Jump to content

Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Paź Pucharów:

 

Karta może oznaczać młodą osobę, dziecko, niedojrzałą kobietę, artystyczną duszę. Symbolizować może również nawiązywanie nowych znajomości, zaproszenie na spotkania towarzyskie, randki, wiadomości miłosne, wyznania, płomienne listy, sms-y, spontaniczne działania, wrażliwość, nieśmiałość, flirt, przygodę. Może oznaczać także skrycie podko****ącą się dziewczynę, lub młodego, nieśmiałego mężczyznę, który znajduje się w naszym otoczeniu i boi się ujawnić uczucia.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Paź kielichów symbolizuje młodą, niedojrzałą, nieśmiałą, wrażliwą, medialną i pomocą kobietę.

 

Źródło: B. Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

GIERMEK KIELICHÓW (RYBY 19.02–20.03)

 

Typ osoby: młody chłopak lub dziewczyna lub dzieci poniżej 15 roku życia; uczeń, uczennica; student, studentka; ciemne włosy, oczy piwne lub szarozielone.

 

Charakter: człowiek o dużej wrażliwości i intuicji, bogactwie uczuć i fantazji twórczej; zdolności twórcze i artystyczne; zainteresowania plastyczne, literackie lub muzyczne; osoba serdeczna, życzliwa, wierna i gotowa do pomocy; urok osobisty, bezpretensjonalność, oryginalność i naturalność; poczucie humoru.

 

Znaczenie: dobra wiadomość; informacja o zaręczynach; zaproszenie na: ślub, chrzciny lub komunię dziecka; łatwość adaptacji w nowym środowisku.

 

Uczucia: oddanie i poświęcenie w partnerstwie i rodzinie.

 

GIERMEK KIELICHÓW ODWRÓCONY

 

Charakter: osoba chwiejna i popadająca w skrajności; człowiek chimeryczny, nie kontrolujący swoich odruchów, uczuć i imaginacji; nie opanowana wyobraźnia; ktoś na kim nie można polegać; bezmyślność, tępota; sprzedajność; brak koncentracji; służalczość; uleganie wpływom; robienie z siebie ofiary; nieumiejętność oceny swoich możliwości.

 

Znaczenie: odwołanie spotkania lub zaproszenia; przeszkody krzyżujące plany; niedotrzymane obietnice; kłamstwa; rozczarowania i nieprzewidziane wypadki; przeciążenie pracą i obowiązkami; lęk przed zmianami.

 

Uczucia: ofiara miłości– pantoflarz; źle ulokowane uczucia.

 

Zdrowie: choroby nerwowe i psychiczne, nerwice, neurozy.

 

Źródło - "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

 

Giermek kielichów – pozycja prosta – radość z powodu sukcesów lub pomyślności dzieci; bezpretensjonalne zachowanie; wierność i oddanie w przyjaźni; umiejętność dostosowania się do każdych warunków; poleganie w sferze zawodowej na własnych odczuciach i wrażeniach; subtelne i delikatne zachowanie się w stosunku do innych; zrozumienie konieczności życiowych.

 

Giermek kielichów – pozycja odwrócona – ostrzeżenie przed pochlebstwami; dużo pracy i obowiązków, którym trudno podołać; kłamstwa, pomyłki; kierowanie się nastrojami i ich zmienność; popadanie w skrajności; trudności z dostosowaniem się do zmienionych warunków; uleganie wpływom zewnętrznym; niemożność wykorzystania szansy; bojaźliwość uniemożliwiająca jakiekolwiek zmiany.

 

Predyspozycje zawodowe, na które wskazuje giermek kielichów: kompozytor, muzyk, rybak, hydraulik, duszpasterz, kaznodzieja, restaurator, kelner, opiekun, salowa, producent zabawek, pracownik wesołego miasteczka.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

Człowiek kierujący się wyobraźnią, fantazją, kochający poezję i piękno. Wybujała fantazja. Zdolności twórcze, artystyczne. Młodość, niewinność. Ciekawość świata wyrażona zainteresowaniami plastycznymi, literackimi albo muzycznymi. Ktoś, kto lubi baśnie, science-fiction, literaturę fantasy. Student — studentka, uczeń — uczennica. Indywidualność, osobowość, urok osobisty. Bezpretensjonalność. Naturalność.

 

Odwrócony: Nieopanowana wyobraźnia. Ktoś, kto kieruje się nastrojami. Chimeryczny człowiek. Cudak, oryginał. Osoba popadająca w skrajności. Ktoś, na kim nie można polegać. Fałszywe rozeznanie swoich możliwości twórczych. Człowiek nie kontrolujący swoich odruchów, uczuć, imaginacji.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Ten Paź najczęsciej nie daje nam pragmatycznej odpowiedzi na pytanie.On mówi,że nam się uda,bądź dostaniemy to co chcielibyśmy ale tylko w formie samego "zaproszenia",on nie mówie co będzie dalej.Jest to karta ukazująca czyiś gest w naszą stronę sam w sobie.Praktycznie w każdej dziedzinie życia brakuje mu pragmatyczności,bo:

1)w pracy-mówi o mozliwości jej dostania i tzw.lekkiej pracy,bezwysiłkowej lecz na pewno nie takiej z której można żyć

2)w uczuciach - to początek sam w sobie,gest ze strony innej osoby,niemniej jednak dla już istniejących układów wskazuje luźny charakter związku o ile nie powiedzieć zbyt wolny-niedojrzały,bądź osób bardzo młodych-duchem młodych,często przelotną znajomość;

W negazji zaś,zazwyczaj dodaje niepowagi sytuacji pokazując kogoś kto nam przeszkadza a naszych zamiarach kpiąc sobie z nas.

To ludzie mający pomysł na życie,ale ze względu na miękki charakter nie realizujący w sposób pragmatyczny swych marzeń.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Giermek Kielichów - zaproszenie na chrzciny, ślub lub komunię, radość z powodu sukcesów dzieci, romantyczna kolacja, dostosowanie się do każdych warunków.

 

Giermek Kielichów (odwrócona) - pochlebstwa, kłamstwa, pomyłki, źle ulokowane uczucie, popadanie w skrajności, niedyskrecja, bezsensowne poświęcanie się.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Ktoś wyświadczy Ci przysługę. Niespodziewana wizyta kogoś bliskiego. Spotkanie kogoś ze szkoły, z dalekiej przeszłości.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

Życzenia noworoczne, zarówno składane mężczyzną jak i od mężczyzn.

 

 

W pytaniu o kontakt - był kontakt, życzenia świąteczne od mężczyzny i fajna, ciepła rozmowa (w kartach tygodniowych wychodził w osobie Rycerza Buław, więc było widać, że się uaktywni)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Walet Pucharów

Walet Pucharów - podobnie jak i inne Walety - reprezentuje osoby młodsze i skromniejsze od kogoś, komu wróżymy, oraz takie, które pełnią różne pomocnicze funkcje, zarówno w jego życiu, jak i w ogóle. W dawnych czasach Walet Pucharów znakomicie nadawał się do tego, aby wskazywać wierną służbę - te wszystkie osoby, które pomagały tym zamożniejszym i wyżej postawionym ubierać się, sprzątać po sobie, a przy okazji miały dostęp do ich najbardziej prywatnych tajemnic. Dziś raczej szukać powinniśmy Waletów Pucharów wśród rozmaitych skromnych i nie rzucających się w oczy przyjaciół, kolegów, doradców, pomocników. Waleta Pucharów poznajemy po tym, że robi swoje i nie rzuca się w oczy - a często jego dokonania i pomoc, jaką świadczy innym, są niebagatelne.

 

Jest jeszcze jedna strona Waleta Pucharów, którą powinniśmy brać pod uwagę przy wróżbach. Kolor Pucharów związany jest z życiem uczuciowym i ze związkami erotycznymi. Dlatego karta ta jak żadna inna nadaje się do tego, żeby oznaczać osoby, z którymi nasz klient związany jest nieformalnymi i skrywanymi relacjami erotycznymi. Gdyby prezydent Clinton radził się kart tarota, Walet Pucharów oznaczałby Monikę Lewinsky!

 

Jeżeli ta karta pojawia się w odpowiedzi na pytania o karierę społeczno-zawodową, należy być ostrożnym, gdyż może to oznaczać, że klientowi pisane są tylko funkcje podrzędne i pomocnicze.

 

Jeżeli jest wróżbą odnośnie związku uczuciowego, może oznaczać, że długo pozostanie on niesformalizowany. Ale na ogół ta karta ma sens umiarkowanie pozytywny, chociaż nigdy nie zapowiada zrywów ani sukcesów, ani też wielkich pieniędzy.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Walet Pucharów

Karta Walet Pucharów służy w rozkładach tarota do wskazania osób w pewien sposób podrzędnych, działających na drugim planie, pełniących role służebne. Ludzie których ma na myśli ta karta, trudzą się i krzątają, aby innym było wygodniej, milej, weselej. A ponieważ kolor Pucharów ma związki z życiem uczuciowym, to karta Walet Pucharów jak mało która nadaje się do tego, aby oznaczać skromnych i skrywanych kochanków i kochanki.

 

Walet Pucharów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

 

Cały problem, o który pytasz sprowadza się do tego, że jest osoba - skromna, mało widoczna, działające w tle - która już wiele dla ciebie robi (lub dla twojej sprawy), coś ułatwia lub pomaga ci zrealizować twoje marzenia. (Może chodzić o twoje marzenia erotyczne.)

 

Walet Pucharów jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

 

Zagrożenie stanowi osoba, na która wskazuje Walet Pucharów: może to być ktoś, kto wykonuje pewne służebne czynności na twoją korzyść, pewien pozostający w cieniu pomocnik, albo ktoś, pomiędzy kim a tobą istnieje niejasny związek uczuciowy.

 

Walet Pucharów jako karta trzecia, wskazująca, co robić:

 

Działaj na wzór Waleta Pucharów, to znaczy nie dbaj o rozgłos, licz się z tym, że korzyści nie przyjdą od razu. Pozostań w cieniu, kogoś z kim jesteś związany uczuciowo wysuń na pierwsze miejsce; działaj z ukrycia. Uwaga! Ta karta na trzeciej pozycji nie jest zbyt dobra wróżbą.

 

Jako karta numer cztery - kłopotliwy bagaż przeszłości:

 

Walet Pucharów w tym miejscu może oznaczać jakieś zadawnione urazy i kompleksy, związane ze służbą, z nieuczciwymi pomocnikami; albo urazy na punkcie skrywanych związków uczuciowych. Karta ta może też znaczyć, że nie potrafisz rozwinąć skrzydeł bo sam siebie (świadomie lub podświadomie) uważasz za takiego skromnego i zdołowanego: Waleta Pucharów.

 

Jako karta numer pięć - partner lub partnerzy:

 

Twoim partnerem jest osoba, która pozostaje w cieniu, do której niechętnie przyznałbyś się przed światem - ale za to wywiera na ciebie potężny wpływ emocjonalny.

 

Jako karta numer sześć - najbliższa przyszłość i skutki tego, co się dzieje teraz:

 

Wszystko zależy od tego, jak się zachowa, jak postąpi pewien Walet Pucharów, czyli osoba pozornie mało znacząca, która jednak zza kulis wywiera na zainteresowanych wyraźny wpływ. Znaczenie tej osoby rośnie!

 

Jako karta siódma - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości:

 

Pomiędzy tobą a pewnym Waletem Pucharów zajdą nieoczekiwane wydarzenia, które w sposób, których dziś wydaje się niemożliwy, zmienią twoja przyszłość. (Np. ktoś znany tylko ze zdawkowej przygody erotycznej wyrośnie na najważniejszą osobą w twoim życiu.)

 

Karta ósma - to, co pozostanie nie zmienione:

 

Nie zmienione pozostana wpływy i znaczenie pewnej osoby w typie Waleta Pucharów; ów ktoś może być przedmiotem twoich skrywanych namiętności.

 

Karta dziewiąta - w którym kierunku warto się rozwijać:

 

Pozostań w swej roli Waleta Pucharów, czyli kogoś, kto działa w ukryciu, na drugim planie; taka rola w zupełności ci wystarczy. Drugie znaczenie karty polega na tym, że powinieneś docenić zasługi pewnego Waleta Pucharów.

 

Karta dziesiąta - pożytki dla ogółu:

 

Pewna grupa ludzi zyska wytrwałego, oddanego pomocnika.

 

Jedenasta - to, co nie dojdzie do skutku:

 

Zarysowujacy się związek z pewną osoba w typie Waleta Pucharów (skromną, oddaną, postającą na drugim planie) nie dojdzie do skutku, rozproszy się, pozostanie w sferze mglistych rojeń.

 

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytania rozkładu:

 

Przyjrzyj się wyłożonym kartom, czy wśród nich nie ma takich, które świadczyłyby o większej (niż można by początkowo sądzić) roli pewnej skromnej lecz oddanej osoby w typie Waleta Pucharów.

 

Trzynasta - widoki na odległą przyszłość:

 

Jeszcze pewien skromny, wierny i oddany Walet Pucharów odegra wielką role w twoim życiu i w nadchodzących wydarzeniach - ale będzie to nieprędko, i na razie jego osoby nie musisz brać pod uwagę.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To karta gestu i impulsu. Giermek to człowiek młody i niedojrzały. To osoba infantylna, wierząca w idealny świat i w idealną miłość. Czasem zdolności czysto artystyczne, twórcze i duchowe. Może oznaczać w młodym wieku człowieka często zmieniającego szkoły, kierunki zainteresowań a w późniejszym wieku pracę. To wszystko sprawia, że człowiek jest niewiarygodny, zatem trzeba nauczyć się kontrolowania swoich emocji. Czasem wskazuje na kochanka czyli osobę o niższym statucie w związku niż żona czy mąż.

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Paź Kielichów - Ktoś, kto nie zrobi pierwszego ruchu w stronę romantycznego przeżycia;

Naprawdę miły mężczyzna;

Młody adorator, którego ogłupiłaś;

Młodsi ludzie lub dzieci mające ważny wpływ na twój związek z mężczyzną;

Niedoświadczona osoba, którą trzeba przeszkolić w roli kochanka lub poważnego przyjaciela;

Ktoś, na kogo być może będziesz musiała czekać lata, aby się dowiedzieć, jakim jest mężczyzną;

Ktoś wzbudzający twoją litość lub okazujący tę litość tobie;

Mężczyzna gotowy zrobić wszystko dla miłości;

Mężczyzna niemogący poradzić sobie ze swoimi uczuciami i który obawia się, że jeśli zakocha się w tobie to straci zupełnie nad sobą kontrolę;

Człowiek niedoświadczony w miłości niemająca jeszcze kontaktu z kobietami;

Wstydliwy mężczyzna, który boi się żebyś nie złamała mu serca;

Ktoś mający negatywne odczucia związane z miłością, spowodowane brakiem szczęścia u kobiet w przeszłości;

Silnie związany ze wspomnieniem osoby, która cię zraniła

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

Giermek kielichów

 

Jako karta dnia:

Dziś los idzie Ci na rękę - albo uzyskasz wsparcie emocjonalne, albo otworzą się przed tobą nowe możliwości. Bądź na nie otwarty, przyjmij prezent od losu w postaci niespodziewanego komplementu, wyznania miłości lub propozycji honorowego kompromisu (pojednania) w skomplikowanej sytuacji.

 

Jako dobra rada: Wykorzystaj pojawiającą się możliwość dotyczącą kompromisu lub pojednania.

 

Jako ostrzeżenie: Nie wierz pochlebczym pochwałom i obietnicom.

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

Kochanka, kochanek- osoba trzecia w związku ,zawsze mi się sprawdza .

 

otrzymanie niewielkiej kwoty moze być

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
 • 2 years later...
 • 2 weeks later...
 • Maestro

Pokazuje mi młodego, nieszczęśliwego mężczyznę, który pije, aby zagłuszyć problemy..

 

W połączeniu z 6 kielichów pokazała mi młodą kobietę, która ma dzieci i jest czyjąś kochanką.

 

Miła, serdeczna, ale niedoświadczona pielęgniarka, problemy zdrowotne dziecka.Jeszcze trzeba postawić dobra diagnozę

źródło : Blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 1 year later...
Guest Noa20

Szczere uczucie, niewinność, życzliwość, wiadomość przekazana od serca.

 

Jeśli chodzi o rzeczy giermek kielichów pokazuje zabawki dla dzieci, zazwyczaj lalki.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Karta o przypisanej nazwie: "Uczeń".Zaufanie emocjom,magia serca,szczerość.

- "The Sorcerers Tarot"

 

W mojej medytacji z kartą oraz w wizji sennej - Paź Kielichów:

- mały chłopiec,blondynek,włoski długości do szyi,za szyję

- jazda rowerkiem (dziecięce gadżety)

- charakter: pozornie słodki i niewinny,pozornie grzeczny,wykorzystujący naszą naiwność i nieumiejętność przejrzenia go,przez co może nami manipulować

- w rzeczywistości: niesforny i niepokorny,gdy ujawni swoją naturę potrafi być niegrzeczny,umie się postawić i długo wytrwać w tym

- taka cicha woda,zakamuflowany wilk w owczej skórze,którego nie będziemy podejrzewać o cokolwiek,gdyż wydaje się "taki słodki"

- zapanować nad nim można silną postawą oraz silnym,stanowczym charakterem,choć może on się "stawiać"

 

Miejsca jakie mi pokazał: park,parkowe uliczki,ławeczki nad wodą,promenada

 

Paź Kielichów:

- W pytaniu,czy dana osoba jest szczęśliwa? - Tak

- Być szczęśliwym,zadowolonym i radosnym,jak dziecko

- Cieszyć się jak dziecko

 

Paź Kielichów - Słowa Klucze:

 

Prosta: wrażliwość,zmienność,zainteresowanie,niepewność

 

Odwrotna: puste gesty,niedotrzymane obietnice,brak rozwoju

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

 

Środek transportu:

- Paź - tutaj: AA-B-11

- Król - tutaj: IGD-B-14 , i tutaj: SW-B-14 (+ przełożyć na współczesne czasy).

 

Paź Pucharów

W relacjach społecznych, także w pracy:

- ktoś,kogo nie traktuje się poważnie

- ktoś stłamszony przez innych

- ktoś słaby

- lekceważy się go,nie słucha się go

 

Paź Pucharów

- wstydzić się (coś zrobić)

- zawstydzenie

 

Paź Pucharów

Karta,jako rada "czego unikać":

- nie wstydzić się

- nie być naiwnym

- nie zakochiwać się naiwnie

- nie pieścić się ze sobą,czy sytuacją

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Bethany

W pytaniu o płeć dziecka, zazwyczaj pokazuje mi dziewczynkę, chociaż zdarzało się, że też grzecznego i spokojnego chłopczyka, ale to znacznie rzadziej ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

PAŹ KIELICHÓW

 

Młoda kobieta, niedojrzała, nieśmiała, wrażliwa, medialna, pomocna.

 

Cechy charakteru pozytywne: wrażliwość, spontaniczność.

Cechy charakteru negatywne: iluzja, podstęp.

 

BLASKI: zaproszenie do przyjaźni, medytacja, wrażliwość, zgoda.

CIENIE: iluzja, podstęp.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...
Guest Jaglanka

Pogodzenie się, wyjaśnienie spornych kwestii. Ludzie w tej karcie chcą się zrozumieć nawet po wielkiej awanturze/niemiłym zdarzeniu.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
 • 1 year later...
Guest Lianna

Przyjemna karta:)

 

Dziecko mi pokazuje, zaproszenie, randkę, spotkanie, kogoś z duszą artystyczną. Osoba wrażliwa, subtelna, delikatna, typ marzyciela, może być trochę naiwna.

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
 • Ekspert

U mnie jako dzisiejsza karta dnia, Paź Kielichów pokazał moje ogłoszenie na grupie fb, że oddam za darmo grę planszową dla dziecka. Pazie często pokazują przysługi - możemy my wyświadczyć komuś lub ktoś nam( w Kielichach z powodu emocji, z dobroci serca). 

Co ciekawe dziś pierwszy raz w życiu wygrałam 50f w zdrapkę i karty uznały, że ważniejszy był dobry uczynek który zrobiłam. 

 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...