Skocz do zawartości

choroba psychiczna czy "prawdziwa ezoteryka"?


cytrynka

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim,

Ostatnio ogladalam pewien film gdzie dziewczyna miala rozdwojenie jazni, widziala rozne rzeczy i miala objawy typowe dla tej choroby. Po tym filmie zaczelam sie zastanawiac czym rozni sie schizofrenia a prawdziwe "widzenie" itd.

Np czasami mam nagly naplyw mysli, "tworze" rozne teorie, czesto wrecz dziwne, po czym okazuje sie ze owe teorie calkoiwicie realne, naukowe juz istnieja badz sa opracowywane. Uwazam sie za osobe inteligentna ale czy az tak? Tym bardziej ze nie mam wyksztalcenia medycznego, fizycznego, chemicznego i nigdy nie bylam zainteresowana tymi dziedzinami wyjatkowo. Odnosze wrazenie ze o czym bym nie pomyslala w tym "szybkim naplywie mysli" (ciezko mi to okreslic, jest to taki stan ze bardzo szybko wiele mam wiele mysli, ciagle nowych i z nich powstaja odpowiedzi. W takim stanie chyba troche nie kontaktuje, musze szybko wszystko zapisac, przyspiesza mi puls) bede znala odpowiedz. Np gdzie cos sie znajduje.

Ogolnie rzecz biorac niczego nie slysze, raz moze tylko sekunde przed tym jak zasnelam uslyszalam imie. Niczego tez nie widze. Co innego kiedy zasne-oobie, chociaz nie potrafie wywolac tego efektu sama. Czesto tez wiem ze "ktos" jest przy mnie. Ciezko mi jednak ocenic jego nature. Jednak wiem ze jestem bezpieczna. Inspiruje mnie i wiem ze jest ze mna od dluzszego czasu. Czasem do "niego" mowie (nikt mi nie odpowida;)) poprostu mowie i czuje np dreszcze, spokoj itp.

 

Moje pytanie brzmi nastepujaco, jak rozpoznac chorobe psychiczna? Czy to moga byc poczatki schizofrenii? Do tej pory calkowicie wierzylam w to ze jest wszystko ok tylko troche bardziej reaguje na otoczenie. Jednak mam teraz watpliwosci. Jezeli to jest choroba to nie mozna takich rzeczy przeciagac. Jednak z drugiej strony nie wydaje mi sie zebym sama na to wszystko wpadala. Wiec albo prowadze ciekawa "konwersacje" z moim Opiekunem, albo jestem genialna i chora a reszta to wymysl mojej wyobrazni;)

 

Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes normalna, czasem ludzie tak maja a to ze jescze nikt tego nie wyjasnil to ich strata - choc prawde mowiac wiele rzeczy o ktorych piszesz jak np. "glosy przed zasnieciem" zostalo juz dawno wyjasnionych... i bez obawy, jest to najzupelniej normalne :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś była chora psychicznie nie pytałabyś (nie przyszłoby Tobie to do głowy), czy jesteś chora. Po prostu chorym się wydaje /są tego pewni/, że nic im nie jest. To już świadczy o Twoim całkowitym zdrowiu.

 

"Odnosze wrazenie ze o czym bym nie pomyslala w tym "szybkim naplywie mysli" (ciezko mi to okreslic, jest to taki stan ze bardzo szybko wiele mam wiele mysli, ciagle nowych i z nich powstaja odpowiedzi. W takim stanie chyba troche nie kontaktuje, musze szybko wszystko zapisac, przyspiesza mi puls) bede znala odpowiedz. Np gdzie cos sie znajduje."

 

Pewnie masz sporą intuicję ;p Proponuje rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odp:)

Jezeli chodzi o "intuicje" to nie chce mi sie wierzyc ze sama te rzeczy wymyslam. Chociaz moze...:) Dziekuje:)

 

Nie wymyślasz tych rzeczy ;p raczej zaczynasz jasno widzieć ;p To całkiem możliwe. Dlatego wiesz, co gdzie jest schowane, zapodziane ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nigdy sie jasnowidzeniem nie interesowalam, ale skoro tak mowisz... Jednak nadal nie uwazam zebym sama to "robila", poprostu czulabym sie glupio z mysla ze robie cos czego wiekszosc nie i ze jest to tylko moja zasluga. To takie...egocentryczne z reszta mam takie wlasnie uczucie ze sama sobie tych "odpowiedzi" nie zawdzieczam:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nigdy sie jasnowidzeniem nie interesowalam, ale skoro tak mowisz... Jednak nadal nie uwazam zebym sama to "robila", poprostu czulabym sie glupio z mysla ze robie cos czego wiekszosc nie i ze jest to tylko moja zasluga. To takie...egocentryczne z reszta mam takie wlasnie uczucie ze sama sobie tych "odpowiedzi" nie zawdzieczam:p

 

Nie musisz się interesować, też się nie interesowałam, to naturalny dar ;p

 

Co do większości, ze nie :D to nie jest takie pewne. Coraz więcej ludzi się ujawnia choćby na takich forach jak to, a pomyśl, ile nie mówi, ze ma zdolności parapsychiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal nie uwazam zebym sama to "robila", ...

Bo sama tego, jak z resztą sama zauważyłaś, nie robisz :)

 

Czesto tez wiem ze "ktos" jest przy mnie.

Jesteś wrażliwa, otwarta, jak widać również na sferę duchową.

Jest to określony dar, ale wymaga pokory, powściągliwości i świadomości drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cytrynka, czy jesteś chora psychicznie? Nie jest to wcale wykluczone. Jeśli masz podobne obawy, to warto się skonsultować z psychologiem. Jednakże postaraj się najpierw "na zimno" przeanalizować swój stan. Dopóki to, co słyszysz nie przeszkadza Ci w codziennym życiu, nie zagraża Tobie bądź innym - wszystko gra. Poza tym postaraj się procentowo ustalić ile bodźców odbierasz "normalnie", a ile poprzez podobne zjawiska. Jeżeli np. bardziej się skupiasz na tym, co usłyszysz "nadświadomie" bądź co Ci doradzi jakakolwiek istota, to powinnaś coś z tym zrobić. Z drugiej strony weź pod uwagę kolejną sprawę - dawni, azjatyccy szamani początkowo byli właśnie chorzy psychicznie. Szamanami zostawali ci, którzy potrafili nad tym zapanować. Zresztą obecnie wcale nie jest inaczej :) To właśnie opętanie przez duchy... Ale wracając do sedna - jeśli potrafisz nad tym panować i oddzielić świat materialny i "duchowy", to wszystko gra! Jeśli masz z tym problemy - warto pogadać z psychologiem. Zapewniam, że nie zamknie Cię w zakładzie! A leki? Z tego co wiem, to lepiej udać się na kilka sesji i zastosować zalecenia lekarza... leczenie farmakologiczne to ostateczność. Chyba, że będziesz się musiała na siłę uspokajać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asztoret, przepraszam, masz rację :) Może co najwyżej odesłać dalej, jeśli faktycznie ktoś będzie chory. Pisząc o tym miałem jedynie na celu zaprzeczenie pogłoskom, jakoby wizyty "ezoteryków" u lekarzy kończyły się kaftanem bądź końskimi dawkami "głupiego jasia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałam kiedyś podobne myśli bo w mojej rodzinie są przypadki schizofrenii. Zatracam sie w moja wyobraźnie i rożne rzeczy czasem czuje. Więc poszłam do psychologa porozmawiałam o co chodzi i przez 3 miesiące raz w tygodniu robiłam rożnego rodzaju testy po których wyszło ze ma duża wyobraźnie ale nie jest to groźne wiec jeśli masz wątpliwość to zrób sobie test tak dla świętego spokoju. Naprawdę pomaga i koleje ciekawe doświadczenie sie zdobywa.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 lat później...

Odświeżam temat:

@cytrynka jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego zdrowia psychicznego, zapisujesz się po prostu do psychiatry i opowiadasz mu wszystko... To on decyduje czy potrzebne są leki czy skierowanie na sesje terapeutyczną do psychologa. Inaczej jak bez skierowania nie dostaniesz się do psychologa, chyba że prywatnie... Psycholog może rozwiać Twoje wątpliwości...

 

PS: Mam chorującą  koleżankę która bierze leki i normalnie pracuje na kasie w supermarkecie. Nie wierzy w żadne cuda i ezoterykę, ale w dobrze dobrane leki.

 

Pozdrawiam :kwiatek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...