Jump to content

8 Mieczy


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

r0uofr.jpg

 

 

Znaczenie karty 8 Mieczy:

 

Bycie więźniem negatywnego myślenia, pułapka, ograniczenia, poczucie spętania, błędne koło, utknięcie w martwym punkcie, niemożność podjęcia decyzji i kroku naprzód, poczucie winy. Pojawienie się karty w rozkładzie daje wskazówkę, że tak naprawdę sytuacja nie jest beznadziejna, a rozwiązanie można znaleźć, jeśli pozbędziemy się uczucia strachu i zaczniemy w końcu działać, zamiast tkwić w poczuciu beznadziei i rezygnacji.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

8 mieczy – pozycja prosta – ocena postępów w rozwoju materialnym; dobra organizacja pracy; materialna nagroda za włożony wcześniej wysiłek; zwrot starego długu; odzyskanie włożonych w coś pieniędzy; zbieranie plonów; sukces materialny odniesiony dzięki własnej przenikliwości lub zapobiegliwości; umiejętność dokonania inwestycji przynoszącej zyski; pomyślny rezultat wcześniejszych wysiłków; długofalowe plany; dobór odpowiednich metod działania; pomyślność materialna, dostatek, bogactwo; mądrze dokonywane inwestycje finansowe, oszczędność; mądre gospodarowanie posiadanymi zasobami materialnymi.

 

8 mieczy – pozycja odwrócona – uświadomienie sobie własnej niewiedzy, braki w wykształceniu; mistyfikacja, oszustwo finansowe, strata materialna poniesiona na skutek własnej naiwności; zbyt duże ryzyko przyczyną strat; nieprzewidziane długi, trudności w spłaceniu długów; wzrastające obciążenia materialne; złe wieści dotyczące spraw finansowych; nadmierny materializm lub całkowita ignorancja w sprawach finansowych; zła organizacja pracy, trwonienie czasu; zgubienie pieniędzy lub ich kradzież.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

8 Mieczy - powstrzymanie się od kontaktów z otoczeniem ze względu na inne zdanie o sobie, o innych, o świecie. Inność, separacja, izolacja. Trwanie przy swoim zdaniu w milczeniu i w uporze. Czekanie na zmianę okoliczności.

 

Odwrócona: porzucenie planów, sytuacji, która nie przyniosła szczęścia. Rezygnacja z dotychczasowej postawy, rozbicie murów dzielących od świata. Odejście.

 

Ósemka Mieczy - Karta Brama

 

Uświadomienie sobie własnej niewiedzy. Paradoks. Izolacja od innych ludzi, niezbędna do dokonania rozrachunku z samym sobą. Odkrycie czegoś, co jest całkowicie sprzeczne z uznanym przez nas porządkiem rzeczy, i narastające z tego powodu zamieszanie, zakłopotanie. Negacja nowej sytuacji. Odrzucenie nowej wiedzy, nieprzyjmowanie do wiadomości nieprzyjemnych faktów, o których nie miało się pojęcia. Mistyfikacja. Ciężki poród. Poronienie.

Odwrócona: Depresja. Fatalność. Niezadowolenie. Śmierć w połogu. Śmierć nowo narodzonego dziecka. Represje. Wyrwanie się z nieprzyjemnej sytuacji. Uznanie prawdy wbrew sobie i innym. Akceptacja nowego porządku rzeczy. Uwolnienie. Wyjście. „Ucho igielne".

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

8 Mieczy - dobra organizacja pracy, zrekompensowana niesprawiedliwości, sukces odniesiony dzięki przenikliwości, dobór odpowiednich metod działania, oszczędność.

 

8 Mieczy (odwrócona) - braki w wykształceniu, duże ryzyko przyczyną strat, trudności w spłaceniu długów, zła organizacja pracy, trwonienie czasu, lenistwo umysłowe.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Rezygnacja, rozczarowanie, depresja. Wiadomości, jakie teraz będą docierały do Ciebie, nie będą dobre. Nie poddawaj się jednak zwątpieniu. Rozejrzyj sie dookoła. Jest gdzieś wyjście. Jeśli będziesz siedział zamknięty w sobie, nie zauważysz go nawet. Jest więc nadzieja. Obudź w sobie odwagę.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

8 MIECZY-

kryzys,

bledne kolo ,poczucie pulapki,

trudna sytuacja zyciowa,

lek,budowanie w sobie poczucia godnosci,

pozorny brak wyjscia z sytuacji

 

Osiem Mieczy

czyli przygody na skrzyżowaniu dróg

Owe przygody na skrzyżowaniu dróg należy rozumieć tyleż dosłownie, co w przenośni. Ósemka Mieczy (podobnie jak Osiem Kijów) kojarzy się z podróżowaniem, ale w takim samym stopniu oznacza podróże mentalne, czyli wędrówki w krainie pomysłów i skojarzeń.

 

Aleister Crowley opatrzył te kartę tytułem Interferencja. Słowo to polsku używane jest głównie przez radiotechników na oznaczenie mieszania się fal; po angielsku oznacza ono również mieszanie się w cudze sprawy, zakłócanie komuś spokoju. Bo też Osiem Mieczy, jak wszystkie ósemki, jest wielkim wrogiem spokoju!

 

Karta ta powiada, że chociaż człowiek sam się niespecjalnie stara, to jednak wszedł na taką ścieżkę w życiu, na której wprawdzie dzieją się różne ciekawe rzeczy, ale owo powodzenie jest wynikiem jedynie zbiegu okoliczności i nie jest zasłużone.

 

Crowleyowi karta ta kojarzyła się również z wpływem Jowisza w Bliźniętach, co oznacza nadmiar wrażeń, masę informacji do przerobienia, potok spotkań i skojarzeń. Taka atmosfera panuje tam, gdzie krzyżują się drogi i szlaki, a więc w portach, na dworcach, na lotniskach. Spotykają się tam - na chwilę, tymczasowo - ludzie i idee z różnych stron świata, a wraz z nimi krzyżują się rozmaite ciągi przyczyn i skutków. To mieszanie się wpływów to właśnie owa Crowleyowska Interferencja,.

 

Ze wszystkich kart, które dotąd omawialiśmy, Ósemka Mieczy w największym stopniu wystawia nas na działanie przypadku. Właśnie ona (podobnie jak Koło Fortuny) może zwiastować wygraną na jakiejś loterii - albo, przeciwnie, przegraną: kiedy wpadną na nas jacyś złośliwi kontrolerzy...

 

Karta ta mówi, że czas przyśpiesza: że w krótkim okresie wiele się wydarzy. Mówi też o kontaktach z ludźmi i sprawami z dalekiego świata, z egzotycznych okolic. Stwierdza, że trzeba się szybko uczyć nowych rzeczy, że konieczna jest improwizacja i wszelkie plany mogą w każdej chwili wziąć diabli.

 

Odnośnie spraw sercowych oznacza miłości szalone acz zrodzone z przypadku. W interesach mówi o pieniądzach, które przyszły cudem i nie wiadomo gdzie się rozeszły.A wielką instytucją, która działa w rytmie Ósemki Mieczy, jest światowa sieć komputerowa - Internet.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ósemka Mieczy czyli wydarzenia na skrzyżowaniu dróg

Działanie Ósemki Mieczy (a raczej szczególnej energii właściwej dla tej karty) poznajemy po tym, że następuje mieszanie się wpływów: spotykają się ludzie i sprawy z różnych okolic świata, oraz, jak się to mówi, z różnych parafii - to znaczy takie, które na pozór nie mają nic wspólnego ze sobą. Pełno jest wtedy mało prawdopodobnych zbiegów okoliczności, nagłych fartów i uśmiechów fortuny, jak również niezasłużonych porażek. Nasz los zaczyna wariować... Karta ta patronuje podróżom (zarówno fizycznym jak i mentalnym) i miejscom, gdzie krzyżują się komunikacyjne szlaki.

 

Ósemka Mieczy jako karta pierwsza w rozkładzie, określająca całą sprawę

 

Ważne wydarzenia nastąpią w podróży lub w takich miejscach, jak dworce, porty, lotniska, skrzyżowania dróg. Jest dobry moment na nawiązywanie kontaktu z dalekimi krajami, albo z ludźmi, którzy reprezentują inne przekonania i odmienny styl życia.

 

Ósemka Mieczy jak karta druga, ostrzegająca

 

Nastąpią nieoczekiwane (i zwykle niekorzystne) wypadki, polegające na tym, że twoja droga życiowa skrzyżuje się z drogą kogoś, kto dąży zupełnie gdzie indziej. Strzeż się dworców, lotnisk itd. oraz przybyszów z daleka.

 

Ósemka Mieczy jako trzecia karta: co robić?

 

Szukaj inspiracji w odległych krajach i u ludzi z dziedzin tematycznie odległych od twojej. To, co obce, jest teraz twórcze. Sprzyjający moment na podróże i nawiązywanie dalekich kontaktów.

 

Ósemka Mieczy jako karta czwarta: przeszkody, które pochodzą z przeszłości

 

Twoja bolączką jest brak zakorzenienia i oparcia, nawyk ciągłego zmieniania zamiarów, budowania na lodzie. Jakaś siła wygania cię wciąż z miejsc, gdzie mógłbyś wreszcie stworzyć coś solidnego.

 

Ósemka Mieczy jako karta piąta, mówiąca o partnerach (lub jawnych wrogach)

 

Twoi partnerzy to ludzie obrotni, skłonni do zmian, mający związki z dalekimi krajami i rzadkimi dziedzinami wiedzy. Są źródłem pomysłów i inspiracji, ale nie są źródłem pewności i trwałości.

 

Ósemka Mieczy jako karta szósta: zbliżająca się przyszłość

 

Zbliżają się podróże, poznanie nowych (i niezwykłych) ludzi, wejście w kontakt ze sprawami, które będą dla ciebie nowe, zaskakujące i egzotyczne.

 

Karta siódma: niespodziewane zmiany

 

Z najmniej spodziewanej strony przyjdą gwałtowne zmiany, które zaskoczą cię i namieszają w twoich planach.

 

Karta ósma: to, czego nie możesz zmienić

 

Stałym elementem twojego losu jest ciągły ruch, zmiany, przepływ informacji - i da się tego zamknąć w jakichś sztywnych ramach.

 

Karta dziewiąta: w czym możesz osiągnąć mistrzostwo (biegłość)

 

Masz szansę stać się mistrzem w kontaktowaniu się z dalekim światem i poruszaniu się wśród spraw, które są nowe, zaskakujące i których nie rozumiesz.

 

Dziesiąta: pożytek dla innych

 

Twoje zaskakujące przygody wyjdą na dobre wielu ludziom.

 

Jedenasta: to, czego nie da się doprowadzić do skutku

 

Rozmyją się i zagubią zamiary, by nawiązać kontakty z kimś odmiennym, obcym, z zagranicą. Podróże grożą zabłądzeniem.

 

Dwunasta: wskazówki jak odczytać cały rozkład kart

 

Zwróć uwagę na wszystko, co może być źródłem niepokojących i nieprzewidywalnych wydarzeń. W tej sprawie działa jakaś ukryta, obca siła - warto ją wytropić.

 

Trzynasta: w następnym cyklu przemian

 

W następnym cyklu przemian widoczne są podróże i twórcze korzystanie z obcych wpływów. A więc na razie - nie tedy droga.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Nie człapać a przeskoczyć. Czasem skok przez płot zmienia bieg historii a więc każdy wysiłek i pokonanie przeszkody jest warte kolejnego wschodu słońca.

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

8mieczy-siła ukrócona(karta brama)

działania-tymczasowe problemy, niesprzyjające okoliczności narzucone przez los, które stopniowo można przezwyciężyć przez cierpliwy wysiłek, dokonanie rozrachunku z samym sobą, zdecydowanie w działaniu, zmniejszenie napięcia dzięki wyjaśnieniu sytuacji, należy chwytać nadarzające się okazje

Praca-dobra organizacja pracy, zbieranie plonów, pomyślność materialna i dobre inwestycje, oszczędność, długofalowe plany, przenikliwość, zapobiegliwość i przezorność przynoszące dobre efekty.

uczucia-niejasne i niepewne związki, kryzys lub zewnętrzne okoliczności utrudniające porozumienie z partnerem, samotność, przeszkody, załamanie uczuć, stany lękowe

różne-ciąg przeciwności losu kończy się i zaczynają się zmiany na lepsze, zwrot długu, ostrzeżenie przed chorobą, ciężki poród, poronienie , bezsenność

 

8mieczy odwrócona

działania-trwonienie czasu, trudności i zahamowania, strata materialna na wskutek własnej naiwności, wrażenie bezsilności wynikające z wewnętrznych i zewnętrznych ograniczeń, uczucie uwięzienia, rada-konieczność podjęcia trudu i dokonania wyboru by uwolnić się z trudnej sytuacji-lepszy zły wybór niż bezczynność

praca-praca z małym pożytkiem, źle skierowany wysiłek, złe wiadomości dotyczące spraw finansowych, zła organizacja pracy, zbyt duże ryzyko przyczyną strat, strata materialna na skutek własnej naiwności i łatwowierności wzrastające obciążenia materialne, nieprzewidziane długi i trudności w ich spłacie, oszustwo finansowe, uświadomienie sobie własnej niewiedzy, lenistwo umysłowe.

Uczucia-bariery i nieporozumienia, wszystko wpływa negatywnie na związek i hamuje jego rozwój, problemy rodzinne , rozpacz i depresja, uczucie niezadowolenia w związku

różne-brak asertywności, zagubienie lub kradzież pieniędzy, wiadomość o chorobie lub wypadku kogoś z bliskiego otoczenia osoby pytającej, poważne ryzyko dla zdrowia

 

 

"Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Słowikowska

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Twój umysł jest zblokowany, nie jesteś jego pewna;

Istnieją pomiędzy wami bariery niezrozumienia, które musisz wyjaśnić, albo wasz związek się skończy;

nie wiesz co masz robić i Jesteś całkowicie zakłopotana;

uwolniona ze związku pogrążasz się w rozmyślaniach, lecz po jakimś czasie wracasz wreszcie do normalnego życia;

w chwili obecnej, wszystko wpływa negatywnie na wasz związek i hamuje jego rozwój;

spójrzcie na wasze problemy razem i spróbujcie Je rozwiązać, a poczujecie się potem jak wyrwani ze śpiączki.

Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

Paraliżujący lęk, poczucie winy, błędne koło.

 

 

Uczucia

 

 

Karta symbolizująca paraliżujący strach czyli tak który jest dosyć kłopotliwy i hamuje dalszy rozwój i przysparza ciągłych zmartwień, o to co się stanie w danej sytuacji. Taki dojmujący lęk przyczynia się do wycofywania się z problematycznych sytuacji, w rezultacie do chowania głowy w piasek. Lęk może dotyczyć nadchodzących zmian, których się obawiam, może to także być obawa przed dokonaniem zmiany, czyli w rezultacie następuje zastój, stanie w miejscu. Czasem tkwimy w złudzeniu, że problem rozwiążę się sam albo że brak działań nie powinien zaszkodzić czy wręcz uchronić nas przed nieprzyjemnościami. To lęk przed różnymi wyzwaniami, z którymi musimy się zmierzyć, ale zamiast tego unikamy konfrontacji i rezygnujemy z pewnych działań, które mogłyby być dla nas szansą. Karta ta może także sygnalizować obawy o związek, albo są one bezpodstawne, albo rzeczywiście należy się martwić. Pozostałe, sąsiadujące karty powinny dać pełniejszy i bardziej jasny obraz sytuacji. Być może obawiamy się porzucenia i zranienia, nawet jeśli partner nie daje nam podstaw ku temu, a może wręcz przeciwnie, zachowanie partnera sprawia, że nie czujemy się w tym związku zbyt komfortowo i czujemy dominujący lęk. Jeśli naprawdę partner nie daje Tobie powodu do podejrzeń i zmartwień, to nie martw się na zapas, takie niepotrzebne, wyolbrzymione lęki sprawiają, że w związku zaczynają pojawiać się nieporozumienia. Nie doszukuj się tego, czego nie ma. Twoje problemy i obawy najprawdopodobniej są niesłuszne i być może spowodowane są wpływami z przeszłości. Nie przelewaj problemów z poprzedniego związku na obecny. Jeśli Twoje obawy dotyczą zmian w życiu i podejmowania decyzji, to w takim przypadku koniecznie musisz nauczyć się kontrolowania i panowania nad strachem. Nie pozwól by kompleksy, brak wiary w siebie sparaliżowały Cię do tego stopnia, że dalszy krok naprzód stanie się niemożliwy. Zachowawczość, chowanie głowy w piasek czy udawanie, że problemu nie ma tylko pogorszą sytuację, a pamiętaj, że każdy problem można jakoś rozwiązać, ewentualnie złagodzić sytuację. Czasami po prostu musimy wybrać mniejsze zło albo rzucić się na głęboką wodę, nawet jeśli to wzbudza w nas okropny strach, inaczej wyrzuty sumienia, poczucie winy, trudne emocje i napięcie wewnętrzne nas wykończą. Pojawienie się karty uzmysławia nam, że tkwimy w pewnej pułapce związanej ze stanem naszego umysłu. Narzucamy sobie pewne ograniczenia i wydaje się nam, że nie jesteśmy w stanie ich pokonać, ale ósemka mieczy pokazuje, że tak naprawdę jest to możliwe i dużo zależy od nas. W każdej chwili możemy wyrwać się z tej pułapki i zdjąć przepaskę z oczu, musimy sobie uświadomić, że jesteśmy tak naprawdę więźniami negatywnego myślenia i strachu przed tym, co nieznane bądź niewygodne. Ósemka mieczy rzadko oznacza zniewolenie przez kogoś, uwięzienie w dosłownym znaczeniu, to najczęściej ograniczenia, które sami sobie narzucamy i pułapki, w które wpadamy z własnej winy. Potrzeba nam więcej odwagi, wiary we własne siły i w to, że poradzimy sobie ze wszystkim. Co nas nie zabije, to nas wzmocni, pamiętajmy o tym i o także o tym, że za każdym razem kiedy stawiamy czoła trudnym sytuacjom sprawia jest nam coraz łatwiej i coraz mniej w nas lęku. Nie zrażajmy się niesprzyjającym okolicznościom losu, można je stopniowo przezwyciężyć poprzez cierpliwy wysiłek i spokój wewnętrzny. W korespondencji z trudnymi kartami może ósemka mieczy oznaczać nieumiejętność radzenia sobie z życiem, depresję, chorobliwą nieśmiałość utrudniającą życie, stany lękowe, utknięcie w martwym punkcie.

 

 

Finanse

 

 

Niestety karta oznacza trudną walkę z przeciwnościami losu albo sugeruje ograniczenia, które sami sobie narzucamy. Być może jesteśmy uwikłani w pewne przedsięwzięcie, które nas przeraża i tak naprawdę zamiast nastawić się na sukces, myślimy negatywnie i obsesyjnie obawiamy się porażki. Karta pojawia się w sytuacji kiedy w naszym życiu utknęliśmy w pewnym martwym punkcie i wtedy kiedy nie umiemy bądź nie chcemy dokonać wyboru albo zmierzyć się z trudną sytuacją. Jesteśmy niezdolni do zdecydowanego działania, uważamy że ograniczają nas pewne trudności, z którymi sobie nie poradzimy. Nie widzimy wyjścia z tej niewygodnej sytuacji, ale tak naprawdę ono istnieje, musimy tylko sobie uświadomić że mamy różne możliwości. Karta pokazuje sytuację kiedy my stajemy się własnymi niewolnikami, kiedy to problem leży w nas i tylko od nas zależy jak go rozwiążemy. Jesteśmy bardziej silni niż nam to się wydaje i od nas zależy czy uwolnimy się z lęków i negatywnych myśli, o tym między innymi mówi ta karta. Nie roztrząsajmy więc naszych problemów tylko spróbujmy stawić im czoła. Uwierzmy w swoją siłę, wewnętrzną moc i w to, że możemy wyrwać się z tego marazmu. Obawiając się nowych sytuacji i wyzwań możemy stracić wspaniałą okazję, która uczyni nasze życie lepszym. Niezależnie czego dotyczy strach, może to lęk przed rozmową kwalifikacyjną, czy przed nową pracą albo lęk przed przejściem na wyższe stanowisko czy przed innym przedsięwzięciem, musimy zrozumieć że to naturalne ale nie pozwólmy by zdominował on nasze życie i nas ograniczał. Pomyśl sobie ile wspaniałych okazji może przejść Ci koło nosa z powodu paraliżującego się strachu. Nawet jeśli obawiasz się, że w czymś się nie sprawdzisz, to zaryzykuj, jeśli nic nie tracisz albo tracisz niewiele, a może się okazać że tak naprawdę strach ma wielkie oczy a Ty doskonale sobie radzisz w nowej sytuacji.

 

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
 • 5 months later...
Guest Vampirella

Ósemka Mieczy – PRZESZKODA

 

Wąska, ograniczona, mała, więzienie.

Za duża siła stosowana do małych rzeczy: zbyt wielka waga przykładana do szczegółów kosztem pryncypiów i spraw istotniejszych. Kiedy źle położona, staje się zła, małostkowa i władcza. Wytrwałe studiowanie detali; troszczenie się o niektóre sprawy i całkowite pomijanie innych. Impulsywność; równie chętnie daje i otrzymuje pieniądze i prezenty; hojność, bystrość, lotność, egoizm, brak silnych uczuć. Podziwia mądrość, ale znajduje jej zastosowanie tylko odnośnie małych przedmiotów.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Witam serdecznie.

 

8 mieczy, perzyklady z praktyki.

 

Karta 8 mieczy kojarzy mi sie z "zahamowaniem", "z sytuacją bez wyjścia", "uwiązaniem", wewnętrzną blokadą", lękiem, "tłumieniem w sobie emocji, jakis cech charakteru". Pragniemy od czegos sie uwolnic, ale w dalszym ciągu czujemy sie uwiazani i nie jestesmy w stanie na obecny czas uwolnic sie. Tak jak postac osoby na karcie, ktora jest uwiązana sznurem, jednoczesnie ma zasloniete oczy, co dodatkowo dziala to paralizujaco na nią. Nie moze sie uwolnic, oraz nie wie jak wybrnąc z jakiejs sytuacji, bo ma zasloniete oczy, ktore kojarza mi sie z błądzeniem po omacku, proba rozwiazania swoich problemow ale na ślepo, i tym samym na obecna chwile nie moze ich rozwiązac. Oczywiscie napisze teraz kilka przykladow z mojej praktyki zwiazane z ta karta. Jest to trudna karta.

Zahamowania jakie sie moga pojawic na tej karcie, moga byc powiazane albo z zahamowaniami wewnetrznymi, czyli cos chcemy zrobic, lecz cos nas wewnetrznie hamuje, badz pojawiaja sie sytuacje zyciowe, niezalenie od nas, ktore powoduja zahamowania.

 

Przyklady:

 

1). Pare lat temu chrowalam caly rok, sytuacja wydawala mi sie bez wyjścia, wtedy wlasnie ta karta kilka razy mi wypadla, czulam sie uwiazana przez to. Oraz przez to, ze przez wiele miesiecy nie mozna bylo ustabilizowac tych problemow, a co ciekawe - wszelkie pomysly na rozwiazanie tych problemow, okazaly sie bezskuteczne.

 

2). Moja znajoma wylosowala sobie ta kartę na jej zwiazek partnerski, co sugerowalo, ze ona czuje sie w tym zwiazku w jakis sposob uwiazana.

 

3). Pewna kobieta przyszla z pytaniem na sprawy seksualne, wylosowana karta - 8 mieczy, co sugerowalo, ze jej wewnetrzne zahamowania, nie pozwolily jej otworzyc sie na te sprawy ale na bardziej otwartym gruncie ze swoim mezem.

 

4). Pewna moda kobieta, od dwoch lat szukala pracy z marnym skutkiem, i w ciagu tych dwoch lat ciagle wypadala jej ta karta, mowiaca o tym, ze sa jakies sily, ktore uwiązaly ja, i nic sie do przodu nie posuwa. To bylo dla niej trudne.

 

5). Pewna kobieta w relacji ze swoim mezem byla bardzo w sobie zamknieta, nie potrafila wyrazic emocji, gdyz obawiala sie, ze gdy to zrobi - to spotka sie z niezrozumieniem u swojego partnera.

 

To dwór mieczy wiec probujemy zrozumiec na chlodno sytuacje, ale zwykle błądzimy po omacku (osoba na karcie ma zasloniete oczy). I zwykle towarzyszy nam wtedy lęk, stres, takie zderzenie z surowa rzeczywistoscia.

 

6). Znam takze inna ciekawa sytuacje, pewien mezczyzna bardzo zdolny, inteligentny, mogl starac sie o awans w pracy, lecz z tego zrezygnowal, bo cos go wewnetrznie trzymalo, hamowalo- wyszla karat 8 mieczy.

 

Oczywiscie czytajac karty w rozkladzie nie mozemy zapomniec, ze patrzymy takze na otaczajace karty, na rozklad ogolnie, bo sa one rozne, i roznie sie je czyta, takze zalezy to jakie pytanie zadajemy, oraz na to aby wyciagnac z rozkladu wspolny mianownik.

 

8 mieczy talia Rider Waite.

 

Serdecznie pozdrawiam, tarocistka Barbara Stanisławska.

Edited by zoska1977
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 1 year later...

Na samopoczucie ta karta pokazala mi ostry bol plecow. Przez tydzien praktycznie nie moglam sie w sposob normalny (tzn. bez bolu) poroszac. Kazdy ruch byl okupiony okrupnym bolem, cos tak, jakby ktos dzgal mnie nozem.

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
Guest Euterpe

jako sytuacja:

nie mogłam nic zrobić, chociaż chciałam.

Przykład: poszłam do profesora, aby wytłumaczył kilka niezrozumiałych dla mnie zagadnień, ale musiałam czekać kilkadziesiąt minut(!), bo miał ważną rozmowę.

Więc dla mnie ta karta to takie uwiązanie niezależne od nas.

 

dużo czasu spędzonego przed komputerem, wręcz problem w oderwaniu się od niego

 

 

pytanie: uda mi się wyjechać do miejsca X? 8 mieczy + słońce

odpowiedź: tak. Podróż zależała od osób trzecich, ja mogłam tylko czekać na odpowiedź stąd te uwiązanie. Słońce tutaj chyba pokazało rozjaśnienie sytuacji.

W sumie ciekawie karty się połączyły - na początku jest smutno i pochmurnie, a następnie następuje rozpogodzenie i radość :)

 

 

jako miła niespodzianka: przełamanie swoich lęków

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Rada:

otwórz się. Nie zamykaj się w swoim świecie, wpuść partnera do niego. Działaj, bądź aktywna-pracuj nad relacją. Myśl pozytywnie, nie dawaj się czarnowidztwu i negatywnym myślom. Więcej radości:). Bądź bardziej spontaniczna. Wykraczaj poza schematy swojego działania, myślenia, czucia, nie usztywniaj się. Zaskakuj go. Zastanów się czego się boisz w relacji i pracuj nad swoimi lękami. Naucz się lepiej wyrażać emocje i uczucia. Daj sobie i jemu prawo do błędów-nie traktuj ich jako zagrożenia dla związku, ale jako sytuacje, w których można ten związek doskonalić, wzajemnie się poznawać. Pracuj nad poczuciem własnej wartości, uwierz bardziej w siebie. Więcej odwagi, "nie rób za ofiarę". Tupnij nogą jeśli to uzasadnione zamiast zapadać się w sobie.

Odkrywaj co Cię ogranicza i hamuje w związku-spróbuj to przepracować.

 

Dziś objawiła się jako wstrzymanie pewnych spraw. Miałam plany, które z przyczyn niezależnych ode mnie, a także osoby, której dotyczyły, musiały zostać odroczone.

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 2 weeks later...
 • 1 month later...

Poczucie uwiezienia,

nie mozna zrobic kroku naprzod.

Poczucie braku wyjscia z sytuacji, totalna bezsilnosc.

Niemoznosc opuszczenia danego miejsca (np brak mozliwosci opuszczenia lub powrotu do kraju)

Osoba czuje sie "jak w wiezieniu"

Czesto wyjscie jest ale ktos "nie widzi" tego (postac na karcie ma zawiazane oczy)

Czasem fizyczne uwiezienie w jakims miejscu.

Edited by Koma
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 months later...
 • 1 month later...

8 Mieczy: "Uwięzienie". Wolność,która zależy od nas samych,dusząca przytłaczająca miłość,idee,które trudno wyrazić,pułapki umysłu.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

 

8 Mieczy:

Uczy nas pozbycia się ograniczeń i narzucania sobie zasad ograniczających nasze doświadczenia. Wynikać to może ze wcześniejszych sytuacji, w których sobie nie poradziliśmy. Jest też symbolem podróży mentalnych i komunikacji przez Internet. Mówi o zbiegach okoliczności, o bieganiu po całym świecie , baku zakorzenienia i ciągłej zmianie planów. Nieśmiałość, skrępowanie, siła psychiki, niechęć do wchodzenia w relacje, sytuacje, poczucie osaczenia przez sytuację.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

8 Mieczy - Słowa Klucze:

 

PROSTA: przeszkody,ograniczenia,niesprzyjające okoliczności

 

ODWROTNA: bycie ofiarą sytuacji,kompleksy,brak orientacji,panika i strach

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

8 Mieczy + Papież = uwięzienie w tradycji,ugrzęźnięcie

 

8 Mieczy

Według Macieja:

- uwięzienie

- w zdrowiu - gardło

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

8 MIECZY

 

BLASKI: kryzys, ograniczenia, pułapka, brak wyjścia, bycie swoim własnym niewolnikiem, więźniem negatywnego myślenia, odczuwanie braku możliwości, ruchu, trudna sytuacja życiowa, bezsilność, choroba, wypieranie ważnych części cienia, potrzebna odwaga i wiara w swoje siły.

 

CIENIE: uwolnienie, wybawienie, odprężenie, ciężka praca za niewielkie pieniądze, opór, zdrada, nareszcie dążenie do równowagi psychicznej, wypadek.

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • Maestro

Oczy, uszy, zatoki, bóle głowy, rąk, nadgarstków, bóle reumatyczne, choroby psychosomatyczne, leczenie idzie w dobrym kierunku, potrzeba tylko nowoczesnego rozwiązania.

 

 

 

źródło : blog Wróżki Joanny

Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

- coś co nas zatrzymuje i powoduje opóźnienia,

- sytuacja, z którą nie możemy sobie poradzić,

- problem, z którego rozwiązaniem nie dajemy sobie rady

- coś co trwa dłużej niż zamierzano

Link to comment
Share on other sites

Przy karcie dnia pokazała się jako miesiączka oraz w związku z tym kiepskie samopoczucie, wahania nastroju i kłótnię.

Odwołanie spotkania z powodu wewnętrznego przymusu pozostania w domu.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
 • 1 year later...
 • 2 years later...

-Samosabotaż
-Nie przyjmowanie poglądów, zdania innych osób, pomimo że w danym momencie właśnie tego możemy potrzebować.
-Zamknięcie się w swoim umyśle i zawiśnięcie na niesprzyjającej nam sytuacji.
-Brak porozumienia. Lęki, obawy przed nowym.
-Blokady
-Życie przeszłością
Mnie karta pokazała okres, kiedy po pół roku od zerwania, ja nadal trzymałam się kurczowo myśli, że do siebie wrócimy i nikt inny nie będzie tak odpowiedni dla mnie jak ex partner. Zablokowana na inną możliwość, nie przyjmowałam faktów, zamknięte oczy i życie w swoim świecie. (u mnie na kartach kobieta ma zasłonięte oczy, a obok niej miecze, przepaskę mogłaby zdjąć i spojrzeć prawdzie w oczy, ale ona woli stać i nic nie widzieć)
Szwagrowi pokazała sytuacje, gdzie nie widział swoich błędów, tylko za wszystko obwiniał partnerkę.
Kuzynce w karcie objawiły się lęki, samosabotaż przed podjęciem działań w kierunku swojej wymarzonej pracy.

 • Like 1
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

8 Mieczy wychodzi dla mnie jako sytuacja kiedy czujemy się jak w pułapce. Zupełnie bez wyjścia. Mamy związane ręce i okoliczności zupełnie niezależą od nas. Jest to poczucie braku wpływu na bieg wydarzeń a wręcz skazani jesteśmy na skutki bez możliwości wpływu na sytuację. 
Dla mnie to totalna bezsilność. Nic nie widzimy i mamy związane ręce. Nieprzyjemna karta. 

 • Medal 1
 • W punkt 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...