Jump to content

9 Buław


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

21o8nkn.jpg

 

 

Znaczenie karty 9 Buław:

 

Postawa obronna, brak zaufania, opór, niechęć, odczuwanie zagrożenia, wyzwania, które przerastają, niechęć lub niemożność zmierzenia się z pewnymi sytuacjami. Wzbranianie się przed pewnymi działaniami, konieczność odpoczynku, czujność, ostrożność, może symbolizować człowieka, który wiele przeszedł, stąd odczuwanie nieufności i zagrożenia.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

DZIEWIĄTKA BUŁAW – WIELKA SIŁA

 

Działanie: konsekwencja w działaniu; wielka siła i stabilność nie do pokonania; odwaga w obronie i zwycięstwo w ataku; pewność, że przeciwnicy zostaną pokonani; bezpieczna i pewna pozycja; spodziewane przeszkody będą łatwiejsze do pokonania niż się spodziewało; upór w dążeniu do celu; pomyśle ukończenie wcześniej rozpoczętych działań; odpowiedni moment na układanie długo falowych planów.

 

Praca: praca społeczna; zapowiedź sukcesu; rozszerzenie zakresu działań.

 

Uczucia: bezinteresowna lub platoniczna miłość; zazdrość i wpływ osób trzecich na sytuację w związku; narastająca wrogość i niemożność porozumienia się z partnerem; w związku może pojawić się rozdźwięk i ból spowodowany tym co nas spotkało.

 

Różne: dobre zdrowie; opieka sił wyższych; intensywna praca nad swoim rozwojem duchowym; zainteresowanie naukami psychologicznymi lub matematycznymi.

Ostrzeżenie: bądź ostrożny i wytrwały; osoba atakująca będzie używała nieuczciwych metod.

 

DZIEWIĄTKA BUŁAW ODWRÓCONA

 

Działanie: zmiana lub rezygnacja z planów; działanie pod przymusem; opóźnienie, zahamowanie; brak energii i chęci do działania; przekładanie spraw na później; nieszczęśliwy splot okoliczności nie pozwala doprowadzić spraw do końca.

 

Praca: nieprzyjemności w pracy związane z opóźnieniami w realizacji planów; wykonywanie rozkazów lub poleceń bez wewnętrznego przekonania; chęć wycofania się z prowadzonych przedsięwzięć przyznanie się do porażki lub braku kompetencji.

 

Uczucia: nieprzyjemności w domu; niechęć do kontaktów z ludźmi; wysługiwanie się innymi ludźmi.

 

Różne: załamanie nerwowe; nieumiejętność przezwyciężania trudności i nieporozumienia z otoczeniem; choroba.

Ostrzeżenie! nie opuszczać miejsca zamieszkania ze względu na możliwość strat finansowych – zrezygnować z wycieczki, przesunąć przeprowadzkę na późniejszy termin; uważać na siebie!

 

Źródło - "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

 

9 Pałek - ostrożność, samokontrola, wyważenie, doświadczenie życiowe teraz procentuje umiejętnością przystopowania w odpowiedniej chwili i rozważnego przyjrzenia się sytuacji, właściwa ocena swoich szans i możliwości. Zdolność przewidywania konsekwencji swoich działań. Autodyscyplina, logika, planowanie, staranność, obowiązkowość. Nieustępliwe dążenie do celu. Także: przerwa w pracy, urlop, przepustka.

 

Odwrócona: osłabienie fizyczne i psychiczne. Uświadomienie sobie, że cel jest nieosiągalny, klęska zamiarów, przegrana po walce. Konieczność zmiany planów, rezygnacja. Ośmieszenie w oczach otoczenia.

 

Wyjście z kłopotów i gotowość podjęcia dalszej walki. Ból spowodowany tym, co nas spotkało. Przewidywanie dalszych trudności. Rozkaz. Zainteresowanie naukami psychologicznymi lub matematycznymi. Krótki odpoczynek i kontynuowanie działalności zawodowej.

 

Odwrócona: Nieprzyjemności w pracy, w domu. Choroba. Bariery nie do pokonania. Nieszczęście, klęska. Przegrana. Chęć wycofania się. Przyznanie się do porażki. Ośmieszenie.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

9 Buław- konsekwencja w działaniu, tolerancja, szerokie horyzonty myślowe, realizacja marzeń, przełamywanie ograniczeń, rozszerzenie działań.

 

9 Buław (odwrócona) - nieszczęśliwe sploty okoliczności, opóźnienia, przekładanie spraw, działanie pod przymusem, przyznanie się do porażki.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Ostatnio brak Ci zaufania do ludzi. Ciągle czekasz na potwierdzenie swojego przekonania, że nikomu nie można ufać. To prawda, że ludzie są nieuczciwi, ale uczciwych też nie brak. Jeśli nie zrewidujesz swojego poglądu, będzie Ci trudno nawiązać głębokie związki z ludźmi. Tamte doświadczenia należą do przeszłości. Troszcz się teraz o swoją teraźniejszość i przyszłość i nie broń się przed ludźmi, którzy mają Ci mnóstwo dobrych rzeczy do zaoferowania.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

9 BUŁAW-

ostroznosc,samokontrola,doswiadczenie zyciwe teraz procentuje,

umiejetnosc przystosowania w odpowiedniej chwili,

wlasciwa ocena szans i mozliwosci,

zdolnosc przewidywania konsekwencji swoich dzialan

 

9 bulaw-odwrocona-

opoznienia,odkladanie na jutro,

brak odpowiedzialnosci,

proznosc,dzialanie pod przymusem.

niepraktycznosc,

kiepskie zdrowie

 

Dziewiątka Kijów czyli Pewność

Dziewięć w numerologii jest liczbą mistrzostwa, i również w tarocie Dziewiątki oznaczają moc, która pozwala panować nad pewnym odcinkiem rzeczywistości. Jaką to zdolność pozwalają do mistrzostwa opanować tarotowe Kije? Ową mocą (czy też wartością) jest pewność - a więc niewzruszoność, zaufanie do siebie samego, zdolność do niezachwianego zachowania własnej pozycji. Dlatego też Crowley opatrzył tę kartę prostym tytułem Siła.

 

Zarówno w talii Waite'a, jak i Sheridana, na kracie tej narysowana jest postać, którą można nazwać Dzikim Człowiekiem. Jest to obraz człowieka, który żyje w zgodzie ze swoimi instynktami, ze swą własną naturą. To właśnie czyni go silnym i niewzruszonym. W talii Sheridana jest on wręcz obrośnięty bluszczem - jakby stał na jednym miejscu od wieków. Jest to ktoś, kto posiadł pewność absolutną. Tę samą ideę Księga Przemian wyraża słowami: Człowiek szlachetny stoi pewnie i swojej orientacji nie zmienia.

 

W pytaniach o sprawy praktyczne, wzięte z życia, Dziewiątka Kijów zwykle oznacza, że pytający dojrzał do kierowania innymi ludźmi - jako że w każdej sytuacji będzie wolny od wahań, i może innym służyć za ostoję i podporę w trudnych chwilach.

 

Trzeba jednak pamiętać, że (jak wszystkie dziewiątki) ta karta ma równie silny sens pozytywny, co negatywny. Negatywną jej stroną jest to, że ktoś, kto stał się bardzo pewny siebie, dziwnie często natrafia na kogoś drugiego, który w równym stopniu jest przekonany do zupełnie odmiennych poglądów. I dla tych dwóch miejsca jest za mało - i konflikt gotowy. Tym bardziej, że Kije oznaczają żywioł Ognia, a więc sytuacje zapalne.

 

Na polu życia społecznego ta karta oznacza jednoosobowe kierownictwo - kiedy wiadomo, kto rządzi, i nie ma dyskusji.

 

W miłości karta ta często mówi, że jedna strona wyraźnie dominuje. Ale może też znaczyć, że mamy absolutną pewność co do uczuć swojego partnera.

 

We wszelkich pytaniach o powodzenie jakiegoś przedsięwzięcia, karta ta mówi, że właśnie zmierzamy do celu najkrótszą drogą i bez wahań. Dziewiątka Kijów zawsze też jest sygnałem, że zarówno cel, jak i środki są w zasięgu ręki, tak iż wszystko, co ważne, ma miejsce tu i teraz, i nie ma sensu ani czekać na coś, ani odawać się fantazjom.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dziewiątka Kijów czyli: Mam rację i jej nie zmienię

Podstawowym sensem tej karty jest pewność - poczucie, że się ma rację i że wiadomo, czego się trzymać. Dlatego w wielu taliach na tej karcie jest rysowany dziki człowiek z kijem, który stoi tak pewnie, że aż obrosły go pnącza.

 

Dziewiątka Kijów jak karta pierwsza i najważniejsza w rozkładzie:

 

Wiesz, czego się trzymać. Osiągnąłeś wewnętrzną pewność. Skończyły się wahania i wątpliwości. Również swoją nieugięta postawą różnisz się od ludzi, którzy cię otaczają. Możliwe, że dlatego właśnie inni przyjdą do ciebie jako do swojej ostoi i opoki.

 

Dziewiątka Kijów jako karta druga, sygnalizująca zagrożenia i niedostatki:

 

To się nazywa moje widzimisię: wydaje ci się, że masz racje, a naprawdę tylko upierasz się, że masz rację. Brakuje ci elastyczności, wszystko oceniasz według sztywnych poglądów, których nie masz zamiaru zmienić. Jest wielka groźba, że natrafisz na kogoś podobnie zadufanego, i wtedy konflikt gotowy.

 

Jako karta trzecia: właściwy (w danym momencie) sposób postępowania:

 

Trzymaj się własnych poglądów. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej, niż myślisz. Ty masz rację. Kieruj się własnym interesem - to jest teraz twój najlepszy przewodnik!

 

Jako karta czwarta: wpływy przeszłości

 

Wskazany jest teraz zdrowy konserwatyzm. Możesz polegać na tym, czego cię nauczono, na własnych doświadczeniach, na decyzjach, które kiedyś podjąłeś. Twoja przeszłość daje ci mocny punkt oparcia, i nie czas na to, abyś pośpiesznie zmieniał własne nawyki.

 

Jako karta piąta: ludzie, z którymi współdziałasz

 

Możesz liczyć na poparcie swojego partnera (partnerów). Ludzie, którzy cię otaczają, mogą mieć różne wady, ale na pewno nie zmieniają poglądów jak chorągiewki, i nie rzucają słów na wiatr.

 

Jako karta szósta: nadchodząca (nieuchronnie) przyszłość

 

Osiągniesz stan pewności i zdecydowania. Przestaniesz się wahać; z różnych możliwości do wyboru pozostanie tylko jedna, i to będzie ta właściwa dla ciebie możliwość. Spokój zajmie miejsce wątpliwości. Znajdziesz to, czego szukasz.

 

Karta siódma: niespodzianki w przyszłości

 

Odnajdziesz to, czego nigdy nie zgubiłeś. Nieoczekiwanie się okaże, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.

 

Karta ósma: rzeczy oczywiste, o których zdarza ci się zapominać

 

Zapewne wszystkie twoje obecne niepokoje i wątpliwości są tylko gra wyobraźni. Tak naprawdę mocno stoisz na nogach, i wewnętrznie jesteś przekonany do swojej życiowej drogi.

 

Karta dziewiąta: wysokie osiągnięcia, które teraz są możliwe

 

Masz szansę osiągnąć sztukę nie przejmowania się i dawania innym oparcia.

 

Karta dziesiąta: pożytki dla innych

 

Przy swoim obecnym stanie ducha możesz pomyśleć o stworzeniu jakichś trwałych dzieł, które będą służyć innym.

 

Karta jedenasta: to, co się nie uda, pozory

 

Twoja pewność siebie może łatwo okazać się pozorem...

 

Karta dwunasta: ogóle wskazówki do interpretacji rozkładu kart

 

Patrząc na wszystkie wyłożone karty zwróć uwagę na to, że mówią o rzeczach, które są trwałe i jeszcze długo będą określać czyjeś życie.

 

Karta trzynasta: następny obrót życiowych cykli

 

Kiedyś (za 3... 4... 10... 12 lat) będzie ci dana pewność siebie i jednoznaczne przekonanie, że to co robisz jest słuszne. Ale na razie trwa okres niepewności.

 

To człowiek, który pilnuje tego co zdobył i cieszy się z tego co ma. A zdobył to dzięki działaniu i ambicji. To taniec zwycięstwa. W negatywie to człowiek, który się zamknął w swoim działaniu i pilnuje swojej pozycji. Nie chce już wzlotów i wystarczy mu to co ma. Zabezpiecza sobie tyły, plecy, pozycję lub karierę. Może też oznaczać oszczędność skromność, zasobność materialną. Ta karta to też przede wszystkim stałość i pewność swoich poglądów ale należy pamiętać że na pozycji ostrzegającej mówi o tym, że w jakiejś sprawie możemy być za pewni siebie, nie dopuszczejąc do głosu innych którzy mogą mieć cenne uwagi w danej kwestii.

 

 

 

WRÓŻBY - TAROT

 

Prawie zawsze wskazuje i podkreśla potrzebę wypoczynku – trzeba wycofać się na pewien czas, by wyleczyć rany i smakować zwycięstwo. Jest to trudna decyzja, ale teraz lepiej ustąpić pola mniej zmęczonemu koledze. Oddaj przywództwo, chociaż twoje ego przywiązało się do niego. W ilustrowanych kartach niektórych Taroków widać wyczerpanego głównego bohatera, zbyt zmęczonego by obronić dotychczasowe zdobycze, który jednak ani myśli prosić o pomoc czy choćby zrezygnować. Jeszcze nie zdążył zaleczyć ran, ale wciąż trwa na posterunku, gdzie dosięgają go nowe urazy i zranienia. Oto, do czego dochodzi, gdy kreujemy się na osobę niezastąpioną. Odpędź od siebie maniakalne przekonanie, że tylko i wyłącznie ty sprostasz wyzwaniu! Nie odtrącaj bliskich ci osób, które pragną pomóc. Chronienie skumulowanych zasobów, osiągniętej pozycji. Zbieranie uznania za dotychczasowe osiągnięcia. W blaskach wielka siła i stabilność nie do pokonania. Odwaga w obronie i zwycięstwo w ataku. Pewność, że przeciwnicy zostaną pokonani. Karta mówi, że ktoś ma bezpieczną i pewną pozycję, której nie da się podważyć. Cienie ostrzegają przed uporem, niezdolnością do kompromisu; opóźnienia, których dałoby się uniknąć, podejrzliwość, brak zdolności przystosowania się.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

czas na odpoczynek,wycofanie się, zagłębieie się w siebie, odejście takie trochę od świata, czas na refleksję,chęć samotności i nie podejmowanie decyzji, ciężkei chwile.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

9 Pałeczek - Pomiędzy dwojgiem ludzi istnieje silny związek, którego nikt nie zniszczy;

Potrzeba więcej pracy, aby stworzyć wspaniały związek nieulegający wpływom towarzyskim; cieszysz się niesłychanym zaufaniem mężczyzn w sprawach seksu;

Masz dobre zdrowie i pozytywne nastawienie do świata; obawiasz się, że jego atak może być za mocny;

Twoja ognista natura osiągnęła poziom ciągłej stabilizacji i wielkiej siły;

Nie pozwól partnerowi, aby w jakikolwiek sposób atakował cię;

Umacniaj swoje przekonania nawet, jeśli twój mężczyzna ma na ten temat odmienne zdanie; Popieraj swojego mężczyznę i nie opuszczaj go bez względu na kłopoty, które mu towarzyszą; Twoja radość ze związku jest przedwczesna, poczekaj aż nadejdzie czas, kiedy będziecie mogli być razem;

Przez jakiś czas stosuje taktykę wynikającą z sobie tylko znanych powodów;

Musisz powstrzymywać swoje fizyczne pożądanie.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

9 buław

 

Jako karta dnia:

Możesz śmiało rozpocząć ten dzień dużą porcją nieufności w stosunku do wszystkich i wszystkiego. Bądź czujny i nie "otwieraj się" nawet wtedy, gdy sądzisz, że nic Ci nie grozi. A jeśli w dodatku niedawno z kimś się pokłóciłeś lub wszedłeś w konflikt, to powinieneś szczególnie wystrzegać się ponownego wplątania się w taką sytuację. Jeśli jakieś Twoje słowa lub działania napotykają dzisiaj nieoczekiwany opór, to lepiej się przy nich nie upieraj, lecz odłóż je na potem.

 

Jako dobra rada: Bądź ostrożny, nie wystawiaj się na ciosy, ale i nie ustepuj.

 

Jako ostrzeżenie: Nie wyważaj otwartych drzwi, ale i nie zamykaj się w sobie.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Maestro

IX (9) Kijów - wielka siła - Podstawowym sensem tej karty jest pewność - poczucie, że się ma rację i że wiadomo, czego się trzymać.

 

To karta bardzo wielkiej rzetelności. Oznacza doprowadzenie do końca tych spraw, które się zawiesiły, konsekwencję w działaniu, wcielanie w życie marzeń, gotowość do walki. Wskazuje na kogoś, na kim można polegać. Mówi też o dobrym zdrowiu, sile i dobrym czasie do robienia długoterminowych planów.

 

W miłości karta ta często mówi, że jedna strona wyraźnie dominuje. Ale może też znaczyć, że mamy absolutną pewność co do uczuć swojego partnera, bezinteresowana miłość, zazdrość,

- nieprzyjemności w domu, wysługiwanie sie partnerem, wpływ osob trzecich, bezinteresowna platoniczna miłość, zazdrość, narastająca wrogość, brak porozumienia,

 

We wszelkich pytaniach o powodzenie jakiegoś przedsięwzięcia, mówi, że właśnie zmierzamy do celu najkrótszą drogą i bez wahań,jest też sygnałem, ze zarówno cel, jak i środki są w zasięgu ręki, tak iż wszystko, co ważne, ma miejsce tu i teraz, i nie ma sensu ani czekać na coś, ani odawać się fantazjom.

 

Postawa obronna, brak zaufania, opór, niechęć, odczuwanie zagrożenia, wyzwania, które przerastają, niechęć lub niemożność zmierzenia się z pewnymi sytuacjami. Wzbranianie się przed pewnymi działaniami, konieczność odpoczynku, czujność, ostrożność, może symbolizować człowieka, który wiele przeszedł, stąd odczuwanie nieufności i zagrożenia

 

To człowiek, który pilnuje tego co zdobył i cieszy się z tego co ma. A zdobył to dzięki działaniu i ambicji. To taniec zwycięstwa. W negatywie to człowiek, który się zamknął w swoim działaniu i pilnuje swojej pozycji. Nie chce już wzlotów i wystarczy mu to co ma. Zabezpiecza sobie tyły, plecy, pozycję lub karierę. Może też oznaczać oszczędność skromność, zasobność materialną.

 

W pytaniach o sprawy praktyczne, wzięte z życia, zwykle oznacza, że pytający dojrzał do kierowania innymi ludźmi - jako że w każdej sytuacji będzie wolny od wahań, i może innym służyć za ostoję i podporę w trudnych chwilach - oznacza jednoosobowe kierownictwo - kiedy wiadomo, kto rządzi, i nie ma dyskusji.

 

IX Kijów + akceptacja tego, że cos się zakończyło, wzięcie ryzyka na siebie, odstąpienie, konieczność odpoczynku, brak zaufania, postawa obronna, psychiczne zranienie,

stabilizacja w zyciu, platoniczna miłość, zazdrość, siła, Ukryci wrogowie, regeneracja sił, przygotowanie się do walki, świadomość zbliżających się kłopotów, odczytanie oznak czasu, nadciągające kłopoty, opieka sił wyzszych, rozwoj duchowy, psychologiczny i matematyczny

_____________________________________________________________________________________________

CZAS: 9 DNI

 

ZDROWIE: mózg, stłuczenia, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, tętniaki, krwiaki, wgłobienia,

 

KLUCZE: zamknięcie cyklu starych spraw, spłacanie długów karmicznych, ostrożne dokończenie spraw, czekanie, przyglądanie się, powoli krok po kroczku do celu

___________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona – porażka, strach, impotencja, nieurodzaj, nieszczeście, zły stan zdrowia, walka o wszystko przekonanie, strata majątku, zahamowanie, nieprzyjemności w domu, nieporozumienia z otoczeniem, załamanie nerwowe, przesunięcie, sprytny sposób ominięcia kłopotów, chwilowe wyjście z opresji, wycofanie się z życia zawodowego, oddalenie się problemu.

 

W negacji oznacza opóźnienia i zahamowania, odkładanie wszystkiego na jutro, brak odpowiedzialności życiowej, rezygnacja z wycieczki, przeprowadzki,

 

Nie opuszczac miejsca zamieszkania, zrezygnowac z wycieczki, przesunac przeprowadzkę, opóżnienia,

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Obrona

Postawa oporu. Konieczność obrony tego, co się zdobyło. Karta przedstawia zmęczenie i lęk,

spowodowany poprzednimi doświadczeniami. Zachowanie obronne – niechęć do wyjścia,

opuszczenia przyjętego stanowiska. Lek przed zrobieniem kroku. Moze tez sygnalizować, ze

juz zdobyliśmy coś, o co walczyliśmy i chcemy zamknąć za sobą przeszłość- odgrodzić się od

niej murem. Uciekliśmy od czegoś i chcemy ten rozdział zamknąć.

To obraz osoby, która na własnych błędach się sparzyła. Jest teraz nieufna, broni się przed

otwarciem, by nic jej nie zraniło. Przebywanie w tej postawie naraza nas na smutek

rozgoryczenie i samotność.

 

W zyciu zawodowym -

Oznacza wzbranianie się przed innowacjami. Mozemy czuć się zagrozeni przez przełozonych

czy współpracowników. To, co jest faktyczną przeszkodą lezy w nas samych.- są to

wspomnienia dawnych niepowodzeń, które przenosimy na teraźniejszość.

Trzeba przezwyciężyć lęki.

 

W związkach

Pokazuje izolację lub upór zmianom, jakie zachodzą w związku. Karta oznacza kogoś, kto za

nic nie chce zmian i będzie bronił tego, co do tej pory zdobył. Moze oznaczać kogoś, kto

opuścił związek emocjonalnie, odciął się od partnera, zbudował wokół siebie zasieki, nie jest

w stanie podjąć dialogu.

 

::

 

Postawa obronna, brak zaufania, opór, niechęć, odczuwanie zagrożenia, wyzwania, które przerastają, niechęć lub niemożność zmierzenia się z pewnymi sytuacjami. Wzbranianie się przed pewnymi działaniami, konieczność odpoczynku, czujność, ostrożność, może symbolizować człowieka, który wiele przeszedł, stąd odczuwanie nieufności i zagrożenia.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

9 buław

ostrożne dokończenie spraw, czekanie, przyglądanie się, powoli krok po kroczku do celu

 

 

źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

 

+ Ukryci wrogowie, regeneracja sił, przygotowanie się do walki, świadomość zbliżających się kłopotów, odczytanie oznak czasu, nadciągające kłopoty.

- sprytny sposób ominięcia kłopotów, chwilowe wyjście z opresji, wycofanie się z życia zawodowego, oddalenie się problemu.

 

źródło:Strona Domowa

 

9 buław

Doprowadza wszystkie sprawy do końca, porządkuje je i reguluje, nie znosi, gdy jakaś sprawa nie znajduje swego finału. Obejmuje swoim działaniem całość i nie lubi rozmieniać się na drobne, nie interesują ją szczegóły ani detale, lecz pełny obraz sytuacji. Dokonuje zamknięcia zainicjowanych wcześniej procesów, zamyka stare cykle, umożliwiając tym samym rozpoczęcie nowych. Pozwala na rozszerzenie pola widzenia, przekroczenie granic czasu i przestrzeni. Uczy porządkować relacje między ludźmi i przeżywać to, co się dzieje w sposób dojrzały. Sprawia, że każde przeżycie nabiera głębi i większego sensu. Realizuje odwieczne ludzkie marzenia o miłości, tolerancji i wybaczeniu. Nie uznaje żadnych ograniczeń i nie ma uprzedzeń ani rasowych, ani kulturowych, ani religijnych. Polem działania dziewiątki buław jest cały świat. Umie współczuć innym i wraz z nimi cierpieć. Kocha i nikogo nie osądza. Dla siebie nie pragnie sławy, ponieważ jej nadrzędnym zadaniem jest niesienie miłości i zasad braterstwa. Jest symbolem bezinteresownego służenia innym poprzez konkretne działania i wcielanie w życie najwyższych ideałów. Taka jest dziewiątka buław w pozycji prostej

 

źródło:Ezoteryka i ja: 9 buław

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Vampirella

Dziewiątka Różdżek – SIŁA

 

Siła, moc, zdrowie, rekonwalescencja po chorobie.

Potworna, stała siła, której nie sposób złamać. Moc herkulejska, czasami aplikowana w sposób naukowy. Wielki sukces, ale okupiony konfliktem i wydatkiem energetycznym. Zwycięstwo poprzedzone dobrym rozpoznaniem sytuacji oraz strachem. Dobre zdrowie i całkowite wyleczenie. Szczodrobliwość, ciekawość i chęć zadawania pytań; przywiązanie do wyglądu zewnętrznego; niesforność i hardość.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest agnieszka007

9 BUŁAW

 

Oznacza doprowadzenie do końca spraw,które utknęły,a czasem ostrożne wykonanie planów i zakończenie spraw.Karta pokazuje czekanie,przyglądanie się,powolną realizację planów,podejrzliwość.

W negatywnym znaczeniu symbolizuje opóźnienie i zahamowanie,odkładanie wszystkiego na jutro,lęk,obawy.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

" 9 buław oznacza przekorę i opór wobec sytuacji lub doświadczenia, które odczuwamy jako zagrożenie. Pokazuje przy tym, że w rzeczywistości nie istnieje żadne obiektywne zagrożenie (w przeciwieństwie do 7 buław), lecz że nasze wspomnienia wcześniejszych, bolesnych doświadczeń powodują lęk i wywołują zachowania obronne. Oznacza zamkniecie się w sobie, które w bajkach często nazywa się <<zatwardziałym sercem>>. Z reguły mówi, że wkładamy ochronny pancerz - wzbraniamy się przed pójściem dalej i zrobieniem ważnego kroku na drodze rozwoju. W niewielu przypadkach pokazuje ona jednak prawie odwrotną sytuację: zrobiliśmy właśnie decydujący krok i za wszelką cenę chcemy zamknąć za sobą drzwi, aby nie mieć możliwości odwrotu. W takim przypadku znaczenie 9 buław jest bardziej pozytywne, bowiem sprzyja ona rozwojowi, pokazując jednak, że coś zrobiliśmy źle. Uciekliśmy i boimy się, że przeszłość może nas dosięgnąć. Prawdziwe <<zamknięcie rozdziału>> powinno wyrażać się zakończeniem starych doświadczeń i pełną świadomością przeszłości. Tylko taka postawa nie dopuści do tego, by przeszłość napawała nas strachem.

 

W życiu zawodowym- karta ta oznacza opór wewnętrzny. Wzbraniamy się przed innowacjami, konkretnymi zadaniami lub przed zawodowym rozwojem. Może również pokazywać, że czujemy się zagrożeni przez przełożonych, współpracowników lub partnerów i w końcu, że uważamy nasz zawód lub konieczność pracy za zagrożenie. Jest przy tym wskazówką, że przeszkoda przed którą się cofamy, nie leży w świecie zewnętrznym. Są nią nasze wspomnienia wcześniejszych niepowodzeń i klęsk, które przenosimy na obecną sytuację, mimo że w międzyczasie dojrzeliśmy. Pod tym względem karta ta wyzwaniem do przezwyciężenia lęków. Dzięki temu będziemy gotowi nie tylko do pokonania tej przeszkody, ale także do wyleczenia się ze starych okaleczeń.

 

Na poziomie świadomości- 9 buław pokazuje, że zajęliśmy niebezpieczną pozycję obronną w stosunku do nowych, najprawdopodobniej zmieniających nas doświadczeń. Ta pozycja - z pozoru suwerenna postawa perfekcjonalisty - wyraża się coraz bardziej rutynowym postępowaniem. Staramy się usunąć wszelkie źródła niebezpieczeństw, korygujemy błędy głównie po to, aby nigdy więcej nie ponieść fiaska. Przysłowie: <<Kto popełnia jeden błąd i nie czepie z tego nauki, popełnia drugi>> jest prawdziwe. Jeśli jednak uczymy się na błędach powodowani strachem, to takie postawy życiowej i nazbyt ostrożnego postępowania. (...)

 

W związkach osobistych- jest to karta <<sparzonego na błędach>>. Wyraża naszą bojaźń przed zranieniem lub otwarciem starych ran. Pokazuje pancerz ochronny, którym otaczamy nasze wnętrze, aby nie dotknęło nas nic nieprzyjemnego - nawet jeśli ceną jest to, że nie dotknie nas także nic, co mogłoby być głębokim dobrodziejstwem. Właśnie w tym obszarze 9 buław ostrzega, że narażamy się na niebezpieczeństwo wewnętrznego rozgoryczenia, smutku i osamotnienia. Jednocześnie stanowi dodającą odwagi wskazówkę, że spotkanie lub wewnętrzne otwarcie, których tak bardzo się obawiamy, nie stanowią rzeczywistego niebezpieczeństwa. "

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Dziś jako jedna z trzech kart dnia pokazała następujące sytuacje:

 

1. koleżanka wysłała mi mms-a swojej ręki w szynie gipsowej, doznała urazu, o którym zapragnęła mnie w ten nowoczesny sposób powiadomić :), czyli uraz

2. druga koleżanka po pewnym, niedługim, czasie pokazała mi mms-a ze zmasakrowaną twarzą swojej babci- stłuczenia, siniaki, opuchnięcie. Nota bene do tego stanu doprowadziła ja 6-letnia prawnusia, która chcąc ją ciepło powitać przewróciła ją i babcia upadła uderzając twarzą o kant betonowej donicy :/

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

9 Buław: "Korzenie". Obrona terytorium,poczucie związku z miejscem,osobą,działaniem,poczucie przynależności.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

Lubię obraz na tej karcie w mojej talii.Nazwałabym go "wrośnięcie" ;).I do tego sami sobie to zrobiliśmy,a i nie wiadomo,czy to efekt udanego zaklęcia,czy chybionego.Zdziwienie bezcenne i przyglądanie się na efekt końcowy.I pytanie: what now? ;)

MS-A-09

 

9 Buław

Mówi o osiągniętym doświadczeniu i wiedzy pozwalającej uniknąć zbędnego ryzyka. Mówi, ze sprawy toczą się teraz, a człowiek trzyma rękę na pulsie. Mimo zmęczenia człowiek jest w stanie nadal trwać na swojej pozycji. Jego obronna postawa może wiązać się z dmuchaniem na zimne.

Dojrzałość, doświadczenie, zmęczenie, czuwanie, opanowanie sytuacji, perfekcjonizm, wytrwałość, troska o własne interesy.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

9 Buław:

Postępuj rozważnie,już wkrótce będziesz potrzebował dużo czasu i pieniędzy.

Nie podejmuj ważnych zmian w swoim życiu,w rodzaju przeprowadzki do nowego domu,lub zmiany pracy.

Przez cały czas zachowuj zimna krew i opieraj się na sile własnego charakteru.

 

Położenie odwrócone:

W tym momencie rozsądnie będzie opuścić głowę z pokorą.

Podejmowanie ryzyka,zwłaszcza finansowego,nie jest dobrym pomysłem.

Twoim celem powinno być oszczędzanie zapasów energii i kontrola wydatków finansowych.

 

"The Destiny Tarot"

 

9 Buław - Słowa Klucze:

 

Prosta: wytrwałość,wytrzymałość,ostrożność

 

Odwrotna: lęk przed wyzwaniem,nieradzenie sobie w sytuacji zagrożenia

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...

9 BUŁAW

 

BLASKI: konieczność odpoczynku, przerwy, odczuwanie dużego oporu w życiu, brak zaufania, postawa obronna, oczekująca ataku, stabilizacja w życiu.

 

CIENIE: problemy stają się tak duże, że brak siły na ich obronę, nieszczęście, perfekcjonizm, zły stan zdrowia, silna pozycja jest iluzoryczna, głebokie przekonanie, że życie jest ciągłą walką o wszystko, strata majątku.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 7 months later...
Guest Jaglanka

Ja nie widzę w tej karcie zwycięstwa, chyba że jest to zwycięstwo które polega na skutecznym odgrodzeniu się, odcięciu. Zawsze mi pokazywała moje zamknięcie się przed kimś kto mnie zranił itd. To już był ten stan ostateczny - kiedy nie chciałam mieć z tą osobą/osobami nic do czynienia - i fakt: za każdym razem odcięcie i zakończenie relacji było skuteczne i definitywne, osoba ta czy osoby nie przedarły się przez moje zasieki, "the end", nic nie dała czyjaś manipulacja itd.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 4 years later...

Zazdrość, ostrożność, paranoja i ogólnie nieciekawe stany psychiczne - akurat na napisanie licencjatu wyszła 9 buław - dostałam hipomanii po fakcie.

Link to comment
Share on other sites

Upór mimo braku sił i współpracy innych osób, walka o swoje postanowienia, takie niepoddawanie się, chociaż nie zawsze racjonalne, może prowadzić do obłędu.
W przypadku na pytanie jaka jest moja kuzynka wypadło 9 buław- tutaj karta mówiła o silnym charakterze, kobieta walcząca o swoje(jak coś postanowiła to choćby sukces miał pojawić się za 5 lat ona nie odpuści, można powiedzieć, że karta mówi też o dyscyplinie),osoba z przeżyciami.

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
 • Moderator

9 Buław- jako karta na miesiąc w kwestii zdrowia pokazała zapalenie pęcherza i dyskomfort z tym związany oraz  rekonwalescencje

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...