Jump to content

4 Mieczy


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

dlqag4.jpg

 

 

Znaczenie karty 4 Mieczy:

 

Wycofanie, izolacja, potrzeba wypoczynku. Karta oznacza czas zastanawiania się nad sobą, samotność, spokój, przerwę. Karta odpoczynku, regeneracji, nabierania sił. Cisza po burzy, czas nabierania dystansu do pewnych spraw, pobyt w szpitalu, choroba.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

4 mieczy – pozycja prosta – działanie ekonomiczne; decyzje podjęte po dokładnej analizie posiadanych informacji, dokonane bez zbędnych spekulacji, oparte wyłącznie na faktach; dobre zarządzanie majątkiem, pomnażanie majątku dzięki posiadanej wiedzy; uzdolnienia techniczne, matematyczne, ekonomiczne; duża wiedza dotycząca spraw materialnych i umiejętność jej wykorzystania; przemyślane inwestycje; wykorzystanie posiadanych doświadczeń i wiedzy do poprawy sytuacji materialnej; dobra kalkulacja, realna ocena strat i zysków; praca, której rezultaty mogą przyjść później.

 

4 mieczy – pozycja odwrócona – utrudnienia w pracy z powodu braku czasu na dokładną analizę; niekorzystne inwestycje; straty materialne; nastawienie się na szybki zysk bez uwzględniania okoliczności; przestępstwa gospodarcze, defraudacja; straty finansowe na skutek nieprzemyślanych decyzji; nierozsądne spekulacje; brak umiejętności planowania i realnej oceny ryzyka; nie uwzględnianie aspektu ekonomicznego w swoich projektach.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

4 Miecze - spokojne, ciche, odosobnione miejsce pobytu, gdzie można wyciszyć myśli, uspokoić serce, odpocząć. Wieś, park, cmentarz, sanatorium. Sen, letarg, relaks, rozluźnienie.

 

Odwrócona: ujawnienie się światu, wyjście ku innym ludziom, powrót do czynnego życia. Przebudzenie. Domaganie się należnego spadku.

 

Izolacja. Odpoczynek po chorobie. Wytchnienie. Powolny powrót do sił. Senność, uśpienie. Osamotnienie. Wygnanie. Tułaczka na obczyźnie. Ucieczka. Odosobnienie. Emigracja. Emigracja wewnętrzna.

 

Odwrócona: Przebudzenie z głębokiego uśpienia. Rozwaga, roztropność. Ekonomiczne działanie. Pragnienie odzyskania tego, co się straciło. Dobra rada, pomoc. Powrót. Wyjście z opresji. Ozdrowienie.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

4 Mieczy - decyzje podjęte po dokładnej analizie, dokładność, ścisłe wyliczenia, myślenie konstruktywne, dobra kalkulacja, realna ocena strat i zysków.

 

4 Mieczy (odwrócona) - przestępstwa gospodarcze, defraudacja, nierozsądne spekulacje, brak umiejętności planowania, brak realnej oceny stopnia ryzyka.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Teraz najlepiej odizolować się od świata i ludzi, przyjrzeć się w spokoju, gdzie jesteś w życiu, co się w nim dzieje, co jest tego powodem. Samotność jest dobra teraz, nawet konieczna. Odpoczynek, sen, dieta. Jest to konieczne w celu odzyskania równowagi emocjonalnej.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

4 Mieczy - odpoczynek od walki

Działania: rozwaga; roztropnośc; dobra kalkulacja; decyzje podjęte po dokładnej analizie posiadanych informacji; zalecenie, żeby niczego nie robić na siłę, spokojnie zebrać siły i przemyśleć następny krok; należy odpocząć i skorzystać z pomocy kogoś, kto ułatwi wyjście z sytuacji; sprawy mogą się rozwiązać bez naszego udziału.

Praca: praca, której rezultaty mogą przyjść później; realna ocena strat i zysków; doświadczenie i wiedza wykorzystana do poprawy sytuacji materialnej; przemyślane inwestycje.

Uczucia: samotność; zaniedbanie i opuszczenie; brak zainteresowania rzeczami, które kiedyś kochaliśmy; emogracja wewnętrzna; chwilowa rozłąka, by zastanowić się nad związkiem.

Różne: pobyt w szpitalu; plany związane z rozbudową domu; dla osób chorych zapowiedź poprawy i powrotu do zdrowia.

 

4 Mieczy odwrócona

Działania: zwrot w stronę świata; brak umiejętności planowania; brak rozwagi w działaniu; pragnienie odzyskania tego, co się straciło; nadmierny materializm; tchórzostwo; niechęś do stawiania czoła przeciwnościom; zapowiedź pomyślnego zakończenia zaistniałych problemów.

Praca: utrudnienia w pracy z powodu braku czasu na dokładną analizę; niekorzystne inwestycje; straty materialne; nastawienie się na szybki zysk bez uwzględniania okoliczności; przestępstwa gospodarcze; defraudacja; brak realnej oceny ryzyka.

Uczucia: pozostawanie w związku z rozsądku lub z lęku przed samotnością; powrót do partnera - trudno określić, czy na stałe; nieoczekiwana ciąża.

Różne: koniec choroby; niemiłe okoliczności; ostrzeżenie - jeśli pozostaniemy bezczynni, może grozić załamanie nerwowe, depresja.

 

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" D.M.Słowikowska

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

4 MIECZY-

karta izolacji od swiata ,

czlowiek ,ktorym musi pobyc sam ,zeby wszystko sobie poukladac,

cisza po burzy,choroba psychiczna

 

4 mieczy-odwrocona-

niekorzystne inwestycje,

strata finnsowa,

brak umiejetnosci wlasciwej oceny,

przymusowa samotnosc,

odejscie od bliskich

 

Czwórka Mieczy

czyli Chłodny porządek rozumu

David Sheridan, autor talii, która ilustruje podręcznik Alfreda Douglasa, narysował na tej karcie dwóch rycerzy, którzy - pośród namiotów wojskowego obozu - grają w szachy. Sheridan wielokrotnie bardzo trafnie przedstawia na swoich obrazkach magiczny sens małych arkanów - i tak też jest w tym przypadku.

 

Przyjrzyjmy się jeszcze raz tej scenie: dwaj wojacy odłożyli swe miecze i zamiast potykać się z wrogiem - grają w grę, która też jest wojną - ale wojną na niby i ujętą w sztywne przepisy.

 

I tu jest zapisana istota tej karty! Czwórka Mieczy przedstawia bowiem wyspę porządku i spokoju, na której panuje bezwzględna dyktatura Rozumu.

 

Tutaj porządek zapanował dlatego, że zadziałały bezwzględne przepisy, ustawy czy kodeksy praw. Przez to życie stało bezpieczne - ale także podobne do partii szachów, w których trzeba się trzymać ścisłych i wymyślonych reguł.

 

Kiedyś trzeba było zadecydować, po której stronie drogi mają się mijać pojazdy: po prawej czy lewej. Naturalny jest ruch lewostronny - ponieważ wtedy mijamy się tak, aby mieć tego drugiego po swojej prawej ręce. Tymczasem król Francji Ludwik XIII arbitralnie zadecydował, że w jego państwie trzeba się trzymać prawej strony dróg - pewnie dlatego, że bardziej godne króla wydało mu się nakłanianie poddanych do czegoś prawego niż lewego. Ale w tym momencie pogwałcił nasze naturalne odruchy, i wzorem Francji w większości krajów świata kierowcy muszą męczyć się w ruchu prawostronnym, który wymusza nienaturalne zachowanie - sprawniejsza prawa ręka marnuje się przy dźwigni biegów, zamiast panować nad kierownicą.

 

Ale takie wydawanie praw wziętych z sufitu to właśnie praca Czwórki Mieczy. W Anglii prawo powstawało stopniowo, przez gromadzenie się wyroków sądów. Na kontynencie szaleje duch Czwórki Mieczy: co pewien czas unieważniane są stare prawa i wprowadzane nowe w postaci gotowych kodeksów.

 

Podsumujmy: czwórka Mieczy oznacza, że powstaje sytuacja sztuczna, pewien wymuszony porządek, i odtąd jest bezpiecznie, chociaż musimy coś robić wbrew własnym instynktom, wbrew głosowi serca, przeciwko naturze.

 

Tak więc Czwórka Mieczy ucieszy planistów, dyrektorów, czy generałów wprowadzających swoje zarządzenia, ale źle wróży w miłości - bo oznacza małżeństwa z rozsądku. Twórcom oznajmia, że muszą w swoich dziełach sztywno trzymać się zasad. Dla chorych wypływa z tej karty wniosek, że nie wystarcza domowe leczenie i potrzebna jest ścisła dyscyplina - może w szpitalu?

 

Jeżeli w rozkładzie kart pojawia się ta czwórka, trzeba pożegnać się ze spontanicznością, radością tworzenia, pełnią uczuć. Karta ta oznacza bowiem, że w nasze życie wejdzie chłodny porządek rozumu.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Czwórka Mieczy, czyli: Porządek trochę sztuczny

Ponad rok temu opisałem Czwórkę Mieczy pod tytułem Chłodny porządek rozumu, gdyż zasadniczy sens tej karty polega na tym, że jest tak, jakbyśmy znaleźli się na pewnej wyspie, gdzie jest spokój, ale za cenę tego, że wokół panuje porządek narzucony z góry, zwykle według jakichś sztywnych, rozumowych i wymyślonych zasad. Porządek ten może być także... biurokratyczny.

 

Czwórka Mieczy jako karta nr jeden w rozkładzie - główny opis sytuacji

 

Panuje porządek. Rządzi prawo. Właściwe postępowanie polega na stosowaniu się do regulaminów albo do jakichś wcześniej przyjętych ustaleń. Chociaż twoje możliwości są przez to ograniczone, to dopóki stosujesz się tych zasad, jesteś (w miarę) bezpieczny.

 

Jako karta nr dwa - wady tej sytuacji, niekorzystne strony, zagrożenia

 

Masz zawężone pole działania i często ograniczoną swobodę ruchów. Przebywasz w jakimś sztucznym wycinku świata; zwykle jest to instytucja, gdzie wszystkim rządzą bezduszne regulaminy. Nikomu nie jest potrzebna twoja spontaniczność, twoje uczucia, twoje osobiste zainteresowania - to nie jest ważne. Możliwe, że ograniczona jest twoja wolność. (Kojarzy się to ze szpitalem, wojskiem, obozem pracy...)

 

Karta nr trzy - najwłaściwszy sposób działania

 

Trzymaj się przepisów, litery prawa, przyjętych zasad, swoich własnych wcześniejszych ustaleń. Zachowuj się logicznie i konsekwentnie, i rób to, co podpowiada ci chłodny rozum. Emocje i zbyt osobiste zainteresowania schowaj w kieszeń.

 

Karta nr 4 - wpływy i obciążenia z przeszłości

 

Potężny wpływy wywierają na ciebie i twoje obecne położenie jakieś decyzje prawne i formalne powzięte w przeszłości. Zapewne podpisałeś jakiś cyrograf dający ci bezpieczeństwo, ale kosztem swobody.

 

Karta nr 5 - twoi partnerzy

 

Osoby z którymi masz do czynienia, formalnie mają rację i prawo jest po ich stronie. Albo: konieczne jest skorzystanie z doradców prawnych. Albo: dzięki swojemu partnerowi uzyskasz bezpieczeństwo, ale to ograniczy twoją wolność i spontaniczność.

 

Karta nr 6 - bliska przyszłość

 

Nadchodzą prawne rozwiązanie, ustalenie ścisłych zasad postępowania; możliwe jest też stworzenie formalnej instytucji. W pytaniach o miłość, karta ta wskazuje, że zbliża się formalne małżeństwo. Zawsze oznacza, że jakieś przedsięwzięcie zostanie sformalizowane.

 

Karta nr 7 - niespodzianki; palec boży zmieniający bieg losu

 

Zwycięży logika i jasne zasady - i będzie to zaskoczeniem...

 

Karta nr 8 - oczywistości

 

Weź pod uwagę istniejące ograniczenia prawne i formalne, które nie pozwalają na pełną swobodę. (Masz skłonność tego nie dostrzegać...)

 

Karta nr 9 - kierunek rozwoju

 

Pracuj nad doskonałym kształtem organizacyjnym, prawnym, formalnym swojego przedsięwzięcia.

 

Karta nr 10 - pożytek dla innych

 

Dzięki temu, co robisz (co się dzieje wokół siebie) pewna grupa ludzi uzyska stabilne warunki życia, porządek, jasne zasady prawne.

 

Karta nr 11 - niedoróbki

 

Liczysz na porządek i stałość prawa - a tu nie można wierzyć obietnicom...

 

Karta nr 12 - dopracowanie szczegółów wyroczni

 

Zwróć uwagę na prawa, zasady, reguły porządku jakie panują w tym wycinku świata o który pytasz. Takie formalności będą ważne.

 

Karta nr 13 - co widać za zakrętem

 

Spontaniczny i twórczy rozwój zastąpią rządy bezdusznego prawa i biurokratów. (Przyjdzie walec i wyrówna; zaleją betonem.)

 

(Dodam od siebie, że teraz, na przełomie XX i XXI wieku, jest to wielce realna groźba dla całego świata.)

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To karta stawiania na nogi , nadziei, uzdrawiania w wielkim pozytywie, wszelkie kłopoty minęły. Człowiek coś osiągnął i otworzyły się różne możliwości wyboru. Mocne stanie na nogach i intelektualne dążenie do czegoś więcej. Widmo lepszego życia i jest przed nim i jest mu dane. Wystarczy wykonać ruch do przodu – wzmocnić, naprawić, zadziałać. Czasami to samotność z wyboru, bo musi ufać tylko sobie aby dotrzeć do celu i wywalczyć swoje. W korespondencji z innymi kartami może sugerować więzienie, powrót do sił po odpoczynku.

 

 

 

OpenDNS

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Spróbuj zdecydować co zrobić z waszym związkiem;

Potrzebny ci spokój i czas na uporządkowanie uczuć;

Samotność jako jedyne rozwiązanie zamętu w twoim życiu;

Po wielu rozważaniach powrót z nowym spojrzeniem na zaistniałą sytuację; Oboje jesteście po raz pierwszy z dala od siebie, gdyż potrzebujecie czasu aby zastanowić się nad waszym związkiem l docenić Jego wartość;

On potrzebuje rozmachu umysłowego w pracy; jedno z was nie rozmawia z drugim;

Więcej czasu spędza samotnie, będzie w lepszej formie.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

W rozkładzie – odejście od ludzi , wycofanie się , wyciszenie , regeneracja i potrzeba zasłużonego spokoju w celu nabrania sił by powrócić do życia i zadziałać ze zdwojoną siłą . czasem oznacza żałobę i smutne odejście kogoś bliskiego , żal smutek nierzadko może oznaczać chorobę

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Maestro

IV Czwórka Mieczy zasadniczy sens tej karty polega na tym, że jest jest spokój, ale za cenę tego, że wokół panuje porządek narzucony z góry, zwykle według jakichś sztywnych, rozumowych i wymyślonych zasad, logika i jasne zasady, formalne małzeństwo( 6poz.)

 

Wycofanie, izolacja, potrzeba wypoczynku. Karta oznacza czas zastanawiania się nad sobą, samotność, spokój, przerwę. Karta odpoczynku, regeneracji, nabierania sił. Cisza po burzy, czas nabierania dystansu do pewnych spraw, pobyt w szpitalu, choroba

 

Porządek ten może być także... biurokratyczny. czwórka Mieczy oznacza, że powstaje sytuacja sztuczna, pewien wymuszony porządek, i odtąd jest bezpiecznie, chociaż musimy coś robić wbrew własnym instynktom, wbrew głosowi serca, przeciwko naturze.

 

Symbolizuje wszystkie ścisłe kierunki naukowe. Oznacza precyzję, ekonomiczne myślenie, wypoczynek, rekonwalescencję,

 

Czas potrzebny do uleczenia naszych psychicznych ran, wyciągnięcia wniosków z tej lekcji. Porządkowanie myśli, układanie sobie czegoś w głowie mające na celu zrozumienie sensu danych doświadczeń.

 

Uczucia + samotność, izolacja, intuicja, chwilowa rozłaka aby zastanowic sie nad związkiem, zranione serce,

- pozostanie w zwiazku z rozsadku lub lęku przed samotnością, powrót partnera ale niewiadomo czy na stałe, nieoczekiwana ciąza,

 

Mogą to być także samotne wakacje, wycofanie się z życia społecznego, kiedy chcemy przemyśleć kierunek w jakim zmierza nasze życie; rehabilitacja po operacji; choroba umysłowa (stany depresyjne), odpoczynek po wykonaniu trudnego zadania, układnie planu działania na przyszłość.

 

IV mieczy + wycofanie, izolacja, niechec do kont. ze światem, potrzeba wypoczynku, zranione uczucia, asceza, samotność, stagnacja, rozdzielenie sypialni małzeńskiej, wypowiedzenie pracy lub mieszkania, przemyslnia, decyzje, potrzeba spokoju, medytacja, chłod emocjonalny, zranione uczucia, szukanie samotności, rozwaga, roztropność, przeczekanie, zaniedbanie, rozłaka, emigracja wew, pobyt w szpitalu, realizacja ambicji, nauka która zapewnia wzrost dochodow, unowoczesnianie domu, umysłowa praca, stalość pogladów, wyjście na prostą, wyjście z choroby,

 

ZDROWIE: choroby wirusowe, Grypa wszystke jej pochodne ( ptasia grypa)

 

KLUCZE-materia, sprawy zawodowe, dom, budowanie,

________________________________________________________________

NEGATYWNE ZNACZENIE

 

IV MIECZY - brak umiejetności, brak rozwagi, utrudnienia w pracy, związek z rozsadku, lek przed samotnoscia, nieoczekiwana ciaza, koniec choroby, niemile okoliczności, depresja, przestępstwa gospodarcze, ale też zamknięcie, oddalenie się, sen, letarg, więzienie, regeneracja, powrót do swiata, koniec choroby,

 

W negacji to niekorzystne inwestycje, defraudacja, przymusowa samotność oraz emigracja, odejście od bliskich, uwięzienie.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Czwórka Mieczy To karta stawiania na nogi , nadziei, uzdrawiania w wielkim pozytywie, wszelkie kłopoty minęły. Człowiek coś osiągnął i otworzyły się różne możliwości wyboru. Mocne stanie na nogach i intelektualne dążenie do czegoś więcej. Widmo lepszego życia i jest przed nim i jest mu dane. Wystarczy wykonać ruch do przodu – wzmocnić, naprawić, zadziałać. Czasami to samotność z wyboru, bo musi ufać tylko sobie aby dotrzeć do celu i wywalczyć swoje. W korespondencji z innymi kartami może sugerować więzienie, powrót do sił po odpoczynku.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

mi osobiscie nie wychodzi jak karta rozwodowa a wręcz przeciwnie. 4 mieczy dla mnie jest karta rehabilitacji i wychodzi mi kiedy musimy przystanąc aby pewne sprawy przemyśleć.Jest to zatrzymanie właśnie po to by zastanowić się w która stronę pójść, co zrobić, żeby naprawić pewne rzeczy w naszym życiu.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Witam serdecznie

 

Karta 4 mieczy_znaczenie ogólne

 

Sprawy uczuciowe, zdrowotne, zawodowe, itd.

 

Na karcie 4 mieczy jest postać osoby, która leży, odpoczywa.

 

-To karta, ktora reprezentuje stagnacje. Pojawily sie sprawy, ktore wymusily na osobie odpoczynek, bezruch.

 

-Jakies starania, aktywnosc udaremniona, brak celu.

 

-Wszelkie przeszkody, ograniczenie aktywnosci.

 

-Stagnacja, ale i dobry moment na medytacje, wyciszenie wewnetrznie, aby sie uspokoic, itp.

 

-Odczuwamy dystans, brakuje nam sily fizycznej i psychicznej. Czasami potrzeba wizyta u lekarza. Bo musimy odzyskac sily.

 

-Nasze sily sa teraz wyczerpane, wiec i wszelkie wysilki w jakims celu beda ułomne.

 

-Ugrzeżlismy w martwym punkcie, a nasze ostatnie resztki sil, nie pozwalaja nam dalej dzialac.

 

-Nalezy teraz sie zatrzymac i odpoczac, bo inaczej, nasze rezerwy sił, sie totalnie wyczerpia.

 

-Jedziemy na ostatnich rezerwach sil, wiec trzeba sie oszczedzac.

 

-Rozpacz, zmeczenie.

 

-Musimy przerwac teraz nasz morderczy galop, bo organizm jest juz bardzo zmeczony.

 

-Czujemy sie opuszczeni, osamotnieni.

 

-To droga, ktora idzie w kierunku rezygnacji, wiec albo zrezygnujemy z wszelkich dzialan badz nasze wysilki beda udaremnione.

 

-Jesli w jakims kierunku dzialasz, daj sobie narazie z ta sprawa spokoj, bo albo nie bedziesz mial na to sil, badz twoje praca nie przyniesie zadnych korzysci.

 

-Pojawily sie sprawy, ktore totalnie cie sparalizowaly, wiec zatrzymales sie.

 

-Ta karta ma podobne znaczenie jak karta Wisielca XII, ale przy karcie 4 mieczy - sprawy wydaja sie bardziej namacalne, konkretne, i latwe do zrozumienia, gdyz tutaj musimy kierowac sie rozsadkiem i chlodna kalkulacją.

 

-Jesli chodzi o milosc, to czujemy sie opuszczeni, samotni, zle potraktowani przez partnera. Albo zwiazek stal sie dla nas ciezarem, przeszkoda, oraz męczy nas. Czujemy sie zmeczeni w tym zwiazku, i chcemy od niego odpoczac.

Gdy wychodzi ta karta, trzeba stanac twardo na ziemi, nie mozna sie kierowac uczuciami. Mimo, ze bedzie bolalo, trzeba sie z ta sytuacja pogodzic jaka jest, i realnie spojrzec na sytuacje.

 

-Jesli pytamy o uczucia, zwlaszcza o to, czy "bedziecie razem?", a wyszla karta 4 mieczy, prawdopodobnie sytuacja bedzie niekorzystna, bez wiekszych szansa na szczesliwy, trwaly zwiazek. Sami rowniez bedziemy zdolni do szybkiej rezygnacji z dzialania w kierunku tego zwiazku, bo stracimy nadzieje, ze sie uda. Poddamy się.

 

-To czas, w ktorym rozum i rozsadek maja przewage nad emocjami i uczuciami. Wiec musimy na jakas sprawe spojrzec chlodno, ostroznie.

Teraz musimy trzymac sie twardo ustalonych zasad, i nie mozemy przekraczac granic naszego rozsadku.

 

-Stajemy sie teraz nieco wyobcowani, przezorni, chłodni, a emocje odkladamy na bok. Trzeba sie kierowac rozsadkiem, nie uczuciami.

 

-Malzenstwo z rozsadku.

 

-Chwilowa rozlaka, odpoczynek od siebie - w zwiazku uczuciowym.

 

-Ciche dni w zwiazku uczuciowym, zmeczenie partnerem.

 

-Potrzeba wiekszej dyscypliny.

 

-Brak tutaj radosci, spontanicznosci, i beztroski - wiec pojawia sie tylko, dyscyplina, porzadek, chlod, logika, przewaga rozumu nad uczuciami.

 

-Musisz teraz nabrac dystansu do pewnych spraw. Musisz zregenerowac sily.

 

-Sklonnosc do wycofywania sie w swoj swiat wewnetrzny, rezygnacja.

 

-Miejsce: wychodzi karta 4 mieczy - gdzies daleko od wielkiego miasta, od centrum, od wiekszych skupisk ludzi, miejsce nieco odizolowane.

 

-Jaka to osoba?, wychodzi karta 4 mieczy: osoba, ktora jest wycofana, moze takze troche niesmiala, a takze ostrozna, zmeczona, badz taka, ktora sie najczesniej kieruje rozmumem, niz emocjami, nieco chłodna, trzymajaca sie twardych schematow.

 

-W pracy?: spadek formy w pracy, poczucie zmeczenia pracą, potrzeba aby odpoczac.

Poza tym w pracy nie idzie gładko, napotykamy na opór, sprawy nie posuwaja sie do przodu.

 

-Czy jest szansa na awans? - wychodzi karta 4 mieczy - ta karta raczej nie daje szans na awans w danym momencie, nalezy z tego narazie zrezygnowac, ze staran o awans.

 

Pozdrawiam. Tarocistka_doradca

Edited by Tarocistka_doradca
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
Guest Vampirella

Czwórka Mieczy – ROZEJM

 

Rekonwalescencja, powrót do zdrowia; zmiana na lepsze.

Odpoczynek po smutku. Pokój po wojnie. Odstresowanie. Spokój, wypoczynek, ulga i dostatek. Wszystko okupione walką. Rozkosze życia; zbytek. Wszystko zależy od dobrego lub złego położenia karty.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Z mojego doświadczenia raczej tą kartę odbieram jako taką gdzie nie ma żadnych zmian na daną chwilę w danej sytuacji.

Czy można ją odbierać jako rozważanie nad związkiem? Myślę,że tak przy czym pamiętać trzeba,że to tylko rozważanie, które nie zostanie wprowadzone w życie. Np myślę czy być przy nim czy nie ale i tak sytuacji nie zmienię

To moje doświadczenie :)

Mam nadzieję,że pomogłam,

Pozdrawiam

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Na dzisiejszy dzień wylosowałam 4 Mieczy i właśnie dziś okazało się, że wyznaczono mi termin operacji, a co się z tym bezpośrednio wiąże także przymusowy pobyt w szpitalu.

Edited by sappir
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

w życiu codziennym karta ta mi pokazała sytuację, że rano po przebudzeniu nie chce się wstać i leży się na tym łóżku jak ta kłoda :) W połączeniu z księżycem leżenie i bujanie w obłokach, marzenie o czymś.

Link to comment
Share on other sites

Guest Euterpe

zostałam "unieruchomiona" - brak gotówki i nie mogłam kupić jednej rzeczy, co wyszło mi później, po odpowiednich przemyśleniach, na dobre :)

 

4 mieczy pokazała mi szpital

 

4 mieczy + VII Rydwan - wypis ze szpitala

 

Na finanse - pozostaną takie, jak były albo zmniejsza się

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
 • 4 months later...
 • Maestro

Odłożenie czegos w czasie, np. ktos mówi :zjem obiad później;)

 

Wypoczynek, sanatorium , dochodzenie do zdrowia. Przy negatywnych kartach : problemy z chodzeniem, zatrzymanie mowy. Alzheimer, paraliż (przy 10 mieczy).

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Jako karta dnia oznaczała dzień na początku spokojny a pod koniec z kłótniami i płaczem, ale ostatecznie wszystko wróciło do normy. A i dodam jeszcze ze tego dnia miałam jechać po świąteczne prezenty ale zrezygnowałam.

Edited by Apokalipto
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • 4 months later...

4 Mieczy: "Zaśnięcie". Znalezienie trochę spokoju,pozostanie w ciszy,czekanie na wschód Słońca,rozpoznanie wartości czekania.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

 

4 Mieczy: mówią o trzymaniu się zasad i reguł . Nie ma tu miejsca na spontaniczność. Oznacza również przymusowe wycofanie z aktywności. To również karta małżeństwa z rozsądku. Może oznaczać sanatorium, szpital, szkoły, sądy. Brak postępu, brak komunikacji, separacja, rekonwalescencja, odpoczynek, skupienie, medytacja, wyciszenie, przemyślenie, brak działania.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

4 Mieczy - Słowa Klucze:

 

PROSTA: odpoczynek,regeneracja,relaks ciała i duszy,kontemplacja,zbieranie energii

 

ODWROTNA: niechęć do wycofania się z sytuacji,stagnacja,chłód emocjonalny

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Według Macieja:

 

4 Miecze:

- odległości jakieś

 

4 Miecze = 1.karta dolegliwości zdrowotnych

2.karta odsunięcia od czegoś,odseparowania

 

(Według Macieja)

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Odnalezienie spokojnej przystani, w której można odpocząć i nabrać sił. Ale jest to jedynie przystanek a nie miejsce docelowe. ten stan nie będzie trwał wiecznie. Głupiec za niedługo będzie musiał ruszyć w dalszą drogę.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

4 MIECZY

 

BLASKI: wycofanie, izolacja, niechęć do kontaktów ze światem, szukanie nowych priorytetów i wartości w życiu, potrzeba wypoczynku, chłód emocjonalny, zranione uczucia, asceza, samotność, szukanie samotności, medytacja, wypowiedzenie pracy lub mieszkania, rozdzielenie sypialni małżeńskiej, stagnacja.

 

CIENIE: powrót do świata, oszczędność, powolne powracanie do normalnego funkcjonowania, koniec choroby, regeneracja.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 6 months later...
 • 2 years later...

Pokazała mi, gdy kolega musiał iść do szpitala. 

U mnie czas wyciszenia, odzyskiwanie równowagi po jakiejś porażce uczuciowe. W tym, że jeszcze myśli krążą, ale nie ma kontaktu. 

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Jako karta dnia wypadła mi 2 razy pod rząd. Pierwszego dnia uderzyłam się w stopę i potłukłam porządnie palec. Drugiego dnia potłuczony palec uniemożliwił mi poruszanie się. Spędziłam 2 dni leżąc/siedząc. 

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Karta dnia:

- Mój dziadek trafił do szpitala w ciężkim stanie

- wypadła mi na pogrzeb dziadka

- wujek,  z którym spędziłam pół dzieciństwa zmarł 

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • 2 months later...

Po burzy przychodzi cisza, czyli po 3 mieczy, która była bolesnym ciosem w serce, nastaje czas wyciszenia, leczenia ran, przemyśleń.

 • Like 1
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...