowadzić do depresji. 2 buław wzywa do zrewidowania wewnętrznego nastawienia i nakazuje nam wyznaczyć sobie jasny cel.

 

na poziomie świadomości2 buław mówi, że znajdujemy się w letargu. Możemy się z niego wyrwać, jeśli dotychczasowe słowne deklaracje staną się naszymi prawdziwymi przekonaniami. Karta ta wzywa do jasnego sformułowania poglądów i podjęcia jednoznacznych działań. Koniec rozważań, namyślania się i pobożnych życzeń!

 

W związkach osobistych karta ta mówi, że wycofujemy się na niebezpieczną pozycję- stajemy się obojętni i oziębli uczuciowo. Może mówimy inaczej, jednak nasze uczucie jest słabe. Czyha na nas niebezpieczeństwo obumierania związku z powodu całkowitego obumierania uczuć. Z tego właśnie powodu 2 buław wzywa do zrewidowania własnego stanowiska, czego następstwem może być albo rozstanie, albo umocnienie związku z partnerem."

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Euterpe

jako karta dnia:

podróż - czasami planowana, czasami nie

przemieszczanie się, chęć tego, pragnienie zmian

 

Sama karta pokazuje mi planowanie, nie tylko podróży.

 

5 mieczy + 2 buław - myślałam że dotarłam do celu, ale pomyliłam się. Wróciłam jednak na właściwą drogę i dotarłam na miejsce.

 

2 buław + 10 pucharów - bezpieczna podróż, osiągnięcie zaplanowanego celu.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Dziś mi pokazała niekontrolowane, spontaniczne ataki furii (nie mojej bynajmniej). Spowodowane były oporem materii (prace remontowe nie wychodziły) co doprowadzało do latających w powietrzu k**w, ch**ów, a także różnych sprzętów remontowo-budowlanych i toczącej się piany z pyszczka. Agresja, gwałtowność, porywczość- chwilowe wybuchy pod wpływem impulsu.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

w uczuciach: Głównie obserwacja,niepewność (czesto sa jakies przeszkody,np partner, czy sytuacja zawodowa).

Dużo myśli,powstrzymywanie się,chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony, testowanie granic....

 

Karta dnia:

czułam się obserwowana przez innych ludzi, wyjątkowo zwracali na mnie uwagę bardziej nż zwykle,często też słyszalam komentarze na swoj temat (neutralne)

 

Ja w zeszłym roku mialam stawiane karty na rok przyszły(obecny). Jedna osoba wylosowała mi wlasnie 2 bulaw - jedna karte. Druga Maga.

I tak, był to rok dużych możliwości, myślenia o wyjeździe,usamodzielnieniu się,ale też takiego rozdarcia ,niezdecydowania i wypatrywania innych opcji. Pamietam tez ze kiedys mialam karte 2 bulaw na jakis miesiac i wtedy stałam z boku, obserwowałam otoczenie , nie do końca bylam wycofana ale dużo analizowalam, przeglądałam się innym.. jakaś zabawa w psychologa mi się uruchomiła

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Dziś mi pokazała niekontrolowane, spontaniczne ataki furii (nie mojej bynajmniej). Spowodowane były oporem materii (prace remontowe nie wychodziły) co doprowadzało do latających w powietrzu k**w, ch**ów, a także różnych sprzętów remontowo-budowlanych i toczącej się piany z pyszczka. Agresja, gwałtowność, porywczość- chwilowe wybuchy pod wpływem impulsu.

 

Na relację: ktoś g..... może a w środku kipi;-)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

2 BUŁAW

 

BLASKI: zasłużony sukces, autorytet i bogactwo, nowe widoki, siła wewnętrzna, zaufanie do swoich umiejętności, tolerancja, spojrzenie w przeszłość, samodzielność, niezależność, przejęcie odpowiedzialności za swoje działanie, akceptowanie swoich cech pozytywnych i negatywnych, umiejętność łączenia przeciwieństw, podążanie do sławy drogą prawa, dawanie słabszym wsparcia.

 

CIENIE: arogancja, przypisywanie sobie prawa do kierowania cudzym życiem, przekonanie, że się jest najlepszym, najmądrzejszym, krytykanctwo, chęć posiadania władzy nad innymi, niedowartościowanie, rywalizacja, dążenie do celu za wszelką cenę, oczekiwanie podporządkowania sobie, trudności i strach, dążenie do sławy nieprawymi drogami, nieugięta obrona swojego stanowiska, strach przed siłą, autorytetem, porażką, krytyka, nieumiejętność wzięcia odpowiedzialności.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

2 Buław: "Ambicja". Chęć pójścia dalej,robić coś,czego wcześniej się nie robiło,podążać za marzeniem,zostawić miejsce dla marzeń.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

W medytacji z kartą oraz w wizji sennej 2 Buław:

- pokazała mi pana podglądającego mnie przez tzw."szkiełko" czyli przez monitor komputera,na portalu społecznościowym,pana zaglądającego na mój profil i obserwującego mnie

- ktoś,kto patrzy,obserwuje z drugiej strony: okna,wizjera,komputera,laptopa,"przez szkło",przez jakąś materię

- ktoś kto zagląda,chce zobaczyć,co/kto jest po drugiej stronie,z kim ma do czynienia

- przyglądanie się,obserwacja,bo podobamy się komuś,ktoś jest nami zainteresowany,jesteśmy atrakcyjni dla kogoś

- coś wisi w powietrzu między dwojgiem ludzi,coś się wydarzy między nimi,wynikające z tego zainteresowania,np.romans (bo to ogień)

- bardzo ładnie to widać w mojej talii "The Sorcerers Tarot": MS-A-02

- a także w talii "78 Doors": 78D-A-02

 

2 Buław:

Reakcja zachodzi na poziomie działania. Człowiek stworzył mur i potrzebuje teraz inspiracji, impulsu, przewodnika, aby go poprowadzić dalej. Mówi o tworzeniu dalszych planów i o nowych widokach na przyszłość. Podzielona energia, plany wyjazdu, plany mieszkaniowe, komunikacja przez internet, oczekiwanie współpracy.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

2 Buław:

Ktoś zdaje sobie sprawę z mocnej pozycji i odpowiednio do tego postępuje.

Na twojej drodze może się pojawić partner w interesach albo wkrótce rozpoczniesz negocjacje dotyczące np. handlu nieruchomością.

Nadszedł dobry czas na wakacyjny wyjazd z wybraną osobą.

 

Położenie odwrócone:

Zachowaj ostrożność w zawieraniu kontraktu biznesowego,ponieważ może do niego nie dojść lub spowoduje on ból głowy.

Zakup nieruchomości opóźni się lub natrafi na przeszkody.

Planowana podróż zostanie czasowo zablokowana.

 

"The Destiny Tarot"

 

2 Buław - Słowa Klucze:

 

Prosta: oryginalność,śmiałość,planowanie

 

Odwrotna: wycofanie,brak zainteresowania,dystans

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 weeks later...
Guest Bethany

Pokazuje mi się przeważnie, jak snuje plany na przyszłość, w sensie właśnie, że to jest jeszcze w fazie czasu przyszłego, bo od działania są inne karty. I jak czemuś się przyglądam, to też 2 Buław.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

W Talii Thota ta karta nosi nazwę "panowanie" i wyskakuje mi zawsze jako walka o władzę dwóch stron.

Zarówno w związkach gdzie walczą o dominację i prowadzą gierki jak i w pracy toczy się wojna o władzę.

Dla mnie naładowana jest ogniem, wręcz agresją ale nie koniecznie pokazywaną wprost.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest Linkinia

Jako odpowiedź na pytanie: ''Jak spędzę wieczór?'' pokazała nieoczekiwane wyjście z przyjaciółką w nagłej sprawie. Nawet podwójne, bo musiałyśmy się jeszcze wrócić.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest Jaglanka

Luźny związek, tzw. "bez perspektyw" dla osoby której kładzione były karty, spotykanie się weekendowe czyli wygodnie, na dystans, dla towarzystwa.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 2 years later...
 • 4 months later...
 • Moderator

2 Buław

Ta karta jest różnie malowana przez wielu autorów, co wprowadza pewne zamieszanie jeśli chodzi o interpretacje na podstawie obrazków a nie sztywnych znaczeń:

U Waita jest to postać spoglądająca z baszty zamku na krajobraz, postać ta dodatkowo trzyma kulę ziemską w dłoni - można odnieść wrażenie, że to władca (właściciel) spogląda na swoje posiadłości

U Crowleya karta na nosi nazwę Panowanie (Władztwo) co niejako pasuje do obrazka jak u Waita

w Tarocie Koła roku mamy obrazek dwóch osób pielęgnujących roślinę w ogrodzie - czyli współpraca, co jest zgodne z duchem tej karty jeśli połączymy numerologiczne znaczenie 2 czyli dwoistość z żywiołem ognia czyli czynem, działaniem to mamy tu właśnie motyw współpracy, na tali Gay Tarot jeden mężczyzna pracuje w ogródku grabiami, widać obok drugie narzędzie (łopatę?) jakby potrzeba drugiej osoby, uprawa ogródka to także dbanie o swoje posiadłości.

W talii Tarot 78 drzwi mamy kobietę, która niczym duch przechodzi przez zamknięte drzwi (co może oznaczać, że nie chodzi o dosłowne przekraczanie progu)... również akcent działania i dwoistości ale w trochę innym obszarze - ona jest jedną nogą w jednym pomieszczeniu, drugą nogą w drugim pomieszczeniu, to ciekawość, sprawdzanie co jest za drzwiami.

W taliach Ciro Marchettiego jest tam zazwyczaj zakodowana scena wyboru, mamy dwie ścieżki w Pozłacanym, mamy dwoje drzwi w tarocie snów... w tych taliach nie widać jakby motywu Panowania nad czymś, ani motywu współpracy, jest motyw wyboru,

Znaczeniowo ta karta pokazuje np. społeczność, sąsiedztwo, obszar bliski nam kulturowo,

W kwestiach zawodowych to korporacja, rolnictwo - pracę taką która wiąże się z dużym obszarem ale takim, który jesteśmy w stanie ogarnąć. To współpraca, osoba z zespołu, z tego samego działu, z biurka obok, to np. osoba która z którą razem pracujemy.

W kwestiach finansowych oznacza niski stan posiadania żywej gotówki, środki pieniężne zostały ulokowane w pasywa, czyli biedni nie jesteśmy, ale kasy na koncie nie mamy

W kwestiach związkowych to bardziej relacja typu FwB czyli taka przyjaźń, koleżeństwo z bonusem w postaci seksu, to bardziej układ niż związek, to także relacja homoseksualna, seks homoseksualny, seks analny, seks w pozycji stojącej od tyłu, w negatywie może oznaczać brak ochoty na seks.

W kwestiach zdrowotnych są to niewielkie rany, skaleczenia, lekkie kontuzji typu naciągnięcie mięśni, zwichnięcie kostki itp

Jeśli chodzi o miejsca to sąsiedztwo, coś za drzwiami, coś co już widzimy, miejsce bliskie nam (fizycznie)

Jeśli chodzi o osobę, charakter - osoba przyjacielska, zainteresowana nami, osoba z która jest nam bliska kulturowo, osoba z sąsiedztwa

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Kiedyś wypadła mi na niemożliwosc podjęcia decyzji. Zastanawialam się nad dwiema możliwościami - tak/nie i nie mogłam się zdecydować. Tyle samo było na "tak" ile na "nie", po prostu kompletny impas. Zawsze, gdy myślałam o tej sprawie, dochodzilam do pewnego punktu, którego nie mogłam przeskoczyć i w rezultacie moje myśli wciąż "powtarzaly się", nie mogłam wykrzesac żadnej nowej myśli, żadnego nowego pomysłu. 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
 • Ekspert

Karta w stylu: robić nie robić? Zastanawianie się czy jest sens angażować się w to, swoją wolę, siły( czy mi się w ogóle chce to robić?) Np: iść na zakupy czy nie? Kupić tą bluzkę czy nie? ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...