Jump to content

Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 6 Pucharów:

 

Karta oznacza oddanie się pozytywnym wspomnieniom z przeszłości, tęsknotę za tym, co już minęło, powrót myślami do dzieciństwa. To również melancholia, tęsknota za rodziną, domem, spotkanie osoby z naszej przeszłości lub otrzymanie wiadomości od takiej osoby, powrót do dawno niewidzianego miejsca. Karta może oznaczać także spokój, poczucie bezpieczeństwa, związek braterski, umiejętność i gotowość wybaczenia.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Dominacja przeszłości nad przyszłością. Marzenia o powrocie w czas dzieciństwa. Tęsknota za przeszłością. Powrót do miejsca urodzin, dzieciństwa, do starych przyjaźni, kolegów, koleżanek. Wejście w okres dorastania i związana z tym niepewność.

 

Odwrócona: Nastawienie ku przyszłości. Oderwanie od przeszłości. Wyjście z kłopotów. Negacja dzieciństwa. Złe dzieciństwo. Wizyta kogoś nieznanego. Planowane przedsięwzięcia mogą się nie udać. Zamiana rytmu życia, nowe zdarzenia, nowi znajomi, przyjaciele. Założenie rodziny.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Często wskazuje na jakieś wydarzenie z przeszłości, nie ma wtedy samodzielnego znaczenia, pokazuje tylko na czas.

Poza tym - powrót do miejsc, w których już byliśmy, do ludzi z naszej młodości, odnowienie starych kontaktów, upiększanie domu, mieszkania, zakupy wyposażenia domowego, tradycje rodzinne. Adopcja. Dziecko pozamałżeńskie.

 

W negacji - nierealne rozpamiętywanie przeszłości.

 

Źródło - magia.onet.pl

Link to comment
Share on other sites

Mi w rozkładach wychodzi jako powaracająca sprawa z przeszłości, ludzie z przeszłości, w zależności od kart obok może to być dobra przeszłośc,ale i zła. U mnie np. 6pucharów oznaczała kontakt z człowiekiem z przeszłości.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

6 Kielichów - narodziny dziecka, upiększenie mieszkania, dobre relacje z dziećmi, zrozumienie potrzeb bliskich osób, adopcja, wzajemna pomoc w rodzinie.

 

6 Kielichów (odwrócona) - złe dzieciństwo, destrukcyjni rodzice, bunt przeciwko władzy rodzicielskiej, kłopoty z dziećmi, ucieczka z domu.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Czas wspomnień, powrotu do dzieciństwa. Możesz przypominać sobie dawne miłości, piękne chwile z przeszłości. Jeśli wspomnienia wykorzystasz pozytywnie, by znaleźć w nich potwierdzenie siebie, swoich osiągnięć, poczujesz radość z siebie i wszystkiego, czego doświadczyłeś. W przeciwnym wypadku skoncentrujesz się na wszystkim, co Ci nie wyszło. Nie wpłynie to dobrze na Twój nastrój. Bądź więc uważny, do czego wykorzystujesz przeszłość.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

Karta dnia - niespodziewanie odezwał się kolega, z którym nie miałam kontaktu 2 miesiące i pytał o sprawy związane z moim dzieckiem.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

6 kielichow- oznacza milosc bezwarunowa -taka jaka matka darzy swoje dziecko .

kocha je tylko dlatego ze ono jest ,nie ocenia go i nie probuje zmieniac i udoskonalac

 

odwrocona-nierealne rozpamietywanie przeszlosci

 

Szóstka Pucharów

czyli bezwarunkowa akceptacja

Szóstka jest księżycową liczbą: kojarzy się z cyklami przyrody, rozkwitaniem i rozmnażaniem, wilgocią, zielenią, ciepłem i macierzyństwem. Małe arkana z serii Pucharów rozważają temat miłości i życia uczuciowego. Widzimy więc, że Szóstka i Puchary to symbole, które się wzmacniają. Dlatego Szóstka Pucharów jest kartą miłości, ale miłości szczególnej: miłości wszechogarniającej i bezwarunkowej, takiej, która nie stawia wymagań.

 

Można ten rodzaj miłości nazwać miłością macierzyńską; gdyż jest to takie uczucie, jakim matka darzy swoje dziecko: kocha je tylko dlatego, że ono JEST, nie ocenia go i nie próbuje go zmieniać ani udoskonalać.

 

Szóstkę Pucharów jako odpowiedź można często rozumieć w ten sposób, że oto ktoś znalazł się w miejscu, gdzie - jak mówi przysłowie - jest mu dobrze, jest ciepło, może się rozmnażać. Karta ta mówi bowiem o zaspokojeniu elementarnych potrzeb: bezpieczeństwa, akceptacji, uczuciowego ciepła.

 

Ta karta mówi też o tym, że trafiamy pośród ludzi, wśród których będzie nam dobrze i będziemy mieli z nimi łatwy kontakt; zostaniemy w tym towarzystwie dopieszczeni.

 

W pytaniach o miłość, Szóstka Pucharów stwierdza, że u boku osoby, o której myślisz, poczujesz się bezpieczny i szczęśliwy niby dziecko w objeciach matki.

 

Gdy pytamy o sprawy materialne, karta ta zapowiada dobrobyt i zaspokojenie potrzeb (ale trudno z niej wnioskować, skąd wziąć potrzebne pieniądze).

 

Gdy karta ta mówi o miejscu pracy, możemy się spodziewać tak zwanej ciepłej posadki, gdzie firma będzie za nas płacić ubezpieczenia i pokrywać koszty dojazdu, w zamian niewiele wymagając.

 

Niestety, Szóstka Pucharów źle wróży przy wszelkich wysiłkach wymagających energii i skuteczności działania; nie są również z nią związane sukcesy intelektualne. Często ta karta ostrzega, że znaleźliśmy się w cieplutkim i miękkim bagienku, z którego trudno będzie się wydostać...

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Szóstka Pucharów czyli "tu mi dobrze, tu mi ciepło..."

"...Tu się będę rozmnażać!" Tak działa połączenie księżycowej liczby sześć i naładowanego emocjami koloru Pucharów. Karta ta zapowiada też, że ktoś jest bezwarunkowo akceptowany i kochany uczuciem macierzyńskim i instynktownym. Aleister Crowley nadał jej tytuł Przyjemność.

 

Szóstka Pucharów jako karta pierwsza w rozkładzie, mówiąca o całości sytuacji:

 

Sprawy mają się dobrze. Jest wygodnie, jest ciepło, ktoś o ciebie dba i odsuwa od ciebie troski. Jesteś kochany i dopieszczony. Pod pewnym względem pełnia szczęścia, ale karta ta bardziej odpowiada wypoczynkowi niż sytuacji, w której trzeba działać.

 

Jako karta druga z kolei, ostrzegająca przed złem:

 

Ugrzęzłeś w ciepłym i mięciutkim bagienku. Być może jesteś zadowolony, ale tracisz wolność, swobodę działania, możność wyboru oraz precyzję myślenia. Dajesz się upupić i zagłaskać. Karta ta w tym miejscu najczęściej ostrzega przed zależnością od rodziców, współmałżonka, opiekuńczych instytucji państwa.

 

Jako karta nr trzy, czyli sposób działania:

 

Rób to, czego od ciebie wymagają inni albo wymaga szczególna sytuacja, w której się znalazłeś. Nic na siłę. Maksimum dyplomacji, ugody, kadzenia komuś i pochlebiania. Zadbaj o to, aby mieć protektorów i sponsorów.

 

Na pozycji czwartej, czyli skutki przeszłości:

 

Ciąży na tobie to, ze dotąd ci pomagano i nie byłeś samodzielny. Może jesteś rozpieszczonym dzieckiem?

 

Na pozycji piątej, jako karta partnerów:

 

Jesteś otoczony ludźmi, którzy cię kochają (albo przynajmniej darzą sympatią) i są gotowi wiele dla ciebie zrobić, wyręczyć cię i wspomóc. (I mogą nawet nie pytać cię o zdanie...)

 

Jako karta szósta - cel, wynik do którego zmierzasz:

 

Wszystko zmierza do tego, ze twoje potrzeby i życzenia zostana zaspokojone. Zyskasz bezpieczeństwo, wygodę, czyjeś uczucie, być może dostatek... Szczególnie w życiu uczuciowym pisana jest ci satysfakcja.

 

Karta siódma, nieoczekiwane zmiany i niespodzianki:

 

Nieoczekiwanie wpadniesz w objęcia kogoś, kto będzie żywił do ciebie iście macierzyńskie uczucia.

 

Ósma; ograniczenia, których nie widzisz:

 

Skoro jest ci dobrze i czujesz się dopieszczony, jakże wyruszysz na te wyprawę?

 

Dziewiąta; mistrzostwo w pewnej dziedzinie:

 

Masz szansę stworzyć oazę autentycznego szczęścia.

 

Dziesiąta; pożytki dla innych:

 

Masz szansę stworzyć oazę szczęścia dla innych.

 

Jedenasta; sprawy nieudane i nie dokończone:

 

Beznadziejnie ugrzęzłeś w ciepłym i smrodliwym bagienku.

 

Dwunasta; ocena całego rozkładu:

 

Emocjonalne potrzeby domagają się zaspokojenia.

 

Trzynasta; co będzie w następnym cyklu rozwoju:

 

Jeszcze czeka cię kiedyś pełnia szczęścia, ciepła i dopieszczenia; ale to nie teraz.

 

 

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To harmonia i równowaga, dająca szczęście rodzinne i stabilizację. Jednym słowem cieplutkie miejsce na ziemii gdzie jest nam dobrze i możemy uwić swoje gniazdko. W pytaniach o pracę może symbolizować, że mamy doskonałe warunki, szef refunduje nam wiele rzeczy np. telefon, paliwo itp. W pytaniach o miłość możemy interpretować to bardzo podobnie, że partner nam stwarza idealne warunki do tego aby miłość, uczucie kwitło.Ale uwaga do takich rzeczy człowiek bardzo szybko się przyzwyczaja i kiedy wypadniemy z takiego "cieplutkiego bagienka" trudno się otrząsnąć i wrócić do bezwzględnych regół panujących w życiu.

 

 

WRÓŻBY - TAROT

 

Prezentuje odświeżającą otwartość i niewinność, chęć do nauki oraz optymistyczną wiarę, że wszystko się poprawi w miarę jak będziemy się lepiej rozumieć. Tradycyjna nazwa przeszłość przypomina o naszych wrodzonych charakterach; o tym, kiedy byliśmy młodzi i pełni entuzjazmu; kiedy wszystko było możliwe, a przyszłość otwierała się jak księga. Powinniśmy pamiętać, że wciąż mamy w sobie tę samą świeżość i nowe możliwości, nawet teraz. Harmonia w przyjaźni, w miłości. Znalezienie sobie bezpiecznego i dobrego do relaksu miejsca. Odczuwanie przyjemności w zwykłych czynnościach, jak zajmowanie się ogrodem, spacery. Spędzanie czasu z osobami, które lubimy, z dziećmi. Wakacje. Blaski – szczęście zbudowane na dawniejszych staraniach. Harmonia, zdrowie i pomyślność, miłe wspomnienia i spełnienie marzenia. Minione sprawy będące źródłem radości w chwili obecnej. Karta mówi również, że w czyimś życiu pojawiają się nowe elementy, które są w jakiś dziwny sposób powiązane z przeszłością, a w chwili obecnej powodują ożywienie aktywności. Przeszłość działająca poprzez teraźniejszość będzie tworzyć przyszłość. Cienie – nostalgia i ciągła tęsknota za tym, co minęło i nigdy nie wróci. Niepowodzenie z powodu niezdolności przystosowania się do zmiennych warunków.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

6 Kielichów - Dzięki miłości razem się rozwija cię;

Uczysz się emocjonalnych kompromisów;

Odświeżenie zagubionego związku;

Twój związek z nim nie skończył się nawet, jeśli tak ci się wydaje w czasie stawiania wróżby;

Kochasz go tak bardzo, jak wtedy, gdy pokochaliście się po raz pierwszy;

Promieniujesz na innych swoją radością spowodowaną uczuciem wewnętrznego szczęścia;

Ponowne zbliżenie się do siebie po okresie dwustronnego oziębienia;

Jesteś w stanie otwarcie wyrazić komuś swoje uczucia bez obawy czy wahania;

Wreszcie przełamałaś długą złą passę w życiu i masz kochanka;

Wyjedź na wakacje ze swoim mężczyzną; zaakceptuj czystą zmysłowość w prawdziwym i radosnym mężczyźnie

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

6 kielichów

 

Jako karta dnia:Dzisiaj czeka Cię dzień wspomnień. Spróbuj ocenić, jak stoją sprawy: czego chciałeś, o czym marzyłeś wiele lat temu i co z tego zdołałeś urzeczywistnić. Możliwe, że taka inwentaryzacja pomoże Ci zrealizować jakieś zapomniane pragnienia. Jednak raczej należy oczekiwać, że przeszłość da Ci podpowiedź odnośnie Twego obecnego życia - na przykład spotkasz człowieka, którego nie widziałeś od lat lub znajdziesz zapomnianą lub zagubioną rzecz.

 

Jako dobra rada: Przypomnij sobie przeszłość, zapomniane pragnienia i marzenia. One pomogą Ci lepiej orientować się w teraźniejszości.

 

Jako ostrzeżenie: Nie pozwól by przeszłość zdominowała twoją teraźniejszość.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

6 PUCHARÓW

 

ZNACZENIE OGÓLNE: PRZYJEMNE,CHOĆ NIECO SMUTNE WSPOMNIENIA; NOSTALGIA PO LUDZIACH, KTÓRZY ODESZLI, PO SWOICH MARZENIACH, PLANACH I WYOBRAŻENIACH.

PRACA: FANTAZJE, KTÓRE MOGĄ BYĆ IMPULSEM DO PRACY TWÓRCZEJ.

RELACJE: UCIECZKA WE WSPOMNIENIA; PRÓBA POWROTU DO POPRZEDNIEJ MIŁOŚCI LUB PRAGNIEŃ.

ŚWIADOMOŚĆ: ŚWIADOMOŚĆ DROGI JAKĄ SIĘ PRZESZŁO, POWRÓT DO MINIONYCH WIZJI.

CEL: TWORZENIE PIĘKNA POPRZEZ TWÓRCZOŚĆ.

CIEŃ:UCIECZKA OD RZECZYWISTOŚCI, NIEUSTANNE POWRACANIE DO PRZESZŁOŚCI.

 

źródło: H.Banzhaf,Klucze do Tarota.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Sześć Pucharów

Six of Cups

 

Dzieci odkrywają kolorową krainę fantazji. Są oczarowane kielichami napełnionymi świetlistymi kwiatami i przyjaznymi zwierzętami. Kot na pierwszym planie reprezentuje teraźniejszość, a scena za nim jest przeszłością. To przypomnienie sobie szczęśliwych chwil z przeszłości, może zaspokoić potrzebę ciepła i bezpieczeństwa, oraz być inspiracją do dzielenia się życzliwością. Może także wykreować romantyczną stronę nostalgii (pokazać głęboki sens odczuwania nostalgii), której powodem jest jakieś rozczarowanie w aktualnej sytuacji.

Tak, jak w przypadku karty Kochankowie - VI Wielki Arkan, karta 6 Pucharów wskazuje na zrównoważony wybór i zawiera niezbędny element wpływu przeszłości na teraźniejszość.

Znajdujesz siebie w przypominaniu sobie przeszłości i minionych szczęśliwych chwil. Obchodź się z nimi ostrożnie, bo wspomnienia mogą Cię zwieść, trzymając przy czasie, który już minął, dystansując Cię za bardzo od obecnych pragnień. Upewnij się, aby wspomnienia - jakąkolwiek rolę by nie grały - w obecnych Twoich działaniach były zrownoważone logiką i realnością. Bądź świadom upływu czasu i zmieniających się w czasie potrzeb, pomysłów, idei. Uważaj, by przeszłość nie kontrolowała Ciebie.

 

GILDEN TAROT BARBARA MOORE

 

Puchary06pozlacanytaro.jpg

Edited by BunnyZukino007
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Vampirella

Szóstka Pucharów – PRZYJEMNOŚĆ

 

Początek ochoty, szczęścia, sukcesu i radości.

Początek stałego rozwoju, gromadzenia zysków i rozkoszy; ale tylko początek. Także afront, śledzenie, a w niektórych przypadkach rywalizacja i spór związany z nieuprawnioną pychą i pewnością siebie. Chwilami niewdzięczna i zadufana, kiedy indziej miła i cierpliwa. W zależności od położenia karty.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest agnieszka007

SZÓSTKA PUCHARÓW

 

Karta oznacza powrót do miejsc,w których już byliśmy,do ludzi z naszej młodości.

To także wspomnienia z dzieciństwa lub młodości,powrót do spraw z przeszłości,także na poziomie mentalnym;zapowiada odnowienie znajomości,rodzinę,wiadomość od kogoś,z kim urwał się kontakt.

W uczuciach to młodzieńcza adoracja.

Negatywną strona tej karty rozpamiętywanie przeszłości.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 4 weeks later...
 • 5 months later...
 • Maestro

Wypada mi na pana...powiedział mi : nawet jeśli odejdziesz,to będę cię zawsze kochał...A więc miłość bezwarunkowa..

 

W pytaniu o to, czy pan wyjedzie za granicę (nie pamiętam wszystkich kart) pojawiła się 6 kielichów. Intuicyjnie na jej podstawie odparłam, ze wyjedzie za 6 tygodni. Wróżba się sprawdziła idealnie;)

 

Choroby wieku dziecięcego, też dziedziczne, równowaga hormonalna.

źródło : Blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 3 months later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...

motyle w brzuchu i takie "epickie" sceny w głowie.

 

No i właśnie podarki, upominki, pamiątki, zdjęcia z dzieciństwa, prezenty, życzenia. Także pewna infantylność w relacjach, ale miło odbierana przez otoczenie :)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Guest Ezotynka

jesli moge cos dodac w kontekscie tej karty, to niewinnie tu, w znaczeniu "nic (jeszcze) cielesnego"? Czasem to moga byc juz takie mocno przeterminowane marzenia...choc z madrych ksiazek wyczytalam, ze ktos nauczyl sie z jakis bledow z przeszlosci i nie chce ich powtorzyc tym razem - ciekawe, prawda? czyli taka wieksza delikatnosc, subtelnosc, ale jest to jednak "realne" uczucie/odczucie.... z doswiadczenia mysle, ze w tej karcie jest takie cos, ze bedac z dana osoba przypominamy sobie niejako, jak piekna/slodka jest przyjazn, sympatia, milosc... Jesli ktos stosuje odwrocone, to czasem nierealne wymagania - chcialby np. z nowym partnerem przezyc te same emocje, co kiedys z innym - czesto idealizujemy przeszlosc i partnera z przeszlosci....

 

wracając do tej Nostalgii, zycia tak ciutke wspomnieniami i trudno uciec od tej wspomnianej juz wczesniej infantylnosci..

Calkiem dorosla Pani moze sie tu poczuc, jak (naiwna?) nastolatka, a dojrzaly Pan zaczac zachowywac, jak maly chlopiec;-)

Pewnym aspektem tej karty dla mnie jest mozliwa kwestia posiadania wiezi z poprzedniego wcielenia, stad czasem mimo wielu roznic znajduje sie wspolna plaszczyzne emocjonalna.

Miedzy osobami spokrewnionymi moze to byc zwyczajnie wiez wynikajaca ze wspolnie przezytego dziecinstwa.

6 kielichow ma takie troszke "nieciekawe" sasiedzwo, choc moze nie tak "ekstremalnie", jak WA 14. Umiarkowanie, ale jednak..

Dla mnie w tej karcie ludzie "cos" maja i nie jest to dobro materialne:)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

6 Kielichów: "Gra". Zabawa,upływający czas,pokolenia,granice między starszymi i młodszymi osobami,pomiędzy nauczycielami i uczniami.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot: MS-B-06

 

6 Kielichów:

Mówi nam o wsparciu jakie otrzymaliśmy w przeszłości od najbliższych, o dawnej miłości, więzach rodzinnych, miłości bezinteresownej. O relacjach mających swoje korzenie w przeszłości, dzieciństwie, domu rodzinnym ,w którym się urodziliśmy. Jest symbolem silnego związku opartego na zaufaniu. Karta wspomnień i dziecięcej beztroski. Emocjonalna wartość przeszłości oraz tolerancja i zrozumienie dla naszych wyborów.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

6 Kielichów

Przy negatywnych kartach/w negatywie:

- Jeździ po emocjach

- Potem płacze,jaki to jest nieszczęśliwy/niedoceniany itp.

 

6 Kielichów - Słowa Klucze:

 

Prosta: wspomnienia,nostalgia,powrót do przeszłości,dzieciństwo

 

Odwrotna: niedojrzałość,naiwność,nierealne pragnienia

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

6 Pucharów

Ktoś lub coś z twojej przeszłości powróci w sposób,który wpłynie korzystnie na twoją przyszłość.

Jesteś zbytnio pogrążony we własnej przeszłości albo twoim udziałem jest nostalgia - błędnie ulokowana lub całkowicie bezpodstawna.

 

Położenie odwrócone:

Sytuacja,w jakiej się znalazłeś nie sprawia Ci takiej satysfakcji,jakiej byś się spodziewał,gdyż jesteś zbyt uwikłany w przeszłość.

Staraj się nie porównywać tego,co się dzieje obecnie,z minionymi zdarzeniami widzianymi przez różowe okulary.

 

"The Destiny Tarot"

 

6 Pucharów

Wymownie:

- Przeszłość łączy się z teraźniejszością i przyszłością.

 

6 Pucharów

Co ktoś czuje?:

- Rozczulamy go

- Poruszamy jego serce

- Tęsknił za takimi uczuciami,które w nim wzbudzamy

- Budzimy w nim delikatne uczucia

- Zostawił uczucia (w przeszłości),a my go pobudzamy,"przypominając" o nich (teraźniejszość),co może skutkować zakochaniem (na przyszłość)

- Spotkałam się też z informacją,iż 6 Pucharów wskazuje na miłość karmiczną i odnalezienie się "dwóch połówek", gdy dwie osoby są sobie przeznaczone (połączenie dusz).

Edited by Euterpe
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Bethany

Często mi pokazuje rodzeństwo, więzy krwi, wspominanie przeszłości, albo pojawienie się kogoś, z kim już mieliśmy styczność. Czasem też ciążę.

 

W pytaniu o relacje, jakie uczucie ktoś żywi, to 6 Kielichów mówi, że lubi. Czasem mi wypada jako ktoś z przeszłości. Zdarza się też, że ta karta mi pokazuje rodzeństwo. Dobra karta na macierzyństwo :)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 weeks later...

6 KIELICHÓW

 

BLASKI: wspomnienia z dzieciństwa, radość ze spotkania kogoś z przeszłości, wiara, dobry kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem, umiejętność akceptowania w życiu wszystkiego, co było; gotowość do wybaczenia, zaufanie do życia, do jego sensu i wartości, związek braterski, przyjacielski, tęsknota za raodziną i dzieciństwem.

 

CIENIE: odmowa dojrzenia i wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, chęć pozostania wiecznym dzieckiem, relacja symbiotyczna z rodzicami, uzależnienie od autorytetów, strach przed życiem, brak wiary w siebie i niemożność uwierzenia w siebie, oczekiwanie samych złych rzeczy od życia i innych.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest Gosinek

Jak na razie, jako karta na dziś dla pewnej relacji pokazała mi bardzo miłe powitanie z żartami, które były nawiązaniem to wieczornego mailowania z dnia poprzedniego. Ogólnie wszystko w bardzo ciepłym i serdecznym klimacie.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

Pokazuje mi często powrót osób z przeszłości. Na relację bardzo ciepłe uczucia, głęboka przyjaźń, ale bez przekraczania granic.

Edited by mezza
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Raz wypadła mi na regresję :)

Co do reszty, jako karta dnia najczęściej zaznacza bardzo relaksowe i beztroskie klimaty. Spokój i komfort emocjonalny. Również sprawdza się jako karta rozmarzonych wspomnień, zaznacza kontakt z mamą i też jest kartą koleżeńską, na zasadzie, że wszyscy mogą czuć się sobą i jest miło :)

Edited by Nice
Link to comment
Share on other sites

Guest Lianna

Dziecko mi często pokazuje. Wspomnienia, sentymenty, sympatyczną i miłą atmosferę. Ciepłe uczucia, takie że miło się robi na sercu. Energia taka spokojna, nic nie powinno się takiego wydarzyć ;).

Link to comment
Share on other sites

W pytaniach dotyczących pewnej osoby zawsze wypadała mi 6 pucharów.
Przy tym Panu czułam się, jakbym znała go wieki, choć w tym życiu widziałam go pierwszy raz. Duże porozumienie między dwojgiem ludzi.
Spotkania pod patronatem tej karty przyjemne, miłe i niezobowiązujące. 
 

Edited by Xadfgh
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Kolejny raz mi wypadła już w przeddzień imprezy z bardzo bliskimi znajomymi, gdzie potem w stanie lekko nietrzeźwym się właśnie rozpamiętuje "stare, dobre czasy".

 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

odnośnie zawodu pokazała mi powrót do danej marki/branży, którą znam, ale nie do tej samej firmy (np. pracowałam w marce Audi w firmie X, a załóżmy że marka Audi ma trzy salony samochodowe w Warszawie, jednak każdy z nich prowadzi inny właściciel. Po jakimś czasie dostałam pracę w marce Audi, czyli branży którą znam, w Warszawie, ale w firmy Y) 

 

ogólnie zawsze, pokazuje mi kogoś z przeszłości, nawet osobę, z którą nie rozmawiałam np. tylko miesiąc czasu i nagle się do mnie odzywa

 

odnośnie finansów pokazała mi osobę, która zaspokaja czyjeś potrzeby, może to być na przykład rodzic/partner/małżonek, który w pewien sposób nas utrzymuje, opiekuje się nami, czyli zaspokaja nasze podstawowe potrzeby jak; płaci za zakupy, za jedzenie, za mieszkanie, utrzymuje nas, ale nie jest to sponsor, tylko na zasadzie pomocy, opieki w danym momencie. Pokazało mi kiedy klientka straciła pracę i zamieszkała z mamą, która właśnie płaciła za takie utrzymanie w postaci rachunków, jedzenia itp.

 

 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U babci na herbatce, zdjęcia, wspomnienia z dzieciństwa... miło, melancholijnie,chociaż czasem kojarzy mi się z opieką nad kimś w czasie choroby...podanie herbaty, lekarstw....

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • Ekspert

6 Pucharów jako karta dnia pokazała mi powtórzenie pierwszego dnia z obecnej pracy.

Tylko raz na początku, pierwszego dnia, pracowałam z moją team liderką i do dnia dzisiejszego ta sytuacja się nie powtórzyła. Aż do dziś. 
Definitywnie karta pokazuje powrót przeszłości w różnorakiej formie. Zawsze przyjemnej, sentymentalnej. 

 

Karta pokazała mi również odwiedzenie pewnego bloga na fb którego nie czytałam od miesięcy. Autor pisze bardzo zmysłowo, gra na emocjach czytelnika bardzo wprawnie( mam wrażenie, że tylko kobieta może pisać w taki sposób bo większość z nas marzy by być postrzeganą przez mężczyznę jak przez bohatera bloga). 
 

No zrobiło się sentymentalnie :zawstydzony:

Edited by Gringe
 • Like 1
 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • Ekspert

… jako karta z kolejnego dnia, 6 Kielichów pokazała mi, że przyszły mi buty które zamówiłam do pracy. To jest ta sama para, co miałam 2 lata temu w spadku po siorce( ale je doszczętnie znosiłam robiąc po 15000 kroków w pracy :obled:
Także 6 Kielichów to zdecydowanie karta mówiąca o przeszłości, powrocie z czegoś z przeszłości, co wywołuje dobre wspomnienia, skojarzenia. 
Tego samego dnia spędziliśmy dzień ze znajomą i naszymi dziećmi w parku i dawno tak dobrze się ze sobą nie czułyśmy - jak za starych czasów. 

Edited by Gringe
 • Like 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...