Jump to content

Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

313gkyt.jpg

 

 

Znaczenie karty 9 Pucharów:

 

Satysfakcja, dobre samopoczucie, spełnienie, wygrana, przyjemnie spędzony czas, zasłużony odpoczynek, bezpieczeństwo finansowe, stabilizacja, osiągnięcie celu, zadowolenie, sukces, ale taki, którym nie można cieszyć się z drugą osobą. Ta karta oznacza bowiem spełnienie, ale do pełni szczęścia brakuje jeszcze osoby, z którą dzieli się życie, sukcesy, czy bogactwo.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Harmonia. Ustabilizowany tryb życia. Dobre samopoczucie. Zadowolenie płynące z posiadania domu, rodziny. Niechęć do dokonywania jakichkolwiek zmian. Kołtuństwo. Oportunizm. Konformizm. Obojętność na problemy innych ludzi. Nietolerancja. Tradycjonalizm, konserwatyzm, małomiasteczkowość, prowincjonalizm.

 

Odwrócona: Utrata dobrego samopoczucia i związana z tym frustracja. Nieoczekiwana zmiana wywołująca złość, niepewność i strach. Niemożność poznania prawdy. Strata czegoś, co się posiada. Dyskusja, w której wykazano nam brak racji. Złudna wolność. Deklaracje bez pokrycia. Poczucie ogromnej straty, podczas gdy w rzeczywistości nic poważnego i istotnego się nie wydarzyło. Przesadne narzekanie. Zetknięcie z czymś, co przerasta naszą wyobraźnię.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Daffne
dodanie karty
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

9 Kielichów - ustabilizowany tryb życia, bezinteresowność, umiejętność dokonywania wyboru, gościnność, praca polegająca na pomaganiu innym.

 

9 Kielichów (odwrócona) - roztkliwianie się i litowanie nad sobą, obciążanie własnymi problemami innych, utrata reputacji, narażanie się na słuszną krytykę.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Zapowiedź uznania, sukcesu, zwycięstwa. Jeśli masz jakieś trudności, są przejściowe. To czas dla Ciebie! Zamknięcie pewnego ważnego etapu w życiu. Jeśli chodzi o związek, możesz odczuwać blokadę emocjonalną, samotność, brak zainteresowania partnera Tobą.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

9 Pucharów- prowadzenie goscinnego domu ,

poczucie dobrostanu, czas kiedy czlowiek nie ma nic do zrobienia -odpoczynek,

 

 

odwrocona- ktos niereformowalny,niewolniczo przywiazany do konwenansow i tradycyjnego myslenia ,brak zainteresowania problemami innych.

 

Dziewiątka Pucharów

czyli Zakorzenienie

Znawcy tarota na ogół mają dobre mniemanie o tej karcie. Waite przedstawił na tej karcie zamożnego i zadowolonego z siebie mężczyznę; Sheridan - nagą kobietę pijącą z wielkiego puchara. Aleister Crowley Dziewiątkę Pucharów w swojej talii opatrzył prosty, i wymownym tytułem Szczęście. Ale gdybyśmy kojarzyli te kartę tylko z jakimś mało określonym powodzeniem, to spłycalibyśmy jej sens.

 

Dziewiątka Pucharów mówi bowiem przede wszystkim o głębokich związkach z własna przeszłością, ze światem przodków i z rodzinnymi tradycjami. Morał wypływający z tej karty jest taki, że nie tylko sobie zawdzięczamy swojej powodzenie i szczęście, ale także całemu rojowi tych, którzy żyli przed nami, i dali nam życie i przekazali nam swoje ideały. Karty z grupy Pucharów mówią o życiu uczuciowym i erotycznym - a wśród nich ta karta przypomina o tym, że miłość jest siła twórczą i płodną, i właśnie dzięki niej w ogóle żyjemy. Dziewiątka Pucharów mówi też, że materialne powodzenie sprzyja tym, którzy się kochają, że dobrobyt idzie w ślad za miłością.

 

Gdy pytamy o zainteresowania i studia, karta ta wskazuje historię, religię i te dziedziny wiedzy, które wypływają z troski ludzi o ich własną ziemię, ojczyznę, miejsce na świecie. Crowley uznał, że Dziewięć Pucharów zawiera energie podobne do tych, jakie niesie Jowisz w znaku Ryb - który symbolizuje religię, opiekę i troskę o bliźnich.

 

W pytaniach o związki z innymi ludźmi, karta ta każe sobie wyobrażać grupową solidarność i głębokiego ducha wspólnoty.

 

Miłość zgodna z charakterem tej karty, to miłość głęboka i przeobrażająca kochanków. Miłość, która może stać się podstawą, na której założona zostanie dynastia. Taka miłość, którą podzielą się z tymi, którzy dopiero się mają narodzić.

 

Również w pytaniach o sprawy finansowe ta karta dobrze wróży, i zapowiada dobrobyt, który odporny jest na kaprysy losu.

 

Negatywnym sygnałem, jaki może wysyłać Dziewiątka Kijów jest to, że ostrzega ona przed zamykaniem się w klanach, w rodzinach i sektach, ostrzega przed zbyt ciasnymi poglądami i nietolerancja wobec wszelkich odmieńców.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dziewiątka Pucharów czyli: Zakorzenienie

Karty-Puchary mówią przede wszystkim o miłości: na kolejnych kartach z tej z serii oglądamy miłość - powiedzieć można - z innej strony. W Dziewiątce Pucharów miłość ma sens potężnego prądu, który łączy ze sobą następujące po sobie pokolenia. Jest to umiłowanie swoich potomków, a z drugiej strony wdzięczność, ciekawość i cześć, jaką żywimy wobec swoich przodków. Karta ta zwraca uwagę na sile tradycji i na wartość zabytków historii - tej narodowej i tej rodzinnej. Miłość taka, o jakiej mówi ta karta, obejmuje również istoty inne niż ludzi - duchy przodków, zwierzęta, całą przyrodę.

 

Dziewiątka Pucharów jako karta pierwsza w rozkładzie i określająca cały problem:

 

Głównym problemem jest życiowa stabilizacja, trwałe związki z najbliższymi oraz zapuszczenie korzeni w pewnym miejscu. Sprostać temu - to obecne główne zadanie pytającego.

 

Ta sama karta w pozycji drugiej - czyli jako ostrzeżenie:

 

Tradycja i rodzinne związki ograniczają cię i dołują. Żyjesz w grajdołku (lub w towarzystwie wzajemnej adoracji). Uważaj też na nietolerancje, z jaką odnosisz się do myślących i żyjących inaczej.

 

Jako trzecia z kolei - wskazówka, co robić:

 

Postępuj tak, abyś zyskał nie tylko ty, ale i twoja rodzina, twoi bliscy, cały wycinek świata, za który jesteś odpowiedzialny i który kochasz. Działaj zgodnie z interesem szerszej wspólnoty, do której należysz.

 

Dziewiątka Pucharów jako karta czwarta - obciążenia z przeszłości:

 

Ciąży ci masa oczekiwań, jakie mieli wobec ciebie rodzice i inni krewni. Związki z rodzinną przeszłością mogą ci uniemożliwić samodzielny byt.

 

Dziewiątka Pucharów jako karta piąta - partnerzy:

 

Związki z najbliższymi są szczególnie silne. Inna możliwość: ludzie z którymi współdziałasz, są ci tak bliscy, i jesteś z nimi tak silnie związany, jak z własną rodziną.

 

Dziewiątka Pucharów szósta w kolejności - wróżba na bliska przyszłość:

 

Pomyślna wróżba na wszystko, co wiąże się z założeniem rodziny i domu, z kupnem nieruchomości, z osiedleniem się i zapuszczeniem korzeni w pewnym miejscu. Jeśli pytasz o inne sprawy, to dana im jest podobnie trwała przyszłość.

 

Ta sama karta jako siódma - niespodzianki, które przynieść może przyszłość:

 

Rzeczy i związki, które dziś wydają ci się przypadkowe, nieoczekiwanie przerodzą się w coś bardzo trwałego.

 

Jako karta ósma - rzeczy trwałe i niezmienne:

 

Niezmiennym pewnikiem w twoim postępowaniu są związki z rodziną, z rodem, z miejscem, gdzie żyjesz.

 

Jako karta dziewiąta - to, co stać się może doskonałe:

 

Coś z tych rzeczy, o które pytasz, stanie się doskonale trwale, jak dobra dynastia.

 

Jako karta dziesiąta - pożytek dla innych:

 

To, co robisz, przysłuży się dla trwałości i dobrobytu twojej rodziny i twoich "korzeni".

 

Jako karta jedenasta - to, co się nie uda:

 

Nie jest możliwe stworzenie teraz trwałych związków.

 

Jako karta dwunasta - wskazówka dla wróżącego, co szczególnie trzeba wziąć pod uwagę:

 

Trzeba szczególnie wziąć pod uwagę rodzinne związki, tradycje i uwarunkowania klienta.

 

Jako karta trzynasta - co będzie za zakrętem czyli w następnej fazie rozwoju:

 

W takiej odległej przyszłości czeka cię stworzenie trwałych związków czy nawet założenie dynastii. Ale na to musi przyjść czas.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To pełna sielanka i moment wytchnienia. Ludzie upojeni własną miłością i szczęściem mogą nie zauważyć, że tulipan krótko kwitnie. Nasuwa się konieczność szerszego korzystania ze swych dóbr zarówno finansowych jak i duchowych. W korespondencji z innymi kartami np. Demonem lub wisielcem to obojętność na problemy innych i nietolerancja. To też częstokroćsolidne podstawy czegoś, np. związku, może być to związek ludzi, który trwa od bardzo dawna ale z zeksem nie ma nic wspólnego.

 

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

9 Kielichów - Czujesz, że ci bardzo na nim zależy i że miłość do niego nigdy nie wygaśnie; szczęśliwa pora zrozumienia w ustabilizowanym związku;

Czas wspólnego szczęścia;

On będzie twoim partnerem na wieki;

Wiedz, że on da ci radość przez cale życie;

Miłość do mężczyzny prowadzi cię bliżej do poznania własnego, prawdziwego: ja;

Prawdziwa uczuciowa wspólnota;

Jesteś spokojna wiedząc, że ten mężczyzna uwielbia cię, a jego miłość będzie każdego dnia; coraz silniejsza;

Obawiasz się czyj zaakceptuje cię taką, jaka jesteś, bez względu na to jak wyglądasz, co robisz, co mówisz;

Związek, który czyni cię bardziej dojrzałą;

Masz zdrowy i różnorodny styl życia, którym będziesz mogła cieszyć się w przyszłości;

Jesteś w końcu na tyle dojrzała, aby docenić prawdziwą intymność

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

9 kielichów

 

Jako karta dnia:

Zorganizuj sobie dzisiaj święto. Spędź ten dzień z rodziną lub przyjaciółmi, dając sobie wzajemnie radość. Zasłużyłeś na to. Wszystko idzie dobrze i właśnie w tym kierunku, w jakim chciałeś, także Twoja interwencja na razie nie jest potrzebna. Możesz trochę poleniuchować lub porozpieszczać siebie.

 

Jako dobra rada: Pora kończyć pracę i rozpocząć relaks.

 

Jako ostrzeżenie: Nie poświęcaj się całkowicie imprezom.

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • Maestro

IX(9) Pucharów czyli Zakorzenienie mówi przede wszystkim o miłości: Miłość taka, o jakiej mówi ta karta, obejmuje również istoty inne niż ludzi - duchy przodków, zwierzęta, całą przyrodę

 

Satysfakcja, dobre samopoczucie, spełnienie, wygrana, przyjemnie spędzony czas, zasłużony odpoczynek, bezpieczeństwo finansowe, stabilizacja, osiągnięcie celu, zadowolenie, sukces, ale taki, którym nie można cieszyć się z drugą osobą. Ta karta oznacza bowiem spełnienie, ale do pełni szczęścia brakuje jeszcze osoby, z którą dzieli się życie, sukcesy, czy bogactwo.

 

W pytaniach o związki z innymi ludźmi, karta ta każe sobie wyobrażać grupową solidarność i głębokiego ducha wspólnoty. Dziewiątka Pucharów mówi bowiem przede wszystkim o głębokich związkach z własna przeszłością, ze światem przodków i z rodzinnymi tradycjami

 

Miłość zgodna z charakterem tej karty, to miłość głęboka i przeobrażająca kochanków. Miłość, która może stać się podstawą, na której założona zostanie dynastia. Taka miłość, którą podzielą się z tymi, którzy dopiero się mają narodzić. Bezpieczeństwo emocjonalne, przerodzenie w trwały zwiazek ( 7 poz.)

- prózność, samozadowolenie, zarozumiałość, utrata zaufania, litowanie sie nad soba, niedobry czas na trwały zwiazek ( 11 poz.)

 

Również w pytaniach o sprawy finansowe ta karta dobrze wróży, i zapowiada dobrobyt, który odporny jest na kaprysy losu. Zadowolenie i dobre samopoczucie, satysfakcja, sukces materialny, spełnienie się projektów, powodzenie finansowe.

 

Gdy pytamy o zainteresowania i studia, karta ta wskazuje historię, religię i te dziedziny wiedzy, które wypływają z troski ludzi o ich własną ziemię, ojczyznę, miejsce na świecie.

 

Symbolizuje zadowolenie i dobre samopoczucie, satysfakcję i sukces materialny, spełnienie się projektów, powodzenie finansowe. To także gościnność, prowadzenie otwartego domu, szerokie kontakty z ludźmi.

 

IX KIELICHÓW + oddawanie się przyjemnościom po całym dniu pracy, zasłużone wakacje, urlop, leniuchowanie, odpoczywanie i cieszenie się chwilą gdy nie mamy żadnych obowiązków, uczucie spełnienia płynące z zakończenia kreatywnego zadania, świętowanie, uroczystość, jesień serca, odsunięcie, zrzeczenie, miłość świadoma, złożenie w ofierze sentymentów, które nas zniewalają, harmonia, umiejętność dokonania wyboru, zdrowie, gościnność, spełnienie życzen, głeboka duchowość, poprawa finansowa, dom otwarty, szczęście w przyjażni, miłości i małzenstwie, erotyczna przygoda, dobre zdrowie, stałość uczuć, harmonia, stabilizacja życiowa, tradycjonalizm, konserwatyzm, niechęć do dokonywania zmian, rozwaga, panowanie nad własnymi emocjami, zadowolenie, zrównoważenie.

 

_____________________________________________________________________________________________

CZAS: 9 tygodni

 

ZDROWIE: chormony płciowe, cykl miesieczny - zaburzenia, męskie owłosienie, zanik miesiączki,(moze oznaczac zmiana płci żeńskiej na męską

 

KLUCZE: zakonczenie toksycznych zwiazkow, wybaczenie,

__________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona - kryzys emocjonalny, nostalgia, niepowodzenie, obawa, niezadowolenie z siebie, obżarstwo, utrata dobrej opini, otyłość, nadużywanie gościnności, niechęć do zmian, błędna ocena sytuacji, obciążanie swoimi problemami innych, plotki, próżność, sentymentalizm, roztkliwianie sie nad soba, narzekanie, utrata pewności siebie, trudności w przystosowaniu się do zaistniałej sytuacji, zmiana która wytraciła z równowagi, nieoczekiwane przewartościowanie spraw, strata czegoś, kradzież, roztkliwianie się i litowanie nad sobą

 

 

Negatywnym sygnałem, jest to, że ostrzega ona przed zamykaniem się w klanach, w rodzinach i sektach, ostrzega przed zbyt ciasnymi poglądami i nietolerancja wobec wszelkich odmieńców. W negacji oznacza kogoś niereformowalnego, niewolniczo przywiązanego do konwenansów i tradycyjnego sposobu myślenia, mówi o braku zainteresowania problemami innych.

______________________________________________________________________

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

kurs Tarota- ESKK

Alla Alicja Chrzanowska& Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

9 kielonków to dla mnie takie mdłe zadowolone, niby coś jest cos mamy ale tak naprawdę nas to nie cieszy, czegoś brakuje, jakiegoś elementu. w związku dla mmnie to przyzwyczajenie, brak chemii, bycie z kim bo tak jest wygodnie. W pracy taka ciepła posadka, wiemy na co możemy sobie pozwilić, odpykamy swoje 8 godz i wsio.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Bezpieczeństwo emocjonalne, spełnione życzenia, zadowolenie.

 

Uczucia

Jest to bardzo pozytywna karta, dobrze prognozująca na najbliższą przyszłość. To zapowiedź emocjonalnego spełnienia, równowagi w życiu uczuciowym, zadowolenia z życia, jak i również zadowolenia z siebie, z naszych działań. Nie ma powodów do zmartwień, wszystko idzie po naszej myśli, odczuwamy spokój, błogość, bezpieczeństwo, sytość, radość. W zapytaniu o najbliższą przyszłość uczuciową, karta zawsze będzie oznaczała nadejście czasu spełnienia i osiągnięcia równowagi emocjonalnej. To, czego pragnęliśmy, będzie w zasięgu naszej ręki. Karta symbolizuje także fizyczne przyjemności, szczęście, zasłużony odpoczynek, okres cieszenia się z tego, co się posiada, zadowolenia z związku, w którym jesteśmy. Dla osób samotnych oznacza duże szanse na zakochanie się, czas przyjemności, spełnienie życzeń, satysfakcję. To też folgowanie różnego rodzaju przyjemnościom, oddawanie się uciechom, także tym cielesnym, czas spełniania zachcianek albo realizowania naszych wielkich marzeń. Karta dziewiątka pucharów może także symbolizować ciążę lub poród. Nie ma żadnych powodów do zmartwień, nic tylko się cieszyć i korzystać z życia!

 

Finanse

Mamy powody do zadowolenia, wszystko idzie po naszej myśli, sprawy układają się po naszej myśli. Satysfakcja jest jednak związana z harmonijną współpracą, dobrymi układami, atmosferą i sprzyjającym okazjom, niż z osiąganiem sukcesów finansowych i wielkich zysków. Sytuacja jest ustabilizowana, nie nastawiajmy się jednak na ogromne sukcesy i finansowy wzrost. Dziewiątka pucharów obiecuje raczej radość z tego, co się tworzy, z osiągnięć, tworzenia czegoś nowego i niezwykłego. To także udana współpraca, spotkania biznesowe w dobrej atmosferze, korzystna atmosfera w firmie bez większych zakłóceń. Karta może oznaczać, że robimy to, co sprawia nam radość, jesteśmy zadowoleni z przebiegu spraw zawodowych, mamy wyraźne powody do zadowolenia. Należy jedynie uważać aby nie spocząć na laurach. Karta oznacza bowiem duże zadowolenie z siebie i swoich działań, musimy jedynie uważać, by nasza pewność siebie nie zamydliła nam oczu i zmniejszyła naszą czujność. To także zabezpieczenie materialne, bogata firma, radość z pracy, zrealizowanie projektu z pozytywnym skutkiem. Niekiedy karta może także oznaczać... bezczynność, spoczęcie na laurach, wymigiwanie się od obowiązków albo wyręczanie się innymi.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Dziewięć Pucharów

Nine of Cups

 

Właściciel gospody/zajazdu w swoim wygodnym domu wznosi puchar za swój komfort, obfitość, powodzenie i szczęście w życiu. Zainwestował w utworzenie przyjaznego miejsca dla innych i bezpieczeństwo dla siebie. Choć jego majątek jest reprezentowany przez beczki z piwem, do jego dobrego samopoczucia i radości życia nie są mu niezbędne pieniądze i materialne zyski. W Wielkim Arkanie IX - Pustelnik, chodzi o samotność, która przysłuża się mądrości, by potem móc powrócić do świata i dzielić się wiedzą z innymi, by potem innym pomagać. Na karcie 9 Pucharów ten człowiek znalazł swą własną drogę, ma wiele by móc dzielić się z innymi, a nawet urocze myszy bawią się bez strachu na górnej belce.

Zdobyłeś miejsce, w którym panuje komfort i dostatek. Masz wiele miłości i innych naturlanych pozytywnych uczuć do ofiarowania innym. Jesteś zadowolony i szczęśliwy z tego co masz i chcesz dzielić się swym szczęściem z innymi, wiedząc, iż dzielenie się powoduje pomnażanie.

Uważaj, byś zbyt ekstremalnie nie odniósł do siebie energii Pustelnika. Nie ciesz się samotnie swoim szczęściem i nie gromadź majątku tylko dla siebie, nie dogadzaj tylko sobie, nie popadaj w nadęte samozadowolenie. Dziel się z innymi nie robiąc z tego łaski.

 

GILDEN TAROT BARBARA MOORE

 

Puchary09pozlacanytaro.jpg

Edited by BunnyZukino007
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Vampirella

Dziewiątka Pucharów – SZCZĘŚCIE

Pełen sukces, przyjemność i szczęście, spełnione życzenia.

Niemal pełne szczęście i rozkosz; samozadowolenie, próżność, zarozumiałość, myślenie i mówienie o sobie, nie pozbawione miłości do innych, czasem zaś samokrytyki. Myślenie o rzeczach podniosłych, nie zadowalające się skromnymi, ograniczonymi ideami. Może przerodzić się w coś złego, jeśli towarzyszy mu zbytnie zadufanie w sobie. Dobry i miły charakter ze skłonnościami do robienia głupot.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 4 months later...
Guest agnieszka007

DZIEWIĄTKA PUCHARÓW

 

Karta pokazuje zadowolenie i dobre samopoczucie,satysfakcję i sukces materialny,realizację projektów,powodzenie finansowe.To także gościnność.

Negatywnie oznacza bezruch,zamknięcie wewnętrzne,zatrzymanie sytuacji,brak decyzji;oznacza kogoś niereformowalnego,niewolniczo przywiązanego do konwenansów i tradycyjnego sposobu myślenia;mówi również o braku zainteresowania problemami innych.

 

źródło''JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest SooYoung

Z życia -> 9 pucharów często pokazuje na gromadzenie, zbieranie rzeczy, kupowanie, radość z posiadania i uzależnienie od posiadania, ale że to 9 to ta osoba nie chce się dzielić swoimi "zbiorami". Zadowolenie z tego ile się ma.

To karta tożsama z 4 denarami ale tam pokazany jest lęk przed utratą swojego majątku i kurczowe trzymanie się go, w 9 pucharów jest radość z posiadania, obnoszenie się z bogactwem, popisywanie się, pokazywanie tego.

 

To też karta wystaw sklepowych, ekspozycji, pokazów w galeriach np.sztuki. Może wskazywać na muzea i wszelkie miejsca gdzie są gromadzone zbiory. ale tylko te miejsca w których te zbiory można zobaczyć.

 

W uczuciach karta ta często pokazywała mi osoby skupione na sobie, na swoim zadowoleniu w związku - egoiści. Jeśli chodzi o temat seksu to ta karta mówi o samozadowoleniu, o miłości oralnej /szczególnie w układzie z Asem buław lub Asem pucharów/.

 

W pytaniu o uczucia w związku dwojga osób niestety nie jest to pozytywna karta, bo mówi o poczuciu szczęścia zdobywanym kosztem uczuć drugiej osoby, a ta druga osoba może o tym nawet nie wiedzieć ze partner czy partnerka myślą w związku tylko o swojej wygodzie. Jest to też karta lenistwa.

W układzie z Królową pucharów lub Cesarzową pokazuje maminsynka.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Jako rada: cieszyć się z tego co mamy i nie wybrzydzać, nie schodzić niżej czyli w 8 kielichów, a skupić się na sobie i własnych przyjemnościach, nie przejmować się drobnymi niepowodzeniami, bo może być gorzej.

 

dodatkowo prawie cały dzień spędzony z przyjaciółką...

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 months later...

9 Kielichów: "Satysfakcja". Pełnia,być wyluzowanym,brak zakłopotania,wolność,brak pospiechu.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

9 Kielichów

Mówi o dojrzałości emocjonalnej, satysfakcji, spełnieniu osobistym w pojedynkę. To również karta naszych korzeni naszej przeszłości emocjonalnej. Oznacza chęć rozpoczęcia własnego życia emocjonalnego. Zadowolenie , satysfakcja, biesiada, uroczysty obiad, gościna, emocjonalne zadowolenie, poczucie szczęścia, tradycje rodzinne, spotkania rodzinne, seks, luksus, relaks.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

9 Kielichów - Słowa Klucze:

 

Prosta: satysfakcja, realizacja własnych pragnień,spełnienie życzeń

 

Odwrotna: niezadowolenie,egoizm,wygodnictwo

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

9 Pucharów

Od dawna hołubione marzenie w końcu się spełni,dzięki czemu zaznasz prawdziwego szczęścia.

To wspaniała karta,jeśli zamierzasz wkrótce zawrzeć związek małżeński lub zamieszkać wspólnie z kimś albo rozpocząć biznesowe przedsięwzięcie.

Być może rozpoczyna się zmysłowy romans.

 

Położenie odwrócone:

Zachowaj ostrożność,ponieważ coś,co pozornie wydaje się cudowne,nie spełni twoich oczekiwań.

Nie pędź na ślepo za nierealnymi marzeniami,ani też nie pokładaj zaufania w kimś,kto słynie z niesolidności.

"The Destiny Tarot"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 5 weeks later...

9 KIELICHÓW

 

BLASKI: zadowolenie, satysfakcja, sytość, zdrowie, szczęście i sukces materialny, bezpieczeństwo finansowe, radość z życia, gościnność, towarzyskość, pokazywanie swojego bogactwa innym, odpoczynek, samotność emocjonalna, brat tego ostatniego Kielicha, który może dać tylko drugi człowiek, dobra atmosfera w pracy, radość z pracy, świadomość dobrych i radosnych stron życia i umijętność korzystania z nich, wewnętrzne bezpieczeństwo.

 

CIENIE: niezadowolenie z siebie, siedzenie z założonymi rękoma i czekanie na zmianę, utrata dobrej opinii, obżarstwo, otyłość, nadużycie gościnności, mierzenie swojej wartości tym, co się posiada, uzależnienie od jedzenia.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

W pytaniu,czy będzie potomstwo i wypadnie 9 Kielichów, to jak najbardziej tak :). Często wypada ta karta w kontekście ciąży właśnie.

 

No często pokazuje ciążę :)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 7 months later...
 • 2 years later...
 • 3 months later...

9 KIELICHÓW jeżeli   chodzi o miejsce, to jest też płot.

Przykład  oczywiście z doświadczenia. Zgubiłam drogi szal wracając do domu.  Wyciągłam jedną kartę z tali- wypadła 9 kielichów. 

 W tym samym dniu  idąc tą samą ulicą, wisiał na płocie. Ktoś napewno go podniosł i powiesił na płocie.  

TALIA  TAROTA  Rider White

 • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 2 months later...
 • Ekspert

9 Kielichów pokazała mojej siostrze bardzo miły przebieg randki. I głównym jej motywem było „dogadzanie” sobie jedzeniowo. Istne bachanalia :) 

Fajna karta ale bez wybiegania w przyszłość, cieszenie się bieżącą chwilą. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...