Jump to content

Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

30sk9ec.jpg

 

 

Znaczenie karty Królowa Buław:

 

Dojrzała, aktywna kobieta, pełna charyzmy i energii. Może oznaczać osobę płci żeńskiej na wysokim stanowisku, odpowiedzialną, pracowitą, silną, niezależną. Karta oznacza również kobietą atrakcyjną, zmysłową, z dużym temperamentem, kochającą życie, ciepłą, przedsiębiorczą, pełną inicjatywy, zdecydowaną, o dużej sile przyciągania. Karta wskazuje również na dobrą matkę, która potrafi zatroszczyć się o swoje potomstwo i zapewnić im troskę, miłość i byt. Karta ma znaczenie pozytywne, w pytaniach o powodzenie danej sprawy. Może oznaczać pomoc pewnej osoby, którą symbolizuje Królowa Buław, także samodzielnie wypracowany sukces.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Królowa buław – pozycja prosta – szerokie kontakty towarzyskie, liczne znajomości; przebojowość; dar przekonywania; przygoda miłosna; atrakcyjność seksualna; przyciąganie płci przeciwnej; wdzięk, urok i czar osobisty; ciepła i szlachetna kobieta; osoba zgodna i przyjaźnie nastawiona do innych; osoba w sile wieku, pomiędzy 45 a 55 rokiem życia.

 

Królowa buław – pozycja odwrócona – niewierność małżeńska, podejrzenie o zdradę; wulgarność w miłości; ekscesy erotyczne; szantaż emocjonalny; niestałość uczuciowa; osoba uzależniająca od siebie innych; brutalność, agresja; otaczanie się tajemnicami, ukrywanie prawdy, kłamstwa; osoba destrukcyjna i niszcząca.

 

Znak Zodiaku: Baran.

 

Cechy charakteru prezentowane przez królową buław:

a) w położeniu prostym: optymizm, samodzielność, niezależność, dojrzałość, szlachetność, zdecydowanie, lojalność, przyjacielskość, pozytywne nastawienie do ludzi, przebojowość.

B) w położeniu odwróconym: zazdrość, zapalczywość, niedowierzanie, opór, agresja, osobowość ograniczająca, stosująca szantaż emocjonalny, brutalność, chwiejność uczuciowa.

 

Źródło: "Tarot a miłość" - Alla Alicja Chrzanowska

 

Królowa Pałek - młoda, zmysłowa kobieta, dla której najważniejsza jest realizacja seksualna, zdobycie wybranego sobie partnera. Inicjatywa w związkach i poznawaniu interesujących ludzi. Piękno, powab, przyjemności erotyczne, spontaniczne reakcje, brak skrępowania i otwartość w okazywaniu swoich uczuć. Szczerość w relacjach. Bardziej kochanka, niż żona.

 

Odwrócona: kobieta rozwiązła, nieopanowana, u której potrzeby seksualne górują nad uczuciami i rozsądkiem. Brak rozwagi w działaniu, w relacjach z partnerem, przygoda seksualna pod wpływem chwili, kaprysu, lub chęci zemsty na dotychczasowym partnerze. Awanturniczość, łatwe wpadanie w złość. Sprzeciw i gniew na kogoś bliskiego, bunt, zerwanie więzów.

 

Dobra znajomość siebie, swoich potrzeb. Zbieranie sił do walki. Przedsiębiorczość. Zdecydowanie. Ktoś sympatyczny, wyrozumiały i przyjacielski, kochający ludzi, pomagający im i wspierający rada. Przygoda miłosna. Odprężenie. Seks. Swoboda. Rozkosz.

 

Odwrócona: Nuda. Przykrość. Porażka. Wulgarność w miłości. Zapalczywość. Niestałe, niepewne uczucia. Niedowierzanie. Podejrzliwość. Opór. Opozycja, opozycja polityczna. Sprzeciw i walka. Strajk Kontestacja. Dekadentyzm.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Królowa Buław- realna ocena możliwości, mądra rada, pozytywne podejście do ludzi, urok osobisty, przebojowość, dar przekonywania, walka o słuszną sprawę.

 

Królowa Buław (odwrócona) - brak poparcia, szantaż emocjonalny, osoba uzależniająca od siebie innych, brutalność, kłamstwa, chowanie się za plecami innych.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Wesprzeć Cię może przyjazna, energiczna kobieta. Jej pomoc jest nieoceniona.

Przed Tobą sukces i powodzenie w sprawach, o które pytasz.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Królowa Buław+Rycerz Monet - aktywność bardzo atrakcyjnej kobiety w kierunku kolegi z pracy

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

KRÓLOWA BUŁAW-ucuciowa,ma intuicje,płodna w sensie fizycznym,dobra,wspolczujaca,obdarzajaca miloscia,lubi wies i przyrode,ma urok ,wdziek,powab,kobieta atrakcyjna seksualnie,kreatywna,ma bujna wyobraznie,zna swoja wartosc,z trudem wybacza upokorzenia ,wymagajaca ,szlachetna,potrafi zdobywac mezczyzn,silna,aktywna,dynamiczna,wie czego chce i stawia na swoim ,charyzmatyczna,pracowita,niezalezna,zdecydowana,n ie toleruje ograniczen,bezposrednia,ciepla,namietna,naturalna, wrazliwa,przywodczyni,swiadomosc swojej seksualnosci,tajemnicza,temperamentna,energiczna zmyslowa,ostry jezyk i ciety dowcip,lubi dokuczyc ,szerokie choryzonty.JEZLI to kobieta to zyja ona w sposob meski to ona wybiera i ona dyktuje warunki.

 

Królowa Kijów

czyli Ktoś, Kto Zwraca Na Siebie Uwagę

Mając do czynienia z Królowymi nie powinniśmy się sugerować, że karty te służą wyłącznie do wskazywania kobiet. W karcie tarota zapisana jest bowiem nie tyle płeć, co szczególny stosunek do świata, oraz rola, jaką pewna osoba odgrywa w danej sytuacji. Karta Królowa może wskazywać na mężczyznę, podobnie jak Rycerz czy Król mogą okazać się kobietami. Królowe (jako karty) przedstawiają osoby, których rola jest bardziej bierna niż działających we własnym imieniu Rycerzy.

 

Królowa Kijów jest to karta wymyślona specjalnie po to, aby przedstawiać osoby, które zwracają na siebie uwagę; które przede wszystkim zajmują się rzeczami obliczonymi na pokaz - osoby, które widać. Rolą Królowej Kijów jest być widoczną, znaleźć się na eksponowanym miejscu (np. na estradzie), rzucać blask na całe otoczenie.

 

Jeśli chodzi o charakter, to są ludzie, którzy wiele energii (wiele pary) wkładają w autoreklamę: w to, aby się czymś popisać, aby zabłysnąć, przykuć uwagę innych, żeby zrobić wrażenie, zaimponować innym. Ta karta ma wyraźne związki ze znakiem Lwa i z Jowiszem wśród planet. Wskazuje ludzi, którym zależy na poklasku, na sławie i na cudzej opinii. Królowe Kijów mają zamiłowanie do spektakularnych akcji. Ludzie spod tej karty są zwykle pobudliwi emocjonalnie, żywo i całym sobą odpowiadają na to, co się dzieje w ich otoczeni. Żyją w stanie ekscytacji i wewnętrznego poruszenia. Są kochliwi i roztaczają wokół siebie wibracje nacechowane erotyzmem. Równie chętnie bywają uwodzicielami co przedmiotem uwodzenia.

 

Wśród innych kart Kijów, Królowa Kijów najbliższa jest Czwórce Kijów, która również niesie ideę stania w środku i promieniowania przykładem.

 

Aleister Crowley kazał wyobrażać sobie Królową Kijów jako niewiastę o rudozłotych włosach, która siedzi na tronie z płomieni, w płomienistej koronie z uskrzydlona kulą u szczytu głowy. Trzyma ona berło z szyszką na końcu, niby bachantki, uczestniczki orgiastycznego kultu Dionizosa. Na karcie tej w talii Crowleya narysowany jest też lampart, zwierz Dionizosa. (Pamiętajmy, że z obrzędów dionizyjskich wyrósł w Grecji teatr, a karta Królowa Kijów ma wyraziste związki z życiem na scenie.)

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Królowa Kijów

Karta Królowa Kijów wskazuje na osoby, które żyją na pokaz, wiele starań i serca wkładają w autoreklamę, w to, żeby być na topie; żyją trochę tak, jakby wciąż stały na scenie, popisywały się i czekały na oklaski. Osoby te łatwo entuzjazmują się, są emocjonalnie pobudliwe, robią wrażenie, jakby wciąż były zakochane lub przynajmniej czymś lub kimś zauroczone. Można je sobie wyobrazić z wypiekami na twarzy. Oczywiście, tak jak karta rycerz lub król w tarocie niekoniecznie musi wskazywać na mężczyznę, tak i Królowa Kijów niekoniecznie musi być kobietą!

 

Królowa Kijów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

 

To, co się dzieje, w zasadniczy sposób zależy od pewnej osoby, która żyje na pokaz, łatwo się entuzjazmuje, albo jest wybuchowo zakochana. Może to być mężczyzna. Tą osoba możesz być ty sam (sama.)

 

Królowa Kijów jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

 

Fatalny wpływ na ciebie ma pewna osoba w typie Królowej Kijów, a więc ktoś, kto wzbudza fascynację, ale może zawrócić w głowie i wytrącić z równowagi. Możliwe, że padasz ofiarą uwodziciela (uwodzicielki.) Możliwe że sam za bardzo i niefortunnie angażujesz się w światowe życie, w robienie wrażenia na ludziach, w powierzchowne związki.

 

Królowa Kijów jako karta trzecia, zawierająca wskazówki, co robić:

 

Postępuj jak Królowa Kijów: uwodź ludzi. Sprawiaj wrażenie. Bądź widzianym, podziwianym, popularnym. Zadbaj o autoreklamę. Idź drogą Królowej Kijów - to droga gwiazd sceny i estrady, które nie mają nic do ukrycia.

 

Królowa Kijów jako karta czwarta, wskazująca na zahamowania i przeszkody mające źródło w przeszłości:

 

Ciąży na tobie osoba pewnego uwodziciela (uwodzicielki); albo też sparzyłeś się na wejściu pomiędzy ludzi prowadzących zbyt światowy, zbyt pokazowy tryb życia.

 

Królowa Kijów jako karta piąta - partner (partnerzy):

 

Masz za partnera kogoś w typie Królowej Kijów - a więc osobę łatwo się zapalająca, entuzjazmująca, bardzo emocjonalnie reagującą. Często ta karta w tym miejscu oznacza, że ktoś cię kocha, miłością ognistą, taką, która nie chce czekać.

 

Królowa Kijów jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość:

 

Przyszłość rozwinie się pod wpływem pewnej Królowej Kijów, czyli osoby tego typu. Może to być ktoś, od kogo będziesz zależeć, może twój partner, może ty sam staniesz się kimś, kto właśnie tak działa na ludzi.

 

Jako karta siódma - nieoczekiwane i paradoksalne wydarzenia w przyszłości:

 

Nieoczekiwane spotkanie z pewną Królową Kijów, które wytrąci cię z równowagi i każe wiele rzeczy w życiu zaczynać od nowa. Często ta karta w tym miejscu oznacza burzliwe zakochanie się.

 

Jako karta ósma - to, co się nie zmieni (także mimo twoich wysiłków):

 

Nie zmieni się dominujący wpływ pewnej Królowej Kijów na twoje życie i sprawy.

 

Jako karta dziewiąta - nad czym warto pracować, w jakim kierunku warto się rozwijać:

 

Warto nabrać pewnych cech Królowej Kijów, a więc być bardziej otwartym, bardziej towarzyskim, śmielej wychodzić do ludzi. W kształcenie takich cech (otwartości, spontaniczności) warto zaangażować się w bardziej świadomy sposób.

 

Karta dziesiąta - pożytki dla innych, dla ogółu:

 

Wielu ludzi zyska wzorzec, postać, która będzie działać na nich energetyzująco. (Może to ty będziesz tym idolem?)

 

Karta jedenasta - to co się rozmyje, rozproszy, nie dojdzie do skutku:

 

Fascynacje pewną Królowa Kijów rozproszą się jak mgła.

 

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego karty:

 

Przyjrzyj się kartom, czy jeszcze inne nie wskazują dominującej roli pewnej osoby w typie Królowej Kijów.

 

Trzynasta - odległa, mało realna przyszłość:

 

Jeszcze wejdziesz w bliższe związki z pewną Królową Kijów, ale nie teraz i nie prędko. (Albo nieprędko sam staniesz się kimś takim.)

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To kobieta energiczna, która dużo wysiłku wkłada w to aby być zauważona. Do wizerunku Królowej Buław bardzo pasuje każda gwiazda estradowa, która lubi błyszcześ w blasku fleszy. To również uosobienie seksu i prokreacji, swoboda obyczajów wynikająca z nadmiernej wiary w siebie i swoje możliwości. Zawyczaj jest to kobieta bardzo zadbana, która całą sobą prowokuje i zachęca do kontaktu. Rolą takiej Królowej Kijów będzie zawsze rzucanie blasku na otoczenie oraz chęć zainponowania innym najlepiej w szerszym gronie. Na wszystko reagują bardziej żywo i emocjonalnie są też bardzo kochliwe choć bardzo szybko się wypalają znajdując sobie nowy obiekt porządania. W sadzie nie ma to znaczenia, czy są uwodzone czy też ktoś je uwodzi. Liczy się wysoki poziom adrenaliny.

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

W sferze uczuć Królowa Buław oznacza kobietę zaborczą i namiętną.Nie jest łatwo walczyć z nią, ponieważ zastrzegając sobie wyłącznie prawo rządzenia w związku wyznacza partnerowi rolę podrzędną.Ona lubi dominować :)

 

Królowa pałek to ostatnia dekada Ryb i dwie pierwsze dekady Barana

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest Sowilo92

Królowa Buław (w pozycji odwróconej!)-stany zapalne występujące w obrębie głowy (zatoki, okulistyczne), w połączeniu z odwr. kartą króla denarów-stany zapalne dziąseł, urazy w obrębie czaszki-stłuczenia lub wstrząśnienia mózgu, pęknięcia i złamania kości czaszki, krwiaki podskórne i podtwardówkowe

 

Źródło- 'Tarot a zdrowie' Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Królowa Pałek - Jesteś za bardzo lub za mało wymagająca;

Mężczyzna inspirujący twoje twórcze działanie, dbający abyś błyszczała w towarzystwie, przezwyciężyła wszystkie obawy i cieszyła się pełnią życia;

Świetnie przykładasz się do pracy;

Pragniesz przeżyć wszystko z mężczyzną; chcesz dzielić z kimś swoją głęboką namiętność; pragniesz, aby cię zauważono i żeby każdy na ciebie patrzył;

Jesteś wiecznie pogodna w obliczu przeciwności losu;

Czujesz się świetnie znając swoją kobiecą siłę;

Jesteś agresywna dla dobra związku lub z powodu swojego mężczyzny;

Alergia, na którą chorujesz oddala cię od twojego partnera; pomóż twojemu mężczyźnie stać się najlepszym ze wszystkich;

Jesteś wyjątkowo lojalna w stosunku do tych, których kochasz; jesteś feministką w patriarchalnym świecie.

 

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Królowa buław

 

Jako karta dnia:

Dzisiaj Ty nadajesz ton! Jesteś pewien swoich sił, dobrze wiesz, czego chcesz i możesz, jeśli trzeba, wziąć na siebie najtrudniejszą część pracy. To znaczy, że jesteś gotów zrobić decydujący krok. Możesz też pociągnąć za sobą innych, którym potrzebny jest Twój optymizm, wsparcie i mądre kierownictwo. Mozliwe też, że spotkasz dziś pełną temperamentu, władczą kobietę, która odegra ważną rolę w Twoim życiu

 

Jako dobra rada: Pokaż pewność siebie, zainteresowanie i optymizm.

 

Jako ostrzeżenie: Próżność, egocentryzm i samorealizacja za wszelką cenę to nie są dobre dla Ciebie cechy.

.

 

Hajo Banzhaf - Klucze do trota

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Maestro

Królowa Kijów wskazuje na osoby, które żyją na pokaz, wiele starań i serca wkładają w autoreklamę, w to, żeby być na topie; żyją trochę tak, jakby wciąż stały na scenie, popisywały się i czekały na oklaski, czyli Ktoś, kto zwraca na siebie uwagę.

 

Dojrzała, aktywna kobieta, pełna charyzmy i energii. Może oznaczać osobę płci żeńskiej na wysokim stanowisku, odpowiedzialną, pracowitą, silną, niezależną. Karta oznacza również kobietą atrakcyjną, zmysłową, z dużym temperamentem, kochającą życie, ciepłą, przedsiębiorczą, pełną inicjatywy, zdecydowaną, o dużej sile przyciągania.

 

Karta wskazuje również na dobrą matkę, która potrafi zatroszczyć się o swoje potomstwo i zapewnić im troskę, miłość i byt. Karta ma znaczenie pozytywne, w pytaniach o powodzenie danej sprawy. Może oznaczać pomoc pewnej osoby, którą symbolizuje Królowa Buław, także samodzielnie wypracowany sukces.

 

To kobieta energiczna, stawiająca czoła najtrudniejszym sytuacjom i prostująca najbardziej powikłane ścieżki swą wiedzą i doświadczeniem. Może to być mistrz, przewodnik duchowy prowadzący do sukcesu. To również seks i prokreacja, swoboda obyczajów wynikająca z nadmiernej wiary w siebie i swoje możliwości

 

Osoby te łatwo entuzjazmują się, są emocjonalnie pobudliwe, robią wrażenie, jakby wciąż były zakochane lub przynajmniej czymś lub kimś zauroczone. Można je sobie wyobrazić z wypiekami na twarzy.

 

Uczucia + przygoda miłosna, atrakcyjność seksualna, seks, swoboda, liczne zanjomości,

- niewierność małzeńska, podejrzenia o zdrade, szantaz emocjonalny, wulgarność w miłości, niestałość uczuciowa, ekscesy i wyuzdanie erotyczne, burzliwe zakochanie się (7 poz.)

 

kobieta silna i niezależna umiejąca postawić na swoim, zdecydowana, pewna siebie, seks, kobieta otwarta pod względem seksualnym dobra rada, wsparcie, atrakcyjność seksualna, realna ocena własnych możliwości, podejście pozytywne do ludzi, przebojowość, powodzenie w interesach, posiadająca dar przekonywania

 

Królowa Kijów + zmysłowa, żądna uczuć, spontaniczna, niezależna, symptyczna, wyrozumiała, uczciwa, otwarta, wrodzona inteligencja, dobry przyjaciel, samodzielna, przebojowa, ambitna, honorowa, atrakcyjna seksualnie, lojalna, posiadająca dar przekonywania, powodzenie w interesach, mądra rada, sukces finansowy i zawodowy, przygoda miłosna, seks, liczne znajomości, udzielenie pomocy,

 

Karta wskazuje na powodzenie w interesach dzięki współpracy z kobietą lub dzięki jej koneksjom zawodowym. Mówi o dobrej znajomości własnej osoby, o mądrości, szerokich kontaktach towarzyskich, silnych układach.

_________________________________________________________________________________________

TYP LUDZI: na stanowisku, przedsiębiorca, właścicielka firmy, szef, osoba seksowna dojrzała, kobieta sceny, lubiąca błyszczeć, wzbudzac zainteresowanie,

Królowa buław - silna, aktywna, dynamiczna, wie czego chce, stawia na swoim, sytuacja pod kontrolą

 

Królowa Kijów - 23.07 - 22.08.OGIEŃ blondynka szatynka, zielone oczy, szare,

Królowa pałek - czas nieokreślony

____________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona - maniaczka, zdolna do przekupstwa, bezprawie, zaborcza, zazdrosna, mściwa, wulgarna, ządna władzy, chwiejna uczuciowo, nietolerancyjna,

skłonności do rozpusty, niestałość uczuciowa, brutalność, agresja, wulgarność w miłości, prostytucja, szantaż emocjonalny, chytrość, miłość cielesna.

 

- depresja, załamanie nerwowe, niewierność, podejrzenie o zdradę, szantaż emocjonalny, niestałość uczuciowa

_________________________________________________________________________________________

 

ZDROWIE: obręb głowy - stany zapalne ( zatoki, okulistyczne, urazy mechaniczne, dziąsła, czaszka, krwiaki, mózg,

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Dojrzała, aktywna kobieta, pełna charyzmy i energii. Może oznaczać osobę płci żeńskiej na wysokim stanowisku, odpowiedzialną, pracowitą, silną, niezależną. Karta oznacza również kobietą atrakcyjną, zmysłową, z dużym temperamentem, kochającą życie, ciepłą, przedsiębiorczą, pełną inicjatywy, zdecydowaną, o dużej sile przyciągania. Karta wskazuje również na dobrą matkę, która potrafi zatroszczyć się o swoje potomstwo i zapewnić im troskę, miłość i byt. Karta ma znaczenie pozytywne, w pytaniach o powodzenie danej sprawy. Może oznaczać pomoc pewnej osoby, którą symbolizuje Królowa Buław, także samodzielnie wypracowany sukces.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Królowa kijów

 

Przedstawia kobietę niezależną o skomplikowanej osobowości. Obdarzona bujną i natchnioną wyobraźnią, jest równie zdolna do rozwagi, jak do szaleństwa.

Czuła, popędliwa, wrażliwa i uparta. Ma wielkie zaufanie do siebie samej, zna swoją wartość, cierpi, gdy doznaje niepowodzenia, z trudem wybacza upokorzenia. Idzie swoją drogą i depcze beztrosko to, co jej przeszkadza. Łatwo daje się ponieść namiętności. Oczekiwanie na przyjemność stwarza jej więcej radości niż spełnienie. Niszczy to co kochała. Jej natura, dumna i nieposkromiona, lecz równocześnie spontaniczna i rozważna, jest przyczyną najbardziej nieoczekiwanych i niepojętych zmian i wydarzeń.

Przyzwyczajenie do zmiennych kolei losu sprawia, że potrafi stawić czoło najtrudniejszym sytuacjom.

Jest indywidualistką, lubiącą cygańskie życie. Artystka, Cierpi z powodu każdego ograniczenia. Inteligentna, władcza, rządzi w swym ognisku domowym, jeśli je stworzyła.

Jeśli jest wolna żyje i prowadzi się jak mężczyzna. Jest graczem w pełnym znaczeniu tego słowa. Kusi los i przyjmuje związane tym ryzyko. W rozkładzie kart przedstawia kobietę, która ma psychiczną, finansową albo intelektualną przewagę nad pytającym, dla którego jest dobrym lub złym "aniołem".

Może również reprezentować cudzoziemkę.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest agnieszka007

BŁYSKAWICZNA RADA Z JEDNEJ KARTY;

Wesprzeć Cię może przyjazna,energiczna kobieta.Jej pomoc jest nieoceniona.Przed Tobą sukces i powodzenie w sprawach,o które pytasz.

 

źródło;Vademecum Tarota-Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

KRÓLOWA BUŁAW

 

Kobieta z tej karty jest silna,aktywna,dynamiczna;wie,czego chce;stawia na swoim.Karta oznaczona utrzymanie sytuacji pod kontrolą.

Negatywnie karta wskazuje na niewierność małżeńską,podejrzenie o zdradę,wulgarność w kontaktach intymnych,ekscesy i wyuzdanie erotyczne.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

+ kobieta silna i niezależna umiejąca postawić na swoim, zdecydowana, pewna siebie, seks, kobieta otwarta pod względem seksualnym dobra rada, wsparcie, atrakcyjność seksualna, realna ocena własnych możliwości, podejście pozytywne do ludzi, przebojowość, powodzenie w interesach, dar przekonywania.

- skłonności do rozpusty, niestałość uczuciowa, brutalność, agresja, wulgarność w miłości, prostytucja, szantaż emocjonalny, chytrość, miłość cielesna.

 

źródło:Strona Domowa

 

Królowa buław

silna, aktywna, dynamiczna, wie czego chce, stawia na swoim, sytuacja pod kontrolą

 

źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

 

Królowa buław

Cechy charakteru prezentowane przez królową buław to:

a) w położeniu prostym: optymizm, samodzielność, niezależność, dojrzałość uczuciowa, szlachetność, zdecydowanie, ciepło emocjonalne, przyjacielskość, pozytywne nastawienie do ludzi, przebojowość.

B) w położeniu odwróconym: zazdrość, żądza władzy, zapalczywość, niedowierzanie, opór, dekadentyzm, agresja, osobowość ograniczająca, stosująca szantaż emocjonalny, brutalność, chwiejność uczuciowa.

Poza tym królowa buław oznacza powodzenie w prowadzonych interesach dzięki współpracy z kobietą, dobra znajomość siebie i swoich potrzeb, realną ocenę własnych możliwości, udzielenie pomocy osobom proszącym o to, mądrą radę, pozytywne podejście do ludzi, szerokie kontakty towarzyskie, liczne znajomości, zbieranie sił do walki o słuszną sprawę, przebojowość, dar przekonywania, przygodę miłosną, atrakcyjność seksualną, przyciąganie płci przeciwnej, wdzięk, urok i czar osobisty, ciepłą i szlachetną kobieta, osobę zgodną i przyjaźnie nastawioną do innych. Oczywiście o ile królowa buław leży w pozycji prostej.

 

źródło: Ezoteryka i ja: Królowa buław

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

"Królowa Buław ucieleśnia kobiecą siłę elementu ognia. Tym samym wyraża ufność w siebie, samodzielnie decydowanie o sobie, umiejętność przystosowania się. Jest wyrazem mądrości - w żadnym wypadku konformizmu. Królowa buław to osoba otwarta, przedsiębiorcza i posiadająca silną wolę. Jest dumna, przez co obdarzona ogromną siłą wewnętrzną. Z drugiej jednak strony, właśnie duma sprawia, że jest bardzo czuła na krytykę, na brak uznania lub zachwytu. Królowa buław reprezentuje ogromną chęć do życia i afirmację życia, co doprowadzić ją może do odurzającego ulegania uciechom i niepohamowanej rozrzutności. Jej aktorski talent i uleganie porywom namiętności powodują, że może stać się bohaterką dramatu, czego najlepszym przykładem jest postać Carmen.

 

W życiu zawodowym- królowa buław oznacza, że oczekujemy większej samodzielności i odpowiedzialności. Mówi, że jesteśmy gotowi na podjęcie poważniejszych zadań i podołamy im, wykorzystując nasze siłę i ufność. Karta ta ucieleśnia chęć do pracy nad własną dojrzałością i rozwojem, dzięki którym sprostamy nowym zadaniom.

 

Na poziomie świadomości- karta ta oznacza, że otwarliśmy się na jakąś siłę życiową, która pobudza w nas ciepło i pogodę ducha, a także odwagę i przedsiębiorczość. Mówi, że nie powinny dłużej kierować nami przyziemne rozważania o celowości własnych poczynań i że nie będziemy się bezwolnie poddawać. Pokazuje gotowość do aktywnego współtworzenia własnego życia zgodnie z naszymi ideałami. Dzięki temu będziemy mieli więcej życiowej mądrości i niezależności. Wyostrzy się nasze poczucie sprawiedliwości.

 

W związkach osobistych- karta ta zapowiada czas potęgującego się rozwoju i napór nowych, częściowo porywających przeżyć.Wskazuje na umiejętności zjednywania sobie ludzi, a co za tym idzie oznacza z reguły nadejście okresu w którym zawrzemy, być może nawet przesadnie wiele kontaktów. Może również oznaczać widoczne ożywienie istniejących związków. Chęć samodzielnego decydowania o siebie wyrażana przez królową buław oznacza, że staniemy się w związkach <<pełnoletni>>, dzięki czemu w przyszłości będziemy umieli stawić czoło dominującemu wówczas partnerowi."

 

 

ŹródłoL Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
Guest björn

Dodam tylko tyle, że Królowa buław niekoniecznie musi oznaczać kobietę, bo może to być też i facet.

W moim rozkładzie faktycznie chodziło o mężczyznę (była to Królowa buław w pozycji odwróconej), który owszem - jest majętny, na stanowisku, wpływowy, ale i perfidny, mściwy, podły, bezwzględny, bez serca, idący po trupach, szantażujący, mieszający się w przekręty, czarne interesy (pozycja odwrócona karty). W rozkładzie tym jawił się on jako PRZESZKODA utrudniająca osiągnięcie zamierzonego celu.

Edited by björn
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 5 months later...
 • 5 months later...

Królowa Buław: "Mistrzyni". Przejąć inicjatywę,wypełnić swoje obowiązki i jeszcze więcej,użyć osobistej siły,aby zrekompensować słabość innych ludzi,nie poświęcać wszystkiego na koniec,etyczna praca.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Królowa Buław - Słowa Kulcze:

 

Prosta: atrakcyjność,medialność,szczerość

 

Odwrotna: niewierność,egoizm,zakłamanie

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Królowa Buław:

Jest damą niezwykle wszechstronną.Nie tylko efektywnie zarządza domem,lecz posiada także liczne zainteresowania.

Jest dobrą gospodynią,a rozmowa z nią jest żywa,fascynująca i pocieszająca.

Jest ciekawa innych ludzi,stąd też często jest pierwszą osobą,która wysłu****e biadoleń i utyskiwań innych.

Mimo wrodzonej dobroduszności potrafi szybko przywołać do porządku osoby usiłujące ją wykorzystać.

 

Położenie odwrócone:

Kobieta ta usiłuje złapać zbyt wiele srok za ogon,co przekłada się na to,że z trudem wywiązuje się ze stawianych jej wymagań.

W rezultacie jest w stanie obiecać Ci więcej,niż jest w stanie dotrzymać.

 

"The Destiny Tarot"

 

 

Królowa Buław

- Zwracanie na siebie uwagi

- Być w centrum zainteresowania / pragnąć być

- Robić szum i zamieszanie wokół siebie

 

Królowa Buław

Najnowsze odkrycie!

- Osoba,która jest nieosiągalna dla Nas z różnych powodów (np.odległość)

- Nieobecna fizycznie przy Nas,w naszej przestrzeni (stąd nieosiągalna)

- Osoba "na odległość", związek na odległość przy odpowiednich kartach

 

Królowa Buław:

Według Macieja

- Niestałość

- Brak stałego związku

Edited by Ismer
 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Bethany

Pokazuje mi się ta karta, jak dużo działam, jestem wtedy bardzo energiczna i taka pewna siebie :). Lubię siebie w tej karcie ;).

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

KRÓLOWA BUŁAW

 

Kobieta na stanowisku, przedsiębiorcza, właścicielka firmy, szefowa, odpowiedzialna, aktywna, dynamiczna, autorytet, dobra matka.

 

Cechy charakteru pozytywne: optymizm, niezależność, dojrzałość, atrakcyjność seksualna, tajemniczość, siła przyciągania, dobra matka.

Cechy charakteru negatywne: bezmyślne trwonienie energii, bierność, pesymizm, wulgaryzm, brak tolerancji, zazdrość, przedmiotowe traktowanie ludzi, kontrolowanie innych.

 

BLASKI: sukces zawodowy, wola, dobre szanse, wierny przyjaciel, szczodrość.

 

CIENIE: zdrada, kłopoty, skąpstwo.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Karty dnia 5 pucharów 5 bulaw ... zapytałam czy wydarzy się coś pozytywnego i jaki nastrój ogólnie będę miała, wypadła krolowa bulaw. Na początku trochę się przejelam celowym zlekcewazeniem mnie i plotkami, troche to przykre było i nawet pojawiła się myśl " rób tak dalej a zobaczysz na co mnie stac" wkurzylam się troche .. potem humor bez wyraźnej przyczyny poprawił mi się, nabrałam energii , dostałam kilka pochwał w pracy (nowość :o) i od obcych ludzi ,nie czulam zmeczenia choc idac do pracy umieralam ( prosto po przeprowadzcce w upalach i rozpakowywaniu sie -lacznie 16h w biegu ) mężczyźni też próbowali flirtowac ,podrywac

 

Pokazała mi już 2 razy mężczyznę biseksualnego.

Edited by Ismer
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 10 months later...

nastepujacy uklad kart pokazal w rozkładzie dla mężczyzny uzależnienie od kobiety w typie królowej bulaw, dyskretne "podchody "

 

Krolowa bulaw (karta odwrocona) kochankowie (karta odwrocona) 7 mieczy ( w pozycji prostej)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 4 years later...

Królowa Buław w pozycji odwróconej -  ktoś obsesyjnie uzależniony od kobiety, ba do tego stopnia, iż wkręcił sobie, że rzuciła urok na niego niczym wiedzma :bezradny:

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

kobieta aktywna

mężczyźni mogą się czuć przez nią podrywani

bardzo atrakcyjny wygląd

działanie

zadowolenie

silna pozycja

osiągnięcie celu

flirt

silny pociąg seksualny

kuszenie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...