Jump to content

6 Buław


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

2z65ts9.jpg

 

 

Znaczenie karty 6 Buław:

 

Pozytywna karta zwiastująca zwycięstwo, dobre nowiny, pokonanie przeszkód. Satysfakcja z osiągnięcia celów, nagroda, wygrana, duma, zawarcie pokoju, szczęśliwy powrót, radosne powitanie, zbieranie owoców ciężkiej pracy, rozwianie dręczących wątpliwości i korzystny obrót spraw. Dobra passa, cel został osiągnięty, można odetchnąć z ulgą i cieszyć się tym, co zostało zdobyte. Karta może oznaczać również wygraną w pewnym przedsięwzięciu, konkursie, zawodach. W miłości może oznaczać również powrót do domu, powrót, odzyskanie partnera, w sytuacji kiedy, związek został wcześniej z jakichś powodów zakończony.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

SZÓSTKA BUŁAW – ZWYCIĘSTWO

 

Działanie: inwencja; zwycięstwo; tryumf; wygrana i uznanie wygranej; optymizm; dobra intuicja przynosząca korzyści w działaniu; chęć pomagania innym (uczynność). bezinteresowna pomoc (przyjaciół, kolegów); słuszne poglądy i postawy; nauczanie innych.

 

Praca: sukces zdobyty dzięki ciężkiej pracy i oryginalności umysłu; korzystna współpraca; praca zespołowa lub w dużej instytucji; rozszerzenie perspektyw; planowane zamierzenia okażą się w przyszłości dobre i przyniosą sukces; zwycięstwo dzięki dyplomacji.

 

Uczucia: namiętna przygoda; wyznanie uczuć; przyjęcie oświadczyn; harmonia i dobre zrozumienie w rodzinie; dobre wiadomości dotyczące osób w rodzinie; lojalni przyjaciele.

 

Różne: uśmiech losu; urządzanie lub upiększanie domu; koniec trudnego okresu w życiu; oferta wyjazdu.

 

SZÓSTKA BUŁAW ODWRÓCONA

 

Działanie: brak zdecydowania i zbyt wolne działanie; opóźnienie; chaos; bałagan; oglądanie się na innych; unikanie odpowiedzialności; nieczysta gra; niedotrzymywanie obietnic; egocentryzm i snobizm.

 

Praca: ostrzeżenie przed zawieraniem spółek; ograniczenia; opóźnienia; niedotrzymanie obietnic.

 

Uczucia: zerwanie zaręczyn; kłopoty rodzinne; brak poparcia ze strony rodziny; nielojalni przyjaciele.

 

Różne: pozytywnie wyglądający wyjazd może przynieść niezadowolenie; nieufność.

 

Źródło - "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

 

6 Pałek - szczęśliwa realizacja planów, radość z sukcesów. Zabawa, rozrywkowe spotkanie z przyjaciółmi i dzielenie się z nimi swoim sukcesem. Prezent od losu, wygrana, nagroda, pomyślne okoliczności, szczęście w hazardzie.

 

Odwrócona: niepowodzenie, rozczarowanie brakiem spodziewanych wyników, przegrana w grze, zawiedzione nadzieje. Konieczność rozpoczęcia przedsięwzięcia od początku. Zmiana pracy.

 

Inwencja. Zwycięstwo, triumf, wygrana i uznanie wygranej. Planowane zamierzenia okażą się w przyszłości dobre i przyniosą sukces. Zaborczość. Dobre wieści od kogoś, kogo znało się w dzieciństwie. Optymizm. Gra, zabawa, hazard.

 

Odwrócona: Brak zdecydowania i powolność działań staną się przyczyną fiaska. Nowa praca. Nowe pomysły. Nielojalność. Niezbyt czysta gra. Złe skutki hazardu. Fałszywy optymizm.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

6 Buław- dobre wiadomości o osobach z rodziny, zgoda w rodzinie, pomoc przyjaciół, pomaganie innym, koniec trudnego okresu, praca w dużej instytucji.

 

6 Buław (odwrócona) - okoliczności rodzinne utrudniające realizację planów, powolne działanie, oglądanie się na innych, brak lojalności ze strony przyjaciół.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

progress.gif

 

Rada z jednej karty:

 

Dobre wiadomości, sukces, zwycięstwo, pochwała.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

Już kilka razy pokazała mi powrót starego partnera z całkiem miłymi wyznaniami i wiadomościami...

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

6 palek- zwyciestwo,uroczystosc ,ktora dlugo bedziemy pamietac- np. wesele,

brak komfiktow,dobre nowiny,znalezienie pracy ,ktora chcielismy miec .

 

Szóstka Kijów czyli radość i święto

Po ponurych piątkach, szóstki przynoszą odprężenie i każą dużo swobodniej traktować życie. Aleister Crowley zatytułował Szóstkę Kijów mianem Zwycięstwo i przypisał tej karcie rzeczywiście tryumfalny układ planet: zwycięskiego Jowisza w królewskim znaku Lwa. W talii Waite'a kartę tę ilustruje obraz jeźdźca w otoczeni świty, niby fragment tryumfalnego orszaku. W talii Sheridana jest skromniejszy symbol: rysunek wieńca i sześciu pałek.

 

Karta nazywa się Zwycięstwo, ale nie chodzi w niej ani o jakiś pokaz siły, ani o uczucie mściwej przewagi nad przeciwnikami. Szóstka Kijów jest przede wszystkim kartą radości, takiej, która wyraża się poprzez świętowanie, radosne pochody, tańce, ruch. Jest to radość, która dotyczy nie tylko pojedynczego człowieka i jego prywatnych spraw, ale także łączy wspólnym uczuciem pewną społeczność.

 

Jest to niewątpliwie dobrze wróżąca karta, i zapowiada pomyślny obrót spraw. Oznacza znalezienie wspólnego języka z ludźmi, na których pytającemu zależy; mówi o doprowadzeniu przedsięwzięć do takiego punktu, kiedy już można się swobodnie cieszyć z sukcesu; jest wreszcie zapowiedzią jakichś przełomowych, radosnych wydarzeń - takich, które pozostaną w pamięci jako prawdziwe święto. Przy pytaniach o miłość może być po prostu zapowiedzią... hucznego wesela.

 

Czyżby ta karta nie miała żadnych złych stron? Oczywiście je ma. Kiedy wszyscy się bawią, osłabiona jest czujność, i na fali takiej beztroski mogą zostać podjęte jakieś pochopne, nie przemyślane decyzje. W atmosferze wesołości górę biorą istoty niedojrzałe: dzieci oraz ci, którzy maja pstro w głowie, i ich muszą słuchać się poważni obywatele. Zabawa to żywioł nieobliczalny (nie darmo jest to karta należąca do żywiołu Ognia) - i może wymknąć się spod kontroli. Nie przypadkiem wielkie karnawały (jak w Brazylii) to czas ostrego pogotowia dla policji.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Szóstka Kijów- czyli świętujemy sukces

Aleister Crowley, autor niezmiernie zasłużony dla zrozumienia tarota, nadał Szóstce Kijów tytuł Zwycięstwo. Ale w tym zwycięstwie nie chodzi o upokorzenie wroga, tylko o świętowanie własnego tryumfu. Karta niesie nastrój radości, ale jej energie (w zbyt wielkiej dawce) prowadzą do rozprzężenia i chaosu.

 

Szóstka Kijów jako pierwsza wyciągnięta karta:

 

Masz powody do zadowolenia. Dotychczasowe sprawy zmierzają do szczęśliwego zakończenia. Jest dobry moment na świętowanie, obchodzenie uroczystości, zbieranie się w gronie osób, które dobrze ci życzą. Ludzie doceniają cię. Jesteś lubiany.

 

Jako karta druga, ostrzegająca:

 

Nie ciesz się pochopnie sukcesami. Nadmierne zadowolenie jest złym doradcą. Święcisz zwycięstwo, a nie panujesz nad tym, co się dzieje. Ulegasz nieodpowiedzialnym ludziom i dajesz się ponosić beztrosce. W głowie ci fanaberie i zabawy... Gdyby nasi przodkowie radzili się tarota, to ta karta ostrzegałaby ich przed upadkiem Polski za królów Sasów.

 

Jako trzecia z kolei karta, jak postąpić: pozwól sobie na moment przerwy, odpoczynku, relaksu; czas na zabawę i spotkania z przyjaciółmi. Warto podsumować osiągnięcia podczas wspólnej zabawy. W taki nastroju przyjdą do głowy dobre pomysły.

 

Czwarta karta, skutki przeszłości:

 

Nauczyłeś się bawić i świętować, ale brak ci nawyków pracy i dyscypliny.

 

Piąta karta, partnerzy:

 

Otaczają cis ludzie mało odpowiedzialni, oglądający się za zabawą i użyciem; zapewne niedojrzali, dziecinni; chcący osiągnąć maksimum korzyści przy minimum wysiłku. (Ale bawisz się z nimi dobrze...)

 

Szósta, wyniki:

 

Nieuchronnie zbliża się moment, kiedy będziesz świętować sukces! (Bardzo dobra karta w tej pozycji.)

 

Karta siódma, niespodzianki:

 

Stanie się coś, co sprawi, że powaga obróci się w śmiech, a poważne zamiary - w zabawę.

 

Karta ósma, rzeczy oczywiste, ale takie, których się zwykle nie docenia:

 

Z tak lekkomyślnym i konsumpcyjnym stosunkiem do życia zabierasz się za coś takiego?

 

Dziewiąta, karta mistrzowskich osiągnięć:

 

Masz szanse osiągnąć mistrzostwo w zabawie i cieszeniu się życiem.

 

Dziesiąta, czyli: co będą z tego mieć inni:

 

Dostarczysz innym powodu do radości i okazji do wspólnej zabawy.

 

Jedenasta: co się nie uda:

 

Raczej nie będzie ci dane święcenie sukcesu. (Słowa raczej pojawia się dlatego, że przekaz jedenastej karty jest mglisty i niejednoznaczny.) Zwodnicza i szkodliwa jest beztroska i dziecinada.

 

Dwunasta: ostatni rzut oka na całość rozkładu kart:

 

A jednak są powody do radości, i cała sprawa, jak ją jeszcze raz rozważyć, zmierza ku satysfakcjonującym wynikom.

 

Trzynasta: czyli daleka, ledwie widoczna przyszłość:

 

Jeszcze czeka cię świętowanie i tryumfy, ale to będzie nie zaraz i nie blisko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To zdobycie w swoim mniemaniu określonego celu. Jest to karta triumfu. Człowiek coś zdobył: awans, pieniądze. Jest z siebie dumny. Niewątpliwie pokonał własne lęki, depresje i kompleksy. Człowiekowi wydaje się, że cały świat do niego należy i bezwzględnie dąży do celu. Wystarczy czasem, że to złote jajo się stłucze i okazuje się, że były to nierealne wizje na temat własnej osoby. Jest niewątpliwie kartą sukcesu i zapowiedzią radosnych wydarzeń, takich które na długo nam zapadną w pamięci np. ślub, wesele, chrzciny.

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

6 Pałeczek - Obydwoje osiągnęliście ogromne:

Zwycięstwo zostając razem po tym nieprzyjemnym okresie;

Wygrałaś żmudną bitwę nad mężczyzną, więc teraz możesz odpocząć i cieszyć się korzyściami wyniesionymi z tej walki;

Dyskutujcie na temat waszych uczuć otwarcie i z łatwością;

Wybierasz mężczyznę, którego odrzuciły inne kobiety;

Nikt nie lubi mężczyzny, w którym jesteś zakochana, więc musisz walczyć o swoje prawo bycia z nim, z zazdrosnymi lub nieprzychylnymi ci osobami;

W tym związku ryzykujesz, ale pokonasz zdenerwowanie wyjdziesz zwycięsko z kłopotów; jesteś nieustraszonym wojownikiem w miłości;

Wreszcie doczekałaś się na wasz wspólny związek;

Obydwoje wygraliście sprawę, o którą walczyliście razem przez jakiś czas;

Mężczyzna, który może być twoim wrogiem i który wprowadza cię w niebezpieczeństwo;

W miłości jesteś namiętna i ufna;

Jesteś nieprawdopodobnie szczęśliwa w długotrwałym zrównoważonym związku;

Znajdziesz mężczyznę swoich marzeń; ustabilizowanie związku z partnerem uznającym te same wartości;

Odnalezienie prawdziwej miłości w ostatniej bratniej duszy

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

6 buław

 

Jako karta dnia:

Masz wszystkie podstawy, by liczyć na zwycięstwo, ponieważ dziś odniesiesz sulces! Czekają Cię dobre wiadomości. Jeśli masz za sobą trudny okres, zauważ jak wszystko płynie naprzód, jak przyspiesza i Ty możesz zabierać się do "wyprzedzania". Tam, gdzie w pełni się angażowałeś, teraz czeka cię za to nagroda i uznanie. Ciesz się swym tryumfem i pozwól także innym osobom w tym uczestniczyć. Okaż radość i świętuj w gronie przyjaciół.

 

Jako dobra rada: Oczekuj na dobre wiadomości i rezultaty. Postępuj z ufnością. Postaw na zwycięstwo! Ze wszystkim się uporasz.

 

Jako ostrzeżenie:Po zwycięstwie nie spoczywaj na laurach.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Maestro

VI(6) Kijów - czyli świętujemy sukces - Karta niesie nastrój radości, ale jej energie (w zbyt wielkiej dawce) prowadzą do rozprzężenia i chaosu.

 

Pozytywna karta zwiastująca zwycięstwo, dobre nowiny, pokonanie przeszkód. Satysfakcja z osiągnięcia celów, nagroda, wygrana, duma, zawarcie pokoju, szczęśliwy powrót, radosne powitanie, zbieranie owoców ciężkiej pracy, rozwianie dręczących wątpliwości i korzystny obrót spraw. Dobra passa, cel został osiągnięty, można odetchnąć z ulgą i cieszyć się tym, co zostało zdobyte. Karta może oznaczać również wygraną w pewnym przedsięwzięciu, konkursie, zawodach.

 

To zdobycie w swoim mniemaniu określonego celu. Jest to karta triumfu. Człowiek coś zdobył: awans, pieniądze. Jest z siebie dumny. Niewątpliwie pokonał własne lęki, depresje i kompleksy. Ale to przywiązanie do miejsca może go ograniczać. Człowiekowi wydaje się, że cały świat do niego należy i bezwzględnie dąży do celu. Wystarczy czasem, że to złote jajo się stłucze i okazuje się, że były to nierealne wizje na temat własnej osoby.

 

Szóstka Kijów jest przede wszystkim kartą radości, takiej, która wyraża się poprzez świętowanie, radosne pochody, tańce, ruch, zabawę, znalezienie pracy/zajęcia które zawsze chcieliśmy mieć, awans, otrzymanie zasłużonej nagrody, zwycięstwo osiągnięte dzięki doświadczeniu i kompetencjom, osiągnięcie dowolnego celu, bycie dobrym przykładem dla innych,

 

Oznacza pomyślne zakończenie jakiegoś długofalowego przedsięwzięcia, dobre wiadomości, które czasem przychodzą z opóźnieniem. To karta pomyślna dla grających w gry losowe, dla bywalców kasyn, ogólnie dla hazardu.

 

Jeżeli chcemy coś rozpocząć, to zapewnia nam powodzenie dzięki cierpliwości i staraniom.

Jest to niewątpliwie dobrze wróżąca karta, i zapowiada pomyślny obrót spraw. Oznacza znalezienie wspólnego języka z ludźmi,

 

Przy pytaniach o miłość może być po prostu zapowiedzią... hucznego wesela, namiętna przygoda, wyznanie uczuć, przyjęcie oswiadczyn, lojalni przyjaciele, harmonia, zrozumienie w rodzinie, osoba lubiąca sie bawić niezbyt dojrzała, dziecinna ale wesoła, W miłości może oznaczać również powrót do domu, powrót, odzyskanie partnera, w sytuacji kiedy, związek został wcześniej z jakichś powodów zakończony,

- zerwane zaręczyn, kłopoty w rodzinie, brak poparcia w rodzinie, nielojalni przyjaciele,

 

6 buław blaski + powrót starych spraw, sukces, zwycięstwo, triumf, optymizm, osiągnięcie celu, wygrana, odzyskanie utraconych możliwości, dobre wiadomości, duma, radość, oferta wyjazdu, punkt zwrotny w życiu, szczęśliwy powrót, postęp, silna osobowość, inwencja, namiętna przygoda, wyznanie uczuć, przyjęcie oświadczyn, harmonia, dobre zrozumienie w rodzinie, lojalni przyjaciele, uśmiech losu, urządzanie lub upiększanie mieszkania, powrót starych spraw, optymizm, osiągnięcie celu, wygrana,sukces, zabawa, wesele, sprzyjające okoliczności, pomyślny obrót spraw, dobre wiadomości, zapowiedz wesela, awans, korzystny rezultat z wcześniej podjętych wysiłków lub działań.

__________________________________________________________________________________________

 

CZAS: 6 dni

 

ZDROWIE: problemy hematologiczne, wylewy podskorne, zatory, krwawienia z nosa jamy ustnej i drog rodnych,

 

KLUCZE - wspólne działanie z rodzina, krewnymi, pozytywne zmiany w bliskim otoczeniu, rozwój postęp z rodzina

__________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

cienie - zdrada, spóżnienie, niewierność, zła wiadomość, rozczarowanie, strach, słabość, balagan, chaos, unikanie odpowiedzialności,niedotrzymanie obietnic, zerwanie zaręczyn, kłopoty rodzinne, nieufność, niefortunny wyjazd, uwolnienie od lęków z dzieciństwa, strach przed zwyciestwem, ostrzeżenie przed zawieraniem społek, złudna wygrana, opóźnienie w działaniu, napawanie się fałszywym optymizmem, sukces przypadnie komu innemu w udziale, zdrada, spoźnienie, niewierność, złe wiadomości,

 

W negacji wskazuje na snobizm i zapatrzenie w stan materialny, symbolizuje zdradę, strach przed jutrem, opóźnienia, kłopoty rodzinne, brak poparcia ze strony rodziny, chaos informacyjny, ostrzega przed współpracą z kimś z rodziny.

Moze ograniczac się do spraw matrialnych bez uduchowienia, pedanteria, całkowitą niecheć do pracy

__________________________________________________________________________

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

kurs Tarota- ESKK

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Sukces

W kazdej grze jest zwycięzca. 6 Buław jest kartą zwycięstwa, sławy i uznania. Jednak trzeba

pamiętać, ze sukces ten odniesiony został wespół z innymi. MoŜe takŜe zapowiadać

nadchodzący sukces. A w życiu codziennym dobrą wiadomość, dobry wybór, mądre

posunięcie, silną pozycję i udany związek.

Wszystkie działania zakończone są powodzeniem.

W życiu zawodowym – to karta uznania. Nasze osiągnięcia będą docenione i nasze

zaangażowanie się opłaci. To także karta bardzo dobrego wyniku egzaminu przed komisją.

Pokazuje zwycięzcę wyborów, artystę zdobywającego popularność.

W związkach- pokazuje, ze to, co nadchodzi uszczęśliwi nas, z czego będziemy dumni. To

początek partnerstwa lub najwyższe notowania w obecnym związku. To także informacja o

otrzymaniu tego, na co oczekiwaliśmy.

 

::

 

Pozytywna karta zwiastująca zwycięstwo, dobre nowiny, pokonanie przeszkód. Satysfakcja z osiągnięcia celów, nagroda, wygrana, duma, zawarcie pokoju, szczęśliwy powrót, radosne powitanie, zbieranie owoców ciężkiej pracy, rozwianie dręczących wątpliwości i korzystny obrót spraw. Dobra passa, cel został osiągnięty, można odetchnąć z ulgą i cieszyć się tym, co zostało zdobyte. Karta może oznaczać również wygraną w pewnym przedsięwzięciu, konkursie, zawodach. W miłości może oznaczać również powrót do domu, powrót, odzyskanie partnera, w sytuacji kiedy, związek został wcześniej z jakichś powodów zakończony.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

W partnerstwie:

- przełom,

- uwolniona energia,

- sukces,

- ufność,

- przezwyciężenie trudności.

W jedności siła, a zgoda jest zawsze budująca.Wasz związek osiągnął szczyty po długim okresie przełamywania konfliktów i waśni.Wszystko do czego dazyliście, staje przed Wami otworem.Odnaleźliście wspólny mianownik i wyzwololiście wiele pozytywnej energii.

Karta ta może być też wskazówka na pokonanie wewnętrznych wzorców i blokad dotąd działających na związek destrukcyjnie.

 

źródło: Tarot terapeutyczny

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

6 BUŁAW

 

ogólnie: DOBRE PERSPEKTYWY,SUKCES, ZWYCIĘSTWO, OPTYMIZM, RADOSNE WIADOMOŚCI, POWRÓT.

 

praca:UZNANIE, POPULARNOŚĆ, SUKCES, AWANS.

 

relacje: ROZKWIT ZWIĄZKU, POKONANIE TRUDNOŚCI.

 

świadomość: ZMIANA NASTROJU Z PRZEGRANEGO NA ZWYCIĘSKI.

 

cel: ROZPRZESTRZENIAĆ PEWNOŚĆ I WIARĘ W SIEBIE.

 

cień: ZADANIE PONAD SIŁY, POCHWAŁA NA DŁUGO PRZED OSIĄGNIĘCIEM REZULTATU.

źródło: H. Banzhaf Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest agnieszka007

BŁYSKAWICZNA RADA Z JEDNEJ KARTY;

Dobre wiadomości,sukces,zwycięstwo,pochwała.

 

źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

 

Oznacza powrót starych spraw,dobre wiadomości,które czasem przychodzą czasem z opóźnieniem,sukces,zwycięstwo,optymizm,osiągnięcie celu,wygraną,odzyskanie utraconych możliwości.Ta karta jest pomyślna dla grających w gry losowe;zapewnia powodzenie w realizacji pomysłów,jeśli chcemy coś rozpocząć.

W negatywnym aspekcie wskazuje na snobizm i zapatrzenie w stan materialny.

 

źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest Vampirella

Szóstka Różdżek – ZWYCIĘSTWO

 

Zysk.

Zwycięstwo w konflikcie. Miłość, przyjemność, na którą się zasłużyło. Troska, towarzyskość i unikanie sporów, a mimo to zwycięstwo. Także bezczelność oraz chełpienie się bogactwami i sukcesami itd. Wszystko zależy od położenia karty.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

"6 buław jest kartą zwycięstwa, sukcesu, sławy i uznania. Jest wyrazem radości, zadowolenia a w niektórych przypadkach również zadośćuczynienia. Dokładnie rzecz ujmując, jest zapowiedzią sukcesu i zwiastunem zwycięstwa. W życiu codziennym może zapowiadać po prostu dobra wiadomość, bez wskazywania na spektakularną sławę. Z reguły mówi, że nasz wkład pracy i usiłowania zostaną uwieńczone sukcesem. W niektórych Przypkach 6 buław wskazuje na niespodziewanych <<niezasłużony>> sukces.

 

W życiu zawodowym- 6 buław mówi, że możemy liczyć na uznanie i sukces. Pokazuje, że nasze osiągniecie będą docenione, opłaci się nasze zaangażowanie- stoimy przed pasmem sukcesów. Wskazuje na sukces nie związany z codziennymi sytuacjami: świetny wynik zdanego egzaminu, pełen zachwytu odbiór naszych wykładów lub innych publicznych wystąpień. Wskazuje na zwycięzcę wyborów, zdobywającego popularność artystę, powołanie na interesujące stanowisko i naturalnie każdą inną formę awansu.

 

Na poziomie świadomości- oznacza, że nasze starania o zrozumienie i osiągniecie jasności na temat konkretnego problemu. uwieńczone zostaną sukcesem. Może zapowiadać długo oczekiwane uwolnienie od przygnębiających trosk. Może być też wyrazem przypływu energii, który pozwoli nam osiągnąć nieznane dotąd poczucie bezpieczeństwa i pewności, wynikające ze wzmocnionej wiary w siebie. W takim przypadku karta ta może mieć kluczowe znaczenie dla osób które dotychczas widziały się tylko po stronie przegranych, a teraz przesuwają się na stronę zwycięzców.

 

w związkach osobistych- 6 buław to karta sukcesu, która pokazuje, że stoimy przed ważnym i uszczęśliwiającym doświadczeniem. Może oznaczać początek wspaniałego partnerstwa lub kulminacyjny punkt i czas <<wesela>> w istniejącym już związku. 6 buław zapowiada także, że uda nam się rozwiązać problem, który dotyczy konkretnego człowieka lub który był wynikiem naszego podejścia do zachowań w związku partnerskim. W życiu codziennym to karta dobrych wiadomości -oznaczać może otrzymanie radosnego listu lub odebranie długo oczekiwanego uszczęśliwiającego telefonu.

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Euterpe

Czy będzie kontakt ze strona pana/pani?

6 buław + 6 mieczy -> tak!

 

W moi wypadku nastąpiło to bardzo szybko :)

 

jako karta dnia:

- zwycięstwo, chociaż poranek na to nie wskazywał (czasami trzeba stracić jedno, aby zyskać drugie i lepsze)

 

generalnie odpowiedź jest "tak!":

- dostanę pracę? -> tak!

- kupię to czy siam to? -> tak!

- podobam mu się? -> tak!

 

co on/ona do mnie czuje? -> czuje się jakby wygrał los na loterii, jest szczęśliwy/a, pożąda cię

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 6 months later...
 • 2 months later...

6 BUŁAW

 

BLASKI: zwycięstwo, triumf, duma i radość, odpowiedzialność, zawarcie pokoju, uznanie, dobre wiadomości, szczęśliwy powrót, postęp, punkt zwrotny w życiu, świadome i pewne podążanie wytyczoną przez siebie drogą, silna osobowość, umiejętność wspierania i motywowania innych, oferta wyjazdu.

 

CIENIE: zdrada, spóźnienie, niewierność, złe wiadomości, rozczarowanie, pyrrusowe zwycięstwo, blokowanie innym sukcesu, rozwoju, niemożność uwolnienia się od lęków z dzieciństwa, w którym było się niekochanym, niedocenianym, niewspieranym, strach przed zwycięstwem.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

6 Buław: "Podróże". Poszukiwania,opuszczenie domu,przejęcie kontroli nad swoim życiem,niezależność.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

MS-A-06

 

6 Buław:

Mówi , że osiągamy sukces dzięki współdziałaniu- jesteśmy zwycięzcami, teraz wiele spraw może się zmienić i musimy być czujni by te zmiany szły w dobrym kierunku. Karta zapowiada huczne imprezy i wesela, wyjazd na urlop, powrót z zagranicy, dobre informacje, otrzymanie nagrody, prestiżu, awansu, wygrywamy konkurencję, zdobywamy laur.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

6 Buław

Obok negatywnych kart/w negatywie

- Manipuluje na poziomie działań

- Fałszywie pomocny manipulant

- Fałszywie życzliwy,fałszywie wspierający

 

6 Buław:

Masz przed sobą sukcesy i powodzenie.

Wkrótce obierzesz nagrody za wszystkie ciężkie wysiłki,zyskasz też uznanie w oczach innych.

Być może zostaniesz awansowany lub w rezultacie znaczeni poprawią się perspektywy twojej zawodowej kariery.

 

Położenie odwrócone:

Czujesz,że nie czynisz żadnego postępu,a nawet stawiasz dwa kroki do tyłu,przy jednym czynionym do przodu.

Praca jest dla Ciebie rozczarowaniem albo stwarza Ci problem.

Koledzy mogą sprawić Ci zawód.

 

"The Destiny Tarot"

 

6 Buław - Słowa Klucze:

 

Prosta: uznanie, tryumf,sukces

 

Odwrotna: niezrealizowanie,odwołana nominacja,złe informacje

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Osoba w 6 Buławach może mieć zbyt wysokie mniemanie o sobie.

 

6 Buław

Według Macieja:

- Wyjazd, wyjście na czymś

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 4 months later...
 • 1 year later...
 • 5 years later...

wygrana

zysk

błogosławieństwo w przebraniu

dużo pozytywnej energii

poczucie siły i pewności

pójście do przodu z podniesioną głową

duma

świętowanie

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...