Jump to content

Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

k26uw.jpg

 

 

Znaczenie karty As Pucharów:

 

Nowe doświadczenia emocjonalne, potrzeba obdarzania miłością i bycia kochanym, początek zakochania, zdolności artystyczne, nowe projekty, radość, niespodzianka, prezent, dobre nowiny, mądrość wewnętrzna, nowe znajomości, zmiany na lepsze, płodność, twórczość. Karta ma tylko pozytywne znaczenie i zapowiada radość, przyjemność. W pytaniach o uczucia może oznaczać początek miłości, stan zakochania lub zauroczenia, ale nie wskazuje, na to, czy rozwinie się z tego, coś poważniejszego, czy też miłość, którą się odczuwa zostanie niespełniona. Należy zwrócić uwagę na inne karty, które pojawią się w rozkładzie, gdyż As Pucharów, nie obiecuje jeszcze wspaniałej, trwałej miłości. Dla trwających już dłuższy czas związków może oznaczać radosną niespodziankę, odnowienie uczuć, dobre wiadomości.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Altruizm, pełnia życia. Edukacja. Pełnia. Perfekcja uczuć. Wyobraźnia. Pobudzenie do życia. Radość i szczęście. Praca artystyczna i sukces w tej pracy. Inspiracja, natchnienie. Porywy serca. Uczuciowość. Uduchowienie. Odrodzenie. Miłość, miłosierdzie. Litość.Współczucie. Wyższa jaźń, wyższa świadomość. Ofiara i odkupienie. Duchowa przemiana.

 

Odwrócony: Materializm. Bezpłodność. Niestabilność. Brak wyobraźni. Nieudane życie. Egoizm. Chciwość. Obojętność. Brak wyższych uczuć. Ograniczoność. Oschłość. Osłabienie.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

As Kielichów - pierwsza miłość, natchnienie, zdolności twórcze, bogata wyobraźnia, intuicja, renesans uczuć w związku, miłość zdolna do dokonania zmian.

 

As Kielichów (odwrócona) - nieodwzajemniona miłość, odtrącone uczucia, trudności w zrozumieniu innych, ucieczka w świat marzeń, załamanie nerwowe.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

progress.gif

 

Rada z jednej karty:

 

Prezent od losu dla Twojego serca. Powodzenie i sukcesy. Nie rozwiązuj problemów na siłę. Bądź cierpliwy i poczekaj na rozwój wypadków. Zmiany ułożą się wówczas korzystniej dla Ciebie. To także informacja o zabawie, imprezie, udanym spotkaniu. Możesz się zakochać. Dobry czas na zapłodnienie... to dosłowne i w przenośni: natchnienie, pomysły, niespodziewane rozwiązania.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

As Kielichów+Królowa Kielichów - wylanie z siebie (dosłownie) wszystkich uczuć i emocji przez kobietę, napisanie panu o tym co się czuje w sposób bardzo uczuciowy i emocjonalnych, oczywiście wyznania miłości, dużo ciepła i uczuć w tym wszystkim.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

As kielichow-wzruszenie,rozkwit,pelnia uczuc,płodność,małżeństwo,radość,obfitośc,

zakochanie,duze emocje,twórczość .

 

As Pucharów

Uczuciowe zestrojenie ze światem czyli pierwotna moc żywiołu Wody

Aby rozumieć, czym są tarotowe asy, trzeba wiedzieć czym są kolory w tarocie (kolory, czyli Kije, Puchary, Miecze i Monety). A cztery tarotowe kolory są właściwie tym samym, co cztery żywioły w astrologii i w starożytnej filozofii przyrody.

 

Dawni ludzie, kiedy zaczęli świadomym okiem rozglądać się po świecie, zauważyli cztery rodzaje zjawisk i rzeczy wokół siebie. Rzeczy każdego rodzaju wymagały innego stosunku do siebie. Były więc twarde przedmioty, jak kamienie, drewno i kości zwierząt, które można było chwytać do rak i uderzać nimi, i była twarda jak one i pewna powierzchnia ziemi pod nogami. Te rzeczy stały się pierwowzorem żywiołu Ziemi, który obejmuje wszystko to w świecie, co twarde, sztywne i stabilne, co daje się ująć i pochwycić. Żywiołowi Ziemi odpowiada w umyśle ludzka zdolność do skupiania się na tym, co stałe i konkretne. A w tarocie do pracy z żywiołem Ziemi służą karty z koloru Monet.

 

Dawni ludzie znajdywali w swoim otoczeniu także substancję zupełnie odmienną od Ziemi, która schwytać się nie dawała, która nie miała stałego kształtu, a przeciwnie, przelewała się i płynęła, i wypełniała naczynia. Ta substancja - Woda - była konieczna dla życia, sama gasiła pragnienie, a w jej głębi rodziły się pożywne ryby i raki. Pierwotny człowiek zauważył też, że w sobie samym ma wiele podobnych substancji: płynną krew, łzy, płyn w pęcherzach po oparzeniu, ślinę i spermę. Zauważył też, że kiedy ludzie się spotykają - w przyjaznych, wrogich czy też miłosnych zamiarach, to płyną im łzy z żalu lub szczęścia, upuszczają sobie krew z zadanych w gniewie ran, albo wymieniają się nasieniem kiedy łączy ich miłosny uścisk. Żywioł wody nieodwołalnie skojarzył się z emocjami i życiem uczuciowym. Ślady tego pozostały w języku: gdy mówimy o uczuciach, język sam podpowiada nam słowa, które zwykle opisują wodę: zalewają nas fale emocji, czy też pogrążamy się w smutku.

 

Dawni ludzie postrzegali też żywioł powietrza, który kojarzył im się z myślą i przestrzenią, oraz żywioł Ognia, który najbardziej przypominał im ich samych: czyli jednostki obdarzone wola i energią. Ale o tym była już mowa (lub będzie) przy pozostałych Asach.

 

As Pucharów jest podstawową kartą przedstawiającą żywioł Wody i to co odpowiada temu żywiołowi w naszym życiu - czyli sferę uczuć. Jeżeli pojawia się w rozkładzie kart wraz z innymi kartami z kolor Pucharów, jest dla nich silnym wzmocnieniem, poparciem. Sama ta karta oznacza wszystkie te dary czy też zdolności, które wiążą się symbolicznie z żywiołem Wody. A więc As Pucharów oznacza wrażliwość na emocjonalne podniety, oznacza potrzebę kochania i bycia kochanym, potrzebę obdarzania miłością.

 

W rozkładzie kart będącym odpowiedzią na pytanie, As Pucharów kieruje naszą uwagę ku uczuciom: jest znakiem, że w danej sprawie właśnie uczucia, emocje, namiętności są ważne, a nie sprawy ściśle materialne (od tego są Monety), nie intelektualna wiedza i ciekawość (to domena Mieczy); ani też czyjaś wola i dążenie do celu (bo wtedy w rozkładzie pojawiłyby się Kije).

 

Z drugiej strony, jak wszystkie Asy, As Pucharów jest najmniej konkretną kartą w swoim kolorze-żywiole, i często jest sygnałem, że dana sprawa znajduje się teraz u swoich źródeł, u samego początku; ledwie się wyłania. Tak więc w pytania o miłość czy związki międzyludzkie w ogólności, As Pucharów znaczy, że pewien związek ledwie się rysuje - że istnieje raczej jako możliwości, niż fakt, który rzeczywiście zaistniał. Ale zarazem karta ta znaczy, że przed tym związkiem stoi wielka przyszłość - o ile zajdą inne sprzyjające wydarzenia. Podobnie jest z rozwojem innych uczuć, na które wskazuje ta karta.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

As Pucharów czyli potrzeba miłości

Pośród kart z serii Pucharów, As ma znaczenia najmniej konkretne: mówi nie tyle o określonych wydarzeniach, co o pewnej możliwości. Oznacza więc nie tyle miłość, co możliwość miłości - albo potrzebę miłości. A jeśli już mówi o uczuciu jednej osoby do drugiej, to jest to uczucie, które ledwo się wykluwa - które jest u samiutkiego swojego początku.

 

As Pucharów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

 

Jesteś naładowany/a potrzebą miłości. Wszystko ci się z tym kojarzy. Czekasz na kogoś, kto zająłby wolne miejsce w twoim sercu. Do kina chodzisz tylko na miłosne historie, a o ludzkich sprawach słuchasz wyłącznie pod tym kątem, jakie uczucie łączy kogo z kim. Następne karty rozkładu powiedzą cos więcej o twoim stanie ducha i momencie w życiu.

 

As Pucharów jako karta druga, ostrzegająca: Jesteś jak ten kot (lub zając) w marcu. Tylko te rzeczy ci w głowie. Dla jakichś osobistych skłonności lub antypatii jesteś gotowy/a zaniedbywać obowiązki, a kierując się dziwnymi uczuciowymi względami, przestajesz logicznie myśleć.

 

Jako karta trzecia - co robić:

 

Pójdź za głosem serca i dopomóż temu uczuciu, które się w tobie ledwo pojawiło, rozwinąć się i ujawnić. (Lub w ogóle jest to rada, aby kierować się intuicją.)

 

Jako karta czwarta - kłopotliwy bagaż przeszłości:

 

Jest w tobie ogromny, niespełniony potencjał miłości - i to jest cos, co przeszkadza ci w codziennym życiu.

 

Jako karta piąta - twoim partnerzy:

 

Bardzo możliwe, że z kimś, kogo uważasz zaledwie za wspólnika lub kolegę z pracy, w istocie łączy cię uczucie, które ledwo kiełkuje i które może nawet nie jesteś swiadom/a.

 

Jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość:

 

Bardzo pomyślna wróżba dla miłości, szczególnie jeśli wśród wcześniejszych kart wystąpiły karty z serii Pucharów. Karta ta też zapowiada, że rożne sprawy nie związane z twoim życiem uczuciowym zejdą na drugi plan, a właśnie uczucia (z miłością na czele) stana się tym, co najważniejsze.

 

Jako karta siódma - niespodzianki:

 

Nieoczekiwane dadzą o sobie znać twoje potrzeby uczuciowe.

 

Karta ósma - to, co niezmienne:

 

Niezmiennie ważne w twoim życiu będą sprawy uczuciowe.

 

Karta dziewiąta - mistrzostwo, głęboki rozwój:

 

Twórczo spożytkujesz swoją potrzebę obdarzania innych miłością.

 

Karta dziesiąta - pożytek dla innych:

 

Twoje uczucie już od samych swoich początków stanie się dla innych inspiracją i podniesie ich na duchu.

 

Karta jedenasta - to co się rozwieje i nie uda:

 

Twoje uczucie nie oderwie się od samych swoich początków - pozostanie w sferze niejasnych marzeń.

 

Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki do czytania rozkładu kart:

 

Znaczenie większą role (niżby wskazywały pozostałe karty) w życiu klienta odgrywają uczucia, a miłość szczególnie.

 

Karta trzynasta - następny cykl życia:

 

Kiedyś w przyszłości ujawni się i rozwinie twoja zdolność kochania. Ale to nie teraz i nieprędko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To bogini strzegąca uczuć. To karta anioła stróża, który na niepewnym terenie sprawia, że ląd stabilizuje się siłą emocji i daje pewną ochronę. W korespondencji z innymi kartami może oznaczać ognisko domowe, radość z życia, zakochanie się szczęśliwe lub nieszczęśliwe. Może również oznacza że w coś jesteśmy zaangażowani bardzo emocjonalnie, do czegoś mamy osobisty stosunek. Czasem wskazuje na uczucie które dopiero co się rysuje dopier co powstaje tzn. ktoś pała do nas jakąś większą sympatią ale my jeszcze tego nie dostrzegliśmy.

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

As Kielichów - Rozpoczęcie odnowy ustabilizowanego już związku;

Jesteś zakochana do szaleństwa;

Wiedz, że znak od prawdziwej miłości możesz otrzymać tylko raz;

W twoim sercu niepodzielnie króluje miłość, wszystko, co robisz jest przepojone tym uczuciem;

Ciąża;

Wielkie, długotrwale szczęście z drugim człowiekiem;

Naucz się kochać siebie zanim zaczniesz kochać kogoś innego;

Mężczyzna, którego obecność nigdy cię nie męczy;

Już od samego patrzenia na ukochanego twoją duszę wypełnia radość;

Mężczyzna wpływający na twoje otwarcie seksualne;

Jesteś niezmiernie zdziwiona swoimi uczuciami dla tego człowieka;

Ekstaza charakterystyczna dla pierwszych kroków w związku;

Nie spiesz się z miłością w środku szaleńczego życia;

Pierwsze spotkanie z bratnią duszą, na którym od razu poczujesz do niego pociąg fizyczny;

z pomocą swojego partnera zaczynasz podciągać się emocjonalnie;

Spotkanie z kimś, z kim byłaś związana w przeszłości i z kim czujesz wspólną więź do dnia dzisiejszego;

Wiedz, że on naprawdę cię kocha.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

As kielichów

 

Jako karta dnia:

Dzisiejszy dzień niesie Ci spełnienie marzeń. Wykorzystaj to, żeby zrobić w końcu decydujący krok lub skorzystać z bardzo obiecującej propozycji. Szczególnie dotyczy to spraw sercowych. Jeśli umiesz kontaktować się z ludźmi i kierować się swoim wewnętrznym głosem, to szczęśliwy czas może zacząć się dla Ciebie już dziś. Choć możliwe też, że będziesz wolał wykorzystać dzisiejszy dzień na to, żeby rozwiązać w końcu jakiś stary problem lub "zakopać topór wojenny" doprowadzając do zgody z kimś.

 

 

Jako dobra rada: Skorzystaj z szansy, która się pojawiła, gdyż przyniesie Ci duży sukces.

 

Jako ostrzeżenie: Nie oddawaj się pustym marzeniom.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • Maestro

As Pucharów czyli potrzeba miłości Puchary - symbolizują: miłość, przyjaźń, dar, przebaczenie, dzieło serca, wiarę, mistycyzm.

 

Nowe doświadczenia emocjonalne, potrzeba obdarzania miłością i bycia kochanym, początek zakochania, zdolności artystyczne, nowe projekty, radość, niespodzianka, prezent, dobre nowiny, mądrość wewnętrzna, nowe znajomości, zmiany na lepsze, płodność, twórczość. Karta ma tylko pozytywne znaczenie i zapowiada radość, przyjemność.

 

W pytaniach o uczucia może oznaczać początek miłości, stan zakochania lub zauroczenia, ale nie wskazuje, na to, czy rozwinie się z tego, coś poważniejszego, czy też miłość, którą się odczuwa zostanie niespełniona. Należy zwrócić uwagę na inne karty, które pojawią się w rozkładzie, gdyż As Pucharów, nie obiecuje jeszcze wspaniałej, trwałej miłości. Dla trwających już dłuższy czas związków może oznaczać radosną niespodziankę, odnowienie uczuć, dobre wiadomości.

 

Jeśli już mówi o uczuciu jednej osoby do drugiej, to jest to uczucie, które ledwo się wykluwa - które jest u samiutkiego swojego początku. Oznacza wrażliwość na emocjonalne podniety, oznacza potrzebę kochania i bycia kochanym, potrzebę obdarzania miłością.

 

Oznacza miłość, radość, inicjatywę, początek projektów w każdej dziedzinie naszego życia, zdolności twórcze, altruizm, dużą intuicję.

 

Symbolizuje wszystkie spotkania dla przyjemności łączące się z biesiadowaniem, początek uczucia, flirt, zakochanie się, małżeństwo, macierzyństwo, wierność,

- nieodwzajemniona miłość, odtrącone uczucia, rozczarownie, zdrada, obojętność, nieumiejętność nawiązania kontaktu emocjonalnego

 

Niespodziewany przypływ emocji, obudzenie podświadomych uczuć; chwila w której uświadamiasz sobie czego pragniesz w miłości; podarek lub coś pięknego, co przynosi spokój i wyciszenie, wizja, inspiracja, moment zapłodnienia

 

As Pucharów + wszystkie stopnie porywów uczuciowych, porozumienie, prezent od Boga, miłość, przyjaźń, zakochanie, płodność, ciąża, zmiany na lepsze, rodzące się uczucie, flirt, zapowiedź małżeństwa, duża intuicja, wyobraźnia, zaufanie w moc Boga, sfera uczuciowa, przepływ weny tworczej, kreatywność, spełnienie marzeń w miłości, harmonia, szczęście, zakochanie, duże emocje, twórczość, inspiracja, uniesienia, życie pół metra nad ziemią, duża intuicja, płodność, poczęcie dziecka, początek przemiany, doskonały nastrój, flirt, głębokie szczęście, zdolności twórcze, początek czegoś dobrego i radosnego, chęć pomagania innym

_________________________________________________________________________________________

CZAS:lato (czerwiec, lipiec, sierpien)

 

ZDROWIE: zewnętrzne narządy płciowe, zapalenia grzybice, drożdzaki,

 

KLUCZE-odpowiada za poczatek, inicjacje , zaczynanie, uczucia,

__________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona – cierpienie, zazdrość zbyt wygórowane żądania, miłość bez wzajemności, zdrada, niepłodność,niepokój emocjonalny,poczucie niskiej wartości,brak sensu życia, depresja, niezdowolenie z pracy, niechęć do ludzi, brak poczucia bezpieczeństwa, bezpłodność, depresja, załamanie uczuciowe, nieumiejętność nawiązania kontaktu emocjonalnego, oschłość, materializm, płytkość, przyziemność, brak kontaktu z własnymi uczuciami, niepożądana ciąża.

 

W negacji to niestałość uczuciowa, nieodwzajemniona miłość, ucieczka od realności w świat marzeń, egoizm, załamanie nerwowe.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

As Pucharów

Ace of Cups

 

Idealizm, romantyczność, romantyka, urok, czar, Święty Gral - ten dar Uniwersum daje głębię uczuć naszemu życiu. Ten dar jest tu czystością emocji i duchową miłością. Jeśli skierujemy nasz wzrok ku duchowości, wówczas zawsze możemy zobaczyć naszą drogę w zamęcie doświadczeń życiowych w sferze ludzkich emocji.

Tak, jak Księżyc pozostaje taki sam, choć pokazuje różne oblicza w zależności od oświetlenia Słońca, tak nasze doświadczenia emocji są różnorodne, nasze pojmowanie uczuć i emocji zmienia się.

As Pucharów jako przewodnictwo daru kielicha Świętego Grala ma odniesienie do karty Maga (I - Pierwszy Duży Arkan Tarota), który potrafi zręcznie panować nad różnymi energiami, w przypadku Jednego Pucharu chodzi o energie uczuć i emocji. Manipulatywna strona Maga ma z kolei związek ze skalistymi drogami uczuć, po których czasem chodzimy.

Wylosowanie tej karty wskazuje, że jesteś pełen/pełna uczuć, Twoje emocje są bardzo aktywne, czujesz więcej niż zwykle. Może chodzić o początek romansu lub duchowe pobudzenie, albo choć o pragnienie wyrażenia Twoich artystycznych emocji. Cokolwiek to jest, jesteś na początku ekscytującej przygody.

Uświadom sobie bieg tego doświadczenia. Nie obawiaj się, odrzuć strach, nie bój się intensywności Twoich odczuć i uczuć. Mimo, że możesz najpierw odczuwać niezadowolenie, to ucz się identyfikować ze swoimi emocjami, nie odrzucaj ich, wyraź je.

 

GILDEN TAROT BARBARA MOORE

 

Puchary01TheGildedTarot.jpg

Edited by BunnyZukino007
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

spełnienie marzeń w miłości, harmonia, szczęście, zakochanie, duże emocje, twórczość, inspiracja, uniesienia, życie pół metra nad ziemią [/size]

Źródło: Strona internetowa:http://www.tarot.warszawa.pl/samo-karty.htm#male

 

+ Duża intuicja, płodność, poczęcie dziecka, początek przemiany, doskonały nastrój, flirt, głębokie szczęście, zdolności twórcze, początek czegoś dobrego i radosnego, chęć pomagania innym.

- brak poczucia bezpieczeństwa, bezpłodność, depresja, załamanie uczuciowe, nieumiejętność nawiązania kontaktu emocjonalnego, oschłość, materializm, płytkość, przyziemność, brak kontaktu z własnymi uczuciami, niepożądana ciąża.

 

Źródło:strona internetowa:Strona Domowa

 

To bogini strzegąca uczuć. To karta anioła stróża, który na niepewnym terenie sprawia, że ląd stabilizuje się siłą emocji i daje pewną ochronę. W korespondencji z innymi kartami może oznaczać ognisko domowe, radość z życia, zakochanie się szczęśliwe lub nieszczęśliwe. Może również oznacza że w coś jesteśmy zaangażowani bardzo emocjonalnie, do czegoś mamy osobisty stosunek. Czasem wskazuje na uczucie które dopiero co się rysuje, dopiero co powstaje, tzn. ktoś pała do nas jakąś większą sympatią ale my jeszcze tego nie dostrzegliśmy.

 

Źródło: Strona internetowa:Arkana Małe*-*MagiaTarota.info - Tarot Numerologia Horoskop Astrologia

 

As kielichów sprawia, że człowiek, który do tej pory tylko istniał, teraz zaczyna czuć. Jest początkiem każdej emocji, która istnieje w człowieku. Umie kochać, współczuć, ale i nienawidzić oraz mścić się. Towarzyszy pierwszej miłości, jest obecny przy początku każdego uczucia, jakie się rodzi w człowieku. Pragnie, pożąda i chce. Często jest jeszcze dziecinny i zachowuje się jak dziecko, które marzy o tym, by zdobyć upragnioną zabawkę. Nie potrafi hamować swoich pragnień i dąży do tego, by natychmiast zdobyć to, czego pragnie. To as kielichów jest pierwszym twórczym impulsem każdego artysty, pomysłem na dzieło sztuki. Pragnie być wyrażony w uczuciach i emocjach. Jest spontaniczny i nie znoszę ograniczeń. Cierpi, gdy miłość jest nieodwzajemniona, kiedy ktoś ogranicza jego twórcze działania. Skłania zarówno do śmiechu, jak i płaczu. Jest mu źle, gdy nie może wyrazić uczuć, które go przepełniają. Umie współczuć i współodczuwać, a kiedy ogarniają go jakiekolwiek wątpliwości, słucha swojej intuicji i postępuje zgodnie z jej wskazówkami. Pojawia się po to, żeby człowiek czuł, kochał, przeżywał, aby wypełnić ludzkie życie emocjami. Dzieje się tak, kiedy as kielichów leży w pozycji prostej.

 

źródło:Ezoteryka i ja: As kielichów

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Vampirella

As Pucharów

 

Symbolizuje Płodność – produktywność, piękno, przyjemność, szczęście itd.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 1 year later...
 • 2 months later...
Guest agnieszka007

AS PUCHARÓW

 

Oznacza spełnienie marzeń w miłości,harmonię,szczęście,zakochanie,miłość,silne emocje,twórczość,inspirację,uniesienia.

Mówi o inicjatywie,początku projektów w każdej dziedzinie naszego życia,zdolnościach twórczych.

To także altruizm,duża intuicja.

Negatywnie karta mówi o ucieczce w świat marzeń,alkoholu i iluzji.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

W pytaniu: co się wydarzy danego dnia, co mnie zaskoczy, as pucharów pokazuje mi bardzo często po prostu: płacz, smutek, żal....niestety

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Maestro

As kielichów + 9 mieczy

 

Trudna miłość..taka, która z jednej strony jest piękna, z drugiej zaś przynosi cierpienie..

 

 

Puchary w zdrowiu mówią o wszytskim co dotyczy zdrowie, a jest plynne, tzn.krew, limfa, wydzieliny, poza tym pot, soki trawienne, wydzieliny i hormony.

 

As pucharów - ciąża, w negatywie problemy z poczęciem, owulacja, czystość wód płodowych

 

źródło : Blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Jako karta dnia:

Wczoraj miałam zalatany dzień, odbyłam rozmowę w sprawie pracy, miałam planowane spóźnienie w pracy.

A w pracy było bardzo ciepło (jak nigdy)

Spotkałam koleżankę i znajomego.

Miałam wrażenie że jeden facet (pracujący obok) bardzo często na mnie zerka i wysyła uśmiechy. (chyba nie wie że ja mężatka)

Kupiłam prezent dla siostrzenicy. A po pracy w domku czekał na mnie mąż z drinkiem :)

To chyba na tyle

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

As Kielichów: "Wchłanianie". Akceptacja rzeczy,ludzi,idei,nowa miłość.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Może także pokazywać "spozywanie",picie czegoś,niekoniecznie alkoholu,przyjmowanie czegoś do siebie,tak dosłownie jak i w przenośni,czyli to "wchłanianie".

Bardzo ładnie widać to w Asie Kielichów z mojej talii: MS-B-01

 

As Kielichów:

To szansa na wyłonienie się uczucia, mówi o potrzebie zaangażowania emocjonalnego lub o naszym zaangażowaniu w daną sprawę. To symbol naszego domu, którego poszukujemy – przystań. Symbol naszych wzorców emocjonalnych jakie nosimy w sobie. Nowa miłość, nowi znajomi,

zakochanie, pragnienie, romans, bycie szczęśliwym, płodność, ciąża, sztuka, piękno, intuicja.

 

(Arkana Male,Dorota Dukowicz)

 

As Kielichów - Słowa Klucze:

 

Prosta: nowa miłość,harmonia,przyjaźń,intuicja

 

Odwrotna: rozczarowanie,utrata uczuć,brak wzajemności

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

As Pucharów

W miłości:

- W twoim sercu zawita uczucie

 

As Pucharów

Zaczynasz tworzyć nową więź emocjonalną lub otwierasz nowy rozdział w już istniejącym związku.

Może to być miłość lub przyjaźń.

Niewykluczone,że pojawią się w niej podteksty duchowe.

Pojawi się obfitość i urodzaj.

Być może pojawi się dziecko.

 

Położenie odwrócone:

Masz przed sobą problemy w związku uczuciowym albo zbliża się kres przyjażni.

Możesz utracić wiarę w kogoś,komu ufałeś.

Niekiedy mogą się pojawić kłopoty związane z płodnością lub wychowaniem dzieci.

 

"The Destiny Tarot"

 

 

As Pucharów

Tutaj robisz coś pod wpływem emocji.Zazwyczaj chwilowej,krótkotrwałej,tymczasowej.

 

As Pucharów

- Moment zapłodnienia u kobiet

 

As Kielichów:

- Będzie dobrze

- To karta ochrony z niebios

- Protekcja z "góry"

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Bethany

Pokazuje mi picie alkoholu, chrzciny, jeśli chodzi o miejsce, to gdzieś nad wodą, rzeka, fontanna. Dość często też ciążę, zakochanie. Pozytywna karta :).

 

As Kielichów + 10 Kielichów- chrzest :)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

AS KIELICHÓW

 

BLASKI: prezent od Boga, miłość, przyjaźń, radość, płodność, ciąża, twórczość, energia życiowa, zaufanie w moc Boga, zmiany na lepsze.

 

CIENIE: niepłodność, zdrada, niepokój emocjonalny, miłość bez wzajemności, brak miłości przyczyną poczucia niskiej wartości, brak sensu życia, wszystko zwraca się przeciwko.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 1 year later...
 • 1 month later...
Guest ezopola

Z moich skromnych doświadczeń karcianych:

Zakochanie się, głębokie zauroczenie. Czyste, prawdziwe uczucie. Nie zawsze odwzajemnione... Miłość niejako ofiarowana drugiej osobie, a do tanga trzeba dwojga... Serce na dłoni. Danie sie porwać uczuciu.

Czyste intencje. Miłość w swej czystej formie, bez większej kontroli, czy logiki, bo płynąca od serca. Eksplozja uczuć. W pozytywie wielka radość, w negatywie krokodyle łzy.

Gest, który można przyjąć, lub nie, ale trudno go nie zauważyć..no chyba, że ktoś jest gościem z karty 4 kielichów ;)

Przy podejrzeniu o problem alkoholowy: zalewanie się, picie do lustra i to nie jednorazowe, a powtarzające się.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 years later...

Jako karta dnia zapowiedziała mi dzień pełen zajęć artystycznych takich jak malowanie na płótnie i pogrywanie na pianinie. W tygodniówkach na sferę miłosną pokazywała bujanie w myślach, rozmarzenie, ale nic więcej, dlatego bardziej as pucharów pasuje mi do spraw związanych ze sztuką i oderwaniem od świata, ale nie w uczuciu miłości, a zatraceniu się w marzeniach/planach, które nie są realizowane.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

As Kielichów to szansa. Możemy z niej skorzystać lub nie - od nas zależy jak sytuacja potoczy się dalej. Miła, uczuciowa atmosfera. 

Link to comment
Share on other sites

@Gringe a jak interpretować as pucharów dla istniejącego związku odrodzenie uczuć, przypływ uczuć czy szansa na zakochanie w kimś zupełnie nowym? Zawsze mam problem gdy jest związek jak podchodzić wtedy :)

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

@Mala_83 Dobre pytanie i można skierować chyba do wszystkich? Ja na mój chłopski rozum bym powiedziała, że w związku gdzie jest okay i pojawia się As Kielichów to wciąż będzie fajnie i milo. Okazja do wspólnych, miłych przeżyć czy coś w tym stylu. Jeśli chodzi o pojawienie się kogoś nowego, tej „drugiej” lub tego „drugiego” to są inne karty mówiące o takiej sytuacji i As Kielichów nie jest od zwiastowania nieszczęść. Chyba, że wzdychamy do kogoś, ten ktoś nas olewa i pojawia się ten As Kielichów - to tak, wtedy mogłabym powiedzieć, że coś nowego pojawia się na horyzoncie. :) 

A reszta osób jakie ma doświadczenia? 

Edited by Gringe
 • W punkt 2
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Mala_83 napisał:

@Gringe a jak interpretować as pucharów dla istniejącego związku odrodzenie uczuć, przypływ uczuć czy szansa na zakochanie w kimś zupełnie nowym? Zawsze mam problem gdy jest związek jak podchodzić wtedy :)

 

"Przepełniająca miłość, emocjonalna jasność rozumienia, głęboka miłość własna, zrównoważone dawanie i przyjmowanie."

- Gerd Ziegler "Tarot - zwierciadło duszy"

 

"Partnerstwo: pełnia uczuć, emocjonalna przejrzystość, spełnienie, rozkosz, bezgraniczna radość, wolność. As Kielichów pod względem wymowy energetycznej to najbliższa Wielkim Arkanom, najmocniejsza karta określająca czystą, głęboką, prawdziwą, kosmiczną miłość. Wasze partnerstwo to jej cudowne odzwierciedlenie, pełnia i radość. Jako pisarze nie umiemy określić tego słowami. Rada: niech wypełnia was najsubtelniejsza miłość i najcichsza, głęboka radość. As Kielichów jako partner: jest doskonałym dla ciebie partnerem."

- A. i J. Mirońscy "Tarot terapeutyczny"

 • Like 1
 • Super 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Lianna
1 godzinę temu, Mala_83 napisał:

@Gringe a jak interpretować as pucharów dla istniejącego związku odrodzenie uczuć, przypływ uczuć czy szansa na zakochanie w kimś zupełnie nowym? Zawsze mam problem gdy jest związek jak podchodzić wtedy :)

 

Ja uważam, że w związku dobrze, As Kielichów to jednak pozytywna karta :). Mówi o ciepłym, pełnym czułości uczuciu.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • Ekspert

As Kielichów jako karta dnia - pokazał dziś mojej siostrze pobyt z dzieckiem na placu zabaw. Niestandardowo pojechali sami a nie razem z nami. Spadł nawet śnieg(mamy kwiecień i żonkile powoli przekwitają). Mieli super zabawę i spędzili ten czas razem, tylko we dwójkę :) 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

płacz / wylanie morze łez

pieniądze przechodzą przez palce jak woda przez sito

coś się zadzieje na "już"

zmiana

coś nie jest na stałe i minie

uczucia biorą nad nami górę

górne drogi oddechowe / krew / żyły / płyny w ciele

pot

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

oczyszczenie

tutaj nic nie jest ukryte

 

8 pucharów + As pucharów - wracanie myślami do osoby/dawnych chwil; robienie porządków w sferze uczuć; historia lubi się powtarzać; "zanurzenie się" w swój stan duchowy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...