Jump to content

8 Buław


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 8 Buław:

 

Ruch, szybkość, działanie, znaczny postęp w rozwoju sytuacji. Coś zostało wprawione w ruch, teraz pozostaje czekać na rezultaty. Jest to karta, która symbolizuje natłok wydarzeń, dynamizm sytuacji, szybki rozwój wypadków, intensywną komunikacja wszelkiego rodzaju. Ponadto karta może symbolizować podróż, gorący romans, znajomość, która jest intensywna, dużo się dzieje. Po okresie stagnacji wróży nagłe przyspieszenie, krok do przodu. To również częste komunikowanie się poprzez pocztę elektroniczną, sms-y, komunikatory umożliwiające rozmowę i innymi drogami, które są dostępne.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

ÓSEMKA BUŁAW – BYSTROŚĆ

 

Działanie: przypływ energii; chwytanie nadarzających się okazji; aktywność; przyspieszenie we wszystkich dziedzinach; koniec zastoju; dogodny czas na podjęcie inicjatywy.

 

Praca: dynamiczny rozwój; czas zbierania plonów z rozpoczętych wcześniej działań; inwestycje; uzyskanie konkretnego kredytu; zajęcie eksponowanego stanowiska; zdobycie władzy; sukces polityczny; praca w bankowości; udzielenie pomocy materialnej lub gratyfikacja finansowa; dogodny czas na podjęcie inicjatywy, koniec zastoju.

 

Uczucia: pojawienie się nowego obiektu uczuć; nagła miłość; zawarcie nowej znajomości lub przypadkowe spotkanie; podniecenie erotyczne.

 

Różne: nagłe i niespodziewane wiadomości – spotkanie, list, telefon – zapraszające do wzięcia udziału w jakimś przedsięwzięciu; splot korzystnych wypadków.

Rada: należy działać szybko!

 

ÓSEMKA BUŁAW ODWRÓCONA

 

Działanie: stagnacja; brak dynamiki w działaniach; brak mobilizacji do działania; bierne wyczekiwanie na zmianę; zawieszenie w próżni; uczucie błędnego koła; brak energii.

 

Praca: zahamowanie lub utrata źródła dochodów; zazdrość w pracy; nieporozumienia lub trudności w pracy; nieuczciwa konkurencja; nadmierne zobowiązania finansowe; problemy prawne; zyski na skutek nieuczciwych działań.

 

Uczucia: bierne wyczekiwanie na zmianę; zazdrość; brak miłości; uczucia rodzące się powoli, z oporami; nieporozumienia w domu.

Różne: problemy zdrowotne.

Ostrzeżenie! Niekonsekwencja prowadzi do porażki; ostrzeżenie przed krzywdą fizyczną w miejscu zamieszkania.

 

Źródło - "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

 

8 Pałek - wir energii nowych sytuacji wprawia w oszołomienie. Nagłe, porywające zdarzenie "burzy krew", "podnosi ciśnienie". Wstrząs, stres, trema, konieczność sprostania nawałowi zdarzeń. Niespodzianka. Zakochanie od pierwszego wejrzenia, fala emocji. Prędkie, nieprzemyślane działanie. Liczne, niespodziewane zwroty akcji. Brak nudy, natłok nowych bodźców.

 

Odwrócona: nuda, stagnacja życiowa, przeszkody nie do pokonania stawiane przez innych, brak zapału, chęci do działania. Zastój w związkach z ludźmi, w interesach.

 

Natłok zdarzeń. Oszałamiająca miłość. Zadurzenie. Zakochanie. Ruch, szybkość. Zbyt gwałtowne działanie. Dynamizm sytuacji. Przytłoczenie zdarzeniami. Przedziwny splot wypadków. Czas wypełniony najrozmaitszymi przygodami przyprawiający o „zawrót głowy".

 

Odwrócona: Stagnacja. Niemożność przekonania oponentów. Zwolnione tempo życia. Brak miłości. Uczucia rodzące się powoli, z oporami.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

8 Buław- zbieranie plonów z wcześniejszych działań, eksponowane stanowisko, sukces polityczny, satysfakcja, czynny wypoczynek, działanie zgodne z etyką.

 

8 Buław (odwrócona) - zazdrość zawodowa, niecierpliwość, skąpstwo, niemożność przekonania oponentów, brak dynamiki w działaniach, bierne wyczekiwanie.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Dużo ruchu i zamieszania wokół Ciebie. Napływ wiadomości i informacji. Musisz podjąć konkretne kroki. Miła atmosfera podszyta romansem. Zadbaj o swój wygląd.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

8 BUŁAW- karta dobrych wiadomosci,

karta dzialan,nieustajcego ruchu,

natlok informacji i wydarzen,

urzeczywistnienie zamiarow

 

8 bulaw-odwrocona-

nieporozumienie w pracy

czeto opate na zawisci,

stagnacja,brak realizmu,

nierealne plany podrozy,

klotnie malzenskie,

problemy prawne,

leniwy spobob zycia,

konkurencja

 

Osiem Kijów czyli pociągnij innych za sobą

Dynamiczna i niepokorna energia ósemek połączona z mocami żywiołu Ognia wcielonymi w Kije, daje w wyniku wielką siłę, którą Crowley nazwał mianem Lotności lub Bystrości, i porównał do działania Merkurego w znaku Strzelca. I rzeczywiście, ze znakiem Strzelca ta karta ma wiele wspólnego. Zarówno Waite, jak i Sheridan na swoich rysunkach przedstawili po prostu osiem lecących strzał (u Waite'a są to ledwo obrobione gałązki z liśćmi). Crowley za główny sens tej karty uważał torowanie drogi i umożliwianie łączności.

 

I tak właśnie należy ją rozumieć. Ósemka Kijów to karta wędrówek, podróży, a przede wszystkim karta przewodników - tych, którzy prowadzą innych za sobą.

 

Jeżeli gdzieś dzieje się tak, że powstaje nowa droga, nowy kanał przerzutowy, nowa sieć kontaktów; kiedy staje się możliwe wędrowanie nowymi szlakami i nowe kraje otwierają się dla podróżnych, to znak, że w miejscu tym pracuje ten rodzaj energii, który wcielony jest w Ósemkę Kijów.

 

Karta ta ma sens ogromnie pozytywny: jest przeciwieństwem zastoju, jest oznaką ruchu, przełamywania przeszkód i budowania dróg na skróty. Ale też niesie ze sobą wyzwania, na które nie każdy i nie zawsze jest gotowy. Nakazuje mianowicie nie przejmować się sobą i własnymi słabościami, każe porzucić wygodne miejsca, w którym się spoczęło; godzić sie na niewygody i niespodzianki, które zawsze łączą się z podróżowaniem.

 

Ale jeżeli w odpowiedzi na pewne pytanie wychodzi ta karta, znaczy to, iż pytający jest w stanie nie tylko sam wyruszyć w drogę, ale może też skutecznie pociągnąć innych za sobą.

 

Ósemka Kijów oznacza zawsze, że życie zaczyna być fascynujące i pełne entuzjazmu. A jeżeli przed czymś ostrzega, to tylko przed tym, że sukces może przyjść za szybko, i po wielkim zrywie pozostaniemy wypaleni, z pustymi rękami.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ósemka Kijów czyli karta przewodników

Aleister Crowley za podstawowy sens tej karty uważał torowanie drogi, otwieranie "kanałów łączności". Ósemka Kijów to karta, która patronuje przewodnikom, czyli tym, którzy prowadzą innych i umożliwiają ruch i podróże. Jeżeli odpowiedzią na pewne pytanie jest ta karta, oznacza ona, że coś się ruszyło, i teraz pewna drogą popłyną wiadomości, idee, inspiracje, ludzie - lub pieniądze.

 

Ósemka Kijów jako karta pierwsza i najważniejsza

 

Po okresie zastoju zaczyna się ruch. Sprawy dotąd będące bez związku zostaną logicznie połączone w pewna całość. Pojawiają się nowe kontakty, nowe linie, można podróżować w pewnych kierunkach, dotąd niedostępnych, albo wymieniać w tych kierunkach informację. Masz do czynienia z takimi sprawami, jak podróże, prowadzenie innych, pomaganie komuś w przejściu przez pewien trudny próg. Zyskasz doradców i przewodników.

 

Ósemka Kijów jako karta druga z kolei, ostrzegająca

 

Grozi ci słomiany zapał, puszczenie pary w gwizdek, branie się za zbyt wiele rzeczy naraz. Uważaj, czy przedsięwzięcia, które teraz zaczynasz, na pewno są twoja sprawą, czy raczej wikłasz się w sprawy, z którymi ci będzie nie po drodze. Podróż, w którą wyruszasz, może zaprowadzić cię nie tam, gdzie chcesz. Unikaj dróg na skróty.

 

Jako trzecia karta, zawierająca instrukcje, co robić

 

Co robić? Wyruszyć w podróż. Znaleźć nowych partnerów, wspólników, doradców - którzy już gdzieś niedaleko na ciebie czekają. Najlepsze są rozwiązania proste i szybkie. Nie zastanawiaj się zbyt długo.

 

Jako karta czwarta, mówiąca o obciążeniach z przeszłości

 

Masz nawyk unikania problemów przez uciekanie, przez zmianę miejsca pobytu lub ludzi, z którymi się kontaktujesz. Karty czują za tobą jakiś bagaż spraw zaczętych i nie doprowadzonych do końca.

 

Jako karta piąta: twoi partnerzy

 

Blisko ciebie jest ktoś, kto jest przewodnikiem w pełnym znaczeniu tego słowa, kto może cię poprowadzić po nowych drogach.

 

Jako karta szósta: cel, ku któremu się zbliżasz

 

Zbliża się podróż. Poprowadzisz innych jako przewodnik. Przetrzesz nowe szlaki.

 

Jako karta siódma: niespodzianki

 

Otworzy się możliwość podróży w pewnym kierunku lub komunikowania się z nowym kręgiem ludzi i spraw, i to poważnie zmieni (zaburzy) twoje dotychczasowe plany.

 

Karta ósma: to, czego nie zmienisz

 

Nie zmienisz tego, że pewna grupa ludzi idzie za tobą i liczy na ciebie.

 

Karta dziewiąta: mistrzostwo

 

Masz możność osiągnąć mistrzostwo w prowadzeniu innych pewna drogą.

 

Karta dziesiąta: pożytek dla innych

 

Pozostanie, jako trwały dorobek, przetarcie pewnego szlaku.

 

Karta jedenasta: to, co się nie uda

 

Pozostanie stan prowizorki i bylejakości.

 

Karta dwunasta: rzut oka na całość rozkładu

 

Zwróć uwagę na wszystko, co mówi o ruchu, prowadzeniu innych i przecieraniu nowych szlaków.

 

Karta trzynasta: odległa przyszłość

 

Podróże, przecieranie nowych szlaków, służenie innym za przewodnika - to cię jeszcze czeka, ale nie teraz. (Z czego można wnioskować, ze w tych sprawach zapanuje długi zastój.)

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Ta karta to symbol twórczego natchnienia, nauki, podróży ku wyżynom, pojętności. Połączenie ducha (postawa medytacyjna) z ziemskim materializmem to górnolotne pomysły, połączenie realności życia z fantazją twórczą. Przenikanie się dwóch biegunów daje władzę, moc, talent organizacyjny, szybkie podejmowanie decyzji, zmysł do interesów. Karta zwraca uwagę czasem też na to, że człowiek znalazł się w centrum wydarzeń, które które szybko po sobie postępują i musi je wszystkie wykorzystać co sprawia, że jest trochę tym oszołomiony. Górnolotne cele będą zrealizowane dzięki niespożytej energii oraz umiejętności połączenia spraw duchowych z prozaicznymi. Czasem można jednak nie zdążyć ogarnąć wszystkiego i pozostać w tyle. W korespondencji z innymi kartami to również burzliwe romanse, które mogą zostawić piękne wspomnienia jak również niesmak. W negatywie to mogą być niewykorzystane emocje, które przyniósł los.

 

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

8 Pałeczek - Mężczyzna za szybko dąży do zdobycia ciebie i to troszeczkę cię przeraża;

On jest wyjątkowo niecierpliwy i chce jak najszybciej rozpocząć budowę wspólnego związku; Ty wiesz, że to jeszcze za wcześnie na bycie razem lub zamieszkanie pod jednym dachem, ale idziesz naprzód i jednak wprowadzasz się do niego;

Nie macie warunków i nie możecie czuć się wolni, więc wasza radość z obopólnej namiętności również nie jest pełna;

Ponieważ on Jest pewny swoich uczuć wobec ciebie, działa spontanicznie;

Czas nabiera innego wymiaru, kiedy jesteście razem gdyż oboje nie tkwicie w rzeczywistości;

Na samą myśl o nim twoje serce i żołądek drżą z podniecenia;

Oboje pragniecie jak najszybciej kochać się;

Nagła podróż w celu spotkania z ukochanym;

Nie macie czasu pomyśleć o tym, że wasz związek nagle staje się widoczny;

Jesteś wyjątkowo zdenerwowana gdyż nie wiesz jak postępować z mężczyzną;

Jesteś zaskoczona, kiedy twój stary przyjaciel mówi, że zawsze cię kochał lub w twoim życiu pojawia się nowy mężczyzna.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

8 buław

 

Jako karta dnia:

Dziś czeka cię radość. Otrzymasz dobrą wiadomość, ktoś zadzwoni lub przyśle list, wydarzy się coś nieoczekiwanego i w Twoich sprawach nastąpią pożądane zmiany, a przynajmniej dzisiejszy dzień przyjmie pomyślny obrót. Zmiany możliwe są nawet tam, gdzie sprawy, wydawałoby się ugrzęzły na zawsze. Jeśli chciałeś zacząć dziś coś nowego, to masz duże szanse osiągnąć w tej sprawie sukces znacznie wcześniej, niż sądziłeś.

 

Jako dobra rada: Oczekuj dobrych wiadomości i korzystnych zmian.

 

Jako ostrzeżenie: Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Maestro

VIII(8)Ósemka Kijów to karta, która patronuje przewodnikom, czyli tym, którzy prowadzą innych i umożliwiają ruch i podróże. Nakazuje mianowicie nie przejmować się sobą i własnymi słabościami, każe porzucić wygodne miejsca, w którym się spoczęło; godzić sie na niewygody i niespodzianki, które zawsze łączą się z podróżowaniem

 

Jeżeli odpowiedzią na pewne pytanie jest ta karta, oznacza ona, że coś się ruszyło, szybkie działanie, listy , e-maile, i teraz pewna drogą popłyną wiadomości, idee, inspiracje, ludzie - lub pieniądze

 

Najważniejszym przesłaniem tej karty jest tempo, prędkość i natłok zdarzeń. Oznacza dynamikę działań, pęd do przodu, koniec wahań, czas zbierania plonów z inwestycji, które zainicjowaliśmy wcześniej. Wskazuje na sukces oficjalny, tzn. taki, który jest zauważany publicznie.

 

Ta karta to symbol twórczego natchnienia, nauki, podróży ku wyżynom, pojętności. Połączenie ducha (postawa medytacyjna) z ziemskim materializmem to górnolotne pomysły, połączenie realności życia z fantazją twórczą. Przenikanie się dwóch biegunów daje władzę, moc, talent organizacyjny, szybkie podejmowanie decyzji, zmysł do interesów.

 

Karta zwraca uwagę czasem też na to, że człowiek znalazł się w centrum wydarzeń, które które szybko po sobie postępują i musi je wszystkie wykorzystać co sprawia, że jest trochę tym oszołomiony. Górnolotne cele będą zrealizowane dzięki niespożytej energii oraz umiejętności połączenia spraw duchowych z prozaicznymi. Czasem można jednak nie zdążyć ogarnąć wszystkiego i pozostać w tyle. W korespondencji z innymi kartami to również burzliwe romanse, które mogą zostawić piękne wspomnienia jak również niesmak.

 

Ruch, szybkość, działanie, znaczny postęp w rozwoju sytuacji. Coś zostało wprawione w ruch, teraz pozostaje czekać na rezultaty. Jest to karta, która symbolizuje natłok wydarzeń, dynamizm sytuacji, szybki rozwój wypadków, intensywną komunikacja wszelkiego rodzaju. Ponadto karta może symbolizować podróż, gorący romans, znajomość, która jest intensywna, dużo się dzieje.

 

Po okresie stagnacji wróży nagłe przyspieszenie, krok do przodu. To również częste komunikowanie się poprzez pocztę elektroniczną, sms-y, komunikatory umożliwiające rozmowę i innymi drogami, które są dostępne.

 

Uczucia + pojawienie sie nowego obiektu uczuć, nagła miłość, nowa znajomość, erotyzm,

- zazdrość, brak miłości, uczucia rodzące się z oporami, nieporozumienia w domu, bierność,

 

Pojawiają się nowe kontakty, nowe linie, można podróżować w pewnych kierunkach, dotąd niedostępnych, albo wymieniać w tych kierunkach informację. Masz do czynienia z takimi sprawami, jak podróże, prowadzenie innych, pomaganie komuś w przejściu przez pewien trudny próg. Zyskasz doradców i przewodników.

 

8 Kijów + równowaga, dobry okres dotyczący wszelkich zmian, wszystko jest możliwe, natłok wydarzen informacji, szybkie działanie, listy , e-maile, romans, przejęcie inicjatywy, intensywna komunikacja, romans, powodzenie u płci przeciwnej, przepływ energii, nowe uczucie, szybkosc działania, podróż, bankowość praca, kredyt, nowa znajomość, energia, ruch, miłość, urzeczywistnienie zamiarów, dobra dla biznesu. -Po okresie zastoju zaczyna się ruch. Sprawy dotąd będące bez związku zostaną logicznie połączone w pewna całość, ruch, nowe szlaki, nowy kierunek, zakochanie się, zadurzenie, nagły postęp, nieoczekiwana przygoda, zbyt szybki rozwój wypadków.

 

_____________________________________________________________________________________________

CZAS: 8 dni

 

ZDROWIE: serce, zapalenie mięsnia sercowego, rozregulowanie rytmu zatokowego, (rozrusznik serca)

 

KLUCZE - satysfakcja z wlasnych dziłan, prawidłowa wymiana energii, ruch, strzały miłości

_____________________________________________________________________________________________

OBAW

 

Pozycja odwrócona - bezwład, zatrzymanie, w pracy problemy, wymagana ostrożność, zle informcje, zablokowanie komunikacji, zawieszenie, stagnacja, nieporozumienia w pracy, krzywda fizyczna, nieporozumienia, stagnacja, spowolnienie działań, wygasanie uczucia, powolne rozwijanie się uczucia

 

W negacji wskazuje na nieporozumienia w pracy, często oparte na zawiści, mówi o wzięciu na siebie zbyt dużych zobowiązań finansowych, ostrzega przed konkurencją.

 

W negatywie to mogą być niewykorzystane emocje, które przyniósł los.

 

"Są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu"

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Natłok wydarzeń

Karta zwiastująca szybkie nadejście jakiegoś wydarzenia. Najczęściej przejawia się

natychmiastowym wykonaniem – coś wisi w powietrzu, a co, pokazuje inna karta.

Karta przyspieszenia, duzego ruchu, intensywności. To karta lecących wiadomości- sms,

maile, telefony, poczta lotnicza. Mówi o szybkiej realizacji.

Strzały miłości, to druga nazwa tej karty – szybkie zauroczenie, romans, nowe wibracje.

W zyciu zawodowym- wszystko zostanie wkrótce urzeczywistnione, czyli proces juz się

dzieje, ale co najwazniejsze, ze został przyspieszony, choć oczekiwaliśmy czegoś w dalszej

przyszłości. Kartę tę mozna odczytać jako niespodziewany sukces, realizowany jako nowe

kontakty, zawieranie umów i awanse. Radosna karta dla bezrobotnych.

W związkach – moze mówić o szczęśliwym rozwoju obecnego związku, ale w zalezności,

jeśli karty pokazują trudne doświadczenia, przyniesie ona nieprzyjemne wydarzenia.

 

::

 

Ruch, szybkość, działanie, znaczny postęp w rozwoju sytuacji. Coś zostało wprawione w ruch, teraz pozostaje czekać na rezultaty. Jest to karta, która symbolizuje natłok wydarzeń, dynamizm sytuacji, szybki rozwój wypadków, intensywną komunikacja wszelkiego rodzaju. Ponadto karta może symbolizować podróż, gorący romans, znajomość, która jest intensywna, dużo się dzieje. Po okresie stagnacji wróży nagłe przyspieszenie, krok do przodu. To również częste komunikowanie się poprzez pocztę elektroniczną, sms-y, komunikatory umożliwiające rozmowę i innymi drogami, które są dostępne.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...
Guest Vampirella

Ósemka Różdżek – CHYŻOŚĆ

 

Pospieszna komunikacja i przekazy; chyżość.

Zbyt wielka siła zastosowana za szybko. Bardzo gwałtowny ruch, który równie szybko się pojawił, jak zniknął. Krótkotrwała przemoc. Szybkość, prędkość, odwaga, zuchwałość, pewność siebie, swoboda, walka, przemoc; zamiłowanie do otwartych przestrzeni, sportów terenowych, ogrodów i łąk. Szczodrobliwa, delikatna, elokwentna, ale także chwilami kłamliwa; chciwa, bezczelna, gnębicielska. Kradzież i rozbój. Wszystko w zależności od ułożenia karty.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest agnieszka007

8 BUŁAW

 

Najważniejszymi przesłaniami tej karty są:tempo,prędkość i natłok zdarzeń.Oznaczają dynamikę działań,pęd do przodu,koniec wahań,czas zbierania plonów.Wskazują na oficjalny sukces,strzały miłości,nową znajomość.

Ta karta to energia,ruch,miłość,urzeczywistnienie zamiarów;dobre wróżby w interesach.

Obok niekorzystnych kart ostrzega przed konkurencją.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

"Główne znaczenie tej karty leży w jej czasowym aspekcie. Jest jedyną kartą tarota dającą wskazówkę, że dane wydarzenie nadejdzie bardzo szybko. Po za tym nie posiada głębszego znaczenia. Pokazuje, że coś jest w ruchu, coś wisi w powietrzu; wydarzenie nastąpi szybciej, niż oczekiwaliśmy - jego początek już nadszedł, nie będąc przez nas zauważonym. 8 buław jest przeważnie zapowiedzią radosnych doświadczeń, dobrych wiadomości i wydarzeń.

 

W życiu zawodowym karta ta oznacza, że nasze plany, oczekiwania, czasami również obawy łączące się z tematem pytania, zostaną wkrótce urzeczywistnione. W związku z tym może ona stanowić wskazówkę, że dany proces rozpoczął się już dawno lub został niespodziewanie przypieczony i znajduje się tuż przed ukończeniem, mimo że spodziewaliśmy się tego dopiero w dalekiej przyszłości. Karta ta często oznacza niespodziewany sukces - w poszukiwaniu nowych zadań, w zawieraniu kontraktów , postaci awansów.

 

Na poziomie świadomości- 8 buław mówi, że nasze procesy poznawcze będą przebiegać znacznie szybciej, ze coś wisi w powietrzu i z nieoczekiwanej strony otrzymamy impulsu, które rozszerzą nasze horyzonty. Żywotność tej karty wskazuje na spontaniczne zmiany. Często oznacza, że nasze skostniałe zachowania i przekonania zaczęły ulegać przeobrażeniom.

 

W związkach osobistych karta ta zapowiada ożywienie i nowe wibracje. Może być zwiastunem nowego związku w niedalekiej przyszłości lub zadawalającego rozwoju istniejącego związku. Tylko w przypadku , gdy wszystkie pozostałe karty wskazuje na trudne doświadczenia, należy oczekiwać nieprzyjemnych zdarzeń."

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • Maestro

Mam tę kartę zawsze na długą rozmowę telefoniczną, w powiązaniu z 9 mieczy, 4 mieczy lub Księżycem rozmowa przebiega w nocy..

 

 

Przyspieszenie, szybki postęp choroby.

Dobra diagnoza lub wysokie ciśnienie

Skuteczne zapłodnienie

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest björn

W pozycji odwróconej karta pokazała mi chwilowy brak kontaktu z drugą osobą z powodu skradzionego/zabranego telefonu. Kilkakrotnie pisałem na dany numer, a SMS-y jednak nie doszły, gdyż telefon był w innych rękach. Objawiła się więc w niemożności działania, pewnego rodzaju niedoinformowaniu (nie wiedziałem o zaistniałej sytuacji).

Edited by björn
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest Euterpe

dla mnie to karta "przyśpieszacz".

 

Jeżeli mam taki rozkład:

1. karta + 8 buław + 2. karta, to już wiem, że chodzi tutaj o błyskawiczne przejście z sytuacji obrazującej na karcie pierwszej do wydarzenia przedstawionej na ostatniej.

 

Gdy pytam "Co dana osoba o mnie (czy ja o niej) myśli (myślę)?" Odpowiedź:

- po pierwsze na pewno dużo myśli

- po drugie to buławy, a więc wzbudzamy w tej osobie emocje (albo ona was)

- na mojej karcie nie ma osoby, czyli jeszcze nie ma dokładnej oceny w naszej sprawie (konkretna opinia jeszcze się nie wyklarowała) i tutaj można dociągnąć kartę, aby sprawdzić, w którą stronę to myślenie zmierza

 

Gdy pytam o uczucia:

- tak, są, ale z naciskiem na zaspokojenie pożądania

- uczucie mogło przyjść nagle (czasami równie szybko się ulatnia)

 

W opisie sytuacji obrazuje mi przepływ wiadomości między jedną a drugą stroną albo też przyśpieszone działania.

 

pogoda: słonecznie plus wiatr :)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 4 weeks later...

Niedawno wyskoczyła mi w pytaniu, czy się spotkamy (razem z KF i Śmiercią) i pokazała tak szybki obrót zdarzeń, że do tej pory nie mogę się nadziwić - pan napisał do mnie, stojąc już pod moimi drzwiami ;p totalna niespodzianka :)

 

Murowana karta kontaktu, max. do 7 dni, i spotkania - przynajmniej jeśli chodzi o mnie ;p

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

8 Buław: "Energia". Ruch,zrobienie czegoś,przesuwać granice,całkowita koncentracja.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

8 Buław z moich doświadczeń:

Ta karta lubi prędkość.To niesamowita dawka energetyczna,power up.

- niemożność zaśnięcia wywołane zbyt wielką energią w ciele,w duchu i w umyśle

- przyspieszone tętno,mocno

- umysł pracujący na najwyższych obrotach,nawet w czasie odpoczynku i relaksu

- 8 połączeń telefonicznych od przyjaciółki

- gotowanie i pichcenie 8 potraw

- wszyscy wokół naenergetyzowani jak bateryjki Duracell

- wprawianie energii w ruch,nadawanie jej myślokształtów,prawo przyciągania

- pomoc,wsparcie sił natury,energii Wszechświata,Boskiej Mocy w działaniach (władza nad energią)

- masz w sobie moc,siłę,ukierunkuj ją w najlepszy dla siebie sposób,wszystko w twoich rękach

Pięknie to widać na karcie 8 Buław w mojej talii "The Sorcerers Tarot" : MS-A-08

 

Ostatnio pokazała wielką kłótnię między ludźmi,w rodzinie.

 

8 Buław:

Uczy trafiania do celu, wykorzystywania okoliczności dla swojej korzyści. Jest kartą zapowiadającą przyspieszenie wydarzeń, fakt otwarcia nowej drogi na skróty.

Oznacza okres pełen przygód . Może przynieść nieoczekiwane sytuacje, których się nie spodziewaliśmy, wnosi dużo ruchu i spraw które trzeba opanować.

Kontakty, wiadomości, wskazówki, informacje, smsy, maile, telefony, podróż samolotem, wskazanie drogi, szybkie rezultaty, romans, flirt.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

8 Buław:

- Ogromna prędkość

- Przyśpiesza wszystkie zdarzenia

 

Nawet ślimak pędzi w energii tej karty ( z górki na pazurki) :_oczko:

"Tarot of the Dream Enchantress" , 8 Buław tu : DE-A-08

 

8 Buław:

- Podróż drogą powietrzną

- Środek lokomocji - samolot

 

8 Buław:

Twoje życie stanie się bardzo urozmaicone i ekscytujące.

Wyruszysz w podróż,albo przeprowadzisz się,lub będziesz nieustannie zajęty w pracy.

Szczęśliwy traf może nadejść zupełnie niespodziewanie,jednak w rzeczywistości przyciągnąłeś go do siebie własnym działaniem.

 

Położenie odwrócone:

Przeszkody i bariery uniemożliwiają czynienie postępów.

Zastanów się dwa razy,zanim wyruszysz w jakąś podróż.

Coś,co wydaje się pomyślne i dobrze rokuje,może okazać się niepotrzebnym marnowaniem czasu.

 

"The Destiny Tarot"

 

8 Buław - Słowa Klucze:

 

Prosta: szybkie działanie,nowości,wiadomości

 

Odwrotna: zastój,niekorzystny rozwój wydarzeń

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 3 weeks later...

8 BUŁAW

BLASKI: ruch, natłok wydarzeń, infromacji, szybkie działanie, intensywna komunikacja, listy, rozmowy, faksy, e-maile, możliwe podróże, romans, powodzenie u płci przeciwnej.

CIENIE: złe informacje lub zablokowanie ich przepływu, gwałt, brak tolerancji, depresja, bierność, brak celów życiowych, zazdrość i zawiść, zawieszenie biegu spraw.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 7 months later...
 • 3 months later...

Za tą kartą idzie energia, chęć działania :) 

Generalnie odpowiedzi z jednej karty są trudne do uchwycenia (moi zdaniem) i tu liczy się ten pierwszy moment, ta pierwsza reakcja, to pierwsze odczucie jak się patrzy na kartę, która ma dać odpowiedź. Zawsze możesz dopytać: jakie wydarzenia spowoduje takie działanie, a potem ewentualnie kolejne pytanie: jak będę się z tym czuć. A wtedy już wykombinujesz, "czy warto" :)

 • Lux 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Szybki seks :P

Chaos, dużo się dzieje, telefony dzwonią, ludzie piszą, ciągle coś. Ta karta mi się pojawia, jak się coś dzieje bardzo szybko, nagle, niespodziewanie. 

 • W punkt 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...