Skocz do zawartości

Gość truskawka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość truskawka

Znaczenie karty 4 Pucharów:

 

Nieumiejętność dostrzegania nowych możliwości, karta może oznaczać szansę, która może nas ominąć, jeśli jej nie dostrzeżemy. To także stan zmęczenia, rezygnacji, przesytu. Coś przestało nas cieszyć, pojawia się uczucie niezadowolenia i zniechęcenia, brakuje motywacji do dalszego działania. To również rozczarowanie miłosne, rozterki sercowe, niezadowolenie, gniew, nieumiejętność wybaczenia, związek, w którym niewiele już cieszy, jedna lub dwie strony mają dosyć. W pytaniach, o to czy dana osoba darzy nas uczuciem, wybranie tej karty każe pozbyć się złudzeń. Nie jesteśmy tą osobą, na którą druga strona czekała, może to także oznaczać nieumiejętność docenienia, szukanie ideału, niedostrzeganie tego, co jest wokół. Karta może także wskazywać na obojętność, odmienny stan świadomości, upojenia alkoholowe lub odurzenie narkotykowe.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Awersja. Wstręt. Smutek. Chandra. Nostalgia. Brak chęci do życia. Zamyślenie. Brak wiary w sens istnienia- Depresja. Chorobliwa imaginacja. Ospałość. Zdarzenia z przeszłości sprawiają, że przyszłość jawi się w najczarniejszych barwach.

 

Odwrócona: Nowe możliwości. Nowe znajomości. Przebudzenie z marazmu. Odzyskanie wiary w siebie, w życie, w przyszłość. Radość z nowej propozycji.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edytowane przez Makrela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

4 Kielichów - uzdolnienia artystyczne, inspirujące znajomości, konstruktywne podejście do problemów w związkach i umiejętność ich rozwiązywania.

 

4 Kielichów (odwrócona) - chandra, brak motywacji, utrata sensu życia, atmosfera smutku, zobojętnienie, trudności w kontaktach z ludźmi, tęsknota.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Rozczarowanie, zniechęcenie, zwątpienie związane z rozstaniem, zazdrością, zdradą. Zastanów się nad zaistniałą sytuacją i sprawdź, czy przypadkiem nie obraziłeś się jak dziecko... i nie powiedziałeś: zabieram swoje zabawki i idę sobie do domu? Nie warto obrażać się na cały świat. Trochę więcej wiary w siebie!

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Karta dnia - zatopienie w myślach na tyle poważne, że nic innego nas nie interesuje, skupienie, pochłonięcie sobą, swoimi uczuciami i emocjami. Bardzo ciężki dzień, bo nic nie ma poza uczuciami i emocjami, nie ma innych ludzi, otoczenia, innych spraw, nie interesują nas problemy i sprawy innych, jesteśmy obojętni wobec innych. Człowiek jak z kimś rozmawia to tylko o sobie i o swoich problemach, rozterkach, uczuciach, nic więcej go nie interesuje.

Ta karta pokazała mi też ujście emocji z siebie, czyli coś się wydarzyło uczuciowo i z nikim nie rozmawiałam na ten temat, aż do tego dnia, gdzie nie mogłam się pohamować i "wylałam" wszystko z siebie.

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Pucharow- nie obchodzi to co jest -marzy o czyms nowym ,

znudzenie,

wycofanie sie,tesknota,smutek,malancholia.

Moment w zwiazku kiedy albo ludzie podejmuja decyzje zeby byc ze

soba albo odejsc.

 

Czwórka Pucharów

Liczba cztery w numerologii oznacza pewien stabilny stan, zamknięty układ. Do czwórki trudno coś dodać i trudno coś odjąć. Jeżeli coś dodamy, to będzie to zbędne "piąte koło u wozu"; jeżeli jeden element ujmiemy, jego brak będzie tak dotkliwy, jak brak czwartego do brydża.

 

O czym więc mówi Czwórka Pucharów? Karty z serii Pucharów odnoszą się do życia uczuciowego. Cztery Puchary symbolizują osiągnięcie stanu pełni i uczuciowego nasycenia. Uczucia - zarówno te pozytywne, jak miłość, przyjaźń, współczucie, pragnienie czyjegoś dobra, zachwyt, podziw; jak i te negatywne, jak nienawiść, pogarda, odraza - mają to do siebie, że zawsze przyciągają - albo odpychają. Odpychają albo przyciągają do kogoś lub do czegoś. Kiedy uczucia osiągają swoje nasycenie, to z jednej strony jest to moment satysfakcji - ale z drugiej strony nic już nas NIE POCIĄGA - ani NIE ODPYCHA. Kiedy uczucia zostają nasycone, wkrada się poczucie nadmiaru, przerafinowanie - ale zaraz za tym idzie obojętność, zniechęcenie, emocjonalny chłód. I ten szczególny moment przedstawia Czwórka Pucharów.

 

Aleister Crowley, wielki mistrz tarota i innych sztuk magicznych, zatytułował te kartę hasłem Luxury, co znaczy po angielsku: luksus, przepych, zbytek; i uznał, że jej energia przypomina wpływ Księżyca w znaku Raka - kiedy rzeczywiście siła uczuć osiąga swój szczyt.

 

Kiedy ktoś jest w stanie opisywanym przez Czwórkę Pucharów? Kiedy kochał drugą osobę, i kochankowie osiągnęli wszystko, co razem mogli przeżyć. Teraz mogą to tylko powtarzać (co grozi nudą); lub się od siebie oddalić (co jest beznadziejne); albo razem pracować nad swoim uczuciem, tylko to już nie będzie wcale łatwe - jak również praca nad sobą jest czymś, czego Czwórka Pucharów nie przewiduje...

 

Również kiedy ktoś kogoś nienawidził i oto dokonał zemsty na wrogu - i co teraz dalej pocznie ze sobą?

 

Cztery to liczba rzeczywistości, realizmu. Mówi się też, ze cztery jest liczbą Ziemi. Czwórka Pucharów mówi więc o tym, jak to siła uczuć zderza się twardymi realiami. Kogoś kochasz, twoje pragnienia się spełniły, i teraz pora pomyśleć, co z tym zrobisz: może połączysz się tak zwanym węzłem małżeńskim, założysz dom, powołasz do życia dzieci? Ile materialnego konkretu wlewa się w tym momencie w twoje życie! Albo dążyłeś do pewnego celu z uporem maniaka, ten cel został osiągnięty - i teraz trzeba ostro myśleć, co będzie dalej.

 

Tam, gdzie uczucie znalazło swoje spełnienie, często do głosu dochodzi to, co negatywne: pojawia się niezadowolenie, zawiść, zazdrość.

 

Karta Czwórka Pucharów zazwyczaj ostrzega, że twoje uczucie jest w czułym punkcie swojego rozwoju, i może zamienić się w swoje przeciwieństwo.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Czwórka Pucharów czyli Emocjonalne Nasycenie

Czwórka Pucharów przedstawia sytuacje, kiedy pewna potrzeba emocjonalna została osiągnięta - kiedy jesteśmy pewni miłości drugiej osoby; albo - to przykład negatywnych uczuć - kiedy dopięliśmy zemsty na wrogu. Stan taki jest jednak z natury nietrwały, gdyż grozi przesytem albo nudą. To jest dziwny moment, kiedy uczucie może przerodzić się w swoje przeciwieństwo: miłość w niechęć, wrogość w fascynację dotychczasowym przeciwnikiem.

 

Czwórka Pucharów jako karta pierwsza i najważniejsza

 

Dana jest ci uczuciowa satysfakcja. To, czego pragnęło twoje serce, leży przed tobą. Co z tym zrobisz? Czy jesteś szczęśliwy? Czy naprawdę tego chciałeś?

 

Jako karta druga - negatywna i ostrzegająca

 

Nastąpiło emocjonalne nasycenie, znużenie i przesyt. Kogoś kochałeś, ale masz już go dość. Miłość zamienia się w perwersję. Odwrotnie, niechęć do kogoś wciąga cię coraz bardziej i miesza się w twojej duszy z niezdrowym pożądaniem. Jesteś miotany emocjami, które tobą rządzą, a nie ty nimi.

 

Jako trzecia karta - wskazówka, jak postąpić

 

Jak przy wszystkich kartach z serii Pucharów, idź za głosem serca. Własnych uczuć niczym nie zamaskujesz; musisz pójść na całość, przyznając się przed sobą do wszystkich emocji, które teraz tobą kierują - nawet tych, które wydają ci się jakoś podejrzane.

 

Jako karta czwarta - wpływ przeszłości

 

Jesteś uzależniony od nagromadzonych emocji, które domagają się uwolnienia i wpływu na ciebie. W swoich psychicznych wnętrznościach nosisz istną bombę uczuć, którą tłumisz, ale która może w każdej chwili rozsadzić cię od środka.

 

Karta piąta - partnerzy

 

Twój partner (partnerzy) osiągnęli stan emocjonalnego nasycenia.

 

Karta szósta - nadchodząca przyszłość

 

Zbliża się emocjonalna satysfakcja: będziesz miał to, czego pożądasz; ale zarazem twoje uczucia osiągną stan nasycenia.

 

Karta siódma - niespodzianki losu

 

Wydarzeniem, które niespodziewanie zmieni twoja drogę, będzie fakt, że dostaniesz to, czego pożądasz.

 

Karta ósma - sprawy aż zanadto oczywiste

 

Nie bierzesz pod uwagę faktu, że tak naprawdę na tym, czego pragnąłeś, już w głębi duszy przestało ci zależeć.

 

Karta dziewiąta - nad czym pracować

 

Twoim upartym i długofalowym zadaniem jest osiągnięcie tego, czego biologicznie wręcz pożądasz.

 

Karta dziesiąta - jaki pożytek będzie z tego miało społeczeństwo

 

...Dla innych będzie z tego taka korzyść, że twoje emocje zostaną zaspokojone.

 

Karta jedenasta - sprawy chybione i niespełnione

 

Wielkie pożądanie rozpływa się we mgle...

 

Karta dwunasta - dodatkowe wnioski na przyszłość

 

Większą role, niż można by początkowo sądzić, odgrywają tu czyjeś potężne emocje.

 

Karta trzynasta - co się szykuje w następnym cyklu przemian

 

Dojdą wreszcie do głosy uczucia, które na razie nie mają się jak wyładować.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To człowiek, który musi coś przeczekać. To malkontent, który coś ma ale nie wie co ma z tym zrobić. Coś się kłębi i tarmosi w nim samym, coś go ogranicza. To częściowa izolacja. Zbyt długo nie może trwać taki stan bo prowadzi do zgorzknienia i apatii uczuciowej. Może być chandrą prowadzącą depresji. Może pojawić się brak wiary w siebie lub drugą osobę. Jest to czasami pomyłka, z której trzeba wyciągnąć wnioski. Może to być rozczarowanie spowodowane zawodem miłosnym. Trzeba spojrzeć śmiało w przyszłość i zobaczyć nowe możliwości, nie zamykać się w sobie.

 

WRÓŻBY - TAROT

Edytowane przez Euterpe
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

4 Kielichów - Kłopoty spowodowane odkryciem waszego związku;

Dystansujesz się od własnych uczuć; miłosna propozycja od mężczyzny, której z Jakiegoś powodu nie przyjmujesz;

Czujesz się niepewnie odkrywszy swoje uczucie;

W czasie stawiania wróżby jesteś częściowo skryta emocjonalnie;

On mówi ci, że nie wie, czego oczekuje od waszego związku lub co naprawdę do ciebie czuje;

Musisz wzmocnić swoje uczucia;

Nie chcesz ponownie spotkać się z kimś;

Twoim sercem zawładnął mężczyzna spiętrzenie kłopotów spowodowane miłosnymi problemami;

Powolne wycofywanie się, ze związku, w którym będzie źle nawet, jeśli zdecydujesz się żyć nadal z tym człowiekiem i nie zrezygnujesz z małżeństwa;

Zakochałaś się w mężczyźnie, z którym nie, możesz być, a także nie masz, z kim porozmawiać na ten temat;

Po zerwaniu związku minie trochę czasu zanim przeanalizujesz jego złe strony i odpowiesz na pytanie, dlaczego tak postępowałaś z tym mężczyzną.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 

CZWÓRKA KIELICHÓW – ZAŚLEPIONE ZADOWOLENIE

Działanie: szczęście i emocjonalne spełnienie, które osiągnęło swój szczyt i dalej się nie rozwija; bierne zadowalanie się tym, co już się osiągnęło; żadnych zmian, rzeczy pozostawione własnemu biegowi; marazm; ospałość; brak chęci do życia; zdarzenia z przeszłości sprawiają, że przyszłość jawi się w czarnych barwach

Praca: satysfakcja z pracy; ciepła posadka, ale brak widoków na rozwój; zrealizowanie się twórcze w pracy

Uczucia: zawód miłosny; rozczarowanie lub zranienie; napięta sytuacja; przejściowa namiętność, pozostawiająca niesmak; uczucie urażenia; w związkach – kłopoty i nieporozumienia, uczucie zazdrości; miłość zamienia się w zażyłość; sytuacja wymagająca „przewietrzenia”

Różne: awersja; wstręt; smutek; chandra; nostalgia; depresja

 

CZWÓRKA KIELICHÓW ODWRÓCONA

Działanie: nowe możliwości; nowe sposoby na stare problemy; przebudzenie z marazmu; gotowość przyjęcia nowych propozycji; jeżeli czwórka kielichów odwrócona jest otoczona nieprzychylnymi kartami, to zwrócenie się ku innym osobom może okazać się niepomyślne

Praca: praca bez satysfakcji; brak pomysłów; rutyna; nuda; brak motywacji do twórczej pracy – może czas zmienić pracę?

Uczucia: potrzeba wyzwolenia się ze złych układów i toksycznych związków; obawa przed nowymi znajomościami; antypatie i wrogość

Różne: przesyt; brak umiaru; niespodziewane przeszkody; zmęczenie lub kłopoty zdrowotne w wyniku nadmiernego dogadzania sobie

D. Słowikowska - Sekrety AM

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

4 kielichów

 

Jako karta dnia:

Uważnie obserwuj dziś swój nastrój. Jakiś głupi drobiazg może wywołać w Tobie poczucie krzywdy, katar lub nawet zgagę. A nawet jeśli rzeczywiście masz powód do smutku, nie odsuwaj się z tego powodu ze świata i nie zachwycaj się swoją biedą. Inaczej stracisz wyjątkowo korzystną szansę, która jest już blisko.

 

Jako dobra rada: Nawet jeśli jesteś obrażony i zdenerwowany, miej oczy szeroko otwarte - nowe możliwości są już blisko..

 

Jako ostrzeżenie: Nie pogrążaj się zbyt głęboko w swoje krzywdy, złość i złe nastroje.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cztery Puchary

Four of Cups

 

Rozmarzony młodzieniec siedzi pod drzewem, opierając się o jego pień. Chociaż trzy piękne puchary znajdują się przy nim, on je ignoruje. On wyobraża sobie coś lepszego, marzy o czymś lepszym. Wiewiórka na drzewie i mysz w trawie są bardziej zainteresowane darem niż młodzieniec, który nań nie zważa. Jego romantyczne ideały i odrealnione myśli mogą być przyczyną tego, że nie dostrzeże i nie skorzysta z okazji, a potem może tego żałować.

Ta karta odzwierciedla negatywną stronę Cesarza (IV - Czwarty Duży Arkan Tarota). Pragnienie porządku i stabilności może prowadzić do poszukiwań perfekcji, która nie istnieje, a dążenie do czzegoś lepszego jest przyczyną pogardy dla realiów i dla tego, co można otrzymać/osiągnąć w rzeczywistości.

Jeśli wylosowałeś/wylosowałaś tę kartę, oznacza to, że dyspnujesz darami, ale w tym momencie chcesz by zaoferowano Ci coś innego. Kosztem obecnego szczęścia skupiasz się na wyidealizowanych koncepcjach, które nie istnieją.

Uświadom sobie drugą stronę i nie biegnij za ideałami, które miałyby Ci zastąpić rzekomą ubogośc Twojego życia. Musisz rozpoznać różnicę pomiędzy konkretami, a fantazjami.

 

GILDEN TAROT BARBARA MOORE

 

Puchary04TheGildedTarot.jpg

Edytowane przez BunnyZukino007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Vampirella

Czwórka Pucharów – LUKSUS

Otrzymanie przyjemności i dobroci od innych, co czasami wiąże się z uczuciem niewygody.

Sukces lub przyjemność zbliżająca się do końce. Chwilowa przyjemność, która może lecz nie musi być kontynuowana. W mniejszym stopniu niż w przypadku poprzedniego symbolu dotyczy to miłości i zaślubin. Ten symbol jest zbyt bierny, żeby reprezentować szczęście idealne. Szybkość, polowanie i dążenie. Nabycie czegoś w ramach rywalizacji: czasami niesprawiedliwość; złe strony przyjemności.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość agnieszka007

CZWÓRKA PUCHARÓW

 

Przesłaniem tej karty jest tęsknota,smutek,melancholia,bezczynność,rozczarowanie,a także dojrzewanie do nowych decyzji.

Na ogół oznacza zaniedbywanie ważnych spraw,nudę lub brak satysfakcji.

Karta zawsze pokazuje bierność.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Patrząc na kartę kojarzy mi się ona z niewiedza tzn. kiedy nie zdajemy sobie sprawy albo zwyczajnie nie wiemy o czyichś uczuciach.

 

Niedawno spotkałam sie z bardzo ciekawa interpretacja tej karty, mówi a tym, że darzy nas uczuciem osoba z naszego bliskiego otoczenia ,którą dobrze, długo znamy ale zupełnie nie bierzemy jej pod uwaga.

Pzd

 

Zwyczajne zapomnienie o czymś :)

Pzd

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mi pokazała "ciepłą posadkę" tzn. ktos awansował, sam awans dodał skrzydeł ale to juz ostateczna mozliwość- bynajmniej w tej firmie (no chyba, ze małżonkiem współwłaściciela zostanie.... :)]- to tez cos co najpierw niezmiernie cieszy- ale tez bardzo szybko nudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie przepadam za ta kartą. Symbolizuje, ze jestesmy znudzeni i nie wykazujemy takiego wielkiego zainteresowania jak przedtem, jakas sprawa spowszechniala. Czujemy przesyt oraz nie potrafimy sie juz cieszyc z malych rzeczy, na karcie osoba jest wyraznie znudzona, oraz obrazona na caly swiat), i nie chce badz nie zauwaza szansy, ktora podaje jej ręka losu, oraz nie docenia juz tego co ma, a ma wiele, szanse, oraz kielichy ktore przed ta osoba stoja. Pasywnosc, przygnebienie, ktore nam towarzyszy nie wiadomo z jakiego powodu, a sytuacja wcale tak zle nie wygląda. Niezadowolenie, mimo, ze ta osoba otrzymuje nowa szanse. Apatia, wiecznie cos tejosobie nie pasuje. Zazdrosc, dąsy, nie chcemy zauwazyc ręki, ktora zostala wyciagnieta w nasza strone, albo gestu pojednawczego. Ignorancja.

Edytowane przez Tarocistka_doradca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Maestro

Jako karta dnia pokazała mi wczoraj, że ulały się we mnie emocje, szef mnie znowu skrzywdził,poszłam w kąt i płakałam aż poczułam oczyszczenie...

 

Karta kilka razy pokazała mi faceta na kacu...

 

4 kielichów poprzedzona Wieżą - zniesmaczenie, silny foch, obrażenie się

 

4 kielichów z Diabłem - obsesyjne myslenie o kimś będąc na tego kogoś obrażonym..

 

 

Nie ma postępu w leczeniu, uważajmy na aparat ruchu, żylaki, niedokrwienie, bóle nóg, zatrzymanie emocjonalne.

źródło : Blog Wróżki Joanny

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ostatnio często wypadają mi 4 kielichy na uczucia. W pytaniach typu: co do mnie czuje? jak mnie odbiera? Interpretuje je tak,że on mnie nie widzi po prostu. Albo widzi, ale z jakiegoś powodu ma focha. Uczuć tutaj nie ma

 

Możliwe jest też, że to ja nie widzę jego uczuć

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

4 Kielichów: "Nuda". Strach przed powtarzalnością,zwyczaje,brak satysfakcji,brak chęci.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

 

Może też pokazywać jakieś objawy depresji.

Także ignorowanie,udawanie,że się nie słyszy,co ktoś do nas mówi.

Ktoś do kogo nie dociera,bo ten ktoś nie chce,by do niego coś dotarło.Ktoś kto nie chce słuchać ani słyszeć.Ucieczka.

Widać to w mojej talii: MS-B-04

 

4 Kielichów:

Mówi o okresie nasycenia emocjonalnego, ale o potrzebie szukania nowych inspiracji i okazji do radości. Często oznacza znudzenie, przesyt, zmęczenie emocjonalne, tęsknotę za partnerem, który jest w innym miejscu. Może mówić o rozczarowaniu i niespełnieniu pragnień, uzupełnieniu

czegoś nam brakującego, ale musimy na to poczekać. Jest symbolem domu.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

4 Kielichów - Słowa Klucze:

 

Prosta: przesyt,brak zainteresowania,życie przeszłością

 

Odwrotna: samotność,niezadowolenie,brak motywacji

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

4 Pucharów

Spodziewaj się niezadowolenia i nudy.

Popadłeś w rutynę lub znalazłeś się w pułapce monotonnych obowiązków.

Nadarza się korzystna sposobność,jednak musisz wykazać dalekowzroczność,by ją dostrzec,gdyż może się pojawić niespodziewana możliwość.

 

Położenie odwrócone:

Jesteś rozczarowany życiem.

Z trudem znajdujesz zainteresowanie tym,co się dzieje wokół Ciebie,być może wpadłeś nawet w objęcia depresji.

Wzbudź w sobie motywację,by poszukać pomocy.

 

"The Destiny Tarot"

 

4 Puchary

Według Macieja:

- Karta samotności

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość pechowa

pisałam z facetem na czacie bo zalogowałam się tam z nudów kiedy zaproponował spotkanie zwyczajnie uciekłam mówiąc ,że mam dużo pracy a akurat była to niedziela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

4 KIELICHÓW

 

BLASKI: smutek, zmęczenie, rozczarowanie, rozterki sercowe, tęsknota za partnerem, niedostrzeganie szans i możliwości w życiu, apatia, obraza, kryzys niespełnionego celu życiowego, czas zadumy nad sposobem życia i postępowania, potrzeba wytyczenia nowych celów.

 

CIENIE: oczekiwanie, że życie ma być pasmem szczęścia, zależność od innych ludzi, izolacja, odbieranie życia i świata jako zagrożenia, niedowartościowanie, ciągłe porównywanie się z innymi, koncentrowanie się w życiu na negatywnych myślach, wydarzeniach, niepowodzeniach.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość ezopola

Z mojej skromnej praktyki: osoba zblazowana. Niechęć. W robocie, to aż się może komuś ulewać...rutyna totalna i już nic nie cieszy. Niechęć do bycia tam, gdzie jesteśmy.

Może być poważna depresja, ale dobrze kamuflowana... Stwarzanie przed otoczeniem pozorów, że wszystko jest ok.

W miłości, to albo odgrodzenie się emocjonalne od partnera, albo tęsknota, jeśli jest daleko od nas.

Nie dostrzeganie jakiegoś daru, lub niechęć do przyjęcia propozycji przyjaźni, czy też do otwarcia serca na miłość... Samotność wśród ludzi.

Foch wynikający z niespełnionych oczekiwań, czy z tego, że się nie zostało docenionym, dopieszczonym. Wpadnięcie w głęboką frustrację. Skupienie głównie na swoich emocjach...

Marnowanie czasu, życia, szans. Stagnacja. Rozbieżność oczekiwań między partnerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie lubię tej karty cholernie. Sytuacja kiedy osoba jest już nasycona jakąś sytuację, znudzona, niezadowolona i zaczyna wycofywać się z relacji. Pokazuje również odrzucenie albo niezauważenie pewnej osoby, sprzyjających okazji. W uczuciach pokazała mi także osobę, która nie idzie do przodu, bo utknęła gdzieś myślami. Czuje się samotna, ale nie za bardzo potrafi skorzystać z nowych okazji, bo zamyka się w swoich emocjach, gnuśnieje. W związkach życie ze sobą, ale obok siebie, poczucie osamotnienia, znudzenia. Pokazuje także na znajomości, gdzie jedna osoba jest już zajęta- niespełnione uczucie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.10.2019 o 00:25, mezza napisał:

Nie lubię tej karty cholernie. Sytuacja kiedy osoba jest już nasycona jakąś sytuację, znudzona, niezadowolona i zaczyna wycofywać się z relacji. Pokazuje również odrzucenie albo niezauważenie pewnej osoby, sprzyjających okazji. W uczuciach pokazała mi także osobę, która nie idzie do przodu, bo utknęła gdzieś myślami. Czuje się samotna, ale nie za bardzo potrafi skorzystać z nowych okazji, bo zamyka się w swoich emocjach, gnuśnieje. W związkach życie ze sobą, ale obok siebie, poczucie osamotnienia, znudzenia.

No dokładnie - mi też pokazuje sytuacje, gdy ktoś ma już dość. To nie znaczy, że w tej osobie nie ma już uczuć, owszem, one są. Ale wszystkiego jest już za dużo, jest już za bardzo i to już zaczyna przytłaczać, bo "kocham, ale już dalej nie dam rady i jest mi z tego powodu smutno". I cokolwiek druga osoba by nie zrobiła, to będzie albo niezauważalne, albo będzie powodowało "reakcję alergiczną". I to powodować może niezauważanie drugiej osoby i sprzyjających okazji. Bo ta osoba jest już w takim stanie, że tego zauważać nie będzie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie? Czy sprawiedliwość + 4 puchary mogą pokazać próbę odebrania sobie życia przez kogoś? 

 

Chodzi o moj październikowy rozkład na uczucia , tam miałam to zestawienie i była taka sytuacja w moim bliskim otoczeniu, że ktoś miał dość wszystkiego i targnął się na życie i ledwo odratowali chłopaka. Potem było 10 denarów czyli ktoś z rodziny/ja jako chłodny umysł i mocne wsparcie w tym wszystkim i że chłopak z tego wyszedł..

 

P.s stamtąd wyedytowałam taką weryfikację ale wg mnie to pasuje, bo to jedno z ważniejszych wydarzeń w tym miesiącu pokazane w uczuciach bo nie miałam punktu o rodzinie, otoczeniu więc tarot przełożył to na punkt uczucia.

Edytowane przez Noa20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sarah2020 napisał:

A jak myślicie? Czy sprawiedliwość + 4 puchary mogą pokazać próbę odebrania sobie życia przez kogoś? 

 

Napewno nie. Ta sekwencja kart ma zbyt mały wydźwięk na miarę takiego traumatycznego przeżycia. Myślę, że w przypadku bycia świadkiem samobójstwa mogłyby się pojawić Diabeł + 9 Mieczy na przykład. 

Sprawiedliwość to karta obojętności w uczuciach.. To by na to Tobie żadnego wrażenia nie wywarło, gdyby sprawiedliwość opisywała ten konkretny epizod, a jednak przeżycie jakieś tam jest, nie da się ukryć.

Nie sądzę zatem, żeby te karty pokazywały próbę odebrania życia.

  • Cool 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Hopefull
On 10/31/2019 at 6:47 AM, Ziomal597 said:

Napewno nie. Ta sekwencja kart ma zbyt mały wydźwięk na miarę takiego traumatycznego przeżycia. Myślę, że w przypadku bycia świadkiem samobójstwa mogłyby się pojawić Diabeł + 9 Mieczy na przykład. 

Sprawiedliwość to karta obojętności w uczuciach.. To by na to Tobie żadnego wrażenia nie wywarło, gdyby sprawiedliwość opisywała ten konkretny epizod, a jednak przeżycie jakieś tam jest, nie da się ukryć.

Nie sądzę zatem, żeby te karty pokazywały próbę odebrania życia.

Nie powiedziałabym do końca. Bo sprawiedliwość może być pokazana jako taka logiczna decyzja o podjęciu odebrania sobie życia A 4 pucharów to dosłownie ktoś ma wszytkiego dosyć. Rowniez Gwiazdka może się pokazać jako samobójstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ekspert

Karta pokazała mi często czyjeś „nie”. Brak jakiegokolwiek ruchu czy działania. Na mojej talii facet siedzi z założonymi rękami i ma zaciętą minę. Dla przykładu, 4 Kielichów wyszła mi na mojego ex męża kiedy miał wracać do Polski - kupiłam mu bilet a on nie poleciał. Odmówił. Nie widział w tym sensu. 

  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Teraz mogę dodać zestawienie 4 pucharów+4 mieczy, bo na przestrzeni lat taki układ pokazał się kilka razy po rozstaniu. W końcu jest to okres, kiedy stajemy się zazwyczaj bierni, a czas poświęcamy na rozpamiętywaniu. W tej kombinacji człowiek się zazwyczaj zaszywa, unikając jakiś większych kontaktów, gdyż 4 nie chcą właśnie uzewnętrznić tych emocji w rezultacie często wpadają w stan apatii, przygnębienia, ale jednocześnie przy 4 mieczy to czas leczenia ran.

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

niezadowolenie

możliwość odmowy

nasycenie się czymś i niemożność przyjęcia czegoś dodatkowego

zamknięcie uczuciowe na coś nowego

bierność w działaniu

brak zmian

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

4 kielichy miałam w zeszłym roku jako kartę roczną na sferę uczuć. Dosłownie cały rok, tylko z różnym natężeniem, co jakiś czas ktoś mi próbował wmawiać, że "powinnam sobie kogoś znaleźć" itd. takie bla, bla, bla, nad uchem. Był to jeden z powodów, dzięki którym, kompletnie nie miałam na to chęci, wręcz na widok zagadującego gościa, miałam wewnętrzną chęć zwymiotować. Choć przede wszystkim, najważniejsze było zachowanie facetów z otoczenia, w tym zakresie. Uwielbiali wręcz pokazywać jak bardzo nie mają pojęcia, co robią i o czym mówią, plus zachowywali się jak dzieci, z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej (byłam kiedyś wolontariuszką w tym zakresie).

 

4 kielichy, to ogromna niechęć, kompletne znudzenie, daną sprawą, osobą czy sytuacją. Alergiczne reakcje, wycofanie, często foch. Taka zamknięta głowa. Nic nie dociera, ale też nie wychodzi. Mam czasem wrażenie że jest podobna pod tym względem do 8 mieczy, tylko te tyczą myśli, tutaj jest się zakładnikiem własnych negatywnych emocji i braku jakiegokolwiek działania, żeby to mienić. Wszystko opiera się w tej karcie na wrażeniu. Bardzo negatywnym, którego nawet nie bierzemy pod uwagę, żeby skonfrontować z rzeczywistością.

 

Jeżeli ktoś pokazuje się w tej karcie, w sensie jak jest odbierany, to zdecydowanie, jest, to nudna i monotematyczna osoba. Może być też nieistotna, którą pomijamy. Jeżeli jest, to osoba z którą, spędzamy więcej czasu, to wtedy, to pierwsze.

 

Ostatnio wypadło mi na pytanie, czy w tym roku korzystne dla mnie będzie zmiana pracy. W tym miejscu rozumiem to tak, że tarot mi pokazał, iż jestem kompletnie znudzona pracą jaką wykonuję, natomiast dla zawodu jeszcze nie ma perspektyw, bo jeszcze 4 lata studiów przede mną. Choć może jakbym popatrzyła z dystansem, to może coś na 4 lata by się znalazło.

 

W zdrowiu zatrucie pokarmowe (bardziej chodzi o płyny, więc kwasy żołądkowe, albo jakaś zupa) lub zatrucie alkoholowe (to częściej) czasem alergia na alkohol (u mnie składnik piwa przemysłowego, dosłownie po kilku łykach, zaczynam wymiotować).

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...