Jump to content

10 Mieczy


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 10 Mieczy:

 

Nagłe nieszczęście, sytuacja kiedy wydaje się, że gorzej już być nie może, że osiągnęło się dno cierpienia, ale to także szansa rozpoczęcia wszystkiego od nowa, pójścia naprzód. Karta może symbolizować koniec związku, marzeń, oczekiwań, nagłe wypowiedzenie pracy, umowy. Cios, którego się nie spodziewasz, rozpacz, wypadek, kradzież, ale to także szansa, by odciąć się od problemów, zakończenie cyklu, zgoda na to, by to co stare, odeszło. Trzeba usunąć to, co pozostało ze starego cyklu i znaleźć nowy system wierzeń i działań.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

10 mieczy – pozycja prosta – obiektywna i chłodna kalkulacja; dobra wiedza o procesach ekonomicznych; wiara w powodzenie prowadzonych spraw wynikająca z dokładnych przemyśleń i analiz; pokonanie opozycji; zaspokojenie ambicji; analiza posiadanych informacji pod nowym kątem; zdobycie wysokiego stanowiska dzięki własnemu rozumowi; umiejętne korzystanie ze zdobyczy techniki; wysokie stanowisko w strukturach rządowych.

 

10 mieczy – pozycja odwrócona – poczucie klęski; niemożność racjonalnego działania; utrata prestiżowego stanowisk; bezpodstawnie wygórowane mniemanie o sobie; bezdyskusyjne ferowanie wyroków i sądów; jednostronny punkt widzenia; utrudnienia w rozwoju kariery; niechęć do solidnej pracy; ignorancja.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

10 Mieczy - ostateczny ból i klęska. Bezsilność. Bezradność. Przegrana. Czyjaś śmierć, trup, pogrzeb. Nieuleczalna choroba. Rozstanie. Konieczność spojrzenia smutnej prawdzie prosto w oczy.

 

Odwrócona - uzyskanie pomocy w niebezpiecznej sytuacji, niebezpieczeństwo zażegnane. Ulga. Uleczenie.

 

Ruina. Całkowita klęska. Pogrzebane wszelkie nadzieje. Łzy. Krzywda. Poczucie krzywdy. Wyrządzanie krzywdy. Zranienie.

 

Odwrócona: Ulga, wybawienie. Uniknięcie zła. Zysk, zarobek. Chwilowy sukces. Powrót wiary w siebie, w powodzenie sprawy. Nieoczekiwana pomoc. Przesilenie choroby. Promyk nadziei.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

10 Mieczy - pokonanie opozycji, rozpoczęcie studiów podyplomowych,

umiejętność znalezienia wyjścia z każdej sytuacji, zdobycie wysokiego stanowiska dzięki rozumowi.

 

10 Mieczy (odwrócona) - utrata stanowiska, przekonanie o własnej nieomylności, jednostronny punkt widzenia, niechęć do solidnej pracy, brak własnego zdania.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Już gorzej być nie może. Smutek, łzy i rozczarowanie. Nie trać jednak wiary w siebie. Ona jest Ci teraz szalenie potrzebna. Pamiętaj, że po każdej nocy przychodzi dzień, a po każdej burzy słońce.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

10 Mieczy w związku - koniec relacji i tyle. Dokładnie tak jak napisała Mlodzia. Rzeczywiście nic już nie boli, nie szarpią człowiekiem emocje. Koniec i dalej nie ma już żadnych uczuć.

 

10 Mieczy, IX Pustelnik - uczucia - miesiąc, kiedy byłam sama po rozstaniu, zakończyłam relację i trzymałam się tego chociaż bolało, byłam sama i dużo rozmyślałam czego chcę i czego potrzebuję, zamykałam się w sobie, nawet było tak, że kilka dni nie wychodziłam z domu zajęta nauką, zdobywaniem wiedzy itd.

 

10 Mieczy+Król Buław - pan podniósł się z ziemi, pozbierał się, ogarnął i zaczął aktywnie działać i zabiegać o panią ;)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

10 MIECZY-

nauka na wlasnych bledach

upadek na dno-nizej juz nie mozna,

idee i przyzwyczajenia trzymaja nas mocno

 

Dziesiątka Mieczy

czyli Obłędny bieg rozklekotanego mechanizmu

Miecze w tarocie reprezentują żywioł Powietrza, a więc w życiu ludzkim najczęściej oznaczają wiedzę i poznanie świata. Z kolei wszystkie Dziesiątki oznaczają dojście do końca, do kresu rozwoju. Z tego łatwo wywnioskować, że dziesiąta karta w kolorze Mieczy oznacza taki stan, kiedy wszystko już zostało poznane... Czy to jest w ogóle możliwe? I tak, i nie. Nie, ponieważ świat jest nieskończony, i poznać go do końca się nie da. Tak, gdyż często ludzie dochodzą do punktu, kiedy wydaje im się, że nie ma już rzeczy nieznanych albo wartych tego, aby je poznać.

 

Na przykład fizycy około roku 1900 byli przekonani, że większą cześć swojej pracy nad poznaniem praw przyrody już wykonali, i ich następcom pozostało tylko dłubanie się w trzeciorzędnych szczegółach. Lecz wkrótce potem powstała Teoria Względności i Mechanika Kwantowa, i trzeba było się całej fizyki uczyć od nowa...

 

Często wielcy twórcy ubolewali nad światem, który stał się zbyt dobrze znany, i dla ludzi obdarzonych fantazją nie było w nim miejsca. Fryderyk Nietzsche biadał: Wszystko puste, wszystko jednakie, wszystko już było, a Witkacy nazywał taki stan rzeczy zmechanizowaniem ludzkości. I rzeczywiście, świat w takim stanie wydaje się wielkim, rozklekotanym mechanizmem, który obraca się wciąż i wciąż w bezsensownym rytmie.

 

Tak więc Aleister Crowley niewiele przesadzał, kiedy zatytułował tę kartę: Ruina.

 

Gdy pytamy o stosunki z ludźmi, 10 Mieczy mówi, że jesteśmy znudzeni pewnym towarzystwem czy środowiskiem, że przestały nas bawić ich dowcipy.

 

W pytaniach o miłość karta ta wróży jednoznacznie źle. Mówi, że uczucie przeminęło, a związek z drugą osobą jest już dla nas tylko problemem teoretycznym albo sprawą do załatwienia. Często może oznaczać separację lub rozwód.

 

W pytaniach o pracę karta oznacza że daliśmy się wciągnąć w pewną bezduszną i bezmyślną rutynę.

 

Gdy pytamy o twórczość, to 10 Mieczy znaczy tyle, co powiedzenie Witkacego , że twórca się wyprztykał, czyli umie tylko powtarzać samego siebie.

 

I tylko w pytaniach o pieniądze ta karta może znaczyć dobrze: może bowiem mówić, że interesy idą i nie musimy ich pilnować - tak jakby wszystko kręciło się z rozpędu.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dziesiątka Mieczy czyli: wszystko już było, pozostaje kręcić się w kółko

W dobrej talii tarota (nie wiem, czy taka istnieje) Dziesiątka Mieczy powinna mieć obrazek przedstawiający jakąś obłędną karuzelę, z której uciekli pasażerowie i obsługa, a która mimo to dalej goni w kółko. Aleister Crowley zatytułował tę kartę Ruina, ale jednak jest to taka ruina, która dalej się rusza. Niemniej ruch osiągnął tu swój kres, i ludzie i rzeczy mogą tylko powtarzać coś, co już było.

 

Dziesiątka Mieczy jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie:

 

Twoje przedsięwzięcie dobiegło kresu. Nic nowego już się nie wydarzy. Wszystko, czego szukałeś, zostało znalezione. Wszystko, co chciałeś poznać, jest poznane. Ale rzeczy kiedyś puszczone w ruch jeszcze długo będą kręcić się siłą rozpędu.

 

Dziesiątka Mieczy jako karta druga, ostrzegająca, mówiąca o negatywnych stronach problemu:

 

Chcesz powtarzać coś, co się przeżyło? - Przecież to beznadziejne. Nic nowego się nie wydarzy, ale przez to narobisz sobie złudzeń i kłopotów - jak zwykle, kiedy wchodzi się na jałową drogę.

 

Jako karta trzecia - wskazówka, co robić:

 

Skorzystaj ze swojego doświadczenia. Postępuj tak, jak czyniłeś już mnóstwo razy. Nie wysilaj się na nowe rozwiązania - stare będą równie dobre. (Albo równie złe...)

 

Jako karta czwarta - bagaż minionych, zwykle złych doświadczeń:

 

Cierpisz na kompleks wypalanie się, wyprztykania (jakby powiedział Witkacy). Jakiś wewnętrzny głos mówi ci: wszystko już było... nic nowego nie warto...

 

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach (partnerze):

 

Towarzyszący ci człowiek (ludzie) upiera się, by kontynuować coś z przeszłości, co według ciebie przeżyło się i minęło.

 

Jako karta szósta - nadchodząca przyszłość:

 

Wraca nowe, jak mawiano za komuny; to znaczy najbliższa przyszłość będzie powtórką czegoś, co już było i się zużyło, i trzeba być naiwnym, by się z tego cieszyć. Nadchodzi powrót do rzeczy starych i przećwiczonych aż do bólu.

 

Karta siódma - rzeczy w przyszłości, nie wynikające z tego, co jest teraz

 

Chociaż się tego nie spodziewasz, sprawy, o które pytasz zostaną zatrzymane w najmniej odpowiednim punkcie - jak zacinająca się płyta (oczywiście płyta starego typu, nie CD).

 

Karta ósma - to, czego nie zmienisz

 

To, o co pytasz (Twoje życie?) toczy się utartym, mechanicznym rytmem, z którego nie można się wyłamać.

 

Karta dziewiąta - w czym możesz osiągnąć doskonałość?

 

- Karta bardzo dobrze wróżąca, jeśli chodzi o osiągnięcie mechanicznej rutyny, np. takiej jaka potrzebna jest w sprawnie działającym urzędzie. A że wieje od tego nudą? - W ogóle od Dziesiątki Mieczy wieje straszną nudą.

 

Karta dziesiąta - pożytki dla innych

 

To, co ty uważasz za nieciekawe powtórki, innym może dobrze służyć.

 

Karta jedenasta - to, co nie osiągnie skutku:

 

Nowatorskie pomysły zagubią się w codziennej rutynie.

 

Karta dwunasta, czyli rzut oka na całość rozkładu:

 

Bardzo możliwe, że klient zwodzi wróżbitę, a jego pytanie bierze się z nudy i pustej ciekawości.

 

Karta trzynasta - co będzie w następnym życiowym cyklu:

 

- Już tylko nudne powtórki, nic więcej...

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Jest to karta wyzwolenia. To co było za ciasne i niewygodne do obecnej rzeczywistości poległo. Bagaż życiowy którego się pozbędziemy pozwoli wejść na wyższy poziom. Należy włączyć lepszy bieg i wejść na wyższą pozycję. Czasem pozornie może oznaczać łzy i rozpacz gdyż nakazuje uwolnić się od np. Złego związku, choroby, złych układów, chorej miłości. Jeśli człowiek to zrozumie to odbije się od dna.

 

 

 

WRÓŻBY - TAROT

 

W tym arkanie szczególną siłą pobrzmiewają echa średniowiecza, ponieważ przedstawia on trudne położenie kobiety zdanej na własne siły w czasach, kiedy nie miały one żadnych praw osobistych, nie mogły dziedziczyć majątku ani korzystać z ochrony prawa. Obraz przedstawia kobietę siedzącą na łóżku, płaczącą z rozpaczy i bojącą się osamotnienia w obliczu tragicznej sytuacji, zastanawiającą się, co się z nią teraz stanie, kiedy straciła swojego opiekuna. Miecze nad jej głową mogą wskazywać, że stratę spowodowała wojna bądź inny, równie bezlitosny konflikt, w wyniku którego porzucono ją jak niepotrzebną rzecz, niechciany łup wojenny. W rzeczywistości oglądamy cenę, jaką płacimy za pychę, winną temu, iż obok idealizowanego zwycięzcy pojawiają się pokonani. Kobieta obrazuje zgryzotę serca, szkody poczynione duszy i słabym istotom w sytuacji, kiedy samolubny umysł jest zaślepiony władzą i dominacją, że nie liczy ludzkich kosztów. Wrażliwe, subtelne, serdeczne podejście do natury, klasycznie kobiece, jest deptane i odrzucane na rzecz mentalności zwycięzcy biorącego wszystko. Zakończenie ważnego procesu myślowego. Opublikowanie ważnego dzieła. Świadoma realizacja czegoś, co przedtem tkwiło w podświadomości. Myśli, które skutkują przekształceniem osobowości. W blaskach wskazuje na zawód, rozczarowanie, niepowodzenie, okrucieństwo, bezrozumne namiętności, przemoc, skandal; wszystko to można przezwyciężyć rezygnacją, biernym poddaniem się, wiarą i zamierzonym brakiem działania. Jest to karta męczennika; wydobywa siłę i nowe życie z cierpienia. W cieniach podkreśla złośliwość, nieszczęście, oszczerstwo; znikąd pomocy ani pociechy.

 

To ma sens, że postać na Dziewiątce Mieczy jest w łóżku, ponieważ nocą nasze żale i przykrości przychodzą do głowy najbardziej intensywnie. Cicha ciemność pochłania zakłócenia dnia, pozostawiając nas samych z naszymi myślami. Kto z nas nie leżał o czwartej nad ranem pełen trosk, które nie chciały odejść? Dziewiątka Mieczy przedstawia to nieszczęście, które może spaść na nas kiedykolwiek. W przeciwieństwie, do bólu Trójki Mieczy, który wydaje się nachodzić z zewnątrz, Dziewiątka Mieczy przedstawia ból, który wytwarzamy w sobie. Jakie tortury zadajemy sami sobie, gdy nasze lęki i wątpliwości biorą górę. Zmartwienie jest prawdopodobnie najpowszechniejszą. Czy zrobiłem dość? Czy wszystko zadziała prawidłowo? Co teraz mam zrobić? Myśli krążą i krążą – niemożliwe do odsunięcia.

Wina jest innym źródłem bólu. Gdy zrobimy coś, co czujemy, że jest złe lub raniące – lub nie zrobiliśmy czegoś, co myślimy, że powinniśmy – cierpienie może być bardzo realne. Jest jeszcze gorzej, gdy nic, co robimy nie przynosi ulgi w tych uczuciach ani ich nie odpędza. Wreszcie, jest czysty niepokój. Czasami ból życia jest tak totalny, że robienie czegoś jest ja wypłakiwanie sobie rąk.

Nie trzeba mówić, że Dziewiątka Mieczy nie jest najprzyjemniejszą kartą, ale nie zawsze wskazuje największe cierpienie. Często tylko wskazuje pewne elementy nieszczęścia czy problemu – bezbronną plamę na twoim życiu. Ta karta jest często ostrzeżeniem od twego Wewnętrznego Przewodnika, że ścieżka, którą idziesz może być trudna. Jeśli przyjmiesz Dziewiątkę Mieczy w tym duchu – jako znak ostrzegawczy – będziesz mógł użyć go konstruktywnie. Przejrzyj swoją sytuację uważnie, aby upewnić się, że dokonałeś najlepszego wyboru. Nawet niewielka zmiana może dać dużą różnicę.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

10mieczy-okrucieństwo i rozpacz

Działania-działania poparte przemyśleniami, rozczarowanie, niepowodzenie, troski, smutek i załamanie, problemy z którymi trudno się uporać to stan przemijający, należy go przetrwać, przeczekać, rozwiązanie wewnętrznego konfliktu, konieczność osadzenia życia w rzeczywistych granicach.

Praca-praca umysłowa, intelektualna, badawcza, ciekawość świata, umiejętność wykorzystania posiadanych informacji, analiza faktów i szybkie wyciąganie wniosków, dobra argumentacja i logiczne przekonywanie do swoich racji.

uczucia-napięte relacje z partnerem, uczucie osamotnienia, zawód w sprawach uczuciowych, niepokój o losy związku, lęk o kogoś, kogo się kocha, kłopoty matki lub teściowej bądź kłopoty ze strony matki lub teściowej, cierpienie po stracie ukochanej osoby.

różne-koszmary nocne, depresja, lęk wysokości, ból egzystencjalny, w sąsiedztwie figur symbolizuje księdza lub lekarza

 

10mieczy odwrócona

działania- zwątpienie w siebie i swoje możliwości, małomówność, wyczerpanie i słabość, izolacja od otoczenia, udręczenie, złość, nieszczęście, bojaźliwość, paraliżujący strach, oszczerstwo, plotki fatum-znikąd pomocy ani pociechy.

praca-niechęć do nauki, lęk i obawy przed egzaminem, chaos informacyjny, wąskie zainteresowania, snucie nierealnych hipotez, niska samoocena

uczucia- niepewność lub intelektualne okrucieństwo ze strony partnera, samotność, opuszczenie.

różne- choroba lub poważniejsze problemy ze zdrowiem, problem z utrzymaniem ciąży.

 

"Sekrety Małych Arkanów Tarota"-D.Słowikowska

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Wielki kłopot oraz jego załamanie;

nie chcesz dłużej dzielić z nim jego problemów;

całkowite wyczerpanie skomplikowanym romansem; nie pozwalasz na zacieśnienie związku;

związek doprowadził cię do męczarni, gdyż znalazł się w punkcie maksymalnego przeładowania:

całkowity brak oparcia w nim niszczy twoje samopoczucie;

wasz związek przeżywa prawdziwe kłopoty, których się nie pozbędziesz przez

noc;

twoje zdrowie rujnują problemy w miłości;

dzięki trudnościom nabywasz niebywałej wiedzy na temat funkcjonowanie w związku;

załamanie nerwowe spowodowane wyczerpując romansem; nie możesz dłużej cierpieć i mówisz mu o tym.

Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

To bardzo ciekawe, jak ta karta zamanifestowała się w kontekście, jak ktoś kogoś postrzega - w sensie fizycznym. Jak się okazało nie było to zbieżne z moimi odczuciami: jako osobę smutną, ubierającą się niczym na karcie Śmierć, kobietę w czerni...

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Bolesny koniec, strata, uwolnienie.

 

 

Uczucia

 

 

Karta może budzić w nas lęk. Widzimy na niej postać z wbitymi w plecy mieczami. Symbolizuje nagły, zazwyczaj bardzo bolesny koniec. W odniesieniu do uczuć może oznaczać koniec związku, coś spowoduje, że Wasze plany legną w gruzach, to nagłe odwołanie ślubu, całkowite przekreślenie wspólnej przyszłości. Karta pojawia się w sytuacji kiedy partner odchodzi niespodziewanie, boleśnie Cię raniąc. W pozytywnym znaczeniu pojawienie się karty może oznaczać całkowite zakończenie toksycznego związku, wyrwanie się z sideł miłości, która tylko sprawiała Ci ból, uwolnienie się od partnera, który dręczył Cię psychicznie i/lub fizycznie. Uwolnienie, które będzie bolesne, ale równocześnie przyniesie Ci ulgę. Karta często symbolizuje kres wspólnych planów, marzeń o przyszłości, taki nagły, niespodziewany i całkowity. Trzeba będzie pozbyć się złudzeń. O tym właśnie mówi tak karta, o tym, że coś się skończyło i nie ma co liczyć, że sytuacja w cudowny sposób się naprawi i partner nagle wróci do Ciebie, ale karta mówi też o tym, że koniec, który przyniesie całkowite spustoszenie i zamęt w Twoim życiu, to także szansa dla Ciebie. Dziesiątka mieczy to konieczność przeżycia straty, ale dająca nadzieję, na przeżycie czegoś zupełnie nowego, nadejdzie czas na zdobywanie nowych doświadczeń. Często karta informuje, że lepiej pozbyć się złudzeń, bo jeśli coś się skończyło to najprawdopodobniej nie ma już odwrotu. Dziesiątka mieczy podobnie jak karta Śmierć mówi o tym, że uczucie się wypaliło i nie ma co liczyć na to, że odzyskamy czyjąś miłość albo pokochamy kogoś na nowo. To koniec, bolesny i ostateczny ale nie oznacza to końca życia (choć czasem te karty o tym informują ale bardzo rzadko i w powiązaniu z innymi kartami) ale koniec pewnego stanu rzeczy, koniec związku, koniec małżeństwa, koniec pewnych planów. Musimy sobie uświadomić, że to co było już nie wróci i lepiej nie robić sobie nadziei, że coś można jeszcze uratować, nie widząc tę kartę. Coś osiągnęło już swój kres. Osiągasz więc dno swojego cierpienia, ale od dna można się odbić i tak też powinniśmy uczynić. W nieuchronnej utracie, zburzeniu planów, trzeba też widzieć nowe możliwości, nowe jutro, nową przyszłość, inną i kto wie? Ta przyszłość może okazać się dużo lepsza...

 

 

Finanse

 

To koniec naszych planów, przedsięwzięć, pieniędzy, koniec złudzeń. Bolesne doświadczenia, nagłe straty i porażki stały się udziałem naszego życia. Taki cios powoduje, że czujemy się załamani, być może nasze plany życiowe legły w gruzach, interes życia nam się nie udał, na co nie byliśmy przygotowani, może nagle po wielu latach pracy dostaliśmy wypowiedzenie i nie wiemy co teraz, nie wiemy dlaczego tak się stało. Karta dziesiątka mieczy mówi nie tylko o bólu i rozpaczy z powodu porażki, to także zaskoczenie, nagły cios który wytrąca nas z równowagi. Może już wcześniej mogliśmy zauważyć pewne przesłanki, które wskazywały na to, że sytuacja chyli się ku upadkowi, ale tak naprawdę woleliśmy nie myśleć o najgorszym i trwaliśmy w złudnej nadziei, że wszystko będzie dobrze ale zaskoczył nas nagły cios od życia. Odebrano nam coś ważnego, nasze plany, oczekiwania rozleciały się na drobne kawałeczki. Wiemy, że tak naprawdę gorzej już być nie może, jesteśmy załamani, przybici, zgorzkniali. Ale jedyne co możemy zrobić to zaakceptować tę drastyczną zmianę i iść naprzód. Potrzeba nam tylko trochę czasu i siły, którą mamy w sobie, czasami nawet nie zdajemy sobie sprawę jak wielka jest w nas moc. Pamiętajmy, że co nas nie zabija, to wzmacnia, ale o tym będziemy wiedzieć dopiero z czasem, kiedy to wszystko będzie już dawno za nami. I choć dziesiątka mieczy to zapowiedź bolesnych wydarzeń to równocześnie wskazuje na początek nowego cyklu w życiu, na nowe doświadczenia i okoliczności, które mogą okazać się dla nas nowymi szansami.

 

Horoskop, Wró?by, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Dla mnie ta karta zawsze zapowiada zakończenie sprawy o ktorą pytamy. Bardzo rzadko pokazała mi się jako niosąca ból i cierpienie , po prostu oznacza koniec. W talii RW pan leży martwy i on nie czuje bólu , on nic już nie czuje, jego życie się skończyło. Np.kiedys pokazała mi sie jako rezultat w pytaniu czy odzyskam dług i odzyskałam bardzo szybko.Ogólnie mi pokazuje zakończenie sprawy , zakończenie sytuacji w ktorej obecnie sie znajdujemy.

 

Często pokazuje mi uczucie bezradności .

Pzd

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Mnie zwykle 10 mieczy, ale także inne miecze wyciągane w rozkładach na dzień, pokazuje deszczową pogodę lub też taki dzień, kiedy odpoczywam i totalnie nic nie robię. ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
Guest Vampirella

Dziesiątka Mieczy – RUINA

 

Ruina, śmierć, klęska, rozpad.

Jeszcze gorszy symbol od Dziewiątki Mieczy. Nieokiełznana, wojująca siła, pełnia rozpadu i porażki. Załamanie się wszystkich planów i projektów. Pogarda, arogancja i impertynencja, którym towarzyszy wesołkowatość i zabawa. Psucie, niszczenie szczęścia innych; powtarzanie się; częste mówienie o niczym. Gdy jest dobrze położona, potrafi być bystra, elokwentna itd.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

10 mieczy to karta zakonczenia, "symboliczna smierc czegos". To takze karta poddania sie, bezsilnosci, tutaj ma szans o cos walczyc, bo czlowiek juz umarl.

Jesli czegos nie chcemy zmianiac, nie chcemy pozostawic przeszlosci za naszymi plecami, a wyjzie ta karta, wowczas czlowiek przezyje bolesnie ten okres reprezentowany z ta karta, przykladowo:

 

1). 10 mieczy plus karta kochankowie albo 2 kielichow. Jesli ktos nie jest gotowy na zmiany, to zakonczenie zwiazku, rozpad relacji bedzie dla niego bardzo bolesny.

 

Jesli z kolei ktos zadale pytanie takie: kiedy zakoncza sie moje klopoty ze zdrowiem, i na przyklad postawi rozklad na miesiace, gdzie stawiamy jedna karte na kazdy miesiac, i w miesiacu np: wrzesniu roku 2013 wyjdzie ta karta, to rzeczywiscie moze ona oznaczac koniec tychklopotow, bo tak zasugerowalismy naszym kartom.

 

W zaleznosci od pytan, od kart otaczajacych oraz od rozkladow, karat 10 mieczy moze byc negatywna i nawet pozytywna (rzadziej).

 

Gdy wylosowalam karte dnia 10 mieczy, moze dwa razy, to raz gdy poszlam do lazienki wziac prysznic, to zemdlalam pod prysznicem (nic powaznego), tak mnie rozlozylona lopatki jak czlowieka na karcie. W innym dniu nic zlego nie bylo, ale tylko konczylam pewien projekt (10 mieczy).

 

Pozdrawiam, Barbara Stanislawska

Tarot * Wrka Stanisawska - Start

Link to comment
Share on other sites

10 mieczy + 3 puchary pokazały koniec pewnego etapu w relacji, w której ciągle było pod gorkę. Nagły zwrot, nieoczekiwany. Stosunki się znacznie polepszyły.

 

W ogóle 10 mieczy często mi pokazuje na pozycji "co czuje" lub "co mysli" takie załamanie, negatywne podejscie, ale nie dlatego, ze brak jest uczuć, ale dlatego, ze komuś sie wydaje, że cos sie skończyło, ze uz nie ma co naprawiać, nie ma z czego poskładać. Totalne przybicie, brak nadziei, jak facet z talii RW. To zależy też od innych kart w rozkładzie. Ale zdziwiłam sie nie raz. Myślałam, ze pozamiatane, a tu zupełnie o cos innego chodziło.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 4 months later...
 • Maestro

Kilka razy pokazała mi, że ktoś o kogo pytałam spał..Poza tym w relacjach pokazuje mi zakończenie jednego etapu i rozpoczęcie kolejnego (w zależności od kart towarzyszących). Np. na znajomość z koleżanką w pracy jako pierwsza wyszła 10 mieczy,po niej chyba 3 buław co pokazało chwilowe zakończenie relacji,z racji jej odejścia i po czasie wejście w to jakby na nowo, na nowych lepszych zasadach:).Tzn. zaczęłyśmy się kontaktować i spotykać prywatnie.

 

Wypadek na rowerze, dość poważny...To samo pokazała mi Wieża, bo dwa razy kładłam.,.Omal nie straciłam przytomności, przeżycie ekstremalne...

 

 

Pokazała mi znieczulenie zęba ;)

 

Zatrzymanie, paraliż, zła karta na zdrowie, leczenie nie daje dobrych rezultatów.

źródło : blog Wróżki Joanny

 

Na pytanie Gdzie dana rzecz się znajduje połączenie 10 mieczy z 6 mieczy pokazało, ze nad szufladą z igłami i nićmi.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest Linkinia

10 denarów, 10 mieczy, 2 denarów

Te karty wyciągnęłam jako odpowiedź na pytanie: co mnie będzie zajmowało w pewnym tygodniu...

Tak jak myślałam, karty pokazały skupienie rodziny na babci (2 denarów kilka razy pokazała mi starszą kobietę), a przy 10 mieczach przeszedł mnie dreszcz...

Moja babcia z każdym dniem słabła, o czym miałam codziennie informacje. Zamknęła oczy już na zawsze.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...

relacja zakończona, bez perspektyw,lekki dół, robienie czegokolwiek, żeby stłumić myśli

 

to takie 'dobijanie trupa' cos tam sie tli,ale juz nie boli,czasami pokazuje mi lekki szok,zaskoczenie ale tak jakby natychmiastowe pogodzenie sie z sytuacja,cos co moglismy przeczuwac.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Dno dna, gorzej juz byc nie moze, ostateczna kleska.

Mi pokazuje doslownie myslenie"Ja sie zabije"- zarowno w zartobliwym sensie ("ja sie zabije, znowu przypalilam mleko"),

jak i na serio, powazne mysli samobojcze, a nawet proby samobojstwa.

 

Osoba ktora przeszla kilka operacji w krotkim czasie (miecze wbite w cialo)

ktos w bardzo ciezkim stanie w szpitalu, z bardzo zlymi( nie dajacymi.nadzieji) rokowaniami.

Z karta Smierci moze oznaczac fizyczna smierc na skutek zranienia, krwotoku.

 

Niestety, ostatnio 10 Mieczy, Smuerc,10 Bulaw-ostatnio mi pokazalo smierc osoby, po dluzszych zmaganiach, przylaczona do aparatury.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 months later...
 • 2 weeks later...

10 Mieczy: "Poświęcenie". Stać twarzą twarz ze złymi rzeczami,zniszczyć coś pięknego lub cennego,źle ulokowane zaufanie.Czas na reakcję,nie poddawanie się.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

 

10 Mieczy

Zakończenie, które uwalnia i pozwala na nowe wnioski i zmianę mentalną, psychiczną.

Rozpoznanie, które zmusza do odcięcia się od udręk psychicznych. Niechęć do dalszego działania, uzyskanie tytułu naukowego, zakończenie studiów, popadanie w rutynę, bolesna zmiana świadomości, znieczulenie ogólne, przystosowanie się do sytuacji która jest nieznośna, brak reakcji na bodźce zewnętrzne, wysoki próg bólu, gwałtowne rozwiązanie sprawy, rezygnacja.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

W energii 10 Mieczy + Diabeł:

- ogromne parcie na wyrzucenie ciężaru z duszy

- uwolnienie się ze zniewolenia psychicznego i emocjonalnego poprzez wypłakanie się

- puszczenie sprawy z duszy poprzez uwalniające łzy

- stopniowa ulga

 

10 Mieczy - Słowa Klucze:

 

PROSTA: bezsilność,poświęcenie siebie,dramatyzowanie,mentalność męczennika,popadnięcie w rutynę,zebranie wszystkich informacji

 

ODWROTNA: rezygnacja z życia,zwątpienie,myśli samobójcze,smutne wydarzenie,

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

 

10 Mieczy

Na pytanie:

"Jak dana osoba spędzi urlop":

- w nerwach,ścieraniu się

- w kłótniach

- wiecznych przepychankach słownych

 

10 Mieczy

- przeładowanie informacjami

- informacje napływające zewsząd,aż trudno chwilami ogarnąć

 

10 Mieczy

W uczuciach,(jak ktoś się czuje):

- potrzeba odsapnięcia

- chęć uwolnienia się (tymczasowo)

- też poddanie się,na pewien czas

- rezygnacja

- ale i atak lub zadanie "ciosu"

 

10 Mieczy

- ojojoj...nerwy,aż ciśnienie podskakuje i rozsadza :P

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

A mnie zaraza jedna, wyciągnięta jako "tło dnia", zawsze pokazuje, że to co planuję nie dochodzi do skutku - zawala się, zawsze (q...) coś! /staje na przeszkodzie./

Czasami są to "niemiłe wieści", coś przykrego niesprawiedliwie usłyszę, zwykle są to jakieś wąty, które nie mają miejsca w rzeczywistości ale ktoś akurat mający zły humor wybiera mnie na ofiarę, wylewając na mój biedny łeb zawartość swojego nocnika, czasami bywały niekorzystne dla mnie ale ważne informacje i związane z nimi skutki, natury zawodowej albo urzędowej, tzn. oficjalnej, nie w prywatnym życiu. Czyli u mnie pokazuje "ból", różnego rodzaju, to tak jakbym dostała kopniaka.

Prywatnie (w relacjach domowych) niczego złego mi nie pokazała, co najwyżej jakieś chwilowe pretensje, które jednak dość szybko ulegają przedawnieniu, czyli sytuacja wraca do normy a my jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia :icon_wink:

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...

10 MIECZY

 

BLASKI: nagłe nieszczęście, wypadek, kradzież, ruina życia, wypowiedzenie umowy o pracę, brutalne rozwiązania problemów, rozstanie lub odmowa, szansa na zmartwychwstanie i rozpoczęcie wszystkiego od nowa.

 

CIENIE: krótkotrwała poprawa, gwałtowna zmiana, zagrożenie życia, niszcząca wściekłość, ogromna siła zaangażowana w blokowanie cienia, by się nie ujawniał, stąd ogromne napięcia w życiu, uwięzienie w negatywnym myśleniu, zwątpienie w swoją wartość i sens swojego życia, rezygnacja, odbieranie życia na ziemi jako męczarni, myśli samobójcze; konieczna fachowa pomoc psychologiczna.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
 • 2 weeks later...

Nie lubię tej karty. Wiele razy pokazała mi ból z powodu nagłego zakończenia jakiejś relacji raz 7 mieczy+10 mieczy pokazała okrutne zamiary drugiej osoby, takie perfidne zaplanowane, aby nas dobić psychicznie. Wszystkie zakończenia, które przychodzą z bólem serca, i trzeba czasu na regenerację. 

10 mieczy+8 pucharów kradzież. 

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

10 Mieczy - odwrócone  - sprawdziły (weryfikacja!) się jako obsesje aż po kompulsje emocjonalne w połączeniu z 2 kielichów. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...