Jump to content

Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

qsvyud.jpg

 

 

Znaczenia karty 7 Pucharów:

 

Fantazja, snucie planów, oddawanie się marzeniom, a także wątpliwości, zbyt wiele możliwości, trudności z podjęciem decyzji, z wyborem, rozpraszanie się i trudności z koncentracją. Karta oznacza także liczne pokusy, potencjał twórczy, życie iluzjami, odmienne stany świadomości, czasem może oznaczać stan upojenia alkoholowego lub odurzenia narkotykowego, wenę twórczą, uzdolnienia artystyczne, wizjonerstwo, w negacji może oznaczać także schizofrenię.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Fantazja, fantasmagoria. Snucie całkowicie nierealnych planów. Oderwanie od rzeczywistości. Iluzje. Niemożność dokonania wyboru. Natłok pomysłów, planów, propozycji. Fałszywe wyobrażenie o czymś, czego się pragnie.

 

Odwrócona: Przebudzenie. Świadome dążenie do jednego celu. Rozsądny wybór. Cel starań wydaje się bliski. Konieczność wytężonej uwagi. Rozwianie fałszywych wyobrażeń. Rezygnacja z nierealnego. Porada osoby doświadczonej. Wyjaśnienia.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

7 Kielichów - religijność, szczera modlitwa, mistycyzm, zainteresowanie ezoteryką, wiara, poszukiwanie sensu życia, powierzenie się Bogu, oświecenie.

 

7 Kielichów (odwrócona) - oderwanie od rzeczywistości, trudności z podjęciem decyzji, niespełnione obietnice, kaprysy, fanatyzm religijny, uleganie pokusom.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Dobry czas na marzenia, wyznaczanie nowych celów. Warto przyjrzeć się im, by ustalić priorytety. W innym wypadku nic z nich nie wyjdzie. Jeśli podejmujesz jakąś ważną decyzję, bądź uważny, bo podstawy jej podjęcia mogą okazać się czystą iluzją.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

7 PUCHAROW- zbyt wiele mozliwosci utrudnia nam dokonanie wyboru ,

zrozumienie rpzyczyn przyciagania okreslonych ludzi ,a takza uczenie sie-wybranie dobrego partnera

 

Siedem Pucharów

czyli uczucia platoniczne i miłość nie z tego świata

Siódmą kartę w kolorze Pucharów Aleister Crowley, książę magów i wielki znawca tarota, nazwał Wystąpienie z Brzegów. Jako że Puchary są poświęcone życiu uczuciowemu, znaczy to, że uczucia występują z brzegów, wykraczają poza swoją miarę - również poza ziemską miarę. Siódemka Pucharów oznacza uczucia wyrafinowane i platoniczne, miłość nieziemską, silniejszą niż śmierć; oznacza ten rodzaj miłości, kiedy uczucie to bardziej przypomina adorację istot boskich niż namiętność, jaką wzbudza w sobie dwoje ludzi. Kiedy miłość rozsadza swoje przyrodzone ramy, występuje w brzegów i staje się uczuciem na miarę kosmiczną - lub szaleńczą - wtedy w rozkładzie kart tarota pojawia się Siódemka Pucharów.

 

Oczywiście, my zwykli śmiertelnicy rzadko przezywamy takie uczuciowe powodzie. Ale jeżeli wśród kart pojawia się Siódemka Pucharów, możemy zawsze wnioskować, że chodzi o takie uczucie, któremu raczej nie jest dane ziemskie spełnienie, i które prędzej zaowocuje... tomikiem wierszy, niż gromadką tłustych dzieci.

 

W talii Waite'a na karcie tej wyobrażono magika, który z siedmiu pucharów wyczarowuje rozmaite symboliczne przedmioty; jest wśród nich laurowy wieniec, są klejnoty, ale także jest jadowita żmija.

 

W talii Sheridana jest inna scena, choć równie magiczna: widzimy tam młodzieńca, który mając u swych stóp sześć pucharów, wpatruje się w siódmy, widoczny daleko, za wodą, a więc niedostępny - przedmiot marzeń tylko, ideał, niby Święty Graal.

 

Siódemka Pucharów mówi o uczuciu, które ma szczególna właściwość: inspirowania do twórczości. Jest to karta tych wszystkich poetów, muzyków, malarzy, którzy zapatrzeni w idealne istoty, które darzyli swym uwielbieniem, wyczarowywali natchnione dzieła sztuki. To karta romantyków i mistyków.

 

Karta ta również często znaczy, że jakieś realne zjawiska życiowe idealizujemy, i swoje fantazje mylimy z rzeczywistością. Może więc być ostrzeżeniem - może napominać nas, abyśmy trzeźwiejszym okiem patrzyli na świat. Oczywiście, ta karta nie sprzyja robieniu pieniędzy.

 

Zdarza się, że Siódemka Pucharów zapowiada chorobę - ale chorobę specjalną; taka mianowicie, którą los zsyła jednostkom nadmiernie przywiązanym do codziennych materialnych zabiegów, po to, aby wypuścić z nich trochę pary, bo dopiero osłabnięcie organizmu zdoła je skłoni do namysłu i medytacji.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Siódemka Pucharów czyli uczucie nieziemskie

Siódemka Pucharów oznacza uczucia wyrafinowane i platoniczne, miłość nieziemską; oznacza ten rodzaj miłości, który bardziej przypomina adorację istot boskich aniżeli namiętność, jaką wzbudza w sobie dwoje ludzi. Kiedy miłość rozsadza swoje przyrodzone ramy, występuje w brzegów i staje się uczuciem na miarę kosmiczną lub szaleńczą, wtedy w rozkładzie kart pojawia się Siódemka Pucharów. Jest to karta romantyków i mistyków; karta uczuć, które inspirowały powstanie wielkich dzieł sztuki.

 

Siódemka Pucharów jako karta pierwsza w rozkładzie i główna co do znaczenia:

 

Jesteś pod wpływem uczucia (zwykle miłości), które domaga się od ciebie wewnętrznej przemiany, zburzenia istniejących planów i stworzenia nowych, domaga się prawdy i poświęcenia. Karta ta może również oznaczać silne uczucia natury religijnej; albo - ogólniej - że straciłeś głowę na punkcie czegokolwiek.

 

Jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

 

Straciłeś głowę! Dajesz się kierować ślepej namiętności. Zamiast świata rzeczywistego widzisz własne fantazje, zwykle przesadnie optymistyczne - choć czasem odwrotnie, czarne i katastroficzne.

 

Jako karta trzecia z kolei, zawierająca wskazówki do działania:

 

Trudno jest działać rozsądnie, kiedy jest się pod wpływem tej karty! Najlepsza decyzją może być rzut monetą albo pójście za pierwszym impulsem i głosem serca. Na pewno zrobienie czegokolwiek jest lepsze niż wahanie się bez końca (co się zwykle dzieje, kiedy rządzi ta karta).

 

Jako karta czwarta, wskazująca wpływy z przeszłości, zwykle złe:

 

Masz nawyk gonienia za ideałami, kiedy tymczasem konieczny jest rozsądek i liczenie się z obiektywna rzeczywistością. (7 Pucharów w tej pozycji jest ostrzeżeniem dla piękno- i lekkoduchów.)

 

Jako karta piąta, mówiąca o naszych partnerach:

 

...Zwykle oznacza stan zakochania się w osobie, która ci towarzyszy, albo podobnej fascynacji. Uczucie do tej osoby (lub osóB) może cię zaślepiać i zwodzić z prawidłowej drogi.

 

Jako karta szósta, mówiąca o zbliżającej się przyszłości:

 

Nadchodzi zwrotny moment w twoim życiu uczuciowym. (Czy będzie mieć skutki dobroczynne, czy niszczące, powiedzą inne karty rozkładu.)

 

Jako karta siódma, wskazująca na niespodziewane zwroty akcji:

 

Wisi w powietrzu jakieś przemożne uczucie. Jeżeli dojdzie do skutku, wszystkie twoje plany zostaną wywrócone.

 

Jako karta ósma, mówiąca o sprawach, które są i pozostaną niezmienne, nawet gdybyś chciał inaczej:

 

Nie zmienisz swoich pasji, swoich ideałów, swojego uczuciowego przywiązania do pewnych planów i wizji świata.

 

Jako karta dziewiąta, mówiąca o tym, co może zostać udoskonalone, wypracowane i rozwinięte:

 

7 Pucharów w tej pozycji wskazuje na natchnienie, takie, jakie przychodzi do artystów. Temu natchnieniu, wyższej inspiracji, możesz zaufać.

 

Jako karta dziesiąta, mówiąca o tym, jaki z tego pożytek wyniknie dla innych ludzi, dla ogółu, dla społeczeństwa:

 

Wielu osobom (społeczeństwu) przybędzie nowy powód do fascynacji i pasjonowania się czymś.

 

Jako karta jedenasta, mówiąca o tym, co skazane jest na nieudanie, na niedorozwój:

 

Twoje uczucia nie znajdą właściwego wyrazu.

 

Jako karta dwunasta, w której zawarte są dodatkowe wskazówki, jak rozumieć cały rozkład:

 

Zastanów się, o jakiej uczuciowej pasji, o jakim niezwykłym uczuciu mówi ten rozkład kart.

 

Jako karta trzynasta, mówiąca o tym, co będzie treścią dalekiej przyszłości - następnego, lecz odległego życiowego cyklu:

 

W dalekiej przyszłości (nie teraz!) czeka cię inspirująca miłość lub podobne porywające uczucie.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Człowiek szuka nierealnej miłości lub wykazuje chęć spełnienia nierealnych mrzonek. Jest to krok ku wyjściu z dołka bo gorzej by było gdyby człowiek nie marzył. Stan marzenia nie może jednak trwać zbyt długo. Siedem kielichów, które również narkotyk zaciemniający umysł lub szukanie duchowości tam gdzie jej nie ma. To wierzenie również we własne moce nadprzyrodzone – ręce, które leczą. Czasem prowadzi do ucieczki od nierealnych uczuć lub w korespondencji z demonem alkohol czy też seks. Z Kapłanką – obłąkanie na tle niespełnionego uczucia. Należy pamiętać, że piękne fantazje mogą ubarwić szare życie ale nie mogą go przysłaniać.

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

7 Kielichów - Miewasz wiele fantastycznych snów o wielu sytuacjach, w jakich mogłabyś znaleźć się z tymi mężczyzną;

Zmyślony związek egzystujący tylko w twojej wyobraźni;

Twój umysł opanowały dzikie i szalone myśli o miłości;

Zakazany romans, który prawie doprowadza cię do szaleństwa, gdyż niej możesz o tym z nikim porozmawiać;

Przywiązanie tego mężczyzny nie ma dla ciebie znaczenia, chyba, że on podziela twój punkt widzenia;

Miałaś przeczucia, co do twojego mężczyzny na długo zanim wszedł w twoje życie; wykorzystanie twojej wyobraźni mocy twórczego działania, aby wprowadzić odpowiedniego partnera w swój świat;

Randki, co najmniej z dwoma mężczyznami, z których jeden wplątuje Cię w miłosne problemy;

Użyj szóstego zmysłu do ustalenia prawdy o mężczyźnie, w którym jesteś zakochana;

Uzyskasz potrzebne informacje o nim w swoich snach, które są wynikiem twoich obaw

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

7 kielichów

 

Jako karta dnia:

Zachowaj dziś absolutną jasność umysłu, żeby nie uganiać się za majakami, nie ulec oszustwu lub samooszukiwaniu się. Nie powinieneś przyjmować dzisiaj żadnych, nawet najbardziej kuszących propozycji. Traktuj je jak sen, z którego przebudzenie okaże się gorzkim. Dlatego też ostrożnie obchodź się z alkoholem i innymi używkami. W dzisiejszych snach i marzeniach może oczywiście skrywać się i zdrowy pomysł. Jednak decyzję, czy warto go realizować, podejmij jutro.

 

Jako dobra rada: Określ swoje marzenia i z całych sił staraj się je urzeczywistnić.

 

Jako ostrzeżenie: Nie uciekaj od rzeczywistości i nie ulegaj pokusom prowadzącym do zguby.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • Maestro

VII(7) Siedem Pucharów - zwodnicze powodzenie czyli uczucia platoniczne i miłość nie z tego świata. Siódemka Pucharów oznacza uczucia wyrafinowane i platoniczne, miłość nieziemską oznacza ten rodzaj miłości, który bardziej przypomina adorację istot boskich aniżeli namiętność, jaką wzbudza w sobie dwoje ludzi.

 

Fantazja, snucie planów, oddawanie się marzeniom, a także wątpliwości, zbyt wiele możliwości, trudności z podjęciem decyzji, z wyborem, rozpraszanie się i trudności z koncentracją.

 

Karta oznacza także liczne pokusy, potencjał twórczy, życie iluzjami, odmienne stany świadomości, czasem może oznaczać stan upojenia alkoholowego lub odurzenia narkotykowego, wenę twórczą, uzdolnienia artystyczne, wizjonerstwo, w negacji może oznaczać także schizofrenię.

 

Kiedy miłość rozsadza swoje przyrodzone ramy, występuje w brzegów i staje się uczuciem na miarę kosmiczną lub szaleńczą,(7 poz.) wtedy w rozkładzie kart pojawia się Siódemka Pucharów. Jest to karta romantyków i mistyków; karta uczuć, które inspirowały powstanie wielkich dzieł sztuki, miłość czysta i odwzajemiona, szaleńcza, przywiązanie,

- zawód miłosny, lub ślepa miłość namiętność ( 2 i 5 poz.), rozczarowanie, gonieni za ideałami ( 4poz.)

 

Oznacza iluzoryczność naszego pytania, duchowość i filozofię, przebudzenie duchowe, medytację, wiarę i religię.

 

Często wskazuje na jakieś wydarzenie z przeszłości, nie ma wtedy samodzielnego znaczenia, pokazuje tylko na czas.

 

Poza tym - powrót do miejsc, w których już byliśmy, do ludzi z naszej młodości, odnowienie starych kontaktów, upiększanie domu, mieszkania, zakupy wyposażenia domowego, tradycje rodzinne. Adopcja. Dziecko pozamałżeńskie.

 

VII Kielichów + fantazja, marzenia, nowe mozliwości, sny, afirmacje, wizualizacje, zadowolenie w sprawach zawodowych, dobra atmosfera w miejscu pracy, inspiracja, natchnienie, przywiązanie, miłość czysta wzajemna, miłosierdzie, wybór, pokora religijność, uduchowienie, miłosc platoniczna, niemozność podjecia decyzji, fantazja, halucynacje, postęp na drodze rozwoju duchowego, marzenia senne, oszustwo, wiara, modlitwa, stawienie czoła rzeczywistości, rozwianie iluzji, poznanie prawdy.

_____________________________________________________________________________________________

CZAS: 7 Tygodni

 

ZDROWIE: nerki,

 

KLUCZE - duchowosc madrość zyciowa, religia, filozofia, magia, pojecie czasu jest lub trzeba go przyspieszyc. Uduchowienie, wzrost intuicji i wrazliwosci, otwarcie sie na innego człowieka, zainteresowania filozoficzne i religijne, czas ktory przecieka przez palce, zamki na lodzie, złudzenia, seks, marzenia, twórczość , artystyczna fantazja, wrażliwość, życie wewnętrzne

______________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

VII Kielichów - życie iluzjami, ucieczka od zycia, rozczarowanie, zaburzenia umysłowe, brak zaufania do losu, naduzywanie alkoholu, odmienne stany, oderwanie od rzeczywistości, niespełnine obietnice, strata, fałszywe wyobrażenie o sobie, strach przed sukcesem, zawod miłosny, ślepa namiętność, fantazje, iluzje, dewocja, nałogi , alkohol, narkotyki, fałszywe wyobrażenia, fanatyzm religijny, trudności z podjęciem decyzji, brak realizmu życiowego, niespełnione obietnice, snucie nierealnych planów, niemożność dokonania prawidłowych wyborów

 

W negacji - nierealne rozpamiętywanie przeszłości, to bujanie w obłokach, iluzje, fantazje, brak praktycyzmu, fałszywe obietnice, życie na płaszczyźnie duchowej, podatność na używki.

_________________________________________________________________

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

kurs Tarota- ESKK

Alla Alicja Chrzanowska& Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"

Edited by liv222
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Siedem Pucharów

Seven of Cups

 

Puchary ponad wodą napełnione są intrygującymi obrazami. To rozwijająca się, wzrastająca, wznosząca się do góry Twoja podświadomość.

Jak głosy syren powodujących roztargnienie nieostrożnych żeglarzy, tak Twoja fantazja może odciągnąć Cię od realnego, prawdziwego celu.

Tak, jak w przypadku Rydwanu (VII Wielki Arkan), tak i tu jest potrzebna silna wola, aby nie poddać się roztargnieniom, imaginacji, by przejść ponad rozterkami wybujałej wyobraźni.

Stoisz twarzą w twarz z różnymi wyborami, okazjami, możliwościami i wyobrażeniami. Wybierasz drogę marzeń i rozrywek. Zaakceptuj swoje rozterki jeśli odwiodły Cię one od drogi, którą wybrałeś. Przyznaj się do nich i znajdź w nich inspirację. Uświadom sobie jednak bycie/istnienie ponad siłą swoich rozterek, roztargnień i iluzji.

Od czasu do czasu przyda się oderwanie od rzeczywistości w postaci rozrywek, ale nie pozwól, by pokusy i zwodzenie się trwało dłuższy czas, bo potem możesz pożałować.

 

GILDEN TAROT BARBARA MOORE

 

Puchary07pozlacanytaro.jpg

Edited by BunnyZukino007
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Odnajdziesz ją w każdym przejawie duchowości. Towarzyszy modlitwie małego dziecka, ekstazie religijnej, otwarciu się na wszelkiego rodzaju przejawy duchowości. Jest głęboką wiarą w Boga, przepełnioną pokorą i doznaniami mistycznymi, znajdziesz ją w każdym akcie religijnym wypływającym z głębi serca. Towarzyszy ezoteryce przejawiając się w snach oraz odmiennych stanach świadomości. Jest obecna przy każdej medytacji, w stanach kontemplacji i bezpośredniej łączności ze Wszechświatem. Zachęca do rozmyślań i analizy sensu istnienia. Interesują ją wyższe wartości i dlatego często wyraża się poprzez wysokie idee i poetyckie słowa. Nie interesuje jej materia, cała jest skierowana w stronę duchowości i życia wewnętrznego. Towarzyszy pustelnikom i ludziom kontemplującym świat z wysoka. Czasami towarzyszy jej smutek jako efekt uświadomienia sobie ludzkiej ograniczoności i nieumiejętności otworzenia się na wyższe wartości. Zdarza się jednak, że przynosi ograniczenia, nadmierne podporządkowanie się jakieś doktrynie, dewocję, fanatyzm lub skłania do szukania fałszywych nauczycieli, „guru”, bądź zafałszowuje realną ocenę sytuacji wciągając do sekt i indoktrynując umysły.

 

Ezoteryka i ja: Siódemka kielichów

 

+ fantazja, halucynacje, postęp na drodze rozwoju duchowego, marzenia senne, oszustwo, wiara, modlitwa, stawienie czoła rzeczywistości, rozwianie iluzji, poznanie prawdy.

- fałszywe wyobrażenia, fanatyzm religijny, trudności z podjęciem decyzji, brak realizmu życiowego, niespełnione obietnice, snucie nierealnych planów, niemożność dokonania prawidłowych wyborów.

 

źródło:Strona Domowa

 

7 pucharów

zamki na lodzie, złudzenia, seks, marzenia, twórczość , artystyczna fantazja, wrażliwość, życie wewnętrzne

 

http://www.tarot.warszawa.pl/samo-karty.htm#male

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • 1 month later...
Guest Vampirella

Siódemka Pucharów – ROZPASANIE

 

Kłamstwo, niespełnione obietnice; złudzenie, iluzja, pomyłka; dobra passa na początku, która nie jest kontynuowana.

Zwycięstwo przechodzące koło nosa ze względu na lenistwo; złudny sukces, wprowadzenie w błąd w chwili pozornego zwycięstwa. Kłamstwo, pomyłka, niespełnione obietnice. Pijaństwo, gniew, próżność. Żądza, spółkowanie, przemoc wobec kobiet, egoistyczna rozpusta, mistyfikacja w miłości i przyjaźni. Często zasłużony, lecz nie wykorzystany sukces. Cechy karty jak zwykle silnie uzależnione od jej położenia.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest Sowilo92

Znalazłem jakieś moje notatki, więc dodam;)..uprzedzam, napisane są nieco chaotycznie (czyli tak jak lubię;D):

7 KIELICHÓW

marzenia, fantazja; angażowanie się w coś bez opamiętania; ślepe naśladowanie czyjejś postawy; egzaltacja; budowanie czegoś na czymś nierealnym; życie iluzją; unikanie realiów; uciekanie przed problemami; brak koncentracji, rozkojarzenie, ale także inspiracja, fantazja, wena twórcza, zawody to: muzyk, artysta // czas: trzecia dekada znaku Skorpiona, czyli 13-21 października // -odmienne stany świadomości, na skutek spożywania/nadużywania alkoholu, narkotyków,

- rozczarowanie,

- nieumiejętność kontrolowania swojej wyobraźni w wyniku czego tracimy kontakt z rzeczywistością,

- sny (możliwe, że podświadomość kontaktuje się z nami, po przez marzenia senne),

- idealizowanie siebie lub innych lub na odwrót, zaniżanie własnej lub cudzej wartości,

* religijność lub fanatyzm religijny,

* trudności z podjęciem decyzji,

* kaprysy, uleganie pokusom. // zdrowie: dolegliwości nerek (związane zarówno z budową, jak i funkcjonowaniem), poziom pierwiastków (sód, potas, wapń), skład moczu (mocznik, kreatynina). // ucieczka od rzeczywistości, fantazja, iluzja, tęsknota, skłonność do rozczarowań, myślenie życzeniowe, folgowanie sobie, nadmiar możliwości, poczucie dezorganizacji, wygórowane oczekiwania, leniwość, "mieć ciastko i zjeść ciastko" - złudzenia // być zakochanym, marzenia na jawie, niezdecydowanie, kina, film, głowa mówi co innego i serce co innego (gdy 7 Kielichów przy 2 Mieczy) // potencjał twórczy, upojenie alkoholowe lub narkotyczne, schizofrenia, ciągłe wątpliwości, poród w wodzie//

Źródła:

B. Antonowicz - Wlazińska "Tarot intuicyjny..."

A. A. Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny" oraz "Tarot a zdrowie"

A. Świrska " Zaproszenie do Tarota"

S. Bartlet "Księga Tarota"

plus wkład własny;)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest agnieszka007

SIÓDEMKA PUCHARÓW

 

Ta karta jako odpowiedź oznacza iluzoryczność naszego pytania,zamki na lodzie,złudzenia.

Pozytywnie oznacza to:seks,marzenia,twórczość,artystyczna fantazja,wrażliwość,życie wewnętrzne,wyobraźnia,kreatywność.pomysły.

Wskazuje na duchowość i filozofię,przebudzenie duchowe,medytację,wiarę i religię.

Negatywnymi stronami tej karty są:bujanie w obłokach,iluzje,fantazje,brak praktyczności,,fałszywe obietnice,życie na płaszczyźnie duchowej,podatność na używki.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
Guest Euterpe

Jako karta dnia:

spełniło się to, o czym wcześniej myślałam, marzenia stały się rzeczywistością

 

7 pucharów + XIII Śmierć -> spełnienie marzeń i zakończenie pewnego etapu(w tym przypadku ciszy), zrobiłam to, o czym myślałam od dawna

 

pokazała mi też narkozę :buja_w_oblokach:

oraz

inny, przyjemniejszy stan świadomości :ganja_na:

 

 

przedmiot: lusterko

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
 • 10 months later...

7 Kielichów: "Fantazja". Trudność zrozumienia lub nadania znaczenia światu.Brak wiedzy,zadawanie sobie pytań,działanie mimo pierwszego wrażenia.

MS-B-07

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

7 Kielichów:

Uczy umiejętności odróżniania realności od iluzji, określania i realizacji swoich celów.

Mówi, że granica jest trudna do określenia i leży głęboko w sferze emocji. Zwraca uwagę na bogatą fantazję i wyobrażenia na dany temat. To karta poetów i muzyków oraz romantyków. Ukazuje osoby mające skłonność do uciekania we własny świat fantazji. To karta osób uduchowionych, natchnionych.

Podążanie za marzeniami. To kart naszych oczekiwań, wyobrażeń, zauroczenia bądź zakochania, inspiracji i twórczości.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

7 Kielichów

- Pływanie w słodkim kisielu fantazji...:zakochany:

 

7 Kielichów - Słowa Klucze:

 

Prosta: fantazja,wyobrażenia,różnorodne pragnienia,

 

Odwrotna: projekcja,złe wyobrażenia,rozczarowanie,

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

7 Pucharów

Ta nadzwyczaj pomyślna karta wskazuje na dar kreatywności i bogatej wyobraźni.

Już wkrótce zyskasz kilka sposobności,ale dobieraj je z rozwagą,gdyż niektóre nie spełnią pokładanych w nich nadziei.

Jedna z nich otworzy przed Tobą bajeczne perspektywy,lecz właściwie która?

 

Położenie odwrócone:

W chwili obecnej szczegóły w dużej mierze przesłaniają Ci istotę rzeczy.

Traktujesz liczne potencjalne opcje jak pewniki.

Nie zaprzeczaj nadarzającej się okazji.

 

"The Destiny Tarot"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

7 KIELICHÓW

 

BLASKI: fantazja, marzenia, nowe możliwości, wykorzystywanie siły nieświadomości, snów, poznanie swoich potrzeb i danie sobie do nich prawa, niemożność podjęcia decyzji.

 

CIENIE: życie iluzjami, ucieczka od życia, rozczarowanie, zaburzenia umysłowe, odmienne stany świadomości wskutek nadużywania alkoholu, narkotyków, lekarstw, nieumiejętność ustalania w życiu priorytetów, idealizowanie siebie lub innych ludzi, brak zaufania do losu.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Mi kilkukrotnie pokazalo taka niemoznosc wyboru, na zasadzie "osiolkowi w zloby dano".

Przegladanie wielu ofert (np towarow, uslug, rzeczy ktore chcemy kupic) w internecie, czy w wielu sklepach, sledzenie mnostwa ofert, i niemoznosc szybkiego zdecydowania-"moze to, moze tamto. a moze jednak to pierwsze?".

Link to comment
Share on other sites

7 pucharów jako karta dnia

totalne rozkojarzenie,wszystko robiłam wręcz automatycznie jak robot, nie myślałam .... Gdy ktoś mnie zagadywal - moja reakcja ; "Coo ?" I tak ciągle xD ludzie się śmiali, gdy coś ogarnęłam choć w paru procentach xD nie lubię energii tej karty.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 weeks later...
 • 2 months later...

Tak jak oznacza taką bylejakość emocjonalną, tak samo fizyczną. Wypada mi na typowe objawy przeziębienia, czyli rozbicie, obolałość, nic się nie chce.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 years later...
 • Ekspert

Tak czytałam, że mogą to być kontakty internetowe kiedy sobie kogoś wyobrażamy i nie mamy jeszcze jego realnego obrazu. 
To są też platoniczne uczucia. Alkohol jak najbardziej. Marzenia. 

Edited by Gringe
 • Like 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

-niedogadanie sie, odrealnienie niejasnosci, jedno myslalo ze chodzi o to a drugie ze o co innego (przed 3 mieczami problemy w komunikacji).

Pod tym wzgledem jest podobna do ksiezyca. Gdy wiem ze na dzien mam Ksiezyc albo 7 pucharow to najczesciej objawi sie to tak ze sie w czyms pomyle albo ktos sie pomyli.

-przed karta osobowa oznaczalo ze nie poznalam kogos albo wydawalo mi sie ze to ktos inny niz jest.

-dostalam wiadomosc o cyberataku i o tym ze moje dane zostaly wykradzione

moje dane. Sprawa dotyczyla wielu firm i osob.

-rozmawianie przez net z wieloma osobami

-zakupy internetowe ktore nie doszly do finalizacji. Ale wiele rzeczy wlozylam do koszyka..

 

 

 

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Jako karta dnia zazwyczaj deszczowy dzień z serialem na laptopie na jednej połowie ekranu i komunikatorem typu messenger albo gra przegladarkową na drugiej połowie ekranu :P strasznie tej karty nie lubię, bo zawsze mi pokazuje taki bylejaki dzień, niby jest fajnie bo można odpocząć, a jednak nudy straszne :bezradny:

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...