Jump to content

2 Mieczy


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 2 Mieczy:

 

Lęk przed zmianami, konieczność podjęcia decyzji i jednocześnie obawa przed dokonaniem wyboru, czy działaniem, która powoduje odwlekanie, odkładanie spraw na później. Udawanie, że problem nie istnieje, oszukiwanie się, tłumienie wszystkiego w sobie, impas, czekanie na rozwój sytuacji, brak działania, pasywność, napięcie, blokada, coś nas powstrzymuje. Jest to również oznaka zamknięcia się w sobie, chłodu emocjonalnego, skupiania się na własnych myślach, wycofania z pewnych spraw.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

2 mieczy – pozycja prosta – precyzja myślenia i formułowania wniosków; uparte dążenie do rozwiązania problemu; rozwaga przy podejmowaniu decyzji; rzetelność; realna ocena sytuacji; umiejętność koncentracji; dokonywanie wyboru w oparciu o dokładną analizę za i przeciw; dobre stosunki ze współpracownikami; umiejętność współpracy na niwie intelektualnej; wykorzystanie wiedzy do poprawy sytuacji w pracy; powolne, ale skuteczne wspinanie się po stopniach kariery.

 

2 mieczy – pozycja odwrócona – nieprzemyślane wypowiedzi wprowadzają napięcie w relacjach zawodowych; plotki, które szkodzą reputacji firmy; trudności w skoncentrowaniu się; brak równowagi w pracy; odrzucenie czyjejś pomocy przy rozwiązaniu problemu; chorobliwa ambicja; brak uznania ze strony współpracowników; nieustabilizowana sytuacja zawodowa; opóźnienie się awansu; trudności we współpracy z innymi ludźmi.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

2 Miecze - dyskusja, w której obie strony mają jednakowo ważne argumenty. Zastanawianie się nad czymś, napięcie uwagi, pragnienie rozstrzygnięcia. Przedstawienie swojego zdania.

 

Odwrócona: umilknięcie, brak argumentów w dyskusji, rezygnacja ze swoich planów. Głuchota, nieostrość widzenia.

 

Stan napięcia umysłu. Konieczność wyboru. Jednia. Moc, stałość, trwałość, stabilność. Sytuacja bez wyjścia — martwy punkt. Wybór między dwiema osobami. Uporczywe dążenie do rozstrzygnięcia problemu. Wewnętrzna determinacja spowodowana rozpaczą.

 

Odwrócona: Niemożność konkretyzacji, niemożność dokonania wyboru. Fałszywa przyjaźń. Utrata koncentracji. Kradzież, rabunek. Odrzucenie czyjejś rady, pomocy. Głuchota.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Makrela
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

2 Mieczy - talent dyplomatyczny, rzetelność, koncentracja, współpraca intelektualna, wykorzystanie wiedzy do poprawy partnerstwa, nauka na drugim fakultecie.

 

2 Mieczy (odwrócona) - przerwanie nauki, chorobliwa ambicja, brak uznania, nieustabilizowana sytuacja zawodowa, opóźnienie się awansu, brak taktu.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Masz dosyć wszystkiego i wszystkich. Chciałbyś, aby wszyscy dali Ci święty spokój. Nie zamykaj się w sobie. Zamykanie oczu na wszystko dookoła i blokowanie się emocjonalnie w niczym Ci nie pomoże. Możesz pogrążyć się tylko w zadawaniu sobie bólu.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

2 MIECZY - POKÓJ PRZYWRÓCONY

Działania: konieczność dokonania wyboru; wybór w oparciu o dokładną analizę za i przeciw; wewnętrzna determinacja przy jednoczesnej niemożności poradzenia sobie z własnymi problemami; niezdecydowanie w działaniu wynikające z okoliczności zewnętrznych; zawieszenie broni.

Praca: powolne, ale systematyczne wspinanie się po stopniach kariery; rozpoczęcie nauki na drugim fakultecie; w sprawach urzędowych zastój lub dodatkowe trudności.

Uczucia: przyjaźń w nieszczęściu; wewnętrzne rozdarcie i konieczność dokonania wyboru; w związkach - wykorzystanie wiedzy do poprawy sytuacji, zawieszenie broni; obawa przed rozłąką.

Różne: chwilowa poprawa, na większe zmiany należy poczekać.

 

2 MIECZY ODWRÓCONA

Działania: niemożność dokonania wyboru i podjęcia decyzji; klopoty i przykrości; konflikty i niezgoda; umyślne powodowanie kłopotów; brak koncentracji; odrzucanie pomocy i rady przy rozwiązywaniu problemów; podstępne, zdradliwe i oszukańcze działania; nadużycie zaufania.

Praca: nieustabilizowana pozycja zawodowa; opóźnianie się awansu; przerwanie nauki; plotki szkodzące reputacji; chorobliwa ambicja; trudności we współpracy z innymi ludźmi.

Uczucia: zdrada lub kłamstwo ze strony partnera; rozłąka; brak uznania ze strony partnera.

Różne: papiery urzędowe; pozew do sądu; list z groźbami; fałszywy podpis; zawiadomienie o śmierci; brak taktu.

 

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" D.Słowikowska

 

 

Na pytanie "czy mnie widział" - nie, nie widział, pomimo że przeszłam tuż obok niego.

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

2 MIECZY-

blokada,

czas kiedy dzielimy sie z kims pomyslem,

opowiadamy o pomysle ,dostrzegamy jego nastawienie

 

2 mieczy-odwrocona-

plotki,zawieszenie dzialach w kazdej dziedzinie,

niemoznosc dokonania wyboru,

chorbliwa ambicja,

straty materialne,

zwiazki z niewlasciwymi ludzmi

 

Dwójka Mieczy

Wędrówkę po tarocie zaczęliśmy od kart numerowanych, a wśród nich - od dwójek. Pisałem już o Dwójce Kijów - że oznacza ona spotkanie (lub związek) z przewodnikiem, mistrzem, opiekunem, przywódcą - czy z innym człowiekiem, który jest dla nas ważny i którego obecność działa energetyzująco. Z kolei dwójka Pucharów oznacza emocjonalne ciepło, które wytwarza się w grupie ludzi. Dziś na warsztat bierzemy Dwójkę Mieczy. Miecze w tarocie, to karty mówiące o wpływie żywiołu Powietrza, o myśleniu i intelekcie.

 

Aleister Crowley, wielki mag i mistrz nauk tajemnych, kartę tę zatytułował Pokój. David Sheridan w swojej talii na karcie tej wyobraził postać jakby anioła z dwoma mieczami, który stoi na straży na linii rozdzielającej dwa sprzeczne żywioły: fale i płomienie. Dwójka Mieczy oznacza porozumienie, które następuje po okresie walk i sprzeczności. Oznacza wytyczenie linii granicznych; głosi, że strefy wpływów zostały podzielone, wspólne obowiązki ustalone, że zawarto kompromis i podpisano umowy.

 

W Dwójce Mieczy jest zapisana nauka, że każdy konflikt można zakończyć porozumieniem i z każdym wrogiem można dojść do zgody, korzystnej dla obu stron. Ale również karta ta poucza, że kiedy z kimś drugim łączymy swój los, należy mimo tej wspólnoty dbać o własny interes. Woda i ogień na rysunku Sheridana nie mieszają się przecież!

 

Kiedy w rozkładzie kart pojawia się Dwójka Mieczy, znaczy to, że będziemy mieć dość luzu w głowach, aby swobodnie zastanowić się nad problemami i rozważyć racje z każdej strony. Emocje nie będą miały do nas dostępu i będziemy spoglądać na świat chłodnym okiem.

 

Jeżeli twórca tworzy swoje dzieło w duchu Dwójki Mieczy, z będzie ono pełne harmonii i zbudowane według planu. Jeżeli dwoje ludzi pyta o swoją przyszłość, karta ta zachęca do tego, aby własne sprawy ułożyli w sposób formalny. Jeżeli ktoś wstępuje w związek małżeński, karta ta każe mu zadbać o swoje prawa majątkowe. Dwójka Mieczy jest bardzo dobrą wróżbą przy zawieraniu spółek w biznesie.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dwójka Mieczy czyli Rozsądny Rozejm

Dwójka Mieczy jako pierwsza karta w rozkładzie

 

Konflikt kończy się rozejmem, kompromisem, porozumieniem. Zostają określone obowiązki i prawa obu stron. Każdy dba o swoje interesy, ale jest nadzieja, że te interesy już nie będą w konflikcie. Uczucia są wprawdzie ważne, ale ważniejszy jest rozsądek.

 

...Jako druga karta w rozkładzie

 

Widzisz świat na zasadzie: tu moje, a tu twoje. Zbytnią wagę przykładasz do tego, aby nikt cię nie uraził, nie wszedł na twoje terytorium, nie wyparł cię z twojej "strefy wpływów". Karta może wskazywać na przemożne poczucie zagrożenia i bycie otoczonym przez wrogów.

 

Jako trzecia karta

 

Właściwe rozwiązanie ma charakter prawny: należy formalnie ustalić prawa i obowiązki. Możliwe, że trzeba będzie uroczyście się umówić, co dalej; a może nawet konieczne jest spisanie formalnej umowy. Nie ma co liczyć, że twoi partnerzy się spontanicznie domyślą, o co ci chodzi i sami z siebie pójdą ci na rękę!

 

Czwarta karta

 

Ograniczają cię zawiści i zazdrości pochodzące z dawnych czasów, oraz jakieś nie rozwiązane w porę konflikty. Nie umiesz przekroczyć barier oddzielających cię od innych ludzi.

 

Piąta karta

 

Możesz liczyć na współprace ludzi, z którymi łącza cię związki formalne i organizacyjne: a więc nie tyle ważna jest rodzina i przyjaciele, co wspólnicy, środowisko zawodowe lub wynajęci doradcy (np. adwokat).

 

Szósta karta

 

Rozwój sytuacji korzystny dla wszelkich sformalizowanych związków. Zyskujesz wolna rękę do działania dzięki jasnemu określeniu praw i obowiązków.

 

Siódma karta

 

Natkniesz się na ludzi, z którymi nie możesz się "mieszać" - jak ogień z wodą.

 

Ósma

 

To, co się dzieje, możliwe jest dzięki pewnym milczącym porozumieniom, które powinieneś brać pod uwagę.

 

Dziewiąta

 

Dobry moment, aby w twórczy sposób i do końca wyjaśnić sobie wzajemnie własne stanowiska.

 

Dziesiąta

 

Prawdopodobnie weźmiesz udział w stowarzyszeniu lub organizacji.Jedenasta

 

Mnóstwo spraw niejasnych, nie uzgodnionych, "gdybań" i mniemań; budujesz na niepewnym gruncie.

 

Dwunasta

 

Jesteś dobrze określona częścią większej całości.

 

Trzynasta

 

Nie rozwiązane sprawy formalne i prawne zmuszą cię do powtórzenia pewnego odcinka twojego losu, ale tym razem już na serio!

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Wszystko jest zmienne a każda nawet najbardziej twórcza idea ma swoją drugą stronę jak odbicie w lustrze. Trzeba zaakceptować tą drugą stronę przedsięwzięcia. Trzeba mieć świadomość kosztów, które należy ponieść, świadomość wad danego pomysłu. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku na pewno to się uda bo ta ciemna strona została już zasztyletowana. Przesłanie tej karty to nie zrażanie się przeciwnościami w osiągnięciu celu, stawianie wszystkiego na jedną CZYSTĄ kartę, konieczność skonkretyzowania własnych myśli a wszystko to na pewno da efekt

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Oboje zastanawiacie się czy możecie zacieśnić wasz związek;

Możesz mu zaufać; uwierz w to co o tobie mówi;

Daj mu nadzieję choć przez chwilę, aż będziesz w stanie zobaczyć czy jest tym za kogo go uważasz;

Pomyśl o wyższej potrzebie trwania waszego związku; ciągle o sobie myślicie;

Całkowicie wierzycie we wspólną przyszłość;

Nigdy nie powinnaś! w niego wątpić gdyż to podważał jego zaufanie do ciebie; Naucz siej mu ufać, a będziesz mogła z łatwością kontrolować wasz związek.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Opis:

 

Na dwóch kartach widzimy postać ze skrzyżowanymi na piersi rękoma, trzymającymi nieruchomo 2 miecze. W talii nieobrazkowej, jaką jest Thoth, widzimy je po prostu skrzyżowane w geście pokoju. Napis na tej karcie oznacza właśnie "Pokój".

 

Znaczenie ogólne, w aspekcie zewnętrznym:

 

Jeśli mamy do czynienia z sytuacją wymagającą naszej interwencji, zmiany, to jeśli kartą reprezentującą tą sytuację zewnętrzną jest 2 Mieczy, to z pewnością będzie ona trudna do rozwiązania. Największą trudnością jest jej dwoistość, jakieś dwie ścieżki wyboru (widoczne na trzeciej karcie), jednakowo przez nas preferowane. Zamknięta poza postaci z karty (często malowana z zamkniętymi oczami) może też mówić, że sytuację tą trudno "ugryźć", trudno rozwiązać i nie ma widoków na jej szybkie załatwienie. Mogą być na to dwie drogi, gdzie nie wiadomo która jest lepsza.

 

Znaczenie ogólne, w aspekcie wewnętrznym:

 

Karta w tym aspekcie mówi o naszych wewnętrznych dylematach, rozdarciu. Często wskazuje na nieumiejętność podejmowania decyzji, przechylanie się raz na jedną, a raz na drugą stronę. Mówi też o naszym zaślepieniu, świadomych lub podświadomych dążeniach do nieodkrywania prawdy - mówi o zamykaniu na nią oczu (zwłaszcza z 8 Mieczy). Z obawy przed bólem, zranieniem itd.

 

Jako osoba:

 

Osoba emocjonalnie chłodna, zamknięta na innych. Jeśli wychodzi jako "karta serca" w rozkładzie, mówi o nieprzygotowaniu do wejścia w nowy związek, sercu zablokowanym na nowe, ciepłe znajomości.

 

Jako karta związku:

 

Mówi o bardzo dobrej komunikacji między partnerami, ich dogadywaniu się (jak przystało na kolor Mieczy). Odkrył to Crowley portretując ją jako kartę "pokoju", a więc zgody, dobrych umów, tworczej współpracy. Pamiętaj: karty dwoiste na ogół osłabiają potencjał pojedynczych osób, ale jeśli mówią o związkach, to są to dla nich najlepsze karty.

 

Jako karta na pracę:

 

Mówi o konieczności przełamania bezczynności - żeby coś znaleźć trzeba szukać, a nie oddawać się bezustannym wątpliwościom. Jeśli pytamy o konkretne miejsce pracy mówi, że raczej nie jest ono przyjazne i otwarte na przyjęcie kolejnej osoby do swojego grona. Odpowiedź na pytanie o pracę w tym miejscu będzie więc wtedy odmowna.

 

Znaczenie użytkowe:

 

Karta płuc i chorób z nimi związanych oraz wszystkiego, co w naszym ciele dwoiste z chorobami na tle nerwowym. Może więc również mówić o stanie nerwów np. obwodowych w naszych kończynach. Zgodnie ze znaczeniem samych Mieczy, karta ta może wskazywać również na: konieczność 2 zabiegów, operacji; 2 zespoły w jakiejś firmie (np. informatycznej) lub dwie osoby tam pracujące (pytanie i pozostałe karty określą kontekst i znaczenie tego faktu); 2 sprzeczne informacje, które do nas docierają w związku z jakąś sytuacją lub po prostu dylemat.

 

W sytuacjach dynamicznie rozwijających się zapowiada przestój, czas na przemyślenie i odpoczynek, jest więc pomyślną kartą, kiedy tego właśnie nam w tej chwili potrzeba. Nie ma bowiem w tarocie kart złych i dobrych, wszystko zależy od kontekstu, tego czego oczekujemy i pragniemy.

 

 

Studium tarota #1: Dwójka Mieczy

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • Maestro

II(2) Mieczy Kiedy w rozkładzie kart pojawia się Dwójka Mieczy, znaczy to, że emocje nie będą miały do nas dostępu i będziemy spoglądać na świat chłodnym okiem. Konieczność dokonania wyboru poprzez dokładna analizę

 

Lęk przed zmianami, konieczność podjęcia decyzji i jednocześnie obawa przed dokonaniem wyboru, czy działaniem, która powoduje odwlekanie, odkładanie spraw na później. Udawanie, że problem nie istnieje, oszukiwanie się, tłumienie wszystkiego w sobie, impas, czekanie na rozwój sytuacji, brak działania, pasywność, napięcie, blokada, coś nas powstrzymuje. Jest to również oznaka zamknięcia się w sobie, chłodu emocjonalnego, skupiania się na własnych myślach, wycofania z pewnych spraw.

 

Jeżeli dwoje ludzi pyta o swoją przyszłość, karta ta zachęca do tego, aby własne sprawy ułożyli w sposób formalny. Jeżeli ktoś wstępuje w związek małżeński, karta ta każe mu zadbać o swoje prawa majątkowe.

 

Uczucia + przyjazn w nieszczęsciu, wewnętrzne rozdarcie i konieczność dokonania wyboru, obawa przed rozłąką, zawieszenie broni,

- zdarada, kłamstwo, rozłaka, brak uznania,

 

Dwójka Mieczy jest bardzo dobrą wróżbą przy zawieraniu spółek w biznesie. Dwójka Mieczy oznacza porozumienie, które następuje po okresie walk i sprzeczności. Oznacza wytyczenie linii granicznych; głosi, że strefy wpływów zostały podzielone, wspólne obowiązki ustalone, że zawarto kompromis i podpisano umowy.

 

W Dwójce Mieczy jest zapisana nauka, rozpoczęcie jej na drugim fakultecie, każdy konflikt można zakończyć porozumieniem i z każdym wrogiem można dojść do zgody, korzystnej dla obu stron. Ale również karta ta poucza, że kiedy z kimś drugim łączymy swój los, należy mimo tej wspólnoty dbać o własny interes.

 

Symbolizuje ulgę, spokój, odprężenie po negatywnych przeżyciach, talent dyplomatyczny, podjęcie drugiego nurtu nauki. Triumf nad przeciwnościami losu, umiejętność łagodzenia konfliktów, talent dyplomatyczny, duża aktywność intelektualna,

 

II Mieczy + są duże możliwości jednak intelekt pozostaje jeszcze pasywny. Przygotowanie ale bez odpowiedniego zagłębienia, przygotowania, konieczność dokonania wyboru, zawieszenie broni, wsłuchanie w siebie, chęc pozniania siebie, rozpoczecie nauki na drugim fakultecie, powolna kariera, analiza za i przeciw, zastój urzędowy lub trudności, przyjażń w nieszcześciu, obawa przed rozłąką, chwilowa poprawa, choroba, zamknięcie w sobie, blokada emocjonalna, nauka na dwoch fakultetach, dyskusje, rozmowy, kłotnie, blokada, zahamowanie, niemożność podjęcia decyzji,

______________________________________________________________________________________________

CZAS: miecze - czas trudny do określenia

 

ZDROWIE: płuca, choroby płuc,

 

KLUCZE- dwie strony medalu, dwoistosć natury ludzkiej

__________________________________________________________________________________________

NEGATYWNE ZNACZENIE

 

Pozycja odwrócona - brak koncentracji, konieczność uzupełnienia wykształcenia, głupota, lenistwo, zły okres na działanie, niemożność dokonania wyboru, kłopoty, przykrości, niezgoda, bra koncentracji, naduzycie zaufania, fałsz obłuda dwulicowość, ucieczka od ludzi, niedobre decyzje, nieustabilizowana sytuacja zawodowa, opoźnianie sie awansu, przerwanie nauki, plotki, zdrada, klamstwo, rozłaka z partnerem, papiery urzędowe pozew do sadu, brak taktu, fałszywy podpis, zawiadomienie o smierci, mściwość,

 

W negacji - plotki, zawieszenie działań - w każdej dziedzinie, niemożność dokonania wyboru, chorobliwa ambicja, straty materialne, związki z nieuczciwymi ludźmi, uwolnienie od spraw trudnych, ale w niewłaściwy sposób.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Blokada emocjonalna, wyczekiwanie, mediacje.

 

Uczucia

Jest to dosyć trudna karta oznaczająca pewnego rodzaju blokadę emocjonalną, zamknięcie się w sobie i cierpienie. Może oznaczać nagłe wycofanie się ze spraw, aby móc w spokoju i ciszy oddać się analizie sytuacji albo po to aby zupełnie odciąć się od problemów udając, że ich nie ma. Jeśli już zdecydowałeś się na chwilową samotność i unikasz konfrontacji z sytuacją, to wykorzystaj ten czas na zastanowienie się nad dręczącymi Cię problemami, przeanalizuj wszystkie „za” i „przeciw”, pomyśl też nad przyczyną tego stanu rzeczy i spróbuj określić jakie jest najlepsze rozwiązanie sprawy, jednak nie udawaj, że problemu nie ma i nie próbuj uciekać od tego, co Cię przeraża. Możliwe, że w tej chwili czujesz się samotny, zraniony i zablokowany. Karta oznacza zmęczenie pewną trudną sytuacją i próbę uspokojenia umysłu i kipiących emocji poprzez blokadę emocjonalną bądź negowanie problemu. Dwójka mieczy to także karta mediacji, próba pogodzenia dwóch stanowisk, umiejętność obiektywnej oceny, negocjacje, czasami takie, które do niczego nie prowadzą i w wyniku niemożności pogodzenia dwóch różnych stanowisk następuje zastój. Czasami pojawia się konieczność zaangażowania w sprawę osoby postronnej, sprawiedliwej, obiektywnej. Należy zasięgnąć opinii specjalisty, bądź osoby ze zdrowym podejściem, mądrej, bardziej doświadczonej, która nie będzie podchodzić do sprawy czysto emocjonalnie. Jeśli nie możemy poradzić sobie z problemami to pozwólmy sobie na odpoczynek aby nabrać trochę oddechu i siły, ale nie zwlekajmy z podjęciem decyzji zbyt długo. Po czasie wycofywania się powinniśmy wznowić działania zmierzające do naprawy obecnej sytuacji i wyjaśnić nieporozumienia. Karta dwójka mieczy może oznaczać skomplikowane mediacje małżeńskie, które nie przynoszą rezultatów i w efekcie wycofujemy się bo tak nam łatwiej, poza tym boimy się kolejnego zranienia. Myślimy, że izolacja pomoże nam tego uniknąć, trwamy więc samotnie ze swoim bólem i myślami, zamknięcie w sobie i coraz jest nam coraz ciężej ponownie otworzyć się na świat, być może popadamy w depresję, nie zdając sobie z tego sprawy. Być może targają nami sprzeczne uczucia i myśli, trwamy więc w bezruchu i nie robimy nic, odczuwając jednocześnie ogromne napięcie wewnętrzne. Jaka karta porada, w zapytaniu jak mamy postępować, pojawienie się dwójki mieczy zaleca większą ostrożność, sytuacja wymaga dokładniejszego przyjrzenia się jej. Zastanów się nad sprawą, wycofaj się na chwilę z konkretnych działań, zanim ich dokładnie nie przemyślisz. Być może nie widzisz pewnych spraw, które są dosyć istotne albo świadomie przymykasz oko na pewne rzeczy, które w rzeczywistości powinny Cię zaniepokoić. Pojawienie się tej karty oznacza, że musimy przezwyciężyć w sobie lęk, który nas paraliżuje. Tylko odważne stawienie czoła sytuacji pomoże nam się odblokować i pokonać ten strach.

 

Finanse

Karta może oznaczać zastój w sprawach zawodowych. To trudne negocjacje, które do niczego nie prowadzą, gdyż decyzja do podjęcia jest niezwykle trudna. Karta oznacza problemy na gruncie zawodowym, które sprawiają, że popadamy w coraz większą apatię i zniechęcenie. To także brak zdecydowania, sprzeczność interesów, konflikt, konieczność podjęcia ważnych decyzji, problem z wyborem tego, co właściwe. Być może pracujemy w trudnym środowisku i problemy stają się dla nas trudne do udźwignięcia. W konsekwencji czujemy się coraz bardziej zmęczeni, sfrustrowani i nic nas nie cieszy. Uciekamy od problemów wycofując się, unikamy konfrontacji albo godzimy się na wszystko, byle tylko uniknąć konfliktu. To także dodatkowe trudności, które się pojawiły, problemy zawodowe, długotrwale bezrobocie, które sprawia, że popadamy w coraz większą apatię i izolujemy się coraz bardziej od naszego otoczenia. Karta wskazuje także na inne problemy związane z naszą karierą, biznesem, z nauką bądź z innymi ważnymi dla nas przedsięwzięciami. To trudności, które wywołały w nas zniechęcenie i chęć rezygnacji. Czujemy się bezradni i zmęczeni tym wszystkim, coraz trudniej jest nam stawić czoła trudnościom. Pojawienie się tej karty oznacza, że dla naszego dobra powinniśmy zmierzyć się z tym, co nas przeraża i osłabia nas od wewnątrz.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

Wszystko jest zmienne a każda nawet najbardziej twórcza idea ma swoją drugą stronę jak odbicie w lustrze. Trzeba zaakceptować tą drugą stronę przedsięwzięcia. Trzeba mieć świadomość kosztów, które należy ponieść, świadomość wad danego pomysłu. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku na pewno to się uda bo ta ciemna strona została już zasztyletowana. Przesłanie tej karty to nie zrażanie się przeciwnościami w osiągnięciu celu, stawianie wszystkiego na jedną CZYSTĄ kartę, konieczność skonkretyzowania własnych myśli a wszystko to na pewno da efekt.

 

Źródło: strona internetowa:Arkana Małe*-*MagiaTarota.info - Tarot Numerologia Horoskop Astrologia

 

Blokada, zahamowanie, niemożność podjęcia decyzji

 

Źródło: strona internetowa:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

 

 

+ precyzja myślenia, wysokie zdolności intelektualne, umiejętność koncentracji, trafny osąd, stałość, wyzwanie, stan napięcia, równowaga

- zachwiana równowaga, brak decyzji, tchórzostwo, niestabilność, dyskomfort, dekoncentracja, błąd

 

Źródło: strona internetowa:Strona Domowa

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Vampirella

Dwójka Mieczy – SPOKÓJ

 

Już po sprzeczce, ale wciąż czuć napięcie; działania czasem egoistyczne, czasem altruistyczne.

Sprzeczności wewnętrzne charakteru, siła w cierpieniu, przyjemność po zaznanym bólu. Poświęcenie i kłopoty które dodają siły, co symbolizuje na karcie róża, tak jakby piękno rodziło się w bólu. Umowa, przywrócony pokój; prawda i nieprawda; smutek i współczucie. Pomoc słabym; zagłodzenie; sprawiedliwość; altruizm; także tendencja do czynienia afrontów po tym jak usłyszało się przeprosiny; krzywda, gdy chciało się dobrze; składanie podań; także brak taktu i zadawanie uporczywych pytań; gadulstwo.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
Guest gość5

2 mieczy- w pytaniu czy zobaczę się z daną osobą twarzą w twarz- pokazała mi, że widzieć widziałam- ale ta druga osoba mnie nie widziała (opaski na oczach:))

 

mi 2 denarow z 2 mieczy wahanie i "bicie sie" z wlasnymi myslami

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

”Karta ta wskazuje na sytuacje naznaczone uporczywym, dręczącym zwątpieniem. Pokazuje rozpaczliwą próbę uzyskania, na poziomie intelektualnym, jednoznacznej postawy i stanowczości. O rzeczywistej chęci posiadania tych cech można jednak mówić tylko wtedy, jeśli nasze rozpoznania zaistnieją także na poziomie uczuć. Ten obszar podświadomości, na karcie przedstawiony przez morze i księżyc, jest odcięty. Skrzyżowane miecze- granice intelektu - bronią tam dostępu. Obrazem tych 2 mieczy znamionuje nieprzyjemną sytuację, w której znajdziemy się, jeśli będziemy uporczywie zabiegać o klarowne zrozumienie, bez wsłuchiwania się w wewnętrzny głos. 2 mieczy znamionuje nieprzyjemną sytuację, w której znajdziemy się, jeśli będziemy uporczywie zabiegać o klarowne zrozumienie, bez wsłuchiwania się w wewnętrzny głos. 2 mieczy jest diametralnym przeciwieństwem Arcykapłanki (II), choć obie karty zilustrowane są taką samą pozycją siedzącą. Niebieskie odcienie, charakterystyczne dla intuicyjnej siły Arcykapłanki, tutaj znalazły się w tle. Sama osoba siedzi w obszarze szarym, który wydaje się wyrażać <<bladość>> myśli, niepewność, <<szarą teorię>>. Tę niszcząca (zagryzającą) zaufanie siłę zwątpienie w bajkach pokazuje postać wilka.

 

 

w życiu zawodowym- 2 mieczy mówi, że doszliśmy do punktu, w którym ogarnęło nas głębokie zwątpienie co do dalszego sposobu postępowania, równocześnie jednak stanowczo odżegnujemy się od zaufania własnej intuicji. To metodyczne zwątpienie może co prawda w zaistniałej sytuacji dostarczyć nam cennych informacji, jeśli jednak nie udzielimy potem głosu uczuciom, nie wyniknie z tego ani jednoznaczna postawa, ani przekonywujące działanie.

 

na poziomie świadomości- karta ta wyraża duże zdolności analityczne. Dzięki ostrości intelektu możliwe jest rozwiązanie nawet kompleksowych uwikłań przez podzielenie ich na możliwe do ogarnięcia, cząstkowe obszary. Sygnalizowanie 2 mieczy niebezpieczeństwo leży w tym, że na końcu staniemy się sparaliżowani przed strefą pojedynczych skorup, nie widząc, w jaki sposób można je poskładać w całość. Bez dostępu do morza, które symbolizuje całość, dotrzeć możemy tylko do coraz bardziej przeintelektualizowanych, choć częściowo świetnych, rozpoznań - nie znajdziemy jednak spokoju wewnętrznego. Rygoryzm takiej postawy wyrażony jest w sławetnej sentencji wielkiego sceptyka Kartezjusza: <<Wszystko co jest tylko prawdopodobne, jest prawdopodobnie nieprawdziwe>>.

 

 

W związkach osobistych- karta ta ce****e wewnętrzne rozbicie, sceptycyzm, niechęć lub nieumiejętność podejmowania decyzji. Taki stan ducha należy potraktować poważnie, ponieważ nośne dla związku uczucia: miłość, zaufanie i poczucie przynależności - zagrożone są zjadliwą trucizną zwątpienia. Jednak w niektórych sytuacjach to zwątpienie może okazać się jedynym pomocnym środkiem prowadzącym do uwolnienia się z dokuczliwych sideł. W takich przypadkach środek ten powinien być zastosowany jak silnie działające lekarstwo - tylko w celu rozwiązania problemu. W żadnym wypadku nie można dopuścić do tego, by używanie leku stało się przyzwyczajeniem."

 

 

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego.

Link to comment
Share on other sites

 • Maestro

2 Mieczy w połączeniu z Asem Mieczy pokazała mi, ze ktoś dosłownie przymknął oko na wyjaśnienia, nie chciał zauważyć, ze racja była po mojej stronie..

 

Wszelkie podwójne organy (związane z głową, oddechem), oczy, uszy, zatoki, przeziebienia, problemy z płucami, oskrzelami

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
Guest björn

W pytaniu o pewną osobę, karta pokazała jej pobyt w ośrodku zamkniętym poza miastem na terapii (silna depresja, nerwica lękowa).

Zasłonięte oczy na karcie w praktyce objawiły się więc jako odcięcie od świata, bodźców zewnętrznych (= pewnego rodzaju zaślepienie).

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

2 mieczy pokazała mi mężczyznę pomiędzy dwiema kobietami, które o sobie nic nie wiedziały (zawiązał im oczy).

W pytaniu: "jak on mnie widzi?" pokazała, że jestem zaślepiona, nie dostrzegam drugiej strony medalu;-)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest Euterpe

ostatnio jako opis sytuacji (np. w pytaniu "jak to dalej będzie się układać?") pokazuje mi:

- porozumienie

- niemą umowę (jak w tajemnicy poliszynela)

 

 

czas: około 2 miesiące od postawienia kart, maj

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

2 Mieczy: "Wybieranie". Nie panikowanie,trudny ale słuszny wybór,zabezpieczenie tyłów.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

2 Mieczy:

Reakcja zachodzi na poziomie głowy, intelektu. Harmonię osiągniemy dzięki porozumieniu w sposób czysto logiczny, gdy wyrazimy zgodę na kompromis, przyjmiemy warunki umowy. Zachęca nas do dbania o swoje sprawy w sposób formalny.

2 mieczy zamyka człowieka na uczucia i namiętność.

W takich układach nie ma miejsca na sentymenty. Podpisanie umowy, rozważanie, próba połączenia myśli i uczuć, chłód emocjonalny, zamknięcie się w sobie, rozważanie, konflikt wewnętrzny.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

W energii 2 Mieczy:

- ogromna bitwa na myśli: zrobić,czy nie zrobić tego,co dla mnie najważniejsze na świecie

- analizowanie po 100 razy

- ogromne emocje i uczucia,serce bije jak szalone i podpowiada by: ZROBIĆ, a rozum koncypuje...i koncypuje

- może lepiej będzie gdy zrobię tak...a może jednak nie...

- strach przed zrobieniem ważnej dla nas rzeczy + milion myśli oraz wyobrażenia o tym,co będzie jeśli tak...a co,jeśli inaczej...

- konieczność decyzji,wybranie jednej z opcji

- Miecze lubią prędkość dlatego często decyzja musi być podjęta szybko / na szybko

- ukrywanie / skrywanie ogromnych uczuć w sercu do kogoś,przyspieszone bicie serca na jego widok i jednoczesne zachowywanie się zupełnie odwrotnie,chłodno i oschle,bo strach tak nas paraliżuje w tej energii,lub nie umiemy się przełamać

- sprzeczność tego,co w nas środku ( w sercu),a tego,co okazujemy na zewnątrz

 

W energii 2 Mieczy + 9 Mieczy:

- tak jak wyżej + ogromny strach,wręcz panika

 

2 Mieczy - Słowa Klucze:

 

PROSTA: utrzymywanie spokoju (siłą),wewnętrzna bariera,niezdecydowanie

 

ODWROTNA: Podjęcie złych decyzji,konflikt interesów,fałsz,

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

2 MIECZY

 

BLASKI: zawieszenie broni, rozczarowanie, zwątpienie, wycofanie emocjonalne, blokada emocjonalna, zamknięcie w sobie, odcięcie się od świata zewnętrznego, wsłuchanie w siebie, chęć poznania siebie, poznania swoich wewnętrznych konfliktów, próba połączenia dualności w sobie, wrogość, oziębłość emocjonalna, choroba.

 

CIENIE: fałsz, obłuda, dwuznaczność sytuacji, niewierność, niedobre decyzje, nieumiejętność połączenia w sobie dualności, sprzeczności, brak tolerancji, mściwość, zamknięcie w swoim sztywnym świecie poglądów, odmowa innego spojrzenia na siebie i świat, ucieczka od ludzi.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Niestety bardzo często prześladuje mnie ta karta :_smutny:

 

Pokazuje mi taką blokadę emocjonalną. Podczas spotkań to jestem taka wycofana,nie mam ochoty brać udziału w rozmowie.Moje myśli błądzą gdzieś indziej. Najchętniej to spędziłabym ten dzień w domu z dala od ludzi.

Takie też bicie wewnętrzne ze sobą, zastanawiam się co zrobić,jak postąpić, którą opcję wybrać.

Niestety wszystko dzieje się w głowie, brak tutaj jakiegokolwiek działania.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...

Na pytanie co czułam do kogoś wypadła 2 mieczy, z tego co widzę zgadza się: czułam strach przed tym, ze znajomosc zakończy się ( i zakonczyla) , bylam tez dyplomatyczna w pewnych sprawach, nastepnie musialam podjac decyzje odnosnie znajomosci (poniekad nie mialam zbytnio pola manewru, bylam przymuszona do czegos) a takze doslownie MIALAM TOTALNE KLAPKI NA OCZACH, ludzie mi tłumaczyli, a ja swoje, choć wiedziałam,ze nie ma w tym logiki. Wielkie uczucia, których początkowo nie potrafilam "ogarnac", nigdy wcześniej ani później nie czułam czegoś takiego przy innych facetach, kazde inne uczucie wydaje sie byc blade,jałowe w porownaniu do tamtego

 • Like 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 2 years later...
 • 4 months later...
 • Moderator

2 mieczy

U Waita mamy siedzącą tyłem do morza kobietę z zasłonietymi oczami i skrzyzowanymi dłońmi na piersi A w dłoniach trzyma miecze.

U Crowleya karta nosi nazwę Pokój (Ale nie sensie pomieszczenia tylko bardziej spokój).

na większości talii obrazek jest wariacja tego co przedstawił Wait. Jest to troche niespójna ilustracja tego co niosą ze sobą dwójki czyli dwoistość A dwór mieczy wskazuje na myśli. Intelekt. Zatem łącząc znaczenie dwójki z żywiołem karta oznacza pewien stan napięcia wynikający ze sprzecznych myśli, to dylemat ale taki bardzo zero jedynkowy np. Zrobić to czy nie zrobic. Zerwac zwiazek czy zostac w nim. Zmienic prace czy nie. To jest karta swiadomej decyzji. Ale wybor w tej karcie to chlodna analiza sytuacji. Te skrzyzowane miecze oznaczają że emocje nie mają tutaj dostępu. 

Talia Wheel of the Year ładnie to pokazuje. Dwóch mężczyzn walczy ze sobą mieczami. A więc mamy konflikt intelektualny. To wojna myśli. Konieczność zawarcia kompromisu. 

Talia Tarot 78 drzwi przedstawia ciekawy obrazek jak dziecko niemowlę podrzucone jest pod drzwi domu zakonnego, w progu stoi zakonnica.... oczywiście karta może mówić w tym przypadku o wpadce, o niechcianym dziecku. O tym że mamy jakiś problem I co od siebie odsuwamy. Jednak w znaczeniu ogolnym jest to zaskoczenie problematyczna sytuacją gdzie musimy cos zrobic, podjąc decyzje. Właściwie to ktos juz za nas podjac decyzje bo przeciez nie zostawimy tego dziecka samego.

W znaczeniu ogólnym karta mówi że trzeba podjąć decyzję. A stan w którym się znajdujemy to stan napięcia, leku.

W sprawach zawodowych to karta trudnych negocjacji, trudnych rozmów, konfliktów ale takich merytorycznych. To nie jest sprzeczna. To jest po prostu inne spojrzenie na daną sprawę.

W sprawach finansowych są to sytuację kiedy nie mamy dostępu do naszych pieniędzy. Np. Karta w bankomacie nie działa. Albo nie możemy zalogować się na swoje konto. 

W sprawach związkowych ta karta oznacza impas. Sama w sobie nie mówi o związku. Bardziej o takiej sytuacji, w której dwoje ludzi wyczuwa do siebie dystans. Niby jakaś relacja jest ale wyczuwam dystans, obawę, nie wiemy co dalej z tym zrobić. W kwestiach seksu to na ogół brak zbliżenia, a jeśli już to seks przemocowy, z zawiazanymi oczami, taki gdzie ktoś się boi, nie chce tego seksu, kompletny brak. uczuć.

Jeśli chodzi o zdrowie są to organy parzyste w obrębie głowie. Oczy, uszy.

Jeśli chodzi o charakter osoby to zwykle osoba defensywna, wycofana, zlękniona (taki trochę Waldemar Pawlak, który wiecznie wygląda jak wystraszony).

Jeśli chodzi o miejsca to tam gdzie jest ciemno, półmrok przy czym na otwartej przestrzeni. 

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Ava55

dodam jeszcze, ze często odbieram 2 mieczy jako odcięcie się od czegoś - nie wycofanie, ale odcięcie - jak zastawienie się mieczem, tu nawet dwoma  - takie mocne "NIE"

Edited by Ava55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...