Jump to content

9 Mieczy


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

2wp5kix.jpg

 

 

Znaczenie karty 9 Mieczy:

 

Karta koszmarów sennych, nieprzespanych nocy, strachu, cierpienia. Poczucie winy, depresja, rozpacz, czarne myśli, złe wiadomości, negatywne myślenie, niezdolność do wypoczynku, niemożność poradzenia sobie z problemami. Gdy karta ukaże się w rozkładzie, trzeba będzie się liczyć z tym, że nadchodzący okres nie będzie dla nas korzystny.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

9 mieczy – pozycja prosta – praca umysłowa, badawcza, koncepcyjna; umiejętność argumentowania i logicznego przekonywania do swoich racji; umiejętność wykorzystania posiadanych informacji; współpraca z zagranicą; wymiana poglądów i doświadczeń; umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji; błyskawiczna analiza faktów i szybkie wyciąganie wniosków.

 

9 mieczy – pozycja odwrócona – zwątpienie w siebie i swoje możliwości zawodowe; obawa przed publicznym zabieraniem głosu; snucie całkowicie nierealnych hipotez; chaos informacyjny, dezinformacja; brak przekonania o własnej wartości i profesjonalizmie; niekorzystna współpraca z zagranicą.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

9 Mieczy - ciemność, tajemnica i lęki z tym związane. Strach jeżący włosy na głowie. Mroczne podejrzenia. Podziemie, ukrywanie się, konspiracja. Poczucie zagrożenia, podejrzliwość. Zgłębianie ciemnych stron życia, wiedza tajemna.

 

Odwrócona: histeryzowanie, panikowanie. Niepotrzebne, dziecinne lęki przed własnymi zmyśleniami.

 

Rozpacz, kłopoty, nieszczęście. Koszmary nocne. Depresja fizyczna i duchowa. Przerażenie. Lęk o kogoś, kogo się kocha. „Ból egzystencjalny". Cierpienie. Inercja. Lęk wysokości. Przesadna niechęć lub wrogość w stosunku do obcych.

 

Odwrócona: Zwątpienie. Wstyd, skrupuły. Nieśmiałość i bojaźliwość. Płacz, spazmy. Dziecinna rozpacz.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

9 Mieczy - praca umysłowa, logiczne przekonywanie do swoich racji, języki obce, nowoczesność, intelektualna współpraca z zagranicą, wymiana poglądów i doświadczeń.

 

9 Mieczy (odwrócona) - niechęć do nauki, nieśmiałość, amnezja, brak zainteresowania szerszymi sprawami, dezinformacja, lęki przedegzaminacyjne.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Strach i rozpacz. Możesz mieć koszmary senne, trudności z zasypianiem. Za dużo myślisz i dobijasz się kreowaniem negatywnych obrazów Twojej teraźniejszości i przyszłości. Musisz wzmocnić swoją siłę wewnętrzną, by przetrwać tę burzę życiową.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Na pozycji sprawy związane ze zdrowiem i samopoczuciem fizycznym - nieprzespane noce przez myślenie i płacz związany z facetem, ból i rozważanie co zrobić, żal, tęsknota

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

9 MIECZY

-karta cierpiennika, uzalania sie nad soba ,

zmartwien bez powodu ,dobijanie sie czyms czym tak naprwde nie piwinnismy sie dobijac;p

 

Dziewięć Mieczy

czyli wolność i brak ograniczeń

Liczba dziewięć jest uznawana przez numerologię za liczbę mistrzostwa i doprowadzenia pewnych idei do samego kresu. Taką ideą, która przewija się przez wszystkie karty Mieczy, jest wolność. I wolność właśnie jest główną treścią karty Dziewięć Mieczy. Wolność wpisana w Dziewiątkę Mieczy jest wolnością absolutną, taką kiedy duch ludzki i ludzka wola nie ścierpią żadnych ograniczeń. Ale także pod wpływem energii tej karty najdotkliwiej bolą wszelkie więzy i ograniczenia. Karta ta uczy, że kiedy się wewnętrznie dorasta do bycia wolnym, wtedy otaczający świat wydaje się zrazu jednym wielkim wiezieniem...

 

Właśnie dlatego okultyści badający te kartę najpierw zauważali ten jej negatywny charakter. Rysowano na niej postacie kulące się pod grozą wymierzonych w nie mieczy, a Aleister Crowley w swojej talii zatytułował tę kartę złowieszczym słowem Okrucieństwo.

 

Ale owo okrucieństwo należy rozumieć tak, że duch wyczulony na punkcie własnej wolności widzi wszelkie ograniczenia jako coś nieznośnego i duszącego, i życzy sobie wyjścia na całkowicie wolną, otwartą przestrzeń.

 

Nic dziwnego, że negatywnym znaczeniem tej karty są wszelkie więzy, mury (które runą...), okowy, kajdany, dyby, łańcuchy i zamknięte drzwi - zwłaszcza te bez klamek...

 

Jeżeli ta karta pojawia się jako odpowiedź (na przykład) na pytanie o pracę, znaczy to, że jak najprędzej należy zerwać z pracą na etacie i zatrudnić się w wolnym zawodzie, a przynajmniej w nie normowanych godzinach.

 

W pytaniach o miłość może oznaczać raczej nie to, że dzięki ukochanej osobie zyskamy wolność - ale że miłość jest czymś, co nas krępuje, co wolność ogranicza.

 

Crowleyowskie hasło Okrucieństwo odnosi się do tej karty również dlatego, że wróży ona działania bezkompromisowe - kiedy nie mamy ni krzty litości dla tych, którzy odbierają nam naszą wolność. Od kompromisów i ugody jest inna karta - Dwójka, nie zaś Dziewiątka Mieczy.

 

Raczej źle wróży ta surowa karta zarabianiu pieniędzy - gdyż łatwiej jest przy niej wszystko stracić, niźli zrobić dobry interes. Interesy się robi wtedy, gdy człowiekowi podoba się otaczający świat, tymczasem Dziewiątka Mieczy jest kartą niezadowolonych buntowników, dla których ich szalona wola jest jedynym prawem.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dziewiątka Mieczy czyli Głód Wolności

Ze wszystkich Mieczy dziewiątka najgłośniej woła o wolność. Jeżeli ta karta pojawia się w pewnym miejscu w rozkładzie, znaczy to, że odzywa się w Tobie prawdziwy głód wolności, i to wolności absolutnej, takiej, która nie znosi żadnych murów, krat, cudzych zakazów ani innych ograniczeń. Z tej samej przyczyny karta ta wskazuje, że gdzieś w twojej świadomości tli się zarzewie buntu, które grozi wybuchem...

 

Dziewiątka Mieczy jako pierwsza karta, dająca najogólniejszą odpowiedź na pytanie:

 

Potrzebujesz wolności. Dojrzałeś do wolności. Jesteś gotów wolność osiągnąć. Karta często pokazuje moment, kiedy ktoś stoi u progu decyzji, aby się wyzwolić od ograniczeń.

 

Ta sama karta jako druga z kolei, ostrzegająca przed grożącymi niebezpieczeństwami i błędami:

 

Widzisz w świecie głównie to, co ci przeszkadza, ogranicza, krępuje - co odgradza cię od wolności. Zapewne dlatego twoja obecna sytuacja jest dla ciebie nieznośna. Zbuntujesz się? Wyrwiesz się siłą na wolność?

 

Dziewiątka Mieczy trzecia; mówi, co robić:

 

Wyjedź. Opuść towarzystwo w którym przebywasz. Zerwij związek, który do tego dojrzał. Odrzuć złe wpływy. Nie wahaj się, nawet gdyby ci się wydawało, że kogoś tym skrzywdzisz. Nie darmo Crowley nazwał tę kartę Okrucieństwo. Łagodnością nie wygrasz.

 

Ta sama karta czwarta; przeszkadzające wpływy przeszłości:

 

Nie wszystkie krępujące więzy z przeszłości zostały rozwiązane. Przeciwnie, wydaje ci się tylko, że masz swobodę; naprawdę krępują cię ograniczenia, o których nauczyłeś się zapominać.

 

Piąta; partnerzy w związkach lub interesach:

 

Towarzyszą ci ludzie, którzy należą do świata otwartego i wolnego. Możesz dzięki komuś takiemu zyskać wolność; nie próbuj kogoś takiego uwiązać do siebie.

 

Jako szósta karta, pokazująca nieuchronnie zbliżającą się przyszłość:

 

Zbliża się wolność. Nie czas żałować tego, co utracisz, kiedy odrzucisz kajdany.

 

Jako karta siódma, wskazująca nieprzewidywalne (w obecnej sytuacji) przypadki:

 

W sposób, którego nie przewidujesz i nie możesz zaplanować, przyjdzie do ciebie wolność. (Teraz tego możesz wcale nie chcieć...)

 

Jako karta ósma, pokazująca rzeczy, których nie zmienisz:

 

Na pewno nie wykonasz kroków, które ograniczałyby twoja wolność. Nie dasz się schwytać, usidlić, związać itd.

 

Karta dziewiąta; wskazująca, w czym możesz osiągnąć doskonałość:

 

Osiągniesz doskonałość w nie-wiązaniu się, w chronieniu swojej wolności.

 

Karta dziesiąta; pożytek dla innych:

 

To co się stanie i co zrobisz, da innym wolność.

 

Karta jedenasta; to, czego nie osiągniesz, co się rozmyje i rozlezie:

 

...Tak zwany miraż wolności...

 

Karta dwunasta; wskazówka, na co zwracać uwagę w całym rozkładzie. (Może to być ukryte życzenie lub pytanie klienta, które tutaj wychodzi na jaw.)

 

Sprawdź cały układ kart pod katem tego, czy możliwe jest teraz osiągnięcie wolności.

 

I karta nr trzynaście, która czyni zadość potrzebie klienta, aby zerknąć co dalej:

 

W dalszej perspektywie jest przed tobą wolność i brak ograniczeń. Co zarazem oznacza, że teraz musisz się jeszcze trochę z tymi ograniczeniami pomęczyć...

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Człowiek ma świadomość, że dobiega pewnego kresu, pewne koło zostało zatoczone. Uświadomił sobie, że coś minęło bezpowrotnie, Jednocześnie jest to nowy czas tylko trzeba wejść na inną płaszczyznę, by móc rozwijać się dalej. Konieczność rozejrzenia się wokół siebie i znalezienie nowego ideału w życiu. Uświadomienie sobie, że nic się nie skończyło tylko zamknął się jakiś etap w życiu Ale każda strata umożliwia zysk i wejście w now

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Popadasz w nadmierne napięcie spowodowane trudnościami z tym jedynym mężczyzną;

myśli doprowadzają cię prawie do szaleństwa;

nieznośne rozmyślania o twojej miłości nie dają ci spać w nocy;

czeka cię wyjątkowa nieuprzejmość I intelektualne okrucieństwo z jego strony;

ciekawość czy cię kocha, czy też nie;

czujesz, że jesteś sama na świecie i nikt nie troszczy się o ciebie; przekonujesz się jak ciężko może być czasami gdy nie ma się przed sobą tajemnic;

obawiasz się prawdy o swoim wewnętrznym cierpieniu, które mu pokazujesz; on wie, że gdy odrzuci twoją miłość będzie skazany na pustkę w swoim życiu lub nawet coś gorszego;

pragniesz zrozumienia z jego strony.

Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

Cierpienie, bezsenność, rozpacz.

 

 

Uczucia

Ach, jakże trudna jest ta karta, smutna i budząca lęk. Na ilustracji widzimy cierpiącą osobę, która jest przerażona i bezsilna. No cóż, najprawdopodobniej postać z karty reprezentuje stan w jakim się obecnie znajdujemy. Znaleźliśmy się w skomplikowanym położeniu, czujemy się zagubienie, zrozpaczeni i niepocieszeni. Z jakichś powodów przeżywam katusze, cierpimy i nic nie możemy na to poradzić. Sytuacja jest nie do zniesienie, mamy problemy z bezsennością, dręczą nas koszmary senne. Brzmi to dosyć okropnie, ale tak zapewne w tym momencie się czujesz i nie ma takich słów, które by Cię pocieszyły. Nasz ból i obawy o to co może jeszcze nastąpić są tak duże, że wydaje nam się, że jesteśmy na skraju wytrzymałości, wraz z dolegliwościami psychicznymi możesz odczuwać ból fizyczny spowodowany ciągłym stresem. Być może dręczą nas jakieś wyrzuty sumienia albo poczucie winy, albo boleśnie odczuwamy krzywdę, którą wyrządzili nam inni ludzie, może cierpimy z powodu związku, który się rozpada albo w którym od dawna źle się dzieje, może z powodu złych relacji z dziećmi, rodzicami. Może nasze cierpienie spowodowane jest smutnymi okolicznościami losu, na które nie mieliśmy wpływu? Czasami cierpimy z powodu samotności, braku bliskości z innym człowiekiem albo z powodu tęsknoty za miłością, ciepłem. Różne są przyczyny bólu, musimy uświadomić sobie źródło naszego bólu i jakoś przetrwać ten trudny okres. Czas ukoi nasz ból i zagoi rany. Jeśli czujemy, że jesteśmy u kresu wytrzymałości, to nie wahajmy się zwrócić o pomoc do kogoś bliskiego komu możemy zaufać a kiedy nasz stan będzie się pogarszał to być może trzeba będzie rozważyć terapię, czasami to jedyne wyjście kiedy sytuacja jest bardzo skomplikowana i coraz bardziej się pogarsza. Być może cierpimy na depresję, stany lękowe, a trudno wyjść z takiego stanu bez czyjejś specjalistycznej pomocy. Jednak dziewiątka mieczy nie zawsze oznacza okropne przeżycia i czarną rozpacz, w mojej praktyce wróżbiarskiej wskazywała często także jedną niespokojną, nieprzespaną noc czy problem z zaśnięciem albo bardziej nerwowy okres niż zwykle. Zalecam przeanalizowanie sytuacji także w oparciu o pozostałe karty, które podpowiedzą nam więcej szczegółów. Czasami karta może także przedstawiać nie nas a kogoś bliskiego kto cierpi z pewnych powodów, to już zależy od tego o co albo o kogo konkretnie zapytaliśmy karty.

 

Finanse

Karta wróży ciężkie chwile na gruncie zawodowym i w sprawach finansowych. Być może znajdujemy się w skomplikowanym położeniu i czujemy się załamani i bezsilni, a niepowodzenia wpędzają nas w coraz gorszy nastrój. Czujemy się sami ze swoim problemem, nie zwracamy się do nikogo po pomoc albo nie możemy na nikogo liczyć w obliczu trudnej sytuacji. Źródła naszego cierpienia mogą być różne, być może nasza sytuacja materialna jest w krytycznym stanie i nic nie zapowiada zmian na lepsze, możliwe że mamy poważny problem ze znalezieniem pracy albo pracujemy w bardzo stresujących warunkach, jesteśmy ciągle obserwowani i krytykowani. To także przygnębienie spowodowane problemami w firmie, być może zainwestowaliśmy nasze pieniądze w coś co nam się nie opłacało, możliwe że nasza firma może coraz gorzej prosperuje a my jesteśmy bezradni. To także cierpienia związane z niemożnością wydostania się z długów, to wyrzuty sumienia spowodowane zaciąganiem kredytów których nie jesteśmy w stanie opłacić. Przyczyny mogą być różne, skutek to strach, rozpacz i bezsenność. Zapewne zdajemy sobie sprawę z tego, co nie daje nam spać po nocach i zapewne też nie potrafimy znaleźć wyjścia z trudnej sytuacji. Nasz umysł przeżywa tortury a napięcie jest trudne do wytrzymania. Spróbujmy podejść do tego chociaż trochę bardziej spokojnie, zrelaksujmy się chociaż od czasu do czasu i nie pozwólmy wpędzić się w depresję. Jeśli wpędziliśmy się w kłopoty (nieważne czy z naszej winy czy nie) to uświadommy sobie, że kiedyś nasze troski na pewno się skończą, starajmy się nie pogarszać sytuacji i może zasięgnijmy rady kogoś mądrego, komu ufamy. Może jest ktoś kto podpowie jakieś rozwiązanie albo chociaż załagodzenie sytuacji.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

drugi dzień z rzędu w rozkładach na dzień pojawiła mi się IX mieczy i w głowę zachodzę o co to biega :D

i olśniło mnie, ciężar ----> przenoszenie teczek z papierami z szafki do szafki :D

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
Guest Vampirella

Dziewiątka Mieczy – OKRUCIEŃSTWO

 

Choroba, cierpienie, złośliwość, okrucieństwo, ból.

Rozpacz, okrucieństwo, bezlitosność, złośliwość, niedostatek, strata, nędza. Jarzmo, opresja, praca, delikatność i rzemiosło, nieszczerość, kłamstwo i oszczerstwo. Ale także posłuszeństwo, wierność, cierpliwość, altruizm itd. Wszystko w zależności od dobrego lub złego położenia karty.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

9 mieczy- jak zawsze z własnych obserwacji - to stany lękowe, podchodzace pod depresję, wrażenie bezsilności, w pewnym sensie paraliż oddechowy- trudności ze złapaniem oddechu, zastraszenie (przez inna osobę)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Witam,

Uff nie lubie bardzo tej karty, zapowiada depresje, bezsenne noce, cos nas bedzie dreczyc, męczyc. Ma karcie (talia rider waite), mamy czlowiek, ktory siedzi na lózku, ktory nie moze spac cos bardzo go dreczy. Bedziemy rozpaczac, plakac, bedziemy w rozsypce emocjonalnej, wielkie rozczarowanie.Moze nam towarzyszyc strach przez strata np: partnera, badz czegos innego, ogarnie nas totalne zwatpienie. Jesli chodzi o sprawy medyczne, to karat 9 mieczy moze symbolizowac problemy z depresja oraz bezsennoscia.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Mi pokazała w układzie: samotne zmagania, aby się przebić (ja czująca się osamotniona), wskazała mi na cierpliwość i abym wkładała (muszę włożyć) w czasie teraźniejszym pracę w to, co robię. Czas pracy, ale że to miecze nie buławy - przecięcie, przebicie się. Przebijanie sobie szlaku ciężką pracą. Pamiętać, że w mieczach jest inteligencja i chłodne kalkulacje :) Pieniędzy nie zabraknie ale i nie będzie się przelewać.

Obecnie rozwija się moja działalność, ale jednocześnie pracuję robiąc co innego w nieregularnych godzinach, studiuję i w tym roku piszę pracę.. A i zająć się trzeba domem i zrobić coś z sobą. Zapytałam o finanse w najbliższym czasie.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

W pytaniu co ta osoba naprawdę czuje do mnie w środku (nawet tu mowa również o koleżankach), ta karta zawsze pokazywała wyrzuty sumienia, kiedy ktoś coś mi zrobił lub mi nie pomógł i strasznie żałował, dobijał się tym.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Euterpe

Na dzień:

9 mieczy + 8 mieczy

paskudny dzień, stres, nerwy, brak wyjścia z sytuacji

 

pogoda: deszcz

 

9 mieczy + Królowa kielichów

kobieta w depresji

pocieszanie się alkoholem

negatywne myślenie, układanie czarnych scenariuszy

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Mi pokazała w rozkładzie "na dzień" rozpoczęcie bolesnej miesiączki.

W sumie nawet kropelki krwi cieknące z mieczy na mojej karcie tak mi do tego pasują (mam talię Thota)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Maestro

Miałam te kartę regularnie na pana...Na karcie 9 mieczy w Tarocie Casanova jest pokazany facet, który ukradkiem zakrada się do pokojówki, a więc zakazany seks..Ów pan okazał się byc seksoholikiem, wydzwaniał po nocach do kilku kobiet (ponoć były 3) z propozycjami, nie przeszkadzało mu to być w regularnym związku..

https://picasaweb.google.com/107258901834824740576/TarotOfCasanova#5490941503023032690

 

Karta pokazała mi zapaść u kobiety, połączona z 9 i 10 kielichów - przywrócenie czynności życiowych i dobre samopoczucie.

 

Depresja, hipochondria, bezsenność

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Guest björn

- w pytaniu o stan osoby karta pokazała nie tylko totalną załamkę i brak radości życia, ale i myśli samobójcze

- w pozycji odwróconej pokazała tymczasowe zwątpienie (potężne!) w dążeniu do upragnionego celu, które później oczywiście minęło, bo z reguły zawsze po burzy wychodzi słońce :-)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Jako karta dnia: zadzwonił do mnie w nocy jakiś obcy numer i bardzo się wystraszyłam, to mnie silnie wyrwało ze snu, ale nie odebrałam :)

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Kiedyś pokazała mi cholernego moralniaka- brzydko się wobec kogoś zachowałam i miałam potworne wyrzuty sumienia.

Dziś- najpierw spotkanie z koleżanką - nauczycielką, która była przez swoją pracę zmaltretowana psychicznie, potrzebowała pogadać. Zaraz po tym telefon od mamy, która dla odmiany była zmaltretowana fizycznie, bo zrobiła 50 kilosów na rowerze ;-). Ze mną wszystko ok, więc karta na pewno pokazała mój kontakt z osobami w stanie 9-mieczowym.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Dreczaca nas sytuacja, czarne mysli, rozpacz, doslownie pokazuje mi niespanie po nocach i zadreczanie sie problemem.

Placz, depresja.

W otoczeniu negatywnych kart (szczegolnie mieczy) oznacza powazna depresje, nerwice, mysli samobojcze.

Przy kartach lagodniejszych oznacza "nakrecenie sie", zafiksowanie na problemie i przesadne zamartwianie sie z tego powodu.

Edited by Koma
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

9 Mieczy: "Koszmary". Stawić czoła strachowi,fobie,momenty braku odpoczynku,niemożność relaksu,stan stresu.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

 

W mojej medytacji z kartą, 9 Mieczy pokazała:

- strach przed zaśnięciem

- koszmary senne

- wyczuwanie bardzo złej,negatywnej energii wirującej wokół,podczas medytacji- śnienia

- pragnienie wyrządzenia krzywdy energetycznej płynące z tejże "energii"

- kierowanie próśb do Archanioła Michała o opiekę,obronę i wsparcie

- odepchnięcie negatywnej fali/energii siłą ducha i woli

- spokojne zaśnięcie w rezultacie

- oczyszczenie energetyczne

 

9 Mieczy

Mówi o tym, że osiągnęliśmy wiedzę i nie mamy żadnych wątpliwości. Karta wyraża samotną udrękę psychiczną, obwinianie siebie. Mówi o potrzebie wolności i działaniu ostrym i bezlitosnym wobec wszystkich, którzy chcą ograniczyć swobodę, także wobec samego siebie. Głęboko ukryte blokady psychiczne, wzorce myślowe ograniczające i wywołujące pesymizm, z którym człowiek sam sobie nie radzi. Bezsenność, poczucie winy, łzy z powodu nieporozumień, stany depresyjne, kłopoty, samotność.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

9 Mieczy - Słowa Klucze:

 

PROSTA: niepokój,napięcie,cierpienie,depresja,izolacja,potrzeba wolności

 

ODWROTNA: czarna rozpacz,czarnowidztwo,destrukcyjne myśli

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

9 Mieczy

Czas: za 9 minut :)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

9 MIECZY

 

BLASKI: bezsenność, depresja, negatywne myślenie, strach, złe sny, cierpienie psychiczne, złe wiadomości o kochanych ludziach dotyczące choroby, wypadku; poczucie winy, kryzys zawodowy, fiasko, brak wiary w siebie.

 

CIENIE: rozpacz, samotność, zamknięcie w szpitalu, czynienie innych winnymi za swój ból, granie w życiu roli ofiary, zaburzenia neurotyczne, dewocja, ocenianie ludzi według swoich przekonań, brak tolerancji, negatywny obraz siebie i świata.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Popsuł się autobus, którym miałem jechać... a oprócz tego złe samopoczucie, ból brzucha i trochę leżenia w łóżku.

To takie "chcę jak najszybciej stąd wyjść/wrócić do domu".

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest ezopola

Bałagan we wnętrzu, lub w otoczeniu. Osoba, która sama za ten bałagan odpowiada, ale już nie potrafi sobie z tym poradzić. Negatywne myśli, które wzięły górę nad czlowiekiem.

Czarnowidztwo. Wyrzuty sumienia, niepowodzenie niecnego planu, opłakany efekt błędnych decyzji. Czucie się ofiarą losu...

Bezsenność, nocne koszmary, negatywne energie. Zamykanie się w domu. załamanie nerwowe.

Rada: choć to nie łatwe, to pomoże tylko zmiana sposobu myślenia na temat życia i innych ludzi. Nie wyolbrzymiajmy swoich problemów i nie myślmy negatywnie, bo tym przyciągamy nie to, co pozytywne.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Trudna karta. Zawsze wiem, że nie będę spała po nocach, bo będę miała natłok myśli. Ciężkie chwile, kiedy jesteśmy przytloczeni złymi emocjami. 

Z pozytywów karta czasem pokazuje noc,jako porę. 

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

Stary wątek ale dopiszę swoje:

Jako karta dnia pokazała mi to samo co niektórym powyżej: ból brzucha, ból nóg (okropne zakwasy po wczoraj) i natłok myśli spowodowany pogorszoną sytuacją finansową, tym co dzieje się na Ukrainie, nagłe wydatki, spotkanie z behawiorystą (dla psa) po którym mam dużo przemyśleń, natłok pracy.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

Jako karta dnia może pokazać, że plany które mamy nie do końca uda nam się zrealizować. Dziś sporo miałyśmy w planach wraz z siostrą i w połowie ich realizacji zadzwonili ze szkoły, że moje dziecko źle się czuje i trzeba je odebrać. Po powrocie do domu sytuacja została opanowana. 

 • Super 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...