Jump to content

Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

16thmg.jpg

 

 

Znaczenie karty 8 Pucharów:

 

Gwałtowne emocje, rozdarcie wewnętrzne, odejście od partnera, burzliwe rozstanie, podróż w nieznane miejsce, poszukiwanie nowego miejsca, partnera, odejście z pracy, ucieczka z domu, pozostawienie przeszłości, samotna drogi, ucieczka od problemów.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Ósemka Kielichów - Karta Brama

 

Karta ta odpowiada znaczeniowo Eremicie z Wielkich Wtajemniczeń i symbolizuje chęć oderwania się od starych form życia i poszukiwanie nowych w sferze uczuć i wyobraźni.

Poszukiwania. Podróż w głąb siebie. Krystalizacja zainteresowań artystycznych, twórczych, życiowych. Smutek spowodowały brakiem miłości. Chęć lepszego poznania samego siebie, oddalenie. Zmiana uczuć, zmiana obiektu zainteresowań. Trójkąt małżeński. Nowe perspektywy w miłości. Chwilowe zerwanie. Ochłodzenie uczuć.

 

Odwrócona: Szczęście, radość. Wesele. Wspólnota. Stabilizacja uczuć. Efektywna praca artystyczna, twórcza. Skromność. Odwaga. Kontynuacja dawnych zamierzeń.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Daffne
dodanie karty
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

8 Kielichów - zmiana miejsca zamieszkania, porozumienie w partnerstwie, stabilizacja uczuciowa, umocnienie związku, prawidłowe wychowywanie dzieci.

 

8 Kielichów (odwrócona) - brak miłości, oddalenie, ochłodzenie uczuć, zerwanie więzi, złe wpływy oddalające od bliskich osób, strata bliskiej osoby.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Rozstanie, wyjazd. Smutek. Poczucie braku miłości, przyjaźni, zrozumienia. W relacjach może Ci przeszkadzać zbytnia nieśmiałość i brak dowartościowania.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

8 KIELICHÓW

 

Nazwa angielska: Eight of Cups

Hasło: samotna wędrówka emocjonalna

Czas: 19 lutego - 28 lutego

 

 

Karta prosta: Karta obrazuje emocjonalnego podróżnika, który szuka równowagi w swoim świecie. Nadszedł czas na szukanie głębszego sensu życia i skupienia się na prawdzie, wprowadzenie bardziej duchowego sensu życia, odkrywczą podróż w sensie duchowym, odejście od wszystkiego, co nie buduje i źle wpływa emocjonalnie, pozostawienie dawnych rozczarowań. Może być tak, że kiedyś dałeś za dużo, a w zamian niewiele dostałeś, czujesz, że dalej tak być nie może i jedyną drogą jest odejście od tej sytuacji. Karta zachęca do porzucenia starych spraw, po to, by doświadczyć i znaleźć coś nowego. Wskazuje, że korzystna jest podróż w głąb siebie, rozpoczęcie poszukiwań i przeprowadzenie zmian w sferze uczuciowej. Zapowiada zmianę punktu widzenia, zerwanie więzów z przeszłością oraz pozbycie się złudzeń. Przynosi przejście do nowego, głębszego i bardziej satysfakcjonującego życia, niezależność i umiejętność przetrwania w każdej sytuacji. Jest zapowiedzią wybrania samotności zamiast życia w toksycznym związku. Przynosi akceptację konieczności zmian i odwagę, by realizować marzenia i być wiernym sobie. Jest synonimem odejścia, rozstania, oddalenia, ale też odwagi i bycia uczciwym wobec siebie. Pokazuje potrzebę, aby wybrać się na niezbadane terytoria, osiągnąć głębsze spełnienie, pozostawić przeszłość za sobą i szukać szczęścia i radości.

 

Karta odwrócona: Mówi, że okłamujesz sam siebie, tkwisz w sytuacji, która emocjonalnie nie jest dla ciebie korzystna. Choć pewne sprawy nie są rozwiązane, to nie chcesz tego porzucić i pozwalasz, aby to cię wyczerpało, pogłębiasz więc swe rozczarowania. Boisz się odejść od trudnych doświadczeń, mimo że wiesz, że tak stać się musi. Przynosi ci to beznadziejne sytuacje, powolne dryfowanie, ograniczenia, uwikłanie w zdarzenia, które mogą być zbyt skomplikowane. Karta oznacza niepewność co do przyszłości i niezdecydowanie, w którym kierunku się udać. Pogłębia niezadowolenie dlatego, że nie masz pojęcia, co zrobić, aby naprawić sytuację, zależność emocjonalna uniemożliwia dokonanie zmian. Karta pokazuje niekorzystne działanie innych osób, musisz więc sam zmierzyć się z faktami i nauczyć radzić sobie z nimi.

 

Źródło: Iwona Stelter "TAROT wiedza znana i tajemna"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

8 KIELICHOW-odejscie bez mozliwosci powrotu ,

rozczarowanie,cios,uczuciowy zawod,

zaczynanie wcielac w zycie to co wazne

to co niewazne zostawia za soba ,

wybor miedzy znanym a nieznanym

 

Osiem Pucharów

czyli kiedy już nie można wytrzymać, pora odejść

Zarówno Waite jak i Sheridan w swoich taliach zilustrowali Ósemkę Pucharów podobnym obrazkiem: oto człowiek, który w noc, pod Księżycem i gwiazdami, odchodzi na drugą stroną wody... Ciemność, która go otacza, symbolizuje mroczny stan duszy, w którym się on znalazł - stan emocjonalnego napięcia, które stało się trudne do wytrzymania. Zrozumiała jest samotność wędrowca, jako że wtedy, gdy duszą człowieka targają wielkie pasje, nikt mu w jego rozterkach towarzyszyć nie umie. Most i woda symbolizują przejście na drugą stronę, czyli nieodwracalną decyzję, którą łatwo jest w takim stanie ducha podjąć. Ale z góry spoglądają światełka na niebie, Księżyc i gwiazdy, świadcząc, że jeszcze jest szansa, by wejść na właściwą drogę.

 

Ósemka Pucharów jest kartą skrajnych emocji, wewnętrznych konfliktów i rozterek. Gdyby bohaterowie Byrona, Mickiewicza czy Conrada radzili się kart tarota, pewnie stale wpatrywaliby się właśnie w Ósemkę Pucharów!

 

Crowley porównał tę kartę do Saturna w znaku Ryb. Saturn w znaku Ryb to jakby ciężka pokrywa przygniatająca kocioł, w którym kipią namiętności. To grozi wybuchem! I rzeczywiście, często ta karta pojawia się w rozkładzie aby przestrzec, że z powodu nagromadzonych pasji, pożądania lub niechęci, przestaniemy rozumowo panować nad swoim postępowaniem, i zrobimy coś, co jest zgodne z naszą wewnętrzną potrzebą - ale może się kłócić z wymogami osobistej kultury, dobrego wychowania - albo nawet prawa. Możemy wybuchnąć!

 

W sytuacjach mniej dramatycznych Ósemka Kijów oznacza wielkie zaangażowanie, wielkie przejmowanie się pewną sprawą - takie, kiedy się mówi raz kozie śmierć lub wóz albo przewóz. Często ta karta oznacza wewnętrzną niezgodę na to, co dzieje wokół i we własnym życiu. Uczucia, które dojrzewają pod wpływem tej karty, nie są ani łagodne, ani letnie.

 

Ósemka Pucharów może wystąpić jako sygnał emocjonalnego konfliktu, który właśnie dojrzewa. W miłości oznacza stan, kiedy między dwojgiem ludzi dalej tak być nie może i w każdej chwili namiętność może przerodzić się w wielką burzę. Twórcy będący na etapie Ósemki Pucharów gotowi są wyrzucać swoje dzieła do kominka. W odpowiedzi na pytanie o sprawy zawodowe może ta karta oznaczać konieczność kłopotliwej reorganizacji lub przekwalifikowania się. Przy pytaniach o pieniądze karta ta bardziej kojarzy się z bankructwem i zaczynaniem od zera aniżeli z sukcesami.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ósemka Pucharów

Osiem Pucharów to karta wielce dramatyczna, którą pod względem nagromadzonego napięcia porównać można z osławioną Wieżą lub Pustelnikiem z Wielkich Arkanów. Karta ta mówi o tym, że ładunek emocji jest taki, że grozi wybuchem - a najczęściej porzuceniem i odejściem, ale takim z trzaskaniem drzwiami. Karta ta namawia do rozwiązań skrajnych: namawia do odejścia w noc, porzucenia, zdrady; sygnalizuje, że nie panujemy nad sobą.

 

Osiem Pucharów jako pierwsza, najważniejsza karta w rozkładzie

 

Jesteś w stanie ducha, w którym łatwo jest zrobić coś nieodwracalnego: najchętniej być odszedł, porzucił kogoś, zaczynał od zera. Albo powiedział, co ci serce dyktuje, nie zważając co będzie potem.

 

Osiem Pucharów jako karta druga: ostrzeżenie

 

Nagromadzone emocje zaburzają ci obraz świata. Ktoś, kogo kochałeś, wydaje ci się potworem. Twoje cele wydają ci się tak ważne (i zagrożone) że gotów jesteś kogoś skrzywdzić, aby tylko dopiąć swego. Rozsądek co się wyłącza i możesz zrobić cos, czego będziesz żałował.

 

Jako karta trzecia z kolei: wytyczne do działania

 

Idź za głosem serca, nawet gdyby podpowiadało ci kroki, które rozumowo odrzucasz. Zdobądź się na to, aby postawić na swoim, nawet gdyby za tym szło zerwanie z kimś, twoje własne osamotnienie, coś co inni mogliby ci mieć za złe. Nie bój się być sobą - za każdą cenę.

 

Jako karta czwarta: obciążenia z przeszłości

 

Nauczyłeś się zbyt łatwo zrywać i odchodzić. Możliwe, że karty wyczuwają w twojej przeszłości wiele histerii i ulegania panice.

 

Karta piąta: towarzyszący ci ludzie

 

Jest z tobą ktoś, kto może histerycznie zareagować na twoje posunięcia: odejść, uciec, lub za wszelka cenę postawić na swoim. Karta ta oznacza też, że pomiędzy tobą a twoim partnerem nagromadziły się wielkie napięcia emocjonalne.

 

Karta szósta: bliska przyszłość

 

Narasta wybuch emocji; zbliża się awantura, która zmieni stosunki i oczyści atmosferę, czyjeś gwałtowne odejście; rozpad tego, co sztucznie wybudowane.

 

Siódma: niespodzianki

 

- To samo, co przy karcie nr sześć, ale z ta różnicą, że teraz nic nie zapowiada tych gwałtownych przemian.

 

Ósma: to, czego nie zmienisz

 

Nie zmienisz istniejących napięć emocjonalnych i towarzyszącej im atmosfery.

 

Dziewiąta: w czym można dojść do mistrzostwa; jaki wątek warto dalej prowadzić

 

Masz możliwość zdobycia doświadczenia, jak sobie radzić w skrajnych konfliktach emocjonalnych.

 

Dziesiąta: co z tego wynika pożytecznego dla innych

 

Chociaż tobie może być ciężko, skutek wybuchu emocji będzie taki, że obiektywnie zapanuje porządek.

 

Jedenasta: co nie zostanie doprowadzone do skutku

 

Mimo gromadzenia się napięć, do oczyszczającej burzy nie dojdzie.

 

Dwunasta: rzut oka na całość rozkładu kart

 

Zwróć uwagę na wszystko, co wskazuje na emocjonalne napięcia i burzliwe rozwiązania.

 

Trzynasta: plan dalszy

 

W dalekiej przyszłości sytuacja stanie się nie do wytrzymania i trzeba będzie odejść. Ale to nie teraz i nie prędko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To dostrzeżenie drugiej osoby po jakimś przejściu patowym. Przymus skonkretyzowania marzeń i pragnień. To również wyjaśnienie nieporozumień, nowe perspektywy w miłości, chęć oderwania się od niewygodnych form egzystencji, konieczność zmiany obiektu zainteresowań. W negatywie – trójkąt małżeński, rozstanie. Nie pal mostów za sobą bo może będziesz musiał wrócić. W odniesieniu do życia powszedniego czasem symbolizuje, ponowne spotkanie z kimś, z kim się poróżniliśmy częstokroć nie zachowując się zgodnie z obowiązującymi normami dobrego zachowania, czy też nawet nie przestrzegając norm prawnych.

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

8 Kielichów: Chcesz poznać Jego najgłębsze myśli o tobie;

Jesteś silna emocjonalnie i w romantyczny sposób całkowicie wierna;

Podejmujesz decyzję o budowie związku opartego na poważnych wartościach moralnych;

Postępujesz prawidłowo z mężczyzną;

Z głębi serca jesteś komuś zobowiązana;

Jesteś zdolna do największych poświęceń w związku;

Śnisz o mężczyźnie lub kontaktujesz się z nim telepatycznie gdyż na jawie nie możecie ze sobą być;

Dzień i noc zawsze będziesz dla niego;

Ktoś wart twojego poświecenia.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

8 kielichów

 

Jako karta dnia:

Dzisiaj tak czy inaczej będziesz musiał rozstać się z czymś, co od dawna było Ci dobrze znane lub wydawało się zrozumiałe samo przez się. Po prostu przyszła pora poszukać nowych dróg. Nawet jeśli cię to zmartwi, nie rezygnuj i ruszaj w drogę. Szybko zrozumiesz, dlaczego powinieneś był rozstać się z przeszłością.

 

Jako dobra rada:Zrezygnuj z nawykowych zachowań; szukaj nowych dróg.

 

Jako ostrzeżenie:Nie wyruszaj w drogę, jeśli musisz to robić z ciężkim sercem

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

VIII Kielichów

 

słowa klucze:

zmiana kierunku, ruch do przodu

kluczowe wyrażenia:

przyjęcie nowych wartości, próba zmiany stylu życia, poradzenie sobie z trudną sytuacją, odchodzenie od przeszłości, podróż ku samopoznaniu, poszukiwanie prawdy duchowej lub emocjonalnej, uświadomienie sobie że czas zacząć od początku, krok ku lepszemu życiu

 

w pozycji przeszkody:

strach przed zrobieniem kroku do przodu stwarza trudne okoliczności

 

w pozycji teraźniejszości:

karta sugeruje, że gdzieś w naszym życiu została zachwiana równowaga

 

w pozycji przyszłości:

wkrótce będziemy musieli dogłębnie zastanowić się nad kierunkiem naszego życia, nad tym czy nie powinniśmy znaleźć nowych wartości emocjonalnych i duchowych, pozostawiając przeszłóść za sobą

 

 

Sarah Bartlett "Księga Tarota"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

nie stosuje kart odwroconych, w pozycji prostej może mówic ,zeby zakończyc przygnebiajacy związek, który nie daje nam szcześcia, i chodź to bardzo trudne i bolesne jest najlepszym wyjściem i jako wynik G.P, może mówic ,że wtedy pojawi sie w naszym życiu ktos nowy

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Osiem Pucharów

Eight of Cups

 

Młody człowiek odwraca się od przewróconych pucharów. Śpiący kret oznacza sprawy, których się nie widzi. Człowiek uporczywie patrzy się na horyzont, jakby chciał oszacować krajobraz, zanim wyruszy w swoją podroż. Spróbował już wszystkiego z pucharów i doszedł do wniosku, że to mu za mało. Chociaż odczuwał sytość, to maskowała ona jego prawdziwe odczucia i w rzeczywistości tylko odwracała jego uwagę od tego, co i tak musi zrobić. Pełnia księżyca pokazuje, iż nie może on ignorować głosu swojej duszy. Czas oślepienia ma poza sobą i teraz musi on przyzwyczaić się do światła, oraz - jak w przypadku karty Moc (VIII Arkan Wielki) - ruszyć z determinacją dalej.

Próżnowałeś, zabawiałeś się głupstwami, myśląc o zaspokojeniu swoich pragnień i żądz, co odciągnęło Cię od Twej drogi, od czynienia tego, co musisz zrobić. Teraz jest czas odwrócenia się od dotychczasowego powierzchownego komfortu i pójścia naprzód, w nieznane.

Bądź świadom swoich pomyłek. Nie myl swoich żądz i pragnień z prawdziwym głosem swojej duszy. Jeśli przewrócone puchary mają reprezentować zamieszanie w Twoim życiu, to może zamierzasz zrobić w nim porządek.

 

GILDEN TAROT BARBARA MOORE

 

Puchary08pozlacanytaro.jpg

Edited by BunnyZukino007
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

8 pucharów

zerwanie z przeszłością, wybór między znanym a nieznanym, porzucenie stabilizacji, droga, nowy etap

 

Źródło: strona internetowa:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

 

8 Kielichów

+ żałoba, smutek spowodowany brakiem miłości, oddalenie, ochłodzenie się uczuć, brak zrozumienia, opuszczenie domu na wskutek nieporozumień, koniec sukcesów materialnych, śmierć, żal, rozpacz, nieumiejętność pogodzenia się z zaistniałą sytuacją.

- szczęście, spokój, zadowolenie, niezmiennie szczęśliwy związek, stabilizacja uczuciowa, okres rozwoju i rozkwitu, zmiana środowiska pracy i zamieszkania, stałość uczuć i emocji.

 

Źródło:Strona Domowa

 

Ósemka kielichów

Ósemka kielichów sprawy uczuciowe i emocjonalne realizuje poprzez materię. Jest autentycznym i szczerym zaangażowaniem się w pracę zawodową i dzięki temu przynosi poprzez nią duże dochody zapewniające godziwe życie, chociaż jej nastawienie do niego nie jest wyłącznie materialistyczne. Przynosi wszelką obfitość i znajdziesz ją tam, gdzie wszystko rozkwita. Dzięki ósemce kielichów potęguje się harmonia rodzinna, rozwija się miłość i wszelkie inne uczucia. Wzmacnia już istniejące przyjaźnie i różnego rodzaju związki. Zapewnia pozytywne efekty w każdej pracy, która była zaczęta wcześniej. Towarzyszy parze zakochanych, która chce pracować nad swoim związkiem, rodzicom mądrze wychowującym swoje dzieci, przyjaciołom umacniającym swoje relacje. Poprzez nią można zrozumieć nieuchronność ludzkiego losu, albowiem przejawia się również w sytuacjach tragicznych, kiedy kończy się ludzkie życie, w żalu po starcie bliskiej osoby, w smutku związanym z żałobą. Uczy cierpliwości i hartuje ludzką psychikę poprzez cierpienie. Pomaga zrozumieć nieuchronność ludzkiego losu i uświadamia, że za czyny popełnione w tym życiu trzeba będzie kiedyś odpowiedzieć.

 

źródło:Ezoteryka i ja: Ósemka kielichów

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Vampirella

Ósemka Pucharów – IDOLENCJA

 

Porzucony sukces; utrata zainteresowania.

Chwilowy sukces, ale bez dalszych efektów. Coś porzuconego chwilę potem jak zostało zdobyte. Nic trwałego. Roztrwonienie sukcesu. Błąkanie się z miejsca w miejsce. Utyskiwanie i zżymanie się bez powodu. Poszukiwanie bogactwa. Niestałość.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest agnieszka007

ÓSEMKA PUCHARÓW

 

Najczęściej ta karta symbolizuje punkt zwrotny w życiu emocjonalnym,zerwanie z przeszłością,wybór między znanym a nieznanym,porzucenie stabilizacji,nową drogę,nowy etap,zmiany w układach między ludźmi,zmianę środowiska zawodowego.

Negatywne znaczenie tej karty to:smutek,utrata,rozpad,odejście,porzucenie,rozstanie.

 

źródło:"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...
Guest Euterpe

jako karta dnia:

- powróciłam myślami do pewnej osoby

- puścili w telewizji stary serial, przez co wróciły wspomnienia z młodości (Gęsia skórka (Serial TV 1995-1998) - Filmweb - może ktoś z Was jeszcze pamięta?)

 

dla mnie to karta powrotu:

- do starych poglądów

- do dawnego miejsca

- do starej pracy

- znajomości

 

gdybym mogła, zatytułowałabym tą kartę "bumerang"

 

8 pucharów - powrót do tematu

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 3 months later...

Jako ostrzeżenie: nie porzucać obecnego stanu, w jakim znajduje się dana sytuacja i i nie podejmować ważnych decyzji dotyczących relacji rodzinnych pod wpływem emocji, uczuć. Nie wybaczać, bo nie warto, nie płaszczyć się, a zachować honor. Pozostać w takim położeniu w jakim się jest, zachować swoje zdanie. Po prostu, nie dokonywać powrotu.

 

Postawa, w której nie są najważniejsze dla nas własne korzyści, ale sprawy emocjonalne i dla nich jesteśmy w stanie się poświęcić... "albo wszyscy albo nikt". Coś co robimy dla dobra relacji z innymi, ale niekoniecznie jest nam z tym dobrze. Potrzeba schowania dumy i zwycięstwa do kieszeni.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

8 Kielichów: "Staranie się". Perfekcjonizm,nie być zadowolonym,kontrolowanie,weryfikacja,przykładać wagę do małych spraw.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

8 Kielichów :

Uczy nas umiejętności opuszczenia sytuacji emocjonalnych ,które wywołują konflikt wewnętrzny i możemy wybuchnąć. Informuje, że emocje zaburzają nasz obraz świata i łatwo można kogoś zranić. Karta silnych emocji, która uczy panowania i uwolnienia się od napięcia emocjonalnego przez odpuszczenie i zajęcie się czymś zupełnie innym.

Potrzeba emocjonalnego odpoczynku, zmiana miejsca lub pracy, wyjazd nocą lub ucieczka.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

8 Kielichów - Słowa Klucze:

 

Prosta: emocjonalne zmęczenie,rezygnacja,poszukiwanie

 

Odwrotna: lęk przed zmianą,toksyczne emocje,

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

8 Pucharów

Związek z kimś dobiega naturalnego końca.

Nadeszła pora,by zmienić coś w życiu,nawet jeśli będzie się wiązać z bolesnymi decyzjami i zadaniem bólu komuś,na kim wciąż Ci zależy.

Ten kres poprowadzi jednocześnie do nowego początku.

 

Położenie odwrócone:

Zdajesz sobie sprawę,że straciłeś kontrolę nad aktualnym stanem twojego związku.

Jeśli jego koniec jest bliski,czujesz,że sprawy wymknęły Ci się z rąk i znalazłeś się w trudnej sytuacji,która została wymuszona w sposób obiektywny.

 

"The Destiny Tarot"

 

8 Pucharów

Według Macieja:

- Karta odstąpienia od czegoś.

- Jeśli odstąpimy od czegoś,to cos dobrego może nas spotkać

Maciej twierdzi,iż to zła karta (dosłownie).

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...

8 KIELICHÓW

 

BLASKI: odejście, rozstanie, wejście w siebie dla znalezienia równowagi, poznania swoich uczuć, chęć bycia szczerym wobec siebie, opuszczenie stabilnej sytuacji, podróż w nieznane, wypowiedzenie pracy, podążanie swoimi ścieżkami, uwolnienie się od uzależnienia emocjonalnego – od partnera, poszukiwanie wolności, nowej przestrzeni, poszukiwanie szczęścia, przyjaźni, partnera.

 

CIENIE: ucieczka przed życiem, utrata kontaktu ze sobą, depresja, zamknięcie się w sobie, bezsilność, brak wiary i nadziei w sens życia, odwrócenie się od ludzi i świata, odmowa odejścia, opuszczenia jakiejś sytuacji, jakiegoś miejsca; (w związkach osobistych jest to karta, która bardzo często pojawia się, gdy ludzie pozostają ze sobą z przyzwyczajenia, ze strachu przed samotnością, z obawy, co powie rodzina, znajomi, sąsiedzi...).

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Karta brama. I choć żal ją przekraczać zostawiając stare za sobą to w głębi serca czujesz ze musisz. A raczej chcesz. Trzeba porzucić to co znane, do czego jesteśmy przyzwyczajeni aby móc poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nowy szczyt.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • Maestro

Odejście od problemów zdrowotnych, potem będzie już dobrze;).

Oczyszczenie z problemów zdrowotnych, karta sugeruje detoksykację.

 

 

źródło : Blog Wróżki Joanny

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

Uwolnienie się od jakiejś toksycznej relacji, kiedy emocje zbyt długo w nas siedziały. Zamknięcie tego, co już nie wróci. 

Czyjś wyjazd, po którym nie ma kontaktu, ale osoba może powrócić. 

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
 • Ekspert

Dla mnie to takie szarpanie się z dwoma opcjami i żadna z nich nie satysfakcjonuje. Tu nie ma dobrego wyboru- oba są złe i nas nie cieszą. Kiedy koleżanka spytała mnie czy rozstanie się ze swoim randkowiczem wyszła min 8 Kielichów - ona często o tym myślała ale zarzucała pomysł by samej zerwać i w gruncie rzeczy są wciąż razem, mimo, że ją to unieszczęśliwia( on jest w związku). 
Czyli z nim złe i bez niego gorzej. Impas

To samo miałam na wyjście na imprezę kiedyś - w klubie były różne sale z rożną muzyką i na żadnej dobrze się nie bawiłam tylko chodziłam od sali do sali niepocieszona kiepską zabawą. 
Na 8 Kielichów jest symbol nieskończoności( na mojej talii) stąd ten impas. 

Edited by Gringe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

8 kielichów już nie raz pokazała mi odejścia i powroty. Osoba chce się uwolnić od relacji, która nie przynosi już satysfakcji, ale z drugiej strony tam jest jeszcze tyle emocji, że podświadomie ciągnie osobę do powrotu. Taki cykl może się powtarzać do ostatecznego odejścia, kiedy już ostatnie emocje wyparują.

 • Like 1
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...