Jump to content

Giermek Buław


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Giermek Buław:

 

Karta może oznaczać dziecko lub dziecięce cechy, takie jak żywotność, ciekawość, ruchliwość. Może wskazywać też na bardzo młodą osobę, posłańca. Symbolizować może także nowiny, informacje, listy, sms-y, zawiadomienie itp. Jest to także karta oznaczająca twórczość, nowe pomysły, nowe przedsięwzięcia, początek przygody. Karta ma raczej pozytywne znaczenie. Jeśli czekamy na pewne wieści, jej pojawienie się obiecuje, że wiadomość wkrótce nadejdzie. Nowiny te często odnoszą się do spraw zawodowych, mogą oznaczać wiadomość o przyjęciu do pracy.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Giermek buław – pozycja prosta – pomoc ze strony osoby młodej lub młodo wyglądającej, nieoczekiwane wiadomości, które sprawią radość, miła niespodzianka; zawarcie znajomości z niezwykłym człowiekiem; zmiana nawyków i upodobań; osoba młoda duchem, młodszy przyjaciel; kontakty z obcokrajowcami; osoba poniżej 20 roku życia.

 

Giermek buław – pozycja odwrócona – anonim, donos; złe wieści, opóźnianie się wiadomości, informacje, które wprowadzają w błąd; kapryśne i nielojalne zachowanie się partnera; głupie dowcipy, nietaktowne żarty; zasiedziałość, zastój, stagnacja, niechęć do ruszania się z domu.

 

Znak Zodiaku: Strzelec.

 

Cechy charakteru prezentowane przez giermka buław:

a) w położeniu prostym: entuzjazm, idealizm, pragnienie niezależności, roztropność, szczerość, prawdomówność, żywiołowość, poczucie sprawiedliwości, tolerancja.

B) w położeniu odwróconym: samozadowolenie, subiektywizm, zarozumiałość, uleganie namiętnościom, nadpobudliwość, rozrzutność, hipokryzja, fałsz, brak tolerancji, sybarytyzm.

 

Źródło: "Tarot a miłość" - Alla Alicja Chrzanowska

 

Giermek Pałek - narodziny dziecka, młoda osoba rozpoczynająca jakieś działanie, aktywnie dążąca do kontaktu i nawiązania znajomości. Nowina, propozycja zapoznawczego spotkania, randki. Szczerość, ufność i otwartość w kontaktach z nowymi znajomymi.

 

Odwrócona: niespełniona nadzieja, rozczarowanie, obietnica bez pokrycia. Pomyłka. Osoba, która z powodu braku odwagi, nerwowości, nieśmiałości, nieszczerości, lub nieufności unika spotkania. Brak wiadomości. Wycofywanie się. Kłamstwo wykryte. Zawstydzenie. Zerwanie kontaktów. Rozczarowanie kimś.

 

Człowiek świadomy swych sił i zdolności. Entuzjazm. Młodość, niedojrzałość. Nauka. Ciężka praca, której wyniki są niepewne, ale napawają nadzieją. Zauroczenie. Wierny, lojalny przyjaciel. Student — studentka, uczeń — uczennica. Ktoś, komu można zawierzyć. Emisariusz, doręczyciel dobrych wiadomości.

 

Odwrócony: Brak decyzji. Pomyłka, błędna decyzja. Pesymizm. Nieprzyjemności. Ktoś, kto przynosi złe wieści. Ktoś, kto wpierw wzbudza zaufanie, potem okazuje się nieszczery, lekkomyślny, nielojalny. Ktoś, kto ofiarowuje pomoc, by osiągnąć własne korzyści.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Makrela
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Giermek Buław- pomoc ze strony młodej osoby, radosne wiadomości, poczucie humoru, zmiana nawyków, dobre porozumienie z młodymi ludźmi, młodszy przyjaciel.

 

Giermek Buław (odwrócona) - anonim, donos, informacje wprowadzające w błąd, trudności w kontaktach z dziećmi, nietaktowne żarty, niechęć do ruszania się z domu.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Otrzymasz wiadomość od kogoś młodego.Będzie miała ona wpływ na Twoje sprawy. Jeśli masz trudności w relacjach z ludźmi, sam jesteś ich przyczyną. Zacznij szanować ludzi bez względu na to, jakie stanowisko zajmują.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Uczucia - Giermek Buław, 2 Monet – 2 dni intensywnych, romansowych rozmów na gg (pan zainicjował i był stroną aktywną - Giermek Buław, lawirował pomiędzy dwoma kobietami, czas 2 dni - 2 Monet).

 

Giermek Buław, 9 Mieczy - karta dnia - wyjście wieczorem do knajpy z młodszym mężczyzną i przegadane kilka godzin

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Giermek BUŁAW-

zwiastun niespodzianki,

ktos kto lubi przygody,

spontaniczy,

lubi ryzyko.

 

Walet Kijów

Wiemy już dobrze, że Kije są najbardziej naładowanymi energią kartami wśród Małych Arkanów i odpowiadają żywiołowi Ognia. Zaś cztery karty zwane Waletami (jak również Paziami, Giermkami, a przez Aleistera Crowleya - Księżniczkami) zostały wynalezione po to, aby wskazywać na osoby młode (lub tylko młodsze od tego, komu wróżymy), niedojrzałe i dziecinne, ale także takie, które zajmują wszelkie pomocnicze i służebne role w społeczeństwie.

 

Co zatem wynika z połączenia Waleta i żywiołu ognia, czyli jaki jest charakter Waleta Kijów? Otóż oznacza on wszelkich psotnych urwisów - osoby zazwyczaj młode, ale także mało odpowiedzialne i dość lekkomyślne; takich, którzy żyją chwilą i w swoich zachowaniach bywają mocno nieobliczalni. Walet Kijów pojawia się tam, gdzie dzieje się jakiś ruch, zamieszanie i wszelkie spontanicznie wydarzające się akcje. Ale też ruch i zamęt przychodzi wraz z nim. Walet Kijów jest największym w całym tarocie nosicielem zarówno zwykłego zamętu, jak i twórczego niepokoju... i nieporządku.

 

Karta ta symbolizuje także osoby lubiące grać i ryzykować; takie, które lubią różne podniecające, ekscytujące przygody. Ulubionym zajęciem Waletów Kijów są wszelkie wyścigi i zawody, gdzie można zarówno wygrać jak i przegrać. Ktoś taki jest zwolennikiem nowości, ale często brakuje mu zarówno głębi, jak i chwili na zastanowienie.

 

Życiowa droga Waleta Kijów jest droga ciągłych prób, błędów, zaczynania od nowa - ale i przeszkadzania innym.

 

Często karta ta ostrzega przed niepoważnymi wspólnikami i mało rozsądnymi propozycjami, jak również przed tym, że można paść ofiarą pospolitego oszustwa.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Walet Kijów

Karty zwane Waletami (a także Giermkami, Paziami lub Księżniczkami) służą do wskazania osób młodych, niedorosłych, a także mało odpowiedzialnych oraz sprawujących funkcje służebne i pomocnicze. Walet Kijów jest kartą naładowana energią żywiołu Ognia. Dlatego oznacza wśród ludzi wszelkich młodych (duchem) wiercipiętów i włóczykijów, wiecznych poszukiwaczy i szperaczy, wichrzycieli, siewców zamętu. Ludzie tego typu lubią grę i ryzyko, i wszelkie ściganie się i zawody, nie tylko sportowe. Walet Kijów przypomina w astrologii aktywność Marsa w znaku Bliźniąt.

 

Walet Kijów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

 

W tym, co się dzieje i o co pytasz, kluczowa role odgrywa pewien człowiek w typie Waleta Kijów, a więc mało odpowiedzialny ryzykant i awanturnik, siewca niepokoju (twórczego niepokoju). Może ty sam nim jesteś?

 

Walet Kijów jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

 

Zagrożeniem dla ciebie jest osoba pewnego nieodpowiedzialnego wichrzyciela i ryzykanta. Wchodzenie z nim w układy i zgadzanie się na jego nierozsądne propozycje może być zgubne. Uwaga! Karta ta może też oznaczać, że zło tkwi w tobie - przez to, że sam za bardzo przypominasz Waleta Kijów.

 

Walet Kijów jako karta trzecia, wskazująca, co robić:

 

Postępuj jak Walet Kijów, co oznacza: nie obawiaj się ryzyka i rywalizacji. Wyścigi wygrasz! Blefuj. Stosuj fortele. Strasz przeciwników. Odrobina oszustwa w dobrej sprawie nie zaszkodzi.

 

Jako karta numer cztery - kłopotliwy bagaż przeszłości:

 

Masz urazy na punkcie ludzi nazbyt obrotnych i wyszczekanych, którym nie ufasz i których się boisz. Zapewne od kogoś takiego w przeszłości wycierpiałeś. Ale ten uraz zarazem sprawia, że nie wykorzystujesz wystarczająco własnej obrotności i przebiegłości, czyli własnych cech Waleta Kijów.

 

Jako karta numer pięć - partner, partnerzy:

 

Twoim partnerem jest ktoś w typie Waleta Kijów, czyli osoba (aż nazbyt) rezolutna i przebojowa, a przy tym mało odpowiedzialna. (Inne karty w rozkładzie powiedzą, czy to dobrze, czy źle.)

 

Jako karta numer sześć - najbliższa przyszłość i skutki tego, co się dzieje teraz:

 

Wygra, wyjdzie na prowadzenie, osiągnie największe wpływy osoba w typie Waleta Kijów, a więc ryzykant i awanturnik. Do kogoś takiego należy najbliższa przyszłość.

 

Jako karta siódma - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości:

 

Nieoczekiwanie pojawi się pewien Walet Kijów, zawróci wszystkim w głowach i wniesie zamęt. (Który może okazać się twórczy!)

 

Karta ósma - to, co pozostanie nie zmienione:

 

Pewna ważna dla sprawy (o którą pytasz) osoba w typie Waleta Kijów na pewno się nie zmieni, czyli ani się nie poprawi, ani nie ustatkuje.

 

Karta dziewiąta - w którym kierunku warto się rozwijać:

 

Warto ćwiczyć w sobie cechy Waleta Kijów, a więc beztroskę, spontaniczność i żywiołowość. Nie daj się wziąć w karby!

 

Karta dziesiąta - pożytki dla ogółu:

 

Pewna osoba w typie Waleta Kijów (beztroska i żywiołowa) przyniesie wiele radości innym.

 

Jedenasta - to, co zostanie rozproszone, co rozejdzie się po kościach:

 

Wpływy pewnego Waleta Kijów a więc osoby beztroskiej i awanturniczej, rychło pójdą w zapomnienie i nie warto z tą osobą wiązać nadziei.

 

Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

 

Przyjrzyj się pozostałym kartom, czy nie zaznaczona jest w nich obecność pewnego Waleta Kijów czyli osoby żywiołowej i awanturniczej, i jakoś on nie narozrabia.

 

Trzynasta - widoki na odległą przyszłość:

 

Jeszcze pewien Walet Kijów (enfant terrible, swawolny Dyzio) zrobi karierę, ale to nie nastąpi prędko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To człowiek zazwyczaj młody, który jeszcze nie wie, w którą stronę się udać. To błyskotliwe, żywe ambitne dziecko. Czasem nie wie jak zastosować zdobytą widzę czasem jest to słomiany zapał. Może oznaczać zbyt szybki awans z który to człowiek nie może sobie poradzić z uwagi na brak doświadczenia. Nie pomoże czasem sam entuzjazm lub sama inteligencja. Dlatego popełnia błędy poprzez lekkomyślność. Czasem nie wystarczy mu wiedzy aby doprowadzić coś do końca ale jednocześnie nie umie się do tego przyznać i brnie dalej tworząc niesamowity haos. Duże zdolności kamuflujące własne niedoskonałości. Zazwyczaj tam gdzie się pojawia Giermek denarów tam robi się niesamowity bałagan trudny do ogarnięcia.

 

 

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

przyspieszenie spraw, obrót spraw w całkiem innym kierunku, zmiany planów :D. Osobę bardzo "żywą",impulsywną, takie adhd jak ja ;D.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Paź Pałeczek - Osoba, która na swój sposób Jest lojalna do końca;

Namiętność i uwielbienie skierował w twoją stronę wstydliwy, ale dobrze myślący o tobie adorator;

Pogodny i obrotny mężczyzna zawsze gotowy na wspólne działanie;

Pozostań wierna osobie, z którą Jesteś ostatnio związana;

Jesteś niespokojna o nowe doświadczenia, których z jakiegoś powodu nie możesz dzielić ze swoim mężczyzną;

Jedno z was lub oboje ufacie komuś być może po raz pierwszy w życiu;

Zależy ci na wyprowadzce od partnera, z którym mieszkasz;

Mężczyzna napełniający cię nowymi pomysłami, które pobudzają cię do twórczego działania; Musisz grać rolę przyjaciółki w życiu towarzyskim twojego partnera;

Otwarcie wyraź swój podziw i uczucie dla drugiej strony;

Zakochasz się w kimś będąc pod wrażeniem jego ideałów lub zasad moralnych;

Pozostań obojętna, ale przyjacielska podczas kiepskich dni w waszym związku;

Ciesz się z towarzystwa mężczyzny; twoje główne zadanie przyczynianie się do szczęścia partnera

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Giermek buław

 

Jako karta dnia:

Dzisiaj naprawdę możesz przezyć coś niezwykłego. Możliwe, że w pracy pojawi się jakaś pociągająca możliwość lub w życiu osobistym dojdzie do interesującego spotkania i z tej iskry wkrótce zapłonie ogień. Tak czy inaczej, nie przegap dziś tego rodzaju znaków, szczególnie jeśli zapowiadają przygody. Nawet jeśli ogień nie zapłonie, to i tak ten dzień będziesz wspominać z przyjemnością.

 

Jako dobra rada:Otrzymując znak lub szansę, nie przegap jej, nawet jeśli wiąże się ona z ryzykiem.

 

Jako ostrzeżenie: Nie wierz w propozycje lub obietnice, które mogą okazać się czyjąś chwilową zachcianką.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

W pytaniu o uczucia może oznaczać młodego mężczyznę, podrywacza, który żyje z dnia na dzień. Nie myśli o ustatkowaniu się. Nastawiony jest na liczne podboje sercowe. Pojawia się nagle w życiu kobiety, robi dużo zamieszania i równie szybko zwija żagle. To taki typ lekkoducha.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Maestro

Giermek Buław to ktoś taki jest zwolennikiem nowości, ale często brakuje mu zarówno głębi, jak i chwili na zastanowienie.

 

Karta ta symbolizuje także osoby lubiące grać i ryzykować; takie, które lubią różne podniecające, ekscytujące przygody.

 

Karta może oznaczać dziecko lub dziecięce cechy, takie jak żywotność, ciekawość, ruchliwość. Może wskazywać też na bardzo młodą osobę, posłańca. Symbolizować może także nowiny, informacje, listy, sms-y, zawiadomienie itp.

 

To człowiek, który jeszcze nie wie, w którą stronę się udać. To błyskotliwe, żywe ambitne dziecko. Czasem nie wie jak zastosować zdobytą widzę czasem jest to słomiany zapał. Może oznaczać zbyt szybki awans z który to człowiek nie może sobie poradzić z uwagi na brak doświadczenia. Nie pomoże czasem sam entuzjazm lub sama inteligencja. Błędy poprzez lekkomyślność.

 

Jest to także karta oznaczająca twórczość, nowe pomysły, nowe przedsięwzięcia, początek przygody. Karta ma raczej pozytywne znaczenie. Jeśli czekamy na pewne wieści, jej pojawienie się obiecuje, że wiadomość wkrótce nadejdzie. Nowiny te często odnoszą się do spraw zawodowych, mogą oznaczać wiadomość o przyjęciu do pracy.

 

Uczucia + poczatek znajomości, flirt, przelotne spotkanie, miłość namiętna lecz niedojrzała

- nielojalność, zerwanie kontaktów z powodu wyjazdu, trudność w porozumieniu

 

Symbolizuje młodego chłopca lub dziewczynę - pomysłowych, ambitnych, entuzjastycznych ludzi, szybkich w reakcjach emocjonalnych. Może oznaczać osobę, która przynosi nam interesujące wieści. Wskazuje na miłą niespodziankę, gościa, kogoś żywiołowego, z poczuciem humoru. To także symbol inwencji twórczej.

 

+ nagłe wiadomości od rodziny lub przyjaciół, pozytywna wiadomość urzędowa, zachwyt zdziwienie, miła niespodzianka, osoba młoda lub młodo wygladająca, przyjemna podróz, młodszy przyjaciel, początek znajomości, flirt, przelotne spotkanie, nowy zawód, nowa praca, wiadomość, nowiny, dobry przyjaciel, list, kontakty, zawarcie znajomości, dobre kontakty z ludźmi, podróże dla przyjemności, osoba młoda, dobre widoki na przyszłość, miła niespodzianka

__________________________________________________________________________________________

TYP LUDZI: dzieci, młodzież, młoda osoba, student, studentka, uczeń, uczennica

energiczny, przedsiębiorczy, symbolizuje czyn, zwiastun niespodzianki, amator seksu,

 

Walet Kijów - czas terazniejszy

Walet Kijów -21.11.-22.12.

 

Walet Kijów - wahanie odnośnie robienia czegoś lub nie robienia, tworzenia lub nie, wierność, ufność, uczciwość,

__________________________________________________________________________________________

 

ZDROWIE: anoreksja, bulimia, otyłość, schorzenia wątroby, zółataczka, zaburzenia w przyswajaniu żelaza,

_________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

- trudności w porozumieniu z dziecmi, błędna decyzja, złe wieści, opóźniające wiadomości, pomyłka, marazm, choroba,

 

W negacji wskazuje na osobę pustą, niegodną zaufania i szacunku, powierzchowną, kapryśną, nielojalną. Oznacza również głupie dowcipy, niechęć do zmian, złe wieści.

 

Często karta ta ostrzega przed niepoważnymi wspólnikami i mało rozsądnymi propozycjami, jak również przed tym, że można paść ofiarą pospolitego oszustwa.

 

Pozycja odwrócona - niezręczność, brak witalności lub brutalność, kłamstwo, apatia, zarozumialstwo,

 

zerwanie kontaktów z przyjaciółmi, złe wieści, opóźnianie się wiadomości, niedotrzymanie danego słowa, osoba nieodpowiedzialna

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

Giermek Buław To człowiek, który jeszcze nie wie, w którą stronę się udać. To błyskotliwe, żywe ambitne dziecko. Czasem nie wie jak zastosować zdobytą widzę czasem jest to słomiany zapał. Może oznaczać zbyt szybki awans z który to człowiek nie może sobie poradzić z uwagi na brak doświadczenia. Nie pomoże czasem sam entuzjazm lub sama inteligencja. Błędy poprzez lekkomyślność.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Karta może oznaczać dziecko lub dziecięce cechy, takie jak żywotność, ciekawość, ruchliwość. Może wskazywać też na bardzo młodą osobę, posłańca. Symbolizować może także nowiny, informacje, listy, sms-y, zawiadomienie itp. Jest to także karta oznaczająca twórczość, nowe pomysły, nowe przedsięwzięcia, początek przygody. Karta ma raczej pozytywne znaczenie. Jeśli czekamy na pewne wieści, jej pojawienie się obiecuje, że wiadomość wkrótce nadejdzie. Nowiny te często odnoszą się do spraw zawodowych, mogą oznaczać wiadomość o przyjęciu do pracy.

 

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest agnieszka007

BŁYSKAWICZNA RADA Z JEDNEJ KARTY;

Otrzymasz wiadomość od kogoś młodego.Będzie miała ona wpływ na Twoje sprawy.Jeśli masz trudności z ludźmi,sam jesteś ich przyczyną.

Zacznij szanować ludzi bez względu na to,jakie stanowisko zajmują.

 

źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

GIERMEK BUŁAW

 

Symbolizuje pomysłowych,ambitnych,entuzjastycznych ludzi,często młodych,energicznych,twórczych,przedsiębiorczych,amatorów sukcesów.Karta ta symbolizuje też czyn,a nawet jest to zwiastun niespodzianki lub gościa,kogoś żywiołowego,z poczuciem humoru.

Negatywnie karta ta wskazuje na osobę pustą,niegodną zaufania i szacunku,powierzchowną,kapryśną,nielojalną,także w związkach.

Oznacza również głupie dowcipy,niechęć do zmian;czasem zapowiada złe wieści.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 2 years later...

"Giermki oznaczają szanse i okazje, które pokazują się na naszej drodze. Szansa, o której mówi giermek buław, odpowiada elementowi ognia i jest przez to porywającym impulsem lub propozycją, którą przyjmujemy z radością. Chodzi tu przede wszystkim o sytuacje, dzięki którym wyrośniemy z dotychczasowej sfery doznań Wymagać one będą odwagi i podjęcia ryzyka. Odpowiadają naszej żądzy przygód i sprawią, że życie będzie bardziej interesujące, ponieważ oderwani zostaniemy od paraliżującej rutyny dnia codziennego. Szansą taką może być jakiś rodzaj aktywności sportowej, dzięki której zmierzymy nasze siły. Może to być inna okazja do poznania granic własnych możliwości, jak również mniejsze, interesujące przeżycia i codzienne doświadczenia.

 

W życiu zawodowym giermek buław zapowiada otrzymanie propozycji i otwarcie się możliwości, które powitamy z radością. Może oznaczać, że powierzone nam zostanie bardzo ważne zadanie, obejmiemy nowe stanowisko lub otrzymamy niezwykle nęcące zlecenia (też zagranicą). Ponieważ karta ta mówi o rozwoju, może zapowiadać oczekujący nas awans. Nawet jeśli możliwości te wiążą się z podjęciem trudnych zadań, powinniśmy podejść do nich z radością i wiarą.

 

Na poziomie świadomości- karta ta zwraca uwagę na to, że odbierzemy ważne impulsy, które w znacznym stopniu wpłyną na rozszerzenie naszych dotychczasowych horyzontów. Mogą to być bodźce, które zwrócą naszą uwagę na dotąd nieznane lub zaniedbywane sprawy (książka, zaproszenie do teatry, na koncert, wykład, także pobudzająca rozmowa). Karta ta może również oznaczać, że wyjaśnianie czekających od dawna na rozwiązanie określonych problemów życiowych wyzwoli w nas nowe impulsy.

 

W związkach osobistych- giermek buław często oznacza zaproszenie do przygód. Zawiera się w tym zarówno wzbogacająca i ożywcza perspektywa dla istniejącego związku, jak również zachęta do rozpoczęcia nowej podniecającej znajomości. Czasami giermek buław oznacza ochotę na poszukiwanie przygód poza utartymi ścieżkami.

 

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

 • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...
 • 5 months later...
 • Maestro

Ilekroć, gdy pytam o wynik egzaminu i ta karta wypada mi na końcu, zawsze mi mówi, że trzeba będzie podejść jeszcze raz..

 

 

Osoba pomoże nam w rehabilitacji, ktoś młody, energiczny

blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Giermek Buław: "Uczeń". Wiara we własną siłę.,inwencja,zdolność dostrzeżenia dobra wszędzie,nie tracić serca,nadziei.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Giermek Buław - Słowa Klucze:

 

Prosta: kreatywność, nowe znajomości,flirt

 

Odwrotna: niedojrzałość,ryzykanctwo,niestałość

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Giermek Buław:

Giermek przedstawia sytuację,dziecko ,lub kogoś kto akurat wchodzi w twoje życie lub je opuszcza.

Jeśli karta ta odnosi się do sytuacji,może ona oznaczać początek nowej i ekscytującej przygody,np. wspaniałych wakacji,czy radosnej podroży.

Może tez kryć się pod nią ważna wiadomość,która dotrze do Ciebie niebawem,choć teraz nie masz o tym pojęcia.

Gdy Giermek symbolizuje osobę,jest to człowiek pełen entuzjazmu i wigoru oraz temperamentu,który poprawi Ci nastrój.

Prawdopodobnie jest to osoba młoda lub młoda duchem.

 

Położenie odwrócone:

Przygotuj się na opóźnienia,zwłaszcza gdy dotyczy to planów wyjazdowych.

Jeśli szykujesz się do wyjazdu (np.na urlop), to co przeżyjesz może nie spełnić twoich oczekiwań,albo natrafisz na problemy z dzieckiem lub nastolatkiem.

 

"The Destiny Tarot"

 

Giermek Buław

- Komunikacja (karta komunikacji)

- Ludzkie narządy komunikacji

- Narzędzia do komunikacji

 

Cesarz + Paz Buław = ktoś jest pod dobrą opieką

 

(Według Macieja)

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

PAŹ BUŁAW

 

Młoda osoba, dziecko, posłaniec.

 

Cechy charakteru pozytywne: wierność, ufność, idealizm, uczciwość.

Cechy charakteru negatywne: kłamstwo, apatia, zarozumiałość.

 

BLASKI: szansa, możliwość, podróż, początek przedsięwzięcia, kochanek, wierność, widoki na prace.

CIENIE: niedojrzałość, choroba, obniżenie odporności organizmu, brak wytrwałości i zdecydowania, zdrada, złe informacje.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 9 months later...
Guest Euterpe

w pytaniu "X Y (X-imię, Y-nazwisko; chodziło o pana) jest w związku (ma partnerkę, narzeczoną, jest żonaty itp.)?"

Odp.: Giermek buław -> tak, pan ma żonę

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Ekspert

Giermek Buław na pewno oznacza wiadomości. Mogą być dość nagle i niespodziewane jak to z żywiołem ognia bywa. Niekoniecznie miłe - nawet jeśli nie odwracamy kart. 
U mojej siostry jako karta dnia - Paź Buław pokazał kontakt telefoniczny( messanger, telefon) z chłopakiem plus niespodziewane wieści od podnajmującego pokój o rezygnacji z wynajmu( dość niespodziewane i nagle). Dodam, że podnajmujący pokój facet był delikatnie zainteresowany w przeszłości bliższym kontaktem z siostrą. Tak więc buławy jak zwykle dają jakiś męsko-damski podtekst. 

Edited by Gringe
 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...