Jump to content

3 Mieczy


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 3 Mieczy:

 

Karta symbolizująca smutek, rozczarowanie, zranienie, zdradę. Cios w serce, konieczność przeżycia smutku, separacja, rozłąka, rozstanie, poczucie zranienia, krzywdy, bolesna kłótnia, stare rany, które ciężko zagoić, czasem karta oznacza interwencję chirurgiczną.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

3 mieczy – pozycja prosta – podróże związane z pracą, delegacje; spotkania z ludźmi o takich samych poglądach; tak zwana „dobra prasa”, reklama w prasie; umiejętność wyciągania i formułowania wniosków; umiejętność zapamiętywania faktów i cytatów, łatwe pamięciowe przyswajanie wiedzy; swobodne operowanie słowem, umiejętność przekonywania innych do swoich racji.

 

3 mieczy – pozycja odwrócona – zamieszanie, komplikacje, rozczarowania; błąd w myśleniu; przeintelektualizowanie problemu; niemożność znalezienia innego wyjścia; kłopoty w posługiwaniu się słowem; niemożność sformułowania myśli; „zła prasa”; skandale, oszczerstwa; nieprecyzyjne informacje, dezinformacja, celowe wprowadzenie w błąd.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

3 Miecze - strata, żałoba, konieczność pogodzenia się z nieuchronnym losem. Opuszczenie, ból po stracie. Samotność.

 

Odwrócona: odejście z własnej woli, żal do kogoś, rezygnacja z dalszej walki o swoje interesy. Dobrowolnie wybrana samotność daje siłę. Świadomość popełnionego błędu, przyznanie się się do winy.

 

Ból. Rozczarowanie. Utrata nadziei. Rozpad. Zamęt uczuć i myśli. Rozstanie. Ciężkie zmagania. Żałoba. Utrata współmałżonka, dziecka, kogoś bliskiego.

 

Odwrócona: Rozterka duchowa. Zakłopotanie, zmieszanie. Błąd. Blokada. Samotność wynikająca z choroby umysłowej lub z przeżytych cierpień. Potrzeba ratunku, a zarazem odtrącenie pomocy niesionej przez otoczenie.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Makrela
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

3 Mieczy - podróże związane z nauką lub pracą, delegacje, dokształcanie się, pamięciowe przyswajanie wiedzy, umiejętność przekazania posiadanej wiedzy.

 

3 Mieczy (odwrócona) - ironia, rozczarowania, zamęt myślowy, błąd w myśleniu, słaba pamięć, kłopoty w posługiwaniu się słowem, oszczerstwa, nieprecyzyjne informacje.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Zawód, niepowodzenie, rozstanie. Oto 3 Miecze i 3 informacje. Na pewno boli to doświadczenie. Warto popłakać i nie blokować w sobie rozczarowania i bólu z tym związanego. Ale nie za długo. Życie idzie nadal, daje Ci nowe możliwości. Nie przegap ich.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

3 MIECZY-

karta zlych slow ,plotek ,ktore rania ,

zranienia ,ktore pozniej wychodza nam na dobre

 

3 mieczy odwrocona-

gorycz,rozczarowanie,

konflikty

ludzie nam nieprzychylni,

klopoty ze zdrowiem,skandale,oszustwa,

zle opinie o nas

 

Trójka Mieczy

czyli: najpierw zniszczyć, budować potem

Trójki w tarocie to bardzo dynamiczne karty: jeżeli w rozkładzie kart pojawia się któraś z trójek, znak to niechybny, że zaraz coś zacznie się dziać - że istniejący stan rzeczy jest niestabilny i niepewny, a może nawet grozi wybuchem.

 

Czym będzie ten wybuch? Gdy pójdziesz śladem Trójki Kijów, wtedy postawisz na swoim, powiesz: ja tak chcę i już, i pewnie wyruszysz na spotkanie Wielkiej Przygody.

 

Gdy pójdziesz śladem Trójki Pucharów, odrzucisz rozumowe racje i pójdziesz za głosem serca. A ów wybuch, o jakim mowa, będzie wybuchem namiętności ku pewnej osobie.

 

A czy grozi Trójka Mieczy? Miecze w tarocie to intelekt, rozum, logika. Trójka Mieczy mówi więc, że zaraz zapanuje porządek podyktowany przez rozum i logikę. Niestety, dla wielu zainteresowanych oznacza to, że... trzeba uciekać!

 

Dlaczego? Popatrzmy na nasz świat... Nasze czasy są rozkochane w Rozumie i Logice. W ślad za Rozumem idzie Władza, Technika i Bogactwo. Niewątpliwym dziełem Rozumu są np. autostrady. Ale tam, gdzie pobiegną betonowe pasy, wcześniej wejdą spychacze i koparki, wyrwą drzewa z korzeniami, poranią powierzchnię ziemi, zedrą glebę, zniszczą wszelkie życie. Dziełem Rozumu są francuskie ogrody, gdzie krzewy i kwiaty rosną w równych, geometrycznych figurach. Ale zanim je posadzono, trzeba było zniszczyć całą żyjącą wcześniej roślinność. Amerykanie zbudowali na całym kontynencie swoją wspaniałą cywilizację. Ale wcześniej zgotowali zagładę Indianom, którzy żyli z tą ziemią w harmonii.

 

O tym właśnie mówi Trójka Mieczy: mówi, że czas dojrzał do tego, aby zaprowadzić rządy Rozumu, wprowadzić pewien ściśle obmyślony ład. Ale aby tak się stało, wcześniej trzeba wyczyścić miejsce do gołej ziemi. Zanim rolnik zasieje, wypala gęstwinę i pozostawia popioły.

 

Trójka Mieczy oznacza czas generalnych porządków, podczas których nie ma miejsca na sentymenty i uczuciowe przywiązanie. Mówi ona, że przyszłe tworzenie dziś zaczyna się od niszczenia.

 

Trójka mieczy mówi też o tym, że pytający ma w sobie wiele zapału i wiary w swoje plany. Wiary, która może być fanatyczna i ranić czyjeś uczucia. To może być poczucie misji, kiedy wierzymy tylko we własne racje. Gdy rządzi Trójka Mieczy, nie ma kompromisu. Tylko jedna strona ma rację - druga, słabsza, musi się z tym pogodzić.

 

Energia tej karty skłania też do tego, aby się przechwalać, trąbić o sobie, reklamować się. Komuś, kto jest natchniony tą energia, wydaje się, że wiele może - i skłonny jest przeceniać swoje siły.

 

Aleister Crowley zatytułował tę kartę Troska - bo kiedy działają energie tej karty, jedni są zatroskani tym, czy uda im się wprowadzić swoje plany w życie - a drudzy troszczą się o to, by nie znaleźć się po stronie przegranych.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Trójka Mieczy czyli Przyszłe Tworzenie Dziś Zaczyna się od Niszczenia

Trójki to karty skłaniające do działania, do inicjatywy i ruchu naprzód. Miecze symbolizują porządek Rozumu. Zanim zapanuje Rozum i Logika, pole pod ich budowle musi zostać wyczyszczone do gołej ziemi. Taka jest najkrótsza definicja Trójki Mieczy. Co oznacza ta groźna karta w poszczególnych pozycjach rozkładu?

 

Trzy Miecze na początku, jako ogólny obraz wydarzeń

 

Sytuacja dojrzała do generalnych porządków, do przebudowy, a nawet do rewolucyjnych zmian, które zaprowadzą nowy porządek zbudowany według jednolitego planu. Nie ma miejsca na kompromisy, za to możliwa jest walka Nowego ze Starym, albo różnych nowych koncepcji.

 

Jako karta druga z kolei: to, co zagrażające

 

Nie ma wybacz i przepraszam. Cel uświęca środki. Kiedy buduje się autostradę, wycina się drzewa i płoszy ptaki. Działania przebiegają według planu, który nie bierze pod uwagę emocji, sentymentów ani odmiennych poglądów. Pod szczytnymi hasłami mogą się wyładowywać niskie instynkty.

 

Jako trzecia karta: jak postąpić?

 

Działaj tak, jak ci to nakazuje plan, logika i racje rozumu. Sentymenty odłóż na bok. Jeżeli konieczne jest niszczenie, postępuj jak ogrodnik, który, aby uzyskać plony, musi wyrwać chwasty.

 

Karta czwarta: wpływ przeszłości

 

Na całym przedsięwzięciu ciąży to, w jaki sposób zostało ono kiedyś zapoczątkowane: że jest ono "dzieckiem" rozumu i planu, który nie liczył się z emocjami, z tradycją, z duchem czasu i miejsca, z naturą. (Energia tej karty patronowała np. powstaniu Nowej Huty i zapory w Czorsztynie.)

 

Karta piąta: twoi partnerzy...

 

...reprezentują głos rozsądku, ale nie rozumieją twoich uczuć. Karta może świadczyć o tym, że ktoś drugi ma niezbitą, logiczną rację, której ty nie potrafisz się przeciwstawić, choćby nawet serce mówiło ci coś odmiennego.

 

Karta szósta: przyszłość, która wynika z obecnych wydarzeń

 

Pomyślna karta dla realizacji dobrze obmyślanych planów. Ale jeżeli poprzednie karty nie są korzystne, może wskazywać nadmiar reklamy i szumnych zapowiedzi nad realnymi dokonaniami.

 

Karta siódma: niespodzianki

 

Zaczną być realizowane szersze plany, które podważą twoje obecne zamierzenia i zmienią ocenę sytuacji. (Przykład: ktoś chce kupić działkę nad jeziorem, a nie wie, że tam będzie budowana elektrownia atomowa.)

 

Ósma: oczywista konieczność

 

Na twoją korzyść nie działają prawa logiki i obiektywny rozwój sytuacji.

 

Dziewiąta: to, nad czym warto pracować i rozwijać

 

Z tego, co się dzieje, należy wyciągnąć logiczne wnioski, bo oto życie daje ci dobrą (choć pewnie niełatwą) lekcję na przyszłość. Ucz się na błędach.

 

Dziesiąta: sens ogólny i społeczny

 

Nie patrz na własne straty; ważniejsze jest to, co inni zyskają na tym przedsięwzięciu.

 

Jedenasta: co się nie uda

 

Poświęcenia, straty, zranienie uczuć; wszystko to w imię jakiejś szczytnej idei; a wyniki i tak żałosne. (Dobrym przykładem jest los ludności Rosji Radzieckiej.)

 

Jako karta dwunasta: dodatkowe wskazówki

 

Przejrzyj jeszcze raz rozkład kart i odpowiedz, jaki logiczny plan za nimi stoi. To, co zapowiadają karty, nie jest kaprysem przypadku.

 

Trzynasta: następny etap

 

Kiedyś i tak przyjdzie walec i wszystko wyrówna.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To karta drobnych kłopot i drobnych spraw do załatwienia, które mogą stwarzać zamęt myśli i pewien dyskomfort psychiczny. Człowiek czuje się zraniony przez życie i ludzi w swoim mniemaniu. Człowiek nie może sobie poradzić z natłokiem informacji z zewnątrz, a najdrobniejsze sprawy życiowe mogą urosnąć do rango problemu i przysłonić główny cel. Bez sensu jest kierowanie całej aktywności intelektualnej na kłopot, który jest szczegółem nie wartym nawet zastanowienia się.

 

 

WRÓŻBY - TAROT

 

Uzewnętrznienie czegoś nowego w myśleniu, na przykład rozpoczęcie następnego rozdziału książki. Znaleźliśmy się w nowym programie badawczym w instytucie. Ogłosiliśmy publicznie nasze poglądy i napotkaliśmy aprobatę lub krytykę. Blaski mówią o nieuniknionym sporze i konflikcie. Zniszczenie tego, co przestarzałe, dla oczyszczenia terenu pod to, co przyjdzie później. Zniszczenie, przewrót, rozdzielenie i niezgoda, ale wszystko to z pozytywną perspektywą zbudowania czegoś lepszego. W cieniach przychodzi wojna, niezgoda, spór, konflikt, kłótnia, wrogość. Silne zaburzenia fizyczne lub psychiczne. Zerwanie rozejmu.

 

Otwierasz drzwi i widzisz swego partnera w czyichś ramionach. Podsłuchałeś swego najlepszego przyjaciela, jak wyśmiewa cię za twoimi plecami. Doszedłeś, że twój wspólnik oszukiwał cię przez lata. Ni z tego, ni z owego twój świat przewraca się do góry nogami. Jesteś ogłuszony, pełen niedowierzania i wreszcie masz złamane serce. Obraz Trójki Mieczy jasno opisuje ten nagły ból. Dosłownie czujesz, jakby ktoś wziął osty przedmiot i wraził ci go w serce. Wszystko, nawet tak nieistotne, jak błacha uwaga, można odczuć w ten sposób. Zauważ, że ta karta zwiera wyłącznie serce i trzy miecze. Gdy twoje serce jest złamane, czujesz, jakby to było wszystko, czym jesteś – otwarta rana.

W odczycie Trójka Mieczy często przedstawia paskudne podkręcone piłki, którymi niekiedy życie nas raczy. Zdrada, opuszczenie, odsunięcie, oddzielenie, odwrócenie losu. Te rany są bolesne, ponieważ ******ą, gdy najmniej się ich spodziewasz. Jeśli wyciągnąłeś tę kartę, możesz wiedzieć, do czego się odnosi, ale jeśli nie, to jest to znaczące ostrzeżenie. To jakby cos było nie w porządku w twoim Zycie, czego jesteś nieświadomy lub niechętny się dowiedzieć. Podkręcone piłki uderzają w nas, kiedy patrzymy w inną stronę. Uważnie przyjrzyj się swojej sytuacji. Rozmawiaj z ludźmi. Niczego nie zakładaj. Posłuchaj swego głosu wewnętrznego, pomoże ci zlokalizować problem.

Jest także możliwe, że rozważasz skrzywdzenie kogoś innego. Przy tej karcie myślę, że ważnym jest pamiętać, że każdy z nas jest zdolny do okrucieństwa. Wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy popełniamy błędy, czasami poważne. W końcu, wszystko, co możemy zrobić jest uwierzyć w dobroć życia i próbować pozostać wiernymi ideałom. Gdy się pomylisz, wybacz sobie i próbuj z kolei wybaczyć innym, ale, nawet lepiej, zażegnaj problem, zanim się pojawi.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

3mieczy-troska

Działania-zniszczenie tego co przestarzałe dla oczyszczenia terenu pod to, co przyjdzie później, działania oparte na słowie pisanym i mówionym

Praca-podróże związane z nauką lub pracą, rozszerzenie posiadanej wiedzy, poszukiwanie inspiracji do rozwoju , nieunikniony spór i konflikt, w wyniku którego dojdzie do oczyszczenia atmosfery.

Uczucia- zawód miłosny, bolesne doświadczenia, które mogą wyjść na dobre, uczucie głębokiego bólu, smutek,troska, rozstanie, utrata kogoś bliskiego, żałoba, rada trzeba dać sobie czas aby zabliźniły się rany po zadanych ciosach.

różne-umiejętność zapamiętywania faktów i cytatów, filozofia,"dobra prasa".

 

3 mieczy odwrócona

Działania- niezgoda, kłótnia, wrogość, zamieszanie, komplikacje, fiksacja-niemożność znalezienia innego wyjścia, celowe wprowadzenie w błąd, nieprecyzyjne informacje, oszczerstwa i skandale, nagromadzenie błędów i pomyłek, potrzeba ratunku, a jednocześnie odtrącanie pomocy.

Praca-nieporozumienia między wspólnikami, trudności w kontaktach z ludźmi.

Uczucia-nieporozumienia między współmałżonkami, chłód uczuć, niezgodność charakterów, duchowe oddalenie, samotność wynikająca z bolesnych doświadczeń,

Różne-przykra wiadomość w krótkim czasie, w chorobie albo zła diagnoza albo złe lekarstwo, wiadomość o pogrzebie.

 

D.Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Twoje życie Jest smutne, gdyż nie kochasz nikogo w chwili wróżenia;

Wiesz, że w miłości zawsze dostajesz mniej i uważasz to za niesprawiedliwe; Ból po rozstaniu;

Smutek z powodu tęsknoty za kimś;

Masz złamane serce; teraz plączesz, ale już niedługi skończą się powody tego płaczu;

Przykrości spowodowane złym obrotem spraw;

Musisz odejść! lub skończyć z osobą którą bardzo kochasz; on rani cię swoim zachowaniem, a ty płacząc pokazujesz mu swoją emocjonalni słabość;

Traktujesz ten związek zbyt serio;

Fizyczne cierpienia gdyż się ze sobą nie zgadzacie.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Ból, smutek, rozczarowanie.

 

Uczucia

 

Bardzo smutna ta karta, symbolizuje bowiem złamane serce i wiążący się z tym ból. Trójka mieczy to karta zranionych uczuć i prawdziwych bolączek sercowych. To cierpienia miłosne, które ciężko ukoić i takie, które zostawia ślady na sercu. To też symbol rozłąki, separacji, rozwodu, jednak oznacza, że rozstanie było konieczne, związek już się wypalił albo przynajmniej jedna osoba z Was nie czuła się spełniona w tym związku. Karta zawsze pokazuje sytuację kiedy ktoś zostaje zraniony, może to Ty jesteś osobą, która wiele wycierpiała, albo to Ty zadajesz ból? Być może tkwisz w związku, w którym oboje – Ty i partner, ranicie siebie nawzajem i doszliście do takiego etapu, w którym nie możecie tego zaprzestać. Karta w tym przypadku pokazuje jak bardzo wielką krzywdę robicie sobie nawzajem. Karta oznacza także zdradę, oszustwo, to trzecia osoba w związku, której pojawienie się przysparza nam cierpienia. Trójka mieczy zapowiada rozterki miłosne, trudne decyzje, które spowodują czyjeś łzy, to bolesne wyznania, rozmowy, wiadomości, które łamią serca. Karta często zapowiada koniec związku, rozstanie które mocno rani. Partner nagle odchodzi zostawiając bolesny ślad, Ty wciąż cierpisz, zamiast pogodzić się z bólem stale rozdrapujesz rany i uważasz, że nie ma wyjścia z sytuacji. W Twoim życiu zagościły smutek, gorycz, rozczarowanie. Możliwe, że tkwisz w trudnym związku i jesteś zawsze tą osobą, która dostaje mniej, czujesz się przez to pokrzywdzona, ponieważ mocno kochasz, a parter stale Cię rani. Trójka mieczy symbolizuje także trwający od dłuższego czasu ból po rozstaniu, dręczącą, długotrwałą samotność, która powoduje u Ciebie cierpienie. To także bolesna tęsknota za ukochanym. Jako karta porada oznacza konieczność pogodzenia się z tym, co się stało, to także konieczność odejścia od partnera, którego wciąż kochamy, ale związek nas wyniszcza i przynosi cierpienie. Nie przeżywaj bólu w nieskończoność, otwórz serce na innych, nawet jeśli w tej chwili, czujesz się mocno zraniony. Na szczęście każdy ból kiedyś przemija...

 

Finanse

 

Pojawienie się tej karty w rozkładach dotyczących spraw zawodowych i finansów niestety nie wróży najlepiej. Karta trójka mieczy nigdy nie jest pomyślną kartą bowiem zapowiada rozczarowanie, smutek, gorycz, niespełnienie. To wszelkie straty na polu zawodowym, tracimy szanse na awans, dostajemy wypowiedzenie, słyszymy mocno raniące słowa krytyki, nasze plany i pomysły rozsypały się na drobne kawałeczki, przedsięwzięcia okazały się porażką, egzaminy zostają oblane. Karta oznacza też sytuacje kiedy zostajemy oszukani, zdradzeni, ktoś w naszym środowisku zawodowym okazał się osobą fałszywą i spiskującą za naszymi plecami. Być może ktoś przypisał sobie nasze zasługi albo nasz projekt okazał się wielką klapą. Karta może wskazywać także na pracę w środowisku ludzi, którzy ciągle nas atakują i krzywdzą ostrymi słowami bądź innymi sposobami. To także niepowodzenia w negocjacjach i transakcjach, kryzys w firmie, spadek dochodów, dosyć wysokie kary pieniężne i inne ograniczenie, które nas załamują. W rezultacie odczuwamy wielki żal, napięcie wewnętrzne, dolegliwości fizyczne, czasami poprzez trudne sytuacje wpędzamy się w różne choroby. Karta trójka mieczy to smutek po porażce odczuwany dosyć dotkliwie. To skupianie się na negatywnych doświadczeniach, ale ważne by wyciągać z nich cenne lekcje na przyszłość a nie załamywać się i rezygnować ze wszystkich planów. Jeśli nagle znalazłeś się w trudnej sytuacji, z dnia na dzień straciłeś pracę, oszczędności życia, jeśli zostałeś oszukany to masz prawo do smutku i rozczarowania życiem, ale nawet jeśli coś się nam nie udało to pomyślmy o innych marzeniach i planach, może jest jeszcze coś innego co warto realizować i może tym razem się uda? Przyjrzyj się więc obecnej sytuacji i postaraj się zobaczyć co wartościowego nauczyło Cię bolesne doświadczenia, ponieważ w każdym nawet smutnym przeżyciu jest jakaś lekcja i cenna rada na przyszłość. Najważniejsze żeby po upadku podnieść się z honorem i nową nadzieją na to, że przyszłość będzie dla nas lepsza.

Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

3 mieczy

+ podróże związane z nauką i pracą, praca nad doskonaleniem własnej pamięci, rozpacz, ból, cierpienie po stracie bliskiej osoby, żałoba, rozpacz, zniszczenie związku

- celowe wprowadzenie w błąd, komplikacje, rozczarowania, zamęt myślowy, zamknięcie się w świecie wewnętrznym, ucieczka, osamotnienie, przejście ciężkiej próby

 

Źródło: Lenormand webpark

 

3 mieczy

nóż w serce, zawód, rozczarowanie, ból, rozstanie, stare niezagojone rany

 

Źródło:Tarot Warszawa

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Vampirella

Trójka Mieczy – SMUTEK

 

Nieszczęście, smutek i łzy.

Rozłam, zakłócenie, separacja, kłótnia; szerzenie zamętu i konfliktów, płatanie figli, doprowadzenie do smutku i łez; ale radość z rozkoszy platońskich; śpiew, wiara w obietnice, szczerość w transakcjach pieniężnych, samolubne trwonienie pieniędzy, ale czasami hojność; fałszywe słowa i kopie; wszystko w zależności od dobrego lub złego położenia karty.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

3 mieczy to decyzja podjęta wbrew uczuciom,kiedy umysł, rozum bierze górę nad uczuciami. Kiedy robimy coś ze złamanym sercem ale nie mamy wyboru.

Pzd

 

Słowa które głęboko ranią, ale często wypowiadane są z głowy a nie z serca.

Pzd

Edited by Euterpe
dopisek
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest Euterpe

jako karta dnia nie pokazała mi nic dobrego: smutki, zmartwienie, płacz, żal, gniew, kłótnie...

 

ta karta pokazała mi się jeszcze jako problem w komunikacji

nieporozumienia

szybkie cięcie, które nie jest przyjemne, ale konieczne

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

" ilustracja znajdujaca sie na tej karcie czesto powoduje zbyt jednostronna i pochopna jej interpretacje - mowi sie wtedy o bolesnych doswiadczeniach, zwalszcza o klopotach sercowych. Jest to co prawda wazny aspekt 3 mieczy, jednka zamaxuje jej glowne znaczenie - podejmowanie decyzji sprzecznej z uczuciami. Czy wskazuje ona przez to na podejrzane zachowania, czy tez na aktbwyzwolenia - mozna ocenic rozpatrujac glebie zadanego pytania i pozostale rozlozone karty. Tam gdzie tyrania umyslu zadrecza zycie uczuciowe, karta ta jest na pewno drazliwa. Jednak w przypadkach, w ktorych mowi, ze dzieki sile naszego umyslu uwolnimy sie od niedobrych przyzwyczajen, wskazujd na co prawda bolesny, niemniej jednak konieczny krok.

 

 

W zyciu zawodowym 3 mieczy oznacza, ze zdobedziemy sie na decyzje i postepowanie wbrew naszym uczuciom. Moze to byc przyjecir niechcianego zadania, rozmowa, ktora musimy przeprowadzic, mimo ze calym soba wzdrygamy sie przed nia. Jesli powierzono nam kierownicze zadania, karta ta wskazywac moze, ze ze wzglefu na swa pozycje musimy ostro skrytykowac bardzo skadinad cenionego pracownika. Oczywiscie karta ta moze rowniez oznaczac, ze my dami zostaniemy obrazeni lub zranieni i doswiadczymy bolesnych przezyc (nie wylaczajac wypowiedzenia z pracy).

 

 

Na poziomie swiadomosci 3 mieczy pokazuje, ze znajdujemy sie w fazie bolesnych doswiadczen, ktore jednak niosa za soba <<otrzezwienie>>. Moze to oznaczac, ze zrozumiemy, iz konieczne jest pozegnanie z dotychczasowym sposobem myslenia, ze przexwyciezamy wewnetrzny bezelad lub ze zdecydujemy sie na podjecie rozstrzygniec, ktore napawaja nas strachen kub sa dla naszego wewnetrznego <<ja>> wstretne. Tam gdzie niekontroloesnr intelektualizowanie za pmraza cenne uczucia 3 mieczy jest osftrzrzeniem. Jednak tam, gdzie dzieki rozumowi ueolnimy sie dominujacych chorych uczuc, ten bolesny krok jest tak wazny jak ratujaca zycie operacja.

 

 

w zwiazkach osobistych karta ta oznacza klopoty, z reguly sercowe. Zapowiada rozczarowanie przykrosci, zranienie i nierzadko koniec zwiazku. Jednak takze i tutaj moze posiadac gleboko pozytywne znaczenie: mimo bolu zdecydowanie uwalniamy sie ze zwiazku, ktory weplywal na nas negatywnie i czynil nas chorymi."

 

Zrodlo: Hajo Banzhaf, tarot dla kazdego

Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...
 • 1 month later...

Jako karta dnia:

Od samego rana złe samopoczucie.

Gruntowne porządki, mycie podłóg, odkurzanie, pranie.

Zrobiłam sobie tez maseczkę peelingującą na twarz.

W pracy miałam baaardzoooo zimno.

Mąż oschle mnie potraktował, co mi się nie spodobało.

Odbyłam rozmowę o pracę z mężczyzną, był bardzo wymagający ( w kartach ukazał mi się jako król mieczy)

Ból głowy w międzyczasie. (często towarzyszy mi przy tej karcie)

Po powrocie do domu zjadłam pizze, i był mały seksik :)

To chyba na tyle, w sumie dzień w porządku.

Nie do końca przemyślany zakup.

Edited by Apokalipto
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

3 Mieczy: "Cierpienie". Ból,rozproszenie,poczucie winy,łzy,oczyszczenie,wyzwolenie,zostawienie bólu za sobą.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

Istny "sorrow" : MS-C-03

 

3 Mieczy:

To umiejętność podjęcia decyzji zgodnie z własnym rozsądkiem, rozstrzyganie spraw działając logicznie. To zaprowadzenie porządku rozumu.

Jest w niej sporo bólu, gdyż jedna ze stron musi się dopasować, a żeby coś stworzyć musi zniszczyć sentymentalny obraz.

Jej negatywną stroną jest zbytnie przechwalanie się. Kierowanie się rozumem, przykre informacje, łzy, rozczarowanie,zranienie.

Trzy rozmowy, argumenty, podróże służbowe.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

3 Mieczy - Słowa Klucze:

 

PROSTA: ból emocjonalny,rozczarowanie,odkrycie bolesnej prawdy,rozum nad uczuciami,

 

ODWROTNA: zdrada,odrzucenie,brak kompromisów,pogodzenie się z samym sobą

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

3 Miecze

Z moich medytacji i pracy z energią karty:

 

To karta czystego intelektu,myślenia realistycznego,bez emocji,bez angażowania uczuć.

To karta myślenia logicznego.

Dlatego widzimy tu serce przekłute mieczami.

Nie chodzi tu o jakieś cierpienia miłośne Wertera,gdyż ta karta nie ma z tym nic wspólnego, (jedynie przy niektórych rozkładach na miłość).

Ów symbol przebitego serca mieczami - "martwego serca" na karcie - ma dać Ci do zrozumienia,iż w danej sprawie masz wyłączyć serce,a posłużyć się rozumem.

Emocje często zagłuszają prawdziwy osąd.

Dlatego tutaj - działamy bez emocji, "bez serca".

Tutaj króluje władza rozumu.

I koniec kropka.

 

3 Mieczy jest wrogiem myślenia życzeniowego.

Ta karta szybko obedrze Cię ze złudzeń,jeśli takowe snujesz.

 

Rada od karty:

- Myśl logicznie,posługuj się rozumem,korzystaj w własnej inteligencji.

 

Serce, układ krążenia (przyczyna : nerwy, zdenerwowanie), ingerencje chirurgiczne, na czakrze serca, gdy wyjdzie w układzie - powazne problemy z sercem.

 

 

 

 

źródło : blog Wróżki Joanny

 

Zgadzam się.

Serce i czakra serca.

Ostatnio Tarot pokazał mi mój własny ból serca,zdrowotny.

Myślałam,że do rana nie dożyję :(.

Także - pokazuje funkcjonowanie czakry serca i zaleca popracować nad oczyszczeniem jej,a także energetyzowaniem jej.

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

3 MIECZY

 

BLASKI: zranienie, zdrada, walka, konflikt, łzy, rozstanie, rozpad, cierpienie, ból serca, interwencja chirurgiczna, bolesna kłótnia, rozczarowanie rezygnacja, ból egzystencjalny, doświadczenia traumatyczne, rozczarowanie życiem, niemożność wygojenia starych ran.

 

CIENIE: strata, żałoba, kontrolowanie uczuć, złamanie danego słowa, zablokowanie procesu zdrowienia, duchowe wyobcowanie, chaos emocjonalny, chorobliwa zazdrość.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • Maestro

Serce, układ krążenia (przyczyna : nerwy, zdenerwowanie), ingerencje chirurgiczne, na czakrze serca, gdy wyjdzie w układzie - powazne problemy z sercem.

 

 

 

 

źródło : blog Wróżki Joanny

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 2 years later...

Rozczarowanie, złamane serce, odrzucenie. Dużo w tej karcie smutku, ale one się nie wylewają, jak przy kielichach. Tutaj wszystko dzieje się w głowie.

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Ekspert

Kiedy pojawia się ta karta w rozkładzie najczęściej chodzi o komunikat ze słowem „nie”. I to nie bardzo boleśnie rani serce. Człowiek zostaje odarty ze złudzeń. Bardzo jednoznaczna karta łącząca się z bólem w sercu( mimo, że to Miecze), wiadomości które nas rozczarowują. 
Na jednej z talii Tarota 3 Mieczy przedstawiona jest jako galantynka(taka potrawa w stylu galaretka z warzywami i mięsem), trzeba to przeciąć by „obejrzeć się” ze złudzeń - czy widzimy w środku pomidorka czy jest to kawałek innego warzywa. W opisie tej karty autor podkreśla znaczenie „odzierania” się ze złudzeń. Klarowność sytuacji. 

 • Like 1
 • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Gringe napisał:

I to nie bardzo boleśnie rani serce. Człowiek zostaje odarty ze złudzeń. Bardzo jednoznaczna karta łącząca się z bólem w sercu( mimo, że to Miecze), wiadomości które nas rozczarowują. 

Mi jednak sprawdza się interpretacja HB i jej się trzymam - ból może być - ale to ból od decyzji, kiedy postępujesz jak trzeba, a nie jak chcesz. Nie kielichowy ból - nie emocje, a umysł - stres, nerwy. Bój głowy, a nie serca. Nieprzelane łzy - bo rezygnujesz, boli, ale nie ma innego wyjścia. Pamiętam, że mi karta kiedyś wskazała na migrenę, związaną z nieprzyjemną decyzją - płakać nie mogłam. I na serio powiem, że wole rozpacz 5 kielichów - wypłakałaś się i się oczyszczasz przez to, od mieczowego "bólu".

Edited by Nice
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

@Willow - o widzisz. Nie patrzyłam na to z tej strony, że to jest nasza decyzja łamiąca serce. Zwykle mi się sprawdzało, że słyszałam od kogoś „nie”. Pamietam jak zauroczyłam się chłopakiem z pracy i dałam mu numer telefonu. Kilka dni pozniej on wstawił u siebie na fb, że bardzo kocha swoją dziewczynę( o której nie wiedziałam). Po tym wpisie zaniechałem wszelkich „podchodów” do niego. Faktycznie, podjęłam słuszną decyzję. 

Edited by Gringe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...