Jump to content

5 Buław


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

149v2qa.jpg

 

 

Znaczenie karty 5 Buław:

 

Karta oznacza zdrową konkurencję (jeśli karta jest w położeniu prostym), chęć sprawdzenia swoich sił w pewnych przedsięwzięciach, rywalizacja, zawody, to także obrona swoich poglądów, wymiana zdań, zażarta dyskusja, chęć wyrwania się z rutyny, która prowadzi do poszukiwania nowych wrażeń, wyzwań. Karta może oznaczać również konflikt, konieczność obrony swoich racji, aktywność fizyczną, buntowanie się.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

PIĄTKA BUŁAW – SPÓR

 

Działanie: pokonanie trudności; twórcza realizacja; odmiana; zaznaczenie swojej obecności w środowisku; przewodzenie innymi; siła woli; upór w dążeniu do celu; bezpardonowa walka; wykorzystanie posiadanych doświadczeń do pokonywania przeciwności losu; władza nad sobą i możliwość panowania nad otoczeniem; zapowiada triumf w najtrudniejszych sytuacjach.

 

Praca: zadowolenie lub pozytywna wiadomość w miejscu pracy; praca w transporcie, w handlu; pojawienie się nowych możliwości.

 

Uczucia: burzliwy okres w związku; popędliwość; szukanie pretekstu do kłótni; jeśli krótkie spięcia nie są w porę rozładowywane, mogą prowadzić do poważniejszych konfliktów; wróży spełnienie uczuciowe ,bogactwa materialne lub duchowe.

 

Różne: odrzucenie tego co zbędne i niepotrzebne; lekki niepokój; zaangażowanie się w czyjeś kłopoty; brak konsekwencji w działaniu; niepewność; możliwy wyjazd.

 

PIĄTKA BUŁAW ODWRÓCONA

 

Działanie: niezgodność pragnień i dążeń; pośpiech i nieostrożność w działaniu; wyższa konieczność do której trzeba się dostosować; uwikłanie się w cudze kłopoty; brak wyczucia sytuacji; ingerencja osób trzecich; natłok spraw do załatwienia.

 

Praca: problemy w miejscu pracy nie z winy pytającego; sugerowana akceptacja ponieważ pytający nie jest w stanie pokonać przeciwnika; oszustwo; kłótnie i troski; brak sukcesów w prowadzonej działalności; niepotrzebna rywalizacja.

 

Uczucia: spór, kłótnie i troski; niezgodność pragnień i dążeń; brak wyczucia.

 

Różne: uwikłanie się w cudze kłopoty; opieszałość; upieranie się przy przegranej sprawie; przegrany zakład; problemy z koncentracją; nieumiejętność przyznania się do popełnionego błędu.

 

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

 

5 Pałek - wyraźnie określone własne zdanie w toczącej się żywo dyskusji i wymianie różnych poglądów, prowadzi do ustalenia priorytetów i kierunku na przyszłość. Krótka podróż, ruchliwość, częste i liczne kontakty towarzyskie, intelektualne, handlowe. Aktywne poszukiwanie rozwiązania, wyznaczonego sobie celu. Wybieranie czegoś jednego spośród licznych i sprzecznych propozycji. Uzgodnienie stanowisk, negocjacje. Rozmowność, komunikatywność. Praca związana z komunikacją i wyjazdami w delegację. Świadomość swojego celu.

 

Odwrócona: niezgoda otoczenia na zrealizowanie czyjegoś projektu. Nieudana podróż, zerwane kontakty, zamilknięcie w dyskusji, rejterada z placu boju. Zatajenie własnego odmiennego zdania z powodu miażdżącej przewagi przeciwników. Atmosfera niedopowiedzeń, fałszu, nieszczerości. Szantaż, lęk przed silniejszymi, którzy niekoniecznie mają rację.

 

Poszukiwanie, penetracja. Ktoś o żywym umyśle. Lekki niepokój. Drobne kłótnie. Zaangażowanie w czyjeś kłopoty. Praca w transporcie, w handlu. Możliwy wyjazd. Sprzeczka miłosna. Nieporozumienia. Wyjaśnienie nieporozumień.

 

Odwrócona: Oszustwo. Narastające wewnętrzne i zewnętrzne sprzeczności. Opieszałość. Brak wyczucia. Ingerencja.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

5 Buław- pokonanie trudności, zabawa, upór w dążeniu do celu, nowe możliwości w konkretnej sferze działalności, odrzucenie tego, co zbędne

 

5 Buław (odwrócona) - niezgodność działań i celów, uwikłanie się w cudze kłopoty, ingerencja osób postronnych, przegrana sprawa, brak czasu.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

progress.gif

 

Rada z jednej karty:

 

Okres napiętych stosunków międzyludzkich. Rywalizacja, konkurencja, napięcie. Jeśli szukasz pracy, bądź dobrze przygotowany, by jak najlepiej przedstawić swoje umiejętności i doświadczenie.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

Zdrowie - gorączka (ponad 38 stopni), ból gardła, katar itd.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

5 BUŁAW- gotowosc do walki,zdrowna konkurencja,

czasem szarpanina z zyciem ,mocowanie sie z czyms nieuchronnym . w negatywie-

sprzeczki,awantury,niemoznosc wyjscia z zakletego kregu,dominacja nad otoczeniem

 

Piątka Kijów

Po długiej przerwie, kiedy omawiałem same Wielkie Arkana, pora wrócić do Arkanów Małych. Po tarotowych Czwórkach, kartach równowagi i stabilizacji, następują Piątki, w których zawarta jest energia zupełnie przeciwnego rodzaju: pełne są te karty zamętu, niestabilności, ale i twórczych zarodków na przyszłość.

 

Piątka Kijów jest związana z żywiołem ognia, a wielkiemu mistrzowi sztuk tajemnych, Aleisterowi Crowleyowi kojarzyła się ze znakiem Lwa, w którym przebywa Saturn. Crowley w swojej talii kartę tę opatrzył tytułem Konflikt, zaś jego naśladowca, David Sheridan, narysował na niej dwóch nagich młodzieńców, niby Kaina i Abla, sczepionych w śmiertelnym zmaganiu.

 

Crowley wyraził się o tej karcie, iż naładowana jest energią wulkaniczną. Przypominała mu mit o Feniksie, czyli ideę destrukcji i oczyszczenia przez ogień, po którym może nastąpić odrodzenie się z popiołów.

 

W naszym zwyczajnym życiu karta ta ma zawiązek z ogniem, dymem, żarem, paleniem się, a także ze żrącymi chemikaliami i produktami destylacji, takimi jak smoła, benzyna i alkohol. Oznacza ono także nadmierne gorąco w sensie przenośnym i psychicznym: a więc spalające uczucia, pośpiech, gorączkę, nadmierny entuzjazm i wybujały indywidualizm.

 

W oczywisty sposób oznacza też agresję i walkę, a także ludzi marsowego typu, którzy w agresji i walce znajdują upodobanie.

 

Może też ta karta oznaczać gwałtowne przemiany psychiczne, w rodzaju tej, jaka przeżył Święty Paweł, którego oślepiła (dosłownie) wizja Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

A do naszych codziennych doświadczeń wracając, Piątka Kijów zawsze mówi o tym, że powolny, stopniowy i pokojowy rozwój sprawy, o która pytamy, doszedł już do kresu, że zbyt wiele nagromadziło się nie rozwiązanych sprzeczności, i sytuacja nieuchronnie grozi wybuchem. Często ta karta zwiastuje, że z kimś dosłownie będziemy musieli stanąć do walki.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Piątka Kijów czyli niszcząca siła ognia

Czwórki we wszystkich tarotowych kolorach oznaczały stabilizację i osiągnięcie celów. Kiedy przychodzą Piątki, pojawia się niepokój, kłótnia i rozpad, ale i zapowiedź gwałtownej przemiany. Połączenie nerwowej liczby pięć i ognistej energii Kijów w karcie Piątka Kijów to istna mieszanka wybuchowa. Nie darmo Aleister Crowley nadał tej karcie przydomek Konflikt. Prócz tego Piątka Kijów symbolizuje ogień, pożar, agresję, silniki spalinowe, żrące substancje chemiczne.

 

Piątka Kijów jako pierwsza, główna karta w rozkładzie

 

Wszystko, tylko nie spokój! Wydarzenia gwałtownie przyspieszają. Prawdopodobne są konflikty, walka, starcie sprzecznych programów. Osoby zaangażowane w tę sprawę są nabuzowane; fale emocji podnoszą się wysoko. Zanosi się na rozwiązania siłowe.

 

Jako karta druga, ostrzegająca...

 

...Ostrzega przed stratami od ognia, napadu, poparzeń termicznych lub chemicznych itp. gwałtownych wypadków. Ostrzega, że w tle sprawy działa czyjaś nie nasycona agresja. Przestrzega, że wypadki potoczą się szybciej niż sądzimy i że możemy utracić nad nimi kontrolę.

 

Jako karta nr 3 co robić?

 

Nie wahaj się przed użyciem siły i zaskoczenia. Działaj szybko, uprzedzając ewentualnych przeciwników. Podniesiony głos i groźby mogą być całkiem skuteczne i wskazane. Myśl tylko o sobie - bez zdrowego egoizmu nie wygrasz.

 

Jako karta nr 4; dziedzictwo przeszłości

 

Ciążą na tobie i twojej sytuacji nie rozwiązane konflikty: ktoś ci zazdrości i myśli o rewanżu. Jest coś w twojej przeszłości, co działa jak podłożona bomba - która kiedyś wybuchnie.

 

Jako karta nr 5; partner (partnerzy)

 

Współdziałasz z ludźmi gatunku marsowego, którzy mogą ci pomóc swoją siła i gotowością do walki, ale również zaszkodzić swoją agresywnością, niewyparzonym językiem, kłótliwością itd.

 

Jako karta nr 6; wynik, który już widać

 

Rozwiązanie problemu nastąpi na drodze walki. Piątka Kijów w tej pozycji oznacza, że tej walki raczej nie da się uniknąć. Ta karta nie orzeka, czy tę walkę wygrasz.

 

Karta nr 7; możliwy nieoczekiwany zwrot akcji

 

Gdzieś obok ciebie narasta agresja, czyjeś pretensje, które mogą się nieoczekiwanie wyładować; ale także prawdopodobne są wypadki losowe, jak zderzenie, pożar, burza, itp.

 

Karta nr 8; sprawy nazbyt oczywiste

 

W tobie samym lub w twoim otoczeniu jest zbyt wiele agresji (której zapewne nie zauważasz).

 

Karta nr 9; mistrzostwo

 

Masz szanse nauczyć się chwytać okazje i wygrywać w gwałtownych starciach. (5 Kijów w tej pozycji może zachęcać do ćwiczenia karate lub kungfu.)

 

Karta nr 10; pożytek dla innych

 

Masz szansę osłonić innych przed agresją, albo jedną walką zakończyć przedłużający się konflikt.

 

Karta nr 11; rzeczy chybione i nie doszłe do skutku

 

Falstart. Walkower. Nie wykorzystane skutki Wiktorii Wiedeńskiej. Krzyżacy po Bitwie Grunwaldzkiej odbudowują swoją potęgę.

 

Karta nr 12; rzut oka jeszcze raz na rozkład

 

Karta wskazuje, że wszystko będzie się działo mniej łatwo i bardziej konfliktowo. Jeszcze raz starannie rozważ, gdzie mogą się kryć przyczyny konfliktów.

 

Karta nr 13; następny cykl przemian...

 

...Będzie bardziej ostry niż to się działo dotąd.

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To przeciwnicy, których pokonanie wymaga dużej bystrości umysłu. Człowiek chce i musi wywinąć się z czegoś niedobrego. Aby nie popełnić błędu należy umieć poprosić o radę innych. Szybki działanie nie jest wskazane. Konieczność pójścia naprzód ale poprzez spryt i intelekt aby uniknąć pułapki. Karta symbolizuje spory, które można uniknąć poprzez podstęp w celu wymanewrowania z niekorzystnej sytuacji. Czasem to szarpanina z życiem, wzięcie go za bary, mocowanie się z czymś nieuchwytnym. W negatywie, sprzeczki (również miłosne), awantury, niemożność wyjścia z zaklętego kręgu. Czasem też skłonność do dominacji nad otoczeniem. Karta ta najczęściej symbolizuje otwarty konflikt z kimś, z kim pokojowe załatwienie sprawy nie wypali bo zbyt dużo emocji negatywnych się spiętrzyło.

 

WRÓŻBY - TAROT

 

Symbolizuje walki, wywołane przez ambicje, intrygi i ducha rywalizacji, opacznie rozumianego. Jedynie cienka, czerwona linia, oddziela sytuację, w której prezentujemy własne zalety od sytuacji, w której przez nas inni czują się przegranymi. Być może trzeba będzie zapytać się, kto tak naprawdę skorzysta, gdy wszyscy pracujemy tak ciężko w zamian za tak niewiele. Czy służę jakiemuś negatywnemu planowi, manipulującemu ludźmi, kiedy do biznesu stosuję metaforę bitwy? Nawet jeśli chodzi wyłącznie o to, by pracować jak najlepiej, by określić to, co jest w nas unikalne i by nas zauważono należy pamiętać by w marszu po drodze sukcesu nie ranić innych. Jest to tym bardziej ważne, jeśli nie chcemy cieszyć się naszym sukcesem – o ile będzie można tak go określić – w samotności. Blaski – Przeciwnicy, których pokonanie wymaga bystrości umysłu. Nieuniknione konflikty, próby, przez które trzeba przejść, by osiągnąć dalszy sukces lub utrzymać dotychczasowe osiągnięcia. Przełomowe wydarzenia, które żądają od człowieka całego zasobu jego pomysłowości i wobec których nic nie pozostaje bezpiecznym. Karta wskazuje, że walka, jeżeli ma być zwycięska i wynagrodzona, musi być bezpardonowa. Cienie – Spory, których można było uniknąć; oszustwo, porażka poniesiona w wyniku jakichś forteli.

 

Wstajesz rano i w drodze do łazienki uderzasz się w palec u nogi. Jesteś pod prysznicem i stwierdzasz, że nie ma mydła. Przy śniadaniu oblewasz sobie koszulę sokiem. Kiedy wsiadasz do samochodu, okazuje się, że akumulator padł. Zapowiada się straszny, okropny, niedobry, bardzo zły dzień. Prześladują cię kłopoty – te drobne, irytujące4, które wkurzają cię właśnie dlatego, że są takie niewielkie.

Piątka Buław pokazuje sytuację, w której całe twoje otoczenie wydaje się walczyć z tobą. Nic nie przebiega płynnie, wszystko działa przeciwnie. Postacie na karcie walczą ze sobą wzajemnie. Nie ma żadnego skoordynowanego wysiłku, żadnej zgody. Gdy ta karta się pokazuje, bądź przygotowany na wyboistą drogę. Będziesz potrzebował nadzwyczajnej cierpliwości i wytrwałości, by dotrzeć do punktu, w którym osiągniesz cokolwiek. Piątka Buław nie przedstawia największych przeszkód, tylko mnóstwo małych, irytujących.

Ta karta również oznacza konkurencję. W odpowiednich okolicznościach konkurencja jest użyteczna. Sprzyja nadzwyczajnym wysiłkom, wywołuje podniecenie, zachęca najlepszych. Kiedy Piątka Buław pojawia się w odczycie, sprawdź elementy konkurencyjne. Możesz być zaangażowany w konkurs, rajd lub grą. Możesz odkryć, że masz rywali, którzy są przeciw tobie lub zagrażają twojej pozycji. Możesz poczuć się zniechęcony (lub ożywiony) tak ludożerczym otoczeniem, w którym się znalazłeś. Z samego założenia konkurencja stwarza podziały. Upewnij się, że pomaga ona tobie i innym osiągnąć prawdziwe cele. W przeciwnym razie dąż do kooperacji.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

5 Pałeczek - Mężczyzna bardzo tobą zainteresowany nie chce pogodzić się z myślą o twoim odejściu;

Oboje jesteście opętani wspólnym pożądaniem;

Dzika, namiętna miłość, która nigdy się nie skończy tylko będzie rosła z każdym dniem; obsesja seksualna;

On myśli o tym jak cię zdobyć bez względu na późniejsze konsekwencje;

Walczycie o szczególne wpływy poza związkiem; jedno z was zbiera argumenty w celu zniszczenia waszej przyjaźni; toczycie wojnę podjazdową;

Jedno z was boi się intymnego kontaktu i to przysparza problemów waszemu związkowi;

Para, która najpierw musi się kłócić a potem godzi się popadając w fizyczną rozkosz;

Nie słuchasz go lub on nie słucha twoich narzekań;

Oboje jesteście wciągnięci w sprawy społeczne, co zbliża was do siebie;

Podejmij ryzyko w miłości; zagraj tak Jakbyś nienawidziła kogoś, choć w rzeczywistości go lubisz; zaczynasz podejrzewać siebie o ukryte pragnienia; zaplątujesz się w spontaniczny i ognisty romans.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

5 buław

 

Jako karta dnia:

Dziś zachowaj dobrą kondycję, ponieważ będziesz musiał udowodnić swą siłę. Ten dzień oferuje Ci zdrowe wyzwanie, którego nie powinieneś unikać. Obojętnie czy będzie to zawodowa rywalizacja, konflikt w życiu osobistym lub potrzeba dogadania się z partnerem. Chwyć po prostu byka za rogi i pokaż wyraźnie, że trzeba się z Tobą liczyć. Jeśli pozostaniesz uczciwy i ddatkowo wykażesz się pełnym zaangażowaniem, masz najlepszą szansę na zwycięstwo. Ale nawet jeśli zajmiesz tylko drugie miejsce, uznasz, że było warto.

 

Jako dobra rada: Przyjmij zakład. Postaw sobie wyzwanie. Nawet jeśli nic wielkiego z tego nie wyniknie, to wiele się nauczysz.

 

Jako ostrzeżenie: Ambicje nie powinny przekształcać się w bezpardonowość, a mistrzostwo w przechwalanie się.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Maestro

V(5) Kijów czyli niszcząca siła ognia - pojawia się niepokój, kłótnia i rozpad, ale i zapowiedź gwałtownej przemiany, pokonanie trudności, Karta oznacza zdrową konkurencję chęć sprawdzenia swoich sił w pewnych przedsięwzięciach, rywalizacja, zawody, to także obrona swoich poglądów, wymiana zdań, zażarta dyskusja, chęć wyrwania się z rutyny, która prowadzi do poszukiwania nowych wrażeń, wyzwań. Karta może oznaczać również konflikt, konieczność obrony swoich racji, aktywność fizyczną, buntowanie się.

 

Piątka Kijów zawsze mówi o tym, że powolny, stopniowy i pokojowy rozwój sprawy, o która pytamy, doszedł już do kresu, że zbyt wiele nagromadziło się nie rozwiązanych sprzeczności, i sytuacja nieuchronnie grozi wybuchem. Często ta karta zwiastuje, że z kimś dosłownie będziemy musieli stanąć do walki.

 

To przeciwnicy, których pokonanie wymaga dużej bystrości umysłu. Człowiek chce i musi wywinąć się z czegoś niedobrego. Aby nie popełnić błędu należy umieć poprosić o radę. Szybki działanie nie jest wskazane. Konieczność pójścia naprzód ale poprzez spryt i intelekt aby uniknąć pułapki. Karta symbolizuje spory, które można uniknąć poprzez podstęp w celu wymanewrowania z niekorzystnej sytuacji.

 

Czasem to szarpanina z życiem, wzięcie go za bary, mocowanie się z czymś nieuchwytnym. W negatywie, sprzeczki (również miłosne), awantury, niemożność wyjścia z zaklętego kręgu. Czasem też skłonności do uzdrawiania, dominacji nad otoczeniem. Karta ta daje też możliwości studiowania i zdobywania wiedzy, gorączkę podróży i chęć poznawania świata w każdej dziedzinie.

 

Intensywne współzawodnictwo w pracy; ścieranie się siły woli, kiedy argumenty płyną ale nikt nie może powiedzieć kto zwycięży, „czyje będzie na wierzchu”; wewnętrzny konflikt spowodowany wątpliwościami odnośnie własnej tożsamości lub wyzwaniem dla naszych ideałów; niestabilność która zagraża małżeństwu lub współpracy biznesowej; bójka; irytacja, rozpraszanie energii. Praca w transporie, handlu,

 

Piątka Kijów symbolizuje ogień, pożar, agresję, silniki spalinowe, żrące substancje chemiczne, spalające . W naszym zwyczajnym życiu karta ta ma zawiązek z ogniem, dymem, żarem, paleniem się, a także ze żrącymi chemikaliami i produktami destylacji, takimi jak smoła, benzyna i alkohol.

 

Uczucia + burzliwy okres w zwiążku, szukanie pretekstu do kłotni, nierozładowane napięcia

- spór, kłótnie, troski, niezgodność dążeń i pragnień, brak wyczucia, osoba kłotliwa, spalające się uczucia,

 

Oznacza ono także nadmierne gorąco w sensie przenośnym i psychicznym: a więc spalające uczucia, pośpiech, gorączkę, nadmierny entuzjazm i wybujały indywidualizm, oraz wypadki losowe, jak zderzenie, pożar, burza.

 

Karta zawiera bardzo silny pierwiastek działania. Symbolizuje nowe pomysły, współzawodnictwo życiowe i zawodowe. Oznacza też twórcze inicjatywy, kreatywne działanie, pokonanie trudności, sukcesy w sporcie i na scenie, zabawę, beztroskę, zysk i złoto, zadowolenie w miejscu pracy, handel transport,

 

V Kijów + nowe pragnienia, dobre porozumienia na gruncie zawodowym, seks bez tabu, egzamin, gra fair play, kontrola, pokonanie trudności, odmiana, praca w transporcie handlu, burzliwy okres w zwiazku, powody do kłótni, możliwy wyjazd, odrzucenie tego co zbędne, niepewność, lekki niepokoj, chęć spradzenia się, zastanowienie gdzie kierowac swoja energię i jak rozłozyc siły, zmagania, rywalizacja, chęć przewodzenia, rządzenie, przywódca, walka z myślami, rozterki, codzienna szarpanina, dezorientacja, trudności w osiągnięciu celu, nerwowa sytuacja, szybko kończące się znajomości, należy uważać na materiały chemiczne, żrące, łatwopalne, działanie w pośpiechu, dezorientacja, niespełnione pragnienia

__________________________________________________________________________________________

CZAS: 5 dni

 

ZDROWIE: żyły, ciśnienie krwi, skoki, puls, pękanie i kruchość naczyń krwionośnych

 

KLUCZE - czas na przemyslenie działan i modyfikację, zainteresowanie sztuka i pięknem

__________________________________________________________________________________________

(5) piątka symbolizuje skumulowana siłę. Może wznieść na wyżyny lub spowodowac upadek, to poszukiwanie doswiadczen, badanie zycia, połmetek. Wprowadza ruch, zmianę, dzialanie. Jest pragnieniem wyjscia poza proste ramy, symbolizuje ryzyko, niepewność. Symbolizuje zainteresowanie sztuka, pięknem,

________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona - konflikt miedzy seksualnością a duchowością, problem z porozumieniem w pracy, niewierność realna lub wyimaginowana, uwikłanie w cudze klopoty, problemy w pracy, brak wyczucia, pośpiech, niostrożność, natłok spraw, ingerencja osób trzecich, brutalność, przemoc, bójka, zerwanie umowy, poczucie ataku przez wszystkich, oznacza lenistwo, wywołuje trudności, rodzi niechęć, niestabilność która zagraża małżeństwu lub współpracy biznesowej, bójka, irytacja, rozpraszanie energii, kłótnie, sprzeczki, ingerencja innych osób w nasze sprawy, trudności do przystosowania się do działań w grupie, przeciwności losu, rozpad, niemożność osiągnięcia celu, zerwanie.

 

W negacji wskazuje przede wszystkim na ostre spory zawodowe, brak porozumienia na tej płaszczyźnie, również kłótnie o wysokość wynagrodzenia.

 

Oznacza ono także nadmierne gorąco w sensie przenośnym i psychicznym: a więc spalające uczucia, pośpiech, gorączkę, nadmierny entuzjazm i wybujały indywidualizm, oraz wypadki losowe, jak zderzenie, pożar, burza.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Wyzwania, sportowa rywalizacja

Karta konkurencji i współzawodnictwa. Mierzenia sił z innymi na tych samych zasadach. To

karta egzaminów, które sprawdzają naszą zręczność nie tylko fizyczną, ale takze

intelektualną. Karta przedstawia konkurencję w większej grupie ludzi. Pozwala nam

sprawdzić swoje własne umiejętności. Przedstawiać Moze zawadiakę.

Przedstawia takze problemy, z którym się borykamy, które wymagają duzego nakładu naszej

energii.

W zyciu zawodowym- pokazuje ze stoimy przed wyzwaniem, które nalezy podjąć, mimo iz

moze być to trudne zadanie, ale wykonalne.

W związkach – pokazuje, ze związek ten funkcjonuje na zasadzie rywalizacji. Intensywne

spory, kłótnie, dzięki którym wytwarzane jest ciepło wewnątrz związku. Poprzez kłótnie

rozwiązujemy problemy.Karta zachęca do bycia fair paly wobec współzawodników.

 

::

 

Karta oznacza zdrową konkurencję (jeśli karta jest w położeniu prostym), chęć sprawdzenia swoich sił w pewnych przedsięwzięciach, rywalizacja, zawody, to także obrona swoich poglądów, wymiana zdań, zażarta dyskusja, chęć wyrwania się z rutyny, która prowadzi do poszukiwania nowych wrażeń, wyzwań. Karta może oznaczać również konflikt, konieczność obrony swoich racji, aktywność fizyczną, buntowanie się.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest agnieszka007

BŁYSKAWICZNA RADA Z JEDNEJ KARTY;

Okres napiętych stosunków międzyludzkich.Rywalizacja,konkurencja,napięcie.Jeśli szukasz pracy,bądź dobrze przygotowany,by jak najlepiej przedstawić swoje umiejętności i doświadczenie.

 

źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

 

PIĄTKA BUŁAW

 

Karta symbolizuje współzawodnictwo życiowe i zawodowe,a także zmagania.Jest to też rywalizacja,chęć przewodzenia,rządzenie,walka z myślami i problemami,rozterka,codzienna szarpanina lub beztroska.

Cień tej karty wskazuje przede wszystkim na ostre spory zawodowe,także w związkach.Jeśli pytamy o uczucia,karta oznacza brak porozumienia na tej płaszczyźnie,również kłótnie,problemy z konkurencją.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

5 Buław

+ dezorientacja, trudności w osiągnięciu celu, nerwowa sytuacja, szybko kończące się znajomości, należy uważać na materiały chemiczne, żrące, łatwopalne, działanie w pośpiechu, dezorientacja, niespełnione pragnienia

- kłótnie, sprzeczki, ingerencja innych osób w nasze sprawy, trudności do przystosowania się do działań w grupie, przeciwności losu, rozpad, niemożność osiągnięcia celu, zerwanie.

 

źródło:Strona Domowa

 

5 buław

zmagania, rywalizacja, chęć przewodzenia, rządzenie, przywódca, walka z myślami, rozterki, codzienna szarpanina

 

Źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Vampirella

Piątka Różdżek – SPÓR

 

Kłótnia i walka.

Gwałtowny konflikt i zuchwałość, lekkomyślność, okrucieństwo, przemoc, żądza, pragnienie, marnotrawstwo i szczodrobliwość; wszystko w zależności od tego czy karta jest dobrze czy źle położona.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

" 5 buław jest kartą wyzwania, mierzenia sił, sportowego współzawodnictwa. Stawia nas w sytuacjach, w których jesteśmy zmuszeni sprawdzić nasze siły. W żadnym wypadku nie chodzi tutaj o wrogie lub wręcz niszczące kłótnie i spory. Jest to mierzenie sił wynikające z zawadiactwa i zuchwałości, mające charakter zakładu lub wyrażające się w formie zadań, które wymagają od nas wykorzystywania wszystkich umiejętności. Najczęściej ma ono zabawowy charakter, który tylko w niewielu niekorzystnych przypadkach zamienia się w poważną sprawę. Doświadczeń, które niesie z sobą ta karta, nie powinniśmy unikać, ponieważ są one dobrą i przeważnie interesująca okazją uświadomienia sobie własnych umiejętności.

 

w życiu zawodowym- 5 buław pokazuje, że stoimy przed wyzwaniem, które należy podjąć. Jest to co prawda trudne zadanie, ale nie ponad nasze siły. Mogą to być nowe, niecodzienne zadania lub zlecenie o takiej wadze, która początkowo wstrzymuje oddech. Może to również być jakiś międzyludzki problem, którego rozwiązaniu musimy wykazać sie zręcznością. We wszystkich przypadkach karta ta nakazuje, aby wyzwanie potraktować jak ćwiczenie- podejść do niego z lekkością i wykonać go bardziej <<sportowo>> niż z zawziętą powagą

 

na poziomie świadomości- 5 buław mówi, że borykamy się z problemami, które wymagają ogromnego wkładu pracy i dzięki temu zaprowadzą nas znacznie dalej na naszej drodze poznania. wyrażone tu doświadczenia zilustrować można najlepiej na przykładzie zaangażowania w spory i nie mająca końca dyskusje okresu dojrzewania i tuż po nim, w których osoba dorastająca zmuszona jest do stopniowego odcinania się od przyjętych przekonań i zastępowania ich nowymi, własnymi przeświadczeniami.

 

w związkach osobistych- karta ma charakter wypełnionego wprawdzie miłością, ale przeważnie walczącego związku. Nie chodzi tutaj o romantyczne bycie ze sobą, lecz o intensywne spory. 5 buław może oznaczać fazę, w której poprzez kłótnie, wspólne z partnerem zbliżamy się do rozwiązania problemów. Karta ta może być również wskazówką, że nasz związek żyje dzięki ciepłu, jakie wytwarzają tarcia i dlatego nadajemy mu kształt ciągłego współzawodnictwa.(...)."

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Pokazała mi:

kilku kręcących się wokół mnie panów

jako karta dnia: wiele rzeczy zawsze odkładanych - tego dnia zrobionych z chęcią (to ważne), szybko i gładko

Mnogść doznać, uczuć, myśli kłębiących się w głowie, w ogóle rozmaitość. Od smutku po euforię, wszystko wymieszane

nigdy nie jest nudno z 5 buław

pożądanie seksualnie, myśli o seksie, podniecenie, chęć na szybki seks

Nie kojarzy mi sie z trudnościami, walką. Jesli już, to szybkie pokonanie problemów, moze w tym sensie jakaś walka.

W talii RW ja widzę tam gości, którzy nie walczą, ale prezentują te swoje buławy

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Maestro

Mi ta karta zawsze pokazuje kilku absztyfikantów :lol: kręcących się kolo mnie lub też np. mężczyznę, wokół którego jest kilku innych mężczyzn (np. w pracy, na imprezie etc.)

 

Stan zapalny, trudności z postawieniem właściwej diagnozy, zapobieganie chorobom

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Mi kiedyś jako karta dnia wykazała sprzeczkę, ja i ta druga osoba byłyśmy niesamowicie uparte. Żadne nie chciało odpuścić.

Edited by PurpleFlower
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 1 month later...

Jak piątka mieczy to może być solidna kłótnia między dwoma różnymi poglądami, dwa zupełnie odmienne zdania i odcięcie się przez to jednej od drugiej osoby, tak 5 buław jest w tym konspekcie bardziej łagodna. To bardziej luźna wymiana zdań, poglądów. Bez walki na noże. To oczekiwanie, że jedna z osób wyjdzie na przeciw drugiej z rozmową. Tematyka jest raczej seksualna. (noże - intelekt, puchary - uczucia, denary - powaga, status, pieniądze). Tu chodzi o coś bardziej prymitywnego - a więc seks :) Podpięłabym pod tą kartę chęć totalnie luźnego kontaktu, bez żadnych oczekiwań i obowiązków, na tle seksualnym. To też rodzaj "próby" relacji między dwiema osobami. "Poseksimy się" i zobaczymy naturalnie "co dalej".

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

5 BUŁAW

 

BLASKI: pełne zaangażowanie się w realizację swoich celów i zamierzeń, gotowość do walki, konkurowania z innymi, obrony swoich poglądów, stanowiska, mierzenie swoich sił, prowadzenie gry fair play, chęć sprawdzenia się, podjęcia ryzyka, zdecydowanie, egzamin, kontrola.

 

CIENIE: prowadzenie podstępnej, nieuczciwej walki, konkurencji, oszustwo, walka ze wszystkimi, którzy odważą się stanąć na drodze do realizacji wytyczonych celów przy używaniu wszystkich środków, brutalność, przemoc, życie w przekonaniu, że jest ono ciągłą walką, a także poczucie bycia atakowanym przez wszystkich, brak zaufania do siebie, zerwanie umowy, bójka.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

5 Buław: "Walka". Trening,współzawodnictwo,test siły,brutalna reakcja,rywalizacja,która urywa przyjaźń.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

5 Buław:

To karta wielkiego ognia. Mówi o rywalizacji , sprawdzaniu siebie o zręcznej konkurencji.

Zmusza nas do gry fair play, pobudza do działania. To duch rywalizacji. Mówi również o kłótniach i bójkach. Może sygnalizować gorączkę, stan zapalny, ognisko zapalne w organizmie. Oznacza wszelkiego rodzaju wybuchy i pożary w przyrodzie. To karta konkursów, sportowych zmagań, konkurencji, rozproszenia energii, energii twórczej.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

5 Buław:

Przechodzisz przez irytujący okres,kiedy nic nie biegnie zgodnie z planem.

Interesy utkną w martwym punkcie,pojawią się kłopoty z porozumiewaniem.

Przygotowania do podróży mogą uleć zakłóceniu,zatem nie zostawiaj niczego przypadkowi ani nie odkładaj na ostatnie chwile.

 

Położenie odwrócone:

Bardzo trudna faza w sferze planów wyjazdowych oraz kontraktów biznesowych.

Może się okazać,że nic nie biegnie właściwym torem,albo będziesz miał wrażenie,że płyniesz pod prąd.

Zrezygnuj ze zmagań i spróbuj ponownie po upływie jakiegoś czasu.

 

"The Destiny Tarot"

 

5 Buław - Slowa Klucze:

 

Prosta: rywalizacja,konkurencja,zamieszanie

 

Odwrotna: niezgoda,spór,sprzeczka

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

5 Buław

- Wzrost ambicji

- Zaciekła ale twórcza rywalizacja

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 4 weeks later...

5 buław często pokazuje mi sprawy uczelniane - egzaminy, zmożoną pracę bądź rozmowy z wykładowcami które są dla mnie znaczące - ale zawsze jej pojawienie jest w moim przypadku pozytywne;)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Hehe..też miałem sprawę uczelnianą w tej karcie... trudno było to załatwić, ale udało się, więc też pokazała się pozytywnie. To takie wywalczenie czegoś.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Moje doświadczenia z kartą:

- ćwiczenia w grupie

- impreza, na której były bardzo gorące dyskusje. Każdy prawie chciał być przy głosie. 

-nieporozumienie w grupie

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

walka o coś/kogoś

rywalizacja

konkurencja

tutaj aż się gotuje

nerwy / wkurzenie się

silny pociąg do czegoś/kogoś

widoczne działanie

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...