Jump to content

Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

2a50rpf.jpg

 

 

Znaczenie karty Rycerz Pucharów:

 

Karta reprezentuje młodego, wrażliwego mężczyznę. Może wskazywać na mężczyznę, który pojawi się niedługo w naszym życiu, zawróci w głowie i rozkocha. Zapowiedź nowego związku, miłości. Rycerz Pucharów jest symbolem lojalności, oddania, miłości. Wspaniała karta dla osób samotnych, pojawienie się karty, może oznaczać, że spotka się osobę, którą się pokocha z wzajemnością. Trzeba też zwrócić uwagę na karty sąsiednie, one podpowiedzą więcej i wskażą, czy będzie to związek trwały, czy raczej przelotna znajomość. W pozycji odwróconej karta może wskazywać na zbytni idealizm, bujanie w obłokach, częste zmienianie obiektu uczuć, zbyt wysokie oczekiwania względem partnerki, szukanie ideału.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Rycerz kielichów symbolizuje: wrażliwego, czułego mężczyznę, kochanka, marzyciela i poetę.

 

Źródło: B. Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

RYCERZ KIELICHÓW (SKORPION 23.10–21.11)

 

Typ osoby: młody mężczyzna o wyglądzie amanta; brązowe lub jasne włosy, oczy zielone lub piwne; wiek od 25–35 lat.

 

Charakter: silna osobowość transformująca otoczenie do własnych potrzeb; duża intuicja i niezawodny instynkt; praktycyzm, zręczność, samodzielność; bogate życie wewnętrzne; wierny przyjaciel do pierwszego potknięcia – człowiek dający mały kredyt zaufania; duża emocjonalność przy jednoczesnym kontrolowaniu uczuć; silny seksualizm.

 

Znaczenie: wykorzystanie instynktu i intuicji do rozwiązywania problemów; zapowiedź głębokiej zmiany w sferze uczuć, pragnień albo idei i pomysłów; zmiana, która chroni, krzepi albo wzmacnia; symbolizuje sprawę, którą uważano za zakończoną, a która wypływa, wraca ze wzmożoną mocą; zainteresowanie sprawami tajemniczymi i nierealnymi; podróż drogą morską; podróż poślubna.

 

Uczucia: osoba zakochana, która może zauroczyć, lecz nie wywiąże się z obietnic moralnych; ktoś kierujący się uczuciami, ulegający silniejszym od siebie partnerom aby sprawdzić się w roli kochanka, kochanki; o losie tej osoby decydują silniejsi partnerzy.

 

RYCERZ KIELICHÓW ODWRÓCONY

 

Charakter: człowiek drażliwy, skryty, złośliwy, nadpobudliwy, podstępny; człowiek stosujący szantaż emocjonalny; cynik; nadpobudliwość seksualna; agresja wypływająca z lęku; brak cierpliwości.

 

Znaczenie: postępowanie chaotyczne; działanie zrywami; zły początek; bezsensowne plany; nieodpowiedzialność w działaniu; irytacja skierowana przeciwko innym; napięta atmosfera, kiedy nie wiadomo kto wróg a kto przyjaciel.

 

Uczucia: zdrada w małżeństwie lub nieuczciwe postępowanie w narzeczeństwie.

 

Zdrowie: choroby zakaźne i układ rozrodczy.

 

Źródło - "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

 

Rycerz kielichów – pozycja prosta – kierowanie się instynktem i intuicją przy rozwiązywaniu problemów; wytrwałość w dążeniu do celu; silna wola; przypływ twórczej inwencji; chęć odkrywania tego, co jeszcze nie zostało zbadane; chęć zaimponowania innym; potrzeba wybicia się; dążenie do sławy i uznania.

 

Rycerz kielichów – pozycja odwrócona – irytacja skierowana przeciwko innym ludziom; bezkrytycyzm; cynizm w stosunkach z innymi; ślepe dążenie do jednego celu; nieumiejętność modyfikowania własnych działań w zależności od sytuacji; agresja wypływająca z lęków i obaw; mściwość; przerost ambicji.

 

Predyspozycje zawodowe, na które wskazuje rycerz kielichów: filozof, badacz, lekarz, astrolog, chiromanta, kryminolog, detektyw, szpieg, oficer wywiadu, przedsiębiorca pogrzebowy, grabarz, chemik.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

Rycerz Kielichów nazywany jest często Rycerzem Skorpiona lub tym, który ślepo podąża w poszukiwaniu świętego Graala. Karta ta jest bliska znaczeniowo karcie Śmierci Major Arkanów, ale oznacza rozmaite powikłania psychiczne i niemożność wyrwania się z okowów wyobraźni lub perwersji seksualnej.

 

Poszukiwanie czegoś, co nigdy nie istniało. Całkowite oderwanie się od rzeczywistości i jednoczesna chęć przekształcania świata tak, by odpowiadał naszym wyobrażeniom. Donkiszoteria. Wiara w rzeczy nierealne, nieprawdziwe. Ponuractwo. Posępność. Głęboka melancholia o chorobliwym podłożu. Schizofrenia. Awersje, fobie. Koszmary senne. Przerost ambicji. Skrytość. Nieszczerość. Ślepe dążenie doi jednego celu.

 

Odwrócony: Ktoś, kto posiada bogaty świat wyobraźni. Ktoś, kto nie przejawiał dotąd żadnej aktywności, a zmuszony został do wykazania się umiejętnością rozwiązywania konkretnych problemów (zadań). Bezradność. Zniecierpliwienie, irytacja skierowana przeciwko innym ludziom. Zły początek. Starcie z kimś, kto wykaże nam bezsens naszych planów, pragnień, pożądań. Obsesja seksualna. Perwersja seksualna objawiająca się w wyobrażeniach, w snach lub w zachowaniu. Nadpobudliwość. Agresja wypływająca z lęku.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Rycerz Kielichów - kierowanie się instynktem i intuicją, oferta małżeńska, zainteresowania sprawami tajemnymi, twardy charakter, dążenie do sławy i uznania.

 

Rycerz Kielichów (odwrócona) - cynizm, ślepe dążenie do celu, obsesje lub perwersje seksualne, agresja wypływająca z lęków i obaw, mściwość, przerost ambicji.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

To zapowiedź nowej miłości, nowego związku, odwzajemnionej miłości. Możesz otrzymać dobrą wiadomość, zaproszenie na jakąś uroczystość, z którego warto skorzystać.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Rycerz Kielichow-

to karta dzialan,oderwanie sie od rzeczywistosci,

marzyciel, idealista,serdeczny,oddany,ulega silniejszym kobietom,wrazliwy,ma w sobie wiele sprzecznosci ,uroczy partner,

jest bardzo inteligentny ale nie zawsze potrafi ta swoja inteligencje wykorzystac,

 

Rycerz Pucharów

czyli, właściwie, Błędny Rycerz

W swoim wielkim dziele o kartach tarota, zatytułowanym Księga Thotha, Aleister Crowley mówi o karcie Rycerz Pucharów, iż reprezentuje ognistą stronę żywiołu Wody, czyli wyraża te jego właściwości, które w przyrodzie przejawiają się jako nagły deszcz lub wytryśnięcie źródła. Crowley każe rysować tę postać jako męża odzianego w czarną zbroję z przydanymi białymi skrzydłami, na białym koniu, dzierżącego w dłoni puchar, w którym siedzi rak, zodiakalny patron żywiołu Wody. W oryginalnej talii Crowleya u stóp Rycerza Pucharów wyobrażony jest także paw, jego totemiczny ptak, który ucieleśnia tę sama energię - porywającego ale i łudzącego i błyskotliwego żywiołu Wody - w świecie zwierząt.

 

Postać pawia jest dobrym kluczem do właściwości tej karty, gdyż imponujący ogon-pióropusz tego ptaka służy przecież jako wabik dla samic! Całkiem podobnie, osoby, które wskazuje karta Rycerz Pucharów, najbardziej są aktywne na polu imponowania przeciwnej płci, w dziedzinie miłosnych podbojów, zakochań i porzuceń, trójkątów i zdrad. Żyją tak, jakby uczucia właśnie miały nad nimi największą władzę, a emocje płynące z serca (a także z tych niższych czakramów...) były tym, dla czego warto jest żyć.

 

Zatem w rozkładach kart zwykle Rycerz Pucharów oznacza postać osoby zakochanej; jest nim albo sam zadający pytanie, albo ta druga strona, czyli ktoś, kto stara się o względy naszego klienta. Oczywiście, nigdzie nie jest powiedziane, że Rycerz Puchar jest mężczyzną; męska forma rycerz mówi tylko tyle, że jest to osoba, która w danej sytuacji odgrywa aktywną rolę: nie czeka, i nie jest uwodzona, lecz uwodzi. A ponieważ żywioł Wody, czyli kolor Pucharów, w naturalny sposób wiąże się z żeńskimi energiami, domeną zaś tarotowych Rycerzy jest działanie, zatem często w rozkładzie kart Rycerz Pucharów oznacza zdobywcza i dominującą (w danej sytuacji) kobietę.

 

O ludziach, których symbolizuje ta karta, można też powiedzieć, że chociaż w swoich wyborach kierują się uczuciami, to są w swoich uczuciach cokolwiek powierzchowni. Szybko reagują na emocjonalne bodźce, zapalają się i podniecają, lecz są niestali. Jak powiada Crowley, imię ich na wodzie jest pisane...

 

Moje własne doświadczenie podpowiada mi jeszcze, że jeżeli ta karta na wskazuje na kobietę, to jest to osoba władcza i narzucająca swoją wolę. Jeżeli zaś Rycerz Pucharów wskazuje na mężczyznę, to jest to ktoś, czyje plany, działania i zamierzenia obracają się wokół kobiet. W tym także widoczne jest połączenie sprawczej energii Rycerzy i żeńskiego żywiołu Wody czyli Pucharów.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Rycerz Pucharów czyli uwodziciel lub wiecznie zakochany

Rycerz Pucharów, podobnie jak inne karty osobowe czyli Rycerze, Króle, Królowe i Walety, przedstawia w rozkładach tarota konkretne osoby. Puchar oznacza żywioł wody, czyli - w psychice człowieka - uczucia. Zatem Rycerz Pucharów to ktoś, kto aktywnie walczy o swoje uczucia. Ludzi takich poznajemy po tym, ze są wiecznie zakochani i całą swoją energię wkładają w uwodzenie innych. I chociaż wszędzie dalej mówi się o Rycerzu Pucharów w rodzaju męskim, pamiętajmy, ze równie dobrze może on być kobietą!

 

Rycerz Pucharów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie:

 

Wszystko w obecnej sytuacji kręci się wokół pewnego człowieka, który jest nieustająco zakochany, uwodzi innych i chce aby inni go uwielbiali. (Może ty nim jesteś?)

 

Rycerz Pucharów jako karta druga, negatywna i ostrzegająca:

 

Strzeż się pewnego uwodziciela, albo kogoś, kto jest w tobie zakochany, gdyż związek z nim będzie zgubny dla ciebie.

 

Rycerz Pucharów jako karta trzecia; odpowiedź na pytanie co robić?

 

Aktywnie walcz o swoje uczucia. Mocą swoich uczuć i pożądań skupiaj ludzi wokół siebie. Bierz przykład z takich właśnie ludzi. (Inny sens tej karty: możesz liczyć na względy kogoś o osobowości Rycerza Pucharów.)

 

Jako karta czwarta; przeszkody i obciążenia z przeszłości:

 

Ciążą na tobie urazy, jakie wyniosłeś z kontaktów z kimś, kto chciał cię uczuciowo usidlić.

 

Jako karta piąta; partner (partnerzy):

 

Masz za towarzysza kogoś, kto jest urodzonym uwodzicielem i robi wszystko aby ludzi uczuciowo związać ze sobą. (To może być dla ciebie zarówno dobrą jak i złą wróżbą.)

 

Jako karta szósta; zbliżająca się przyszłość:

 

Najbliższa przyszłość polegać będzie na zacieśnieniu związków z kimś, kto jest uwodzicielem i kto chce cię związać ze sobą emocjonalnie.

 

Karta siódma; niespodzianki w przyszłości:

 

Niespodziewanie pojawi się ktoś o osobowości Rycerza Pucharów - i zawróci ci w głowie...

 

Karta ósma; to, czego zmienić nie można:

 

Nie można zmienić twojego przywiązania do pewnego Rycerza Pucharów oraz uczuciowego uwikłania w związek z nim.

 

Karta dziewiąta; mistrzostwo czyli to, nad czym warto pracować:

 

Warto rozwijać w sobie cechy kogoś, kto mocą swoich uczuć zyskuje sobie przychylność innych ludzi. Warto wzorować się na takich ludziach.

 

Karta dziesiąta; pożytki i zyski dla innych:

 

Ludzie zyskają sobie swojego idola - kogoś, kogo będą nieustająco uwielbiali.

 

Jedenasta - to, co się rozproszy i rozwieje, nie dojdzie do skutku:

 

Uczucia (i zbudowane na nich plany) pewnego błędnego rycerza rozwieją się jak dym. Czy może ty nim jesteś?

 

Dwunasta - wskazówki co do całego rozkładu kart:

 

Przyjrzyj się wyłożonym kartom pod tym kątem, czy widać w nich wpływy pewnego uwodziciela.

 

Trzynasta - co będzie potem:

 

Pewien urodzony uwodziciel osiągnie swoje cele - ale to będzie za następnym obrotem kola losu, czyli nie prędko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To paw, który ciągle stroszy swoje piórka aby przypodobać się płci przeciwnej. Mówią, że imię jego na wodzie jest pisane ponieważ tak szybko jak się zako****e tak szybko pewnego dnia się odko****e. Bardzo dobrze czuje się tam gdzie może pflirtować, zwrócić uwagę płci przeciwnej. Chętnie przyjmuje rolę zdobywcy poprzez uwodzenie.

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Walet Kielichów - Nieciekawy mężczyzna zmienny w uczuciach do ciebie;

Nie jesteś w stanie uwierzyć w żadne jego słowo;

Obawiasz się, że żadna z jego obietnic nie ma pokrycia w rzeczywistości; On oferuje ci mnóstwo cudownych zaproszeń, z których sam nie ma zamiaru skorzystać;

Jest pod wpływem alkoholu, narkotyków lub jest niezrównoważony psychicznie;

Nie panuje nad własnym stanem emocjonalnym;

Mężczyzna, który poprosi cię żebyś z nim była lub nawet umówi się z tobą od czasu do czasu, ale on pragnie tylko twojego towarzystwa;

Mężczyzna płytki w kontaktach z kobietami i który ma kłopoty z prawdziwym kontaktem intymnym;

Osoba, która cle zrani, Jeśli się w nim zakochasz;

Jego zachowanie to tylko maska zabezpieczająca wewnętrzne uczucia;

Ktoś, kto chce Jedynie przebywać w twoim towarzystwie; mężczyzna ciągle zmieniający decyzje dotyczące waszego związku i niemający żadnych konkretnych planów;

Nieodpowiedzialny mężczyzna, niestały w kontaktach z kobietami

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

Rycerz kielichów

 

Jako karta dnia:

Dziś będziesz miał wrażenie, że wyrosły Ci skrzydła. I nie chodzi tu tylko o dobry nastrój i samopoczucie. Możliwe, że otrzymasz takie wsparcie emocjonalne, które wyniesie Cię aż w siódme niebo. Wykorzystaj te możliwości, żeby rozwinąć swoje sprawy, szczególnie te, które wymagają nie tylko jasności myśli, ale i bogatej wyobraźni. Jeśli zaś miałeś problemy w relacjach z innymi ludźmi, dzisiaj masz sprzyjający moment na ich rozwiązanie.

 

Jako dobra rada:Działaj lekko, wesoło, przyjaźnie i z miłością.

 

Jako ostrzeżenie:Nie rób szlachetnych gestów, jeśli do niczego one nie prowadzą.

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • Maestro

Rycerz Pucharów to ktoś, kto aktywnie walczy o swoje uczucia. Ludzi takich poznajemy po tym, ze są wiecznie zakochani i całą swoją energię wkładają w uwodzenie innych

 

Jeżeli ta karta na wskazuje na kobietę, to jest to osoba władcza i narzucająca swoją wolę.

 

Rycerz Pucharów wskazuje na mężczyznę, to jest to ktoś, czyje plany, działania i zamierzenia obracają się wokół kobiet. W tym także widoczne jest połączenie sprawczej

 

Karta reprezentuje młodego, wrażliwego mężczyznę. Może wskazywać na mężczyznę, który pojawi się niedługo w naszym życiu, zawróci w głowie i rozkocha. Zapowiedź nowego związku, miłości.

 

Rycerz Pucharów jest symbolem lojalności, oddania, miłości. Wspaniała karta dla osób samotnych, pojawienie się karty, może oznaczać, że spotka się osobę, którą się pokocha z wzajemnością. Trzeba też zwrócić uwagę na karty sąsiednie, one podpowiedzą więcej i wskażą, czy będzie to związek trwały, czy raczej przelotna znajomość.

 

Może nie okazywać uczuć, ale przeżywa głęboko. Zatem w rozkładach kart zwykle Rycerz Pucharów oznacza postać osoby zakochanej; jest nim albo sam zadający pytanie, albo ta druga strona. Szybko reagują na emocjonalne bodźce, zapalają się i podniecają, lecz są niestali

 

Uczucia + osoba zakochana, zauroczona, ktoś kierujacy sie uczuciami, osoba ulegająca silniejszym partnerom

- zdrada w małzenstwie lub nieuczciwe postep. w narzeczeństwie, ostrzeżenie przed uwodzicielem( 2 poz.)

 

Oznacza przyjaznego, trochę zapatrzonego w siebie mężczyznę, kierowanie się intuicją przy rozwiązywaniu problemów. To karta meandra artystycznego i osoby zainteresowanej szeroko pojętą tajemnicą.

 

Rycerz Pucharów + akcje humanitarne, misjonarskie, przeprosiny szczera miłość, realizacja uczuciowa lub duchowa, silna osobowość, wierny przyjaciel, delikatność, czułość,wrazliwość, zręczność, samodzielność, silny seksualizm, Oświadczyny, poszukiwanie, obiektu marzeń, oderwanie od rzeczywistości, człowiek całkowicie odmieniony przez uczucie, oferta małżeńska, sukcesy w sporcie, wytrwałość w dążeniu do celu

 

nowy zwiazek, spotkanie, zaproszenie, transformacja emocjonalna, osoba zakochana, romantyczna atmosfera,

__________________________________________________________________________________________

TYP LUDZI: młody mężczyzna wyglad amanta, uwodziciel, przystojny, casanova, marzyciel, poeta, czuły kochanek,

Rycerz pucharów - marzyciel, indywidualista, zakochany, uroczy partner, uczuciowy, ulega silniejszym kobietom

 

Rycerz Kielichów - 19.02-20.03 WODA oczy ciemne zielone,

Rycerz kielichów - 12 tygodni

______________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona - porażka uczuciowa, blokada, brak zgody, drażliwy, skryty, złośliwy, podstępny, szantażysta emocjonalny, obsesja seksualna, perwersja, natrętny wielbiciel, obłęd, agresja wypływająca z lęków i obaw, wiara w rzeczy nierealne, cynizm w stosunkach z innymi, ślepe dążenie do jednego celu.

 

W pozycji odwróconej karta może wskazywać na zbytni idealizm, bujanie w obłokach, częste zmienianie obiektu uczuć, zbyt wysokie oczekiwania względem partnerki, szukanie ideału.

 

W negacji to wiara w nierealne, obsesje bądź perwersje seksualne. To też symbol agresji wynikającej z lęku, obłudy.

 

- niszczaca miłość, kłamstwo, plotka, zdrada, oszustwo uczuciowe, bezsensowne plany, irytacja, narzyzm , manipulacja, bierność, iluzje,

_____________________________________________________________________________________________

 

ZDROWIE: zakażne i układ rozrodczy kłopoty z układem wydalania, narządami płciowymi. W połaczeniu z karta diabeł moze wskazywac problemy onkologiczne.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Prawdziwy Casanova, chociaż bardziej w pozycji odwróconej. Niezwykle czarujący, w łóżku "bomba". Dobry kochanek, który niestety jednak często potrafi zmieniać "obiekty westchnień"...

Edited by Wróżka Hanna
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

wg mnie rycerzyk - szybkosc - beda dosc nagłe, szybkie, ale i pozytywne, nacechowane dobrymi emocjami :)

 

u mnei rycerze jest dynamiczny, siedzi na konciu rowniez podroz zwiastuje, przemieszczanie, ruch :)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 2 years later...
Guest björn

W pytaniu o opis osoby oprócz dynamiczności i flirciarstwa, mimo wszystko, oznacza też BRAK PEWNOŚCI SIEBIE (osoba łatwo się poddaje, wycofuje; nie może uwierzyć/pojąć, że faktycznie jest fajna/atrakcyjna).

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Mi rycerz pucharów pokazuje czesto ciepły kontakt ze strony mężczyzny, taki, który jest chwiejny emocjonalnie

 

rycerz pucharów + 10 monet

 

karty te pokazały mi sytuację, otrzymania bez problemu kasy z banku w formie pożyczki. Jak tylko przekroczyłam próg banku, to pan, który pracował w banku wyszedł od razu do mnie z zapytaniem: czym moge służyć ? :) i bez problemu wszystko mi załatwił.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Tak! zdecydowanie. On lgnie tam, gdzie jest akceptowany (co najmniej). Wystarczy gest, słowo nie po jego WYOBRAŻENIACH i już piórka ze skrzydełek wypadają. Pewność siebie znika, czuje sie niepewnie, nawet zagrożony. Jest bardzo zależny od emocji. Jak kamyk rzucony do wody. Najdrobniejsze działanie nie pozostaje bez wpływu na niego. Bierze za bardzo do siebie niektóre sytuacje. Ale wszystko zależy od sytuacji, kontekstu.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
 • 2 months later...

Rycerz Kielichów: "Czeladnik". Emocjonalne wieści,wiadomości,intuicyjne skoki.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Rycerz Kielichów - Słowa Klucze:

 

Prosta: kreatywność,duża wyobraźnia,oderwanie od spraw codziennych,

 

Odwrotnie: uleganie emocjom,zabłądzenie,manipulacja,

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

 

Rycerz Pucharów to jest zakochany mężczyzna, podko****ący się w Tobie.

Gdy widzimy tego Rycerza w rozkładzie to sygnał,iż obok Nas,w naszym życiu pojawi się mężczyzna,który będzie Nas adorował,zabiegał o Nas.

 

Rycerz charakteryzuje osobę wrażliwą,bardzo wrażliwą,pamiętliwą,łatwo ją zranić,do tego osobę bardzo kapryśną.

Czyli - to własnie myśli o Tobie ten ktoś.

 

Według Macieja:

Rycerz Pucharów:

- cholernie przystojny facet

- z ładną buźką

- Rycerz na Białym Koniu

- zakochanie,motyle w brzychu

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

RYCERZ KIELICHÓW

 

Wrażliwy, czuły mężczyzna, kochanek, marzyciel, poeta.

 

Cechy charakteru pozytywne: delikatność, czułość, wrażliwość.

Cechy charakteru negatywne: Casanova, uwodziciel, manipulant, zakłamanie, słabość charakteru, wpływowość, brak asertywności.

 

BLASKI: transformacja emocjonalna, nowy związek, ciepła atmosfera spotkania, zaproszenie.

CIENIE: narcyzm, introwersja, manipulacja, kłamstwo, iluzje, bierność.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

rycerz pucharów ostatnio pokazuje mi się jako posłaniec z dobrą wiadomością

 

rycerz pucharów + rycerz mieczy - mężczyzna 1 (puchar) złożył mężczyźnie 2 (miecz) bardzo korzystną propozycję, ale ten drugi ją odrzucił, bo nie był przygotowany, aby ją zrealizować.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 7 months later...
 • 1 year later...
 • Maestro

Zawsze jak pytam o zachowanie mężczyzny wobec mnie i mam Rycerza Pucharów, to wiem, ze będzie czuły, będzie mnie przytulał, całował, mówił miłe słowa..

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
 • Ekspert

Rycerz Kielichów jako karta dzienna pokazała mi - hydraulika :) Mamy takiego zaprzyjaźnionego pana od napraw i już trochę zżyliśmy się z nim emocjonalnie - zawsze dużo rozmawiamy, on opowiada o sobie, swojej żonie i dziecku. No muszę dodać, że jest bardzo w moim typie, niestety zajęty :( 

Plus znalazłam swój zaginiony zegarek który zupełnie spisałam na straty kilka tygodni temu. 
Fajna karta. Przyjemna. Dzień udany emocjonalnie - system grzewczy naprawiony i sprawny :D 

Edited by Gringe
 • Like 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Po prostu Zadałam pytanie 

Co mysli- As denarow 

Co czuje- Rycerz bulaw

 

Na mojej karcie w Asie jest wyciagnieta reka na niej denar juz raz mi się sprawdziło jako chec kontaktu z drugiej strony odzew bo czuje w sercu potrzebe  

Chce się spotkać ciągnie te osobe do kontaktu jak to bulawowego i może byc gorąco 

 

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Szept myśli napisał:

Po prostu Zadałam pytanie 

Co mysli- As denarow 

Co czuje- Rycerz bulaw

 

Na mojej karcie w Asie jest wyciagnieta reka na niej denar juz raz mi się sprawdziło jako chec kontaktu z drugiej strony odzew bo czuje w sercu potrzebe  

Chce się spotkać ciągnie te osobe do kontaktu jak to bulawowego i może byc gorąco 

 

Przepraszam dodalam wpis Rycerza bulaw pod Rycerzem kielichów teraz widzę

 • Lux 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...