Jump to content

Rycerz Mieczy


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

1zvu8hg.jpg

 

 

Znaczenie karty Rycerz Mieczy:

 

Młody inteligentny mężczyzna, dzielny, szybki w działaniu, ce****e go zręczność, siła woli, lotny umysł, wiara w siebie, zdecydowanie, aktywność i odwaga. Może oznaczać młodzieńca, który się buntuje, kogoś, kto jest gotowy do zmagań umysłowych, młodego człowieka o wysokim potencjale intelektualnym, mężczyznę na progu swojej kariery. Karta symbolizuje też sytuacje, takie jak: branie udział w debatach, w konkursach, w których liczy się wiedza i inne sytuacje, w których liczy się intensywna wymiana informacji. To także obrona swoich poglądów, racjonalne myślenie, odwaga, zuchwałość, bunt. Rycerz Mieczy jest bardzo silny, odważny, zdecydowany, zręczny, ale w sprawach wymagających cierpliwości i wytrwałości, może polec. W miłości może oznaczać młodzieńca, który zjawi się nagle, narobi dużego zamieszania, zawróci w głowie i ... odejdzie.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Rycerz mieczy to żołnierz, policjant, człowiek kierujący się logiką, intelektem i rozsądkiem.

 

Źródło: B. Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Rycerz Mieczy - młody, inteligentny człowiek dążący do usamodzielnienia się w życiu, przedstawiający własne koncepcje i argumenty, aktywnie broniący w dyskusji swojego zdania. Zręczny kierowca pojazdu mechanicznego. Specjalista w jakiejś ścisłej dziedzinie.

 

Odwrócona: ktoś wściekły, zbuntowany, atakujący w dyskusji, napastliwy, prowokujący niegrzeczną odmowę dalszych kontaktów. Niszczące zderzenie postaw. Opozycja.

 

Brak zahamowań. Odwaga. Zręczność. Brawura. Heroizm. Nagły początek jakiejś sprawy. Atak, szarża. Gwałtowny przypływ energii. Nerwowy tryb życia. Człowiek zdolny do pokonania wszelkich przeszkód, po*siadający tzw. ,,siłę przebicia". Silny, pewny siebie młodzieniec. Oryginalna, uczuciowa dziewczyna, której reakcji nie sposób przewidzieć. Ktoś, kto angażuje się w każdą sprawę nie bacząc na skutki.

 

Odwrócony: Bezwstydne zachowanie. Zuchwałość. Bezczelność. Impulsywność. Prostactwo. Grubiaństwo, chamstwo. Chuligaństwo. Nagły wypadek. Katastrofa. Sprzeciw wobec nachalności kogoś, kto próbuje siłą osiągnąć cel. Opór, obrona.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Rycerz Mieczy - koniec rywalizacji, zwycięstwo nad opozycją, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność dyskutowania, spotkanie z ważną osobą, szybkie kojarzenie faktów.

 

Rycerz Mieczy (odwrócona) - nerwowy tryb życia, chuligańskie wybryki, próba zdobycia celu siłą, podążanie za modą za wszelką cenę, pewność siebie prowadząca do niepowodzenia.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Uważaj na fałszywego przyjaciela, przez którego możesz cierpieć. To człowiek, którego wszyscy podziwiają za inteligencję, elokwencję. Ma ogromne umiejętności interpersonalne, ale jest fałszywy. Wykorzystuje ludzi do swoich celów. Zapowiedź konfliktu, kłótni, dużych napięć emocjonalnych. W takiej sytuacji ma się jedno wrażenie, że się jest nierozumianym i nie umie się wytłumaczyć ludziom, o co chodzi.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

Dodatkowo As Mieczy+Rycerz Mieczy to intensywne, szczere rozmowy z panem przez internet, pan młodszy, inteligentny, szybki w działaniu o lotnym umyśle...

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rycerz MIECZY-czlowiek bez skrupolow,

idzie do celu po trupach,nie patrzy na innych

tylko zeby jemu bylo dobrze,

chec przebicia sie ,

gadulstwo z ktorego nic nie wynika

 

Rycerz Mieczy

czyli potęga słowa i pomysłu

Rycerz Mieczy nie jest aż tak straszliwą figurą, jak to zapowiada tytuł tej karty. Rycerze, tak jak wszystkie karty-figury tarota, służą do wskazywania konkretnych osób, zaangażowanych w sprawy, o które pytamy karty. Rycerz Mieczy, jak reprezentant intelektualnego i ruchliwego żywiołu Powietrza, jest przede wszystkim nosicielem pomysłów i idei, i to tych najbardziej rewolucyjnych, takich, które zmieniają dotychczasowy bieg rzeczy. Oczywiście w swoim negatywnym wydaniu, Rycerz Mieczy bywa siewcą niepokoju i zamętu; przynosi pomysły, które tylko przewracają ludziom w głowach.

 

Tu narzuca mi się pewna przestroga: proszę nie wyobrażać sobie, że wszystkich naszych znajomych rozpoznamy jako różne karty-figury; ze oto np. Władek jest Rycerz Kijów, Henio - Rycerz Mieczy, a Małgosia, dajmy na to, Walet Monet, i od tej pory, kiedy któraś karta wypadnie w rozkładzie, będziemy wiedzieć, że chodzi o Małgosię, Henia, Władka. Tak nie jest! Karty tarota to nie znaki zodiaku, i w jednej sytuacji ta samo osoba może wystąpić jako dziarski Rycerz Kijów, a w innej jako łagodny (tak!) Król Mieczy.

 

Według Aleistera Crowleya Rycerz Mieczy jest aktywną (ognistą) stroną żywiołu powietrza i kojarzy się z wichurą i burzą. Aby przywołać i wyobrazić sobie jego energię, ów wielki mag radzi zwizualizować następującą postać: Jest to wojownik mający na szczycie hełmu rozpostarte skrzydła. Na oszalałym rumaku przemierza przestrzeń nieba. W jednej ręce trzyma miecz, w drugiej sztylet. Jest Duchem Burzy i reprezentuje ideę ataku.

 

W praktycznym zastosowaniu karta ta wskazuje jednak przede wszystkim na ludzi, którzy w danej sytuacji są autorami pomysłów i koncepcji. Są to ci, którzy wymyślają to, co ma się stać. Ludzie, którzy są źródłem idei. Zwykle są bardziej inteligentni od innych, w ich głowach stale się gotuje, kipią nowymi pomysłami, które nie zawsze są zrozumiałe dla otoczenia. Natomiast nie jest ich mocną strona ani planowanie, ani przekuwanie idei w materialna, pospolitą, rzeczywistość - gdyż od tej funkcji będą inne karty, głownie Rycerz i Król Monet.

 

Rycerz Mieczy oznacza także wędrowców i podróżników. Oznacza ludzi, którzy stale zaczynają coś od nowa, ale rzadziej już oglądają wyniki swoich działań. Oznacza poszukiwaczy nowości. Oznacza też tych, którzy łatwo pokonują przeciwników w słownych potyczkach, w dyskusjach i w sporach prawnych.

 

Dobrze będzie skorzystać z usług adwokata, którego karty tarota określiły właśnie jako Rycerza Miecza; podobnie warto głosować na polityków, kryjących się pod tą kartą; gdyż tacy będą skuteczni. Ale z drugiej strony kontakty z każdą osobą wyglądającą na Rycerza Mieczy mogą narazić na stres, gdyż ludzie tacy mają zazwyczaj niewyparzone gęby, mówią to co myślą, od gładkiej dyplomacji wola szokowanie rozmówców; i zwykle nie wiadomo, czy ktoś taki kpi czy o drogę pyta.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Rycerz Mieczy

Miecze to karty żywiołu powietrza, a Rycerz to osoba, która pojawia się jako ktoś, kto aktywnie działa. W swojej pozytywnej postaci Rycerz Mieczy to ktoś, kto przynosi rewelacyjne wiadomości i rewolucyjne pomysły, kto burzy atmosferę zastoju i samozadowolenia; bodźcuje do rozwoju. W swojej postaci negatywnej Rycerz Mieczy wnosi zamęt, a jego przejście jest jak huragan, po którym nic nie jest pewne, nic nie jest na swoim miejscu.

 

Rycerz Mieczy na pierwszym miejscu, jako główna karta rozkładu:

 

Nadchodzące wydarzenia będą zdominowane przez osobę jakiegoś pędziwiatra i duchowego rewolucjonisty. Możliwe, że to ty nim jesteś.

 

Rycerz Mieczy jako karta nr dwa, ostrzegająca:

 

Strzeż się człowieka, który idzie, aby zburzyć twój spokój i porządek. Nie ryzykuj związków z kimś, kto sieje zamęt. Zastanów się, czy ty sam nie jesteś takim siewcą zamętu.

 

Jako karta nr trzy, wskazówka do działania:

 

Masz szanse pójść do przodu jak burza. Korzystaj z wszelkich, najdziwniejszych nawet źródeł informacji i z najbardziej zwariowanych pomysłów. Bądź spontaniczny aż do bólu. Być może znasz kogoś o takich cechach (jak Rycerz Mieczy), z którego mógłbyś brać przykład.

 

Jako karta nr cztery, własne ograniczenia:

 

Boisz się własnej odwagi, własnej spontaniczności. Boisz się, że to się obróci w zło, tak jak już kiedyś zapewne się zdarzyło.

 

Jako karta nr pięć, twoi partnerzy:

 

Blisko ciebie jest ktoś o naturze i manierach Rycerza Mieczy, a więc zarazem rewolucjonisty, burzyciela, jak i człowieka niezmiernie twórczego w swoich pomysłach. Może być on zarówno pomocą, jak i przeszkodą.

 

Jako karta nr sześć, nadciągająca przyszłość:

 

Przyszłość zostanie zdominowana przez osobę pewnego mąciciela-rewolucjonisty-szalonego wynalazcy. Być może ty sam nim jesteś.

 

Jako karta siódma, niespodzianki w przyszłości...

 

...będą skutkiem nieoczekiwanego spotkania pewnego szalonego duchowego rewolucjonisty; kogoś, kto zaburzy dotychczasowy prządek wokół ciebie.

 

Karta ósma, to co się na pewno nie zmieni...

 

...to twoje związki z kimś o osobowości Rycerza Mieczy. Może chcesz się od kogoś takiego uwolnić, ale to się nie uda łatwo.

 

Karta dziewiąta, to w czym osiągniesz biegłość:

 

Zbliża się dobry czas do nauki i twórczości intelektualnej; i masz szansę naśladować jakichś szalonych i rewolucyjnych twórców i artystów.

 

Karta dziesiąta, pożytek dla innych:

 

Ktoś o osobowości Rycerza Mieczy skorzysta na tym, co ty zrobisz.

 

Jedenasta, to co się rozproszy i nie uda...

 

... to wszystkie akcje, przedsięwzięcia z udziałem opisanych wyżej rycerzy mieczy.

 

Dwunasta, dodatkowe wskazówki:

 

Przyjrzyj się całemu rozkładowi, czy gdzieś nie dostrzegasz wpływów, sprawek i knowań pewnego rycerza kijów?

 

Trzynasta, ciąg dalszy w dalszej przyszłości:

 

Jeszcze zasłyniesz jako autor rewolucyjnych pomysłów i szalonych przedsięwzięć, ale to jeszcze nie przyjdzie szybko, więc na razie masz w życiu spokój.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To chęć przebicia się. Ale stoi za tym puste gadanie z którego nic nie wynika. Gadulstwo, plotki przekręcanie faktów i puste słowa mogą być maską społeczną. Czasem otoczenie próbuje go powstrzymać ale on to traktuje jako przeszkody, które należy przezwyciężyć. Odwaga prowadząca do brawury, nagły początek jakiejś sprawy. Dochodzenie do celu „po trupach”. W negatywie dewastacja własnego umysłu a czasem również otoczenia

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Działa tak szybko jak tylko możliwe należy do mężczyzn, którzy

mają czasu na miłość; jest zapracowanym człowiekiem mając za wiele rzeczy na głowie, więc nigdy go nie ma kiedy go potrzebujesz;

jego praca wymaga ciągłego podróżowania; ktoś olśniewający l bystry zainteresowany tobą;

Inteligentna osoba, zainspiruje cię do pracy, którą wykonasz bardzo starannie i szybko;

mężczyzna pozostawiający za sobą wiele złamanych serc;

mężczyzna, który nie ulega łatwo uczuciu i który nie chce dać się urazić; mężczyzna broniący się przed uczuciem i omijający intymni znajomość ponieważ boi się swoich słabych stron oraz zranieni; własnej dumy;

ktoś kto interesuje się tobą lecz nie chce okazać swoich uczuć;

mężczyzna, który goni za tobą, ale wpada w panikę i czmycha czym prędzej gdy próbujesz okazać mu trochę ciepła

Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 3 months later...
 • 2 years later...
Guest Euterpe

jako karta dnia:

szybki i interesujący kontakt od osoby, błyskawiczna wymiana myśli z drugim człowiekiem, sprawna pomoc znajomego, który ma dużą wiedzę w danej dziedzinie

rozmowa przez telefon lub Internet

 

Finanse:

- pomoc mężczyzny

- pieniądze jak szybko się pojawiły, tak jeszcze szybciej się ulotniły

 

W pytaniu "jak pewien pan postrzega atrakcyjność kobiety?

odpowiedź: leci na nią, nie może oderwać od niej rąk i oczu, chce szybko osiągnąć cel + rozmowy nie mają końca, nigdy im się razem nie nudzi - postrzega jej atrakcyjność przez jej inteligencję

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

jako karta dnia:

 

wypadek, w którym udział brał mój tata. Młody chłopak uderzył w jego auto motorem, na szczęście wszyscy uszli cało i zdrowo, ale wyglądało to bardzo niebezpiecznie.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Maestro

Rycerz Mieczy w połączeniu z 10 mieczy pokazał mi awanturę z rodzicami, ostre spięcie, dosłownie czułam, że gorzej już byc nie może, że tylko się zabić..w rozkładzie miałam po 10 mieczy 10 denarów z Sądem i te karty pięknie pokazały pogodzenie się, sielankę, miłośc i wsparcie rodzicielskie, a Sąd dodatkowo dał zapowiedź następnej wizyty;)

 

Rycerz Mieczy z 3 mieczy ZAWSZE mi mówi o chamskiej odzywce, czy zachowaniu mężczyzny

 

Osoba b.operatywna, która nam pomoże

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 3 months later...

Rycerz Mieczy: "Czeladnik". Zaprowadzenie sprawiedliwości,zemsta,prawda.Nie przestawać,tropienie wrogów,dojście do sedna rzeczy.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Rycerz Mieczy - Słowa Klucze:

 

PROSTA: pewność siebie,inteligencja,szybkość,nagłe wydarzenia

 

ODWROTNA: arogancja,despotyzm,niestałość,krytykanctwo,robienie szumu wokół siebie

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Rycerz Mieczy

- Rozmowy internetowe (czat,mail,komunikator) z mężczyzną (osobą) w równym Nam wieku.

Rycerze charakteryzują równolatków.

 

Rycerz Mieczy

Sytuacja:

-chaos, bałagan, nerwowo

 

Rycerz Mieczy

- Człowiek,który nie jest w stanie się określić (np.w relacjach)

 

Rycerz Mieczy

- Zawsze identyfikuje konkretną,szybką komunikację - wiadomość - na facebooku.

I najczęściej inicjatorem jej jestem Ja.

Gdy widzę zatem Rycerza Mieczy - to już wiem,że stanie się tak,że będę musiała wiadomość napisać/zmusi mnie coś do tego,najczęściej okoliczności.

 

Rycerz Mieczy

Według Macieja:

- "ktoś dostał w gębę" :D

- rękoczyny

 

Rycerz Mieczy + As Kielichów = praca "szarpana", szarpany dochód, nierówny

 

(Według Macieja)

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

RYCERZ MIECZY

 

Żołnierz, policjant, człowiek kierujący się logiką, intelektem, rozsądkiem.

 

Cechy charakteru pozytywne: inteligencja, lotny umysł, odwaga, zręczność, siła woli i charakteru, zdecydowanie, dążenie do celu, konsekwencja, wiara w siebie.

Cechy charakteru negatywne: bezwzględność, chłód emocjonalny, brak wrażliwości na krzywdę ludzką, formalizm, dzikość, zuchwałość, fanatyzm, brak strategii działania, porywczość.

 

BLASKI: aktywność, zdecydowanie, odwaga.

CIENIE: fałsz, obłuda, tyranizowanie otoczenia, kłótnia, zemsta.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 8 months later...
Guest Jaglanka

Doświadczenie świństwa z czyjejś strony, działania nieuczciwe, wrogie, oparte na kłamstwach, bez żadnych hamulców moralnych. Wielka awantura i zerwanie relacji.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Jako karta dnia ukazał on dzień pełen ruchu i zniecierpliwienia, ciężko wysiedzieć w miejscu. Wiele rzeczy chciałoby się teraz natychmiast.

W ten dzień warto też uważać by nie ulec jakiemuś wypadkowi czy kontuzji.

Link to comment
Share on other sites

Ruch, komunikacja i też zamieszanie, sporo ludzi...byłem świadkiem tego jak w centrum Warszawy coraz więcej ludzi zbiera się przed marszami 11 listopada, było spokojnie, ale widać tutaj w tej karcie coś związanego z jakąś walką/wojną, wojskiem, nawet jeśli chodzi o historię.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 years later...
 • 2 months later...
 • 4 months later...

Rycerz Mieczy to nerwus, narwaniec. Pod wpływem emocji moze nie mieć zachamowan i mówić cokolwiek mu ślina na język przyniesie, nie licząc się z późniejszymi konsekwencjami. Prowokuje, szuka zwady, kłótliwy. Pokazuje mi szorstkie rozmowy, wymianę argumentów, ale w niezbyt miłym tonie, nerwowe sytuacje lub awantury, kłótnie. 

 • Like 1
 • W punkt 3
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

Podpisuje się pod tym, co napisała @mezza.

U mnie Rycerz Mieczy to mój ex mąż a jego wizyty zawsze wprowadzają zamieszanie i destabilizują moją codzienną rutynę. W literaturze tarotowej Rycerz Mieczy porównany jest do północnego wiatru nazywanego Boreaszem- wprowadza zamęt, chaos. 

Kontakt z takim człowiekiem jest chłodny, pozbawiony emocji, liczą się fakty. 

Człowiek w tej karcie jest podirytowany, nerwowy, swoim zachowaniem wprowadza galimatias a w finalnie nic z tego nie wynika. 

 

 • Like 1
 • W punkt 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...