Jump to content

6 Mieczy


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 6 Mieczy:

 

Karta będąca symbolem ucieczki, odcinania się od pewnych spraw, osób. Pojawienie się Szóstki Mieczy w rozkładzie może również wskazywać na podróż np. drogą wodną, przeprowadzkę, zmianę miejsca pobytu, nowy kierunek dążenia, milczenie, brak komunikacji, pozostawienie przeszłości za sobą, okres względnego spokoju, stabilizacji. Karta może oznaczać również ucieczkę przed trudnościami, lęk przed stawieniem czoła pewnym problemom, w związku z tym odcinanie się przed nimi, niechęć do ich rozwiązania.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

6 mieczy – pozycja prosta – praca wykonywana w domu; konsultacje; harmonia myślenia i działania; podwyższanie kwalifikacji; sprawiedliwy podział obowiązków w pracy; umiejętność zdystansowania się do problemów; odkrycie nowych, niedostrzeganych dotąd możliwości; deklaracje wsparcia; rodzinne przedsięwzięcie; poparcie, akceptacja udzielona przez bliskich.

 

6 mieczy – pozycja odwrócona – przenoszenie problemów zawodowych do domu i obciążanie nimi rodziny, impas, niemożność znalezienia wyjścia z sytuacji, uczucie bezsilności, zerwanie wszystkich układów, izolacja, destrukcyjne wpływy rodziny hamujące rozwój zawodowy, ostrzeżenie przed wyjazdem z powodu groźby poważnego wypadku.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

6 Mieczy - daleka podróż, przeprowadzka. Kompletne porzucenie przeszłości i otwarcie się na zmienioną przyszłość. Odejście. Przestrzeń rozwoju. Pozbycie się ciężaru. Pomyślnie zakończona operacja. Życiowe cięcie.

 

Odwrócona: niemożność wyruszenia w drogę, blokada, przeszkoda zewnętrzna. Operacja opóźniona, lub odwołana, co nie wychodzi na dobre. Zmęczenie.

 

Szóstka Mieczy – Karta Brama

 

Podróż, przeprawa, przejście, wędrówka, daleka podróż bez powrotu, przejście przez morze, wyjazd do dalekiego kraju. Porzucenie wszystkiego. Zerwanie wszystkich układów. Podróż w głąb siebie, odkrycie nowych, nie dostrzeganych dotąd wartości, horyzontów. Ból i rozterka, spowodowane wyjazdem, oddaleniem. Ciężka choroba, ozdrowienie i powrót do aktywnego, innego niż dotychczas życia. Śmierć kliniczna. Operacja.

 

Odwrócona: Wegetacja. Powikłania chorobowe, powikłania po operacji. Rezygnacja z długo oczekiwanego wyjazdu. Zakaz wyjazdu. Burza, sztorm, zatopienie statku, katastrofa kolejowa, wypadek samochodowy. Niemożność zdystansowania się do swoich problemów.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Makrela
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

6 Mieczy - praca wykonywana w domu, rodzinne rozwiązywanie problemów, kompromis rodzinny, deklaracje wsparcia, zdobycie uznania w oczach rodziny.

 

6 Mieczy (odwrócona) - przytłoczenie problemami rodziny, przenoszenie problemów zawodowych do domu, rodzina hamuje rozwój intelektualny, niezdecydowanie odnośnie nauki.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Wyruszenie na nowy brzeg. Odcięcie się od przeszłości. Wyjście na spotkanie nowego. Bądź uważny na swój stan emocjonalny. Możliwa podróż.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

6 Mieczy w karcie dnia - wyjazd, podróż (w tym przypadku na konferencję, więc miecze=intelekt).

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

6 MIECZY-

karta podrozy przez wielka wode-podroz morska,

odcinanie sie od pewnych spraw,

osiagniecie wymarzonego etapu

 

Szóstka Mieczy

czyli kraina paradoksu i twórczego chaosu

Szóstki to karty, które - najogólniej - mówią o SPEŁNIENIU. Kiedy wychodzi któraś szóstka, oznacza to, że gdzieś obok nas istnieje mała kraina, w której spełniają się ideały. Czyjeś marzenia stają się rzeczywistością - i kiedy tak się dzieje, to można powiedzieć, że w jakimś małym wycinku świata niebo zeszło na ziemię. Szóstka Kijów oznaczała - jak pamiętamy - świętowanie i wesołość, Szóstka Pucharów - wszechobejmującą miłość: taką miłość, która nie stawia wymagań. Cóż więc może oznaczać Szóstka Mieczy?

 

Miecze to karty związane z żywiołem powietrza, a więc z intelektem, myślą, twórczością. Otóż Szóstka Mieczy oznacza stan, w którym intelektualna twórczość jest swobodna, a lotna myśl nie natrafia na przeszkody. To jest stan idealny dla twórców: kiedy ich pomysły i skojarzenia nie natrafiają na żadne ograniczenia, gdy nie ma barier tradycji, logiki ani przyzwoitości. Kiedy twórcom w ich dziełach wszystko wolno i nie muszą się martwić, czy ktoś zrozumie ich wiersze (lub matematyczne równania!) i czy znajdą nabywców na obrazy.

 

Czy już domyślamy się, jakie dzieła powstawały na fali tej energii, która emanuje z Szóstki Mieczy? - płonące żyrafy Salvadora Dali. Latające wioski Marca Chagalla. Kwadratowe kobiety Pabla Picassa. Dramaty Stanisława Ignacego Witkiewicza - jak Matka, gdzie bohater jest zarazem synem i kochankiem kobiety swego życia. I być może pod wpływem energii tej karty Albert Einstein wymyślał światy, w których czas płynie w różnym tempie, a przestrzeń kurczy się pod wpływem siły ciężkości. Świat Szóstki Mieczy to zwariowana kraina paradoksu, pełna rzeczy niewiarygodnych dla przeciętnego człowieka; kraina w której swobodnie przechadzają się tylko geniusze - i wariaci.

 

Szóstka Mieczy jest jedną z najlepiej wróżących kart, jeśli chodzi o twórczość. Mówi o błyskotliwych pomysłach, o znajdywaniu czegoś, kto nikt jeszcze dotąd nie wymyślił. Można śmiało powiedzieć, że jest to karta SZALONYCH GENIUSZY.

 

W codziennym życiu jednak z tą kartą związane są pewne kłopoty. Zapowiada ona chaos, pomyłki, zapominanie i gubienie. Jasne, bo gdy ktoś chodzi z głowa w chmurach, to zapomina o codziennych drobiazgach, a genialni wynalazcy znani są z tego, że gubią parasole.

 

Często karta ta mówi, że zetknęliśmy się ze zjawiskami, których nie rozumiemy, które w niczym nie przypominaja tego, do czego się przyzwyczailiśmy. Gdyby Papuasi znali karty tarota, z pewnością przed spotkaniem pierwszych białych podróżników wyciągaliby Szóstkę Mieczy!

 

W miłości ta karta oznacza szalonych kochanków zbuntowanych przeciw światu. W polityce oznacza anarchistów. W pytaniach o pieniądze kojarzy się z robieniem pieniędzy z powietrza; z takimi pomysłami, które często ocierają się o kryminał - jak na przykład łańcuszki św. Antoniego.

 

Aleister Crowley skojarzył tę kartę - bardzo słusznie - z Merkurym w znaku Wodnika. Nazwał zaś ją dziwnie - Nauka. Może dlatego, że w jego czasach uniwersytety były pełne szalonych profesorów!

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Szóstka Mieczy czyli karta szalonych geniuszów

Szóstka Mieczy oznacza stan, kiedy myśl dostaje skrzydeł i nie dostrzega ograniczeń, a umysł twórców produkuje rzeczy dosłownie nie z tej ziemi. Ale jednocześnie ów umysł nie liczący się z rzeczywistością sprawia, że jesteśmy narażeni na pomyłki, zguby i mylenie drogi. Przypomnę zdanie, które już kiedyś na łamach Gwiazd napisałem o tej karcie: Świat Szóstki Mieczy to zwariowana kraina paradoksu, pełna rzeczy niewiarygodnych dla przeciętnego człowieka; kraina w której swobodnie przechadzają się tylko geniusze - i wariaci.

 

Szóstka Mieczy jako karta pierwsza i najważniejsza dla wróżby:

 

Zbliża się (lub już trwa) okres bardzo sprzyjający dla wszelkiej intelektualnej twórczości. Łatwo teraz wymyślasz jakieś dalekosiężne plany - choć pewnie nie zastanawiasz się, jak je zrealizujesz. Inni ludzie mogą nie do końca cię rozumieć. Ale pod pewnym względem możesz okazać się genialny...

 

Jako karta druga, pokazująca negatywne strony:

 

Popadasz w pomieszanie, wszystko ze wszystkim ci się kojarzy. Twoje plany nie liczą się z rzeczywistością i mogą mieć coś z szaleństwa, a w oczach wielu ludzi możesz sprawiać wrażenie nawiedzonego. Zagrożenie pomyłkami, mylna oceną sytuacji. Roztargnienie, zamęt w głowie, zguby.

 

Trzecia karta, co robić?

 

- Spisywać pomysły. Tworzyć plany. Zająć się jakaś działalnością teoretyczną - ale raczej na fali tej energii nie warto niczego budować w realnym świecie, z twardej materii, bo się rozleci.

 

Czwarta karta, obciążenia z przeszłości:

 

Za dużo w twoim życiu było fantazjowania i różnych teoretycznych przymiarek, za dużo rzeczy robionych na próbę, na niby - i dlatego możesz mieć kłopoty z działaniem w realnym świecie. Być może twoim jest los genialnego dziecka, ale słabo przystosowanego.

 

Jako piąta karta - ludzie, którzy ci towarzyszą:

 

- Oznacza zawsze jakiś brak porozumienia: albo to ty w oczach najbliższych wyglądasz na nawiedzonego, albo ludzie z twojego otoczenia są takimi nieodpowiedzialnymi fantastami.

 

Jako karta szósta - wynik:

 

Bardzo dobra karta dla wszelkich śmiałych pomysłów, dla intelektualnej twórczości, dla uczenia się i studiowania, szczególnie jakiś abstrakcyjnych dziedzin wiedzy. Dla życia praktycznego zawsze jest ostrzeżeniem, ze plany mogą się skończyć na zapowiedziach.

 

Karta siódma - zrządzenie losu, niespodzianki:

 

Świat fantazji i nieprawdopodobnych wydarzeń wkroczy w twoje życie i zaburzy twoje losy.

 

Karta ósma - nieuniknione ograniczenia:

 

W swoich planach musisz brać pod uwagę kaprysy własnego umysłu, który nie pozwoli na dłuższą metę zaprząc się do kieratu.

 

Karta dziewiąta - doskonałość:

 

Pomyślna zapowiedź co do wszelkiej twórczości, poznawania, uczenia się rzeczy zawiłych i abstrakcyjnych.

 

Dziesiąta - pożytki dla innych:

 

Pewne grono ludzi (i ty wśród nich) odniesie całkiem konkretne pożytki z twoich szalonych pomysłów. Karta ta w tym miejscu może zapowiadać dar czerpania zysków z niczego - tzn. Z jakiegoś ulotnego pomysłu. (Przypomnij sobie Walta Disneya, który zrobił wielki majątek na Myszce Miki.)

 

Karta jedenasta - rzeczy nieudane i nie dokończone:

 

Czyżby pisany był ci los zapomnianego geniusza?

 

Karta dwunasta - rzut oka na całość rozkładu:

 

Weź pod uwagę, w odpowiedzi na całe pytanie, czynnik twórczego geniuszu, nawiedzenia, sięgania po cele na przekór ustalonym wyobrażeniom.

 

Karta trzynasta - co będzie po tym wszystkim?

 

Dalej będzie pójście własną drogą na przekór wszystkim. (Ale do tego na razie ci daleko...)

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To dostrzeżenie nowych horyzontów i lądów. To też daleka podróż. Należy przeciąć węzeł gordyjski aby popłynąć za czymś lepszym. Może oznaczać nagłe rozwiązanie dręczących problemów, nagłe ozdrowienie.

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Widoczne wyraźne linie porozumienia między wami;

Dostrzeżenie zmian w jego zachowaniu;

Arozumienie złożonych problemów, które wspólnie rozważaliście;

Droga do odnalezienia w partnerze bratniej duszy nadal otwarta i coraz bardziej oczywista;

Wkrótce spotkasz mężczyznę; wszystkie sprawy związane z przyjaźnią potoczą się gładko;

Głęboka zażyłość z mężczyzną; spotkanie z mężczyzną o podobnym sposobie myślenia;

Nagle zaczniesz rozumieć swoje romantyczne doznania z przeszłości i zauważysz Ich wyraźny wpływ na swoją miłosną edukację.

Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

W rozkładzie – wyjazd , podróż w nieznane , chęć pozostawienia dotychczasowego życia i szukania nowych wyzwań , odwaga w zdobywaniu nowych horyzontów celów podążanie nową drogą , chęć odbudowania siebie w nowym wymiarze . Ucieczka chęć uwolnienia się z trudnej sytuacji . Podjęcie ryzyka i postawienie wszystkiego na jedną kartę w celu szukania nowego życia barwniejszego , bardziej spełnionego .

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Maestro

VI(6) Mieczy KARTA BRAMA - Symbolizuje pokonanie trudności, moment duchowego przełomu, konieczność uwolnienia sie od starych schematów myślenia, nowe marzenia, nowa idea, rozwiazania, nowe możliwości mimo lęku, sukces, który przychodzi po czasie, długie podróże. Często karta ta mówi, że zetknęliśmy się ze zjawiskami, których nie rozumiemy, które w niczym nie przypominają tego, do czego się przyzwyczailiśmy.

 

Karta będąca symbolem ucieczki, odcinania się od pewnych spraw, osób. Pojawienie się Szóstki Mieczy w rozkładzie może również wskazywać na podróż np. drogą wodną, przeprowadzkę, zmianę miejsca pobytu, nowy kierunek dążenia, milczenie, brak komunikacji, pozostawienie przeszłości za sobą, okres względnego spokoju, stabilizacji.

 

Karta może oznaczać również ucieczkę przed trudnościami, lęk przed stawieniem czoła pewnym problemom, w związku z tym odcinanie się przed nimi, niechęć do ich rozwiązania.

 

Rozwiązanie biezących problemów, przezwyciężenie trudności, rodzinne przedsięwzięcia, praca intelektualna wykonywana w domu , podwyższenie kwalifikacji, decyzja o zmianie zawodu,

 

Szóstka Mieczy oznacza stan, w którym intelektualna twórczość jest swobodna, a lotna myśl nie natrafia na przeszkody. Przyświeca badaniom naukowym i technicznym.

 

W miłości ta karta oznacza szalonych kochanków zbuntowanych przeciw światu. Deklaracje uczuciowe, oświadczyny. Niesie potrzebe miłości, głębokiego zwiazku, nadzieje na spokojne zycie.

+ zahamowania seksualne, brak bezposredniego kontaktu z partnerem, ukrywane emocje, przyzwyczajenie, bol, rozłaka z powodu wyjazdu oddalenia

- bardzo napięta sytuacja, trudności w zwiazku, oszustwo, ograniczenie woli, nienawiść,

 

Dobra komunikacja w rodzinie, więź psychiczna w rodzinie nowoczesne podejscie do spraw rodziny lub nauki, podróż przez wielką wodę, przeprawa na drugi brzeg, osiągnięcie wymarzonego etapu, emigracja, przekraczanie granic (duchowych też)

 

W polityce oznacza anarchistów. Uczy respektowania praw innych ludzi. Zawiera w sobe pozytywne pojęcia związane ze sztuka pięknem i harmonią.

 

W pytaniach o pieniądze kojarzy się z robieniem pieniędzy z powietrza.

 

W codziennym życiu jednak z tą kartą związane są pewne kłopoty. Zapowiada ona chaos, pomyłki, zapominanie i gubienie, chaos, pokonywanie lęków i słabości pozwalające na śmiałe spojrzenie przed siebie, dostrzeżenie przysłowiowego światełka w tunelu, wytrwałe i regularne dążenie do obranego celu, uporządkowanie celów i ich realizowanie, robienie postępów po okresie trudności, koncentracja na celu.

 

VI Mieczy + piękne idee : poezja bierze źródło w tej właśnie karcie, rozwaga, oryginalne myśli, rozwiązywanie bieżących problemow, przezwyciężenie trudności, odprężenie po okresie napięcia, zahamowanie seksualne, milczenie, brak komunikacji, wyjazd partnera oddalenie, podroż, podróz duchowa, śmierć kliniczna, operacja, emigracja, podwyzszanie kwalifikacji, brak kontaktu z partnerem, zmiana zawodu, przeszkolenie do nowego zawodu, śmierć kliniczna, daleka droga, całkowita zmiana życia, operacja, wycieczka, podwyższanie kwalifikacji, sprawiedliwy podział obowiązków, odprężenie, praca intelektualna

__________________________________________________________________________________________

CZAS: miecze - czas trudny do określenia

 

ZDROWIE: choroby jamy ustej i nosowej, pruchnica stany zapalne , szkorbut, zatoki, przegroda nosowa

 

KLUCZE:

__________________________________________________________________________________________

NEGATYWNE ZNACZENIE

 

VI Mieczy - przesadna estetyka, brak wiary w siebie, narcyzm, brak radości, impas, bezsilność, izolacja, cisza przed burzą, hipokryzja, antypatia, nienawiść, ostrzezenie przez pożyczką i kradzieżą , nie opuszczać domu, wypadek, trudności w związku, problemy zawodowe, powikłania chorobowe, nagła niespodziana podróż, brak dystansu do własnych problemów, impas, ostrzeżenie przed opuszczaniem domu, zerwanie wszystkich układów, problemy pooperacyjne, utkwienie w martwym punkcie.

 

W negacji to operacja chirurgiczna, chwilowa przerwa w kłopotach, kłopoty prawne, stres jako powód złego samopoczucia, powikłania chorobowe nagła podróz, ostrzezenie przed wypadkiem, kradzieża,

 

"...Kiedy wyruszasz w drogę, nie myśl, że Twój cień zostanie w domu... "

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

6 Mieczy to karta przestrzeni intelektualnej. To są te wszystkie nasze podróże „palcem po mapie” ale podróże które również przesuwają nas w przyszłość. Również pozwalają nam dotknąć nowego lądu. Pozwalają nam zmienić otoczenie. Pozwalają nam wejść pod wpływ innego rodzaju środowiska. , innego rodzaju ludzi.

Karta 6 Mieczy – 55 karta w systemie chronologicznym obłożona wibracja mistrzowską. Podwojona 5 daje nam 10 . Cykl się dopełnił.. całość „10” osiągnęła absolutna harmonię. Pozostając kończy się proces twórczy , degeneracyjny, uwsteczniający nas . Ja zawsze mówię, ze to co mamy dziś jest tylko chwilą , to jest wstępem do kolejnego etapu. Kurczowe trzymanie się bardzo często powoduje , że tracimy okazje, tracimy szansę. Kolejne nasze drzwi otwierają się na 30 sekund i one się później zamykają . I kiedy my wewnętrznie robimy się gotowi do przekraczania tego progu nowego to te drzwi niestety mogą stać oporem i możemy wtedy próbować wyważać zamknięte drzwi a nie ma takiej potrzeby. Jeśli zrozumiemy że nasze życie jest to następstwo kolejnych etapów to również zrozumiemy że to co się dzieje pozostawione bez rozwoju jutro stanie się pułapką. Że to co dziś jest ciężarem być może nas obciąża po to , abyśmy w końcu cos odrzucili. , abyśmy w końcu ruszyli w kierunku w którym możemy zacząć w sposób bardziej swobodny kreować swoja rzeczywistość. , swoje widzenie siebie w świecie zewnętrznym. Bo od tego jak widzimy siebie w świecie zewnętrznym zależy również w pewnym sensie nasza odwaga czynienia. Człowiek, który czyni ma prawo się mylić. Ale w sposób aktywny te pomyłki niweluje, uczy się. Tak wygląda proces uczenia. Górale mówią „jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz „ i tak samo jest w życiu. –jeśli nie popełnisz błędu –nie będziesz wiedział , że tego typu działanie, że tego typu koncepcja , że tego typu analiza prowadzi di błędnych wniosków. Natomiast popełniając raz błąd my się uczymy, popełniając kilka razy ten sam błąd jesteśmy po prostu –głupi.

Tu mamy informacje , że jest to „10’ pewien cykl, pewien etap osiągnął pełnię i rozpoczyna się konieczność. , przymus wejścia na nowe czyli rozpoczęcia tej tzw. drugiej „10’. Ta karta należy do sefiry Tiferet. , do tego punktu emanacji, który jest sercem ., sercem drzewa życia, sercem człowieka , tym co w pewnym sensie powoduje ze każda grupa społeczna ma określonego przewodnika. , określonego „mistrza”. , zbawiciela. , tego co wyprowadzi nas „ z ziemi egipskiej z domu niewoli”. To jest ta informacja zawarta w 6 Mieczy. Jest to poniekąd pasywna przeprawa , jest to przymus przeprawy . W dawnych czasach ewidentnie ta karta wskazywała na bycie skazanym na banicję czyli było to całkowite zerwanie więzów z tym co kochamy, . Jest to informacja o tym ,że cos pozostawiamy za sobą , coś co już dla nas staje się miejscem niekorzystnym energetycznie , niekorzystnym intelektualnie, niekorzystnym emocjonalnie i niekorzystnym materialnie. Patrząc nieco głębiej na to zaczynamy rozumieć ze przed nami zawsze musi się pojawić światło, które taka jakby mleczna drogą wyścieli nam tą ścieżkę w tej gardzieli życiowej, w tych momentach gdzie bardzo się boimy czy przypadkiem nie tracimy wszystkiego na zawsze.

Jeśli dzisiaj jest nam niedobrze to znaczy – czas cos zrobić , czas złamać schemat , wyjść poza przestrzeń do tej pory wyznaczona nam i do tej pory przestrzeń przez nas użytkowana . To też jest wymiar 6 Mieczy. – łamanie schematu… , rozszczelnianie a właściwie w pewnym sensie :taki trochę skok do wody i niech niesie mnie prąd „ ale rzeczywiście, żeby prąd poniósł musi być ten moment skoku do wody. I czy to jest brama pasywna czy to jest brama aktywna jest to zawsze konieczność wygenerowania przez nas tego jednego ruchu , który uaktywnia siły zewnętrzne niosące nas lub uaktywnia siły wewnętrzne dające nam siłę na ten pierwszy krok. Nie da się przeżyć życia trwając w miejscu. Nie da się zatrzymać pięknych chwil czy luksusowych chwil na nieskończenie długo. Możemy tylko bogacić wiedzę , umieć dochodzić szybciutko do naszych celów.

 

Z programu Tarocistki Danuty

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

6 mieczy

podróż przez wielką wodę, przeprawa na drugi brzeg, osiągnięcie wymarzonego etapu, emigracja, przekraczanie granic (duchowych też)

 

źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

 

podróż przez wielką wodę, przeprawa na drugi brzeg, osiągnięcie wymarzonego etapu, emigracja, przekraczanie granic (duchowych też)

źródło:http://www.tarot.warszawa.pl/samo-karty.htm#male

 

6 mieczy:

+ śmierć kliniczna, daleka droga, całkowita zmiana życia, operacja, wycieczka, podwyższanie kwalifikacji, sprawiedliwy podział obowiązków, odprężenie, praca intelektualna.

- brak dystansu do własnych problemów, impas, ostrzeżenie przed opuszczaniem domu, zerwanie wszystkich układów, problemy pooperacyjne, utkwienie w martwym punkcie.

źródło:Strona Domowa

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Vampirella

Szóstka Mieczy – NAUKA

 

Praca, podróż przez wodę.

Sukces po okresie niepokoju i kłopotów; poczucie własnej godności, piękno, pycha, ale czasami skromność; zwierzchnictwo, cierpliwość, praca itd.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

U mnie tarot 6 mieczy pokazuje wizytę gościa, lub jakąś wiadomość.

 

U mnie natomiast w karcie dnia, właśnie wizytę gościa, np dziś stawiałam z samego rana i przyszła koleżanka właśnie. hehe Tak to jest..;p W książce tarot od podstaw piało ze zapowiada wizytę lub info.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Guest Euterpe

wyjazd, wcześniej niż planowałam poprzedniego dnia, kilka informacji też się dowiedziałam, chodziłam też po mieście więcej w tym dniu. Taka oto karta ruchu - my się poruszamy oraz informacje(przypływ+odpływ) :)

 

spotkam kogoś znajomego dzisiaj?

6 mieczy + 3 buławy -> tak, spotkałam w czasie przemieszczania się z jednego miasta do drugiego

 

karta rada:

- poszerzać horyzonty myślowe

- w czasie rozmowy lepiej "ugryźć się w język"

- zrezygnować z toksycznych znajomości

- odciąć się od tego, co szkodliwe

- zrobić "przemeblowanie" swojego stosunku do czegoś/kogoś

 

Uczucia:

- świadome odcinanie się

- "ubieranie" uczuć w logiczną całość, analizowanie

- skupienie się na poszerzaniu własnych horyzontów niż na dbaniu o więzi

- powracanie do dawnych odczuć, ale świadomie, a później znów powrót do rzeczywistości i wyładowaniu całej energii na zainteresowaniach i pracy

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Po raz kolejny pokazała mi świadome odcięcie się od kogoś, ale nie bolesne , bardziej zdanie sobie sprawy ,że zrobiłam wszystko co w mogłam ale nie dało rezultatu więc odchodzę spokojna z czystym sumieniem.

Pzd

 

Podjecie bardzo ważnej życiowej decyzji ale takiej zmieniającej wszystko, kilka razy pokazała mi przeprowadzkę.

Pzd

Edited by Euterpe
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • Maestro

Mi ta karta pokazuje mi kontakt krótszy niż do 6 dni, poza tym rozmowy telefoniczne też:)

 

Odpływamy od kłopotów zdrowotnych, one odchodzą, długoterminowe, skuteczne leczenie, wracamy do zdrowia, choc tego jeszcze nie widać.

Problemy z orientacją, z błędnikiem.

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Guest Linkinia

Gdy pytałam jak zrealizuje się moje oczekiwanie, że zdam egzamin w I terminie, 6 mieczy pokazała mi drugie podejście. (As mieczy, 6 mieczy, Rycerz denarów).

Pokazała też brak kontaktu, wręcz odcięcie się od znajomości.

Link to comment
Share on other sites

oj, bardzo intensywny dzień z tą kartą miałam :)

 

- na co dzień współpracuję z obcokrajowcami i zagranicą, ale dzisiaj wpadł do naszej firmy partner zagraniczny i sama prowadziłam z nim spotkanie biznesowe. dodam, że spóźnił się kilka godzin, straciłam nadzieję, ale 6 mieczy nie zawiodła ;) drobne upominki związane z danym krajem od gościa.

- poza tym, bardzo dużo roboty, kilka projektów, nie wszystkie udało mi się dziś wykonać.

- rozmyślania, dużo rozmyślań i gnębienia się sytuacją z pewnym panem - wysłany sms - odpowiedź (po kilku dniach milczenia) i zaproponowanie spotkania wyjaśniającego (+ na kontakt w tym dniu z jego strony wypadła 8 buław), uczucie ulgi.

- zgłębianie tajników astrologii ;)

- randka ze znajomym, który specjalnie na nią przyjechał z innego województwa. mile spędzony czas i miłe wyznania z jego strony.

Edited by enke89
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 6 months later...

Karta ta w ostatnim czasie pokazywała mi bardzo często kobiety rozwiedzione - samotnie brnące przez życie - zwłaszcza, że w Boskim Tarocie Marchettiego na tej karcie jest kobieta w łodzi, blondynka. Może też sugerować kobietę bardzo niebezpieczną, uparcie dążącą do celu, głównie niszczącą (w rozkładzie pokazała mi, że mężczyzna jest w szponach swojej byłej żony i ta na niego mocno psychicznie nastaje).

Sugerowała mi też kiedyś postępującą samotność i lęki.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

6 Mieczy: "Zmiany". Rozważać różne strony tej samej rzeczy,nie bać się zmian,uwolnić się od przeszłości,koncentracja na teraźniejszości.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

 

6 Mieczy,to najlepsza karta z serii Mieczy.Osobiście odczuwam ulgę,gdy Tarot mi ją wyrzuci,a nawet czasem się cieszę.

W medytacji z kartą oraz w wizji sennej 6 Mieczy pokazała mi:

- podróż - płynięcie promem,po dużej wodzie,(bezpieczeństwo,stabilność środka lokomocji,tak w przenośni jak i dosłownie)

- obserwowanie,jak miasto,którego nie lubię znika w oddali,za plecami (żegnanie przeszłości)

- podziwianie uroków podróży promem: oglądanie wyłaniających się z wody cudownych wysp z pięknymi górami,o wspaniałych zielonych szczytach i zboczach

- mały żal,że nie mam w tym czasie ze sobą aparatu fotograficznego,by sfotografować to piękno

- kolory promu: biały i żółty - czystość,oświecenie,wsparcie boskiej mocy,nadzieja,wiara

- emocje bardzo pozytywne,patrzenie z nadzieją i ufnością w przyszłość

 

6 Mieczy:

Mówi, że otrzymujemy pomoc w rozwiązaniu problemów i w rozpoczęciu nowej drogi. Mówi o podróży mentalnej oraz fizycznej. Podróż jest potrzebą oczyszczenia się z przeszłości i uwolnienia z toksycznych zależności. Mówi o tym, że myśl krąży swobodnie i może tworzyć wielkie dzieła. Ta karta dobrze wróży przede wszystkim twórczości artystycznej, naukowej. Symbolizuje nowe okolice, w których zamieszkamy, nowe miasto, pracę, otoczenie, przezwyciężenie problemów, możliwości rozwoju, brak komunikacji między bliskimi osobami.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

6 Mieczy

Obok negatywnych kart/w negatywie:

- Powoduje psychiczne uwikłanie

- Psychologiczna zależność od siebie wzajemnie

- Kontrolowanie psychiczne

 

6 Mieczy - Słowa Klucze:

 

PROSTA: zmiana kierunku,odnowa,pozytywne rozwiązania

 

ODWROTNA: przygnębienie,apatia,trudność w znalezieniu rozwiązania,lęk przed przyszłością

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

6 Mieczy + Głupiec = Szczęśliwej drogi już czas... ;). Wyruszenie.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

6 MIECZY

 

BLASKI: podróż po świecie lub podróż wewnętrzna, rozwój duchowy, zmiana miejsca, milczenie, brak komunikacji, wyruszenie w poszukiwaniu nowego (w połączeniu z 7 lub 8 Denarów), zmiana zawodu, przeszkolenie do nowego zajęcia.

 

CIENIE: nieumiejętność wyjścia z trudnej sytuacji, perfekcja, idealizm, mściwość, agresja, burza życiowa.

 

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Bethany

8 Kielichów + 6 Mieczy - zamknięcie za sobą trudnego etapu emocjonalnego ( żałoba) i rozpoczęcie nowego etapu. Ogólnie 6 Mieczy też mi czasem podróże pokazuje, raczej dalsze.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Guest Gosinek

Jako karta dnia dla relacji z pewnym Panem pokazała mi rozmowę mailową - szczerze i emocjonalnie - i ogólnie takie poczucie wzajemnej bliskości:)

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest Jaglanka

Karta ta pokazywała mi: przeprowadzkę, ucieczkę, wyzwolenie się z trudnej i niechcianej sytuacji, ale też pracę do której trzeba było daleko dojeżdżać.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Lubię tę kartę. Przeważnie pokazuje mi rozpoczęcie nowego etapu w życiu po cięższym okresie emocjonalnym. Taką podróż mentalną. Wypada też mi dość często na naukę :).

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
 • 7 months later...
 • 1 year later...
W dniu 28.01.2014 o 20:30, mlodzia napisał:

Po raz kolejny pokazała mi świadome odcięcie się od kogoś, ale nie bolesne , bardziej zdanie sobie sprawy ,że zrobiłam wszystko co w mogłam ale nie dało rezultatu więc odchodzę spokojna z czystym sumieniem.

Pzd

 

Podjecie bardzo ważnej życiowej decyzji ale takiej zmieniającej wszystko, kilka razy pokazała mi przeprowadzkę.

Pzd

Podobnie i mi - w pytaniu o to co mogę zrobić,  żeby wrócić do partnera - jako rozwiązanie pokazała odcięcie się od sprawy. Wiem, że zrobiłam wszystko co mogłam i nawet więcej i wyczerpałam swój limit. Teraz mam wyciszyć się,  zająć się sobą i iść dalej. I być może gdy temat wróci,  ja już nie będę chciała go kontynuować.

 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

6 Mieczy to karta brama i w zależności od kart obok, ta brama może przed nam stać otworem lub nie(i pewne rzeczy wciąż pozostają do przerobienia). Mi osobiście 6 Mieczy pokazała przekraczanie granic, wychodzenie w nowy, nieznany świat. Zmianę sposobu myślenia. Duży optymizm i wiarę w przyszłość. Skupienie na tym, co ma się wydarzyć, co jest „przede mną”, odcięcie się od przeszłości. Wiara w jutro. 
Lubię tą kartę i dla mnie jest to najlepsza karta z dworu Mieczy. 

 • W punkt 2
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Średnio lubię tą kartę. Dla mnie to taka mniejsza 10 mieczy, coś musisz zostawić, odejść. Często wskazuje na cofnięcie w relacjach, takie dołki emocjonalne. Owszem, dobra jest na naukę. Chyba nie pamiętam, żeby mi zaznaczyła wyjazd..

Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

Ja mam z kolei dobre skojarzenia z tą kartą. Mojej siostrze pokazała podjęcie pracy i zupełną zmianę w życiu o 180 stopni. Wyprowadzka od męża, nowy dom, nowe perspektywy. Poczucie wyswobodzenia się z opresji. Stare problemy odchodzą w dal, co nie wyklucza pojawienia się nowych wyzwań. 
Karta zmuszająca do ruszenia głową by pójść do przodu. 

Edited by Gringe
 • Like 1
 • W punkt 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Gringe napisał:

Ja mam z kolei dobre skojarzenia z tą kartą. Mojej siostrze pokazała podjęcie pracy i zupełną zmianę w życiu o 180 stopni. Wyprowadzka od męża, nowy dom, nowe perspektywy. Poczucie wyswobodzenia się z opresji. Stare problemy odchodzą w dał, co nie wyklucza pojawienia się nowych wyzwań. 
Karta zmuszająca do ruszenia głową by pójść do przodu. 

Już wolę Śmierć, się przyznam :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Lianna
30 minut temu, Willow napisał:

Średnio lubię tą kartę. Dla mnie to taka mniejsza 10 mieczy, coś musisz zostawić, odejść. Często wskazuje na cofnięcie w relacjach, takie dołki emocjonalne. Owszem, dobra jest na naukę. Chyba nie pamiętam, żeby mi zaznaczyła wyjazd..

 

Mnie jak pytam o samopoczucie, to zawsze mi pokazuje polepszenie. Ja właśnie ją lubię, pozytywy mi pokazuje, wyjazd też chyba nie raz pokazała ;)

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Lianna napisał:

 

Mnie jak pytam o samopoczucie, to zawsze mi pokazuje polepszenie. Ja właśnie ją lubię, pozytywy mi pokazuje, wyjazd też chyba nie raz pokazała ;)

Mi pokazuje odsunięcie i rezygnację :( Kazdy raz jak na nią patrze czuje kawałki lodu w sercu :'(

Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert
1 minute ago, Willow said:

Mi pokazuje odsunięcie i rezygnację :( Kazdy raz jak na nią patrze czuje kawałki lodu w sercu :'(

Może to kwestia kart obok? Czytałam, że 6 Mieczy to karta brama i nie zawsze jest otwarta i czeka na przekroczenie. Czasem pokazuje blokady i konieczność przerobienia lekcji. Willow, może stąd masz te przykre doświadczenia? 

 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert
19 minutes ago, Willow said:

Już wolę Śmierć, się przyznam :D

Tak, Śmierć jest chyba prostsza w „obsłudze” przy czym mi pokazuje finał jakiegoś procesu i nieunikniony koniec. W przypadku siostry i jej doświadczeń z 6 Mieczy, to była jej decyzja, że wysłała swoje CV i że zgodziła się na rozwód. Tutaj wszystko było możliwe i uzależnione od niej. Mogła pozostać przy starym i nic nie zmieniać w przypadku Śmierci już nie ma tego wyboru. 

Edited by Gringe
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

6 mieczy łączy u mnie wasze doświadczenia. Z jednej strony pokazuje mi rezygnacje i odsunięcie się od pewnych spraw, myśli, ale te działania wyzwalają i przynoszą ulgę, lepsze samopoczucie i moc kreacji. Wydaje mi się, że wszystkie tutaj postrzeżenia są super trafne, może to kwestia, jak reagujemy na tą mieczową energię i to czy przyjmiemy realne spojrzenie na sprawy i wykorzystamy je jako bodziec do zmiany na lepsze przyszłości, czy może podłamie nas chłód tej sytuacji?

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert
6 minutes ago, Xadfgh said:

może to kwestia, jak reagujemy na tą mieczową energię i to czy przyjmiemy realne spojrzenie na sprawy i wykorzystamy je jako bodziec do zmiany na lepsze przyszłości, czy może podłamie nas chłód tej sytuacji?

Tak, to jest jak dla mnie idealne podsumowanie. Coś trzeba tutaj zostawić za sobą by pójść do przodu- przy czym sytuacja która zostaje za bani już dawno przestała mam służyć.

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Mam nawet doświadczenie z dwoma wersjami wyżej opisanymi. Raz karta pokazała mi moment w którym spojrzałam realnie na sprawy, chłodnym, mieczowym podejściem, którego w tamtym momencie nie potrafiłam udźwignąć i zamiast ruszyć do przodu- rozpaczałam i od nowa próbowałam wbijać sobie iluzje, stety z marnym skutkiem, ale cała sytuacja była bolesna i karta brama w tym wypadku z powodu mojej niegotowości na zmiany nie wniosła zauważalnych dobrych zmian.

Miesiąc później znowu wypadła mi, tym razem jako rada na miesiąc, żebym przyjęła prawdę bo wtedy sprawy będą mogły ruszyć do przodu- i faktycznie tak się stało. Przyjęłam i zaakceptowałam rzeczywistość, wszystko zaczęło powoli się układać, wróciła równowaga i zdrowy rozsądek. Zajęłam się sprawami istotnymi i ruszyłam do przodu.

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Gringe napisał:

Może to kwestia kart obok? Czytałam, że 6 Mieczy to karta brama i nie zawsze jest otwarta i czeka na przekroczenie. Czasem pokazuje blokady i konieczność przerobienia lekcji. Willow, może stąd masz te przykre doświadczenia? 

Osobiście najmniej mi leżą do serca mieczy. Co do przykrych doświadczeń - np to bym Smierci się bałam, z jej konieczną zmianą, lekcjami i transformacją :) Ej, jestem kobietą, która w jeden dzień spakowała rzeczy i wyjechała do innego kraju, do jej chłopaka ;) Nie boje się radykalnych zmian i cięć. Ale tą kartą - 6 mieczy - przeżywam emocjonalnie i boląco, bo... Już mówiłam, że nie lubię tracić ludzi, a ona mnie na runięcie 2 relacji wskazała, przez właśnie takie zimne i wolne odsunięcie.  :(

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...