Jump to content

7 Buław


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 7 Buław:

 

Trzeba zachować czujność, należy być wytrwałym, nie poddawać się, nawet jeśli nasze działania nie spotykają się ze zrozumieniem i dobrą oceną. Brak aprobaty i zrozumienia ze strony otoczenia, krytyka naszych planów, projektów, pomysłów. Narastające przeciwności, samotne zmagania. Będzie trzeba stawić czoła problemom i przezwyciężyć przeszkody, które narosną. Konieczność obrony, walka o przetrwanie. Karta czasem symbolizuje również atak fizyczny, trzeba będzie zachować większą ostrożność.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

SIÓDEMKA BUŁAW – DZIELNOŚĆ

 

Działanie: zapowiada czas wielkich możliwości, które wymagają wykazania się odwagą i determinacją!; konsekwentne działanie; tryumf nad zmiennymi kolejami losu dzięki osobistej dzielności.

 

Praca: pomyślny rozwój sytuacji; zbliżanie się do końca realizacji wcześniej podjętych działań; sukces jest w zasięgu możliwości ;nagroda za włożony wysiłek; praca fizyczna; zawód związany z okultyzmem.

 

Uczucia: walka o partnera lub zachowanie trwałości związku – pójść na ustępstwa, dogadać się, bo grozi rozstanie!

 

Różne: czynne zainteresowanie ezoteryką; wiara w siebie; powołanie kapłańskie.

 

SIÓDEMKA BUŁAW ODWRÓCONA

 

Działanie: niezdecydowanie; zakłopotanie; niepewność; zniechęcenie; brak wiary w siebie i siły przebicia; zbędny pośpiech; bojaźliwość prowadząca do klęski; utrata dobrej okazji!; uwikłanie się w sytuację, z której najlepiej byłoby się wycofać i poddać; niezręczna sytuacja.

Rada: działać konsekwentnie!

 

Praca: utracone szanse na skutek braku zdecydowania i nadmiernego wahania się; brak siły przebicia; brak systematyczności prowadzący do problemów; bałagan i chaos.

 

Uczucia: niechciane spotkania, plotki.

 

Różne: nadmierny materializm; prymitywizm – otaczanie się ludźmi o niższym poziomie rozwoju.

 

Źródło - "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

 

7 Pałek - mierzenie się ze światem, aby pokazać swoją siłę i możliwości. Pomysłowość i talent zachęcają do udowodnienia innym własnej wartości, aby zyskać zwycięstwo i prestiż. Konkurowanie z innymi, rywalizacja na sportowych warunkach, zapał i wysiłek prowadzą do osobistego sukcesu. Aktywność seksualna, konkury. Udział w konkursie.

 

Odwrócona: porównanie z osiągnięciami i możliwościami innych wypada na niekorzyść, zawstydzenie, słabość, konfuzja, nieśmiałość, niskie poczucie własnej siły. Wycofanie się z walki, poddanie się walkowerem. Wyrzuty sumienia i wątpliwości moralne odbierają pewność siebie. Paraliżująca trema. Poczucie grzechu zniechęca do aktywności płciowej.

 

Determinacja. Przemożna chęć pokonania przeszkód. Gotowość do walki. Świadomość czekających kłopotów. Rozwój wypadków, w których się uczestniczy. Konflikt. Sukces w sporcie. Praca fizyczna. Wysiłek- Chęć przebicia się.

 

Odwrócona: Konsternacja. Zakłopotanie i niepewność. Zawstydzenie. Problem nie do rozwiązania. Brak przygotowania do walki. Zniechęcenie.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Makrela
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Natomiast w interpretacji ogólnej to stan w którym człowiek odpiera ataki innych ludzi,którzy próbują mu przeszkodzić w realizacji planów,to momenty życiu gdy próbujemy coś zdobyć ,ale jeszcze tego nie zdobyliśmy,to swój własny rozwój(bo 7),to nie stan uśpienia lecz wspinania się we własnej ścieżce rozwoju.

W pracy-->musimy walczyć o swoje,to także takie stanowisko na które jest jedno miejsce a duże zapotrzebowanie,

to egzaminy gdzie trzeba wykazać się zręcznością bo tylko nielicznym przypadnie miejsce,to świadomość dobrego stanowiska o które walczy wielu'

W uczuciach-->zazdrość innych,ale także to sytuacja,w której para ludzi walczy o swój byt i da sobie rade w tej walce,

Poradzenie sobie w życiu,umiejętność reagowania na niewygodne sytuacje

Ludzie z tej karty często dotykają spraw niezbadanych i doszukują się głębszego sensu życia,to właśnie praktycy-nie teoretycy.

Czasem w negacji wskazuje na liczne znajomości lecz niskiego...polotu.

To spotkania,których nie akceptujemy,ale musimy się na nich znaleźć.

To wszelka obrona i odwet.

Edited by Euterpe
 • Like 1
 • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

7 Buław- rozwaga, pokonywanie przeszkód, rozwój duchowy, nagroda za włożony wysiłek, spotkania towarzyskie z ludźmi o podobnych poglądach

 

7 Buław (odwrócona) - niezręczna sytuacja, niechciane spotkanie, zbędny pośpiech, utracone szanse, zakłopotanie, chaos, ateizm, plotki.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Jesteś ostatnio przewrażliwiony. Wszędzie dopatrujesz się zagrożenia, kłamstwa, podstępu. Niszczysz się w ten sposób.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

Praca - obrona przed upierdliwymi mailami klienta, który próbował wymusić pewne rzeczy, więc obrona swojego stanowiska, odpieranie zarzutów, asertywność, szybkie i konkretne "obronne" odpowiedzi mailowe.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

7 BUŁAW-

 

karta nieprzecietnej inteligencji,

wyzwanie dla samoswiadomosci

lub tego w co wierzysz ,

decyzja by zyc po swojemu

nawet jesli rozni sie to

od ogolnie przyjetych zasad

 

7 bulaw-odwrocona-

slabosc ducha,bojazliwosc,

uciekanie od realnosci,

nadmierna pogon za pieniedzmi,

brak wyzszych wartosci moralnych,

otoczenie sie ludzmi o niskich watrosciach intelektyalnych

aby dowartosciowac siebie,ateizm.

 

Siódemka Kijów czyli gry, zawody i egzaminy

Dwaj wielcy klasycy tarota - Waite i Crowley - powiedzieli o tej karcie właściwie wszystko. Crowley zatytułował ją Dzielność; Waite zilustrował rysunkiem, na której samotny wojownik, uzbrojony w kij, walczy z sześcioma kijami (za którymi zapewne kryją się niewidoczni przeciwnicy).

 

Dlaczego siły są aż tak nierówne? Dlaczego jeden staje przeciw sześciu? - Bo to nie jest zwyczajna walka, tylko specjalne zadanie do wykonania. Kiedy wpatrujemy się w ten rysunek, zaczynamy mieć też inne podejrzenie: że owych kijów, przeciwko którym staje wojownik na karcie, nie trzyma nikt, i tworzą one... płot. A więc jego zadanie ma ograniczony charakter. Nie jest to bój na śmierć i życie, tylko gra.

 

W każdej grze istotą sprawy jest to, że trzeba przyjąć pewne ograniczenia. W szachy wygrywa się przez szach i mat - a nie przy użyciu pałki, którą jeden zawodnik wyciągnie spod stolika i zdzieli drugiego po głowie... Ktoś, kto gra w dowolną grę, robi naraz dwie rzeczy: dąży do odniesienia sukcesu - i zarazem dba o to, by nie przekroczyć reguł gry. W grze musi obowiązywać zasada fair play; inaczej to nie będzie gra.

 

Crowley, który opatrzył te kartę tytułem Dzielność, powiadał o niej, ze przedstawia ona ten moment w toku bitwy, kiedy starcie wojsk przekształciło się w serię pojedynków. W takim momencie o sukcesie decydują nie strategiczne plany, tylko indywidualna dzielność poszczególnych wojowników.

 

Taka życiową sytuacją, która jest najbliższa treści tej karty, jest... egzamin. Egzaminy śnią się nam po nocach, idziemy na nie jak na tortury - ale przecież nie dzieją się one całkiem na serio! Władza profesora, który może nam postawić dwóję, kończy się za progiem szkoły. To jest gra, i grając w nią zgadzamy się na wszystkie związane z nią konwencje.

 

Karta ta pojawia się w rozkładzie wtedy, gdy strasznie nam zależy na wyniku, na sukcesie - ale jest to sukces właśnie w rodzaju zdanych egzaminów, wygranego konkursu, przejścia przez eliminacje. Jeżeli przegrasz, to żadna krzywda ci się nie stanie; możesz czuć tylko żal z powodu zawiedzionej ambicji.

 

Przy pytaniach o sprawy miłości, Siódemka Kijów wskazuje, że ktoś kieruje się nie tyle szczerym uczuciem, co tym, by sprawić sobie dziewczynę lub chłopaka, na widok którego (której) koleżanki (koledzy) padną z zawiści.

 

Przy pieniądzach i sprawach zawodowych, karta ta mówi o wszelkich mocno sformalizowanych grach, które mogą być źródłem zysków. Może to być na przykład gra na giełdzie.

 

Twórczość zgodna z charakterem Siódemki Kijów należy do takiego gatunku, jak western, powieść kryminalna lub wiersz-limeryk, gdzie działają - zupełnie jak w szachach i tenisie - żelazne reguły gry. Dzielny cowboy na prerii nie będzie przecież tropił wampira wychodzącego z grobu - bo takiej intrygi nie przewiduje konwencja westernu...

 

A główną dziedziną życia, do której stosuje się ta karta, jest sport i wszelkie sportowe gry, zawody i turnieje.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Siódemka Kijów czyli graj fair-play

Istotą tej karty (zwanej też dzielność) jest osiągnięcie sukcesu w warunkach, kiedy na nasze postępowanie nałożone są pewne ograniczenia, kiedy obowiązują jasne reguły gry - czyli kiedy gra się w sposób, który Anglicy nazwali fair play. Kiedy w rozkładzie pojawia się ta karta, jest to sygnał, że ważny jest nie tylko sukces za wszelka cenę - ale żeby przy okazji się nie być uznanym za prostaka.

 

Siódemka kijów jako pierwsza karta w rozkładzie:

 

Znalazłeś się w sytuacji, w której obowiązują dobrze określone reguły gry. Z tej gry nie możesz się wyłamać. Jest szansa na sukces - ale trzeba działać zgodnie z zasadami.

 

Siódemka kijów jako druga karta, ostrzegająca:

 

Forma przeważa nad treścią. Wykonujesz jakieś pozorne ruchy, aby formalnościom stało się zadość.

 

Jako karta trzecia, wskazówki do działania:

 

Przestrzegaj zasad, reguł gry - dopóki grasz fair, wszystko będzie ci się udawać.

 

Czwarta, ciężar przeszłości:

 

Masz nawyk poruszania się w wąskich ramach: tego nie wolno, tego nie wypada. Możesz przez to nie dostrzegać nowych szans dla siebie.

 

Piąta, twoi partnerzy:

 

Ludzie, którzy ci towarzyszą tworzą zgrany zespół, ale jest to sprawny zespół tylko do określonych zadań, poza które razem nie wyjdziecie. (W ogóle macie razem szczególne sportowe podejście do życia.)

 

Szósta, cel, który widać w bliskiej przyszłości:

 

Sukcesy w grach, zawodach (sportowych i podobnych), na egzaminach, także w jakichś teleturniejach i szkolnych olimpiadach. Z powodzeniem wykonasz jakieś zadanie specjalne, za które będziesz oceniany.

 

Siódma, niespodzianki, sprawy nie przewidziane: Powodowany jakimś dziwnym kaprysem, wykonasz ruchy, które będą przekroczeniem obowiązujących reguł gry.

 

Ósma, konieczne ograniczenia:

 

...Ale na pewno nie przekroczysz obowiązujących reguł gry.

 

Dziewiąta, szansa na mistrzowskie osiągnięcia:

 

Dojdziesz do wielkie wprawy w pewnej grze, albo w działaniach, które podlegają podobnie ścisłym ograniczeniom, jak gry.

 

Dziesiąta, pożytek dla innych:

 

Sprawisz, że inni zaczną cię naśladować w grze, którą uprawiasz.

 

Jedenasta, sprawy nie dokończone, nieudane:

 

Egzamin, do którego nawet nie podszedłeś; gra, której nawet nie podjąłeś.

 

Dwunasta, rzut oka na całość rozkładu kart:

 

To, co wynika z poprzednich kart, układa się na kształt gry (z losem, ze światem, lub z konkretnymi ludźmi), i poza te grę nie wychodzisz.

 

Trzynasta, następny obrót cykli życia:

 

Jeszcze kiedyś czekają cię sukcesy w grach, w których obecnie ponosisz porażki.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Karta w korespondencji z innymi kartami może wskazywać na kłopoty, z których się wychodzi dzięki swoim przemyśleniom i opanowaniu tzw „zimnej krwi”. Ta karta to inteligentne rozwiązanie dręczącego problemu. Czasem może to być problematyczne zwycięstwo, którego nikt nie uznaje jak również rehabilitacja. Może to być również przymus rozwiązania ewentualnego konfliktu z matką lub całym rodem żeńskim. Zwalczanie stresów przez rozwój duchowy oraz filozoficzne podejście do otaczającego świata. Ponieważ tak karta naładowana jest logicznością i formalnością będzie też symbolem wszelkich umów transakcji, egzaminów czy też zawodów sportowych i wszystkiego co z współzawodnictwem związane. W pytaniach o miłość może być znakiem ostrzegającym, że nie o miłość tak naprawdę tu chodzia a być może o zakład z kolegami, że ta dziewczyna będzie moja.

 

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

7 Pałeczek - Zmuszasz się do pozostania z mężczyzną, którego już nie kochasz lub który przestał ci się już podobać;

Serce podpowiada ci żeby skończyć ten związek, ale ty nie możesz tego zrobić gdyż jesteś przywiązana do tego mężczyzny z obowiązku lub lojalności;

Musisz się przygotować do wyjścia naprzeciw partnerowi i włożyć każdą krztę energii w funkcjonowanie waszego związku;

Poświęć każdą wolną chwilę waszemu związkowi abyście odnieśli sukces;

Zanim skończysz ten związek upewnij się, że nie ma on możliwości dalszego rozwoju;

Ten mężczyzna nie odpowiada cl seksualnie, więc musisz trzymać go z dala od siebie, choć on interesuje się tobą;

Ten związek rokuje pozytywne nadzieje, chociaż tobie się wydaje, że się rozpada;

Nie pozwól mu pozbawić się lub odciągnąć od własnych dążeń; w miłości na razie kroczysz samotnie.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

7 buław

 

Jako karta dnia:

Dziś musisz mieć się na baczności, żeby nie przegapić ważnej dla Ciebie sprawy. Licz się z tym, że nie wszyscy są Ci przyjaźni, a niektórzy podstępnie podcinają nogi krzesła, na którym siedzisz. Nie bądź bierny, lecz z uporem walcz o swoje sprawy. Twoje prawa są bezdyskusyjne i możesz przypomnieć swoim przeciwnikom, że muszą się z Tobą liczyć!

 

Jako dobra rada: Nie daj się zapędzić w kozi róg. Konsekwentnie broń swych interesów i poglądów. Możesz i powinieneś teraz postawić na swoim.

 

Jako ostrzeżenie: Nie wolno Ci niedoceniać Twoich przeciwników.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Myślę , że wszystkie ważne informacje na temat tej karty zostały już wymienione , pragnę tylko dodać , że ta karta zawsze kojarzy mi się z zachętą do walki , możliwością , przebicia się przez mur , żywopłot , problemów , kłopotów , obudzenia w sobie wewnętrznej siły i odwagi w przezwyciężaniu przeciwności losu w osiągnięciu naszych celów , zamierzeń , pragnień , realizowaniu marzeń . jednym słowem , to odwaga , i determinacja i stawnienie czoła temu lub komuś co stanie nam na drodze

Edited by wrozbrendis
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Maestro

VII(7)Siódemka Kijów czyli gry, zawody i egzaminy Istotą tej karty jest osiągnięcie sukcesu w warunkach, kiedy na nasze postępowanie nałożone są pewne ograniczenia, kiedy obowiązują jasne reguły gry - czyli kiedy gra się fair play.

 

Kiedy w rozkładzie pojawia się ta karta, jest to sygnał, że ważny jest nie tylko sukces za wszelka cenę - ale żeby przy okazji się nie być uznanym za prostaka. CZas wielkich mozliwości, konsekwentne działanie

 

Karta w korespondencji z innymi kartami będzie wskazywać na kłopoty, z których się wychodzi dzięki swoim przemyśleniom i opanowaniu tzw „zimnej krwi”. Ta karta to inteligentne rozwiązanie dręczącego problemu. Czasem może to być problematyczne zwycięstwo, którego nikt nie uznaje jak również rehabilitacja. Może to być również przymus rozwiązania ewentualnego konfliktu z matką lub całym rodem żeńskim. Zwalczanie stresów przez rozwój duchowy oraz filozoficzne podejście do otaczającego świata.

 

Trzeba zachować czujność, należy być wytrwałym, nie poddawać się, nawet jeśli nasze działania nie spotykają się ze zrozumieniem i dobrą oceną. Brak aprobaty i zrozumienia ze strony otoczenia, krytyka naszych planów, projektów, pomysłów. Narastające przeciwności, samotne zmagania. Będzie trzeba stawić czoła problemom i przezwyciężyć przeszkody, które narosną. Konieczność obrony, walka o przetrwanie.

 

To karta odważnego wyjścia naprzeciw przeszkodom i trudom, niewielkiego sukcesu, ale i nadziei na lepszą przyszłość. Jeżeli przegrasz, to żadna krzywda ci się nie stanie; możesz czuć tylko żal z powodu zawiedzionej ambicji.

 

Przy pytaniach o sprawy miłości wskazuje, że ktoś kieruje się nie tyle szczerym uczuciem, co tym, by sprawić sobie dziewczynę lub chłopaka, na widok którego znajomi padną z zawiści,w uczuciach oznacza że szukamy sobie partnera aby wzbudzić w kimś zachwyt lub zawiść wśród znajomych, walka o partnera, potrzebny kompromis i ustępstwa

- niechciane spotkania, plotki,

 

Przy pieniądzach i sprawach zawodowych, karta ta mówi o wszelkich mocno sformalizowanych grach, które mogą być źródłem zysków. Może to być na przykład gra na giełdzie.

 

wyzwanie dla samoświadomości lub tego w co wierzysz, decyzja by żyć po swojemu nawet jeśli to różni się od ogólnie przyjętych norm społecznych , obrona pracy dyplomowej/magisterskiej/doktorskiej, podjęcie się pracy która nie jest dobrze płatna, ale robimy to ze względu na nasze przekonania, walka z systemem.

 

Karta może wskazywać na konkretne zainteresowania ezoteryką, praktyki w tej dziedzinie, dążenie do poznania własnych potrzeb duchowych, włącznie z powołaniem do kapłaństwa.

 

VII Buław + wielkie mozliwości, czynne zainteresowanie ezoteryką, konsekwentne działanie, praca fizyczna, powolanie kapłanskie, dobry plan działania, szansa na wygrana,zdecydowane realizowanie swoich potrzeb, partner na pokaz, realizacja artystyczna, powodzenie, sukces, wielkie osiągniecie lub zmiana zawodowa, rozwoj duchowy, postep nadrodze ezoterycznej, brak czasu, pospiech, zmaganie, przeciwności, pokonywanie przeszkód, walka, przeciwnicy, trudne zwycięstwo wysiłek fizyczny, stawianie czoła wyzwaniu, korzyści wynikające z dobrze obmyślanych planów, wysiłek, obrona swoich poglądów, obrona pracy dyplomowej/magisterskiej/doktorskiej

 

__________________________________________________________________________________________

CZAS: 7 dni

 

ZDROWIE: udary mózgu, udar słoneczny, niedokrwistość, choroby szpiku kostnego, niedobór zelaza,

 

KLUCZE - duchowosc madrość zyciowa, religia, filozofia, magia, pojecie czasu jest lub trzeba go przyspieszyc

__________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

VII Buław - realizacja potrzeb za wszelka cene, walka o władze, strach przed swoja agresja, adrenalina, zakłopotanie, niepewnośc, zbędny pospiech, bałagan chaos, niechciane spotkania, plotki, prymityzm, niezręczna sytuacja, utrata dobrej okazji, materializm, dyktatura, sadyzm, poniżane, porażka zawodowa lub problem ze zmianami zawodowymi, brak perspektyw. Brak zaufania w sferze seksualnej lub nie akceptowanie swojego ciała, niepodejscie do egzaminu,

spadek aktywności i witalności, niepewność, opieszałość, straty spowodowane wahaniem, dręczące niepewności i wątpliwości

 

W negacji oznacza słabość ducha, bojaźliwość, uciekanie od rzeczywistości i jej problemów. Może wskazywać na nadmierną pogoń za pieniędzmi, brak wyższych wartości moralnych, otaczanie się ludźmi o niskich wartościach intelektualnych

 

Karta czasem symbolizuje również atak fizyczny, trzeba będzie zachować większą ostrożność.

 

"Jeśli chcesz coś, czego nie masz, musisz zrobić coś, czego jeszcze nie robiłeś..."

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Obrona racji

To czas walki o utrzymanie swojej pozycji, gdy stoimy wyżej mamy mocny grunt pod

nogami, ale musimy tę pozycję bornic, Atak ze strony rywali, zazdrośników i przeciwników

naszych działań, którzy są w przewadze ilościowej. Ale mamy szanse na sukces, ponieważ

mamy korzystną pozycję. Trzeba być czujnym i zręcznym, by nie stracić swojej pozycji.

Mozemy tez być atakowani z powodu naszych poglądów i przekonań. Jakaś grupa ludzi moze

chcieć przekonać Cię do zmiany swoich postanowień

W zyciu zawodowym – Karta rywalizacji. Rynek jest bardzo konkurencyjny, ale my mamy

szansę na sukces. Czasem pokazuje ludzi, którzy w pracy chcą nas wygryźć z posady, ale jak

widać nasza pozycja jest mocna, jeśli nie stracimy bezmyślnie przewagi.

W związkach – niestety związek jest zagrozony. Moze być to bezpośredni konflikt, ale

najczęściej jest to trzecia osoba, która ma wpływ na obecną sytuację. Oznacza takze wielu

rywali lub rywalek. Moze takze oznaczać rękoczyny.

 

::

 

Trzeba zachować czujność, należy być wytrwałym, nie poddawać się, nawet jeśli nasze działania nie spotykają się ze zrozumieniem i dobrą oceną. Brak aprobaty i zrozumienia ze strony otoczenia, krytyka naszych planów, projektów, pomysłów. Narastające przeciwności, samotne zmagania. Będzie trzeba stawić czoła problemom i przezwyciężyć przeszkody, które narosną. Konieczność obrony, walka o przetrwanie. Karta czasem symbolizuje również atak fizyczny, trzeba będzie zachować większą ostrożność.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

7 buław

zmaganie, przeciwności, pokonywanie przeszkód, walka, przeciwnicy, trudne zwycięstwo

 

Źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

 

7 Buław

+ w uczuciach oznacza że szukamy sobie partnera aby wzbudzić w kimś zachwyt lub zawiść wśród znajomych, wysiłek fizyczny, stawianie czoła wyzwaniu, korzyści wynikające z dobrze obmyślanych planów, wysiłek, obrona swoich poglądów.

- spadek aktywności i witalności, niepewność, opieszałość, straty spowodowane wahaniem, dręczące niepewności i wątpliwości

 

Źródło:Strona Domowa

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Vampirella

Siódemka Różdżek – DZIELNOŚĆ

 

Sprzeciw, któremu towarzyszy odwaga.

Możliwe zwycięstwo, zależnie od energii i odwagi; męstwo; opór, przeciwności i kłopoty, ale i odwaga, by się z nimi zmierzyć; kłótnia, ignorancja, użeranie się i pretensje, a także groźby; również zwycięstwo w drobnych, mało istotnych sprawach i wywieranie wpływu na podopiecznych.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest agnieszka007

7 BUŁAW

 

Karta ta pokazuje zmaganie się,przeciwności losu,pokonywanie przeszkód,walkę.To zapowiedź przeciwników,trudnego zwycięstwa lub niewielkiego sukcesu.

Pozytywnie to karta odważnego wyjścia naprzeciw przeszkodom i trudom.

Negatywnie może wskazywać na nadmierną pogoń,np.za pieniędzmi,sukcesem itp.

 

źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Koleżanka została zaproszona na ślub, lecz chłopak z którym miała iść się wycofał tydzień przed i wtedy zapytała czy znajdzie kogoś... Wyszło mi 7 buław. Powiedziałam jej szukaj a znajdziesz... nie poddawaj się.. i znalazła.. Ta karta nie jest ani negatywną, ani pozytywną jak dla mnie. Mówi chcesz sukcesu? Będziesz go miał jak się nie poddasz. Także to jest karta która o niczym nie przesądza.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

"7 buław pokazuje, że będziemy atakowani. Wokół nas znajdują się rywale, zazdrośnicy i inni przeciwnicy, którzy są często silniejsi lub w przewadze liczebnej. Mimo tego karta ta mówi, że mamy duże szanse na sukces, ponieważ przystępujemy do walki z korzystnej pozycji. Tę walkę należy rozumieć jako wezwanie do bycia zręcznym i czujnym, aby lekkomyślnie nie stracić uprzywilejowanej pozycji. Tylko w nielicznych przypadkach chodzi tutaj o czynne ataki (rękoczyny). Zdecydowanie częściej 7 buław wskazuje na ingerencję w naszą prywatność lub zagrożenie tego co osiągnęliśmy lub chcemy osiągnąć.

 

w życiu zawodowym- karta ta wskazuje na rywalizację. Oznacza, że robimy interesy na mocno konkurencyjnym rynku lub że staramy się o posadę, o którą rywalizuje wiele osób. Może również oznaczać, że w pracy będziemy atakowani - musimy bronić naszej reputacji i postawy. W niektórych przypadkach mówi o zazdrośnikach, którzy piłują pod nami stołek, chcąc nas wygryźć z posady. 7 buław zawsze wskazuje przy tym na dobre perspektywy, wyjście bez uszczerbku z niebezpieczeństwa - musimy tylko pamiętać, aby lekkomyślnie nie stracić przewagi.

 

Na poziomie świadomości- 7 buław oznacza, że będziemy atakowani z powodu naszych poglądów i przekonań, prawdopodobnie zaplątani zostaniemy w burzliwe spory. Co prawda dyskusje te mogą wzbogacić nas o nowe poglądy i przekonania, jednak w swej naturze nie są nastawione na rzeczową wymianę myśli, lecz na to, aby nam zaszkodzić i zmusić do milczenia. Dlatego tez istotniejsza jest nasza wytrwałość i stałość przekonań, niż gotowość do nauki i przyjmowania nowych postaw.

 

W związkach osobistych karta ta mówi, że nasz związek jest zagrożony. Może ona wskazywać na bezpośredni konflikt. Z reguły jednak pokazuje jakąś osobę trzecią, która zakłóca związek. Może również oznaczać, że w poszukiwaniu i staraniach o nowego partnera, nie jesteśmy sami, lecz mamy zazdrosnych rywali. Również tutaj 7 buław jest wskazówką, że wydarzenia te przeżyjemy bez uszczerbku, jeśli zagrożenie potraktujemy poważnie i mądrze wyjdziemy mu naprzeciw. "

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

7 palek moze oznaczac zazdrosc, np: jesli pytamy o zwiazk, moze mowic, ze jestesmy zazdrosci, badz partner, albo sa jacys rywale obok nas, z kims musimy konkurowac. To jest rowniez karta atakow ze strony innych, sporadycznie rękoczyny, jakies spory. Tutaj nalezy wykazac iteligencje i zrecznosc, wowczas pokonamy wroga. W zwiazku tez moze zapowiadac konflikt, napięcia. W pracy ze np: sa rywale ktorzy chca nam zaszkodzic, sa zazdrosnicy, ale to my bedziemy zazdroscic innym. Miejsce w jakim jestesmy jest bardzo konkurencyjne, ciagle ktos z kims rywalizuje, chce byc lepszy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Euterpe

Jako karta dnia:

walka z samym sobą, z czasem, bitwa ze swoimi myślami/lękami

 

Finanse:

walka o utrzymanie się na powierzchni; pieniądze były, ale wydatki niemałe też

 

7 buław + Królowa kielichów

wewnętrzna walka, aby zachować się jak osoba na kolejnej karcie: spokojna, opanowana, łagodna, cierpliwa, życzliwa, pomocna

tłamszenie w sobie negatywnych odczuć

obrona własnych przekonań

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Wyimaginowane problemy, kompleksy, brak pewności siebie, problemy, wrogowie,których sami sobie stwarzamy i co za tym idzie może pokazywać zazdrość. Może tez być roztargnienie, niemożność podjęcia decyzji( w mojej talii pan ma dwa różne buty).

Pzd

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Myślę,że problemem w energii tej karty może być każdy opór,który spotykamy w dążeniu do celu.Wielu ludzi tutaj jest przeciw Nam (w opozycji wobec naszych przekonań,racji,zasad,itp).Jesteśmy wystawieni na atak...a w tym wszystkim brak tutaj wsparcia,jesteśmy sami.Możemy liczyć tylko na siebie.A wszystko zależy od tego,jak bardzo będziemy asertywni,by wytrwać przy swoim (problemem: brak asertywności,nieśmiałość,brak wiary w siebie,brak wyrażania i realizacji własnych potrzeb).

Albo w drugą stronę (niepokorność,przekora,buntowniczość).

"Tak" gdy wszyscy inni mówią "Nie" lub "Nie" gdy wszyscy inni mówią "Tak".Wszystko na odwrót.

To taki zewnętrzny i wewnętrzny opór (ludzie przeciw Nam z zewnątrz oraz nasze ograniczenia wewnętrzne).

Wszystko do przerobienia i przepracowania.

 

7 Buław: "Odwaga". Umiejętność stawienia czoła swoim strachom,robić coś samemu,liczyć tylko na siebie,podtrzymywać swoją opinię przeciwko większości.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

 

7 Buław :

To obrona własnych granic, radzenie sobie z problemem, asertywność, odpieranie zarzutów.

Ustalenie naszych granic lub ich brak. Mówi o walce z konkurencją. Uczy nas umiejętności rozróżniania granicy między moje, a wasze oraz jej zachowania.

Wymaga więcej energii. To karta naszych racji, dumy i siły charakteru.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

7 Buław:

Zmobilizuj w sobie zasoby siły woli,odwagi i determinacji,by stawić czoło aktualnym przeciwnościom i przeszkodom.

Nie będzie to łatwe,lecz z opresji wyjdziesz zwycięsko.

Przyjęty sposób działania okaże się skuteczny.

 

Położenie odwrócone:

Lepiej będzie,jeśli zrezygnujesz na jakiś czas z zaciętych zmagań z potężnymi przeciwnościami.

Taktyka ta okaże się dużo bardziej efektywna formą wykorzystania twojego czasu i potencjału,niż dalsze uparte walenie głową w mur.

 

"The Destiny Tarot"

 

7 Buław - Słowa Klucze:

 

Prosta: przekonanie,silna pozycja,pokonanie trudności

 

Odwrotna: agresja,bunt,przekora

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

7 Buław

- Walka o utrzymanie się na powierzchni

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

7 buław w uczuciach mówi o trzymaniu dystansu, to niedopuszczanie do siebie, widzę w tej karcie bronienie się przed uczuciem...

Edited by martina78
Link to comment
Share on other sites

7 BUŁAW

 

BLASKI: walka z silnej pozycji, dobry plan działania, zdecydowanie, realizowanie swoich celów nawet w przypadku oporu świata zewnętrznego, zdecydowane realizowanie swoich potrzeb.

 

CIENIE: chęć realizowania swoich potrzeb za wszelką cenę, walka o władzę, ciągła potrzeba sprawdzania się w walce, strach przed swoją agresją, siłą, niemożność jej wyrażania.

 

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 3 weeks later...

Jako cel życiowy (świadomy lub nie): pokonanie trudności, poczucie misji, która, chociaż trudna, jest punktem zaczepienia. Chęć wybrnięcia z kłopotów, wypełnienie zobowiązań aby być do końca FAIR i grać sportowo w dalszym życiu.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
 • 9 months later...
 • 2 months later...
 • 1 month later...

Kochani, mam takie pytanko. Czy 7 Buław pokazuje Wam czasem zazdrość? Mnie osobiście nie, ale koleżance tak, dlatego pytam ;).

Stres mi pokazuje i dość często, jak biegam. Znaczy chyba,że pokazuje raczej sport solo :).

Link to comment
Share on other sites

Sport solo - jak najbardziej :)

W kontekście relacji, mi zazdrość pokazuje zwykle 9 buław, ewentualnie Diabeł. 7 buław - nie wiem, bronienie się przed czyjąś opinią, zachowaniem, uczuciami, albo ciężka walka o uczucia - no może stąd też zazdrość w sumie...

Link to comment
Share on other sites

 • Moderator
35 minut temu, Lianna napisał:

Kochani, mam takie pytanko. Czy 7 Buław pokazuje Wam czasem zazdrość? Mnie osobiście nie, ale koleżance tak, dlatego pytam ;).

Stres mi pokazuje i dość często, jak biegam. Znaczy chyba,że pokazuje raczej sport solo :).

Hmmm jako rzucanie oskarżeń i bronienie swojej opinii, mogłoby pasować. Tym bardziej,  ze w talii RW mężczyzna broni się przed kijami, ale niewiadomo kto jest po drugiej stronie tych kijów.

No na bieganie też dobra karta, jako zmaganie się ze swoimi slabosciami, pobijanie swoich rekordów.

 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Ekspert
On 1/14/2021 at 1:10 PM, Lianna said:

Kochani, mam takie pytanko. Czy 7 Buław pokazuje Wam czasem zazdrość? Mnie osobiście nie, ale koleżance tak, dlatego pytam ;).

Stres mi pokazuje i dość często, jak biegam. Znaczy chyba,że pokazuje raczej sport solo :).

Z zazdrością się nie spotkałam. Nie patrzyłam na tą kartę w ten sposób. Raczej aktywne bronienie swoich granic, swoich racji. Wycofanie. Chyba jedna z tych kart które nie do końca rozumiem, co chcą mi przekazać. 

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 26.03.2021 o 18:04, Gringe napisał:

Z zazdrością się nie spotkałam. Nie patrzyłam na tą kartę w ten sposób. Raczej aktywne bronienie swoich granic, swoich racji. Wycofanie. Chyba jedna z tych kart które nie do końca rozumiem, co chcą mi przekazać. 

Ja obserwowalam wszystkie odcienie zazdrości z bliska, także wiem o czym piszę (i 7 buław mi na to nie wypadła ani razu). Dodała bym 4 monet jako kartę zazdrości, na zasadzie "jesteś moją, nikomu nie oddam".

Takie tam...

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Moderator
11 godzin temu, Lianna napisał:

A jak Wam się wydaje. Może wyjść samotność w tej 7 Buław?

Wydaje mi się że są bardziej adekwatne karty pokazujące samotnośc. Chociaż z drugiej strony na upartego można to podpiąć pod te ramy. Na karcie RW jest jedna osoba trzymająca kij i zmagająca się z  pozostałymi 6. Widać, że jest osamotniona w walce tylko, że niewiadomo z kim albo z czym walczy. Można domyślać się, że to jakieś przeciwności z zewnątrz 

Edited by Lunaria
 • Like 1
 • W punkt 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
W dniu 14.01.2021 o 14:10, Lianna napisał:

Kochani, mam takie pytanko. Czy 7 Buław pokazuje Wam czasem zazdrość? Mnie osobiście nie, ale koleżance tak, dlatego pytam ;).

Stres mi pokazuje i dość często, jak biegam. Znaczy chyba,że pokazuje raczej sport solo :).

Tak,jak najbardziej. W rozkładach na relację damsko męska jeśli w sercu to jak najbardziej zazdrość.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Na pytanie co spowodowało takie anie inne zachowanie  - 7 buław w pozycji odwróconej pokazała skrajną desperację, agresję, wręcz mordercze paranoidalne wizje. Z chęci osiągnięcia chorego celu, aby dokuczyć komuś.  Coś w stylu ty też!  

 

 

Edited by adamandium
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...