Jump to content

Królowa Mieczy


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Królowa Mieczy:

 

Dojrzała, doświadczona kobieta. Królowa Mieczy może oznaczać wdowę lub rozwódkę, również kobietę, która wiele w życiu przeszła, samotną matkę, lub samotną kobietę z trudną przeszłością. Minione problemy spowodowały, że stała się ona osobą silną, odporną, elastyczną, mądrą, potrafiącą zachować kontrolę nad sobą i sytuacją. Karta często jest znakiem straty, separacji, rozwodu, wdowieństwa, samotności, zgorzknienia. Reprezentuje również silną kobietę na stanowisku, cieszącą się autorytetem, srogą wychowawczyni, matkę, której brak ciepła, wymagającą perfekcjonistkę, chłodną kobietę, która kieruje się tylko rozsądkiem, profesjonalistkę w swoim zawodzie.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Królowa Mieczy - kobieta samotna, stara panna lub rozwódka, posiadająca własne zdanie o życiu, samodzielna i zdystansowana. Determinacja w związkach z ludźmi. Świadomość czego się więcej nie chce już przeżywać pozwala na odcięcie się od osób niechcianych, unieszczęśliwiających, sprawiających ból.

 

Odwrócona: wdowa pogrążona we łzach i czerni, nieutulona w żalu za przeszłością, która nigdy nie wróci. Depresja, deterministyczne widzenie świata, czarnowidztwo. Rencistka, inwalidka, chora nerwowo.

 

Człowiek energiczny w działaniu, respektujący zdanie i cele innych ludzi. Lament, opłakiwanie, ból. Wdowa — wdowiec. Ktoś, kto zyskał szczęście, lecz wie, że je wkrótce straci. Człowiek, który tak dalece uwikłał się w problemy, że gotów jest znieść najgorszy ból, byleby się od nich oderwać. Ktoś, kto doskonale wie, czego chce, i zna cenę, którą będzie musiał zapłacić za spełnienie pragnień.

 

Odwrócona: Złośliwość, podstępność. Manifestacyjna pobożność. Pruderyjność. Arogancja. Destruktywność. Zwątpienie. Człowiek ograniczony umysłowo. Pechowiec. Ktoś, kto przynosi pecha. Człowiek zadręczający innych swoim nieszczęściem, swoimi wątpliwościami i problemami. Defetysta, pesymista.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Królowa Mieczy - świadomość ceny, jaką trzeba zapłacić za osiągnięty sukces, dyplomacja w postępowaniu, kierowanie się poczuciem sprawiedliwości, optymistyczne podejście do życia.

 

Królowa Mieczy (odwrócona) - fałszywa moralność, gotowość do zniesienia największego bólu, by uwolnić się od problemów, osoba zadręczająca innych swoimi nieszczęściami.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Symbolizuje kobietę posiadającą władzę i wpływy. Nie warto się jej narażać. Lepiej mieć ją po swojej stronie. Okres trudnych doświadczeń emocjonalnych już minął. Doświadczenia te wzmocniły Cię i uodporniły na przyszłość.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Krolowa MIECZY-

to karta slusznej idei ,

kobieta samotna z wyboru ,

majaca na celu inne niz osobiste cele,

madra,oschla i surowa

 

Królowa Mieczy

czyli Osoba, Którą Słychać i Która Nadaje

Pisałem niedawno o Królowej Kijów, jako o kimś, kogo widać, kogo głównym zadaniem jest zwracanie na siebie uwagi. Pokrewną kartę Królowa Mieczy zaprojektowano po to, aby wskazywała osoby, które zachowują się nieco podobnie, ale głównie nadają. Oczywiście, nie muszą to być koniecznie kobiety. Nie należy też sądzić, że owe Królowe Mieczy są szczególnie gadatliwe. Owszem, bywają takie, ale nie to jest najważniejsze. Królowe Mieczy tak ustawiają się w życiu, że mają do czynienia z nadawaniem i krążeniem informacji. Karta ta może w praktyce oznaczać dziennikarzy, spikerów radiowych i telewizyjnych, prezenterów i rzeczników prasowych. Także redaktorów, tłumaczy i pisarzy. Ludzie, na których wskazuje ta karta, mają zwykle coś wspólnego ze znakami Bliźniąt i Wodnika. Są wszechstronni, swoje anteny mają nastawione na wszystkie kierunki naraz, odruchowo wyłapują ze świata to, co dzieje się ciekawego i przekazują dalej. Nie są aż tak twórczy, jak Rycerz Mieczy (Królowe bowiem oznaczają osobowości bardziej bierne)

i raczej coś powtarzają po kimś, niż wymyślają sami. Są również dowcipni, lubią się bawić i życia nie traktują nazbyt serio. Są też mistrzami w stwarzaniu pozorów, udawaniu, bawieniu się słowami i sytuacjami. Znajdując w rozkładzie kart Królową Mieczy, możemy już się domyślać, kogo z naszych znajomych ta karta oznacza.

 

Jeżeli karta ta pojawia się w rozkładzie tak, że należy ją czytać jako ostrzeżenie, ostrzega ona przed jakimś konkretnym człowiekiem, który używa słów, więc także plotki i oszczerstwa, ku czyjejś szkodzie.

 

Aleister Crowley zalecał rysować Królową Mieczy (lub wyobrażać ją sobie) jako niewiastę unoszącą się wśród chmur (Miecze to żywioł Powietrza), nagą od pasa w górę (nie chodzi o piersi jako obraz erotyczny, ale o to, żeby zbędny ubiór nie blokował przepływu powietrza przez płuca), z głową dziecka ponad jej głową (podwojona głowa symbolizuje nadzwyczajne zdolności umysłu), trzymającą w jednej ręce miecz, w drugiej uciętą głowę brodatego mężczyzny. Te dwie ostatnie rzeczy nie świadczą o okrucieństwie, ale są symbolem... wyzwolenia umysłu. (Crowley dobrze znał się na symbolach, jakich używa podświadomość, więc nie ma powodu, aby mu nie wierzyć.)

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Królowa Mieczy czyli mistrz(yni) rozgłaszania wiadomości

Karta Królowa Mieczy została zaprojektowana specjalnie po to, aby w rozkładach kart tarota wskazywać na osoby, które żyją nie tyle w świecie realnym, co w świecie utkanym z pozorów, z wiadomości i plotek na czyjś temat, w świecie nie tyle widzianym i dotykanym, co opowiedzianym. Kiedy zostanie już zbudowana wirtualna przestrzeń (tak jak w filmie Matrix), Królowe Mieczy pierwsze się tam przeniosą. Na razie spotyka się je w redakcjach, w rozgłośniach radiowych, w studiach telewizyjnych, a także w... szkołach, gdzie dzieciom opowiadają o świecie. Oczywiście Królową Mieczy może być także mężczyzna. Królowa nie oznacza płci, lecz pewną miękkość charakteru.

 

Królowa Mieczy jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

 

Nad całą sytuacją, o którą pytasz ciąży i dominuje osoba pewnej Królowej Mieczy, czyli ktoś, kto rozgłasza wiadomości i manipuluje informacjami. Karta ta wskazywać może na dziennikarza, nauczyciela, albo po prostu na osobę, która przynosi wiadomości ze świata. (Możliwe że ty sam jesteś ową Królową Mieczy i działasz jak ona.)

 

Królowa Mieczy jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

 

Uważaj na osobę, która jest źródłem manipulacji i intryg. Karta ta wskazuje kogoś, od kogo pochodzą kłamstwa, oszczerstwa i fałszywe wiadomości w interesującej cię sprawie. Zapewne są to takie kłamstwa i plotki, w które wszyscy chętnie wierzą.

 

Królowa Mieczy jako karta trzecia, zawierająca wskazówki, co robić:

 

Działaj jak Królowa Mieczy - to znaczy: zadbaj o reklamę. Zręcznymi rozmowami urób na swoją korzyść opinie publiczna oraz ludzi, którzy wydają decyzje w twojej sprawie. Wmów innym ludziom, że to, co zamierzasz, uda się - i wtedy to się uda.

 

Królowa Mieczy jako karta czwarta, wskazująca na zahamowania i przeszkody mające źródło w przeszłości:

 

Masz dość plotek i plotkarzy. Nie ufasz ludziom, bo sparzyłeś się na tym, że wszystko przedstawiają w krzywym zwierciadle. Ta karta w tym położeniu może wskazywać na kogoś, kto cię kiedyś skrzywdził swoimi pomówieniami.

 

Królowa Mieczy jako karta piąta - partner (partnerzy):

 

Masz za partnera Królową Mieczy, czyli osobę, która jest wygadana, i która jest źródłem rozlicznych wiadomości i opinii. Od innych kart w rozkładzie zależeć będzie, czy to dla ciebie dobrze, czy też źle.

 

Królowa Mieczy jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość:

 

W zbliżającej przyszłości najważniejszą rolę (w interesującej cię sprawie) odegra pewna Królowa Mieczy, czyli osoba zajmująca się rozgłaszaniem informacji. (Być może ty jesteś ta osobą.)

 

Jako karta siódma - nieoczekiwane i paradoksalne wydarzenia w przyszłości:

 

W nieoczekiwany sposób rozwój twoich spraw zależeć będzie od kogoś w typie Królowej Kijów, czyli od osoby zajmującej się głównie słowem i informacją. (Jeżeli karty są niekorzystne, może to oznaczać straty poniesione skutkiem działalności plotkarzy i oszczerców.)

 

Jako karta ósma - to, co się nie zmieni (także mimo twoich wysiłków):

 

Nie zmieni się dominująca rola pewnej Królowej Mieczy w sprawach, o które pytasz.

 

Jako karta dziewiąta - nad czym warto pracować, w jakim kierunku warto się rozwijać:

 

Warto doskonalić się we wszystkich sprawnościach potrzebnych Królowej Mieczy: a więc w pięknym (i logicznym) wyrażaniu się, w sztuce pisania, w sztuce przekazywania wiadomości.

 

Karta dziesiąta - pożytki dla innych, dla ogółu:

 

Ludzie zyskają kogoś, kto będzie im przekazywał potrzebne (lub przyjemne dla nich) treści.

 

Karta jedenasta - to co się rozmyje, rozproszy, nie dojdzie do skutku:

 

Znajomość z pewną "Królową Mieczy" przyniesie tylko plotki, błędne wybory i rozczarowania.

 

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego karty:

 

Przyjrzyj się pozostałym kartom w rozkładzie, czy nie jest w nich podkreślona rola pewnej Królowej Mieczy.

 

Trzynasta - odległa, mało realna przyszłość:

 

Kontakt, znajomość i współpraca z pewną Królową Mieczy (albo opanowanie sprawności zapisanych w tej karcie) jeszcze kiedyś dojdzie do skutku, ale nie zaraz i nieprędko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Karta ta to orędownik słusznej idei. To kobieta samotna z wyboru, mająca na celu inne niż osobiste cele. Mądra oschła i surowa. Albo samotna losowo np. Wdowa. Królowa mieczy mówi też o poszanowaniu prawa i samym prawie, wszelkich sprawach społecznych i urzędowych.

 

 

 

WRÓŻBY - TAROT

 

Tradycyjnie była przedstawiana jako wdowa, stara kobieta, rozwódka, a więc kobieta, której nie zechce żaden mężczyzna. Obecnie jest wzorem samowystarczalności, niezależności i wybitnej inteligencji. Często jej oczekiwania i wymagania są bardzo wysokie za sprawą jej subtelnej wrażliwości, przez co jej otoczenie może widzieć w niej osobę zbyt skorą do krytyki; osobę, którą trudno zadowolić. Jej prawdziwym motywem jest uszlachetnianie świata, podnoszenie ludzkiej świadomości tak, by każdy miał przestrzeń do indywidualnego rozwoju, by naprawdę mógł być sobą. Nie chce dostosowywać się do istniejących schematów i może dlatego uchodzi za osobę trudną. Jest zbyt inteligentna, by ograniczać się do roli domowej gospodyni bądź niańki, ale – jeśli zechce – świetnie sobie radzi w tym zakresie. Sama wybiera związki lub samotność by osiągnąć cele, jakich pragnie. W związkach rzadko zostaje zdominowana; jeżeli już to trwa to niedługo. Jej krytyczna inteligencja sprawia, iż przestawanie z nią nie zawsze jest łatwe, lecz można na niej polegać, że poprzez zewnętrzną otoczkę zawsze dostrzeże sedno prawdy. W blaskach - wysoce inteligentna, obdarzona złożoną osobowością. Zwraca baczną uwagę na postawy i opinie otaczających ją ludzi. Zręcznie trzyma w równowadze przeciwne stronnictwa realizując jednocześnie własne zamysły. Cienie podkreslają jej nieszczerość i przebiegłość; to mistrzyni w posługiwaniu się półprawdą lub cichym oszczerstwem. Spryt i bystrość umysłu czynią z niej niebezpiecznego wroga.

 

Osobowość Królowej Mieczy łączy pozytywną energię powietrza Mieczy z wewnętrznym skupieniem Królowej. Możesz zawsze liczyć na nią, że powie ci dokładnie, jak to jest. Ponad wszystko ceni ona sobie uczciwość i żyje swym zobowiązaniem bycia prawdomówną. Kłamstwa, sztuczki i gry jej nie interesują, ale nie jest łatwa do okłamania. Jest doświadczona w sprawach świata, dobrych i złych.

Królowa Mieczy szybko ocenia sytuację. Rozumie ludzką głupotę, ale je nie potępia. Wie, kiedy leżą dookoła krowie placki i szybko umie znaleźć drogę pomiędzy nimi. Woli być prostolinijna i bezpośrednia. Jej obserwacje są szczere, ale nigdy bolesne.

Królowa Mieczy ma ogromne poczucie humoru. Lubi dobry śmiech i zawsze ma dowcipną odpowiedź pod ręką. Wie, że życia nie należy brać zbyt poważnie. Królowa Mieczy jest odświeżająca w swej szczerości i braku pretensji.

W odczycie Królowa Mieczy prosi cię, abyś myślał i czuł tal, jak ona. Na przykład: czy byłeś całkowicie uczciwy? (To sprawdź po pierwsze!) Czy widzisz humor sytuacji? Czy chwytasz sedno? Zdajesz sobie sprawę, co się dzieje? Pozwalasz się oszukiwać?

Ta Królowa często przedstawia mężczyznę lub kobietę, która jest do niej podobna lub atmosferę uczciwości, bezpośredniej komunikacji. W odczycie mówi ci, że jej specjalna energia jest ważna dla ciebie w tym czasie. Pozwól się zainspirować tej Królowej, w jakiejkolwiek formie pojawia się ona w twoim życiu.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Jesteś inteligentną kobietą, potrafiącą dbać o własne sprawy, której obce Jest słowo nie;

w związku będziesz musiała ciągle walczyć o siebie, gdyż jesteś mądrzejsza od swojego partnera;

jego martwi twój spryt; w waszym związku to ty jesteś napastnikiem;

masz wspaniałe pomysły dotyczące waszych wspólnych planów;

partnerowi musisz ciągle dostarczać bodźców do działania;

wypowiadasz swoje zdanie często i opryskliwie;

będziesz musiała wzbraniać się od seksu i okazywania ciepła, aby osiągnąć własny cel; w pewnych sytuacjach musisz umieć przewidywać i dyktować własną wolę;

ciągle coś analizujesz, knujesz Jakieś sprawy, nie masz czasu na odpoczynek pozwól więc aby ten romans rozwijał się w naturalny sposób wychwalaj siebie w sporze swoim partnerem.

Nancy Shavick Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Maestro

Królowa Mieczy wskazuje na osoby, które żyją nie tyle w świecie realnym, co w świecie utkanym z pozorów, z wiadomości i plotek na czyjś temat, w świecie nie tyle widzianym i dotykanym, co opowiedzianym.

 

Dojrzała, doświadczona kobieta. Królowa Mieczy może oznaczać wdowę lub rozwódkę, również kobietę, która wiele w życiu przeszła, samotną matkę, lub samotną kobietę z trudną przeszłością. Minione problemy spowodowały, że stała się ona osobą silną, odporną, elastyczną, mądrą, potrafiącą zachować kontrolę nad sobą i sytuacją.

 

Reprezentuje również silną kobietę na stanowisku, cieszącą się autorytetem, srogą wychowawczyni, matkę, której brak ciepła, wymagającą perfekcjonistkę, chłodną kobietę, która kieruje się tylko rozsądkiem, profesjonalistkę w swoim zawodzie.

 

Symbolizuje kobietę inteligentną, spostrzegawczą, silny charakter. Oznacza także zaufanie, sukces zawodowy, zdobywanie informacji.

 

Uczucia wpływ matki lub tesciowej w zwiazku, rozsadek w zwiazku,

-samotnosc w zwiazku, msciwa kochanka,

 

Świadomość ceny, jaką płaci się za powodzenie w życiu, samotność, zdobywanie informacji, kierowanie się poczuciem sprawiedliwości.

 

Kobieta inteligentna, spostrzegawcza, silny charakter. Zaufanie, sukces zawodowy, niezależność.

 

+ krotkotrwałe szczeście, sprawa sądowa rozpoczęta przez kobietę, wpływ matki lub teściowej na losy związku, zwiazek z rozsądku bez kierowania sie uczuciami, szczera pomoc przyjaciela,

żałoba, opłakiwanie, ból, smutek, rozpacz po stracie bliskiej osoby, wdowa, rozwódka, zdecydowanie w działaniu, elastyczność zachowań, pogodne i optymistyczne podejście do życia, takt i dyplomacja.

__________________________________________________________________________________________

TYP LUDZI: pracownik wyższej uczelni, prawnik, lekarz, filozof, matematyk, dyplomata,

Królowa mieczy - ostra, surowa, oschła, apodyktyczna, teściowa lub matka, wtrącająca się, przełożona, osoba bystra, wiadomosci,

 

Królowa Mieczy , 23.08. - 22.09. POWIETRZE osoba starsza znająca zycie lub rozwiedziona, wdowa,

miecze - czas trudny do określenia

 

Królowa Mieczy - wie co mówi, silna osobowość, inteligenta umiejąca bronić swoich idei, intelektualistka, zrównoważona, ambitna, uparta, rożsądna , asertywna,

_____________________________________________________________________________________________

 

ZDROWIE: nerki, układ moczowy, białkomocz,

_____________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

- negatywne rozwiazanie spraw prawnych, nieprzychylny wyrok sadowy, pech, cierpienie, utrata bliskich, niewypłacalny dłużnik, pomówienia, plotki , intrygi, utrudnienia ze strony kobiety, mściwa kochanka, samotność, kłopoty w związku, oziębłość seksualna, niepłodność, pruderia, zakłamanie, fałszywa moralność, gotowość do zniesienia największego bólu, osoba zadręczająca innych swoimi problemami, złośliwość, dokuczliwość.

 

W negacji to zniechęcenie, rozczarowanie. Może być to również zapowiedź utraty kogoś bliskiego - może dotyczyć zwierzęcia. Fałszywa moralność, osoba zadręczająca innych swoimi problemami, intrygi, knowania.

 

Pozycja odwrócona - oziębłość, racjonalizm, wyrachowana, oziębła, złośliwa plotkara, podstępna, pruderyjna, arogancka, gadatliwa, niecierpliwa, próżna, pesymistka, oziębła seksualnie,

 

Karta często jest znakiem straty, separacji, rozwodu, wdowieństwa, samotności, zgorzknienia.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 8 months later...

Królowa mieczy

 

Symbolizuje kobietę autorytatywną, oschłą, surową, która nakreśliwszy sobie cel nie widzi nic poza nim. Lekceważy okoliczności, jest obojętna na otoczenie. Charakteryzuje ją powaga i wielka troska o własną godność. Nie umie się śmiać. Wie, czego chce i potrafi cierpliwie czekać. Jest ambitna i uparta, przyjmuje ewentualną porażkę i zaczyna wszystko od początku. Jest intrygantką, niszczy tych, którzy przeszkadzają jej w realizacji planów.

Często jest to kobieta obowiązkowa, pracowita, wierna i uczciwa, ale zatruwająca życie swemu otoczeniu. Całe jej zycie upływa na bardziej lub mniej otwartych walkach z rodziną, dziećmi, mężem, sąsiadami. Los takiej kobiety bywa nieubłagany, ale na ogół przyczyną jej niepowodzeń są jej własne błędy.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • 2 weeks later...

Królowa Mieczy reprezentuje królestwo powietrza. Nazwał ją Crowley „panią powietrznych tronów”. Jest to karta która określa osoby przede wszystkim władające swoim intelektem , . Całe to królestwo powietrza jest to przede wszystkim : intelekt , wniosek, analiza . Nie bardzo jest tutaj miejsce na te porywy serca , na te wpływy czynnika który nazywamy takim wewnętrznym dopalaczem. Raczej jest to wszystko na zasadzie wniosku i decyzji.

Królowa Mieczy obejmuje swoim działaniem , obejmuje swoim władaniem przestrzeń zodiakalna pomiędzy ostatnia dekada Panny a dwiema pierwszymi dekadami Wagi. Znak Wagi jest znakiem który uosabia przede wszystkim osoby o dużej powściągliwości. , osoby które starają się przede wszystkim kierować w życiu takim wewnętrznym kodeksem moralnym. , taka absolutna rzetelnością. Być może nie są to osoby nadmiernie zdolne do działania pod wpływem impulsu , może nie są to osoby które ulęgają takim gwałtownym porywom czy to emocji czy porywom uczuciowym . Natomiast zdecydowanie są to osoby , które swoje decyzje w życiu podejmują w taki sposób dla wielu niezrozumiały, bo wciąż analizując te decyzje.

Królowa Pucharów jest oczywiście wymiarem wody – powietrza. Czyli jest to ta cześć tej przestrzeni powietrza , która być może jest najbardziej elastyczna. Być może jest najbardziej miękka, najbardziej delikatna. Choć sam wymiar królowej Mieczy jako charakterystyki osobowości zdecydowanie nie jest do końca taki przyjazny. To nie jest osoba , która przytuli, to nie jest osoba , która będzie głaskała po głowie. Jest to wymiar osobowości, która przede wszystkim chce ukazać światu swoją rzetelność , chce ukazać światu czystość intencji działania , osoba która jest szalenie perfekcyjna , osoba która jest w pewnym sensie kimś dla kogo myśl i wniosek jest jedynym wyznacznikiem działania. Stąd tez akurat w tej karcie bardzo często dominujący jest tzw. negatywny wpływ, tzw. minusowy wpływ. Bo

- jeśli akurat pytając o uczucia symbolem naszego stosunku czy naszej tzw. maski zewnętrznej do partnera będzie Królowa Mieczy to zdecydowanie jest to dla osoby interpretującej informacja – „nie kieruje ta osoba ani serdeczność , nie potrafi okazać tej takiej wrodzonej delikatności emocjonalnej. Jest na pewno prawdomówna, jest na pewno wiarygodna , jest na pewno kimś kogo możemy nazwać przyjaciółką ludzi którzy postępują w życiu uczciwie ale jako partnerka jest to osoba która niekoniecznie słucha swojego partnera. Jest to osoba, która wyciąga wnioski w oparciu o swój punkt widzenia. –tylko i wyłącznie.

 

Królowa Mieczy jest przede wszystkim panią własnego pomysłu. , panią interpretacji sytuacji zgodnie z tym jak ją ocenia w sposób intelektualny. , nie bierze pod uwage wszelkiego rodzaju wpływów emocjonalnych. Stąd tez na różnego rodzaju rysunkach nie widać tego co moglibyśmy nazwać taka delikatnością, taka łagodnością. . W moim odbiorze emanuje z niej ta wodnista część jako kobieta uczuć zranionych.

Jest to przede wszystkim osoba , która za soba ma taki rodzaj doświadczeń, który wymusi na niej wewnetrzne zamrożenie. Osunięcie od siebie analizy emocjonalnej , bo wtedy mogłaby poniekąd jakby nie przeżyć tego na rzecz stricte określeń intelektualnych co powoduje, że dokładnie jest jak taka góra lodowa. – piekna, niedostepna, ostra w swoim klimacie aczkolwiek o nieskazitelnej czystości. To jest ten pozytywny wymiar.

Jako przyjaciółka jest to zdecydowanie osoba . która nie będzie próbowała mówic nam tego co chcemy usłyszeć. Będzie w sposób absolutnie chłodny i rzeczowy okreslała rzeczywistośc.

Jako matka jest to zdecydoowanie kobieta stawiająca bardzo wysokie wymagania przed swoim dzieckiem i kobieta która nie ma takiej skłonności do przytulania, do mówienia swojemu dziecku rzeczy które ono powinno słyszeć. Czytli jeśli ma jakiekolwiek wady natychmiast te wady zostana wytkniete. Jest to rodzaj matki, która prowadzi spartański chów, matki która chce wychować dziecko w sposób perfekcyjny poniekąd jakby odbierając mu prawo do jego dzieciecych wybryków, do jego dzieciecych porażek , do jego dzieciecych pomyłek.

Jako partnerka jest to na pewno kobieta , która będzie kobietą wierną ale z drugiej strony kobieta która nie ma w sobie tej miękkości słowa . Stąd tez dość trafnie określił w formie graficznej ten wymiar i tę ceche królowej Mieczy Pan Suliga w swojej talii tarota. Gdzie ten miecz przechodzi przez jej czakram korony czyli przede wszystkim przez ten umysł wyprowadzony zostaje ale niestety wyprowadzony zostaje zakrwawiony przez jej usta tworząc cos na kształt języka. Nie do końca chodzi o to, że ona pokazuje ten język , raczej chodzi o to czysto intelektualne podejście do spraw emocjonalnych powoduje, że słowa które są partnersko wypowiadane są słowami które ranią, są słowami które są ostre dokładnie jak ten miecz. Tam gdzie jest przestrzeń emocjonalna wprowadzenie stricte intelektualnych sformułowań zawsze będzie wywoływało poczucie zranienia osoby która doświadcza tego typy słów kierowanych w swoja stronę.

Jako osoba która poszukuje partnerstwa zdecydowanie będzie to zawsze sygnał , że ta poprzeczka jest zawsze bardzo wysoko ustawiona.

W pewnym sensie królowa Mieczy to rodzaj Joanny Darc która walczy o praworządność, walczy o uznanie, walczy tez o to aby nie patrzeć na nia przez jakikolwiek inny pryzmat niż tylko i wyłącznie przez pryzmat tego co ona sobą reprezentuje jako wiedza merytoryczna.

 

Negatywny wymiar Królowej Mieczy.

Królowa Mieczy przede wszystkim w tej negacji wyraża komentarz rzeczywistości który nie ma nic wspólnego z ta rzeczywistością. Lub ma bardzo mało wspólnego. Jeśli byśmy sytuacyjnie chcieli wizualizować to o czym mówi Królowa Mieczy to bardzo dobrze obrazuje to „zabawa w głuchy telefon”. Na końcu jest królowa Mieczy. To co ona artykułuje jako fakt który komentuje ma niewiele wspólnego albo nie ma nic wspólnego z tym co leży u podstaw , co leży na początku. Stąd tez bardzo często wyraża przed wszystkim plotkę. , bardzo często wyraża przede wszystkim własne wnioski , które nijak się nie maja do faktów, nijak się maja do rzeczywistości. Stąd często pojawiając się w kartach przede wszystkim ostrzega przed plotką , ostrzega przed kierowaniem się czy podejmowaniem decyzji czy wnioskowaniem w oparciu o wiedzę , która nie jest wiedzą merytoryczna.

Królowa Mieczy w negacji jest niestety kimś kto gotów jest zranić wszystkich w tym również okaleczając siebie. Jest to również symbol pewnego rodzaju feminizmu ale w negacji jest to ktoś kto jest zaślepiony swoimi ideami. , ktoś kto zdecydowanie celebruje swoje zranienie . Stad dwie Karty mogą mówić o wdowieństwie. :Królowa Pucharów może być wdową i Królowa Mieczy może być wdową. Ale królowa Pucharów jest wdowa która rozpacza po utracie kogoś ukochanego. Królowa Mieczy jest wdowa , która została tak gdzieś poraniona , że po dokonaniu się tego odejścia , tego rozpadu układu jest osoba działającą w oparciu o chęć udowodnienia jaka ona była w tym poprzednim związku rzetelna , jak się poświęcała , ile dla tego wszystkiego zrobiła. Natomiast patrząc na ta osobę mamy takie wrażenie, że to nie ma kompletnie nic wspólnego z rzeczywistością. , że to są jakieś irracjonalne fakty podawane których nikt nie może nam potwierdzić.

Królowa Mieczy ma wiele pozytywnych przesłań, ale ma za to jedno bardzo negatywne przesłanie – oderwanie od rzeczywistości. , irracjonalne widzenie swojego świata . Często wyraża osoby które maja problemy psychiczne ale nie chorobę psychiczna tylko problemy psychiczne polegające na problemach z samymi sobą. Często symbolizuje problem w tworzeniu związków u bodźca którego leża pewnego rodzaju zwichnięcia postawy kobiecej poprzez wpływ takiej a nie innej matki. Królowa Mieczy jako matka nie będzie ta matka która przygotuje do wielopłaszczyznowego życia swoją córkę. To jest windowanie poprzeczki na wysokość taką , że wychowujemy wtedy coś na kształt robota i osoby o głęboko poranionej świadomości i podświadomości.

Królowa Mieczy ma bardzo ale to bardzo wysokie mniemanie o sobie natomiast bardzo często nie ma najmniejszych podstaw do tego , żeby w taki sposób siebie widzieć. Wchodząc w fazę królowej Mieczy zaczynamy sprawiać wrażenie osób które są tylko i wyłącznie ustawione na to aby pokazać jaki świat jest gorszy w stosunku do nas, jaki świat jest daleko za nami … ale to niestety nie ma nic wspólnego z osiągnięciami. Bo problem tez polega na tym, że w negacji Królowa Mieczy mówi o fałszu. , mówi o kłamstwie, mówi o powtarzaniu informacji niesprawdzonych , które są informacjami bardzo raniącymi otoczenie.

Dlatego jeśli ujrzymy w swych kartach te kartę jako pewien rodzaj przesłania dotyczącego naszego kawałka osobowości zastanówmy się czy gdzieś nie wystrzeliliśmy się w kosmos.

Królowa Mieczy mogła by być identyfikowana jako ktoś kto buja w obłokach , ktoś kto mija się z prawdą i ktoś kto jak gdyby wiedzie pewien rodzaj podwójnego życia. - Życie realne które nie ma nic wspólnego z życiem o którym opowiada.

Jest ona jedna z bardziej kontrowersyjnych kart określających osobowość w tarocie.

 

Z programu Tarocistki Danuty.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
 • 2 months later...
Guest Euterpe

jako karta dnia:

akurat tak się trafiło, że miałam w ten dzień egzamin - więc intensywniejsze korzystanie z szarych komórek niż zwykle

 

Pokazała mi kobietę inteligentną, które wie kiedy i co powiedzieć. Również dyplomatyczne zachowanie się.

Trzymanie się tego, co w mniemaniu tej osoby wypada.

 

Dokształcanie się

 

Spotkanie osoby, która jest ekspertem w swojej dziedzinie 

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • Maestro

Jako Królowa Mieczy wychodzę u pana, z którym się codziennie kontaktuję. Wg niego jestem bardzo bystra, bo w lot łapię jego myśli, poza tym widzi, że jestem nieufna, bywam ostra i zdecydowana;)

 

Konkretna lekarka, fachowiec, chirurg.

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

W pytaniu o ciążę karta wskazuje na to, że kobieta z przyczyn zdrowotnych nie zaszła/nie zajdzie. Może mieć to też związek z separacją chęci posiadania od możliwości lub niechęci - psychicznego odepchnięcia tej sytuacji. Ostatnio pokazała mi też aborcję.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Dla mnie to tez najczesciej starsza kobieta, czesto wdowa.

Bardzo zgryzliwa, najczesciej rozsiewajaca plotki i zle slowa.

Bardzo krytyczna, znajdzie wade we wszystkim.

W najlepszym.wypadku kobieta bardzo skrupulatna, pedantyczna, by nie rzec marudna.

Surowa i chlodna, zdystansowana w obejsciu.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Królowa Mieczy: "Mistrzyni". Konieczność,robienie tego,czego od siebie oczekujemy,podjęcie odpowiedzialności,nie skarżenie się,oczyszczenie umysłu,nie bycie pod wpływem emocji.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Królowa Mieczy:

Miecze często symbolizują kontakty internetowe,znajomości internetowe.

Analogicznie: Królowa Mieczy to kobieta wirtualna,znajomość internetowa (i wcale nie musi być zgorzkniała,stara,czy wdowa).

Po prostu Internetowa.

 

Przykład: 9 Mieczy + 4 Buław + Królowa Mieczy = Strach przed związaniem się i założeniem rodziny z kobietą poznaną przez internet (na portalu społecznościowym).

 

Królowa Mieczy - Słowa Klucze:

 

PROSTA: uczciwość,szczerość,bezpośredniość,opanowanie,mądrość,komunikatywność

 

ODWROTNA: bezwzględność,mściwość,złośliwość,manipulacja,

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Królowa Mieczy + 2 Buław

W pytaniu o uczucia:

- Mężczyzna zainteresowany kobietą ale zachowujący się jak bryłka lodu wobec niej (co jest celowe),a jednocześnie obserwuje ją (śledzi) każdy jej ruch,na portalu społecznościowym.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

KRÓLOWA MIECZY

 

Pracownica wyższej uczelni, prawniczka, filozof, dyplomata, matematyk, krytyk, sędzia, chirurg, szefowa policji. To kobieta inteligentna, niezależna, doświadczona życiem. Może być rozwódką lub wdową.

 

Cechy charakteru pozytywne: inteligencja, dojrzałość, doświadczenie życiowe, dążenie do wiedzy, rozsądek, asertywność.

Cechy charakteru negatywne: skłonności masochistyczne, bycie ofiarą losu, złośliwość, plotkarstwo, brak tolerancji, wyrachowanie, oziębłość seksualna.

 

BLASKI: inteligencja, chęć zdobywania wiedzy, sukces w życiu, doświadczenia życiowe stają się bogactwem, pogodzenie się z przeszłością, zrozumienie jej nauki.

CIENIE: oschłość w relacjach z ludźmi, dążenie do celu za wszelką cenę, niepłodność, oziębłość seksualna, brak kontaktu z ciałem, niewrażliwość na cierpienie.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

moja przelozona... jako karta dnia symbolizowała mi ja sama, rozmowę, której się nie spodziewałam

i cytat"lubie Cie bardzo, jako dziewczyne,ale jestem Twoja przelozona i musze byc sprawiedliwa"

jakis czas pozniej w polaczeniu z 5pucharow-cofnela mi urlop tlumaczac brakiem pracownikow w tym czasie,.. bylam zawiedziona ;/

to madra dziewczyna, profesjonalna, komunikatywna

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
 • 10 months later...
Guest ezopola

Wypada mi na:

- urzędniczki

- kobiety inteligentne

- czasem kobietę bezdzietną, ale z tym mniej, lub bardziej pogodzoną

- kobietę niezależną w sensie, że decydującą o sobie...

 

Jeśli chce komuś dopiec, to "wejdzie w pięty", bo zwyczajnie trafia w czuły punkt...

Dumna, troszkę egoistka...

Kobieta po jakiejś życiowej traumie, która ją uodporniła na coś.

Nie działa na nią tani podryw, ani próby manipulacji - potrafi faceta wykastrować jednym zdaniem, jeśli będzie chciała...

Kobieta, którą mężczyzna zranił i stąd taka jej postawa mieczowa. Urażone uczucia.

Kobieta, która się dystansuje od partnera z niebłahego powodu.

Dojrzała kobieta ucząca się, doszkalająca.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Osoba , która chce coś zakończyć, jest pewna swojej decyzji, ta decyzja była gruntownie przemyslana i dana osoba "czuje ją" całą swoją osobą. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby odwiesc ta osobę od jej decyzji. 

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że mocno nadużywa się interpretacji o Królowej i Królu Mieczy, to są znaki powietrze, intelektualiści. Oni nie ulegają emocjom, a nawet mają problem z ich okazywaniem. Ja często tutaj osoby nieufne, po przejściach, do których o wiele trudniej dotrzeć, czasem wymaga to cierpliwości i powolnego budowania gruntu.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...