Jump to content

10 Buław


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

29e2kht.jpg

 

 

Znaczenie karty 10 Buław:

 

Ciężka praca, dodatkowe obowiązki, skłonność do pracoholizmu, branie zbyt wiele na swoje barki, przeciążenie pracą, obowiązkami, duża odpowiedzialność, potrzeba wypoczynku, zbyt wiele spraw czeka na załatwienie. W partnerstwie może oznaczać bycie w układzie, który nam ciąży, przestał nam odpowiadać, być może jedna ze stron angażuje się dużo bardziej niż druga.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

DZIESIĄTKA BUŁAW – OPRESJA

 

Działanie: sukces; realizacja zamierzeń; trudności, które pokonuje się dzięki sobie; umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach; przyjmowanie wyzwań losu; wytrwałość w działaniach; umacnianie pozycji; przypływ sił i energii.

 

Praca: zmiany w miejscu pracy na lepsze; awans; nowa praca, lepsza oferta; uznanie; pomyślność i koniunktura; ekspansja; satysfakcja z dokonań; podjęcie nowych wyzwań; realizacja zamierzeń; rozpoczynanie nowych działań; obrona własnych osiągnięć; umacnianie pozycji.

 

Uczucia: wesele; huczna zabawa; udane życie towarzyskie; w partnerstwie – dźwiganie ciężaru odpowiedzialności za związek; w sytuacjach konfliktowych partner obarcza nas winą.

 

Różne: czasem karta wskazuje na przeciążenie pracą i obowiązkami lub jednorazową akcję, której towarzyszą brawurowe posunięcia i rozmach; działania pospieszne i bez starannego przygotowania.

 

DZIESIĄTKA BUŁAW ODWRÓCONA

 

Działanie: spadek sił witalnych; brak energii; trudności, którym nie można podołać; niechęć do zmian; brak wytrwałości w podejmowaniu działań; intrygi.

 

Praca: trudne warunki pracy; brak możliwości rozwoju; brak perspektyw; niespodziewane przeszkody na drodze do awansu; potrzeba pomocy, porady; wiele nie zakończonych spraw hamujących postęp; obłuda; intrygi.

 

Uczucia: nieszczęścia na tle zazdrości.

 

Różne: przewlekłe kłopoty zdrowotne; choroba w domu; szpital.

Ostrzeżenie przed negatywnymi wpływami z zewnątrz; konieczność odcięcia się od przeszłości.

 

Źródło - "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

 

10 Pałek - labirynt losu i zdarzeń, wśród których trzeba umieć lawirować i skutecznie radzić sobie z problemami, aby w ogóle przetrwać. Kręta i długa droga do celu, meandry życia. Konieczność wytrwałości, uporu, pokory, cierpliwości. Mrówcza praca. Problemy zdrowotne przezwyciężane siłą woli.

 

Odwrócona: utrata nadziei na poprawę losu, rozpacz, załamanie emocjonalne, upadek sił. Konieczność poproszenia o pomoc innych ludzi (np. wezwania pogotowia). Poczucie opuszczenia, bezwład, omdlenie.

 

Komplikacje życiowe. Labirynt. Przytłoczenie problemami i kłopotami. „Tysiące spraw do załatwienia". Zgryzota. Niemożność pozbycia się cięższego balastu. Pogodzenie się z trudnościami.

 

Odwrócona: Trudności, którym nie można podołać. Potrzeba wybawienia, ratunku, pomocy, porady. Utrata nadziei. Choroba w domu. Szpital. Przewlekłe kłopoty zdrowotne. Brak sił.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Karta ta tez wskazuje na tzw. tyranie

"Jest to siła, która oderwała się od swoich duchowych źródeł i stała się Ślepą Siłą."

Bardzo czesto karta wskazuje na domowego tyrana -męża, żonę, dla których najważniejsza jest władza i przyjemność, jaką czerpią ze sprawowania władzy.Karta tez prezentuje pewna forme zastoju na tle czyjegos widzimisie,ktore stłamsi wolnośc pozostałych osób.

 

W związkach osobistych karta Dziesiątka Buław wskazuje na głębokie przygnębienie. Może mówić, że żyjesz sam bez stałego związku partnerskiego i nie możesz znaleźć wyjścia z tej sytuacji. Może również oznaczać, że co prawda masz partnera, ale istniejący związek napawa Cię troską i przygnębieniem.Tarota Dziesiątka Buław określa, że partner lub partnerka spróbuje obarczyć Cię odpowiedzialnością za wszystkie trudne sprawy, problemy i kłopoty w partnerstwie. Sugeruje nadmiar obowiązków, tyranii w rodzinie, próby dominacji i wygórowane wymagania i oskarżenia za nie popełnione błędy. Osoby samotne mogą być zbyt mocno obciążone kłopotami dnia codziennego.

W życiu zawodowym karta Dziesiątka Buław wskazuje na stres, zbyt wygórowane wymagania i za duże brzemię odpowiedzialności w miejscu pracy. Karta może również oznaczać ciężką pracę, przygnębiające i z pozoru bezowocne poszukiwania nowego zajęcia lub miejsca pracy. Może też wskazywać na paraliżujące uczucia towarzyszące ciężkim egzaminom.

Karta sugeruje aby zrzucić z siebie tak dużo balastu, jak tylko to jest możliwe. Dla biznesmenów – przestroga: czas odpocząć, bo inaczej zaczną się problemy „licz siły na zamiary”, a wszystko będzie rozwijać się pomyślnie. W sprawach finansowych należy dopilnować spraw.

Moze tez wskazywac,ze obok nas jest jaka nieuczciwa osoba..

wg.Anny Świerczewskiej

 

 

 

"Dziesiątka Buław jest kartą przygnębienia, pokazującą że dużo wymagamy od siebie i przez to straciliśmy szeroką perspektywę. Często oznacza, że wspinając się po drabinie rozwoju, przeskoczyliśmy niektóre szczeble, dlatego czujemy się przytłoczeni nową sytuacją, a zadania i odpowiedzialność ciążą nam, jak młyński kamień."

 

Truskawko, bardzo ciekawa interpretacja tej karty w sferze uczuć - mam na mysli : wesele i huczna zabawe..

Edited by Nell
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

..ale wbrew pozorom moi kochani nie jest to wcale taka zła karta,ona pokazuje jednak,że damy radę z tymi 10 Buławami,tylko cena będzie bardzo wysoka za pokonanie trudności.

B.Często ta karta wypada w uczuciach i nie tylko mówi o beznadziejności sytuacji,bo to by było uproszczenie,ale pokazuje,że podołamy danemu związkowi jednak zapłacimy za to wysoką cenę(upokorzeń),która (bez oceny osoby interpetujacej) będzie popadnięciem w jarzmo złej sytuacji.

Tak samo odniesiemy sukces zawodowy,ale pozostaniemy z nim sami!!

Jeśli partner lub partnerka "ciśnie" ten układ,lub próbuje "na siłe" go tworzyć wtedy również mamy 10 Buław.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

dla mnie osoba której pojawia się 10 buław to wiadomo, osoba przemęczona, ale wiem, że ona "doniesie" te 10 buław tam gdzie musi i odpocznie, oraz zbierze zasługi za prace,

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

10 b to karta która także mówi o tym, że dźwiga się samemu, pokazuje w jakiej przestrzeni jesteśmy sami ze swoim ciężarem, ale także Beniek ma rację, że da się radę, tylko pojawia się zarazem pytani jakim kosztem. tak mi się wydaje. Owszem cieżar i samotność w tym czego dotyczy. myślę takze, ze hm.. 10 b, sugerje pewne pytania jakie osoba której dotyczny winna sobie zadac, nie koniecznie do kart, do siebie. Można ją interpretować takze jako sugestię, że cżłowiek stworzony jest i do żeczy pozytywnych, zę to jakiej swery dotyczy przytłacza, ciaży i wydaje się jakby pozostała sam w tym. to tak ogólnie.

A co do sejsji - one są ok! potem bedzie tego brakówałó, serio!

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

10 Buław- radzenie sobie w trudnych sytuacjach, przyjmowanie wyzwań losu, satysfakcja z dokonań, huczna zabawa, dobra orientacja w sytuacji.

 

10 Buław (odwrócona) - trudne warunki pracy, trudności, którym nie można podołać, utrata reputacji, zagubienie się w labiryncie spraw do załatwienia, intrygi.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Za dużo wziąłeś na siebie. Musisz podzielić obowiązki, bo długo nie pociągniesz. To symbol "Matek Polek", "ratowników życiowych" wszelkiego rodzaju i pracoholików. Czas na zadbanie o siebie. Kiedy będziesz to robił? Jak będziesz miał 84 lata? Wtedy już nie będzie o co... Nie nadrobisz urlopów, na których nie byłeś, nie zadbasz o zdrowię, figurę, skórę, serce... Będzie za późno! Jeśli teraz tego nie zrobisz, zapłacisz zdrowiem i niepowodzeniami. Jeśli zamierzasz rozpocząć coś nowego, nie rób tego. To ponad Twoje siły czy możliwości. Nie poradzisz sobie.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

Jako karta dnia - dzień z migreną.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Dziesiątka Kijów: Tyrania

Przechodząc przez wszystkie numerowane karty Małych Arkanów, przy dziesiątkach dochodzimy do kresu. Karty z serii Kijów oznaczają wolę. Wola, taka jaką wyraża Dziesiątka Kijów, to wola która zakrzepła i przybrała postać tyranii. Wiedział o tym Aleister Crowley, który w swojej talii nadał tej karcie tytuł Opresja i powiedział o niej:

 

Jest to siła, która oderwała się od swoich duchowych źródeł i stała się Ślepą Siłą.

 

David Sheridan na tej karcie narysował wiązkę kijów z zatkniętym w środku toporem. Są tak zwane rózgi liktorskie, w dawnym Rzymie znak tych, którzy wykonywali wyroki sądów, często okrutne, jak chłosta (rózgi) i śmierć (topór). Symbol ten obrali sobie włoscy faszyści, wyznawcy nagiej siły. I tak wracamy do... tyranów i ich bezwzględnych obyczajów. Kiedy w rozkładzie kart pojawia się Dziesiątka Kijów, znak to niechybny, że jedna władcza jednostka bezwzględnie dominuje nad pozostałymi; albo do takiej dominacji dąży wszelkimi środkami. Równie często karta ta oznacza, że ktoś o kogo pytamy (albo sam pytający) nie kieruje się wcale dobrem, sprawiedliwością ani swoim lub cudzym szczęściem. Dziesiątka Kijów mówi wyraźnie, że naprawdę zależy mu na czymś zupełnie innym: że najważniejsza dlań jest władza i przyjemność, jaką niektórzy czerpią ze sprawowania władzy. Często karta ta wskazuje na prawdziwego tyrana - choćby to był tylko tyran domowy, rządzący własnymi dziećmi i żoną (lub mężem).

 

Często dziesiątka Kijów oznacza, że w sprawach, o które pytamy, panuje zastój. Ale to nie jest martwy zastój, kiedy po prostu nic się nie dzieje i brakuje napędowych energii. Nie są to również taki zastój, jaki powstaje tam, gdzie rządzą sztywne, bezduszne przepisy. Stan pochodzący z Dziesiątki Kijów jest zupełnie inny i jest strasznie męczący. To taki zastój, jaki powstaje wtedy, kiedy jedna osoba, mocą swojego widzimisię, stłamsi wolność wszystkich pozostałych.

 

Czy ta karta ma swoją strone pozytywną? - Tak. Oznacza panowanie nad rzeczami i ludźmi; oznacza, że ktoś (lub sam pytający) zgromadził wielkie zasoby osobistej energii. Tylko że twórcze wykorzystanie tej energii jest trudne. Dziesiątka Kijów jest pożyteczna tylko wtedy, gdy w rozkładzie obok niej występują takie łagodne, a zarazem potężne karty, jak Moc (nr XI) lub Cesarzowa (nr III).

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dziesiątka Kijów czyli: Tyrania

Dziesiątka Kijów oznacza tyranię, czyli taki układ sił, gdzie jeden osobnik tak zdominował pozostałych, że nie ma już dla nich żadnej wolności. Karta ta ma sens pozytywny - oznacza bowiem zwycięstwo, pokonanie przeciwników; ale częściej niesie sens negatywny, bo ślepe podporządkowanie się zwycięzcy to z drugiej strony stan zastoju.

 

Dziesiątka Kijów jako pierwsza karta w rozkładzie - ta która określa jego przekaz:

 

Odniesiono zwycięstwo. Jest wyraźny zwycięzca, oraz ci inni - wyraźnie przegrani, którzy muszą mu się podporządkować. Następne karty powiedzą, po której stronie ty jesteś.

 

Dziesiątka Kijów jako karta druga - zagrożenia i negatywne strony sytuacji:

 

Wszystko, co się dzieje, kręci się wokół jednego człowieka, który zdominował pozostałych i jak on zagra, tak wszyscy skaczą. W tym wycinku świata, o który pytasz, rządzi tyran. Wszystko zależy teraz od jego dobrej lub złej woli i jego kaprysów. Ty sam pewnie siedzisz u niego pod butem i nie masz nic do gadania. Ta sytuacja jest nierozwojowa, panuje zastój,

 

Dziesiątka Kijów jako karta trzecia - wskazówki co masz robić:

 

Przejmij jednoosobowe kierownictwo i nie pytaj nikogo o zdanie. Postępuj jak tyran; nie dyskutuj z tymi, co się nie zgadzają. Wykorzystaj to, że jesteś lepszy od innych.

 

Dziesiątka Kijów jako karta czwarta - bagaż przeszłości:

 

Jesteś obciążony złymi doświadczeniami z pewnymi dominującymi osobami, przy których nic nie znaczyłeś. Masz za sobą rządy tyranów.

 

Jako karta piąta - twoi partnerzy:

 

Masz partnera (partnerów) o tyrańskich skłonnościach. Jesteś przez niego (nich) zdominowany. W twoich związkach brakuje ci luzu i przestrzeni.

 

Jako karta szósta - nadciągająca przyszłość:

 

Nadchodzi jednoznaczne zwycięstwo i zdominowanie przeciwników i konkurentów. Wyjdziesz na prowadzenie... ale to będzie także koniec całej toczącej się obecnie gry.

 

Jako karta siódma - niespodzianki w przyszłości:

 

Pojawi się konkurent bijący wszystkich na głowę.

 

Karta ósma - to, co się nie zmieni niezależnie od wszystkiego:

 

Niezależnie, co się wydarzy, rządy tyrana będą trwały nadal.

 

Karta dziewiąta - w czym masz szanse osiągnąć mistrzostwo:

 

Z wielka łatwością będziesz sprawiał, że twoje racje będą na wierzchu. Łatwo będą ci przychodzić kolejne zwycięstwa.

 

Karta dziesiąta - pożytek, jaki będą mieli z tego inni:

 

Sytuacja, w której jeden zdominował pozostałych, jest jednak dla nich korzystna...

 

Jedenasta - to, co się nie uda; co się rozmyje:

 

Zwycięstwo będzie pozorne, a dyktatorskie rządy - tylko pośmiewiskiem.

 

Dwunasta - dodatkowe wskazówki, na co zwracać uwagę w rozkładzie:

 

Zwróć uwagę na wszystko, co mówi o chęci zdominowania innych i zdobycia władzy.

 

Trzynasta - co widać jeszcze dalej?

 

Dalej będzie tyrania i zastój; ale na szczęście jeszcze nieprędko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Człowiek wszedł na najwyższy poziom poprzez działanie i praktykę, która czyni mistrza. Jest o poziom wyżej niż ludzie stojący na dole. Człowiek jednak musi przekazać to co zdobył, zostawić po sobie trwały ślad, wtedy to dopiero mu da satysfakcję z przebytej drogi. Jest to spojrzenie z dystansu na swoją pracę w szerszym wymiarze. To rozwój jednostki, przynoszący efekty w dalszym życiu i przy realizacji dalekosiężnych planów. Negatyw tej karty to niemożność scalenia wszystkich swoich doświadczeń. To zazwyczaj przekłada się na to, że nie umiemy się porozumieć z otoczeniem wymagając od nich czasem rzeczy niemożliwych. Nie bez powodu kryje się tutaj tyrania polegająca na tym, że jednostka zapomniała o tym, że istnieje coś takiego jak dobro ogółu. Jeśli już coś robi to tylko i wyłącznie z chęcią uzyskania korzyści dla siebie.

 

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

10 Pałeczek - Przytłaczają cię uczucia, które żywisz dla tego mężczyzny;

Osiągnęłaś punkt krytyczny w kontaktach z nim nie możesz ruszyć dalej;

Brzemię miłości;

Wiedz, że rozpoczynający się związek postawi przed tobą mnóstwo obowiązków oraz uczyni ciebie odpowiedzialną za Jego karierę, rodzinę lub spotkania towarzyskie;

Ten związek wymusi na tobie udzielanie pomocy jemu innym, co może być nieprzyjemne dla

Ciebie w tej chwili; osiągasz doskonałą równowagę w dzieleniu zadań życiowych;

Twój związek zaczyna cię nużyć; dojrzałość uczuciowa, która pozwala ci umocnić waszą obopólną ufność;

Jesteś gotowa do przyjęcia odpowiedzialności wypływającej z małżeństwa.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

10 buław

 

Jako karta dnia:

Wskazane jest, abyś dzisiejszy dzień spotkał z dużą porcją samodyscypliny i wytrzymałości. Bardzo możliwe, że jedno i drugie będzie Ci bardzo potrzebne. Albo sam rozpoczniesz coś, co będzie wymagało wszystkich twoich sił, a nawet jeszcze więcej, albo zostanie Ci polecona sprawa, która wydawać się będzie niewykonalna, przynajmniej na początku. Ale jeśli będzie to tego warte, zbierz wszystkie swoje siły i - zaryzykuj. Na początku jednak sprawdź, czy rzeczywiście wszystko musisz robić sam, czy może jednak znajdą się pomocnicy?

 

Jako dobra rada: Przejdź do nowych spraw, nawet jesli na początku obciążenia wydadzą się skrajnie wielkie.

 

Jako ostrzeżenie: Nie powinieneś brać na siebie zbyt dużo lub próbować wszystko robić w pojedynkę, gdyż może to doprowadzić do utraty perspektyw.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Ambicja

Cięzar wynikający z wielości zadań, jakie na siebie przyjęliśmy. Przytłoczenie obowiązkami

ciążą nam, jesteśmy przygnębieni, przeciązeni. Zbyt wiele odpowiedzialnosci, moze

przynieść nam porazkę, jeśli nie przystosujemy się do obecnej sytuacji. Jeśli jednak mamy

silną motywację, nauczymy się lepiej wykonywać zadania.

 

W zawodowym zyciu- karta pokazuje stres, w jakim przychodzi nam wykonywać zadania.

Jesteśmy odpowiedzialni za wszystko sami i to my sami dźwigamy ten cięzar. Wazny jest w

tym przypadku odpoczynek ładowanie baterii.

Karta moze mówić takze o cięzkiej pracy, poszukiwaniu nowego zajęcia.

 

Związki – Ciężar całego związku spoczywa na nas. Jesteśmy zmęczeni i nie widzimy dobrego

rozwiązania tej sytuacji. Wykonujemy z przymusu wiele czynności, które nie dają nam

zadowolenia. Może także mówić, o ciężarze, jaki odczuwamy w związku z relacją.

 

::

 

Ciężka praca, dodatkowe obowiązki, skłonność do pracoholizmu, branie zbyt wiele na swoje barki, przeciążenie pracą, obowiązkami, duża odpowiedzialność, potrzeba wypoczynku, zbyt wiele spraw czeka na załatwienie. W partnerstwie może oznaczać bycie w układzie, który nam ciąży, przestał nam odpowiadać, być może jedna ze stron angażuje się dużo bardziej niż druga.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...
Guest Vampirella

Dziesiątka Różdżek – OPRESJA

 

Okrucieństwo, złośliwość, mściwość, niesprawiedliwość.

Okrucieństwo i apodyktyczna siła i energia stosowana tylko do celów materialnych i egoistycznych. Czasami wieńczy ją porażka lub napotyka sprzeciw, któremu nie jest w stanie sprostać; pojawiająca się w osobie, która wykazuje się wielkim egoizmem. Jeśli źle położona – zła wola, lekkomyślność, kłamliwość, złośliwość, kalumnia, zazdrość, upór; niedoścignioność w czynieniu zła i zastawianiu pułapek. Także szczodrobliwość, bezinteresowność i poświęcenie, jeśli jest dobrze położona.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Witam serdecznie, 10 buław, przyklady z praktyki.

 

I najlepsza metoda aby sie przekonac co oznacza karta 10 paleczek, to obserwacja jej w swojej praktyce. Przyklad: jest taki prosty rozklad nosi nazwe: karta dnia. Codziennie rano mniej wiecej do 8:00 losujemy jedna karte albo poprzedniego dnia wieczorem, z pytaniem co mnie czeka tego dnia oraz losujemy jedna karte - pozniej obserwujemy co dzialo sie tego dnia i robimy notatki do zeszytow. Jesli losujemy karte dzien wczesniej, musimy zadac pytanie tarotowi, co czeka mnie nastepniego dnia i wymienic date (tego dnia). Miedzy innymi w taki sposob zauczylam sie tarota. Owszem wiedza z ksiazek jest cenna, i warto z niej korzystac, ale nie zastapi praktyki, codziennej obserwacji tarota. Gdyz w ksiazce to sa pewne regulki, ktore raz moga sprawdzac sie a raz nie. Wiec aby sie przekonac o tym, trzeba je przetestowac w praktyce, sprawdzic samemu.

 

Mnie kojarzy sie 10 paleczek z pewnym obciazeniem, dlaczego? Spojrzmy na karte (Rider Waite), postac czlowieka musi calym swoim cialem udżwignać ciezar 10 paleczek, calym cialem podpiera ten ciezar, i jest to dla niego spory wysilek. Spojrzmy jaka ma postawe ta osoba, ta postawa nie wyglada na wygodną, wrecz przeciwnie. Spojrzmy takze na jego umiesnione barki, prawdopodobnie nadzwigal sie sporo w swoim zyciu, ze teraz ta ciezka praca wyrzeżbila jego recę. A zycie z jakimkolwiek ciezarem latwe nie jest. Dlatego to tez karta pewnego przygnebienia, bo pojawila sie sytuacja ktora nas obciąża, cos jest ponad nasze sily, za duzo bierzmy na swoje barki, oraz czujemy sie za cos bardzo odpowiedzialni, czasem takze sporo od siebie wymagamy, rzucamy sie na zadania, ktore sa ponad nasze sily, cos nas przytlacza, sporadycznie moze byc porażka. Ale dzieki tej pracy, po czasie nabierzemy wprawy i takie ciezary zycia juz nie beda dla nas tak trudne, nabierzemy wprawy w wykonywaniu jakis zadan. Itd, itd.

 

A teraz kilka przykladow z praktyki:

 

Niedawno wylosowalam ta karte dla mojej znajomej na zwiazek, karta wypadla z talii wrecz. I sie pytam, czy obecnie nie czuje jakiegos przytloczenia w zwiazku, obciazenia, jakby spadla na nia jakas odpowiedzialnosc. Potwierdzila ta osoba, lecz nie bede pisac co to bylo konkretnie. To obciazenie troszeczke ja przegnebilo.

 

Inny mezczyzna otrzymal awans w pracy, i dodatkowo (bo jeszcze inne karty byly) wyszla ta karta 10 paleczek, - ja powiedzialam mu, ze ten awans bedzie szedl w parze z duza odpowiedzialnoscia. Przyszedl do mnie 2 miesiec pozniej i okazalo sie ze otrzymal bardzo tudne zadanie w pracy, jest odpowiedzialny za bardzo duzy projekt w firmie (budowa mostu), i to jest dla niego duzymo bciazeniem, psychicznym zwlaszcza.

 

Pewnego dnia wylosowalm ta karte rano (karta dnia) i troche usmialam sie, bo pokazala mi identyczna sytuacje w tym dniu jak na karcie. Czyli tego dnia dzwigalam jakies ciezary, bo robilam przemeblowanie w pokoju :)

 

Tarot Rider Waite.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Tarocistka Barbara Stanislawska. tarot-doradca.pl

 

Edited by Tarocistka_doradca
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest agnieszka007

10 BUŁAW

 

Ta karta jest wieloznaczna i pokazuje ona przede wszystkim wysiłek,trud,mnóstwo obowiązków,zbyt wysokie poprzeczki,ciężar ponad siły,przepracowanie.

W negatywnym znaczeniu to symbol nadmiaru pracy,złych warunków materialnych,trudnej sytuacji zawodowej,problemów w związkach.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Pokazała mi się ta karta, na osoby które naprawdę CIĘŻKO pracują w swojej pracy.. ze nawet nie ma chwili przerwy..

 

Przykład takiej pracy: Praca mojej koleżanki w punkcie ksero, koło uczelni gdzie studenci co minute wchodzą i kserują czasem nawet książkę 500 stron hehe ;) I tak cały czas..

Edited by Cicha23
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

" 10 buław jest kartą przygnębienia, pokazującą, że za dużo wymagamy od siebie i przez to straciliśmy szeroką perspektywę. Obok tego może wskazywać na niezręczne postępowanie. Często oznacza, że wspinając się po drabinie rozwoju, przeskoczyliśmy niektóre szczeble, dlatego czujemy się przytłoczeni nową sytuacją, a zadania i odpowiedzialność ciążą nam jak młyński kamień. Może zdarzyć, że doznamy porażki. Jeśli jednak przystosujemy się do funkcjonowania w nowym obszarze życiowym, przeciążenia i przygnębienie ustąpią i nauczymy się lepiej wykonywać zadania.

 

W życiu zawodowym- karta ta wskazuje na stres, zbyt wygórowane wymagania i za duże brzemię odpowiedzialności w miejscu pracy. Jest to często następstwem zbyt szybkiego awansu, który wyniósł nas na obszary, do których jeszcze nie dorośliśmy. W takiej sytuacji bardzo ważne jest świadome, np. przez medytację, zbieranie sił wewnętrznych, aby bez niepowodzeń przetrwać czas, który jest nam potrzebny na dorośnięcie do nowych zadań. Wtedy rzeczywiście będziemy je w stanie wypełniać. Karta ta może również oznaczać ciężką pracę, przygnębiające i z pozoru bezowocne poszukiwania nowego zajęcia lub miejsca pracy. Może też wskazywać na paraliżujące uczucia towarzyszące ciężkim egzaminom. Jest rzeczą ważną, aby w czasie, o którym mówi 10 buław, zrzucić z siebie tak dużo balastu, jak tylko jest to możliwe.

 

Na poziomie świadomości- 10 buław oznacza, że zamęczamy się kłopotami, jesteśmy przygnębieni, nękani wątpliwościami i przeciążeni. Najlepszą metodą przezwyciężenia takiego kryzysu jest spojrzenie na siebie z dystansu i zrobienie wreszcie należącej się nam od dawna, przerwy. Może to być weekendowa wędrówka na łono natury, odświeżający urlop nad morzem (...).

 

W związkach osobistych - karta ta wskazuje na głębokie przygnębienie. Może mówić, że żyjemy sami bez stałego związku partnerskiego i nie możemy znaleźć wyjścia z tej sytuacji. Może również oznaczać, że co prawda mamy partnera, ale istniejący związek napawa nas troską i przygnębieniem. Musimy świadomie odciąć się od tych uczuć lub - gdy to nie jest możliwe- troskliwie dbać o stan naszego ducha, abyśmy nagle, powodowani niezadowoleniem, nie porzucili wszystkiego."

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • Maestro

Pokazać mu, ze ma się postarać. Nie dzwonić, nie inicjować innych kontaktów, nie odbierać wszystkich telefonów..Pokazać, że jesteś kobietą silną i pewną siebie;). Nie mówić wszystkiego o sobie, on musi mieć "pod górkę". Skądinąd wiem,że to wielu facetów kręci..

 

Pokazuje mi wręcz natłok kontaktów od pana lub kontakt z nim, który mnie zmęczy..

 

 

Pokazuje mi natłok kontaktów, telefonów, takie wręcz zamęczanie..

 

 

Przemęczenie, przeciążenie układu krążenia i kostnego, problemy z kręgosłupem

blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Wysiłek, któremu podołamy. Jako karta dnia pokazała mi buty na szpilkach i taniec - nie noszę obcasów, założenie takich butów i chodzenie w nich to dla mnie straszny wysiłek a poszłam na tańce i przetańczyłam w nich całą noc.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dawanie sobie rady ze wszystkim, podołanie mimo przeszkód.

Pzd

 

mi pokazywała zawsze uczucie które jest dla kogoś bardziej problemem, ciężarem niż radością.

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

Mnie w pytaniu, co powinnam zrobić w kwestii pewnego wyjazdu tuż przy karcie 3 Kielichów i 6 Kielichów nakazała siedzieć na miejscu i czekać, bo wszystko "przyniesie się samo", a ja nie powinnam nic robić, ponieważ narobię się, a efekt będzie ten sam, z tym, że ja będę bardzo zmęczona i nie będę w stanie radować się sukcesem ;)

 

 

10 Buław? U mnie zazwyczaj jako karta katorżniczej, ciężkiej roboty, która może wydać się bez sensu, ale wieczorem będzie radość z dotargania tego wszystkiego do końca i odpoczynek. I zabawa. Pokazała mi się na jutrzejszy dzień, a czeka mnie zapier... po mieście, właściwie z kąta w kąt i to z różnymi sprawami :D

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W pytaniu o milosc tez mi.pokazala raczej jako ogromy ciezar, utrudnienie, bardziej obowiazek.i przymus.

W pytaniu o powodzenie w pracy-ogromne trudnosci w "przebiciu sie", takie praktycznie nie do przezwyciezenia, wielkie przeszkody.

Na zasadzie-cos jest mozliwe, ale ogrom.pracy i trudnosci jest tak ogromny, ze nie do udzwigniecia.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

10 Buław: "Przesada". Pośpiech,poruszanie się po kole,robić za dużo rzeczy,być rozproszonym,trudność w znalezieniu prostoty,podjąć się wielu rzeczy naraz,wiele obowiązków.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Jednego dnia,w energii 10 Buław wnosiłam ciężkie meble z parteru na trzecie piętro.Przesada :P.Co za tym idzie - obolałe ręce i plecy.

 

10 Buław

Osiągnięcie sukcesu kosztem dźwigania nadmiernego ciężaru – konieczność znalezienia nowych zasobów energii, motywacji lub porzucenia ciężaru, który uniemożliwia samorealizację i powoduje wypalenie. Osiągnięcie kosztem np. rodziny, zdrowia, Nowa sytuacja z dodatkową odpowiedzialnością, kredyty, obowiązki, kryzys zdrowotny, wielkie obciążenie, robienie czegoś na siłę, ambicja, ból kręgosłupa, samotne dążenie do celu.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

10 Buław:

wziąłeś n swoje barki ogromny ciężar,albo stawiasz czoło wielkiej odpowiedzialności.

Niewykluczone,że sam sobie nałożyłeś to jarzmo - być może nie poprosiłeś o pomoc albo chcesz zrobić zbyt wiele.

Mimo to,jesteś w stanie to udźwignąć.

 

Położenie odwrócone:

Odnosisz wrażenie,że nie wiesz,w którą pójść stronę.

Sytuacja,w jakiej się znalazłeś wydaje się bez wyjścia i jesteś przekonany,że musisz wytrwać samotnie.

Czy jednak zdołasz? Być może szykujesz bicz na własny grzbiet.

 

"The Destiny Tarot"

 

10 Buław - Słowa Klucze:

 

Prosta: wysiłek, ambicja,pracowitość,zmaganie

 

Odwrotna: przeciążenie,zniechęcenie,przymus

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

10 Buław

- Noszenie (dźwiganie) ciężkiego plecaka trekkingowego na plecach,podczas zdobywania szczytów górskich.

 

10 Buław

- Ciężko coś zrobić (coś ciężkiego do zrobienia)

- Trudno coś zrobić (coś trudnego do zrobienia, do wykonania)

 

10 Buław

Jako rada: co robić,co począć?

- Odpuść

- Zrzuć ten ciężar

- Daj spokój

- Zrezygnuj

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Guest Euterpe

10 buław symbolizuje trudności na drodze do sukcesu. Takim przykładem może być praca Jakuba, który chciał poślubić Rachelę.

 

 

Jeżeli mam rozkład, składający się z jednego pytania i pierwsza wypadnie mi 10 buław, dociągam kolejną, aby zobaczyć, czy z tych trudów będzie zysk, strata lub nic.

 

 

W pytaniu "Pani X wejdzie w związek z panem Y do końca tego a tego miesiąca?" 10 buław + 2 puchary - z podsumy HB XII Wisielec. Do końca określonego wcześniej miesiąca pani nie weszła w związek, a dopiero kilka tygodni po wyznaczonym terminie.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 weeks later...

10 BUŁAW

 

BLASKI: spełnienie trudnego zadania do końca, potrzeba wypoczynku, obciążenie pracą, obowiązkami, odpowiedzialnością za coś lub kogoś.

 

CIENIE: niszczenie ludzi z zazdrości, kłamstwa i oszustwa.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...
Guest Jaglanka

Bardzo dużo obowiązków, nadgodziny, ciągle coś dochodziło dodatkowego - poczucie, że się człowiek nie wyrobi, zmęczenie fizyczne i psychiczne.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest ezopola

Z moich dotychczasowych obserwacji, między wieloma innymi, to:

 

- osobę dźwigającą za duży ciężar (spora nadwaga, obciążone stawy)

- w romansach dojście do momentu, gdzie dana relacja jest dla jednej ze stron już tylko obciążeniem. Wypalenie i brak perspektyw.

- w stałych związkach/malżeństwach, ktoś dźwigający spory ciężar odpowiedzialności (np. przewlekle chory partner, poczucie "dźwigania swego krzyża")

- w sprawach erotycznych nierozładowane napięcia seksualne

- w pracy robota fizyczna, często od rana do wieczora, taka odbijająca się na wyglądzie człowieka, np. szybsze starzenie się skóry

- w relacjach rodzinnych, to może być osoba, która na ogół nie może liczyć na pomoc innych członków rodziny

Link to comment
Share on other sites

 • 4 years later...
 • Ekspert

Mi jako karta na dzisiejszy dzień, 10 Buław pokazała darcie kartonów wraz z siostrą. Po meblach ogrodowych. Dużo tego było i twarde- leżały i czekały na unicestwienie od ponad dwóch tygodni. Popłakiwała w worki i wyniosłam na śmieci. 
A teraz jest ładnie i schludnie :) 

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Kiedyś 10 buław pokazała mi paczkę niespodziankę, którą wysłali znajomi zza granicy. Okazało się, że paczka dosyć ciężka, jak została dostarczona przez kuriera.

 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

U mnie siostrze wyszła 10 Buław jako jedna z 3 kart na pytanie jaka będzie randka. I…nosiła z chłopakiem jego rzeczy z samochodu. Odzwigala się trochę. 

 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Gringe napisał:

U mnie siostrze wyszła 10 Buław jako jedna z 3 kart na pytanie jaka będzie randka. I…nosiła z chłopakiem jego rzeczy z samochodu. Odzwigala się trochę. 

 Dokładnie, spodziewałam się małej przesyłki, a tutaj kurier dzwigał pudło. Btw. niezła randka :D

 • Lux 1
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Mnie ta karta często wychodziła, jak robiłam takie wielkie porządki na strychu i przenosiliśmy ciężkie rzeczy, żeby oddać na złom. Dużo energii poszło na to.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

natłok obowiązków

silne pożądanie czegoś/kogoś i jednocześnie niemoc, by ugasić pragnienie

trudności

noszenie czegoś/kogoś

pracowitość

skupienie się na danym celu

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

karta rada (u mnie postać idzie w prawą stronę, a dla mnie to oznaka, aby kierować się ku przyszłości):

- nie poddawaj się, nie zatrzymuj się

- idź do przodu (mimo trudności, ciężaru na plecach), dąż do celu

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...