Jump to content

2 Denarów


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 2 Denarów:

 

Karta symbolizuje rozważanie wszystkich za i przeciw, najczęściej w sprawach finansowych, ale ta karta może odnosić się też do spraw uczuć, jeśli właśnie o nie pytamy. Karta wskazuje też na dwie opcje, konieczność wyboru pomiędzy jedną, a drugą. As Denarów oznacza też pieniądze z dwóch źródeł, pracę na dwa etaty, konflikt interesów, nieumiejętne obchodzenie się z pieniędzmi, rozrzutność, wydawanie pieniędzy na rozrywkę, hazard, ryzykowne działania w sferze finansowej, branie kredytów, które mogą przynieść trudności ze spłaceniem, to także nieumiejętność wybrnięcia z długów lub uchylanie się od ich spłaty.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

2 Monety - wymiana wartości, negocjacje, handel, targowanie się, ustalanie wartości jakiegoś przedmiotu, lub sprawy. Zastanawianie się nad wyborem jednej z dwóch równorzędnych opcji. Niewielki zysk, którym dalej się obraca. Korespondowanie, propozycje.

 

Odwrócona: zanik, unik, straty, niekorzystne transakcje, ubytek zasobów na koncie. Rezygnacja z propozycji. Brak wiadomości, zamilknięcie korespondenta.

 

Zachwianie dotychczasowej równowagi. Wytężona praca przerywana okresami lenistwa. Zmienna amplituda uczuć, wiary w wyższe wartości, do których wraca się jedynie w chwilach niebezpieczeństwa, biedy, zwątpienia. Kłopoty w kontynuowaniu rozpoczętych prac. Nękający problem, który nie jest chwilowo najważniejszy.

 

Odwrócona: Udawana radość. Wymuszona przyjemność. Przeciętne zdolności twórcze, umiejętności. Przeciętność, nijakość. Osobowość pozbawiona wyrazu. Niechęć do wykazania się. Uniki.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Makrela
dodanie karty
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

2 Denarów - dodatkowa praca, profesjonalizm zawodowy, założenie spółki, zyski dzięki wcześniejszym inwestycjom, kompetencja zawodowa, korzystna umowa handlowa.

 

2 Denarów (odwrócona) - pracoholizm, sprzeczne interesy, kłopoty w kontynuowaniu prac, błąd popełniony przy podejmowaniu decyzji, oglądanie się na innych, konflikty w pracy.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

progress.gif

 

Rada z jednej karty:

 

Przyjrzyj się swoim finansom i sprawdź, czy na prawdę dobrze nimi gospodarzysz. Okres zabawy, radości, beztroski.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Uczucia - lawirowanie pana pomiędzy żoną a inną kobietą.

 

Finanse - kasa z 2 źródeł, a dokładnie z dwóch firm, dla których pracuję. W kartach tygodniowych pokazuje dokładnie wypłatę z tych 2 miejsc.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

2 denarow-

dwie mozliwosci, dwie drogi,

czasem dwie prace,

wybieranie mniejszego zla

potrzeba zrobienie porzadku w swoim zyciu,

trudnosc podjecia decyzji,

niezdecydownie

 

2 DENAROW(ODWROCONA)-

praca niedajaca satysfakcji,przecietnosc,nijakosc,problemy finansowe.

Mowi ze trzeba uwazac jaks ei jedzie samochodem wieczorem , zla spolka

 

Dwójka Monet

Gdy zaglądasz do kart tarota, szukając w nich wskazówek dla siebie, i nie pojawia się żadna potężna karta - taka jak Mag, Kochankowie czy Świat - możesz poczuć rozczarowanie... Ale znawca tarota powinien umieć wydowywać cenne informacje nawet z takich blotek, jak skromne dwójki. Dlatego niniejszy przegląd kart tarota zacząłem właśnie od nich.

 

Dwójki to karty opowiadające o współdziałaniu, o związkach z ludźmi. Jeżeli w rozkładzie kart wyjdzie któraś z dwójek, znaczy to, że ktoś na ciebie czeka; albo że czas najwyższy, by z kimś drugim połączyć swoje siły. Dwójka Kijów mówiła o związku z kimś, kto jest mistrzem i przewodnikiem. Dwójka Pucharów mówiła o związkach serc. Dwójka Mieczy - o układach, umowach i kompromisach. Ostatnia z dwójek, Dwójka Monet, to karta organizacji i porządku.

 

Dwójka Monet mówi o życiu społecznym: o przynależności do firm, organizacji, instytucji. Kojarzy się z regulaminami, dyscypliną, podpisywaniem listy obecności, z prawem i zasadami. Opowiada wiec o takich związkach miedzy ludźmi, gdzie jeden jest wyższy, a drugi niższy, gdzie jeden rządzi, a drugi mu podlega, i gdzie każdy zna swoje miejsce w służbowej hierarchii.

 

Często ta karta przypomina nam, że powinniśmy zaprowadzić więcej porządku w naszym życiu.

 

W pytaniach o pracę, interesy, każe pamiętać o przepisach prawa i o tym, że trzeba mieć porządek w papierach. Zaleca też szukać znajomości wśród porządnych ludzi, takich, którym banki chętnie udzielają kredytów. W pytaniach o zdrowie, każe ściśle stosować się do tego, co lekarz zapisał w recepcie.

 

W pytaniach o miłość, każe formalnie uregulować swoje związki z ukochanym - czyli po prostu iść do ślubu.

 

Często ta karta mówi o stałych, trwałych związkach w miłości. Można powiedzieć, że jest to karta starych małżeństw, czyli takich par, które od lat znają się na wylot i zdążyły zgromadzić wspólny majątek, wspólne mieszkanie, i razem dzielą odpowiedzialność za dom i za dzieci.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dwójka Monet czyli W Jednym Szeregu

Dwójka monet jest kartą organizacji, ładu, hierarchii i przynależności do zorganizowanej grupy. Zobaczmy, co oznacza ta karta w poszczególnych pozycjach rozkładu kart.

 

 

Dwójka monet jako karta nr 1, czyli jako główna karta, zawierająca podstawową odpowiedź

 

Najważniejszą sprawą są teraz twoje stosunki z ludźmi, i to te, które mają zorganizowany charakter. Zapewne powinieneś podporządkować się czyjemuś autorytetowi, uznać za swoje prawa, jakimi rządzi się pewna grupa albo instytucja, przyjąć także na siebie obowiązki związane z działaniem w zorganizowanej strukturze. Karta ta często dosłownie oznacza konieczność podjęcia pracy - takiej na etacie, z dobrze określonymi prawami i obowiązkami. Kiedy pytamy o miłość, Dwójka Monet jest typowym wezwaniem, że pora się formalnie pobrać!

 

 

Jako karta nr 2, czyli jako wskaźnik kłopotów, wad, negatywnych stron sytuacji

 

Nie jesteś wolny! Jesteś skrępowany zobowiązaniami wobec kogoś, prawem albo formalnymi zakazami. Masz związane ręce, musisz robić to, co każą, a nie to, na co miałbyś ochotę.

 

 

Jako karta nr 3, czyli karta wskazówka co robić

 

Należy działać zgodnie z planem, być wierny ustaleniom, jakie podjąłeś wspólnie z innymi ludźmi. Twoje miejsce jest w zorganizowanej grupie (czy firmie) i tam będziesz najskuteczniejszy. Jeżeli karta nr 1 jest przywódcza taka jak Mag, Cesarz czy Rydwan, to Dwójka Monet na 3-cim miejscu oznacza, że pora skupić wokół siebie ludzi i stanąć na ich czele.

 

 

Karta nr 4, czyli ostrzeżenie o wpływach z przeszłości

 

Ciążą na tobie stare zobowiązania i podpisane kiedyś umowy. Nie potrafisz się uwolnić od przestarzałych poglądów i związków z ludźmi, które już przestały być twórcze. Karta może tez oznaczać niespłacone długi, kredyty itd.

 

 

Karta nr 5 - karta twoich partnerów

 

Możesz liczyć na organizacje, firmę czy jakąś formalną instytucje do której należysz. Ludzie związani z tobą formalnymi, prawnymi więzami są teraz twoją najlepszą ostoją. Jedna z kart, które wzywają do zawierania formalnych umów i układów.

 

 

Nr 6 - karta przyszłości, którą już wyraźnie widać

 

To, co robisz, podjęte teraz decyzje, zaowocują jako cześć wspólnego dzieła, razem z innymi, w obrębie zorganizowanej wspólnoty. Uwaga! Jest to jedna z kart które są dobrą wróżbą w interesach.

 

 

Nr 7 - karta wydarzeń nieoczekiwanych

 

Nieoczekiwanie dla ciebie okaże się, że zmierzasz w jedną stronę wraz z ludźmi, którzy razem zaczynają tworzyć pewną całość.

 

 

Nr 8 - karta tego, co oczywiste

 

W swoich planach musisz brać pod uwagę firmę, w której pracujesz, prawo, któremu podlegasz; ludzi, od których jesteś zależny. (Nie zapominaj o swoich uwarunkowaniach. Więcej realizmu.)

 

 

Nr 9 - karta szczytowych osiągnięć

 

Masz szansę osiągnąć mistrzostwo w sztuce organizacji lub biznesu.

 

 

Nr 10 - mówi o tym, jaki (z tego co robisz) będzie pożytek dla innych ludzi, dla ogółu

 

Włączysz się w pewna Wielką Wspólną Sprawę.

 

 

Nr 11 - rzeczy niedokończone i nieudane

 

Poważne braki w dziedzinie organizacji. (Naprawdę lepiej aby w tym miejscu była inna karta!)

 

 

Nr 12 - na co szczególnie masz zwrócić uwagę we wróżbie

 

Przyjrzyj się pozostałym kartom i odczytaj raz jeszcze, co mówią one o współdziałaniu, zespołowych przedsięwzięciach, wspólnych zadaniach. To jest ważne!

 

 

Nr 13 - W przyszłości wrócisz raz jeszcze do obecnych doświadczeń, ale wtedy - już na poważnie.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To dylemat materialny: zainwestować czy zaryzykować? Doświadczenie czy zyski? Chodzi o włożenie pieniążka w jakiś interes być może niepewny i niosący ryzyko. Istnieje koniecznośc podjęcia materialnej decyzji ale też świadomość pracy u podstaw

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

2 denarów

 

Jako karta dnia:

Dziś nie powinieneś do niczego odnosić się zbyt poważnie. Lepiej oddaj się rozrywkom. Ten dzień trzeba przeżyć jak grę. Okaż giętkość, nie odmawiaj spróbowania tego czy tamtego, a jeśli coś nie wyjdzie Ci od razu - powtórz próbę, a potem jeszcze raz i jeszcze, do tej pory, dopóki nie wygrasz lub całkiem Ci nie zbrzydnie. Dzisiejszy dzień przecież i tak będzie trwał tylko do jutra.

 

Jako dobra rada:Okaż giętkość i spróbuj zagrać wykorzystując wszystkie możliwości.

 

Jako ostrzeżenie:Nie rezygnuj z ciekawych spraw jedynie z powodu swoich zmiennych nastrojów.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • Maestro

II(2) Monet Denarów Jest kartą organizacji, ładu, hierarchii i przynależności do zorganizowanej grupy, mówi o życiu społecznym: o przynależności do firm, organizacji, instytucji. Przypomina nam, że powinniśmy zaprowadzić więcej porządku w naszym życiu.

 

Karta symbolizuje rozważanie wszystkich za i przeciw, najczęściej w sprawach finansowych, ale ta karta może odnosić się też do spraw uczuć, jeśli właśnie o nie pytamy.

 

Karta wskazuje też na dwie opcje, konieczność wyboru pomiędzy jedną, a drugą. Dwójka Denarów oznacza też pieniądze z dwóch źródeł, pracę na dwa etaty, konflikt interesów, nieumiejętne obchodzenie się z pieniędzmi, rozrzutność, wydawanie pieniędzy na rozrywkę, hazard, ryzykowne działania w sferze finansowej, branie kredytów, które mogą przynieść trudności ze spłaceniem, to także nieumiejętność wybrnięcia z długów lub uchylanie się od ich spłaty.

 

Kojarzy się z regulaminami, dyscypliną, podpisywaniem listy obecności, z prawem i zasadami. Opowiada wiec o takich związkach miedzy ludźmi, gdzie jeden jest wyższy, a drugi niższy, gdzie jeden rządzi, a drugi mu podlega, i gdzie każdy zna swoje miejsce w służbowej hierarchii

 

Oznacza wiadomości lub komunikaty na piśmie, przyjemność, na jaką jest nas stać. Sygnalizuje możliwość podjęcia dodatkowej pracy.

 

W pytaniach o pracę, interesy, każe pamiętać o przepisach prawa i o tym, że trzeba mieć porządek w papierach. Zaleca też szukać znajomości wśród porządnych ludzi, takich, którym banki chętnie udzielają kredytów.

 

Uczucia + atmesfera beztroski, zwiazek moze byc niestały, zmienna amplituda uczuć

-matrializm, problemy finansowe w zwiazku,

 

W pytaniach o miłość, każe formalnie uregulować swoje związki z ukochanym - czyli po prostu iść do ślubu. Często ta karta mówi o stałych, trwałych związkach w miłości. Można powiedzieć, że jest to karta starych małżeństw, czyli takich par, które od lat znają się na wylot i zdążyły zgromadzić wspólny majątek, wspólne mieszkanie, i razem dzielą odpowiedzialność za dom i za dzieci.

 

2 Monet + cos jest w zarodku, w projekcie. Odnowa sił, odpoczynek, zmienna sytuacja finansowa, ostrzeżenie przed kredytami, konieczność osiagnięcia równowagi finansowej, zabawa, możliwość pracy na dwóch etatach, podwojenie dochodów, fachowość, kompetencja, związek niestały, pomoc krewnych, społki, wspołpraca materialna, wspolnik, kolega, kolezanka, budowanie czegos z bliska osobą na dwoje babka wróżyła, wahania, rozterki, wątpliwości, niezdecydowanie, dwie drogi, dwie możliwości, zmienność, dochodzenie do sukcesu, trudny początek, praca na dwóch etatach, umacnianie własnej pozycji materialnej, korzystna umowa handlowa, rozważne podejmowanie decyzji, poprawa warunków

____________________________________________________________________________________________

CZAS: 2 MIESIĄCE

 

ZDROWIE: zaburzenia przemiany materii, skłonnosc do cukrzycy, niedobor lub nadmiar witamin, nieprawodłowa funkcja białka, recepta dokładność, każe ściśle stosować się do tego, co lekarz zapisał w recepcie.

_____________________________________________________________________________________________

 

KLUCZE - dwie strony medalu, dwoistosć natury ludzkiej, okreslone prawa i obowiazki, rownowaga finasowa, scislosc ,regulaminami, dyscypliną, podpisywaniem listy obecności, z prawem i zasadami. Opowiada wiec o takich związkach miedzy ludźmi, gdzie jeden jest wyższy, a drugi niższy, gdzie jeden rządzi, a drugi mu podlega, i gdzie każdy zna swoje miejsce w służbowej hierarchii.

______________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona – trudności finansowe, lenistwo, zły kontrakt, uniki, zwody, długi, trudności ze spłata kredytów, lekkomyśność, kłopoty finansowe, rozrzutność, pijaństwo, udawana radość w zwiazku ze wzgledu na korzysci finansowe, pracoholizm, niedobry moment do zawierania umów, konflikty w pracy, Udawane zadowolenie, przeciętne zdolności, niezdolność do wykazania się, zakończenie pracy przed osiągnięciem celu, bieda, zwątpienie, konflikty w pracy, niedobry moment do zawierania umów

 

W negacji to pracoholizm, praca, która nie daje satysfakcji, konflikty, przeciętność i nijakość.

__________________________________________________________________________

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

W jednym z dawnych rozkładów, "dwójeczk"a zasymbolizowała manewrowanie męża Klientki, pomiędzy dwoma domami jak i kobietami...

Edited by Wróżka Hanna
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest Vampirella

Dwójka Dysków – ZMIANA

 

Przyjemna zmiana, wizyta u przyjaciół.

Harmonia zmiany, raz zysk, raz strata; słabość i siła; ciągle zmieniająca się praca; błąkanie i niezadowolenie ze stałego stanu rzeczy; raz entuzjazm, raz melancholia; pomysłowość i nierzetelność; szczęśliwa ręka do zarządzania, a jednak popełniająca głupstwa; raz gadatliwa, raz podejrzliwa. Dobra, ale wahliwa. Ma szczęście w podróży. Lubi wywoływać kontrowersje.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
 • 1 year later...
 • 3 months later...

2 Denarów: "Empatia". Żyć pełnią życia,być zaangażowanym,wejść w coś.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

2 Denarów:

Reakcja zachodzi na poziomie fizycznym, materialnym. Człowiek nie może dokonać wyboru i dąży do harmonii poprzez balansowanie między jedną sytuacją, a drugą. Konieczne jest poddanie się pewnemu porządkowi, gdzie jeden decyduje, a drugi jego wolę wykonuje.

To dwa źródła utrzymania lub dwa związki, w które człowiek jest zaangażowany fizycznie. Zmienna sytuacja finansowa, dwa źródła dochodów, praca na dwa etaty lub praca tymczasowa, wakacyjna, długi i kredyty, brak wystarczającej gotówki.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

2 Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: elastyczność,łączenie przyjemnego z pożytecznym

 

Odwrotna: brak równowagi,złe decyzje finansowe

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

2 Monety

Według Macieja:

- balansowanie,windowanie

- niepewność,jak to jest...

 

2 Denarów

- zaburzenia wagi

problem z przemianą materii

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

2 DENARÓW

 

BLASKI: podejmowanie decyzji, rozważanie za i przeciw, konflikt interesów, zabawa, zalecana ostrożność w przypadku inwestowania pieniędzy, zakupów, innego dysponowania pieniędzmi, zmienna sytuacja finansowa, nie kupuj na kredyt.

 

CIENIE: lekkie traktowanie życia, pieniędzy, rozrzutność, niekompetencja, kłamstwo, dwulicowość, udawanie radości i szczęścia, lekkomyślność, kłopoty finansowe, długi, trudności ze spłatą kredytu.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • Maestro

Skolioza, skręcenia, złamania, przesunięcia, problemy z mięśniami, lekki paraliż, skurcze mięśni

 

 

 

 

źródło : blog Wróżki Joanny

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
 • 2 years later...
 • Moderator

2 denarów

Karta jest na ogól malowana wszędzie podobne, z pewnymi wyjątkami, zazwyczaj są to wariacje wizerunku znanego z talii RW

U Waita mamy postać z dwoma krążkami, postać sti na jednej nodze co sugeruje, że jest niestabilna i chwiejna, bo takie też jest główne przesłanie tej karty

U Crowleya karta nosi nazwę Zmiana, ale w sensie zmiany ciągłej, a nie że zmieniań np. koło w samochodzie

Na taliach Ciro 2 denarów jest również jedna postać, ale dość mocno zaakcentowana jest dwoistość, ale nie dwoistość w sensie wyboru, bo tutaj nie wybieramy w tej karcie, tutaj bierzemy podwójnie

W Tarocie 78 drzwi jest obrazek kiedy dwoje ludzi różnych płci skacze do wody, zatem też tutaj jest podkreślona ta "podwójność", choć akurat głębszego przesłania to nie ma, poza tym że można odczytać to jako skok na głęboką wodę, a także partnerstwo biznesowe, tudzież towarzysz zabaw.

W talii Wheel of The Year został oddany sens tej karty za pomocą huśtawki i dwójki dzieci, pomijając wizerunek dzieci, co może sugerować po prostu parkę (chłopiec i dziewczynka) to mamy motyw zmienności w postaci huśtania się, raz w górze raz w dole, to jest właśnie ta zmienność i podwójność, huśtawka w pojedynkę działać nie będzie. 

Znaczeniowo karta oznacza wszelkie sytuacje kiedy mamy coś podwójnego, np. dwie pracę, dwie kobiety, dwóch mężczyzn, dwa razy coś tam... ponadto oznacza brak stabilności, chwiejne podejście do spraw, zmienność poglądów, zabawowe podejście do życia.

W kwestiach zawodowych karta mówi o wszelkiego rodzaju umowach biznesowych, o dodatkowej pracy, drugim etacie, drugim źródle zarobkowania

W kwestiach finansowych dwa źródła dochodu, ale też bardzo niestabilną sytuację finansową, odpływy finansowe, które nie są konieczne, wydatki na zbytki

W relacjach karta wskazuje na to, że ktoś nie jest zdecydowany co do związku, że jest w nim raz lepiej raz gorzej, że ktoś ma dwie opcje, czyli jest kochanka, bądź kochanek, a związek jeśli jest to raczej luźny związek. bardziej nastawiony na zabawę, spędzanie czasu niż na uczucia. W sexie karta może oznaczać seks lesbijski - delikatny subtelny, powolny, trochę nieśmiały, pieszczenie piersi.

W kwestiach zdrowotnych: zaburzenia równowagi, skrzywienie kręgosłupa, problemy z błędnikiem. Okulary.

Jeśli chodzi o miejsca to może to być plac zabaw, może to być cyrk, może to być targ uliczny.

Jeśłi chodzi o osobowość charakter, człowiek zmienny, zabawowy, niestabilny, rozrzutny, niepoważny.

 

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 4 months later...

Karta bardzo niejednoznaczna.. w praktyce pokazuje:

- niezdecydowanie - rozpatrywanie sytuacji na zasadzie "za" i "przeciw",

- potrafi wrócić do przeszłości,

- chęć pojednania, a przynajmniej wyjaśnienia sobie pewnych sytuacji z przeszłości,

- w sprawach zawodowych: negocjacje.

To nie jest karta rozstrzygająca - tu nic nie jest pewne.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...