Jump to content

7 Mieczy


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 7 Mieczy:

 

Nieszczerość, kłamstwo, kłótnia, kradzież, błędy w działaniu, plany i zamiary, które nie przynoszą właściwych rezultatów, nieskuteczne zabiegi, obranie złych środków do celu, podstęp, oszustwo, chytrość, przebiegłość, nikczemność. Karta może także ostrzegać przed osobami, które są dwulicowe, fałszywe, należy uważać komu się ufa. To również nieuczciwa rywalizacja, łapówkarstwo, manipulacja. Pojawienie się karty w rozkładzie każe jeszcze raz przemyśleć metodę postępowania, którą się obrało, być może to my zdecydowaliśmy się na działanie, które nie jest do końca właściwe, a może przynieść efekt odwrotny, od zamierzonego. W uczuciach może także oznaczać zagrywki, które nie prowadzą do niczego, knucie, intrygi, manipulowanie, nieszczerość ze strony partnera, ukrywanie przed drugą stroną pewnych, nieciekawych rzeczy.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

7 mieczy – pozycja prosta – przekonywanie do swoich racji; mądrość i wytrwałość; dobre rady i wskazówki; logiczne wyjaśnienie spraw irracjonalnych; znalezienie oczywistych wyjaśnień dla skomplikowanych spraw; zrównoważona sytuacja w pracy; korzystna reklama w Internecie.

 

7 mieczy – pozycja odwrócona – kłopotliwe lub kompromitujące odkrycia; zwłoka i niepewność; fałszywi doradcy; zawiłe problemy; narzucanie własnego zdania innym; działanie na pokaz; przelewanie z pustego w próżne; nadmierna ostrożność; szybkie zniechęcanie się, brak wytrwałości; zasklepianie się w starych ramach; łapówki.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

7 Mieczy - ostrożność, nieśmiałość, dmuchanie na zimne. Mówienie ogólnikami, lub nieprawdy, zasłanianie się wymówkami. Lęki przed ujawnieniem prawdy o sobie. Kamuflaż.

 

Odwrócona: złość, gniew, kłótnia. Rzucanie klątw. Nieostrożne "wylanie z siebie wszystkiego, co ukrywane do tej pory". Forsowanie na siłę swojej koncepcji, opór otoczenia, sprzeciw.

 

Działanie na pokaz, bez widocznych wyników. Samotna walka. Nowe plany i zbyt szybka rezygnacja z nich. Nic nie znaczące puste gesty, słowa. Przelewanie z pustego w próżne. Zbyteczna ostrożność.

 

Odwrócona: Przekonywanie. Dowód. Spór, kłótnia. Potwarz, oszczerstwo. Chęć działania za wszelką cenę. Wszystkie środki prowadzą do celu. Rozpaczliwe działanie, w wyniku którego strata będzie większa od przypuszczalnej.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Makrela
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

7 Mieczy - mądrość, silny głos wewnętrzny, zrozumienie praw natury, poznanie wewnętrzne, znalezienie oczywistych wyjaśnień dla skomplikowanych spraw.

 

7 Mieczy (odwrócona) - kompromitujące odkrycia, ortodoksyjne podejście do religii, działanie na pokaz, ingorowanie znaków losu, zasklepianie się w starych ramach.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Jakieś oszustwo krąży wokół Ciebie. Sam też nie próbuj nikogo okłamać. Nie zaczynaj ciemnych interesów w nadziei na duży zysk. Nie unikaj rozmowy, mającej na celu wyjaśnienie zawiłej sytuacji. Po jej przeprowadzeniu poczujesz się lepiej.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Karta dnia - awaria serwerów w firmie zależnej, "dzięki" czemu nie było połączenia internetowego do nich, ale ogólnie internet był, więc dzień przegadany przez neta ze znajomymi i ogólnie minął na "udawaniu", że pracuję :)

 

w pytaniu o relację - szpiegowanie, zbieranie, pozyskiwanie informacji w sposób niejawny, w ukryciu

 

praca - pozyskiwanie informacji z neta i tak trochę niejawnie i nieoficjalnie, bo bez zlecenia przez pracodawcę, czyli w celach zawodowych, ale z własnej inicjatywy i tak trochę ukradkiem (co nie zmienia faktu, że znalezione informacje wysłałam do przełożonych...)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

7 MIECZY-

kombinowanie,

tajemnica,robienie czegos za czyimis plecami,

ogladanie sie wstecz,gra pozorow

 

Siedem Mieczy

Karta kolekcjonerów informacji

Karty z serii Mieczy nie mówią o wojowaniu, gdyż tarotowy miecz jest przede wszystkim narzędziem umysłu, symbolem myśli, poznania i podejmowania decyzji.

 

Aleister Crowley, który wszystkim Małym Arkanom w swojej talii (bardzo pięknej i magicznej) ponadawał tytuły, Siódemkę Mieczy nazwał słowem, które po polsku brzmiałoby Daremność albo nawet Napróżność. Porównał też tę kartę z sytuacja na niebie, kiedy Księżyc jest w znaku Wodnika.

 

Opinia Crowleya była chyba jednak zbyt surowa. Siódemka Mieczy mówi nie tyle o rzeczach, które dzieją się na próżno, co o rzeczach, które były, minęły - ale pozostawiły po sobie ślady, które ktoś teraz zbiera i omawia. Siódemka Mieczy jest kartą intelektualnych kolekcjonerów, zbieraczy informacji. Ludzie którzy działają w myśl tej karty, są komentatorami, którzy do różnych spraw dodają swoje trzy grosze. Crowley sam był człowiekiem czynu, więc omawianie wszystkiego w kółko, pisanie encyklopedii i sporządzanie raportów musiało mu się wydawać czymś daremnym, i zapewne bardzo przykro odczuwał fakt, że gadanie odbiera nam energię potrzebną do działania.

 

Bowiem ta karta właśnie o czymś takim mówi. Wskazuje na sytuacje, kiedy to, co się dzieje, polega przede wszystkim na wymianie informacji, na nazywaniu, komentowaniu, gadaniu. Często Siódemka Mieczy ostrzega, że w tym, co robimy, właśnie w ten sposób cała para idzie w gwizdek.

 

Za to kiedy chodzi nam o dyskusje, rozmowy, dyskusje, komentarze, pisanie i wszelką literaturę, karta ta bywa bardzo pomyślną wróżbą. Oczywiście inaczej się rzeczy mają, kiedy pytamy o uczucia, o związki miłosne: wtedy ta sama karta będzie wskazywać, że z kimś nam się dobrze rozmawia - ale to wszystko, co nas z nim łączy! Również kiedy bierzemy się za wszelkie przedsięwzięcia konkretne i praktyczne, Siódemka Mieczy będzie ostrzegać przed przegadaniem problemu.

 

Wszystkie sprawy, które dzieją się pod patronatem tej karty są, z założenia, płytkie. Energie Siódemki Mieczy nie poruszają ani czakramu serca, ani energii skupionej w okolicach splotu słonecznego. Ale intelektualistom ta karta i jej energie służą całkiem dobrze.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Siódemka Mieczy Zbieramy informacje, ale para idzie w gwizdek

Istotą karty Siedem Mieczy jest mówienie i pisanie o czymś, a także spisywanie, ewidencjonowanie, sporządzanie notatek i katalogów, komentowanie, jak również zwykłe gadanie. W swoim negatywnym znaczeniu karta ta zwykle pojawia się po to, aby ostrzec, że para idzie w gwizdek, i zamiast działać, traci się energie na jałowe rozważania. (Aleister Crowley nazwał te kartę właśnie Jałowość.) Czyli, jak mawia ludowe porzekadło: My tu gadu-gadu, a dziad śliwki rwie.

 

Siódemka mieczy jako pierwsza, najważniejsza karta w rozkładzie:

 

Problem polega na tym, żeby coś nazwać, określić, opisać, zebrać informacje, zorientować się, co się dzieje. Teoria i zrozumienie sprawy jest ważniejsza niż działanie.

 

Jako karta nr 2, ostrzegająca:

 

Przegadujesz, zagadujesz problem. Teoretyzujesz, kiedy trzeba działać. Tracisz energię na mówienie, dyskutowanie, pisanie. Para idzie w gwizdek, energia się rozprasza.

 

Jako karta nr 3 - co robić w tej sytuacji:

 

Trzeba przede wszystkim rozeznać się w sytuacji. (Może zamiast rozwiązywać problem, wystarczy go ładnie opisać?) Właściwym postępowaniem są tu dyskusje, narady z innymi, ewentualnie podejmowanie decyzji większością głosów.

 

Jako karta nr 4 - obciążenia z przeszłości:

 

Masz nawyk teoretyzowania, komentowanie rzeczywistości, i to zastępuje ci żywy kontakt ze światem i ludźmi.

 

Jako karta nr 5 - partnerzy:

 

Twoi partnerzy (partner) wesprą cię radą, przedyskutują twoje stanowisko - może nawet dzięki nim twoja sprawa nabierze rozgłosu. Ale to jest wszystko, czego możesz się teraz po nich (po nim) spodziewać.

 

Jako karta nr 6 - zbliżająca się przyszłość:

 

Wkrótce już będziesz wiedział, na czym stoisz - będziesz miał komplet informacji. Pomyślna karta dla przedsięwzięć polegających na gromadzeniu informacji, spisywaniu; także dla kończenia książek i innych prac pisanych, i podobnych.

 

Jako karta nr 7 - wydarzenia, których na razie nic nie zapowiada:

 

Zostaniesz opisany, (omówiony), twoja sprawa zostanie nagłośniona, i to będzie ważny zwrot w wydarzeniach.

 

Karta nr 8 - rzeczy szczególnie pewne i niezmienne:

 

Formalne określenie twoich spraw nie zmieni się. Na przykład: zachowasz stan cywilny, tytuł własności; to, czym się zajmujesz, nadal będzie się tak samo nazywało.

 

Karta nr 9 - to, co może zostać doprowadzone do doskonałości:

 

Możesz osiągnąć doskonałość (mistrzostwo) w literackim lub artystycznym przedstawieniu sprawy, o której tu mowa.

 

Karta nr 10 - pożytek dla innych, ogólne dobro:

 

Z faktu, ze twoja sprawa zostanie opisana i nagłośniona, inni będą mieli pożytek.

 

Karta nr 11 - to, co nie zostanie skończone:

 

Zjawiska, o których tu mowa, są nieuchwytne i nie dają się łatwo nazwać, spisać, przekazać.

 

Karta nr 12 - wskazówka co do interpretacji całego rozkładu:

 

Weź pod uwagę w całym rozkładzie, na ile ważne jest, co wszyscy wiedzą o danej sprawie; co by się zmieniło, gdyby można było problem zachować w tajemnicy, i tak dalej. 7 Mieczy w tej pozycji może kazać uznać cały problem za sztuczny i wydumany.

 

Karta nr 13 - co dalej, w dalekiej przyszłości:

 

Zapewne z całej historii zostana kiedyś jakieś barwne opowieści. Może ktoś ją spisze.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Karta może oznaczać samotną walkę, nierealne projekty, i plany. Człowiek wierzy w coś w co inni nie wierzą. Jeśli się nie zniechęci to tak naprawdę nic nie powinien stracić bo jest szansa powodzenia a jeśli okaże się, że to były tylko marzenia to będzie to wypoczynek dla naszej psychiki. Lód nie zawsze musi się roztopić może pęknąć kra a zamek może osiąść na dno i stworzyć nowe królestwo.

 

 

WRÓŻBY - TAROT

 

Karta umysłowej gotowości, uzyskanej poprzez ćwiczenie wyobraźni, powtórki oraz wizualizację celów, które pragniemy osiągnąć. Dobrym i trafnym określeniem byłoby nawyk umysłu urodzonego zwycięzcy. Często wiązanym z tym Arkanem obrazem jest postać przebiegłego wojownika, zakradającego się do obozu wroga w przeddzień ciężkiej i nierzadko ostatecznej bitwy, by zbadać jego stan przygotowania do walki i ukraść miecze; ten czyn z pewnością obniży gotowość bojową nieprzyjaciela i odbierze mu atuty na polu walki w bezpośrednim starciu. W odniesieniu do współczesności oznacza to, że osoby, które wyciągną tę kartę, powinny wykazać się większym sprytem, nie pracowitością i gruntownie przemyśleć całą sprawę, obejrzeć ją pod wszystkimi kątami i wyobrazić siebie w pozycji rywala. W konsekwencji do tego stopnia będą panami sytuacji, iż nie spotka ich żadna niespodzianka i może ich czekać wyłącznie sukces. Odpowiednio wczesne przygotowania usprawiedliwiają optymizm urodzonego zwycięzcy. Podjęcie skalkulowanego ryzyka na osiągnięcie sukcesu. Wyjście z oryginalnym rozwiązaniem trudnego problemu. Wiedzieć, kiedy odejść, aby zachować twarz. Zadowalanie się mniejszym, po to, aby osiągnąć cel długoterminowy. Blaski – karta ta doradza roztropność i przezorność w obliczu potężnych przeciwników. Chociaż bezpośrednia konfrontacja byłaby katastrofą, to jednak można osiągnąć zwycięstwo wyszukując słabe punkty przeciwnika i wytrącając mu broń z ręki, zanim jeszcze dojdzie do starcia. Ale wymaga to odwagi i determinacji. Karta kładzie nacisk na wielkie niebezpieczeństwo, ale także na możliwość triumfu dzięki sprytowi. Cienie sygnalizują kapitulację w momencie, gdy zwycięstwo jest prawie osiągnięte; brak energii lub starania; niechęć do przeprowadzenia śmiałego przedsięwzięcia, gdy zachodzi tego potrzeba.

 

Siódemka Mieczy jest związana z Piątką Mieczy, ponieważ obie karty zawierają oddzieleni od innych. Na Siódemce widzimy człowieka wychodzącego na paluszkach ze społeczeństwa (kolorowych pawilonów). Niesie jakieś miecze i jest raczej zadowolony z udanego skoku. Stwarza wrażenie posiadania tajemnego, samodzielnego planu.

Ta karta czasami przedstawia styl samotnego wilka – pragnienie bycia samotnym i wolnym. Na filmach bohater, samotny-wilk, zawsze działa całkowicie na własny rachunek. Odkrywa, dochodzi i rozwiązuje każdy problem używając własnego rozumu i środków. Wierzy, że osiąga sukces, bo ignoruje wypracowane wysiłki zwykłych ludzi.

W odczycie siódemka Mieczy może być znakiem, że ty lub ktoś inny chce być samotnym wilkiem. Czujesz, że będziesz bardziej efektywny i będzie ci wygodniej samemu. Takie podejście jest skuteczne, gdy potrzebujesz obejść nieefektywną grupę lub potwierdzić swą niezależność, ale może także być kłopotliwe. Nie możemy być szczęśliwi i produktywni na długo bez powiązania z innymi. Jeśli czujesz inklinacje do działania samotnie, upewnij się, że ta izolacja naprawdę działa na twoją korzyść.

Czasami Siódemka Mieczy oznacza, że uciekasz prze czymś. Zobowiązaniami, odpowiedzialnością, ciężką pracą, miłością. Możesz zwlekać, pozwalać problemom się wymykać, ponieważ nie chcesz mierzyć się z nimi. Czasami musimy stawić czoła temu, co nas czeka. Siódemka Mieczy powiadamia cię, kiedy możesz pogorszyć sprawy dla siebie i innych uciekając przed nimi.

Siódemka Mieczy może także wskazywać na ukrytą niesławę – wybór, jaki ty lub, kto inny dokonał, a który nie był sprawiedliwy. Wszyscy dokonujemy złych wyborów, które pragniemy ukryć. Niektóre są niewielkie, inne poważne. Twój głos wewnętrzny powie ci, kiedy to się dzieje. Kiedy widzisz Siódemkę Mieczy, popatrz dobrze na to, co robisz, bo ukryta niesława osłabi twoje szczęście i szacunek do siebie.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Bądź wolna, bądź sobą i zajmuj się własnymi sprawami;

Wyzwolenie umysłowe z uprzedzeń dotyczących miłości;

myśli i działanie skierowane na własną osobę;

umocnienie własnej tożsamości niezależnie od przyjaźni;

na krótki czas zajęcie się własnymi sprawami;

skupienie uwagi na własnym życiu;

porównanie pojęcia wolności w związku;

odrzucenie wpływów towarzyskich i błędnych nacisków ze strony innych, ograniczających rozwój przyjaźni;

wasz związek powinien istnieć bez działania czynników zewnętrznych; znajdziesz w nim miejsce na prywatność, godność i indywidualność każdej ze stron; niezależność wisi na włosku, możecie być razem, ale bardzo łatwo możesz też zostać sam

Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

 

U Crowleya księżyc w wodniku, a więc rozdźwięk pomiedzy tym, co sie mysli, a tym, co sie czuje. Sila intelektu przyblokowana jest przez 6 mieczy, kazdy na rekojesci ma symbol planety.

Neptun: wszystko jakby przysłonięte jest zasłoną, nie wiadomo, czego się naprawdę chce

Wenus: To wyglada zbyt dobrze, zeby bylo prawdziwe

Mars: Nie mam siły, nie ma czasu, jestem juz za stary

Jowisz: To za dużo dobrego na raz. Nie mógłbym dać sobie rady z takim sukcesem.

Mercury: Ale ja nie potrafie tego odpowiednio poprowadzić

Saturn: To za duzy kłopot i za duzo czasu zabierze

 

Najczesciej rzeczywistosc wyglada inaczej, ale odczucia powoduja, ze mozna sie minąć z celem, majac go w zasadzie w zasiegu reki.

 

zniechęcenie, zwątpienie, przygnębienie, niestałość

 

Gerd Ziegler, Tarot - Mirror of the Soul

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Maestro

VII(7) Siedem Mieczy Karta kolekcjonerów informacji Istotą karty Siedem Mieczy jest mówienie i pisanie o czymś, a także spisywanie, ewidencjonowanie, sporządzanie notatek i katalogów, komentowanie, jak również zwykłe gadanie.

 

Pojawienie się karty w rozkładzie każe jeszcze raz przemyśleć metodę postępowania, którą się obrało, być może to my zdecydowaliśmy się na działanie, które nie jest do końca właściwe, a może przynieść efekt odwrotny, od zamierzonego.

 

Kiedy chodzi nam o dyskusje, rozmowy, dyskusje, komentarze, pisanie i wszelką literaturę, karta ta bywa bardzo pomyślną wróżbą. Nieszablonowe myślenie, wyjście poza schemat, oryginalne rozwiązanie problemu; odejście nawet jeśli oznacza to porażkę i dojrzałe wzięcie odpowiedzialności za zaistniałą sytuację

 

Oznacza krótkie podróże, zmiany w zawodzie, czasem zmiany adresu domowego. To także brak odpoczynku, szarpanie się z czymś, mądrość, wytrwałość, duża wiedza o sprawach duchowych.

 

Kiedy pytamy o uczucia, o związki miłosne: wtedy ta sama karta będzie wskazywać, że z kimś nam się dobrze rozmawia - ale to wszystko, co nas z nim łączy!

W uczuciach może także oznaczać zagrywki, które nie prowadzą do niczego, knucie, intrygi, manipulowanie, nieszczerość ze strony partnera, ukrywanie przed drugą stroną pewnych, nieciekawych rzeczy, zbyt powazne słowa, deklaracje miłosne które nic nie znacza,

-zazdrość, podstep, kłotnia , nieporozumienie, kompromitujace odkrycia,

 

VII Mieczy + szybkosc i trafnosc decyzji, podstęp, kłotnia, złodziej, kradzież, kłamstwo, puste słowa, zmiana miejsca zamieszkania lub pracy, zdrada partnera, potrzeba logicznego myslenia, spryt, dyplomacja, sprawy prawne na plus, odwaga determinacja, wyjasnienie skomplikowanych spraw, ostrzezenie przed manipulacja uczuciową, uchylanie sie od odpowiedzilanosci, duża wiedza ezoteryczna, afirmacje, wzrost potencjału intelektualnego, umiejetność uczenia sie na błędach, talent kaznodziei, zbyt szybki upływ czas, afirmacja, głos wewnętrzny, znaki losu, odrodzenie wiary i nadziei w pomyślną przyszłość, zainteresowania ezoteryczne, spokój wewnętrzny, dobre rady i wskazówki, puste gesty

___________________________________________________________________________________________

CZAS: trudny do okreslenia

 

ZDROWIE: niedowłady kończyn po urazach, nerwobole,

 

KLUCZE - duchowość madrość zyciowa, religia, filozofia, magia, pojecie czasu jest lub trzeba go przyspieszyc

___________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

VII Mieczy - nadmierna ostroznosc, brak wytrwałosci, zwłoka, niepewność, zawile problemy, intrygi, zazdrość, szukanie pomocy, negatywne nastawienie do ludzi, niedocenienie przeciwnika, powrot jak bumerang czegos co zyczyłes innym, poszukiwanie pomocy w rodzinie, u przyjacioł, terapeuty, nauczyciela, oglądanie się wstecz, do tyłu, ostrożność, gra pozorów, większe zyski niż straty, szarpanina wewnętrzna,sprzeczki, kłótnie, działanie za wszelką cenę, brak prawdopodobieństwa wygranej, brak wytrwałości w działaniu, działanie na pokaz, zawiłe problemy, szybkie zniechęcenie się

 

Nieszczerość, kłamstwo, kłótnia, kradzież, błędy w działaniu, plany i zamiary, które nie przynoszą właściwych rezultatów, nieskuteczne zabiegi, obranie złych środków do celu, podstęp, oszustwo, chytrość, przebiegłość, nikczemność. Karta może także ostrzegać przed osobami, które są dwulicowe, fałszywe, należy uważać komu się ufa. To również nieuczciwa rywalizacja, łapówkarstwo, manipulacja.

 

Również kiedy bierzemy się za wszelkie przedsięwzięcia konkretne i praktyczne, Siódemka Mieczy będzie ostrzegać przed przegadaniem problemu.

 

W negacji symbolizuje pozorne działanie, fałszywe obietnice, niedyskrecję, ignorowanie oznak losu. Traci się energie na jałowe rozważania.

__________________________________________________________________________

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

kurs Tarota- ESKK

Alla Alicja Chrzanowska& Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"

Edited by liv222
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Witam serdecznie

 

7 mieczy.

 

c9aaf0fd877f653b.jpg

 

Spojrzmy na karte 7 mieczy. Postac mezczyzny ucieka przed czyms badz przed kims, bo chce ukryc jakies wiadomosci, badz uciec przed konfrontacja. Postac na karcie tworzy sprytny plan. Badz z powodu lęku przed porażka, woli uciec, boi sie konfrontacji.

 

-W ogolnym bilansie jest to karta: ucieczki od konfrontacji. Osoba probuje wymigac sie od klopotyliwej sytuacji, najczesciej stosuje unik intelektualny bo to miecze (intelekt, itd). Sprytnie potrafi tak przekabacić druga osobe, aby uniknac przykrej konfrontacji.

 

-I jest zdolna czasem uzyc swoich sprytnych sztuczek, wykorzystac swoj intelekt, aby wymigac sie od trudnej, klopotliwej sytuacji.

 

-Niedomowienia.

 

-Czasami w najgorszym wydaniu jest to karta nieszczerosci, nawet klamstwa, zlosliwosci.

 

-Nie mowi wprost, zwodzi, mąci.

 

-Jesli pytamy w rozkladzie jaka jest przyczyna konfliktow w zwiazku? i wychodzi karta 7 mieczy. Mozemy podejrzewac, że partner / partnerka unika powaznej rozmowy ze swoja druga polowa, wymiguje sie od rozmowy po prostu.

 

-Cos kombinuje, sprytnie kalkuluje. Za duzo teoretyzuje, za malo dziala. Tracenie energii na bezsensowne gadanie, jałowe rozwazania.

 

-Jesli z kolei pytamy, dlaczego jakas sprawa nie posuwa sie do przodu, mozemy podejrzewac, że osoba zamiast dzialac za duzo nad tym sie zastanawia i ciagle kombinuje jak uniknac odpowiedzialnosci.

 

-Ta karta reprezentuje moc rozumu (miecze), a w tym gorszym wydaniu: podstep, falsz, nieuczciwosc, oszustwo.

W bardziej lagodnym wydaniu to: wymigiwanie sie od problemow, trudnych konfrontacji, spryt.

Albo robimy to my, badz inni w naszym zyciu.

 

-W sprawach zawodowych jesli pytamy, "czy warto wejsc w ten interes" - lepiej sie wycofac, bo mozemy narazic sie na klopoty, albo zostaniemy oszukani, badz pojawia jakies sprawy, na tyle niejasne, że stracimy do tego zaufanie.

 

-Czasem my sami probujemy kombinowac w pracy, aby osiagnac jakies korzysci.

 

-Musimy uwazac, bo mozemy stac sie ofiara albo wlasnych badz cudzych intryg.

 

-Jesli pytamy "czy osoba o jakiej myslimy, mozemy na nia liczyc"? - raczej nie, gdyz ona bedzie probowala sprytnie cos ukryc, badz uniknac odpowiedzialnosci.

Sprytnie wymiga sie od konfrontacji, tak aby bylo najmniej pozniej z tego powodu szumu. Badz po prostu tchorzliwie ucieknie.

 

-Pytamy sie "co to za typ czlowieka?"- prawdopodobnie ktos sprtyny, cwany, nieszczery, badz falszywy, unikajacy tchorzliwie konfrontacji.

 

-Czasem takze dwulicowosc, nikczemnosc, radosc z czyjegos niepowodzenia, przebieglosc, malwersacje, knucie, intrygi.

 

-Pytamy o relacje w zwiazku, wychodzi karta 7 mieczy - osoby nie wyjasniaja swoich watpliwosci, unikaja powaznych rozmow, schodza sobie z drogi, moga serwowac sobie rozne male badz wieksze klamstewka, trudno im podjac konkretna decyzje.

Czasem wiec moze byc to zwyczajne wymigiwanie sie od trudnej rozmowy z partnerem / partnerka, gdyz na przyklad osob obawia sie, ze znow bedzie mu partnerka suszyc glowe, albo partnerzy udawaja tylko ze jest w zwiazku fajnie. Badz w najgorszym wydaniu partner / partnerka zwodzi i oszukuje w zwiazku, nie mowi prawdy.

 

-Pamietam raz chcialam kupic jedna rzecz od kogos, i wyszla karta 7 mieczy, bylam wowczas wobec tego zakupu niepewna, obawialam sie nawet jakiegos podstepu. Pozniej okazalo sie, ze rzecz byla troche uszkodzona.

 

-Przemysl swoje postepowanie bo jest chaotyczne.

 

-Plytka komunikacja, ktora do niczego konkretnego nie prowadzi.

 

-Osiagnal to co chcial, jakims sprytnym sposobem.

 

-W komunikacji stosuje unik.

 

-Ciagle teoretyzuje, ale nie potrafi tej wiedzy wykorzystac w konkretny sposob.

 

-Pytamy o egzaminy - prawdopodobnie osoba wymysli sprytnie jakis sposob, aby sobie pomoc na przyklad poprzez: ściągi, itp.

 

-Karta dnia: gdy wylosowalam pewnego dnia ta karte, wowczas musialam wymigac sie od rozmowy z pewna osoba, bo bylam ta rozmowa juz zmeczona, wymyslilam, ze musze isc do kolezanki.

 

Pozdrawiam, tarocistka Barbara Stanislawska. tarot-doradca.pl

Edited by Tarocistka_doradca
 • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
Guest Vampirella

Siódemka Mieczy – DAREMNOŚĆ

 

Podróż przez ląd, wątpliwej natury.

Sukces połowiczny. Dawanie za wygraną, kiedy zwycięstwo znajduje się w zasięgu ręki, tak jakby wyczerpano ostatnie zasoby energii. Skłonność do porażki w obliczu wygranej poprzez zaniechanie wysiłku. Zamiłowanie do zbytku, fascynacja życiem na pokaz, podatność na komplementy, afronty i hucpy. Skłonność do szpiegowania. Nadużywanie zaufania, czasami bezwiednie. Wahliwość i nierzetelność.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

7 Mieczy

 

JAKO KARTA DNIA

Bądź ostrożny. Bardzo możliwe, że dziś ktoś zechce Cię nieźle oszukać. Pokaż wszystkim, że też jesteś niezłym graczem i nie daj się okręcić wokół palca. Nie wykluczone, że możesz zostać okradziony. Prowadząc rozmowy lub podpisując umowy, bądź szczególnie ostrożny i czytaj wszystko, co zostało napisane drobnym drukiem, żeby potem się nie zbłaźnić. Możliwe też, że ta karta radzi Ci, byś sam dzisiaj był chytry lub blefował, po to, by otoczenie odniosło się do Ciebie z należytym szacunkiem lub żebyś nie wyszedł na durnia.

 

JAKO DOBRA RADA

Blefuj, potasuj karty i wyjdź czysty z brudnej sprawy

 

JAKO OSTRZEŻENIE

Oszustwo, chytrość i wiarołomstwo mogą zostać użyte przeciwko Tobie.

 

źródło: "Klucze do Tarota" HB

Edited by gethard
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

korzystna reklama w Internecie.

 

No w koncu, wciaz mi ta karta wychodzi jak pytam o jakies dzialanie w internecie , sama nie wiedzialam jak mam ja interpretowac , teraz wszystko pasuje : )

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Jako karta dnia:

-Musiałam nieco okłamać męża, bo wylała mi pralka z mojej własnej winy. A gdyby się dowiedział w jaki sposób się to stało, to by się za głowę złapał... więc zmieniłam nieco wersję :D

- Zadzwoniła do mnie koleżanka z zaproszeniem do niej, niestety baaardzo mi sie nie chciało nigdzie chodzić, wolałam siedzieć w domu i okłamałam ja że miałam juz inne plany.

Ogólnie kłamstwa i kłamstewka wychodzą na tę kartę aczkolwiek nierobiące nikomu krzywdy

Edited by Apokalipto
 • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Mi dziś pokazała "ucieczkę" z pracy, niby za pozwoleniem szefowej, ale trochę ściemniałam w uzasadnieniu tej potrzeby;). Poza tym wymigiwałam się od odebrania telefonu, który był mi nie na rękę , udawałam, że nie słyszę;/. No i ktoś wymiksował się ze służbowego spotkania ze mną (byliśmy wcześniej umówieni), pod pretekstem własnej pracy- ale skoro to VII mieczy to pewnie łgał jak pies ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest björn

W przypadku szukania pracy kombinacja VII mieczy + Cesarz oznacza jej znalezienie, ale na nielegalnych warunkach ("na czarno") - wróżbita Maciej. :zeby:

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Maestro

7 mieczy + Diabeł - przestępca,bandyta, sama 7 mieczy to złodziej, z Diabłem również taki zabijaka

 

Wampiryzm energetyczny, błędna diagnoza, niedopatrzenie związane z leczeniem, trzeba zmienić miejsce leczenia.

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

7 mieczy + Diabeł - przestępca,bandyta, sama 7 mieczy to złodziej, z Diabłem również taki zabijaka

 

Mi tez kiedyś pokazało złodzieja ale nie zwykłą kradzież tylko przemyślane oszustwo.

Pzd

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Dla mnie naczelne haslo.tej.karty-"co innego.w sercu/myslach, co innego na pokaz",

przy czym ona nie mowi o intencjach, czyli rownie dobrze oznacza klamstwo, oszustwo w zlym celu, jak i

np.ukrywanie maltretowanej zony przed mezem checi ucieczki z malzenstwa (w obawie przed zemsta).

Tym rozni sie od Ksiezyca , w ktorym.raczej nie mowimy calej prawdy, ale bardziej biernie, ukrywajac cos, 7 Mieczy jest w tym.wzgledzie bardziej aktywne.

Drugim.haslem jest "wykradnij informacje z obozu wroga" ;)

 

Jako rada-Zaloz maske, udawaj, szczerosc nie przyniesie tu dobrych rezultatow.

Jako ostrzezenie- uwazaj na oszustow, falszywych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

7 Mieczy: "Oszustwo". Ukryte ryzyko,nie pokazywać swojej prawdziwej twarzy,ostrożność.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

 

Ostatnio pokazała mi tydzień (7 dni) nieobecności danej osoby,odcięcie się,wycofanie na 7 dni od aktywności,od życia publicznego.Ale tylko w określonej społeczności,tak jakby było to zamierzone...gdyż gdzie indziej aktywność była (mniejsza ale jednak).

 

7 Mieczy :

Uczy umiejętności korzystania z informacji, dyplomatycznego sposobu rozwiązywania trudności i zręcznego omijania zagrożenia. Jest także kartą mówiącą o ciągłym zbieraniu informacji, które w pośpiechu mogą być niekompletne, o dyskusjach, rozmowach i komentarzach. Ostrzega przed fałszem i budowaniem zamków na lodzie i ciągłym powracaniem do tematu. Rozwój intelektualny, duchowy, zbieranie informacji, dyplomacja, omijanie konfrontacji.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

Co ma w myślach osoba,znajdująca się w energii 7 Mieczy:

- Nie ma zamiaru działać otwarcie

- Nie chce się szczerze komunikować

 

7 Mieczy - Słowa Klucze:

 

PROSTA: niezależność,trzymanie się z boku,tworzenie dystansu,unikanie zobowiązań

 

ODWROTNA: ukrywanie się,oszukiwanie,fałszowanie,kradzież

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

7 Mieczy

- poszukiwanie prawdy / lub ukrywanie prawdy

- ktoś kto "wykrada" informacje / lub zaciera ślady

- ukryte,tajne informacje

- kamuflaż

- unikanie konfrontacji

- unikanie udzielenia odpowiedzi

- "dyplomatyczne" rozmowy i postępowanie

- ktoś,kto robi przeszpiegi

- ukradkowe działanie / lub ukradkowe zainteresowanie osobą,sprawą

- tajnie,po cichu,na paluszkach (byś się nie dowiedział)

- celowe wprowadzanie w błąd

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Euterpe

Pokazała mi załatwianie spraw w urzędzie oraz dobrze obmyślony plan co do najmniejszego szczegółu, który wypalił :)

 

- poszukanie nowej pracy, gdy się jeszcze siedzi w starej i nikogo się o tym nie informuje

 

- wysyłanie CV i listów motywacyjnych

 

- działania mające na celu wymiganie się od czegoś/kogoś

 

- stosowanie sprytnych uników

 

 

finanse: kombinowanie, jak przeżyć do kolejnej wypłaty

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

7 MIECZY

 

BLASKI: podstęp, kłótnia, złodziej, kradzież, kłamstwo, samotne działanie, chytrość, przebiegłość, tajemnica, działania zakulisowe, puste słowa, pod którymi brak treści, w działaniu zalecana dyplomacja i szczerość, zmiana miejsca zamieszkania lub pracy, zdrada partnera, przyjaciela, także seksualna.

 

CIENIE: zbyt duża zależność od innych, ograniczających wolę samodzielnego działania, niedocenianie przeciwnika, wroga, nieprzyjaciół; świadome poszukiwanie pomocy w rodzinie, u przyjaciół, terapeuty, nauczyciela; przestroga: jeśli byłeś nieszczery i nieuczciwy wobec kogoś, to może to wrócić teraz do Ciebie.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest Gosinek

7 mieczy pojawiła mi się, jako nieokazywanie emocji, prawdziwych intencji. Tak konkretnie to było to pytanie o energię między dwojgiem ludzi danego dnia (Król Mieczy), przyczyna pojawienia się tej energii po stronie Pani - Słońce + 7 mieczy.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

1. pokaza mi moja satysfakcje z tego, ze dostalam wiadomosc od kogos

 

2. czynnosc, gra w pilke nozna na boisku na dworze

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 8 months later...
 • 2 years later...
 • 1 year later...

Dla mnie - medytacja, lub użycie medycyny niekonwencjonalnej. Myślenie niestandardowe. No i wszystkie rzeczy w ukryciu - dosłownie dla mnie to karta rzeczy ukrywanych, częściej, niż w przypadku Kapłanki lub Księżyca. 

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Pokazała mi że ktoś komuś życzy źle podświadomie lub świadomie, co jest spowodowane zazdrością i się ktoś do tego nie chce przyznać przed samym sobą. Czyli znowu nieszczerosc w uczuciach co wcale nie oznacza że danej osoby się nie lubi czy nawet nie kocha. 

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

W kartach dnia pokazuje mi kłamstwa, ale takie raczej nieszkodliwe. Cos w stylu "Nie mogę przyjść, mam inne plany" a te inne plany to po prostu leżenie na kanapie przed tv, bo nie masz ochoty na spotkanie :P 

 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest Lianna
W dniu 25.03.2021 o 19:20, Gość Nice napisał:

Dla mnie - medytacja, lub użycie medycyny niekonwencjonalnej.

 

Tak, również pokazuje mi medycynę niekonwencjonalną typu Reiki, bioenergoterapia. Podobno może wskazywać też na postępy w rozwoju duchowym. Dobra na intelekt. W zdrowiu pokazuje też nerwobóle. 

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Moderator

Dziś 7 Mieczy pokazała mi (moim zdaniem) nietypowe oblicze:

- spacyfikowanie kota środkiem anestetycznym

- omdlenie

I tutaj bardziej oczywiste znaczenie:

- zmianę planów, dostosowanie się do aktualnie kształtującej się sytuacji  

 • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Lunaria napisał:

- spacyfikowanie kota środkiem anestetycznym

- omdlenie

ale chodzi o omdlenie kota czy Twoje? :)

 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • Moderator
Posted (edited)
13 godzin temu, Romualda de Kocurko napisał:

ale chodzi o omdlenie kota czy Twoje? :)

Konkretnie męża :p

Edit: widzę u was konsternację @Gringe i @Romualda de Kocurko :p

dałam minkę z językiem, bo nic złego się nie stało.  Cała historia dosyć kuriozalna, bo mąż zemdlał gdy trzymał kota, który miał właśnie dostać zastrzyk. Byłam jak postać na karcie 7 Mieczy, bo nie wiedziałam czy trzymać kota, żeby nie uciekł i nie dziabnął pani weterynarz czy ratować męża, a jak na złość nie miałam ze swojej strony krzesła, żeby mężowi podstawić :) bohatersko zareagowała pani doktor - ekspresowo podstawiła fotel. W ostatniej chwili, bo w tym momencie mąż stracił przytomność :p

Mąż zestresował się cierpieniem kota :)

Edited by Lunaria
 • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...