Jump to content

5 Mieczy


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 5 Mieczy:

 

Podstęp, zdrada, przegrana, intrygi, podejrzenia, plotki. Nieczysta gra, przebiegłość, brak skrupułów, pyrrusowe zwycięstwo, strata, oszustwo, upokorzenie, ostrzeżenie przed pułapką, która czyha, w odniesieniu do sprawy, o którą pytamy. Należy być ostrożniejszym i jeszcze raz przyjrzeć się sytuacji, widocznie coś zostało przeoczone. Ufajmy tylko sprawdzonym osobom.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

5 mieczy – pozycja prosta – szansa nowego startu w znacznie bardziej sprzyjających okolicznościach; wyjaśnianie spraw do końca; spojrzenie na sprawę z różnych punktów widzenia; przełamywanie ograniczeń, znoszenie barier i uprzedzeń; otwarcie się na nowe pomysły i sprawy; rozpoczęcie czegoś od nowa z większym bagażem doświadczeń i możliwości; koordynacja działań; upór w dążeniu do zrealizowania postawionych przed sobą zadań; umiejętność przyznania się do błędu i dokonania korekty.

 

5 mieczy – pozycja odwrócona – przegrana, w wyniku której wszystko należy zacząć od początku; kompromitacja, konflikt, którego wynikiem będzie ośmieszenie; zmagania z przeciwnościami losu; degradacja społeczna; upieranie się przy błędnych decyzjach; nieumiejętność zweryfikowania własnego myślenia; nieprzemyślane zmiany; wprowadzanie zmian na siłę.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

5 Mieczy - uczucie niezasłużonej krzywdy, zranienia ze strony kogoś bliskiego. Bycie pogardzanym, odrzuconym, zlekceważonym, dotkniętym. Niesprawiedliwe pomówienia, których nie daje się wyjaśnić. Ofiara intryg i obojętności.

 

Odwrócona: złość, złośliwość, nagły bunt, ranienie innych. Zarzuty, pretensje, krzywdzenie z zimnym sercem.

 

Zmagania. Utrata czegoś w wyniku walki. Degradacja. Niesława, wstyd. Konflikt, w wyniku którego będziemy zawstydzeni. Ośmieszenie. Obmowa, plotki. Pyrrusowe zwycięstwo.

 

Odwrócona: Możliwość zranienia kogoś bliskiego. Niepewność. Uwiedzenie. Kompromitacja. Niepowodzenia. Przegrana, w wyniku której wszystko należy zacząć od początku. Obnażenie słabości.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Makrela
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

5 Mieczy - spojrzenie na sprawę z różnych punktów widzenia, otwarcie się na nowe pomysły, koordynacja działań, elokwencja, umiejętność dokonania korekty.

 

5 Mieczy (odwrócona) - zranienie bliskiej osoby na skutek błędnych spekulacji, upieranie się przy błędnych decyzjach, nieumiejętność zweryfikowania własnego myślenia.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Złe wiadomości, niepowodzenie, porażka. Należy przygotować się na ciężki cios. Trudny i smutny okres. Musisz być silny i przetrwać to. Odnośnie pracy może grozić wypowiedzenie.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

5 MIECZY-

zapowiada trudny okres,

kleske,nieuczciwosc ,zdrade,podstep bezwzglednosc,

walka idealizmu z rzeczywistoscia,

upokorzenie,mieszane uczucia,

wiecej strat niz zyskow

 

Piątka Mieczy

czyli uduchowione oderwanie od rzeczywistości

Tajemnym znaczeniem tarotowych Piątek jest: śmierć w kolejnych żywiołach. Piątka Mieczy to śmierć w powietrzu. Oczywiście, śmierć to tylko przenośnia - jest to obraz, który przywołuje z głębin umysłu odpowiednie skojarzenia. Śmierć w żywiole powietrza kojarzy się nam z obrazem wniebowzięcia, rozpuszczenia się w przestworzach. Dlatego karta Piątka Mieczy silnie akcentuje oderwanie od rzeczywistości. To stan, kiedy duch nie przejmuje się kłopotami materii.

 

Aleister Crowley nadał tej karcie tytuł Klęska. Gdyż rzeczywiście, z punktu widzenia kogoś, kto się o coś stara, walczy, dąży do materialnego celu, Piątka Mieczy oznacza osłabienie woli i zaniedbanie spraw tego świata. Jeżeli taki stan ducha przytrafi się dowódcy wojskowemu lub dzielnemu biznesmenowi, może go kosztować poważne zwichnięcie kariery.

 

Jednakże tarot nie zna zła ani dobra. To, co zgubne dla jednych, jest błogosławieństwem dla drugich. Poeci - a także matematycy - pod wpływem tej samej energii, którą magowie zaklęli w Piątce Mieczy, tworzą swoje najwyższe dzieła!

 

Z Piątki Mieczy wynika też nauka, że aby ludzie o twórczych umysłach mogli naprawdę rozwinąć swoje talenty, społeczeństwo musi zwolnić ich od trudów walki o byt.

 

Wracając do Crowleya: karta ta wydała mu się podobna do astrologicznej sytuacji, kiedy Wenus jest w znaku Wodnika. Ten układ planet jest w horoskopie oznaką artystycznej twórczości, ale tej abstrakcyjnej, wzniosłej i zrozumiałej tylko dla nielicznych.

 

Piątka Mieczy oznacza też mistycyzm i duchowe wzloty, religijność i uduchowienie. Oznacza natchnienie, które jest wyższe niż zło i przyziemność tego świata.

 

Gdy jest wróżbą na temat miłości, oznacza uczucia romantyczne i platoniczne, dalekie od ziemskiej pospolitości. Może to być miłość... nie spełniona.

 

Piątka Mieczy jest bardzo dobrą wróżbą, jeśli pytamy o postępy w nauce, o kształcenie się, studiowanie. Sprzyja twórcom, ale raczej takim, którzy nie pracują dłutem i nie ustawiają tłumów statystów przed kamerą. W pytaniach o pieniądze raczej ta karta majątku nie wróży...

 

Dla joginów i magów wylosowanie Piątki Mieczy jest znakiem, że można ćwiczyć lewitację i wychodzenie z własnego ciała.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Piątka Mieczy czyli uduchowione oderwanie od rzeczywistości

Piątka mieczy kojarzy się z obrazami wniebowzięcia i rozpuszczenia się w przestworzach, w żywiole powietrza. Oznacza uduchowienie, oderwanie od rzeczywistości, czyli stan, w którym umysł nie przejmuje się bolączkami i kłopotami związanymi z materią. Z drugiej strony brak zainteresowań tym światem to prosta droga do klęski. (Klęska - tak tę kartę nazwał Aleister Crowley.)

 

Piątka Mieczy jako pierwsza i główna karta, określająca całość sytuacji

 

Bujasz w obłokach. Nie masz głowy do spraw pospolitych - do naprawiania tego, co się psuje, do zarabiania pieniędzy, do dbania o swoje zdrowie, o społeczną pozycję... Jesteś ponad to. Za to karta dobrze wróży dla twórczości artystycznej czy naukowej, szczególnie w dziedzinach oderwanych od praktyki, oznacza natchnienie i wzlot duszy.

 

Jako karta druga - negatywna i ostrzegająca

 

Poważne ostrzeżenie: zaniedbujesz sprawy materialne. Nie dostrzegasz pospolitych materialnych kłopotów, które mogą zaraz cię przerosnąć. Możliwe, że już się poddałeś, przegrałeś, a teraz w głębi duszy idziesz na wewnętrzną emigrację. Uwaga! Karta ta może też sygnalizować ucieczkę w narkotyki albo pseudoreligijne urojenia.

 

Jako karta trzecia, wskazówka do działania

 

Rób to, do czego czujesz w tej chwili natchnienie i powołanie. Na ruchy w sferze materialnej raczej brak ci sił; wiec może najlepszą rzeczą jest jakaś wewnętrzna przemiana, medytacje, ćwiczenia wizualizacyjne. Zawsze pozostaje nadzieja...

 

Jako karta nr 4, obciążenia z przeszłości

 

Tutaj obciążeniem jest to, że dotąd było zbyt łatwo. Nie masz w sobie zdolności do twardej walki o byt. Pozostają marzenia...

 

Jako karta nr 5, partnerzy

 

Współdziałasz z ludźmi, którzy pobudzają twój intelekt i fantazję, którzy (być może) rozwijają cię duchowo; ale w sprawach twardego życiowego konkretu raczej na nich nie licz.

 

Jako karta nr 6, zbliżająca się przyszłość

 

Pomyślna karta, kiedy trzeba dokończyć pracy intelektualnej i potrzebne jest natchnienie. W sprawach bliższych życiu oznacza obietnice i zapowiedzi zamiast konkretów, ulotki reklamowe zamiast towaru, pochwały zamiast pieniędzy.

 

Jako karta nr 7, niespodzianki od losu

 

Bardzo aktywna karta w tej pozycji! Oznacza uleganie iluzjom: pojawią się jakieś wabiki i błyskotki, które odwiodą cię z właściwej drogi.

 

Jako karta nr 8: oczywiste uwarunkowania, których zwykle nie dostrzegamy

 

Nie zauważasz swojej słabości, niewielkiej siły przebicia; albo tego, że czasy potęgi przeminęły i pozostała tylko gra wyobraźni.

 

Jako karta 9, droga mistrza

 

Tutaj ta karta jest raczej pozytywna: oznacza, że w dziedzinie, o którą pytasz, dana ci będzie biegłość w teorii.

 

Jako karta nr 10, pożytek dla innych

 

Zainspirujesz innych swoimi ideami.

 

Jako karta nr 11, rzeczy skazane na nieudanie i niedokończenie

 

Uciekniesz w teorię i w abstrakcję, stracisz kontakt z rzeczywistością.

 

Jako karta nr 12, podsumowanie rozkładu kart

 

Zwróć uwagę na pozostałe karty rozkładu, czy mogą oznaczać słabość woli i ucieczkę od rzeczywistości.

 

Jako karta nr 13, następny obrót koła fortuny

 

Jeszcze odezwa się skutki zlekceważenia problemu.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Karta uzależnień i konfliktów, zmagań ze samym sobą, czasem prośba o łaskę. Czasem błąd i wmanewrowanie się w jakąś nieprzyjemną sytuację lub coś nie do końca sprawdzonego i jasnego przez fałszywego guru, który daje zły przykład. Człowiek uzależnił się od jakiejś idei, od drugiego człowieka lub od środków zaciemniających umysł. Przez to może wykonać fałszywy krok. Piątka Mieczy to nieopanowane siły natury, podporządkowanie, niszczenie innych lub samozniszczenie, narzucanie poglądów. Czasem trzeba poprosić o pomoc bo dla jednego człowieka to za dużo.

 

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

5mieczy-klęska

Działania- konflikt lub niebezpieczna sytuacja przez którą czujemy się zawstydzenie lub przegrani, porażka, strata, trzeba się z tym pogodzić, żeby odnieść sukces w innych dziedzinach, pyrrusowe zwycięstwo, weryfikacja ocen i postaw, ślepe dążenie do osiągnięcia celu prowadzące do porażki

Praca- pokonanie problemów urzędowych lub zawodowych, oferta nowej pracy, ostrzeżenie przed plotkami lub zazdrością w miejscu pracy, strata czegoś w wyniku walki, przełamanie ograniczeń i rozpoczęcie czegoś od nowa, umiejętność przyznania się do błędów, elokwencja, półmetek nauki.

uczucia- narastający konflikt, wzajemna wrogość, trudność w porozumiewaniu się z partnerem, kłótnie, rozpad związku.

różne-rada- opanować wojowniczość, pogodzić się z tym co nieuniknione, sugerowana duża ostrożność ponieważ ktoś z bliskiego otoczenia próbuje stwarzać kłopoty.

 

5 mieczy odwrócona

Działania- błędne decyzje, zmiany wprowadzane na siłę, klęska jako rezultat słabości, złośliwości, złej woli, zdrady, brak zdecydowania prowadzący do porażki, niemożność pogodzenia się z przegraną, wstyd, intrygi, gorycz porażki

Praca- kompromitacja, obnażenie słabości, nieprzemyślane zmiany, wprowadzanie zmian na siłę degradacja lub utrata szansy na awans.

uczucia- możliwość zranienia bliskiej osoby, niepewność uczuć, uwiedzenie, niemożność porozumienia z partnerem, narzucanie własnej woli.

różne-ostrzeżenie!ktoś z bliskiego otoczenia osoby pytającej jest w niebezpieczeństwie, należy uważać na kogoś kto w zdradliwy sposób działa w sprawach dotyczących ciebie.

 

"Sekrety Małych Arkanów Tarota" D.Słowikowska

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Doznasz wielu niepowodzeń od niego lub innych ludzi;

Zamieszanie w twoim umyśle spowodowane jego problemami lub niezdecydowaniem;

Należy porozmawiać l przedyskutować rzeczy;

Naprawdę musisz słuchać tego, co on mówi;

Ucz się rozwiązywać konflikty konstruktywnie; złe nawyki w porozumiewaniu się w stadle;

Co inni myślą i mówią o waszym związku i czy ich pomysły będą miały wpływ na twój sposób myślenia, czy też nie;

Narzucasz mu swoją wolę; podsuwasz egoistyczne argumenty, które naruszają spokój waszej przyjaźni;

Nie zgadzacie się ze sobą i to utrudnia waszą przyjaźń;

On nie słucha ciebie i nie zwraca uwagi na to co mówisz;

Ty zawsze starasz się go wysłuchać, nawet jeśli się z nim nie zgadzasz; Pozwalasz ludziom plotkować na temat twojej miłości, gdyż nie dbasz o to co myślą;

W najbliższym środowisku odczuwasz brak kogoś z kim mogłabyś szczerze porozmawiać.

Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

bóle głowy, badanie, analiza stanu zdrowia, amputacja, usunięcie, terapia inwazyjna, promieniowanie,

 

5 mieczy

konflikt, wstyd, upokorzenie, mieszane uczucia, więcej strat niż zysków, oglądanie się w tył, szarpanina

 

Źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

 

Piątka mieczy

+ rywalizacja, porażka, ośmieszenie, plama na honorze, chęć pokonania wroga nowe podejście do starych spraw, modyfikacja myślenia, przełamywanie ograniczeń

- słabość, uwiedzenie, strata wynikła z głupoty, nieprzemyślane zmiany, hańba, intrygi, wstyd, konflikt, wprowadzenie zmian na siłę.

 

źródło:Strona Domowa

 

Może tez oznaczać że sobą z którą się spotkasz będzie kłamać-to może być drobne kłamstewko albo coś poważniejszego;może to być egoista który będzie gadał tylko o sobie albo ktoś z was opuści spotkanie wcześniej z jakiegoś powodu-inaczej "zwieje"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Vampirella

Piątka Mieczy – KLĘSKA

 

Porażka, strata, złośliwość, uraza, potwarz, zniesławienie.

Rywalizacja zakończona na naszą niekorzyść; porażka, klęska, niepokój, kłopot, bieda, chciwość, niezadowolenie z zarobku, pracowitość; złośliwość natury; zniesławienie, kłamstwo, zjadliwość i plotki. Plotkowanie i niszczenie przyjaźni, nienawiść do pokoju i miłości między ludźmi. Okrucieństwo, któremu towarzyszy tchórzliwość, niewdzięczność i nierzetelność. Bystrość i szybkość w mowie i myśli. Łatwo rozbudzane uczucie żalu, które nie trwa długo.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Jeżeli pytamy o radę w jakiejś kwestii - trzeba wykazać się walecznością, nie poddawać się. W towarzystwie silnej karty dworskiej oznacza umiejętne włączenie swoich atutów (np. obok 5 mieczy stoi Królowa Buław - walcz za pomocą swojego wdzięku osobistego i siły perswazji, ale w sposób nienachalny).

 

Odwrócona - przegrana, klęska, poczucie bycia pokonanym, załamanym. Brak motywacji, depresja.

 

Źródło: Własne zrozumienie i doświadczenie

 

 

Mi dzisiaj ta karta pokazała operację chirurgiczną (z użyciem skalpela), którą mam mieć za tydzień. Odczuwam ją raczej pozytywnie, chociaż przebija przez nią lęk :)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Karta dnia > jechałam z koleżanką jej samochodem do domu, gdy nagle pewna kobieta wymusiła pierwszeństwo. Doszło do stłuczki

Także ta karta czasem mówi, że możemy być świadkami czyjegoś pecha, klęski, danego dnia a czasem i nawet swojej. Wtedy rano wypadła mi aż 3 raz! Aż się zastawiałam kto mi dziś zrobi "krzywdę", okazało się że nie musi dotyczyć bezpośrednio nas...

Karta na pewno przykra, bo mówi o stracie, nagłym ciosie czasem niespodziewanym.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • Maestro

Jako karta dnia pokazała mi, że odniosłam sukcesy, ale okupione staraniami i ciężka pracą. Np.musiałam sama wywalczyć u szefa, żeby nas wcześniej puścił do domu, poza tym ponad godzinę szukałam jednego produktu do sałatki, który zdobyłam tylko i wyłącznie dzięki determinacji,ponadto był kontakt od pana, niespodziewany, powiedział mi kilka szczerych komplementów, które mnie jakoś nie ruszyły, łącznie z tym, ze byłej opowiedział o mnie,że robię na nim piorunujące wrażenie (co mi się nie podobało i mu o tym oznajmiłam)..

 

Pokazała mi zagrywkę, chęć odegrania się kogoś z powodu żalu do mnie...Tzn. ktoś miał mnie odwiedzić, zadzwoniłam, żeby upewnić się, o której będzie, usłyszałam, ze jednak nie będzie, wkurzyłam się, a za minutę miałam dzwonek domofonu:)

 

Pokazała daremne próby nawiązania kontaktu jednej pani z panem ;) Tzn.odpisał jej, ale na odczepnego ;)

 

Nerwy z powodu stanu zdrowia (podsycanie stanu zapalnego), na stan naszego zdrowia mogą mieć wpływ inne osoby.Promieniowania, także te szkodliwe.

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

z mojego doświadczenia pozytywy:)

Czekałam, czekałam na obiecane działanie osoby, która sama sie zadeklarowała, że zadziała w pewnej sprawie. NIe doczekałam się. W końcu wzięłam sprawy w swoje ręce, nie oglądając się na nią, ani na wszystko inne. Ogólnie wygrana, poprzedzona co prawda niesmakiem, zawodem, rozczarowaniem.

Inna sytuacja, romansowa: bardzo napięte stosunki i próba darcia do siebie mimo wszystko, naprawienie beznadziejnej sytuacji. Porzucenie uprzedzeń, obaw, strachu. Zakończona sukcesem.

W zależności więc od sytuacji karta 5 mieczy może byc pozytywna.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Dziś pokazała mi informację, że facet, którego znam wdał się w bójkę z jakimiś gośćmi i w rezultacie skuty w kajdanki wylądował na komisariacie.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest Linkinia

W odpowiedzi na pytanie: jak będzie wyglądała relacja podczas tygodnia:

7 buław, Księżyc, 5 mieczy

Kilka dni wymiany smsów, raz z mojej, raz z jego inicjatywy. Zadawanie licznych pytań, droczenie się, lekki flirt. Miałam wrażenie, że wykazywał chęć podtrzymania rozmowy (mogło się skończyć na 3 smsach, było znacznie więcej). Ja uważałam na to, co piszę, kalkulowałam...

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Pokazalo mi ekstremalnie ostra walke, taka "wszystko albo nic", stawianie wszystkiego na ostrzu noza.

Proba calkowitego upokorzenia kogos, nie liczac sie ze srodkami, a nawet sensem tego.

Chec totalnego zniszczenia kogos, wrecz zrownania go z ziemia.

Chyba najbardziej ostra i agresywna karta, tutaj nikt sie nie patyczkuje, jak wygrac to na zasadzie zmiazdzenia przeciwnika calkowicie i nieodwracalnie, nie ma mowy o jakichkolwiek kompromisach.

Tu nie ma, wedlug mnie nawet takiej zimnej, bezwzglednej analizy, jak np. w 2 Mieczy.

Tu sa emocje , ale wybitnie negatywne, bezlitosne.

Rowniez chec zemsty, nienawisc, wrecz zaslepienie tym.

Jesli pytamy , co ktos czuje-chce nas bezwzglednie zniszczyc, lub chce zemsty.

Powodzenie danej sprawy-nie uda sie, a probujac, dostaniemy tylko po glowie.

Jako rada-nie poddawc sie bez wzgledu na wszystko, bardzo twardo trwac przy swoim.

Link to comment
Share on other sites

Bezwzględne dążenie do celu, np. żonaty facet chce zdobyć inną wszelkimi sposobami (czyt. manipulacja, kłamstwa). Brak tu szacunku, honoru, przyzwoitości. Po trupach do celu. Uświadomienie sobie, że jedynie taką drogą możliwe jest osiągnięcie celu. Słabości wszelkie, złamany kręgosłup moralny.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

5 Mieczy: "Przeważać". Dostać to,czego się chce (np.złe myśli przyciągają złe wydarzenia,dostaniesz to,czego oczekujesz,będzie tak,jak myślisz,że będzie,a wystarczy czasem zmienić myślenie i nastawienie),pokazywać osobistą siłę.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

 

5 Mieczy:

Zmusza do analizy sposobu używania informacji, myślenia, do poszukiwania nowych wyzwań intelektualnych. Piątka mieczy jest dobrą wróżbą dla osób uczących się i twórców umysłowych.

Ostrzega przed bezwzględnym wykorzystywaniem informacji wobec ludzi. Zwraca uwagę na wartość słowa, które dajemy innym. Zmusza do konfrontacji ze zdaniem przeciwnika. Może oznaczać wygraną potyczkę, która może zamienić się w klęskę. Może oznaczać wykorzystanie naszych słów przeciwko nam. Symbolizuje zamęt i plotki, nieszczerych przyjaciół, niejasne warunki i zasady, kłamstwo i oszczerstwa, manipulację informacjami. Mówi o katastrofach związanych z powietrzem.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

 

5 Mieczy - Słowa Klucze:

 

PROSTA: egoizm,zła wola,wykorzystanie kogoś do własnych celów,wrogość

 

ODWROTNA: mściwość,fanatyzm,oszustwo,pomówienia,

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

5 Mieczy

- Burza mózgów

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Guest gość5
5 Mieczy:

Może oznaczać wykorzystanie naszych słów przeciwko

nam. Symbolizuje zamęt i plotki, nieszczerych przyjaciół, niejasne warunki i zasady, kłamstwo i

oszczerstwa, manipulację informacjami. .

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

zdecydowanie tak- to takie odwracanie kota ogonem- klarujesz co i jak a i tak slowa wyciagniete z kontekstu zostana obrocone przeciwko Tobie

Link to comment
Share on other sites

W pytaniu co myśli dana osoba o naszym wyglądzie, często oznacza po prostu,ze nasz wygląd zdradza zamiary,tzn nie potrafimy do konca ukryc emocji.

 

Ciezka karta. Niesmak,uczucie skrzywdzenia pomimo,ze się na to nie zasłuzyło,chec zemsty,nieczystych zagrywek, straty też pokazuje (finansowe,emocjonalne i inne)

 

jako karta dnia pokazała upokorzenie i obgadywanie kolezanki z pracy

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Bethany

Nie pokazała mi ta karta jeszcze niczego pozytywnego. Często mi wychodziła, gdy przeżywałam żałobę, i czułam się smutna i skrzywdzona.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

5 MIECZY

 

BLASKI: strata, klęska, przegrana, wypowiedzenie, brak skrupułów, podstęp, kłamstwo, oszustwo, niebezpieczeństwo, upokorzenie, brak zaufania, smutne zwycięstwo, przebiegłość, chytrość, obraza, zdrada.

 

CIENIE: zło, gorycz, rozpacz, zazdrość, zmiana na gorsze, zemsta, fanatyzm, demagogia, nietolerancja, wrogość wewnętrzna, sadyzm.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

5 mieczy ostatnio pokazała się, kiedy piekłam ciasto jako niespodziankę dla rodziny w ukryciu przed nimi.... i nie zdążyłam go wstawić do piekarnika, bo właśnie wrócili i zostałam "przyłapana":-)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Jako karta dnia:

Stresująca sytuacja między dwoma osobami - obie wyszły też w tej karcie.

1. Bezwzględny kierownik, który pogania managera. Celowo wzbudza w nim nerwowość, wypomina mu, że musi się wyrobić. Wzbudzanie strachu, łamanie podwładnych, wywieranie nacisku. Ale też klepanie po plecach (podczas rozmowy poklepał 3 osoby, wyszło troche sztucznie), stawanie w pozie supermena (czy wonderwomen) - wykalkulowane zachowanie, maska.

2. Zdenerwowany manager, na którym ciąży duża odpowiedzialność I go przygniata. Martwi się, że nie wyrobi się w czasie. Zadanie okazuje się trudniejsze niż zakładał. Jest sfrustrowany, zostaje na nadgodzinach. Strach przed owym kierownikiem. Ból brzucha z nerwów (powiedział, że zaczyna go troszkę boleć).

Żeby wygrać, trzeba być w stanie coś poświęcić. Kierownik bez wątpienia chętnie poświęci jakąś inną osobę. Wcześniej widziałam, że współpracownicy się go boją, ale dopiero dzisiaj wyszło szydło z worka.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest ezopola

Wypada mi m.in. tak: w relacjach towarzyskich jak dla mnie 5 mieczy przestrzega przed opowiadaniem o sobie, uzewnętrznianiem się, niepotrzebnym paplaniem, bo coś może zostać użyte przeciwko nam. W relacjach romansowych, czy też koleżeńskich, lepiej nie kontaktować się, nie wchodzić w polemikę, bo i tak nic dobrego z tego nie wyjdzie. Robienie z igły widły, roztrząsanie spraw życiowo nieistotnych, zaciekłość, nieroztropność, błąd w myśleniu, zaćmienie umysłu, wysiłek intelektualny idący na marne. Pod względem artystycznym, to nieprzeciętne możliwości wokalne, duża kreatywność, wskazana praca solowa, lub wolny zawód.

Edited by ezopola
Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

5 mieczy +3 pucharów pokazała mi nasmiewanie się, oczernianie drugiej osoby w towarzystwie.

Raz Pana, który ukrywał, że jest żonaty,co szybko wyszło. Nic nie osiągnął, a wiele stracił. 

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Moje ostatnie doświadczenia z kartą:

 

- 6 buław+5 mieczy - urażone ego

- pokazała mi się w pozycji uczuć drugiej osoby, kiedy nie chciałam odnowić znajomości

- zauważyłam, że ostrzega, aby nie walczyć o coś, bo odniesiemy porażkę.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

To też karta granic. Trudnych i na stopie wojennej- kiedyś mi pokazała Palestynę-Izrael. 

Jednocześnie to też karta  ciszy.

 

Edited by Noa20
Link to comment
Share on other sites

„Przybyłem, zwyciężyłem... tylko dlaczego mnie to nie cieszy?”  - kiedyś przeczytałam taki opis karty i w sumie się z nim zgadzam.

Edited by Mesi
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Czy 5 mieczy może wskazywać na paranoję? I czy w zestawieniu z Paziem Denarów i Paziem Kielichów, w klasycznym 3 kartowym rozkladzie  może wskazywać na bolesną nauczkę? 

Edited by Sunrise009
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest Lianna

Jedna z najmniej lubianych przeze mnie kart. Pokazuje mi uczucie skrzywdzenia. No i zwycięstwo, które jednak nie cieszy wcale. Stratę też nie raz mi pokazała.

Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

Ja mam czasem problem z tą kartą ale ogólnie to interpretuję ją jako „porażka”. Trzeba będzie złożyć broń bo tu i tak nic nie wyjdzie. 

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • Ekspert

5 Mieczy miałam wylosowaną na dzisiejszy dzień. I przyznam trochę się obawiałam co tu może „tąpnąć”( karta jest porównywana z Wieżą tylko w mniejszej skali). 
Cieszę się, że wcześniej poczytałam trochę na innych blogach, co może oznaczać 5 Mieczy - bo jest to karta która może symbolizować naszą porażkę a czasem, że to my odniesiemy pyrrusowe zwycięstwo( które nie cieszy). Oczywiście wszystko też zależy jak nasza talia przedstawią sytuację związaną z 5 Mieczy. U mnie kobieta oddaje swoj ostatni Miecz do mężczyzny który wyglada jakby go od niej „skupował”.

Do rzeczy jednak. Co mi dziś ta karta pokazała? Doprowadziłam do łez dziecko koleżanki :( Nie jestem z siebie dumna. Nie sądziłam, że sprawy mogą przybrać taki obrót. 
Muszę powiedzieć, że córka mojej koleżanki jest dość „męczliwym” dzieckiem...delikatnie mówiąc...Przez cały pobyt u nas słyszałam od niej „ciociu, ciociu to ...ciociu tamto...a Felix to a Maciej tamto...” Nawet jak byłam czymś zajęta( wyjmowałam frytki z gorącego oleju) podsuwała mi pod nos zabawkę by coś zaprezentować. Za kolejnym razem kiedy siedziałyśmy we trzy w salonie i rozmawiałyśmy, bezceremonialnie stanęła przede mną i zaczęła znów swoją tyradę pod hasłem „ciuciu...” nie patrząc, że wchodzi mi w słowo i stara się wręcz mnie zagłuszyć. Nie wytrzymałam widząc drgające ze śmiechu usta jej mamy która siedziała na wprost mnie. Parsknęłam głośnym, nieprzerwanie długim śmiechem. Mała uciekła i popłakała się na schodach... 

No i poniekąd wygrałam bo ostudziła to „ciocianie” ale było mi głupio do końca ich pobytu. 

Kupiłam też książkę o Tarocie na Amazonie - 5 Mieczy dobra jest na doszkalanie. 

Edited by Gringe
 • Haha 1
 • Medal 1
 • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Gringe napisał:

5 Mieczy miałam wylosowaną na dzisiejszy dzień. I przyznam trochę się obawiałam co tu może „tąpnąć”( karta jest porównywana z Wieżą tylko w mniejszej skali). 
Cieszę się, że wcześniej poczytałam trochę na innych blogach, co może oznaczać 5 Mieczy - bo jest to karta która może symbolizować naszą porażkę a czasem, że to my odniesiemy pyrrusowe zwycięstwo( które nie cieszy). Oczywiście wszystko też zależy jak nasza talia przedstawią sytuację związaną z 5 Mieczy. U mnie kobieta oddaje swoj ostatni Miecz do mężczyzny który wyglada jakby go od niej „skupował”.

Do rzeczy jednak. Co mi dziś ta karta pokazała? Doprowadziłam do łez dziecko koleżanki :( Nie jestem z siebie dumna. Nie sądziłam, że sprawy mogą przybrać taki obrót. 
Muszę powiedzieć, że córka mojej koleżanki jest dość „męczliwym” dzieckiem...delikatnie mówiąc...Przez cały pobyt u nas słyszałam od niej „ciociu, ciociu to ...ciociu tamto...a Felix to a Maciej tamto...” Nawet jak byłam czymś zajęta( wyjmowałam frytki z gorącego oleju) podsuwała mi pod nos zabawkę by coś zaprezentować. Za kolejnym razem kiedy siedziałyśmy we trzy w salonie i rozmawiałyśmy, bezceremonialnie stanęła przede mną i zaczęła znów swoją tyradę pod hasłem „ciuciu...” nie patrząc, że wchodzi mi w słowo i stara się wręcz mnie zagłuszyć. Nie wytrzymałam widząc drgające ze śmiechu usta jej mamy która siedziała na wprost mnie. Parsknęłam głośnym, nieprzerwanie długim śmiechem. Mała uciekła i popłakała się na schodach... 

No i poniekąd wygrałam bo ostudziła to „ciocianie” ale było mi głupio do końca ich pobytu. 

Kupiłam też książkę o Tarocie na Amazonie - 5 Mieczy dobra jest na doszkalanie. 

Cudowna historia :1s_c: absolutnie uprawniona reakcja moim zdaniem!

I ciekawa interpretacja karty z tym pyrrusowym zwycięstwem :) Mi właśnie ostatnio też wypadła jako karta dnia i byłam przestraszona, ale w sumie dzień w pracy miałam raczej lepszy niż gorszy, żadnych stresów. I tylko pod koniec dnia trochę się wkurzyłam, bo drzwi od autobusu pracowniczego nie chciały się otworzyć i czekaliśmy na przystanku, przez co byłam później w domu. Ale też nie jakoś długo, pół godziny może maksymalnie. Nic takiego masakrycznego w sumie. A na karcie mam kobietę, którą te miecze przeszywają, więc obrazek nieciekawy.

Edited by martynamarzena
 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

@martynamarzena ano właśnie za każdą kartą dzienną kryje się dłuższa lub krótsza historia :) Też się obawiałam tej 5 Mieczy - pomyślałam, że piątek będzie najgorszym dniem w całym tygodniu a wcale tak nie było. Na dziś miałam Maga - ale o tym w oddzielnym wątku ;) 

 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Na pytanie dlaczego się ktoś odezwał wypadła 5 mieczy z 5 pucharów - otóż czuł się przegrany, upodlony z wielkim żalem na szyi - poniekąd nazwać to można wyrzutami sumienia, gdy sam do tego doprowadził.

Edited by adamandium
Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.08.2020 o 15:58, Sunrise009 napisał:

Czy 5 mieczy może wskazywać na paranoję? I czy w zestawieniu z Paziem Denarów i Paziem Kielichów, w klasycznym 3 kartowym rozkladzie  może wskazywać na bolesną nauczkę? 

Może doprowadzić do paranoicznych kompulsji! wtedy gdy się samemu doprowadza do takiej sytuacji, a po niej  czujemy się sami opluci, a emocje i psychika wysiada...

Edited by adamandium
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Mi ostatnio 5 mieczy wypadła w rozkładzie na relację damsko męską,zajęła miejsce u pana w sercu,czyli on czuje wyrzuty sumienia,ma poczucie winy ze mnie zranił,że nie dotrzymał słowa...w głowie miał sąd ostateczny a w nogach eremite,więc dwa WA....

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Posted (edited)

Aż zalogowałam sie po chyba 9 latach? Czasem korzystam z kart, bardziej je czuję po tylu latach. Są moim przyjacielem, którego próbuję zrozumieć, Ale 5 mieczy to było pełne zaskoczenie.

Wyciągnęłam ją przed randką. Pytanie: jakie wrażenie on na mnie wywrze - 5 mieczy,

Odechaciało mi się iść, tym bardziej, że byłam już po kilku innych z innymi kandydatami i nie było to to.
Pojechałam. Chłopak fajnie sie zachowywał. Czułam się  dopieszczona jako kobieta, był dżentelmenem, wszystko on ładnie poprowadził. Niczego nie było za dużo, ani za mało, Idealnie, Ale nie poczułam emocji. Tak mdło.

Gdzie tu 5 mieczy....?

Gdy odwoził mnie, spytał o kolejne spotkanie. Powiedziałam, że muszę sprawdzić w kalendarzu (mam dużo zajęć zaplanowanych w związku z dziećmi, i to miałam na myśli). Zaśmiał się i powiedział: rozumiem, konkurencja. A później z taka fajną pewnością: ale konkurencje trzeba wygryźć. Fajna laska, to trzeba działać ( 5mieczy - po trupach do celu? Znacie to?)

I wtedy przestało mnie mdlić.

5 mieczy może pokazywac pozytywne wydarzenia.

Co o tym myślicie? Macie podobne doswiadczenia z tą kartą?

Edited by emilr
poprawna pisownia
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe spostrzeżenie. Ja raczej mam kiepskie doświadczenia z tą kartą, którą najchętniej bym nazwała mściwość. Jedna lub druga strona robi coś, aby dowalić drugiej osobie, np. pokazała mi w towarzystwie 3 kielichów, że byłam oczerniana przez pewną osobę w gronie towarzyskim. W odczuciach drugiej osoby pokazuje rozgoryczenie, złość np. kiedy postanowiłam wprost powiedzieć facetowi, że nic z tego nie będzie. 5 mieczy to także zachowania ząb za ząb np. ktoś kiedyś zachował się nie ok, chce przeprosić, ale ty w odwecie pokazujesz środkowy palec. 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...