Jump to content

Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Królowa Pucharów:

 

Dojrzała, pełna dobroci kobieta. Jej główne cechy to uprzejmość, życzliwość, wrażliwość, opiekuńczość, oddanie i lojalność. Królowa Pucharów to kobieta o dobrym sercu, oddana swoim najbliższym. Ponadto karta wskazuje na bogatą osobowość, intuicję, niesienie pomocy, poszukiwanie miłości, twórczość. Może reprezentować troskliwą matkę, oddaną, lojalną i serdeczną przyjaciółkę, lekarkę, terapeutkę, osobę związaną z zawodem, w którym niesie się pomoc innym. Królowa Pucharów może wskazywać także na kobietę poszukującą miłości, która ma wiele do zaoferowania i jest gotowa, by stworzyć z kimś trwały, udany związek.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

KRÓLOWA KIELICHÓW (RAK 22.06–22.07)

 

Typ osoby: młoda kobieta o wyjątkowej urodzie, jasnych lub rudych włosach i zielonych lub niebieskich oczach; wiek 45–55 lat.

 

Charakter: wrażliwość, wyrozumiałość, cierpliwość, uczuciowość; bogata wyobraźnia; nadwrażliwość; inteligencja; łagodność, czułość; indywidualistka nie ulegająca obcym wpływom; tolerancyjność; intuicyjność; opiekuńczość.

 

Znaczenie: odprężenie po okresie napięcia; szacunek i uznanie dzięki uczciwości; rozwaga w działaniu; znalezienie dobrego wyjścia z trudnej sytuacji; pomoc i wsparcie w życiowych kłopotach.

 

Uczucia: poczucie bezpieczeństwa; zgodne małżeństwo; głębokie, pozytywne przeżycia emocjonalne; łatwość zakochiwania się – kochliwość; oddanie w związku; macierzyństwo.

 

KRÓLOWA KIELICHÓW ODWRÓCONA

 

Charakter: wygodnictwo; łatwowierność; sentymentalizm; nieufność; pamiętliwość; zmienne nastroje; lękliwość; tchórzostwo; chorobliwa nadwrażliwość; chłód, szorstkość, dystans do ludzi; skrajność zachowań; zgorzkniałość; narcyzm; pesymizm.

 

Znaczenie: rozdźwięk, dysharmonia między imaginacją i działaniem; bezwzględne dążenie do celu; chora wyobraźnia; zagubienie w natłoku spraw; utrata honoru; drobnomieszczaństwo; utrata sensu życia.

 

Uczucia: utracona miłość; utrata wiary i ufności; rozstanie z kimś bliskim; rozpad związku; zazdrość; negatywne przeżycia emocjonalne; niespełniona miłość; nieodwzajemnione uczucia.

 

Zdrowie: żołądek i górna część układu pokarmowego.

 

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" - Dorota Maria Słowikowska

 

Królowa kielichów – pozycja prosta – poczucie bezpieczeństwa zawodowego; odprężenie po okresie napięcia; zdobycie szacunku i uznania dzięki uczciwości; wyrozumiałość w stosunku do słabości innych; rozwaga w działaniu; znalezienie dobrego wyjścia z trudnej sytuacji; osoba grzeczna i dobrze wychowana.

 

Królowa kielichów – pozycja odwrócona – perwersyjna wyobraźnia, otaczanie się iluzją, znaczący rozdźwięk między wyobrażeniami a rzeczywistością, zagubienie w natłoku spraw, brak poczucia bezpieczeństwa materialnego; brak uczciwości w sferze zawodowej; skrajne zachowania; utrata sensu życia, pesymizm.

 

Predyspozycje zawodowe, na które wskazuje królowa kielichów: akuszerka, lekarz-położnik, reżyser, malarz, poeta, hotelarz, przedszkolanka, opiekunka w żłobku, producent żywności, sprzedawca artykułów spożywczych, pracownik domu opieki, wychowawca w sierocińcu, pracownik socjalny.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

Człowiek o bogatej wyobraźni i żywej inteligencji, kierujący się w życiu miłością, uczuciami. Altruista. Piękne idee. Artyzm. Wdzięk. Piękno. Ciepło. Wizja. Objawienie. Kobiecość. Matczyność. Opiekuńczość. Poczucie bezpieczeństwa i ulgi. Natchnienie. Człowiek tolerancyjny, wyrozumiały i pomocny w życiowych kłopotach. Odczuwanie magiczności świata. Zachwyt. Odprężenie. Intuicja.

 

Odwrócona: Marzyciel. Lekkoduch. Perwersyjna wyobraźnia. Zboczenia seksualne. Rozdźwięk między imaginacją i działaniem. Skrajność zachowań. Bezwzględne dążenie do celu.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Makrela
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Królowa Kielichów - poczucie bezpieczeństwa, zdobycie szacunku dzięki uczciwości, zgodne małżeństwo, rozwaga w działaniu, przywiązanie do domu, macierzyństwo.

 

Królowa Kielichów (odwrócona) - otaczanie się iluzją, rozdźwięk między wyobrażeniami a rzeczywistością, narcyzm, niezaspokojone pragnienia miłosne, utrata honoru, pesymizm.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Twoje nadzieje spełnią się. Może nareszcie poczujesz, co oznacza prawdziwa przyjaźń i miłość. Odczujesz dawno zapomniane poczucie bezpieczeństwa. Pomocy może udzielić życzliwa Ci osoba: matka, przyjaciółka, krewna.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

KRÓLOWA KIELICHOW-

kobieta latwo wierna ,

bardzo kochliwa,

ktora czesto daje sie omamic

jakiemus facetowi a potem placze

i napotyka drugiego drania ,ktory znowu ja rani

 

Królowa Pucharów

czyli Osoba Pełna Dobrotliwości i Opiekuńczych Uczuć

Aleister Crowley twierdził o tej karcie, że wyraża wodną stronę żywiołu Wody. Tak więc właśnie w Królowej Pucharów wszystkie charakterystyczne cechy żywiołu Wody ulegają spotęgowaniu. Osoby, które są wskazywane przez tę kartę (nie koniecznie muszą to być kobiety...) są wybitnie uczuciowe, medialne, reagujące całym sobą na wszelkie emocjonalne napięcia, które pojawiają się w ich otoczeniu. Z tego powodu głównymi wartościami, do których dążą i które cenią sobie Królowe Pucharów, są: bezpieczeństwo, zgoda, delikatność uczuć, harmonijne życie rodzinne, poświęcenie dla dobra najbliższych.

 

W życiu codziennym karta Królowa Pucharów zazwyczaj oznacza dostojną matronę albo dostojnego ojca rodziny - kogoś kto innych przytuli, nakarmi, otoczy opieką, wypielęgnuje. Są to istoty dobrotliwe, pełne dobrych intencji, pozytywnych uczuć w stosunku do innych, kochające innych i otaczające ich opieką. Ta karta (podobnie jak i Król Pucharów) jest związana z życiem rodzinnym i często oznacza ludzi którzy realizują się w życiu rodzinnym i są gotowi do samooddania na rzecz innych. Czasami aż do przesady, jak że Królowe Pucharów często zapominają o sobie - o własnych potrzebach i interesach. A ponieważ stosunek Królowych Pucharów do świata zewnętrznego jest przede wszystkim uczuciowy, łatwo ulegają one złudzeniom i wizje idealnego świata przyjmują za rzeczywistość.

 

Kiedy w rozkładzie kart wraz z Królową Pucharów pojawiają się karty takie jak Księżyc albo Ósemka (lub Dziesiątka) Pucharów, trzeba mieć się na baczności, bo może być to sygnał poważnych, kryzysowych problemów emocjonalnych. Karta ta może także oznaczać nadopiekuńcze matki; i w ogóle zbyt silne wzajemne związki uczuciowe w obrębie rodziny.

 

W astrologii Królowa Pucharów ma wiele wspólnego z jednoczesnym działaniem Wenus i Księżyca, oraz ze znakami Raka i Ryb. Crowley każe wizualizować ją jako niewiastę zasiadającą na tronie ponad spokojną wodą. W ręce trzyma ona puchar w kształcie muszli, z którego wynurza się krab; trzyma także lotos Izydy, Wielkiej Macierzy Bogów.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Królowa Pucharów czyli: chodząca dobrotliwość

Karta Królowa Pucharów została specjalnie zaprojektowana po to, aby wskazywać osoby łagodne, dobroduszne, opiekuńcze, troszczące się o innych i łatwo zapominające o sobie i własnych potrzebach. Królowe Pucharów zwykle realizują się w życiu rodzinnym, albo w takich miejscach, gdzie mogą się opiekować młodszymi, słabszymi i potrzebującymi. Główna wadą Królowych Pucharów jest to, że uczucie idzie u nich przed rozumem, na kłopoty reagują przede wszystkim emocjami, a swoich podopiecznych rozpieszczają. Osoba, którą symbolizuje w rozkładzie kart Królowa Pucharów nie koniecznie musi być kobietą - znamy przecież panów o takim właśnie charakterze.

 

Królowa Pucharów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie:

 

To, co się dzieje, kręci się wokół pewnej osoby w typie Królowej Pucharów, a więc czułej i opiekuńczej. Od jej postawy, od jej uczuć i od tego, kogo ona lubi, a kogo nie, zależy dalszy rozwój sytuacji. Być może ty jesteś ta osobą.

 

Królowa Pucharów jako karta druga, ostrzegająca:

 

Typowa karta, która mówi o tym, że decydujący głos należy do niewłaściwej osoby: do kogoś, kto ulega swoim emocjom, kieruje się osobistymi sympatiami i uprzedzeniami, nie umie spojrzeć na sprawy obiektywnie. (Czy może ty jesteś tą osoba?)

 

Królowa Pucharów jako karta trzecia, czyli wskazówka, co robić:

 

Twoje własne racje i potrzeby są mniej ważne - ważniejsze są potrzeby tych osób, które jakoś od ciebie zależą - na przykład opiekujesz się nimi. Spraw, aby było im dobrze. Poczuj się częścią większej całości - wtedy i twoje sprawy potoczą się pomyślnie.

 

Królowa Pucharów jako karta czwarta, mówiąca o obciążeniach z przeszłości:

 

Przywykłeś martwić się o innych i zapewne przez to nie potrafisz dbać o własne interesy. Inny sens tej karty: rozglądasz się za jakąś opiekuńczą Królowa Pucharów i nie umiesz działać samodzielnie.

 

Jako karta piąta - partner lub partnerzy:

 

Masz za partnera osobę w typie Królowej Pucharów. Przeczytaj jeszcze raz (powyżej) co karty tarota sądzą o tej osobie, i zastanów się, czy można jej powierzyć takie zadania i taka odpowiedzialność, jak zamierzasz.

 

Jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość:

 

W zbliżającej się przyszłości coraz więcej będzie zależało od pewnej osoby, która wobec ciebie jest opiekuńcza i otacza ciebie i twoje sprawy swoją protekcją.

 

Jako karta siódma - niespodziewane wydarzenia w przyszłości:

 

Niespodziewane pojawienie się osoby w typie Królowej Pucharów spowoduje burzliwe zmiany w twojej sytuacji. (Ta karta w tej pozycji może oznaczać niespodziewane zakochanie się lub nawet małżeństwo którego jeszcze nie planujesz.)

 

Karta ósma - to, co się na pewno nie zmieni:

 

Nie zmieni się dominujący wpływ pewnej Królowej Pucharów na twoje życie i sprawy.

 

Karta dziewiąta - co warto doskonalić:

 

Warto rozwijać w sobie serdeczny stosunek do ludzi, opiekować się nimi, budować wokół siebie małą, uczuciowo zżytą ze sobą społeczność.

 

Karta dziesiąta - pożytki dla wszystkich:

 

Dla wielu ludzi będzie korzyścią, że pewna osoba się nimi zaopiekuje, pocieszy, przyczyni się do atmosfery ciepła i zaufania.

 

Jedenasta - to, co się nie uda, rozproszy, nie dojdzie do skutku:

 

Fascynacje pewną Królową Pucharów rozproszą się jak mgła.

 

Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

 

Przyjrzyj się rozłożonym kartom, czy jeszcze inne nie podkreślają dominującej roli i wpływu pewnej osoby w typie Królowej Pucharów.

 

Trzynasta - odległa przyszłość:

 

Jeszcze kiedyś wejdziesz w bliższe związki z pewną Królową Pucharów, ale nie teraz i nie prędko. (Podobnie, nieprędko sam staniesz się kimś takim.)

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Karta ta przedstawia istotę o o inteligencji uczuciowej i wielkiej wyobraźni. Jej dewiza to przez uczucie do celu. Może być kochanką, matką ,dobrą gospodynią. Z kartą Kapłanka – bogactwo uczuć, wiedza tajemna, poświęcenie, matczyność i opiekuńczość. Z kartą Gwiazda – natchnienie, artyzm, wdzięk. Z kartą Księżyc – nadmierne marzycielstwo, wybujała imaginacja, sentymentalizm

 

 

WRÓŻBY - TAROT

 

Reprezentuje Królową Graala i Boginię Rodziny. Wskazuje na artystyczne zdolności, wielką wyobraźnię, skłonności do wzruszeń i romantycznego widzenia świata; roztacza wokół siebie atmosferę innego świata. Ma wielką intuicję; można zaufać jej instynktowi. Pełna kobiecości, delikatna i wrażliwa dama, zdolna zrozumieć wszystko i ofiarować miłość nie żądając nic w zamian. Jej naturalna empatia i serdeczność sprawiają, że wszyscy biegną do niej ze swoimi potrzebami i emocjami. Czasami nie potrafi znaleźć się pośród oczekiwań innych ludzi, bywa wówczas rozkojarzona czy też wytrącona z równowagi, przepełniona emocjami. Obdarzona jest eteryczną urodą, która nie zależy od zewnętrznych środków. Ulega wpływom wydarzeń i ludzi, z którymi się styka, i może pełnić bardzo różne role w życiu różnych ludzi. Szczęście, którym obdarza, nie zależy od światowych sukcesów. W cieniach ostrzega przed marzycielką, niegodną zaufania. Jej słowo jest bez znaczenia, zależnie od kaprysu i nastroju zmienia opinie i swoją lojalność. Z natury perwersyjna; goniąc za pustą fantazją może innych doprowadzić do zguby.

 

Osobowość Królowej Kielichów łączy pozytywną wodną energię Kielichów z wewnętrznym skupieniem Królowej. Ponieważ jest słodką, kochającą, wrażliwą naturą, Królowa Kielichów ma dla każdego dobre słowo i nigdy nie reaguje z gniewem i niecierpliwością. Jest delikatność w jej łagodności i spokoju. Współczucie jest jej dewizą. Jej reakcje na świat są kierowane jej uczuciami. We wszelkich zagadnieniach pozwala się prowadzić sercu. Odczuwa prądy emocjonalne i wie, czego doświadczają inni bez pytania. Nigdy nie jest kapryśna, ale rozumie nastroje i ich wpływy. Ufa swej intuicji a zatem jest otwarta na wiedzę, która pochodzi z wewnątrz niej i z poza niej. Często porusza ją piękno i tragedia życia. Królowa Kielichów czuje głęboko i ma szacunek dla wszelkich stworzeń boskich. Jej miłość zawiera i obejmuje wszystkich i wszystko.

W odczycie Królowa Kielichów prosi cię, byś myślał i czuł tak, jak ona. Na przykład: czy jesteś świadom klimatu emocjonalnego? Czy czujesz się kochany? Czy ufasz swemu sercu? Czy otrzymujesz intuicyjne wiadomości? Porusza cię cudzy ból?

Ta Królowa również przedstawia mężczyznę lub kobitę, która jest jak ona lub atmosferę delikatnej miłości, akceptacji i szacunku dla uczuć. W odczycie mówi ci, że jej specjalna energia jest ważna dla ciebie właśnie teraz. Pozwól się zainspirować tą Królową, w jakiejkolwiek formie pojawia się w twoim życiu.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Królowa Kielichów - Naucz się znosić z godnością wzloty i upadki w miłości;

Bądź mniej dociekliwa w ocenie mężczyzn;

Rozpraszasz się jesteś zmienna w uczuciach gdyż podążasz za mglistymi marzeniami o romantycznych przeżyciach;

Jesteś w potrzebie i lgniesz do mężczyzny;

Kobieta, która musi uporządkować swoje życie, dzięki czemu umocni swój stan emocjonalny;

Miłosna oferta dla kogoś, kogo uwielbiasz;

Mężczyzna opowiadający o tobie niestworzone rzeczy, a jednocześnie podziwiający cię za twój wrodzony instynkt do ludzi i wyczucie w interesach;

Mężczyzna uparcie dążący do bliższego kontaktu z tobą;

Romans, który wprawia cię w trans wyrywa z rzeczywistości;

Kobieta, która na obiekty swojej miłości wybiera mężczyzn całkowicie innych od niej nie tylko pod względem towarzyskim, ale także finansowym;

W waszym związku stajesz się osobą niepewną lub zaczynasz niedowierzać partnerowi bez wyraźnego powodu;

Kobieta wysyłająca ciepło na wszystkich ludzi bez względu na to, jacy są dziwni lub niebezpieczni;

Litujesz się i przebaczasz kochankowi, który cię zdradził;

Pozwalasz mężczyznom, aby urażali twoje uczucia i nadużywali ich;

Jesteś tą „inną kobietą" wybierającą starszego mężczyznę na kochanka.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

Królowa kielichów

 

Jako karta dnia:

Dzisiaj szczególnie jasno odczuwasz duchowe pragnienia i potrzeby otoczenia. Nie wykluczone, że możesz nawet ucierpieć z powodu cudzych negatywnych emocji. Mimo wszystko wyjdź naprzeciw innym - intuicja ochroni Cię przed poważnymi ranami duchowymi. Bądź szczególnie uważny w stosunku do swoich snów i znaków losu! Możliwe też, że spotkasz dzisiaj subtelną, wrażliwą kobietę i przy jej pomocy będziesz mógł odkryć wiele tajemnic i zagadek swojego życia.

 

Jako dobra rada: Pozostań wierny swoim uczuciom.

 

Jako ostrzeżenie: Nie myśl, że masz prawo wybaczać sobie wszelkie kaprysy i nie traktuj swoich życzeń, jakby były realnością.

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Królowa pucharów

 

Karta symbolizuje żonę, matkę, postać kobiecą związaną z domem, otaczającą "swoich" stałym uczuciem i przywiązaniem, które prowadzi do poświęcenia. Jej zalety i wady są czysto kobiece. Ma potrzebę przywiązania się, ukształtowania się według oczekiwań tych, których kocha. Posiada rozwiniętą w najwyższym stopniu zdolność do adaptacji i stawiania czoła złemu losowi.

Karta ta symbolizuje osobę dobrą, spontaniczną, naiwną, szczerą, co nie zawsze działa na jej korzyść. Jej impulsywna w słowach, ale w działaniu często apatyczna. Ma tendencję do pozostawiania spraw samym sobie. Często przypadają jej prace najcięższe i odpychające, które wykonuje z rezygnacją.

Jest sentymentalna, czasem nawet romantyczna. Przy odrobinie manipulacji można otrzymać od niej wszystko.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
 • Maestro

Na pytanie jak mnie widzi pewien Ktoś, bardzo często wychodziłam i wychodzę mu jako Królowa Kielichów. Powiedział mi (przy okazji weryfikując tę kartę :lol:), że jestem bardzo uczuciowa,wrażliwa, dobra i bardzo kobieca,no i love is in the air...;)

 

 

Dobra, miła, serdeczna lekarka, ciepła, czuła opiekunka

źródło : Blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Królowa Kielichów: "Mistrzyni". Zrozumienie emocji,umiejętność słuchania i zrozumienia,sekrety.

MS-B-13

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Mężczyzna w Królowej Kielichów:

- bardzo wrażliwy,czuły delikatny

- nieśmiały

- subtelny

- bardzo uczuciowy,sentymentalny

- mocno przywiązuje się do kochanej kobiety

- artystyczna dusza

- bardziej bierny niż aktywny w działaniach

- niektórzy mogą widzieć tu mężczyznę odmiennej orientacji seksualnej (rzadziej lub częściej)

 

Królowa Kielichów - Słowa Klucze:

 

Prosta: współczucie, emocjonalne wsparcie,ofiarność,dojrzałość emocjonalna

 

Odwrotna: współzależność,niezdecydowanie

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Królowa Pucharów = problemy z żołądkiem,jelitem

 

(Według Macieja)

Edited by Ismer
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 3 weeks later...

KRÓLOWA KIELICHÓW

 

Lekarka, terapeutka, psycholog, nauczycielka, kapłanka, wychowawca.

 

Cechy charakteru pozytywne: wrażliwość, uczuciowość, delikatność, bogactwo wewnętrzne, medialność, osobowość terapeuty, umiejętność słuchania, współczucia.

Cechy charakteru negatywne: nadwrażliwość, zmienność emocjonalna, zgorzknienie, brak zaufania do świata i ludzi, złośliwość, fałsz, życie iluzjami, słaba psychika.

 

BLASKI: medialność, intuicja, dar jasnowidzenia, miłość.

CIENIE: zdrada, rozczarowanie, brak wiary i zaufania, kłamstwo.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 7 months later...
 • 4 months later...
 • 1 month later...
Guest Euterpe

jako miejsce:

- w pobliżu wody

- jeżeli chodzi o budynek, to taki, w którym jest basen, sauna albo wyjątkowo przytulna łazienka

- usługi typu masaże, maseczki itp.

- pokój: czysty, przytulny, ciepły, wygodny, wysoki standard

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Kobieta kierująca się sercem i emocjami, a nie rozumem. Łatwo taką osobę zranić, ale także wykorzystać. Pomimo jej dobrych cech jakim jest lojalność, uczciwość, niestety często jest wykorzystywana. Ona potrafi wiele wybaczyć. Przy pozycji z Cesarzem pokazuje mi kobietę uległą, która ignoruje swoje potrzeby, podporządkowuje się mężczyźnie.

Pokazała mi także, kiedy kobieta zostaje sama ze swoimi uczuciami w pozycji wyniku.

 • W punkt 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Ekspert

Królowa Kielichów jako karta na uczucia mężczyzny. Przyznam, że w pierwszym odruchu trochę mnie zbiło z tropu ale...w sumie pasuje do faceta który jest nieśmiały w stosunku do kobiet. Delikatny i wrażliwy. Za „stary” na Pazia, nie pasuje też do Rycerza i nie jest też jeszcze Królem( Król w pytaniu o uczucia danego mężczyzny oznacza zwykle partnera). Królowa ma pozycję. Status. Nie przemyka bokami jak to robią oszołomy-rycerze :obled:

Czy można tu wnioskować, że uczucia mężczyzny w Królowej Kielichów są ciepłe, sympatyczne? Raczej tak. Tylko trudno mu je okazać, zwykle brak siły przebicia. Melancholia. Subtelność. 
Ciekawe. 

 • Super 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...