Jump to content

3 Buław


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

23m53mc.jpg

 

 

Znaczenie karty 3 Buław:

 

Przygotowanie do podróży, przygotowanie do rozpoczęcia kariery w biznesie, zdobywanie kwalifikacji, handel, wyjazd służbowy, pierwsze rezultaty, negocjacje, wdrażanie pomysłów w życie, rozpoczęcie budowy domu, tworzenie własnej działalności.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

TRÓJKA BUŁAW – SIŁA USTALONA (KARTA BRAMA)

 

Działanie: odwaga; pewność siebie; dalekowzroczność; zdolność przewidywania i zjednywania sobie otoczenia; doskonalenie i ciągłe sprawdzanie siebie; sukces w działaniu; sława.

 

Praca: pomyślny początek wielkiego przedsięwzięcia; podróże w interesach; siła przedsiębiorczości i starań; zdolności organizacyjne i handlowe; szybkość i trafność decyzji; zapowiedź pomyślnego zakończenia już podjętych zadań; rozpoczęcie nowych pomyślnych interesów; nagroda; zmiana pracy; owocne negocjacje;

 

Uczucia: przelotny flirt lub drobna zdrada; można ulec zaślepieniu i po drodze zgubić partnera, który nie dorówna kroku.Trójka buław – dąży do trwałych związków, w których pragnie przewodzić, dominować; brak uległości; pomyślna dla przyjaźni.

 

Różne: ochrona przed poważnymi kłopotami przez rozumną weryfikację swoich idei.

 

TRÓJKA BUŁAW ODWRÓCONA

 

Działanie: przymus trudny do zniesienia; dwulicowość; zrozumiałość; niedocenianie sił przeciwnika; pośpiech; niedokładność; odrzucenie pomocy; podstępne działanie.

 

Praca: załamanie się planów lub konieczność podporządkowania się innym; kłopoty z powodu nie do końca dopracowanych spraw; brak oczekiwanych sukcesów; nieudane podróże; martwy okres; trudności przy prowadzeniu interesów; nieuczciwy pracownik; brak szerszych perspektyw.

 

Uczucia: zdrada; fałszywy przyjaciel; kłopoty w życiu osobistym z powodu nie doprowadzonych do końca spraw; kłopoty w kontaktach z najbliższym otoczeniem.

 

Różne: niepotrzebna rywalizacja, upodobanie do kiczu, plotki.

 

Źródło - książka: Dorota Maria Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

 

3 Pałki - czystość i szczerość intencji, przejrzystość, prawdomówność. Jasny wgląd w siebie, właściwe rozpoznanie tajemnic. Chęć uczenia się, zrozumienia nowych spraw, poznania nowych ludzi i środowisk. Twórcze, inspirujące rozmowy. Samopoznanie. Wymiana wartości może przyjąć formę transakcji handlowych, zysk.

 

Odwrócona: jest jakiś błąd w ocenie samego siebie i innych ludzi. Wchodzenie w niekorzystne, nieuczciwe kontakty z ludźmi. Straty w handlu, zła ocena faktów, fałszywe informacje. Pomyłki, przemilczenia, naiwność w ocenianiu innych prowadzi do bycia oszukanym, zdradzonym, odsuniętym na boczny tor i nieświadomym spraw, dziejących się dosłownie za plecami.

 

Trójka Buław - Karta Brama

 

Penetracja głębszych pokładów jaźni. Odkrycie czegoś, czego się nie rozumie. Nieznane horyzonty. Intuicja. Samotna podróż w głąb siebie. Zastosowanie praktycznej wiedzy w handlu. Podróż handlowa. Zysk. Szczerość intencji.

 

Odwrócona: Niemożność zrozumienia siebie. Brak szerszej perspektywy. Działanie z ukrytym zamiarem. Zdrada. Perfidia. Złe zamiary. Odrzucenie pomocy. Nieudana transakcja handlowa.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

3 Buław- podróże, nawiązanie nowych znajomości, owocne negocjacje, przyjaźń lub bliskie kontakty z wykształconymi ludźmi.

 

3 Buław (odwrócona) - niepotrzebna rywalizacja, podstępne działania, nieudane podróże, niedocenianie sił przeciwnika, odrzucenie pomocnej ręki.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

progress.gif

 

Rada z jednej karty:

 

Musisz sam wiedzieć, co jest ważne w Twoim życiu i jakie masz cele. Najwyższy czas, abyś to sobie uświadomił. To czas na twórcze projekty. Doświadczenia przeszłości już za Tobą. Przymierze z nią zawarte. Strachy przeszłości nie będą Cię już prześladowały.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

3 BUŁAW- przygotowanie do podrozy,dobre widoki na przyszlosc,

pragnienie poznania,

lub ten ta trzecia,trzecie wyjscie,czystosc,szczerosc intencji prawdomownosc ,tworcze rozmowy ,chec uczenie sie.

 

Trójka Kijów - czyli czas na przygodę

Trójki w tarocie są ściśle związane z pierwszą kartą wielkich arkanów - czyli Magiem. Trójki mianowicie mówią o działaniu we własnym imieniu; mówią o tym, że trzeba wyjść z inicjatywą, coś zrobić samemu, od siebie - a nie tylko reagować na posunięcia innych, czy też dostosowywać się do otoczenia. Podobnie jak karta Mag, trójki to karty energicznego działania.

 

A ponieważ Kije są związane z żywiołem ognia, Trójka Kijów jest kartą szczególnie energiczną. Pojawia się ona w rozkładzie wtedy, kiedy geniusz tarota namawia nas do buntu, do wyrwania się spod istniejących ograniczeń. Poprzez tę kartę podszeptuje on nam: odważ się! Czas dojrzał! Tak dłużej już być nie może...

 

Karta ta mówi też, że nagromadziła się w nas potrzeba ruchu, zmian, działania. A kiedy tak się dzieje, w dotychczasowych układach robi się człowiekowi... za ciasno.

 

Aleister Crowley nazwał tę kartę Virtue, co po angielsku znaczy cnota (ale ta męska - czyli cnota wojownika), albo moc, albo skuteczność. Astrologicznie Trójka Kijów kojarzyła mu się z wiosennym Słońcem w znaku Barana. A taka siła w horoskopie rzeczywiście potrafi łamać przeszkody i skutecznie wywalczyć sobie wolność!

 

W karcie tej zapisana jest potrzeba mocnych wrażeń, sprawdzenia się, zakosztowania przygód. Ta sama energia, która zawarta jest w tej karcie, kiedyś wyganiała ludzi w świat, każąc im wędrować i żeglować, poznawać egzotyczne kraje, a nawet narażać swoje zdrowie i majątek, byle tylko doświadczyć życia bardziej barwnego.

 

Zapewne dlatego w talii Waite'a na tej karcie narysowany jest człowiek patrzący na morze, zapewne szykujący się do podróży, a w talii Sheridana - płynący statek i delfin. Na tradycyjnych kartach tarota rysuje się po prostu trzy kije, a znaczenie karty trzeba trzymać w rozumie. (Nie jest to wcale najgorsza metoda!)

 

Kiedy zadajemy pytanie i wychodzi ta karta, to z jednej strony należy się cieszyć, bo znaczy to, że mamy nadmiar sił, woli życia i zapału do działania. Ale z drugiej strony, trzeba być ostrożnym, bo jeżeli energia Trójki Kijów nas opęta, będziemy wszystko robić na przekór innym, buntować się dla idei; a także pojawi się w nas nieprzeparta skłonność, aby zaaplikować sobie potężną dawkę jakichś mocnych wrażeń - co nie musi nam wcale wyjść na zdrowie.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Trójka Kijów czyli karta przedsiębiorczych wędrowców

Trójki są kartami indywidualistów, którzy właśnie postanawiają coś zrobić; kije zaś w tarocie są tym samym co żywioł ognia w astrologii i magii. Z połączenia tych dwóch elementów wynika wielka i niecierpliwa energia.

 

Jako pierwsza i główna karta w rozkładzie

 

Czas dojrzał do tego, aby wyjść z ograniczeń; opuścić miejsca, gdzie było ci za ciasno. Twoim przeznaczeniem jest twórczy bunt, niezależność, odwaga i inicjatywa. Prawdopodobnie wyruszysz w podróż, zmienisz miejsca zamieszkania lub wyrwiesz się spod ograniczającego autorytetu pewnych osób. Zbliżają się mocne wrażenia, jakieś wydarzenia, które silnie poruszą twoje zmysły.

 

Jako karta druga, ostrzegająca

 

Przez swoja niecierpliwość, nabuzowanie i nie wyładowane skłonności do buntu gotów jesteś ściągnąć na swoja głowę nieszczęścia, a także czyjąś wrogość lub może nawet słusznie należną karę! Masz przewrotną ochotę sprowokować czyjąś agresję, zwiększyć dawki używek - albo po prostu jeszcze raz włożyć (przysłowiowy) palec między drzwi.

 

Jako karta trzecia - co robić?

 

Robić swoje! Zebrać siły i dokonać decydującego kroku, tak szybko, jak to możliwe. Działać samemu, we własnym imieniu, nie oglądając się na boki. Konieczny jest pośpiech, bo właściwy moment szybko minie.

 

Jako (czwarta) karta ograniczających wpływów z przeszłości

 

Ciążą na tobie dawne grzechy, skutki niecierpliwości, braku opanowania i emocjonalnej niedojrzałości. Grozi ci, że stracisz głowę i dasz się ponieść emocjom.

 

Piąta karta - partnerzy

 

Bierz pod uwagę rozmach, niecierpliwość i nie wykorzystaną energię bliskich ci osób.

 

Szósta karta - wyniki i spełnienia

 

Zbliża się efektowny finisz twoich działań. Bliskie realizacji są twoje plany dotyczące zwiększenia własnej niezależności, uwolnienia się spod czyjejś kurateli - lub podróży.

 

Siódma karta - o czym nie wiesz

 

Dobrym doradcą w twojej sprawie będą opinie ludzi prostych czy wręcz głupich, a także znaczące dla ciebie są wydarzenia z udziałem takich osób.

 

Ósma karta - sprawy zbyt oczywiste

 

Problemem (sprawą) dla ciebie staje się twoja wolność, zakres twojej swobody. Wróżba może działać w obie strony: może oznaczać utratę wolności lub nagłe powiększenie wolności.

 

Jako karta dziewiąta - mistrzostwo, wielkie osiągnięcia

 

Dobry moment do startu do ściśle autorskich przedsięwzięć - tzn. wymyślonych, zaplanowanych i kierowanych przez ciebie.

 

Karta dziesiąta - społeczne echo

 

Zostaniesz poznany i doceniony jako ciekawa indywidualność.

 

Karta jedenasta - co się nie uda

 

Wielka para pójdzie w gwizdek.

 

Karta dwunasta - dodatkowe informacje co do przyszłości

 

Więcej inicjatywy. Więcej fantazji. Więcej rozmachu. Więcej okazji do popełniania błędów z powodu niecierpliwości i niedojrzałości - w porównaniu z tym, co mówią poprzednie karty.

 

Karta trzynasta - rzut oka w następny obrót koła fortuny

 

Nie dość ci dotychczasowych przygód i jeszcze raz powtórzysz błędy o których była mowa przy Trójce Kijów na drugim miejscu.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Człowiek na tym etapie czuje w sobie ogromną siłę przebicia, coś zdobył, coś zobaczył, zdążył pomnożyć swoje doświadczenia, wie jak działać i teraz musi działać i teraz musi wyjść na przeciw nowym zadaniom. Ta karta to grot strzały trafiający w cel. Człowiek się cieszy, że jest zdrowy, ma siłę, widzi inne perspektywy na horyzoncie. To wszystko stwarza nowe koncepcje, jest zalążkiem racjonalizatorstwa, zapowiada rozpoczęcie nowych, korzystnych interesów, podróży szczególnie korzystnych prestiżowo i wszelkich działań organizacyjnych. Jasno świecące pochodnie wyznaczają nową drogę. Karta zapowiada koniec choroby, narodziny nowego (może dziecka), nowych koncepcji, nowych rządów, nowych zobowiązań wobec siebie i społeczeństwa. Negatywnie mogą być zbyt pochopne decyzje prowadzące donikąd, przykre zobowiązania, niesłuchanie przyjacielskich rad, , brak porozumienia przy podejmowaniu decyzji, a w konsekwencji błąd prowadzący do zdrady. Należy pamiętać, że czasem jedno spojrzenie dalej zmieni nasze życie i jego cele. Kiedy wypada ta karta znak to niechybny, że w miejscu, w którym obecnie przebywamy robi się nam poprostu za ciasno i potrzebujemy więcej przestrzeni do działania i do realizacji własnych planów. Jakaś niodparta siła pcha nas do zakosztowania przygód i chęci przeżycia czegoś nowego.

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

3 Pałeczek - Wyraża ciebie w czystym, otwartym i uczciwym związku z mężczyzną, w którym nie obawiasz się odtrącenia;

Starasz się przystosować w sferze jego działalności;

Czujesz, że powiedziałaś mu już wszystko, co potrzebowałaś; jesteś zaangażowana uczuciowo, ale nie w jednym mężczyźnie;

Jego zainteresowanie tobą pobudza twoją pracę twórczą; obecny status waszego związku jest dla ciebie wygodny;

Podziwiasz tego mężczyznę oraz jego pracę;

Cieszysz się z przypadkowych randek;

Całkowite, namiętne podporządkowanie się mężczyźnie;

Po raz pierwszy mówisz komuś, że go kochasz;

Wiesz jak funkcjonujesz, kiedy jesteś zakochana;

Chcesz naprawić krzywdy tym, których uczucia zraniłaś w przeszłości;

Okażesz podziękowania tym, którzy uprzednio popierali twój związek.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 

TRÓJKA BUŁAW – SIŁA USTALONA (KARTA BRAMA)

Działanie: odwaga; pewność siebie; dalekowzroczność; zdolność przewidywania i zjednywania sobie otoczenia; doskonalenie i ciągłe sprawdzanie siebie; sukces w działaniu; sława.

Praca: pomyślny początek wielkiego przedsięwzięcia; podróże w interesach; siła przedsiębiorczości i starań; zdolności organizacyjne i handlowe; szybkość i trafność decyzji; zapowiedź pomyślnego zakończenia już podjętych zadań; rozpoczęcie nowych pomyślnych interesów; nagroda; zmiana pracy; owocne negocjacje;

Uczucia: przelotny flirt lub drobna zdrada; można ulec zaślepieniu i po drodze zgubić partnera, który nie dorówna kroku.Trójka buław – dąży do trwałych związków, w których pragnie przewodzić, dominować; brak uległości; pomyślna dla przyjaźni.

Różne: ochrona przed poważnymi kłopotami przez rozumną weryfikację swoich idei.

 

TRÓJKA BUŁAW ODRÓCONA

Działanie: przymus trudny do zniesienia; dwulicowość; zrozumiałość; niedocenianie sił przeciwnika; pośpiech; niedokładność; odrzucenie pomocy; podstępne działanie.

Praca: załamanie się planów lub konieczność podporządkowania się innym; kłopoty z powodu nie do końca dopracowanych spraw; brak oczekiwanych sukcesów; nieudane podróże; martwy okres; trudności przy prowadzeniu interesów; nieuczciwy pracownik; brak szerszych perspektyw.

Uczucia: zdrada; fałszywy przyjaciel; kłopoty w życiu osobistym z powodu nie doprowadzonych do końca spraw; kłopoty w kontaktach z najbliższym otoczeniem.

Różne: niepotrzebna rywalizacja, upodobanie do kiczu, plotki.

 

[d. slowikowska - sekrety am]

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

3 buław

 

Jako karta dnia:

Albo już stoisz na dobrej pozycji, albo dziś wyjdziesz na "płaskowyż", gdzie otworzy się przed Tobą radosna perspektywa. Skorzystaj z tej szansy, uświadom swoje możliwości, spójrz w przyszłość i wytycz kierunek działania w sprawie, która jest dla Ciebie ważna.

 

Jako dobra rada: Uświadom sobie, że pod stopami masz stały, bezpieczny grunt. Podnieś wzrok i popatrz w dal. Masz naprawdę dobre widoki na przyszłość.

 

Jako ostrzeżenie: Nie podejmuj się spraw, co do których wcześniej nie upewniłeś się, że mają dobre perspektywy i podstawy.

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Maestro

III(3)Kijów KARTA BRAMA potrzeba ruchu i zmiany, Kiedy zadajemy pytanie i wychodzi ta karta, to z jednej strony należy się cieszyć, bo znaczy to, że mamy nadmiar sił, woli życia i zapału do działania. Ale z drugiej strony, trzeba być ostrożnym.

 

W karcie tej zapisana jest potrzeba mocnych wrażeń, sprawdzenia się, zakosztowania przygód. Ta sama energia, która zawarta jest w tej karcie, kiedyś wyganiała ludzi w świat, każąc im wędrować i żeglować, poznawać egzotyczne kraje, a nawet narażać swoje zdrowie i majątek, byle tylko doświadczyć życia bardziej barwnego.

 

Człowiek na tym etapie czuje w sobie ogromną siłę przebicia, coś zdobył, coś zobaczył, zdążył pomnożyć swoje doświadczenia, wie jak działać i teraz musi działać i teraz musi wyjść na przeciw nowym zadaniom. Ta karta to grot strzały trafiający w cel. Człowiek się cieszy, że jest zdrowy, ma siłę, widzi inne perspektywy na horyzoncie. To wszystko stwarza nowe koncepcje, jest zalążkiem racjonalizatorstwa.

 

Zapowiada rozpoczęcie nowych, korzystnych interesów, podróży szczególnie korzystnych prestiżowo i wszelkich działań organizacyjnych. Jasno świecące pochodnie wyznaczają nową drogę. Karta zapowiada koniec choroby, narodziny nowego (może dziecka), nowych koncepcji, nowych rządów, nowych zobowiązań wobec siebie i społeczeństwa.

 

Przygotowanie do podróży, przygotowanie do rozpoczęcia kariery w biznesie, zdobywanie kwalifikacji, handel, wyjazd służbowy, pierwsze rezultaty, negocjacje, wdrażanie pomysłów w życie, rozpoczęcie budowy domu, tworzenie własnej działalności

 

Jeżeli energia Trójki Kijów nas opęta, będziemy wszystko robić na przekór innym, buntować się dla idei; a także pojawi się w nas nieprzeparta skłonność, aby zaaplikować sobie potężną dawkę jakichś mocnych wrażeń - co nie musi nam wcale wyjść na zdrowie.

 

Uczucia + przelotny flirt, przyjażń, dążenie do trwałego zwiazku z dominacja z jednej ze stron, niecierpliwość partnera,

- zdrada, fałszywy przyjaciel, nie do końca doprowadzone sprawy, plotki, buntowanie, nici ze zwiazku ( 11poz.)

 

Karta oznacza powodzenie, szczególnie w sferze materialnej, koniec przeciwności, przedsiębiorczość, działalność charytatywną i publiczną, sukces w działaniach środowiskowych lub artystycznych.

 

Poprzez tę kartę podszeptuje on nam: odważ się! Czas dojrzał! Tak dłużej już być nie może...Karta ta mówi też, że nagromadziła się w nas potrzeba ruchu, zmian, działania.

 

III Kijów + dużo energii, tworzenie spontaniczne, impuls, nowe pomysły, zmiany, wycieczka, zmiany, harmonia, kontakt z ludżmi, zawieranie umow, odwaga, pewność siebie, zdolność, realizacja zamierzen, egzamin, kontrola, przelotny flirt, wsparcie ze strony przyjaciela, szybkośći trafność decyzji, emocjonalna dojrzałość, zmiana miejsca zamieszkania, pogodzenie sie z przeszłościa, dojrzalość, zmiany w sposobie działania, zawieranie umow dotyczacych pracy, rozszerzenie kontaktów z ludżmi, wyjazd z przyjaciołmi na wczasy, wakacje, wycieczkę, potężne emocje, niespozyta energia, dobre widoki na przyszłość, sponsor, plany, pragnienie poznawania, podróże, trzecie wyjście, zapłodnienie,

__________________________________________________________________________________________

CZAS: 3 dni

 

ZDROWIE: obniżona odporność organizmu, podatność na choroby zakazne , układ imunologiczny

 

KLUCZE: - harmonia, zmiany ruch, podróze, kontakty z ludzmi, komunikacja , wymiana,

__________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona - rozproszenie, tendencja do nie kończenia tego co już zostało rozpoczęte, zachłanność, stagnacja, brak zaufania do siebie, odwołanie podrozy, dwulicowość, kicz, plotki, zdrada, fałszywy przyjaciel, dwulicowość, zarozumiałość, ten lub ta trzecia, większe problemy niż sie wydaje,

 

Negatywnie mogą być zbyt pochopne decyzje prowadzące donikąd, przykre zobowiązania, niesłuchanie przyjacielskich rad, brak porozumienia przy podejmowaniu decyzji, a w konsekwencji błąd prowadzący do zdrady. Należy pamiętać, że czasem jedno spojrzenie dalej zmieni nasze życie i jego cele.

 

W negacji wskazuje na niezdrową rywalizację, okres zastoju, brak perspektyw, działania podstępne, zdradę.

__________________________________________________________________________

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

kurs Tarota- ESKK

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Nowe horyzonty

Patrzenie w przyszłość. Duże perspektywy – pogodzenie się z przeszłością, podjęcie działań.

Podróż, wyjazd w nowe miejsce.

To takze karta ukazująca, ze pokonaliśmy długą drogę – a przed nami roztaczają się nowe

widoki na przyszłość. Z dobrego miejsca jesteśmy stanie widzieć dokładnie wszystko. To

także karta mocnych fundamentów. Mówi też, że nasz życiowy cel widoczny jest już na

horyzoncie. Karta mówi o wykonaniu planu i dalszym rozwoju.

W życiu zawodowym oznacza, ze możemy realizować swoje szerokie plany, gdyż mamy

bogate podwaliny i perspektywę..

W związkach – wraz z partnerem stoworzylismy podstawy by móc spojrzeć w przyszłość.

Związek ma dobrą perspektywę na rozwój. Jeśli ktoś żyje samotnie, mówi o tym ze osoba ta

ma wszelkie predyspozycje do tworzenia nowego długotrwałego związku..

Karta ta może kojarzyć się z powiedzeniem- wypłynąć na szerokie wody lub wpłynąć na

nowe wody.

 

::

 

Przygotowanie do podróży, przygotowanie do rozpoczęcia kariery w biznesie, zdobywanie kwalifikacji, handel, wyjazd służbowy, pierwsze rezultaty, negocjacje, wdrażanie pomysłów w życie, rozpoczęcie budowy domu, tworzenie własnej działalności.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest agnieszka007

BŁYSKAWICZNA RADA Z JEDNEJ KARTY;

Musisz sam wiedzieć,co jest ważne w Twoim życiu i jakie masz cele.Najwyższy czas,abyś to sobie uświadomił.To czas na twórcze projekty.Doświadczenia przeszłości już za Tobą.Przymierze z nią zawarte.Strachy przeszłości nie będą Cię już prześladowały.

 

źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

TRÓJKA BUŁAW

Trzecia karta zawsze pokazuje powodzenie,szczególnie w sferze materialnej;oznacza koniec przeciwności losu,przedsiębiorczość,pojawienie się sponsora,ruszenie spraw do przodu,plany,pragnienie poznania,podróże,trzecie wyjście,zapowiedź sukcesu w działaniach środowiskowych lub artystycznych.

Negatywnie karta oznacza interesowność.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

3 buławy

dobre widoki na przyszłość, sponsor, plany, pragnienie poznawania, podróże, ten lub ta trzecia, trzecie wyjście, zapłodnienie

 

Źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

 

3 Buławy:

+ handel, przygotowanie się do podróży lub do przeprowadzenia zmian w swoim życiu, negocjacje, rozmowy, szczerość, znajomości przelotne lub zawarte w podróży lub w jej trakcie.

- brak porozumienia, opóźnienia wyjazdu, straty finansowe, nieumiejętność przekonania,

 

Źródło:Strona Domowa

 

3 buław

"Dwie poprzednie karty koloru buław pragnęły jedynie działać. Trójka chce umacniać swoje działanie i korzystać z niego. Rozszerza swoje możliwości również na poznanie, zdobywanie wiedzy. Nie interesuje jej już tylko impuls, ani nawet jego umocnienie, chce wiedzieć jeszcze dlaczego? Jest obecna w każdej sytuacji, gdy ktoś pyta o przyczynę. Pragnie łączyć poznanie i działanie. Towarzyszy dziecku przy nauce czytania i pisania, zachęca do zrozumienia prawa przyczyny i skutku, jest obecna w każdym laboratorium i warsztacie, gdzie dokonuje się odkryć i wynalazków. Uświadamia człowiekowi złożoność jego psychiki. Rozdziela całość nie na dwie, a na trzy części, ale jednocześnie zachęca do szukania złotego środka. Nie znosi stania w miejscu, natomiast uwielbia posuwanie się do przodu, kontynuowanie rozpoczętych wcześniej zmian. Jest kreatywna i twórcza, energiczna w działaniu i zdobywaniu, towarzyszy każdemu sukcesowi, a ucieka z miejsc, gdzie pachnie przegraną. Przynosi szersze perspektywy w stosunku do tego, co mogły zaofiarować jej poprzedniczki, ale i potrzebuje więcej przestrzeni, niż one, do tego by zaistnieć. Oczywiście jeśli leży w pozycji prostej"

 

źródło:Ezoteryka i ja: 3 buław

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Vampirella

Trójka Różdżek – CNOTA

 

Duma, arogancja, pewność siebie.

Ustalona moc, siła, spełnienie nadziei. Dokończenie pracy. Powodzenie po ciężkiej walce. Duma, szlachetność, bogactwo, władza, postęp. Bezczelność i hucpa. Hojność, upór itd.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

3 buław łączy ze sobą dwa znaczące i cenne doświadczenia. Pokazuje, że po pokonaniu długiej i często przemyślanej drogi, osiągnęliśmy szczyt i możemy teraz pewnie objąć dalekim spojrzeniem wspaniały horyzont. Mocny fundament, który czujemy pod sobą i napawające radością widoki na przyszłość to główne cechy tej, na wskroś pozytywnej karty.

 

W życiu zawodowym oznacza ona, ze dotarliśmy do kamienia milowego, stoimy na pewnym gruncie i możemy z ufnością realizować nasze dalekosiężne plany. 3 buław łączy dwa pożądane aspekty:bezpieczne podwaliny i bogate perspektywy na przyszłość.

 

Na poziomie świadomości osiągnęliśmy szczyt, z którego rozpościera się szeroki horyzont. Wiedząc, że dzięki naszym dotychczasowym staraniom o zrozumienie stworzyliśmy niezawodny fundament, możemy teraz z wyższego punktu spojrzeć dokoła i stwierdzić, ze życiowy cel widoczny jest na horyzoncie.Niewzruszona postawa wewnętrznej pewności połączona z optymistycznym przewidywaniem przyszłości, gwarantuje nastanie czasu, w którym łatwo i z powodzeniem będziemy rozwiązywać dalsze zadania.

 

W związkach osobistych 3 buław oznacza, ze wspólnie z partnerem stworzyliśmy bazę, dzięki której bez obaw możemy spoglądać w przyszłość. Związki oznaczone tą kartą są perspektywiczne, niezawodne i stałe. Jeśli żyjemy samotnie, karta ta mówi, że stworzyliśmy pozytywne-wewnętrzne, a może też zewnętrzne -warunki i teraz możemy oczekiwać ważnego, długotrwałego związku.

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Kaźdego

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 11 months later...

3 BUŁAW

 

BLASKI: sukces w przedsięwzięciach, wsparcie ze strony przyjaciela, solidna podstawa do działań, perspektywa, pogodzenie się z przeszłością, wyznaczenie celu życiowego, dojrzałość, podróż.

 

CIENIE: prześladowanie przeszłością, stagnacja, fałszywy przyjaciel, poważne problemy w interesach, chaotyczne i nieprzemyślane działanie, brak zaufania do siebie, odwołanie podróży.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

3 Buław: "Czekanie". Cierpliwość,zasiać i czekać na owoce pracy,podróże umysłu,wyjątkowe przygody.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

3 Buław:

To umiejętność korzystania z nowych kontaktów, realizacja nowych planów, gotowość do wyruszenia w nowe miejsca, przetarcie szlaków. Potrzebna jest odwaga i rozwaga, aby chęć mocnych wrażeń nie sprowadziła na człowieka niepowodzenia.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

3 Buław:

- Planowanie

- Realne możliwości

- Cos (i wszystko) przebiega zgodnie z planem i przewidywaniami

 

3 Buław:

Jako sytuacja w związku:

- Związek z pełnią możliwości,można wzajemnie się realizować

 

3 Buław:

Zyskałeś doskonałą pozycję,zyskując możność obserwowania tego,co dzieje się wokół Ciebie oraz podejmowania słusznych decyzji,opartej na posiadanej wiedzy.

Wciąż jednak masz przed sobą wiele pracy do wykonania.

 

Położenie odwrócone:

Nie jest to dobra pora na angażowanie się w sprawy biznesowe,obojętnie jakiej natury.

Trudno jest przewidzieć,jak zachowają się inne osoby.

Niewiele trzeba do tego,żebyś utracił wiarę w samego siebie.

 

Z talii "The Destiny Tarot"

 

3 Buław - Słowa Klucze:

 

Prosta: poszukiwanie, nowe perspektywy,podróż

 

Odwrotna: błędne decyzje,trzymanie się przeszłości,brak widoków na przyszłość

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Bethany

Karta pokazała mi przygotowania do ślubu i działania w tym kierunku- 3 Kielichy obok 3 Buław. Czasem mi ta karta też pokazuje poród. Fajna karta, taka pełna energii. Jesteśmy gotowi, aby coś zmienić i ruszamy do przodu.

 

przeważnie zaczynam coś, w sensie energia idzie w ruch i dzieje się.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • Maestro

3 buław + Cesarz - partner, który mieszka za granicą ;). Rok temu wróżyłam tak znajomej i miałam tę sekwencję kart i się sprawdziło;)

 

Ostrzeżenie - podczas podrózy mogą byc infekcje, poszukiwanie pomocy medycznej poza miejscem zamieszkania, dostosowanie sie do pewnych zaleceń

 

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

Mnie ukazuje się jako czekanie za czymś, wyglądanie również tęsknotę. To pragnienie by gdzieś iść, coś zrobić by coś się zadziało.

Po niej same ciężko jednak wywnioskować czy coś się zadzieje czy nie. Ważne są karty obok.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Wyczekiwania na kogoś lub jakiś rezultatów. Podróże do innych miejsc. Karta również pokazuje możliwość trójkąty, gdy osoba jest w innym mieście lub kraju. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...