Jump to content

As Denarów


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

2nunccl.jpg

 

 

Znaczenie karty As Denarów:

 

Dobrobyt, korzyści materialne, sukces, zmiana na lepsze, wspaniałe szanse na horyzoncie, chęć rozpoczęcia własnej działalności, początek dobrego okresu materialnego, cenny prezent, który przyniesie radość, wypłata, nowe przedsięwzięcia, projekty, plany, praca nad osiągnięciem nowych celów, przypływ gotówki, ważne dokumenty.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

As Monet - żywioł Ziemi, pora jesienna, zbiory. Brzuch, gruczoły hormonalne, system trawienny, zmysł smaku i dotyku w organizmie. Energia czakry splotu słonecznego, dająca poczucie własnej wartości. Początek biznesu, otwarcie firmy, zysk. Zakup drogiego przedmiotu, posiadłości. List, wiadomość, korzystna transakcja, zaproszenie na imprezę związaną w jakiś sposób z pieniędzmi, wartościami materialnymi, podkreśleniem statusu życiowego.

 

Odwrócona: Brak wiadomości, na którą się czeka. Zlekceważenie. Strata, zamiast zysku. Konieczność oszczędności, zaciśnięcia pasa. Schudnięcie.

 

As Denarów - Karta Brama

 

Brama wiodąca do poznania prawdy, prawdziwego kształtu świata. Jednia wszelkich przeciwieństw. Szczęście. Praca. Dar. Ofiara. Zdrów. Początek drogi pełnej samorealizacji. Bogactwo, złoto, doskonały wynik pracy. Najwyższe zadowolenie. Dobry omen.

 

Odwrócony: Powodzenie nie przynoszące szczęścia. Efekt osiągnięty zbyt późno. Roztrwonienie pieniędzy, majątku. Przesyt, nadmierne używanie bogactwa. Lekceważenie zdrowia. Konieczna zmiana dotychczasowego trybu życia.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Daffne
dodanie karty
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

As Denarów - praca, bogactwo, pomyślność w sprawach handlowych, założenie biznesu, powiększenie dochodów, przypływ gotówki, pomyślne załatwienie spraw finansowych.

 

As Denarów (odwrócona) - niewłaściwe wykorzystywanie majątku, roztrwonienie pieniędzy, nadużywanie bogactwa, chęć osiągnięcia sukcesu materialnego za wszelką cenę.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

To szansa dla Ciebie na znalezienie wewnętrznego bogactwa. Planowane przedsięwzięcia zakończą się sukcesem. Nagroda. Pieniądze.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Karta dnia - wypłata

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

As Monet

czyli środki materialne

As Monet jest taką sztandarową kartą dla całej serii Monet. Jak wszystkie asy, wyraża zasoby i możliwości, a także te sprawy, które ledwie się zaczynają, które istnieją dopiero w zarodkowej formie. Asy przypominają więc to, o czym pisał Lao-cy w księdze Tao-te-cing: że każda rzecz, kiedy jest na pozór słaba, a to dlatego, że jest młoda i ledwie narodzona, w istocie jest wtedy najsilniejsza; i przeciwnie: to co niby silne i sztywne, w istocie już czeka na swój upadek. Asy przedstawiają takie rzeczy: te, które są na początkowym etapie powstawania, i przez to są zarazem słabiutkie i potężne. Przeciwieństwem asów są dziesiątki, które właśnie oznaczają kres drogi rozwoju, kiedy dana rzecz chce już przemienić się w coś przeciwnego.

 

Monety przedstawiają materialne bogactwo; As Monet symbolizuje więc zarodki, zaczątki materialnego bogactwa, a więc, mówiąc prostym językiem, ową smykałkę do interesów, od której - plus szczęście - zaczyna się każda fortuna. Na takim etapie rozwoju był Steve Wozniak, kiedy w garażu skręcał swoje pierwsze komputery; i Bill Gates, kiedy do podobnych komputerów pisał swoje pierwsze programy. A dziś ich firmy, Apple i Microsoft, to finansowe imperia.

 

We wszystkich typowych pytaniach As Monet jest kartą wielce optymistyczną, bo każe dobrze myśleć o przyszłości, nawet, jeżeli w chwili obecnej klient jest biedny - gdyż oznacza te cechy osobowości, od których zależy, czy komuś dane jest zbić majątek.

 

Ale, podobnie jak inne asy, również As Monet nie zapowiada automatycznego sukcesu, i od innych kart w rozkładzie będzie zależało, czy z tego kiełka wyrośnie potężne Drzewo Pomyślności.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

As monet czyli podstawy materialnego sukcesu

Asy oznaczają to, co w nas i w naszych sprawach jest potencjalne - czyli to, co gdzieś w środku, pod powierzchnią siedzi, ale jeszcze się nie ujawniło. Ponieważ tarotowy kolor Monet ma najwięcej wspólnego z pieniędzmi, to As Monet oznacza nasze (nie ujawnione jeszcze) możliwości i umiejętności robienia pieniedzy. Jeśli w ważnym miejscu rozkładu kart wyjdzie As Monet, oznacza to, ż14:38 2000-12-21e zarodki z których wyrośnie pewna wielka fortuna, już są obecne - chociaż nie wtajemniczone oko jeszcze ich nie zauważa. Bo kto by się przejmował młodymi ludźmi, którzy w garażu skręcają miniaturowy komputer (tak zaczynali twórcy macintosh'ów) - albo kimś, kto zaczyna pompowac jakąś smierdzącą ciecz z głębi ziemi (mam na mysli pierwszych nafciarzy).

 

As Monet jako pierwsza karta, najważniejsza w rozkladzie:

 

Jeśli chodzi o pieniądze i ich zarabianie, trzymasz istnego asa w rękawie! Wszystkie możliwosci już istnieją: masz odpowiedni talent do interesów, są warunki do robienia pieniedzy, są już obecne wszyskie czynniki, które, złożone razem, wykreują wielka fortunę.

 

As monet jako karta nr dwa, czyli ta, która zawiera ostrzeżenia:

 

Warunki do wzbogacenia są - ale łatwo możesz je zmarnować, nie zauważyć ich, źle wybrać moment startu w interesach. Coś wielkiego mogło wyrosnąć - błędne decyzje zniszczą to w zarodku.

 

As monet jako trzecia karta - odpowiedź na pytanie co robić?

 

Nalezy kształcić i rozwijac najmniejsze nawet umiejetności robienia interesów. Twoja dalsza droga życiowa zależy od takich twoich talentów, które teraz są ledwo zauważalne.

 

Jako krata czwarta, czyli obciążenia z przeszłości:

 

Jeśli chodzi o pieniadze jesteś wciąż wiecznym zaczynającym, gdyż pewne złe doświadczenia z przeszłości nie pozwalają ci się roziwnąć.

 

Jako karta piata, mówiąca o partnerach:

 

Ludzie, z którymi współdziałasz, to wschodzące gwiazdy biznesu. (Ze wszystkim, co w tej sytuacji dobre - i złe.)

 

Jako karta szósta, czyli najblizsza, nadchodząca przyszłość:

 

Czeka cię dojscie do etapu, kiedy w interesach (i w sprawach finansowych) będziesz kimś, kto ledwo zaczyna, albo kto dopiero szuka jakichś potencjalnych możliwosci.

 

Karta siódma, czyli niespodzianki w przyszłości:

 

Niespodziewanie otworzy się przed tobą nowa dziedzina (nowy spsóB) zarabiania pieniędzy - i to będzie coś, co dopiero się ledwo zaczyna.

 

Karta ósma - to, co się na pewno nie zmieni:

 

Jeśli chodzi o sparwy materialne, na pewno pozostaniesz na pozycji ledwie zaczynającego.

 

Karta dziewiąta - w czym możesz uzyskać mistrzostwo:

 

Masz szanse rozwinięcia pewnych umiejetności w interesach - takich, które ledwie znasz.

 

Karta dziwesiąta - pożytek dla innych:

 

To co robisz, daje innym szanse na uruchomienie jakichs interesów, na wystartowanie w zarabianiu pieniędzy.

 

Jedenasta - to, co się rozproszy i zostanie zagubione:

 

Jakieś rzadkie telenty, propozycje, pomysły finansowe zostaną zapomniane i nie zauważone.

 

Dwunasta - jeszcze jedno podsumowanie całego rozkładu:

 

W tym co się dzieje, widać początki pewnej atrakcyjnej działalności finansowej.

 

Trzynasta, czyli to co będzie się dziać w nastepnym cyklu rozwoju:

 

Jeszcze dana ci będzie szansa, aby zaczynać jakis dobrze rokujące i oryginalne interesy - ale to nie teraz i nie prędko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To możliwości finansowe do rozwinięcia, dar od losu, nie wypracowany przez człowieka. To również przejaw Boga na planie materialnym, powstanie coś z niczego, możliwość założenia dobrego biznesu.

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

As monet-(karta brama i karta talizman)

Działania-pierwszy impuls do działań materialnych, początek drogi do samorealizacji, dobre widoki na przyszłość, otwarcie konta w banku.

Praca- oferta lepszej pracy, rozpoczęcie pracy, pomyślna inwestycja finansowa, założenie własnego biznesu, pomyślne załatwienie spraw finansowych, zyski z pracy, możliwość zwiększenia dochodów, dobre rokowania na przyszłość, zapowiedź bogactwa, złota i pieniędzy.

Uczucia-możliwość nadejścia miłości, uwolnienie od problemów finansowych korzystnie wpłynie na związek, szczęśliwy okres już w istniejącym związku.

Różne-wygrana, spadek, lub przychód z niewiadomego źródła, uzyskanie dóbr aktem darowizny, zakup ziemi , dobry omen.

 

As monet odwrócony

Działania-brak elastyczności w działaniach materialnych, chwiejność, skąpstwo, materializm, roztrwonienie majątku i pieniędzy, chęć osiągnięcia sukcesu materialnego za wszelką cenę, zaborczość i gromadzenie dóbr jako cel życia.

Praca-nieumiejętność dokonywania właściwych inwestycji finansowych, niespodziewane straty finansowe, brak zadowolenia z dotychczasowych osiągnięć materialnych, łapówkarstwo, efekt osiągnięty zbyt późno i niedający satysfakcji.

Uczucia-skąpstwo lub rozrzutność wpływa negatywnie na relacje partnerskie, brak poczucia bezpieczeństwa, zaborczość.

Różne-brak hobby, niechęć do przyrody, lenistwo

 

"Sekrety Małych Arkanów Tarota" D.Słowikowska

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

As denarów

 

Jako karta dnia:

Łap chwile powodzenia. Szczęście może Cię spotkać w każdym miejscu - w sklepie, w biurze, w podróży, na giełdzie. Wybieraj to, co może Ci się przydać podczas realizacji długoterminowych planów, szczególnie w sferze pracy i inwestycji. Dzisiaj możesz wylać fundament pod swoje nowe długoterminowe projekty, o których marzysz od tak dawna.

 

Jako dobra rada: Wykorzystaj szansę, żeby wzbogacić swoje doświadczenia i nieźle zarobić.

 

Jako ostrzeżenie: Nie szukaj wyłącznie materialnych korzyści.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Wygrana, spadek, doskonałe wyniki w pracy, bogactwo, złoto, szczęście, początek drogi samorealizacji.

Oferta lepszej, ciekawszej pracy.

Komfort materialny i docenianie przyjemności życiowych.

Doskonałe zdrowie.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

As denarów.

Jest to szansa , która się przed nami otwiera ale po którą my musimy sięgnąć. Jest to brama realizacji na poziomie materii ale która my musimy podnieść . , którą my musimy wykorzystać. , która my w pewnym sensie jak takie światło sukcesu musimy zanieść pod swój dach pozostawiając w tyle lęki i obawy. Z którymi wcześniej zmagaliśmy się na poziomie poprzedzających ta bramę etapów naszej wędrówki, naszego dojrzewania decyzyjnego i emocjonalnego w naszym życiu.

64 karta przede wszystkim wskazuje na te korelacje które występują pomiędzy nią a Wielkimi Wtajemniczeniami . Asa Denarów nazywa się Kołem Fortuny Małych Wtajemniczeń. Tym zawsze szczęśliwym obrotem losu. Właściwie As Denarów jako ta brama przekroczony nie przynosi nam negatywnych aspektów. Tak jak przekraczając wcześniej bramy blokad intelektualnych , lęków wchodziliśmy niejednokrotnie w sytuacje nowych zdarzeń, które wywoływały w nas pogubienie, które właściwie wymagały dopiero od nas dojrzewania i poszukiwania nowych sposobów samorealizacji tak brama Asa Denarów przede wszystkim mówi o tym zielonym świetle z Nieba. , o tej pełnej akceptacji, o tym uśmiechu losu ale uśmiechu który my musimy dostrzec. , który my musimy podnieść , który my musimy zamienić w dalej realizujący się sukces. AS Denarów otwiera tą przestrzeń denarów w których występują już tylko trzy kolejne bramy. Czyli 6 Denarów, 9 Denarów, 10 denarów. – żadna z tych bram nie jest brama trudną. Żadna z tych bram nie jest brama otwierającą. Każda z tych bram mówi o kolejnym etapie naszej stabilizacji w takim kotwiczeniu materialnym na dobrym poziomie i raczej te bramy materialne wyrażają nasze zobowiązanie i konieczność zrozumienia tego zobowiązania. W stosunku do kosmosu , w stosunku do przestrzeni w której wcześniej czerpaliśmy siły i produkty do tego aby te sukcesy osiągnąć. Często karty które rozkładamy są obrazem tego wymiaru czasoprzestrzennego danej karty i zrozumienia jego w jaki sposób objawia się ta emanacja . pamiętamy, że każda karta Małych Wtajemniczeń zawarta jest w świetle danej sefiroty, która emanuje konkretnym światłem. Emanacja jest to rozwijanie czasoprzestrzeni. Emanacja światła sefiry Keter poprzez Asa Denarów jest to rozwinięcie czasoprzestrzeni materialnej . która jest niezamknięta , nieograniczona i w której my mamy nowe możliwości i to tak jakbyśmy wypłynęli na ocean i mieli cały ten ocean do dyspozycji. Czy to znaczy ze tam nie będą wiały wiatry? – będą ale wszystko co jest skarbem oceanu będzie wtedy do naszej dyspozycji . Pływając na jeziorze możemy tylko pomarzyć , nie grożą nam oczywiście niebezpieczne wiatry ale nie mamy też szansy złowienia wielkiej ryby czy zobaczenia jak delfiny wyskakują ponad tafle wody.

 

Z programu Tarocistki Danuty

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

As monet

+ złoto, bogactwo materialne, wszelkie powodzenie, oświecenie, dobre widoki na przyszłość, zakup ziemi, przypływ gotówki, otwarcie konta w banku

- niewłaściwe wykorzystanie majątku, zaborczość, efekt osiągnięty zbyt późno, wewnętrzna pustka, brak zadowolenia, przesyt, zła inwestycja.

 

Źródło:Strona Domowa

 

As denarów

harmonijne spełnienie marzeń, szczęśliwy okres, przypływ pieniędzy, związek łączący uczucia z odpowiedzialnością, czułością, stabilizacją

 

Źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest Vampirella

As Dysków

 

Reprezentuje dobre i złe aspekty materializmu. Dlatego w pewnej mierze jest złudzeniem. Ukazuje zyski materialne, pracę, władzę, bogactwo itd.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
Guest Euterpe

mnie pokazuje nieplanowany/nagły wydatek pieniędzy :)

 

As denarów + król denarów w pytaniu o czas:

- znak byka

- kwiecień - mam talię RW i jak teraz patrzę na asa denarów, to widzę w nim święta Wielkanocne: jajeczko, pisanka, początek wiosny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
Guest björn

- zmiana sposobu myślenia (pozytywnie) - radość zaczęły sprawiać proste rzeczy, których nie dostrzegało/doceniało się wcześniej, np. delektowanie się wypatrywaniem wschodu/zachodu Słońca, miło spędzony wieczór przy jednym stole z najbliższymi, itd.

- wspólne zamieszkanie pod jednym dachem (krok do przodu w związkach)

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

As monet w pytaniu o stosunek osoby do partnera na początku znajomości - potrzeba dowartościowania siebie, wewnętrznego wzbogacenia się tą relacją. Jest to również dostrzeżenie szansy na zmianę relacji z niezobowiązującej na coś trwalszego

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Jako karta dnia na sylwestra pokazała mi wydatek - tu sie domyślam że było to na alkohol oczywiście (dość spory) a potem "lekkie" przedobrzenie spożycia owego trunku. W każdym bądź razie dzień bogaty w kontakty z innymi osobami, zabawa, relaks no i tylko ten nieszczęsny alkohol :D

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

As denarów pokazał mi się kiedyś w kontekście kłopotów pewnej osoby z dyskopatią kręgosłupa. As denarów zatem to także krążek międzykręgowy... :)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Maestro

Jako karta dnia pokazała mi otrzymanie pieniędzy od mamy na niespodziewany wydatek, co mnie odciążyło nieco finansowo.

 

Monet w zdrowiu odpowiedzialne są za choroby kości i stawów, także za bóle głowy.

As monet w zdrowiu : powrót do zdrowia, dobre rokowania, pozytywne wyniki badań.

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

As Denarów - "Sprawa". Powiązanie z rzeczami,zrozumienie tematu,alchemia,stabilność.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot".

 

Spotkałam się także z pięknymi interpretacjami Asa Denarów,jako ogromnej szansy na COŚ,w każdej materii o jaką pytamy (czy to praca,czy uczucia,czy związki,czy finanse).

Karta zwiastuje dobry los,otrzymanie szansy,szczęście.

W pytaniach na uczucia dodatkowo może zwiastować umocnienie znajomości,sformalizowanie związku,np.ślub,zaręczyny.

As Denarów może jak najbardziej pokazywać tu "coś okrągłego,całość" czyli pierścionek zaręczynowy,obrączkę.

Fajnie ukazuje to mój As Denarów: MS-D-01

A także z "Vikings Tarot": MS-D-01

Bardzo też podoba mi się As Denarów w talii "78 Doors" i ten przekaz: ofiarowuję Ci wszystkie klucze do mych drzwi (mojego życia),zapraszam,przyjdź i wejdź do mojego domu (do mojego życia): 78D-D-01

Wszystko to oczywiście jako szansa na powyższe,jeśli zostanie odpowiednio wykorzystana i spożytkowana.

 

As Denarów:

Symbolizuje smykałkę do robienia interesów, możliwości materialnego wzbogacania się.

Mówi o nadarzającej okazji do robienia pieniędzy, budowania trwałych i wartościowych relacji.

Podarunek, zakup, podwyżka, premia, spadek, wsparcie finansowe, szczęście, płodność, skarb, dar.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

As Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: postęp, dobra passa,początek obfitości,nowe inwestycje

 

Odwrotna: brak efektu,strata,zaniedbanie

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 weeks later...

AS DENARÓW

 

BLASKI: korzyści materialne, dobrobyt, sukces, nagroda, zdrowie, harmonia, płodność, silna wola, sumienność, wytrwałość, chęć posiadania własnego domu, owocna realizacja planów, zmiana na lepsze, początek dobrego okresu finansowego, spełnienie, satysfakcja, zdrowienie.

 

CIENIE: nastawienie materialne do życia, a poprzez to nędza duchowa, brak stabilizacji finansowej, dążenie do zysku drogą kłamstwa, oszustwa, źle pojętą konkurencją, kłopoty finansowe, chciwość, żądza pieniądza za wszelką cenę.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

A mi as denarów pokazał dziurę w zębie.

 

(dodatkowo w rozkładzie pokazał się IX Pustelnik + VIII Moc to dentysta)

Wkleję karty, bo świetnie to zobrazowały

Moc tworzy w paszczy, a pustelnik świeci lampką by móc lepiej i wiecej zobaczyć, a zobaczył dziurę - as denarów. To była mała dziurka, ale jak zaczął wiercić okazała sie duża :--)

db_MM-_XI_-_Die_Starke1.jpgdb_MM-_VIIII_-_Der_Eremit1.jpg

Tarot of Methamorphosis

Edited by Grahanka
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...