Jump to content

3 Denarów


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

jfvmu9.jpg

 

 

Znaczenie karty 3 Denarów:

 

Karta wskazuje na wypełnienie zadania do końca, uzyskanie ważnego stopnia, wyróżnienie, awans. Trójka denarów to również szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności. Może oznaczać również dobrze zdany egzamin, test umiejętności, wejście na wyższy szczebel zawodowy lub naukowy. Nasze talenty zostały zauważone i docenione, albo mamy wspaniałą okazję, by je zaprezentować. To także dobra karta dla osób, które przygotowują się do egzaminów, jest wielka szansa, że zostaną pomyślnie zdane.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

3 Monety - doskonalenie swojej wiedzy, pracowitość i ambicja, nauka konkretnych umiejętności zawodowych, cyzelowanie dzieła. Talent, poczucie wartości własnej, bycie docenionym przez innych. Dobre opinie w otoczeniu. Korzystny, cenny zakup jakiegoś przedmiotu. Dobra praca i wysokie zarobki.

 

Odwrócona: lenistwo, zniechęcenie, chęć porzucenia pracy, znudzenie rutynowymi czynnościami. Brak zainteresowania tematem. Niechętne opinie otoczenia, plotki. Zwolnienie się z pracy z własnej woli. Przerwa w pracy z powodu zastoju.

 

Mistrzostwo. Doskonałe umiejętności. Perfekcja w działaniu, w tworzeniu. Rozwój duchowy. Świadomość własnej wartości. Artyzm. Szacunek, uznanie. Dobra opinia w pracy, w domu, wśród przyjaciół.

 

Odwrócona: Zdolności ograniczone lenistwem, niechęcią do pracy nad sobą. Brak wytrwałości. Zmarnowane zdolności. Zaprzepaszczone szansę. Nieprzychylne opinie. Stracone pieniądze.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

3 monet-

zakladanie spolek,

uczciwa praca daje efekt,

pewnien etap zostal zakonczony,

sukces,awans,akceptowany trojkat,

wykorzystywanie nowych mozliwosci

 

Trójka Monet

czyli wszystko zależy od młotka

Wielkie arkana tarota są znane od piętnastego wieku. Muzea przechowują talie sporządzane w epoce Renesansu dla włoskich książąt. Ale w ciągu następnych trzystu lat tarot poszedł w lud i przetrwał jako jarmarczna rozrywka, karty zaś były odbijane z prymitywnie sporządzonych drzeworytów. Na tych drzeworytach małe arkana oznaczano rysunkami pałek, pucharów, mieczy i monet, w odpowiedniej liczbie. Dopiero około 90 lat temu zaczęto projektować pierwsze talie ezoteryczne, wśród których największą sławę zyskała talia Arthura Waite'a, namalowana przez Pamelę Coleman-Smith. Autorzy ci po raz pierwszy również na małych arkanach przedstawili symboliczne sceny, zapewne pochodzące z wizji Waite'a, który był magiem z tajemnej loży - Zakonu Złotego Brzasku.

 

Na Trójce Monet według pomysłu Waite'a jest wyobrażony rzemieślnik, rzeźbiarz, który ozdabia ścianę świątyni wzorem, który pokazują mu dwaj mnisi. Uchwycono tu ciekawy moment: oto przedstawiciele świata ducha - mnisi - przychodzą do fachwca od materii - rzemieślnika. Skończyła się gra wyobraźni - teraz wszystko zależy od młotka.

 

I to by było najkrótsze i najprostsze hasło tej karty:

 

Oto wszystko zależy od siły młotka i od ludzi, którzy tymi młotkami machają.

 

Jak szczytna by nie była pewna idea, musi teraz przejść przez młotek, i to z niej pozostanie, co młotek zdoła wyrazić!

 

Aleister Crowley, inny tytan tarota, nadał tej karcie tytuł (po angielsku) Work, co znaczy zarówno praca, jak i dzieło. Energia tej karty kojarzyła mu się z Marsem w znaku Koziorożca. Mars w Koziorożcu oznacza bowiem pasję wykonawcy, wolę doprowadzenia pracy do końca, a także zwykłą pracowitość, wytrwałość, odporność na trudy i gotowość do zmagania się z oporną materią (najlepiej rzeczywiście przy pomocy młotka).

 

Trójka Monet opowiada o tym, jak każdy plan, pomysł, idea, musi zostać sprawdzona w praktyce. Możemy długo marzyć o pięknym domu, aż przyjdzie moment, kiedy musimy zacząć szukać odpowiedniego cementu i cegły, i pertraktować z fachowcami, którzy owszem, wapno mieszać potrafią, ale czy zdołają zrozumieć nasze wizje i tęsknoty?

 

Trójka Monet mówi o tym, że nasze zamiary zależą od ludzi, którzy mają je wykonać więc my nie możemy rzucać jakiś luźnych pomysłów, tylko musimy wszystko wytłumaczyć z szczegółami - bo inaczej fachowiec zrobi coś po swojemu, a nie tak jak my chcemy.

 

Karta ta mówi więc o pracy, o zmaganiu się z surowcem i wszelkimi szczegółami; o tym, że trzeba zakasać rękawy. Zapowiada, że jakieś ciężkie narzędzia pójdą w ruch; jak również to, że mamy do czynienia z kimś, kto myśli na zasadzie od-do, według instrukcji, i komu zapewne brakuje polotu poety.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Trójka Monet czyli Pójdą w ruch ciężkie narzędzia

Trójka (czyli liczba zaczynania, startu, początku), i kolor Monet (związany z materialnym i praktycznym żywiołem Ziemi) dają razem kartę, która głosi, iż skończyły się marzenia, fantazje i luźne plany, i teraz pora, aby w ruch poszły młotki, wiertarki i inne ciężkie narzędzia.

 

Trójka Monet jako pierwsza karta w rozkładzie - Co się w ogóle dzieje?

 

Najważniejsze są sprawy praktyczne, materialne, techniczne. Nie pora na żadne subtelne rozważania. Liczy się tylko to, co da się jasno nazwać: tak-nie, czarne-białe. Trzeba wykonać pewne zadania, a ktoś, kto się do tego zabiera, nie może mieć żadnych wątpliwości. Słowa brzmią jak rozkazy. Ludzie mają klapki na oczach, i docierają do nich tylko najgrubsze treści.

 

Jako karta druga - Co mi grozi?

 

Napotkasz na opór materii, złośliwość martwych przedmiotów. Zadziała prawo Murphy'ego: Cokolwiek się może popsuć, będzie się psuć. Narażasz się na nerwy, niepotrzebne koszty i konflikty.

 

Karta trzecia - Co robić?

 

Obierz sobie jeden, najważniejszy cel, i skup się na nim. Nie daj sobie zawrócić w głowie ludziom, którzy przychodzą z mało ważnymi sprawami. Nie chodź na kompromisy. Nie dopuszczaj wątpliwości. Bądź gotów walczyć o swoje racje. Wyobraź sobie, że założyłeś pancerz i hełm z przyłbicą. Zaufaj swoim praktycznym umiejętnościom.

 

Karta czwarta - Obciążenia z przeszłości

 

Pozwalasz sobie wmówić, że na niczym się nie znasz, że nadajesz się tylko do młotka i łopaty. Niedość wierzysz swoim zdolnościom. Masz skłonność udawać głupiego, bo tak jest wygodniej.

 

Karta piąta - Partnerzy

 

Ludzie, z którymi przyszło ci współdziałać, są trudnymi partnerami - uparci, nastawieni na jeden cel, nie całkiem rozumiejący ciebie. Ale jeżeli trafisz do ich serca, wesprą cię swoją wytrwałością i zdolnościami praktycznymi.

 

Jako szósta karta w rozkładzie - Co z tego wyniknie?

 

Dzieło osiągnie swój materialny kształt. Przekonasz innych ludzi, aby wykonali to, co ty zaplanowałeś. Stworzysz coś trwałego. Ale pamiętaj o fachowcach i funduszach - bez tego ani rusz.

 

Siódma karta - Jakie niespodzianki się szykują?

 

Warunki zmienią się tak, że możliwa będzie praktyczna realizacja twoich pomysłów. (Co wcale nie musi cię ucieszyć, bo to dodatkowy wysiłek, obowiązki itd.)

 

Ósma karta - Rzeczy tak oczywiste, ze o nich nie myślisz...

 

...To twoje praktyczne umiejętności i możliwość korzystania z usług fachowców. (Tego albo nie doceniasz, albo ci brakuje.)

 

Karta dziewiąta - W czym osiągniesz mistrzostwo; gdzie leży najbardziej obiecujący kierunek działania

 

Twoją mocna stroną jest praktyka - zdolność doprowadzania do końca pewnych ściśle określonych zadań. Także na czyjeś zlecenie.

 

Karta dziesiąta - Co z tego będą mieć inni, społeczeństwo?

 

Pozostawisz po sobie trwale dzieła, z których inni będą korzystać.

 

Jedenasta - Co się nie uda?

 

Prawdopodobne, że pozostaniesz na etapie planów i pobożnych życzeń. Z rozgrzebanym placem budowy, nie dokończoną pracą dyplomową; z tymi samymi wciąż marzeniami.

 

Dwunasta - Dodatkowe wnioski co do rozkładu kart

 

Cała sprawa ma bardziej praktyczny, konkretny charakter, niż sadziłeś. Może coś dałoby się załatwić przy pomocy odpowiednich fachowców lub pieniędzy?

 

Trzynasta - Co widać za zakrętem?

 

Twoje zamierzenia zostaną ukończone - przez innych, lub przez ciebie, ale już w zupełnie odmiennych warunkach.

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Uczciwa praca dała jakiś efekt a pewien etap został zakończony. Jeśli człowiek się nie zniechęci to ciąg dalszy nastąpi na 100%.Z odpowiednimi kartami może ujawnić talent artystyczny.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

3 Denarów - perfekcja, wykorzystanie doświadczeń w nowej pracy, szukanie dziedzin, w których można się zrealizować, powodzenie w operacjach finansowych, pracowitość.

 

3 Denarów (odwrócona) - niechęć ze strony współpracowników, zmarnowane zdolności, nieumiejętność doprowadzenia spraw do końca, rutyna, zazdrość o sukces innych.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

progress.gif

 

Rada z jednej karty:

 

Zdasz egzamin. Twoja praca zostanie doceniona. Zasłużona pochwała za dobrze wykonaną pracę.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

3monet

Działania-poprawa sytuacji materialnej i uwolnienie od trosk finansowych, wytrwałość w podejmowaniu kolejnych prób prowadzących do zwycięstwa, poszukiwanie nowych wyzwań.

Praca-dobra atmosfera w pracy, zapowiedź awansu, uznanie dla kwalifikacji, zasłużony sukces, sława i fortuna, perfekcja w działaniu, rozwój kariery, powodzenie w operacjach finansowych, pracowitość, umiejętność znalezienia źródeł dotacji.

Uczucia-wielkoduszność i szlachetność, czasem konieczność podporządkowania się osobie silniejszej w związku i rezygnacja ze swoich ambicji dla wspólnego dobra.

różne-zapowiedź większej inwestycji, świadomość własnej wartości, altruizm, w obliczu rozstrzygnięć życiowych gwarantowany pozytywny rezultat.

 

3 monet odwrócona

Działania-lenistwo, pasożytowanie na innych, brak wytrwałości, stracone szanse i okazje na sukces materialny, brak odpowiedzialności, zniechęcenie, porażka, wygórowane oczekiwania i wymagania.

Praca-niechęć do pracy, oglądanie się na innych, niechęć współpracowników, słabe widoki na karierę i sukces, zazdrość o sukcesy innych, zła jakość wykonywanej pracy, rutyna, spoczywanie na laurach, zaprzepaszczone szanse na sukces, straty spowodowane złą inwestycją lub trudność ze sprzedażą towaru, stracone pieniądze.

różne-rozczarowanie z powodu okoliczności uniemożliwiających realizację planów.

 

D. Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

3 denarów

 

Jako karta dnia:

Dzisiaj masz szansę zakończyć z dotychczasową rutyną lub uwolnić się od niej, żeby przejść na wyższy poziom. Jeśli czeka Cię egzamin, nie obawiaj się - wylosowałeś dobrą kartę. Jeśli już pracujesz, to może ona zapowiadać awans. Możliwe też, że przyszedł czas, kiedy będziesz wybierać profesję lub partnera, rozwiązywał problemy życiowe, robił pożądek w sprawach finansowych lub zdobywał nowe kwalifikacje - nie ważne. Przede wszystkim najpierw musisz pozbyć się odłamków z przeszłości, które mogą stać się przeszkodą w dalszej drodze, zburzyć dotychczasowe status qo i wejść na nowa drogę.

 

Jako dobra rada: Zakończ stare zajęcia i przejdź na nowy, wyższy poziom.

 

Jako ostrzeżenie: Nie uważaj siebie za największego z mistrzów.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Trójka denarów

Powolny wzrost, nabywanie umiejętności, szanse zawodowe.

 

 

Uczucia

 

Wytrwałość, zaangażowanie, ciągła praca nad sobą i związkiem pozwoli przetrwać nawet najtrudniejsze chwile, o tym mówi karta trójka monet. Obecność karty w rozkładzie może też wskazywać na to, że nadchodzi taki czas, kiedy trzeba będzie mocniej zaangażować się w to uczucie. Karta symbolizuje też budowanie solidnych podstaw związku, wytrwałość i chęć pozostania w tym związku. Trójka monet symbolizuje uczucia trwałe, silne, solidne, nawet jeśli czasy szaleńczego zakochania macie za sobą. Możemy jednak być pewni zaangażowania partnerów w ten związek. Karta jest gwarancją pomyślnego rozwiązania spraw, o ile będziemy w stanie podjąć odpowiedni wysiłek. Miłość, bycie w związku wymaga ciągłej pracy, troski o partnera i o sprawy codzienne, również dużej odpowiedzialności. Jeśli się postarasz i zadbasz o harmonię w związku, nic nie będzie w stanie zaszkodzić tej miłości.

Pojawienie się trójki monet w rozkładzie może zapowiadać sytuację, w której miłość może zostać wystawiona na pewną próbę, a od Ciebie będzie zależało, jak potoczą się sprawy. Zrób wszystko, aby nie zawieść partnera i przetrwać tę ciężką próbę! Wspieraj go w trudnych chwilach i okaż jaki jest ważny dla Ciebie. Pojawienie się tej karty, w zapytaniu o powodzenie danej sprawy odpowiada, że masz duże szanse, o ile podejmiesz odpowiednie działania i nie będziesz siedzieć z założonymi rękoma. Pomoże Ci dawka cierpliwości, spokój, podejmowanie przemyślanych decyzji, a przed wszystkim wytrwałość i konsekwencja. Nie poddawaj się, nawet jeśli pojawią nieporozumienia i wyrzuty. Jeśli Twój związek boryka się z różnymi problemami już od dłuższego czasu to pojawienie się karty trójki monet oznacza, że masz dużą szansę na naprawę sytuacji, nie poddawaj się i zawalcz o ten związek, nawet jeśli oznacza to dużą pracę, a zobaczysz, że warto było przeczekać burzę. Karta trójka monet oznacza bowiem wysiłek włożony we właściwe cele. W przypadku osób niebędących w związkach karta trójka monet może oznaczać pozytywne zmiany albo wskazywać na okazję, która pozwoli wykazać się na oczach osoby na którą zwróciliśmy uwagę. Uda Ci się przyciągnąć czyjś wzrok, zaintrygować kogoś, czy nawet w sobie kogoś rozkochać. Karta ta oznacza też, że w Twoim pobliżu jest ktoś, kto Ci się przygląda i myśli o nawiązaniu bliższej znajomości. W innym przypadku karta może sygnalizować obecność osoby w Twoim otoczeniu, która chce zrobić na Tobie wrażenie i szuka sposobów na przykucie Twojej uwagi. Rozejrzyj się, może w Twoim otoczeniu istnieje taki ktoś, kto pragnie kontaktu z Tobą, lecz jest zbyt nieśmiały, by podjąć pierwszy krok.

 

 

Finanse

 

Czeka Cię dosyć pracowity okres, ale jeśli dobrze go wykorzystasz, to możesz liczyć na uznanie, pozytywny rezultat działań, sukces, poprawę finansów czy awans. Trójka monet mówi o wykazywanie się poprzez własną, solidną i sumienną pracę, powolny, ale stały wzrost, to także planowanie, organizowanie, działanie, wcielanie pomysłów w życie. Karta może oznaczać budowę domu, tworzenie firmy od podstaw, opracowywanie nowej koncepcji zarządzania, rozwój kariery, rozwój osobisty, uczestnictwo w kursach edukacyjnych, szkoleniach. To także wszelkiego rodzaju wyróżnienia, premie, nagrody, odznaczenia, dobre oceny. Karta wiąże się też z pewnego rodzaju umiejętnościami w jakimś zawodzie, talent, dodatkowe kwalifikacje, profesjonalizm w tym, co się robi, dokładność i skrupulatność. Mamy szanse na awans, większe dochody albo na lepszą pracę, o ile karty otaczające to potwierdzą. Jeśli karty sąsiednie będą nacechowane negatywnie to niestety będziemy musieli poczekać jeszcze na sukces, jest to także znak, że nasze działania są nieefektowne, źle wypadniemy w rozmowie o pracę, albo uzyskamy negatywną ocenę na egzaminie.

 

Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

3 denary

+ zasłużony sukces, perfekcja w działaniu, umiejętność wykorzystania doświadczeń w nowej pracy, mistrzostwo, kariera, powodzenie finansowe, satysfakcja z dobrze wykonanej pracy

- lenistwo, niechęć do pracy, słabe widoki na karierę i sukcesy zawodowe, brak entuzjazmu, niechęć do wszystkiego co nowe, rutyna, niechęć do wszystkiego co nowe, niechęć do zarabiania pieniędzy

 

Źródło:Strona Domowa

 

3 denarów

wsparcie kolegów, otoczenia, awans, dobra współpraca, nagroda, wspólny cel, akceptowany trójkąt

 

Źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest Vampirella

Trójka Dysków – PRACA

 

Biznes, płatna praca, transakcja handlowa.

Produktywna i konstruktywna siła, kreacja, erekcja; osiąganie i rozwijanie rzeczy materialnych; zyski w transakcjach handlowych, ranga; rozwój substancji, wpływów, bystrość w prowadzeniu interesów, egoizm. Rozpoczęcie spraw, które trzeba będzie zakończyć później. Krótkowzroczność i uprzedzenia. Umiejętność generowania zysków; czasami chwytanie się za rzeczy niemożliwe do spełnienia.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Mi 3 denarów pokazała relację z mężczyzną ale opartą głównie na wspólnym celu, interesach.Praca na zlecenie od mężczyzny, który był tez w innej relacji z kobietą.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest Euterpe

na pytanie:

- dojdzie do spotkania "tego a tego" dnia? tak

 

Jako ostrzeżenie: uwaga na znajomości w pracy.

Przy czym dobrze jest wtedy dopytać się kart, o jaką znajomość chodzi. 3 denarów może bowiem ostrzec przed kimś, z kim widujemy się często lub rzadko.

 

miejsce: uczęszcza tam wiele osób, korzysta z niego wielu ludzi

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
 • 3 months later...
 • 1 month later...
 • Maestro

Jakkolwiek uważam, że to fajna karta na relację, to kiedyś ktoś tu na forum zinterpretował mi, że pewien pan oprócz mnie smali cholewki do koleżanki z pracy. Ten pan jest mi dzisiaj totalnie obojętny, ale dowiedziałam się niedawno, że faktycznie miał romans z koleżanką z pracy..

 

Dobre leczenie, trafna diagnoza, trzeba stosować zalecenia, mamy dobrego lekarza.

 

 

 

 

 

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

3 Denarów: "Sztuka". Mistrzostwo,praktyczna wiedza,robić coś ważnego,nie być złapanym na rozrywkach i błahostkach.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

3 Denarów:

Umiejętność konkretnej realizacji naszych planów. Sukces jest gwarantowany, jedynie trzeba dokładnie pokazać czego oczekujemy.

To karta rzemieślników, mistrzów znających się na dziele.

Wymierne korzyści z podjętej pracy, nagroda, awans, praca artystyczna, twórcza, profesjonalizm, zawarcie korzystnej umowy.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

3 Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: uznanie,mistrzostwo,praca twórcza

 

Odwrotna: niedbałośc,brak uznania,brak umiejętności praktycznych

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...

3 DENARÓW

 

BLASKI: sukces, uznanie zawodowe, nagroda za dobrą pracę, szanse zawodowe, zysk, awans, nagroda, premia, wyróżnienie, dobra atmosfera w pracy, zdanie egzaminu, samorealizacja.

 

CIENIE: utracone szanse na sukces ze strachu przed stratą, lenistwo, brak odpowiedzialności, brak kompetencji, arogancja, zarozumialstwo, rozczarowanie, brak uznania, brak celu w życiu.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
 • 2 years later...

Dla mnie: głównie rozmowa - o pracy (z następnym zatrudnieniem), lub pogodzenie się na racjonalnych zasadach - sprawa wyjaśniona, teraz już jest nowy etap w relacjach. W każdym razie: wyjście na następny poziom.

Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

W 3 Monet jest ukończenie pewnego etapu. Tak mi przynajmniej podpowiada The Housewife’s Tarot. Pucujemy swoje eleganckie talerze i stawiamy na Polce by sąsiedzi je podziwiali. Ukończyliśmy pewną pracę, zostaliśmy za to zauważeni i docenieni i możemy przejść do kolejnych zadań. Poziomów. 
Czasem pokazuje mi, że relacje są na gruncie pracowniczym lub jest się w jakimś projekcie z kimś. 
Rzadko miewam tą kartę. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...