Jump to content

4 Buław


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

2a7x451.jpg

 

 

Znaczenie karty 4 Buław:

 

Pierwsze sukcesy, radość z ukończenia planów, świętowanie, impreza, uroczystość, ważne wydarzenie, urlop, czas na przyjemności i odpoczynek, zbieranie żniw ciężkiej pracy, nagroda, niespodzianka, która przyniesie radość, karta może wskazywać również na budowanie domu, romans, związek nieformalny.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

CZWÓRKA BUŁAW – DZIEŁO DOKONANE (SZCZĘŚLIWA KARTA TAROTA)

 

Działanie: łatwość w uwalnianiu się z kłopotliwych sytuacji; budowanie czegoś w przyszłości przyniesie szczęście; optymizm; uwalnianie się od przeszłości (od tego co było).

 

Praca: sukces materialny; radość z efektów własnej pracy; uwolnienie od ograniczeń zawodowych; podjęcie nowej pracy; pomyślne załatwienie spraw zawodowych; praca przynosząca satysfakcję pomyślna współpraca z innymi; ciężka praca, ale przynosząca konkretne rezultaty; praca fizyczna.

 

Uczucia: romans; preferowanie wolnych związków lub małżeństwo z rozsądku; namiętność; harmonia i zgoda; życie bez konfliktów i odpowiedzialności ;miłe kontakty towarzyskie; radość; dom, w którym panuje harmonia;

 

Różne: łatwość uwalniania się od niewygodnej sytuacji; optymizm ułatwiający dobre załatwienie spraw, do których się zbytnio nie przykładamy – nie trzeba robić niczego na siłę –samo może się udać, ułożyć.Ostrzeżenie! Nie spoczywać na laurach! Ogólnie karta wróży długie oczekiwanie na owoce wysiłków, ale zbiór zawsze jest udany. Może sugerować kupno ziemi lub domu.

 

CZWÓRKA BUŁAW ODWRÓCONA

 

Działanie: opóźnienie w realizacji planów spowodowane czynnikami zewnętrznymi; brak wiary we własne możliwości; brak opieki i pomocy ze strony innych; zbyt silne wpływy z przeszłości oddziaływujące na teraźniejszość; brak wdzięczności.

 

Praca: nierealnie oceniana sytuacja zawodowa; utrata pracy; bezproduktywne działanie; konkurencja utrudniająca sukces zawodowy; niechęć do pracy.

 

Uczucia: niezbyt miły w skutkach romans; narastające kłopoty i konflikty rodzinne; niepewne szczęście; utrata spokoju.

 

Różne: ostrzeżenie przed liczeniem na szczęśliwy zbieg okoliczności! Wpływy karty odwróconej nie są bardzo silne, gdyż należy ona do szczęśliwych kart Tarota.

 

Źródło - książka: Dorota Maria Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

 

4 Pałki - harmonijna współpraca partnerska, przyjacielska, z otoczeniem. Twórcze budowanie wspólnie ustalonej przyszłości. Założenie związku, rodziny. Oświadczyny przyjęte. Pozytywnie rozwijający się związek miłosny. Współpraca, spółka przynosząca zyski. Zgoda, pokojowe współistnienie.

 

Odwrócona: brak poparcia w otoczeniu dla zamanifestowanych potrzeb i planów osobistych, brak akceptacji, odrzucenie. Źle dobrany partner, albo wspólnik, rozpad związku miłosnego. Odrzucone oświadczyny, zerwanie, osamotnienie. Brak pomocy, wsparcia ze strony otoczenia.

 

Karta ta koreluje z Wieżą Boga Major Arkanów, lecz w przeciwieństwie do niej oznacza harmonię, pokój, budowanie czegoś, co w przyszłości przyniesie szczęście.

Umowa za obopólną zgodą. Koniec trudności i strachu. Spokój, łagodność, radość. Dom, w którym panuje harmonia. Uwolnienie od tego, co było. Romans. Społeczne zaakceptowanie czyjejś postawy. Radość z efektów pracy.

 

Odwrócona: Utrata spokoju. Niezbyt miły w skutkach romans. Niepełne szczęście. Utrata wewnętrznej radości. Brak opieki. Przeszłość oddziałuje na teraźniejszość i przyszłość. Narastające kłopoty i rodzinne konflikty.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

4 Buław- radość z efektów własnej pracy, nowa praca, pomyślne załatwienie spraw zawodowych, kupno ziemi lub nieruchomości.

 

4 Buław (odwrócona) - lenistwo, brak wiary w siebie, utrata spokoju, brak pomocy ze strony innych, utrata pracy, nieuczciwa konkurencja.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

progress.gif

 

Rada z jednej karty:

 

Okres trudności za Tobą. Teraz czas na zasłużony odpoczynek, krótki wyjazd, jakąś zabawę. Spójrz na życie radośniej. Może otrzymasz informację lub zaproszenie na ślub, majówkę, bal! Nie odmawiaj! Potrzebujesz teraz ciepła, przyjaźni, miłości. Rozejrzyj się dookoła, ktoś się Tobą interesuje? Związek partnerski, ale nieformalny na razie.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

4 BULAW-

znaleznienie swojego miejsca na ziemi,

zalozenie rodziny,

optymizm,zabawa,harmonia,wspolpraca partnerska,

tworcze budowanie przyszlosci,

oswiadczyny,praca na czas okreslony

 

Czwórka Kijów

Co można zrobić z czterema kijami - palami, słupami, kolumnami? Można zaznaczyć nimi kwadrat ziemi, uczynić z niego zamkniętą przestrzeń - i samemu zająć miejsce w środku... Cztery kije-słupy to zaczątek domu - a może królewskiego pałacu, namiotu wodza, świątyni?

 

O tym wszystkim mówi Czwórka Kijów, karta tarota, której głęboki sens brzmi: znaleźć swoje właściwe i bezpieczne miejsce, i zająć w nim środkową pozycję.

 

Liczba cztery jest od zawsze, we wszystkich kulturach, liczbą ziemi i ziemskiego porządku. Ludy pierwotne czciły Cztery Kierunki Świata. Domy, place zebrań i świątynie orientowano według czterech kierunków. Ten, kto wiedział, gdzie jest wschód, południe, zachód i północ, nie gubił się - czuł się w świecie bezpieczny. Dlatego czwórka jest też liczbą dojścia do celu, spełnienia - ale nie jest to jakieś spełnienie metafizyczne czy duchowe: sukces jaki kojarzy się z czwórką, jest sukcesem ziemskim.

 

Aleister Crowley, którego śladami wędrujemy po krainie tarota, zatytułował te kartę Completion, co znaczy doprowadzenie do końca, spełnienie lub realizacja. Energia tej karty przypominała mu działanie Wenus w znaku Barana - choć ma ona w sobie również wiele ze znaku Lwa.

 

Jeżeli te kartę wyciągamy podczas wróżby, zapowiada ona, że bliskie jest doprowadzenie do końca naszych planów i przedsięwzięć - że zbliżamy się do celu, a nasza kariera - do wymiernego szczytu. Kiedy przyświeca nam ta karta, umiemy cieszyć się życiem i naszymi osiągnięciami. Jesteśmy zadowoleni z miejsca, które zajmujemy na świecie - zarówno z miejsca zamieszkania, jak i z pozycji zawodowej i osobistej.

 

Wpływ tej karty jest szczególnie korzystny, jeśli nasze wyniki zależą od innych ludzi, od jakichś pomocników i wykonawców - gdyż karta ta mówi, że ludzie będą nas słuchać i odgadywać nasze życzenia.

 

Czwórka Kijów jest dobrą wróżbą na wszelkie stanowiska publiczne - tam, gdzie jest się wybieranym; oraz w karierze (na przykład) estradowej - kiedy ktoś jest na widoku, gdy wszyscy na niego patrzą.

 

Czwórka Kijów symbolizuje także czas żniw, zbiorów, korzystania z darów losu.

 

Ale w każdym spełnieniu jest trochę smutku. Ta sama karta mówi jednocześnie, że oto osiągamy dokładnie to, co było nam dane osiągnąć na obecnym etapie rozwoju. Kto zbliża się do szczytu, już wkrótce będzie mógł już tylko schodzić w dół...

 

Jeżeli ktoś stoi dopiero w punkcie startowym, to Czwórka Kijów wcale nie jest najlepszą wróżbą... Kto myśli o przyszłości, nie będzie zadowolony, gdy ta karta każe mu zaledwie cieszyć się tym, co już ma.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Czwórka Kijów czyli Bliskie już Spełnienie, Żniwa i Zaszczyty

Małe arkana tarota (czyli karty numerowane) wcale nie są urządzone tak, że im wyższy numer, tym większe osiągnięcia. Dwójki mówią o współpracy i łączeniu się w pary. Trójki mówią o własnym wyruszeniu do celu. I już czwórki opowiadają o osiąganiu celu, o tym, że sukces bliski. Następne zaś karty, piątki, będą wskazywać na zamęt i konflikty. Czwórka Kijów mówi o tym, że dzięki własnym zasługom i zgodnie z własną wola zbliżamy się do momentu, który można uznać za sukces.

 

Czwórka Kijów jako karta pierwsza: ogólny obraz sytuacji

 

To, czego chciałeś, czego życzyła sobie twoja wola, jest już bliskie realizacji. Widoczny jest stan rzeczy, do którego świadomie dążyłeś. Bliskie jest już spełnienie, czas żniw i sławy.

 

Jako druga karta: ostrzeżenie

 

Jesteś w centrum uwagi, stoisz na świeczniku - ale tym bardziej są widoczne twoje wady i ograniczenia. Spocząłeś na laurach! To się nazywa pycha i próżność.

 

Karta trzecia: jak postąpić

 

W zasadzie swój cel osiągnąłeś; albo bardzo niewiele ci do niego brakuje. Teraz ważne są miłe pozory: ogłoszenie tego innym, zrobienie szumu koło własnej osoby. Ważne jest, aby nacieszyć się sukcesem.

 

Karta czwarta: wpływ (i obciążenia) z przeszłości

 

Jesteś w położeniu kogoś, kto już kiedyś wiele osiągnął i wiele miał, i dawniejsze sukcesy nie pozwalają ci się cieszyć obecnymi, skromniejszymi dokonaniami. (...Masz przewrócone w głowie.)

 

Karta piąta: partnerzy i towarzysze

 

Masz do czynienia z ludźmi sukcesu (z ludźmi przyzwyczajonymi do sukcesów). Od pozostałych kart zależy, czy ten fakt będzie ci pomocny, czy niekorzystny.

 

Karta szósta: zbliżający się wynik

 

Jesteś na najlepszej drodze do sukcesu! (Ale będzie to sukces bardziej w oczach innych, niż dla ciebie, w skrytości ducha.)

 

Karta siódma: to, czego się nie spodziewasz

 

Nie przewidziane ułatwienia, pomoc wysoko postawionych osób. Los bardzo chce, abyś jak najszybciej doprowadził do końca swoje przedsięwzięcia.

 

Karta ósma: rzeczy oczywiste, z którymi jednakże trzeba się liczyć

 

Twój sukces nikogo nie zdziwi i nie wywoła odzewu. ("Zrobiłeś dyplom? A mi się wydawało, że już od dawna jesteś magistrem.")

 

Karta dziewiąta: osiągnięcia nad którymi warto popracować

 

Bardzo poważnie potraktuj zadanie: Jak osiągnąć satysfakcję z tego, co się dokonało?

 

Karta dziesiąta: co z tego będą mieli inni

 

Dopuścisz do swojego sukcesu szeroką publiczność. Nadasz rozgłos swoim dokonaniom.

 

Karta jedenasta: rzeczy nie udane

 

Smutek spełnionych marzeń...

 

Karta dwunasta: dodatkowe wskazówki co do przyszłości

 

Znajdź w rozkładzie kart dodatkowe dane o tym, że przedsięwzięcie się uda i dojdzie do celu zgodnie z wolą pytającego.

 

Karta trzynasta: co potem?

 

Pozostanie nie zaspokojona żądza sukcesu.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To człowiek, który stworzył sobie enklawę własnego szczęścia. Aby być wolnym, ale nie samotnym, potrzebne mu jest poczucie bezpieczeństwa i dach nad głową. Potrzebuje partnera na tym etapie, który będzie wiernie patrzył mu w oczy i przytakiwał, w związku z tym należy nauczyć się akceptować partnera, skonfrontować własne myśli z poglądami innych a tym samym znaleźć sobie miejsce w społeczeństwie. Karta ta może oznaczać małżeństwo z rozsądku oparte na porozumieniu intelektualnym, konieczność zastanowienia się przed następnym krokiem, stabilizację uczuciową z dużą dozą nudności, korzystne transakcje związane z nieruchomościami. W sensie negatywny zatrzymanie się w miejscu stworzenie sobie miejsca, które tak naprawdę nas ogranicza.

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

4 Pałeczek - Spokój i cisza w domowym stadle, które dzielisz ze swoim partnerem i gdzie oboje możecie wzmacniać swoje siły twórcze;

Chcesz mieć piękną pogodną atmosferę w miejscu zamieszkania;

Umacniacie stary lub kupujecie nowy dom, w którym będziecie razem szczęśliwi i który możecie dzielić z innymi;

Bezpieczeństwo i stabilizacja, jako uboczne produkty waszego ognistego związku;

Jego dbałość o ciebie przybliża cię do własnego, prawdziwego ja bardziej niż wtedy, gdy byłaś sama;

Zadowolenie z tego, co się między wami dzieje; cieszy cię wasze wspólne życie;

Wiesz, co sprawia, że Jesteś szczęśliwa; czujesz, iż wreszcie dotarłaś do prawdziwego prze-znaczenia w miłości; masz prawo do radości I szczęścia; jesteś tą osobą, która wycisza l uspokaja wasz związek zręcznie żonglując argumentami; dobrze się czujesz z mężczyzną.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

4 buław

 

Jako karta dnia:

Dziś powinieneś otworzyć sie na innych ludzi. Nie obawiaj się, że ktoś Ci może wbić nóż w plecy. Nie zwlekaj, by zrobić pierwszy krok w kontaktach interpersonalnych. Zobaczysz, jak bardzo serdecznie przywitają Cię inni. Może to być także dobra okazja do flirtów. Delektuj sie tym dniem, pozbądź się czarnych myśli i obdarz ukochaną osobę bukietem kwiatów. Nie powinieneś dłużej odwlekać nieprzyjemnych spraw, na przykład trudnej rozmowy telefonicznej, ponieważ dziś z sukcesem załatwisz wszystko. Nikt nie oprze się Twojemu urokowi.

 

Jako dobra rada: Otwórz się na innych ludzi i nowe idee. Zbliż się do nich, a powitają Cię serdecznie.

 

Jako ostrzeżenie: Uprzejmość nie może być pozorna.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

4 Buław – Świętowanie i radość z tego co się robi . Pomyślność w dalszej drodze , w interesach które się zaczęło . Pomyślny początek uwieńczony sukcesem . Zadowolenie z sukcesów wypracowanych uczciwą pracą . Zasłużony wypoczynek , wyjazd , na wakacje weekend . Może również oznaczać wesele , zabawę uroczystość i wesołość .

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

Otwarcie Radość

Karta ta przynosi czas radości i odpoczynku wraz z przyjaciółmi. Często ukazuje spotkania w

plenerze takie jak piknik grillowanie, majówka. To pomyślny czas – czas świętowania.

Jesteśmy otwarci, wychodzimy do ludzi gdyż czujemy się na tyle bezpieczni. Uczestniczymy

w życiu innych. To karta spotkań, powitań, towarzyskości, rozrywki, przyjemności.

Opuszczenie naszych kryjówek i wyjście na poszukiwanie nowych bodźców i nowych pasji.

Odnosi się także do naszej psychiki – uwolnienie się od uprzedzeń, doświadczeń.

W życiu zawodowym oznacza, że nasz rozwój przyniósł nam zadowolenie i spełnienie. Plan

został wykonany teraz możemy cieszyć się wspólnie z innymi z sukcesu. Jest ot także karta

mówiąca o mozliwości pójścia dalej, gdyż czujemy się już na tyle pewnie, ze będziemy

chcieli bez obaw ruszyć w nieznane..

W związkach karta mówi o tworzeniu związku nieformalnego, luźnego. Mówi ze czujemy się

bezpiecznie i pewnie. Jesteśmy tez otwarci na nowe znajomości. Jest otwarcie radość, miłość

i bezpieczeństwo, także materialne.

 

::

 

Pierwsze sukcesy, radość z ukończenia planów, świętowanie, impreza, uroczystość, ważne wydarzenie, urlop, czas na przyjemności i odpoczynek, zbieranie żniw ciężkiej pracy, nagroda, niespodzianka, która przyniesie radość, karta może wskazywać również na budowanie domu, romans, związek nieformalny.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest agnieszka007

BŁYSKAWICZNA RADA Z JEDNEJ KARTY;

Okres trudności za Tobą.Teraz czas na zasłużony odpoczynek,krótki wyjazd,jakąś zabawę.Spójrz na życie radośniej.Może otrzymasz informację lub zaproszenie na ślub,majówkę,bal!Nie odmawiaj!Potrzebujesz teraz ciepła,przyjaźni miłości.Rozejrzyj się dookoła,ktoś się Tobą interesuje?Związek partnerski,ale nieformalny na razie.

 

źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

CZWÓRKA BUŁAW

Zapowiada nowy związek,rodzinę,przeprowadzkę,zmianę miejsca,wyjazd do innego miasta.Wskazuje na odnalezienie harmonii,szczęścia lub swojego miejsca na ziemi,sukces,wakacje,wypoczynek,zabawę.

Minusem tej karty są plany,których ktoś nie umie zrealizować,oraz życie teraźniejszością.

 

źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest Vampirella

Czwórka Różdżek – ZWIEŃCZENIE

Kompromis umowa, finalizacja.

Zakończenie prac nad czymś, co wymagało wiele trudu i wysiłku. Odpoczynek po pracy, delikatność, bystrość, piękno, wesołość, osiągnięcie sukcesu. Umiejętność rozumowania, wnioski wyciągane ze zgromadzonej wiedzy. Brak przygotowania, nierzetelność i niestałość spowodowane nadmiernym niepokojem i pośpiechem w działaniu. Piękne maniery, ale czasem nieczyste intencje.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
 • 3 months later...

"4 Buław zapowiada fazę spokoju. Otwieramy się i wychodzimy na zewnątrz, aby rozkoszować się życiem. czujemy się na tyle bezpieczni, że gotowi jesteśmy opuścić nasz pancerz ochronny, aby wziąć czynny udział w życiu świata. Karta ta wskazuje zarówno na towarzyskość, rozrywki, przyjemności i wzbierającą ochotę do życia, jak również na wewnętrzne otwarcie się, dzięki której bezpośrednio uczestniczymy w toczącym się wokół nas życiu, a kontakty z innymi powadzą do powstawania głębszych związków.

 

w życiu zawodowym karta ta oznacza, że dzięki powstawaniu trwałych, pewnych i perspektywicznych warunków pracy odnajdziemy więcej radości i zadowolenia z wykonywania swoich zadań. Jest to czas pozytywnych motywacji i zadowolenia. Uwieńczone sukcesami pokonywanie zadań stanie się dla nas przyjemnością. Karta ta może również oznaczać, ze zrezygnujemy z pracy, która dotychczas zapewniała nam poczucie bezpieczeństwa, aby z ufnością, bez lęku pójść nową drogą.

 

Na poziomie świadomości 4 buław pokazuje, że opuszczamy obszar bezpiecznych, starych przekonań, aby z otwartością poszukiwać nowych bodźców i sfer zainteresowań. Mówi również, że uwalniając sie od starych doświadczeń, bez uprzedzeń wyruszamy w nowe obszary i z radością zbieramy nowe doświadczenia.

 

w związkach osobistych karta ta zapowiada słoneczne czasy. Mówi, że w związku czujemy się pewnie i bezpiecznie - dzięki temu jesteśmy wobec siebie otwarci, przyjaźni i pełni miłości. Jest to faza przyjemnych wspólnych przedsięwzięć. Będziemy beztrosko cieszyć się życiem. Czekają nas też nowe znajomości."

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest Euterpe

jako karta dnia pokazała mi osiągnięcie celu, cieszyłam się bardzo z tego, ale byłam zbyt zmęczona by to okazać, więc wszystko zostało we mnie

 

4 buławy = impreza (domówka lub na mieście); zwykłe spotkanie w większym gronie

 

tłamszenie w sobie emocji

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

4 BUŁAW

 

BLASKI: optymizm, radość z życia, zabawa, ukończenie planów, świętowanie, związek nieformalny, wycieczka za miasto, majówka, bycie pewnym siebie, umiejętność współdziałania w grupie, tolerancja dla siebie i ludzi, umiejętność mówienia „nie” i przyjmowanie krytyki konstruktywnie, bycie asertywnym, kupienie domu, działki za miastem, uwolnienie się od obciążeń codzienności i znalezienie czasu na odpoczynek i zabawę.

 

CIENIE: opóźnienie zakończenia planów, sprzeczka w towarzystwie, nieumiejętność zauważenia szczęścia, należy nauczyć się cenić to, co się ma, odczuwanie silnego napięcia w pracy, perfekcjonizm, brak tolerancji i zrozumienia dla ludzkich słabości, nadużywanie władzy w podporządkowywaniu sobie ludzi, także agresja i nienawiść do silniejszych, strach przed konkurencją.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

4 Buław: "Ceremonia". Obchody,rocznica,ważny moment,nadawać znaczenie dniu,założyć najlepsze ubranie,dzielić się radością,ukonkretnienie intencji.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

4 Buław:

Mówią o zwieńczeniu naszych działań. To możliwość cieszenia się i spędzania czasu na łonie natury. Oznacza często hotele, domki letniskowe, domy pod miastem. To radość trwająca kilka dni. Odpoczynek i regeneracja wśród ludzi i z ludźmi. Oznacza często wspólne mieszkanie w wynajętym mieszkaniu, związek nieformalny, imprezy firmowe, integracyjne, pikniki i majówki.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

4 Buław:

Spodziewaj się sukcesu,zadowolenia oraz osiągnięć wieńczących okres ciężkiej pracy.

Otrzymasz podwyżkę lub dostaniesz awans.

Być może wkrótce zapuścisz korzenie i to w sensie dosłownym,zakładając ogród lub przenosząc się do nowego domu.

 

Położenie odwrócone:

Zachowaj ostrożność w kwestiach nieruchomości - możesz natrafić na komplikacje albo ktoś nie będzie wobec Ciebie uczciwy.

Jeśli ostatnio się przeprowadziłeś,nowe otoczenie może dawać Ci mniej przyjemności,niż się tego spodziewałeś.

 

"The Destiny Tarot"

 

4 Buław - Słowa Klucze:

 

Prosta: wolność,radość,ekscytacja

 

Odwrotna: opóźnienie,brak wsparcia,utrata bezpieczeństwa

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
Guest Bethany

Kiedyś mi ślub pokazała. Zazwyczaj mi ta karta wychodzi, jak coś w domu robię, zmieniam wystrój, jak remontowałam dom też mi wychodziła.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Zwrocone oczy na ważne wydarzenie,silne zainteresowanie, bycie w totalnym centrum zainteresowania, może dotyczyć tez osobistej relacji, kiedy poświęcamy uwagę tej drugiej osobie na Maxa, albo ogólnie, jest to cos/ktos ktoś przykuwa naszą uwagę na dłużej, coś na co nie jesteśmy obojętni,nie "machamy" ręką

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 7 months later...

Chciałam potwierdzić możliwy związek 4 kijów z romansem (pisał o tym Suliga). Otóż koleżanka jakiś czas temu stała się obiektem intensywnych zalotów ze strony jednego pana w pracy, a ponieważ pan był niczego sobie, spytałyśmy o intencje pana i wyszła 4 kijów. Okazało się, że pan jest w stałym związku, co prawda nieformalnym, ale mieszka od kilku lat z partnerką i jej synem. I najwyraźniej znudzony rutyną poszukiwał dodatkowych wrażeń, romansu. Widać do pełni zadowolenia brakowało mu czwartej buławy do tego trzyosobowego rodzinnego życia. Gdy koleżanka powiedziała wyraźnie, ze nie interesuje jej romans z zajętym mężczyzną, zaloty się skończyły. Więc niczego, poza romansem na boku, nie miał do zaoferowania.

Edited by iona11
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Świętowanie w gronie znajomych. Fajne spotkanie, kiedy dobrze się wszyscy bawią. W uczuciach relacje nieformalne, dobra zabawa, ale nic poważnego. 

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
Guest Lianna

Fajna karta, pokazuje mi przeważnie imprezy, świętowanie, też rodzinę. Czasem romans też. Ogólnie radość, pozytywne emocje, awans, sukces. Chyba mi ślub pokazała raz.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

trzymanie emocji w sobie

spotkanie

przyjemności

świętowanie

radość

bierność w działaniu

tutaj jest gorąco, jest energia, ale niekoniecznie może to być widoczne

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...